Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
Постановление акимата Жамбылской области от 24 августа 2012 года № 240. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области от 1 октября 2012 года № 1826. Утратило силу - постановлением Жамбылского областного акимата от 29.04.2013 года № 114
Сноска. Утратило силу - постановлением Жамбылского областного акимата от 29.04.2013 года № 114
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» № 107 от 27 ноября 2000 года акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета».
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на руководителя аппарата акима области Исакова Болата Альмухановича.
Аким области К. Бозумбаев
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области
№ 240 от 24 августа 2012 года
Регламент оказания государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» 1. Общие положения
1. Управление – коммунальное государственное учреждение «Управление культуры акимата Жамбылской области».
2. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 976 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета».
3. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) культурная ценность – предмет культурного наследия светского и религиозного характера, а также иные ценности, имеющие историческое, художественное, научное или иное культурное значение;
2) получатель государственной услуги – физическое или юридическое лицо;
3) исполнитель – должностное лицо управления, в обязанности которого входит проведение экспертизы и выдача Заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета;
4) регламент – нормативный правовой акт, регулирующий внутренний порядок деятельности по оказанию государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета»;

"Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2012 жылғы 24 тамыздағы № 240 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 1 қазанда № 1826 тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 29.04.2013 № 114 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 29.04.2013 № 114 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» № 107 Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімі аппаратының басшысы Болат Әлмұханұлы Исақовқа жүктелсін.
Облыс әкімі                                Қ.Бозымбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 240 қаулысымен бекітілген
«Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Басқарма – «Жамбыл облысы әкімдігінің мәдениет басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2. Осы «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» № 976 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мәдени құндылық – зайырлы және діни сипаттағы мәдени мұра заты, сондай-ақ, тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени мәні бар құндылықтар;
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке немесе заңды тұлға;
3) орындаушы – міндетіне сараптама өткізу мен әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы Қорытынды беру жататын басқарманың лауазымды тұлғасы;
4) регламент - «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ішкі тәртіпті реттеуші нормативтік құқықтық акт;

5) заключение – документ утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 «Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан», в котором изложены результаты экспертизы о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета;
6) экспертная комиссия – комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей, создаваемая местным исполнительным органом области;
7) структурные-функциональные единицы – это структурное подразделение управления, иные органы и информационные системы или их подсистемы, участвующих в процессе оказания государственной услуги по выдаче заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 «Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан».
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности и о подлинности временно вывезенной культурной ценности (далее - заключение). Заключение оформляется в письменном виде на бумажном носителе (3-4 приложения).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывает коммунальное государственное учреждение «Управление культуры акимата Жамбылской области».
8. Государственная услуга оказывается ежедневно, по адресу: г. Тараз, пр. Толе би 35, кабинет 519, телефоны: 8 (7262) 57-92-46, 57-92-25.
Информация о государственной услуге и о ходе ее оказания размещена на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области (www.zhambyl.kz) уполномоченным органом.
9. График работы: с 9.00-19.00 часов, перерыв с 13.00-15.00 часов. Выходные дни: суббота и воскресенье.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является неполный пакет документов потребителя, предусмотренных настоящим регламентом.
11. Этапы оказания государственной услуги по выдаче заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета:
1-й этап - регистрация заявления с прилагаемыми документами и предметов потребителя в службе документационного обеспечения управления;
2-й этап - определение руководителем управления исполнителя, места и времени проведения экспертизы;
3-й этап - осуществление исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию;
4-й этап - осуществление экспертной комиссией экспертизы в целях определения его на соответствие культурной ценности или подлинности временно вывезенной культурной ценности;
5-й этап - осуществление исполнителем организационных мероприятий по скреплению заключений печатью управления, а также выдачи одного экземпляра заключения и предметов потребителю.

