Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Постановление акимата Акмолинской области от 28 декабря 2012 года № А-1/666. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 06 февраля 2013 года № 3647. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 июня 2013 года № А-5/225
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.06.2013 № А-5/225.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги «Запись на прием к врачу»;
2) регламент электронной государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь»;
3) регламент электронной государственной услуги «Вызов врача на дом».
2. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               К.Кожамжаров
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А.Жумагалиев
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 28 декабря 2012 года
№ А-1/666
Регламент
электронной государственной услуги «Запись на прием к врачу»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Запись на прием к врачу» (далее – услуга) оказывается медицинскими организациями Акмолинской области, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
2. Настоящий регламент электронной государственной услуги «Запись на прием к врачу» (далее - Регламент) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», Законом Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
3. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Запись на прием к врачу», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1294.
4. Степень автоматизации услуги: полностью автоматизированная.
5. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
6. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);

Электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекiту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № А-1/666 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 6 ақпанда № 3647 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 3 маусымдағы № А-5/225 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.06.2013 № А-5/225 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес Ақмола облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Дәрігердің қабылдауына жазылу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Дәрігерді үйге шақыру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ.Қожамжаров
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрі                                   А.Жұмағалиев
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ А-1/666 қаулысымен
бекітілген
«Дәрігердің қабылдауына жазылу» электрондық мемлекеттiк қызметінiң регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Дәрігердің қабылдауына жазылу» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – қызмет) Ақмола облысының медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарымен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), сондай-ақ «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-портал арқылы көрсетіледі (бұдан әрі - ЭҮП).
2. Осы «Дәрігердің қабылдауына жазылу» электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті (бұдан әрі - Регламент), «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңына сәйкес әзірленген.
3. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қазандағы № 1294 қаулысымен бекітілген «Дәрігердің қабылдауына жазылу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
4. Қызмет автоматтандырылуының дәрежесi: толық автоматтандырылған.
5. Қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
6. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастыратын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);

2) получатель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
6) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
7) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
8) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологии;
9) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
10) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
11) пользователь – субъект (получатель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) структурно–функциональные единицы - перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее - СФЕ);
13) АРМ – автоматизированное рабочее место.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
7. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через ПЭП приведены в приложении 2 (диаграмма № 1) к настоящему Регламенту:

2) алушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданып өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
4) «электрондық үкімет» веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе;
5) «электрондық үкіметтің» шлюзі – электрондық қызметтерді жүзеге асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерді ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
6) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдардың жинағы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
7) электрондық құжат – ақпарат электрондық - цифрлық нысанда ұсынылған және ЭЦҚ көмегімен куәландырылған құжат;
8) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекет қызмет;
9) ақпараттық жүйе – ақпаратты аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
10) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
11) пайдаланушы – қажетті электрондық ақпаратты ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъекті (алушы, қызмет көрсетуші);
12) құрылымдық - функционалдық бірліктері - электронды қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, уәкілетті органдардың, мекемелердің немесе басқа да ұйымдардың, ақпараттық жүйелердің тізбесі (бұдан әрі - ҚФБ);
13) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны.
2. Қызмет көрсетушінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызметінің тәртібі
7. ЭҮП арқылы қызметті көрсеткен кезде қызмет көрсетушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында (№ 1 диаграммасы) келтірілген:

1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод получателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ услугодателя для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями;
12) процесс 8 – получение получателем результата услуги (выдача справки о записи на прием к врачу в электронном виде), сформированный АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги приведены в приложении 2 (диаграмма № 2) к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ услугодателя ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ;

