Об оказании социальной помощи уязвимым категориям населения
Решение маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 25 декабря 2012 года № 49. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 18 января 2013 года № 3499. Утратило силу решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26 марта 2014 года № 144
Сноска.  Утратило силу решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26.03.2014 № 144.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и подпункта 4 пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать ежегодно, единовременную социальную помощь отдельным категориям граждан Шалкарского района:
1) к «1 июня День защиты детей» семьям получающим государственную адресную социальную помощь на несовершеннолетних (дети до 18 лет) – 20000 (двадцать тысяч) тенге.
2) к «1 октябрю День престарелых» с учетом базовой доплаты получающим минимальную пенсию и ниже минимальной пенсии, а также с учетом базовой доплаты получающим минимальную пенсию и ниже минимальной пенсии персональным пенсионерам награжденным за особые заслуги перед областью – 10000 (десять тысяч) тенге.
2. Больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, по окончании лечения дополнительное питание без учета доходов - в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателей.
3. Признать утратившим силу решение № 178 районного маслихата от 5 февраля 2010 года «Об оказании социальной помощи» (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3-13-123, опубликованного в газете «Шалкар» № 13-14 (80111) от 10 марта 2010 года)
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                 Секретарь
районного маслихата            районного маслихата
А. Абдигапарова                 С. Тулемисов

Халықтың әлжуаз санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 49 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 18 қаңтарда № 3499 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 наурыздағы № 144 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 26.03.2014 № 144 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56 бабы 1 тармағының 4 тармақшасына сәйкес Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шалқар ауданының азаматтарының жекелеген санаттарына жыл сайын біржолғы әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) «1 маусым - Балаларды қорғау күніне» кәмелеттік жасқа толмаған (18 жасқа дейінгі) балаларына атаулы әлеуметтік көмек алатын отбасыларына - 20000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде;
2) «1 қазан - Қарттар күніне» - базалық қосымша төлемді қоса есептегенде ең төменгі зейнетақы және ең төменгі зейнетақыдан төмен мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлер және базалық қосымша төлемді қоса есептегенде ең төменгі зейнетақы және төменгі зейнетақыдан төмен мөлшердегі зейнетақы алатын облыс алдындағы ерекше еңбегі үшін марапатталған дербес зейнеткерлерге - 10000 (он мың) теңге мөлшерінде;
2. Туберкулезге қарсы мамандандырылған медициналық ұйымнан  жазылып шыққан туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратындарға емделіп шыққан соң қосымша тамақтануға табысын есепке алмағанда - айына 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
3. Шалқар аудандық мәслихаттың «Әлеуметтік көмек көрсету туралы» 2010 жылғы 5 ақпандағы № 178 (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 3-13-123 санымен тіркелген, «Шалқар» газетінің 2010 жылғы 10 наурыздағы № 13-14(80111) санымен жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың            Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы                     хатшысы
Ә. Әбдіғапарова                  С. Тулемисов