5) қорытынды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» № 447 қаулысымен бекітілген, әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы сараптама нәтижелері берілген құжат;
6) сарапшылық комиссиясы – әкетілетін және әкелінетін мәдени құндылықтар бойынша облыстың жергілікті атқарушы органымен құрылатын комиссия;
7) құрылымдық-функционалдық бірлік – әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын басқарманың жауапты құрылымдық бөлімшесі, өзге де органдар және ақпараттық жүйе немесе олардың ішкі жүйелері.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi әкетiлетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы және уақытша әкетiлген мәдени құндылықтың түпнұсқалылығы туралы қорытынды (бұдан әрi - қорытынды) беру болып табылады. Қорытынды жазбаша түрде қағаз тасығышта ресiмделедi (3-4 қосымша).
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті «Жамбыл облысы әкімдігінің мәдениет мәдениет басқармасы» коммуналды мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
8. Мемлекеттік қызмет күн сайын мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Тараз қ., Төле би даңғылы № 35, 519 - бөлме, телефондары: 8 (7262) 57-92-46, 57-92-25.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және оның көрсетілу барысы туралы Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурстарында (www.zhambyl.kz) уәкілетті органмен орналастырылған.
9. Жұмыс кестесі: сағат 9.00-19.00-ге дейін, түскі ас сағат 13.00-15.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Осы регламентте көзделген құжаттар пакетін тұтынушының толық ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
11. Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1-кезең - басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінде тұтынушының қажетті құжаттары қоса берілген өтініші мен заттарын тіркеу;
2-кезең - басқарма басшысының сараптаманы өткізетін орындаушыны, орынды және уақытты белгілеуі;
3-кезең - орындаушының сараптама комиссиясына сараптама үшін құжаттар мен заттарды жіберуді жүзеге асыруы;
4-кезең - сараптама комиссиясының уақытша әкетілген мәдени құндылықтың мәдени құндылығы немесе түпнұсқалығына оның сәйкестігін айқындау мақсатында сараптаманы жүзеге асыруы;
5-кезең - орындаушының қорытындыларды басқарманың мөрімен бекіту бойынша ұйымдастыру іс-шараларын, сондай-ақ, қорытындының бір данасы мен заттарды тұтынушыға беруді жүзеге асыруы.

3. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. Получатель государственной услуги предоставляет в управление документы и предметы для получения государственной услуги, которые принимаются сотрудником службы документационного обеспечения управления по описи, указанной в заявлении получателя. Соответствующие требованиям документы и предметы оформляются и регистрируются в службе документационного обеспечения с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном штампе, с указанием признаков контроля. Получатель государственной услуги получает копию заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) в службе документационного обеспечения управления.
13. Для получения государственной услуги потребитель (либо представитель по доверенности) представляет в управление следующие документы:
1) заявление по форме, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 976 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» (1-2 приложения);
2) для физического лица - копия документа, удостоверяющего личность потребителя, заверенная нотариально;
для юридического лица - копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, заверенная нотариально;
3) копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
4) фотография размером 10x15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;
5) документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности;
6) приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза для юридических лиц;
7) предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы:
1) сотрудник канцелярии управления;
2) исполнитель управления;
3) руководитель управления;
4) экспертная комиссия.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий структурных-функциональных единиц с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 5 к настоящему регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурных-функциональных единиц, приведено в приложении 6 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги «Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета»
Заявление на выдачу заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета
Ф.И.О. заявителя: _________________________________________________
Дата рождения (число, месяц, год): __________________________________
Гражданство: _____________________________________________________
Место прописки: __________________________________________________
Место фактического проживания: ___________________________________
Контактный телефон: ______________________________________________
Основание возникновения права собственности на представленный
предмет: _________________________________________________________
Описание предмета: _______________________________________________
Цель вывоза предмета: _____________________________________________
Условия транспортировки предмета: _________________________________
Срок нахождения предмета за пределами Республики Казахстан:_________
_________________________________________________________________
Опись документов и предметов:

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін басқармаға құжаттар мен заттарды ұсынады, оны басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері тұтынушының өтінішінде көрсетілген тізімдеме бойынша қабылдайды.
Талаптарға сәйкес келетін құжаттар мен заттар бақылау белгілері көрсетіліп, тіркеу мөртабанында нөмірін, күнін және парақ санын көрсетіп, құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінде ресімделеді және тіркеледі. Мемлекеттік қызметті алушы басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінен тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) қойылған өтініштің көшірмесін алады.
13. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы (не сенімхат бойынша өкіл) Басқармаға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» № 976 қаулысымен бекітілген нысан бойынша өтінішті (1-2 қосымшада);
2) жеке тұлға үшін - тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды расталған көшірмесі;
заңды тұлға үшін - заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің нотариалды расталған көшірмесі;
3) қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен талаптары туралы шартының көшірмесі;
4) әрбір мәдени құндылықтың немесе оны құрамдас бөліктерінің мөлшері 10x15 сантиметр фотосуреті;
5) мәдени құндылықтарға меншік құқығын растайтын құжаттар;
6) заңды тұлғалар үшін - уақытша әкету кезеңіне мәдени құндылықтардың сақталуы үшін белгілі бір тұлғаға жауапкершілік жүктеу туралы ұйым басшының бұйрығы;
7) сараптауға жататын мәдени құндылықтар ретінде қаралатын заттар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметкері;
2) басқарманың орындаушысы;
3) басқарма басшысы;
4) сараптама комиссиясы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімі бойынша құрылымдық-функционалдық бірлікттердің әкімшілік іс-әрекеті дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтінді кестелік сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасында көрсетілген.
16. Құрылымдық-функционалдық бірліктер мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттің дәйектілігі арасындағы өзара байланыс осы регламенттің 6-қосымшасындағы сызбаға алып келеді.
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беруге өтiнiш
Өтiнiш берушiнiң А.Т.Ә. _____________________________________________
Туған күнi (күнi, айы, жылы): _________________________________________
Азаматтығы: _______________________________________________________
Тiркелген орны: ____________________________________________________
Iс жүзiнде тұратын жерi: _____________________________________________
Байланыс телефоны: ________________________________________________
Ұсынылған затқа меншiк құқығы туындауының негiзi: ___________________
__________________________________________________________________
Заттың сипаттамасы: ________________________________________________
__________________________________________________________________
Затты әкету мақсаты: _______________________________________________
Затты тасымалдау шарттары: _________________________________________
Заттың Қазақстан Республикасының аумағынан тыс болу мерзiмi: _________
___________________________________________________________________
Құжаттар мен заттардың тiзiмдемесi:

1. _______________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
3. _______________________________________________________________
4. _______________________________________________________________
5. _______________________________________________________________
6. _______________________________________________________________
7. _______________________________________________________________
Подпись заявителя ___________________________________________
Дата подачи заявления ___________________________
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги «Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета»
Заявление на выдачу заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета
Наименование юридического лица: ____________________________________
___________________________________________________________________
Реквизиты юридического лица (адрес, контактные телефоны, РНН, БИН):
___________________________________________________________________
Столичный филиал (адрес, контактные телефоны, номер и дата выдачи
свидетельства об учетной регистрации) ________________________________
Основание возникновения права собственности на представленный
предмет: __________________________________________________________
Описание предмета: ________________________________________________
Цель вывоза предмета: ______________________________________________
Условия транспортировки предмета: __________________________________
Сроки нахождения предмета за пределами Республики Казахстан:_________
Опись документов и предметов:
1. _______________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
3. _______________________________________________________________
4. _______________________________________________________________
5. _______________________________________________________________
6. _______________________________________________________________
7. _______________________________________________________________
Подпись _____________________________________________
(первый руководитель, либо лицо, его заменяющее)
М.П.
Дата подачи заявления _______________________
Приложение 3
к регламенту оказания государственной
услуги «Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета»
Экспертная комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей
___________________________________________________________
(местного исполнительного органа (города республиканского
значения, столицы)
Заключение
N __
Город _________ "____" ________ 20___г.