1) алушы ЭҮП-да ЖСН және парольдің көмегімен тіркелуді іске асырады (ЭҮП-да тіркелмеген алушылар үшін іске асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін алушының ЭҮП-да ЖСН және парольді енгізу (авторландыру үдерісі);
3) 1-шарт - ЭҮП-да ЖСН және пароль арқылы тіркелген алушы туралы деректердің нақтылығын тексеру;
4) 2-үдеріс – алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-ның авторизациялаудан бас тартуы туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – алушымен қызметті таңдап алуы, қызмет көрсету үшін экранға сұраныс түрін шығаруы және алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, сондай-ақ алушының сұранысты растауы (қол қоюы) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдап алуы;
6) 2-шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және тізімде кері шақыртылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің жоқтығын, сондай–ақ сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) тексеру;
7) 4-үдеріс – алушының ЭЦҚ-ы нақтылығын расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету және қызмет көрсетушімен өңдеу үшін АЖО-да ЭҮШ арқылы электронды құжатты (сұранысты) жолдау үшін сұранысты растау;
9) 6-үдеріс – қызмет көрсетушінің АЖО электронды құжатты тіркеу;
10) 3-шарт қызмет көрсетушімен қызмет көрсетуге негіз болатын электрондық құжаттың (сұраныстың) сәйкестілігін тексеруі (өңдеуі);
11) 7-үдеріс – орын алған бұзушылықтарға байланысты сұратылған қызметтерден бас тарту туралы хабарландыруды құрастыру;
12) 8-үдеріс - алушымен қызмет көрсетушінің АЖО құрастырылған (дәрігерді үйге шақыру туралы электронды нұсқада анықтама беру) қызмет нәтижелерін алу. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
8. Қызметті көрсеткен кезде қызмет көрсетушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында (№ 2 диаграммасы) берілген:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін, қызмет көрсетуші қызметкерімен АЖО-да қызмет көрсетушінің ЖСН және паролін енгізу (автоматтандыру үдерісі);
2) 2-үдеріс - қызмет көрсетудің қызметкерімен қызметті таңдауы экранға қызмет көрсету үшін сұраныстың нысаны шығаруы және қызмет көрсетушінің қызметкерімен алушының деректерін енгізуі;
3) 3-үдеріс – алушының деректері туралы ЖТ МДБ-да ЭҮШ-і арқылы сұранысты жолдау;
4) 1-шарт – ЖТМ ДБ-да, алушының деректерінің болуын тексеру;
5) 4-үдеріс - алушының ЖТМ ДБ-да, деректерінің болмауына байланысты, деректерді алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабарландыруды құрастыру;

6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
10) процесс 8 – получение получателем результата услуги (запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей).
9. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем ИИН, логина и пароля для входа в ПЭП;
2) выбор услуг;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в АРМ услугодателя;
7) обработка запроса в АРМ услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на ПЭП появляется кнопка «просмотр результата».
10. После обработки запроса получателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
12. Для получения государственной услуги в электронном формате получателю необходимо иметь:
1) документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста - свидетельство о рождении);
2) ЭЦП получателя;
3) наличие прикрепления у услугодателя согласно регистру прикрепленного населения.
13. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи к услугодателю – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу услугодателя и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей;

6) 5-үдеріс қызмет көрсетушінің қызметкерімен сұраныстың нысанын толтыруы және ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанын (енгізілген деректер) растауы;
7) 6-үдеріс – қызмет көрсетушінің АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
8) 2-шарт – қызмет көрсетушімен қызмет көрсетуге негіз болатын электрондық құжаттың (сұраныстың) сәйкестілігін тексеру (өңдеуі);
9) 7-үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарландыру құрастыру;
10) 8- үдеріс алушымен қызмет нәтижесін алуы (қызмет көрсетушімен шақыруды тіркеу журналында жазу, одан кейін дәрігердің қабылдау күнін, уақытын көрсету арқылы ауызша жауап беру).
9. Қызметті көрсету үшін сұраныстың нысанын толтыру жөніндегі әрекеттерді сипаттау:
1) ЭҮП-ға кіруі үшін алушымен ЖСН-ін, логинді мен паролін енгізуі;
2) қызметті таңдау;
3) «Online қызметіне тапсырыс беру» түймешегінің көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) сұранысты толтыру және электрондық және электрондық нұсқада қажетті құжаттарды қосу:
ЖСН автоматты түрде, пайдаланушының ЭҮП-ке тіркелу нәтижесі бойынша таңдалады;
пайдаланушы «сұранысты жөнелту» түймешегінің көмегімен сұранысқа қол қоюды іске асырады;
5) пайдаланушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) сұранысты растау (қол қою) – пайдаланушы «қол қою» түймешегінің көмегімен ЭЦҚ сұранысқа қол қоюды іске асырады, одан кейін қызмет көрсетушінің АЖО өңдеуге беріледі;
7) сұранысты қызмет көрсетушінің АЖО-да өңделуі;
8) пайдаланушы дисплейінің экранында төмендегі ақпарат шығады: ЖСН сұраныс нөмірі; қызмет түрі; сұраныс мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі;
«мәртебені жаңарту» түймешегінің көмегімен пайдаланушыға сұранысты өңдеу нәтижелерін көру мүмкіндігі беріледі;
жауап алу барысында ЭҮП-да «нәтижені көру» түймешегі пайда болады;
10. Сұранысты өңдегеннен кейін алушыға сұранысты өңдеу нәтижелерін келесідей көру мүмкіндігі беріледі:
«ашу» түймешегін басқаннан соң сұраныстың нәтижесі дисплейдің экранына шығарылады.
11. Қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңесті ЭҮП саll – орталығының телефоны (1414) бойынша алуға болады.
12. Электрондық форматта мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушыда:
1) жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшiн – туу туралы куәлiгi);
2) алушының ЭЦҚ;
3) тiркелген халықтың тiркелiмiне сәйкес осы қызмет көрсетушіде тiркеуiнiң болуы қажет.
13. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерi:
1) қызмет көрсетушіге тікелей жүгінген кезде немесе телефон байланысы арқылы - қызмет көрсетушінің дәрігерінің қабылдауына алдын-ала жазылу журналына жазу және дәрігерлердің қабылдау кестесіне сәйкес дәрігердің қабылдау күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру;

2) в электронном формате при обращении на портал - выдача справки о записи на прием к врачу в электронном виде подписанной ЭЦП услугодателя;
3) мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
14. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
Услугодатель;
ПЭП;
ШЭП;
АРМ услугодателя;
ГБД ФЛ.
15. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Результаты оказания услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
18. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
19. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Запись на прием к врачу»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПЭП
Получатель
АРМ услугодателя
АРМ услугодателя
АРМ услугодателя
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором получателя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверяет (подписывает) посредством ЭЦП и направляет запрос в АРМ услугодателя
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата услуги
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Уведомление об успешном формировании запроса
Сообщение об отказе
Маршрутизация запроса
Сообщение об отказе
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Сообщение об отказе
Справка о вызове врача на дом (в электронном виде)
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
30 секунд – 1 минута
1 минута
30 минут
30 минут
Номер следующего действия
2–если есть нарушения в данных получателя; 3–если авторизация прошла успешно
4-если есть нарушения в данных получателя; 5–если нарушений нет
-
-
7-если есть нарушения в данных получателя;
8–если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование СФЕ
Услугодатель
Услугодатель
ГБД ФЛ
Услугодатель
АРМ  услугодателя
АРМ услугодателя
АРМ услугодателя
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на АРМ услугодателя через ИИН и пароль
Выбор услуги, ввод данных получателя, направление в ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отсутствие данных ГБД ФЛ
Заполнение формы запроса и удостоверение посредством ЭЦП
Регистрация документа
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата услуги
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Сообщение об обработке данных
Сообщение об отсутствии данных получателя
Маршрутизация запроса
Сообщение о регистрации документа
Сообщение об отказе
Результат услуги
Сроки исполнения
10 – 15 секунд
10 секунд - 1,5 минуты
10 – 15 секунд
10 – 15 секунд
1,5 минуты
10 минут
10 минут
Номер следующего действия
-2
3 - если есть нарушения в данных получателя; 4 – если нарушений нет
-
-
6 - если есть нарушения в данных получателя;
7 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Запись на прием к врачу»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Запись на прием к врачу»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)

2) порталға электронды форматта жүгiнген кезде – қызмет көрсетушінің ЭЦҚ қойылған дәрiгердi үйге шақыру туралы электрондық түрде анықтаманы беру;
3) мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара әрекет ету тәртібін сипаттау
14. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
қызмет көрсетуші;
ЭҮП;
ЭҮШ;
қызмет көрсетушінің АЖО;
ЖТ МДБ.
15. Осы Регламенттің 1-қосымшасында іс-әрекеттер (процедуралар, функциялар, операциялар) жүйелігінің мәтіндік таблицалық сипаттамасы әр іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып, берілген.
16. Іс-әрекеттердің (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) логикалық жүйелілігінің өзара байланысын көрсететін диаграмма олардың сипаттамаларына сәйкес, осы Регламенттің 2-қосымшасында берілген.
17. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес, сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
18. Алушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялығы (санкцияланбаған ақпарат алудан қорғау);
2) тұтастығы (ақпаратты санкцияланбаған өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпарат пен ресурстарды санкцияланбаған ұстап қалудан қорғау).
19. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) қызмет берілетін тұлғада ЖСН болуы;
3) ЭҮП-тен авторизациялау;
4) пайдаланушыда ЭЦҚ болуы.
«Дәрігердің қабылдауына жазылу»
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттердің сипаттамасы
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
Алушы
Қызмет көрсетушінің АЖО
Қызмет көрсетушінің АЖО
Қызмет көрсетушінің АЖО
3
Әрекет (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН мен пароль бойынша ЭҮП-ке авторлаудан өтеді
Алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына орай бас тарту туралы хабарлама құрастырады
Алушының ЭЦҚ таңдауымен қызметті таңдайды және сұраныстың деректерін құрады
Алушының ЭЦҚ деректерінде бұзушылықтардың болуына орай бас тарту туралы хабарлама құрады
Алушының ЭЦҚ көмегімен куәландыру (қол қою) және қызмет көрсетушінің АЖО сұранысты жіберу
Құжатты тіркеу
Алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына орай бас тарту туралы хабарлама құру
Алушының қызмет нәтижелерін алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұраныстың ойдағыдай қалыптасқандығы туралы хабарлама
Бас тарту туралы хабарлама
Сұранысты маршруттау
Бас тарту туралы хабарлама
Сұранысты маршруттау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Бас тарту туралы хабарлама
Дәрігерді үйге шақыру туралы анықтама (электронды нұсқада)
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд – 1 минут
1 минут
30 минут
30 минут
6
Келесі әрекет нөмірі
2 – егер алушы деректерінде бұзушылықтар болса;
3 – егер авторлау ойдағыдай өтсе
4 - егер алушы деректерінде бұзушылықтар болса;
5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
7 - егер алушы деректерінде бұзушылықтар болса; 8 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
2-кесте. Қызмет көрсетуші арқылы ҚФБ әрекеттердің сипаттамасы
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының)
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
ЖТ МДБ
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетушінің АЖО
Қызмет көрсетушінің АЖО
Қызмет көрсетушінің АЖО
3
Әрекет (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН пен пароль арқылы қызмет көрсетушінің АЖО авторлау жүргізіледі
Қызметті таңдау және алушының деректерін қалыптастыру, ЖТ МДЖ-ына жіберу
ЖТ МДЖ-ынде алушының деректерінің болмауын туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұраныстың нысаныны толтыру және ЭЦҚ куәлігімен растау
Құжатты тіркеу
Алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына орай бас тарту туралы хабарлама құру
Алушымен қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір бере отырып, сұранысты жүйеде тіркеу
Деректері қалыптасқандығы туралы хабарлама
Алушының деректерінің болмауын туралы хабарламасы
Сұранысты маршруттау
Құжатты тіркеу туралы хабарлама
Бас тарту туралы хабарлама
Қызметтің нәтижесі
5
Орындау мерзімдері
10 – 15 секунд
10 секунд - 1,5 минут
10 – 15 секунд
10 – 15 секунд
1,5 минут
10 минут
10 минут
6
Келесі әрекет нөмірі
2
3 - егер алушы деректерінде бұзушылықтар болса; 4 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
6 – егер бұзушылықтар болса; 7 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
«Дәрігердің қабылдауына жазылу»
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуде функционалды өзара әрекеттесудің диаграммасы № 1
Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуде функционалды өзара әрекеттесудің диаграммасы № 2
«Дәрігердің қабылдауына жазылу»
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
«Сапа және қолжетімді»: Электрондық мемлекеттік қызметтің көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнама нысаны ____________________________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 28 декабря 2012 года
№ А-1/666
Регламент электронной государственной услуги
«Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь» (далее – услуга) оказывается медицинскими организациями Акмолинской области, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
2. Настоящий регламент электронной государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь» (далее - Регламент) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», Законом Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
3. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1294.
4. Степень автоматизации услуги: полностью автоматизированная.
5. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
6. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
2) получатель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);

1. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі және сапасының нәтижесіне сіз қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) жартылай қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапалығына сіз қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) жартылай қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ А-1/666 қаулысымен
бекітілген
«Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдарға тіркеу» электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдарға тіркеу» электрондық мемлекеттiк қызметі (бұдан әрі - қызмет) Ақмола облысының медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдарымен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), сондай-ақ «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-портал арқылы көрсетіледі (бұдан әрі - ЭҮП).
2. Осы «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдарға тіркеу» электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті (бұдан әрі - Регламент), «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңына сәйкес әзірленген.
3. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қазандағы № 1294 қаулысымен бекітілген «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдарға тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
4. Қызмет автоматтандырылуының дәрежесi: толық автоматтандырылған.
5. Қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
6. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастыратын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
2) алушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданып өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
4) «электрондық үкімет» веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе;
5) «электрондық үкіметтің» шлюзі – электрондық қызметтерді жүзеге асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерді ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 28 декабря 2012 года
№ А-1/666
Регламент
электронной государственной услуги «Вызов врача на дом»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Вызов врача на дом» (далее – услуга) оказывается медицинскими организациями Акмолинской области, оказывающими первичную медико-санитарную помощь (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
2. Настоящий регламент электронной государственной услуги «Вызов врача на дом» (далее - Регламент) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», Законом Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
3. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Вызов врача на дом», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1294.
4. Степень автоматизации услуги: полностью автоматизированная.
5. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
6. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
2) получатель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
6) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);

1. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі және сапасының нәтижесіне сіз қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) жартылай қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапалығына сіз қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) жартылай қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ А-1/666 қаулысымен
бекітілген
«Дәрігерді үйге шақыру» электрондық мемлекеттiк қызметінiң регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Дәрігерді үйге шақыру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - қызмет) Ақмола облысының медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарымен(бұдан әрі – қызмет көрсетуші), сондай-ақ «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-портал арқылы көрсетіледі (бұдан әрі - ЭҮП).
2. Осы «Дәрігерді үйге шақыру» электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті (бұдан әрі - Регламент),«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңына сәйкес әзірленген.
3. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қазандағы № 1294 қаулысымен бекітілген «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
4. Қызмет автоматтандырылуының дәрежесi: толық автоматтандырылған.
5. Қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
6. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастыратын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
2) алушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданып өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
4) «электрондық үкімет» веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге бірыңғай қол жеткізу терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе;
5) «электрондық үкіметтің» шлюзі – электрондық қызметтерді жүзеге асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерді ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ);
6) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдардың жинағы (бұдан әрі – ЭЦҚ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

1. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдеріс және сапасының нәтижесіне сіз қанағатсыз ба?
1) қанағаттанбаушы;
2) қанағат бірен сарандап;
3) қанағатпын.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапалығына сіз қанағатсыз ба?
1) қанағаттанбаушы;
2) қанағат бірен сарандап;
3) қанағатпын.