1. ________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________
5. ________________________________________________________________
6. ________________________________________________________________
7. _______________________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң қолы: __________________________________________
Өтiнiш берiлген күн: ____________________________________________
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беруге өтiнiш
Заңды тұлғаның атауы: _______________________________________________
Заңды тұлғаның деректемелерi (мекенжайы, байланыс телефондары, СТН, БИК): ______________________________________________________________
Астаналық филиал (мекенжайы, байланыс телефондары, есептiк тiркеу туралы куәлiгiнiң нөмiрi және берiлген күнi) ___________________________________
Ұсынылған затқа меншiк құқығының туындау негiзi: _____________________
___________________________________________________________________
Заттың сипаттамасы: _________________________________________________
Затты әкету мақсаты: ________________________________________________
Затты тасымалдау шарттары: _________________________________________
Заттың Қазақстан Республикасының аумағынан тыс болу мерзiмi: __________
___________________________________________________________________
Құжаттар мен заттардың тiзiмдемесi:
1. _________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________
3. _________________________________________________________________
4. _________________________________________________________________
5. _________________________________________________________________
6. _________________________________________________________________ 7. _________________________________________________________________
Қолы ______________________________________________________________
(бiрiншi басшы немесе оны ауыстыратын адам)
М.О.
Өтiнiш берiлген күн: ___________________________________________
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөнiндегi сараптама комиссиясы
_____________________________________________________
(жергiлiктi атқарушы органның (республикалық маңызы бар
қаланың, астананың)
Қорытынды
N ___
_________ қаласы                          20 __ж. "__" ___________

1. Заявитель (Ф.И.О. или наименование юридического лица)
____________________________________________________________________
2. Гражданство ______________________________________________________
N паспорта или удостоверения личности _________________________
выданного "___" __________ года
реквизиты юридического лица ________________________________________
3. Профессия (занятие) заявителя ______________________________
4. Цель вывоза (временного вывоза) ____________________________
5. Представлено на экспертизу (количество прописью, описание с указанием техники исполнения, материала изготовления, размера, веса, времени изготовления и т.д.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Заключение: ________________________________________________________
____________________________________________________________________
(имеет / либо не имеет культурную ценность)
Председатель
экспертной комиссии ____________ (Ф.И.О.)
Члены комиссии ____________ (Ф.И.О.)
____________ (Ф.И.О.)
____________ (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 4
к регламенту оказания государственной
услуги «Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета»
Экспертная комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей
______________________________________________________________
(местного исполнительного органа (города республиканского
значения, столицы)
Заключение
на временно вывозившиеся культурные ценности
Город _________ "____" ________ 20___г.
1. Заявитель (Ф.И.О. или наименование юридического лица)
___________________________________________________________________
2. Гражданство _____________________________________________________
N паспорта или удостоверения личности ________________________
выданного "___" __________ года
реквизиты юридического лица ________________________________________
3. Свидетельство на право временного вывоза культурных ценностей
N _____________ "_____" _____________20___г.
4. Представлено на экспертизу (количество прописью, описание с указанием техники исполнения, материала изготовления, размера, веса, времени изготовления и т.д.)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

1. Өтiнiш берушi (аты-жөнi немесе заңды тұлғаның атауы)_____________
2. Азаматтығы ______________________________________________________
_______ жылғы»"__" _____________ берiлген
паспортының немесе жеке куәлiгiнiң N ________________
заңды тұлғаның деректемелерi ______________________________________
3. Өтiнiш берушiнiң кәсiбi (жұмысы) ________________________________
4. Әкету (уақытша әкету) мақсаты ___________________________________
5. Сараптамаға ұсынылған (саны жазумен, орындалу техникасы, дайындалу материалы, мөлшерi, салмағы, дайындалу уақыты және т.б. көрсетiлген сипаттамасы) ___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қорытынды: _________________________________________________________
____________________________________________________________________
(мәдени құндылығы бар/не жоқ)
Сараптама комиссиясының
төрағасы                                _______________(аты-жөнi)
Комиссия мүшелерi
_______________(аты-жөнi)
_______________ (аты-жөнi)
_______________ (аты-жөнi)
М.О.
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөнiндегi сараптама комиссиясы
______________________________________________________
(жергiлiктi атқарушы органның (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
Уақытша әкетiлетiн мәдени құндылықтарға қорытынды
_________ қаласы                            20 __ж. "__" ___________
1. Өтiнiш берушi (аты-жөнi немесе заңды тұлғаның атауы)_____________
2. Азаматтығы ______________________________________________________
_______ жылғы»"__" _____________ берiлген
паспортының немесе жеке куәлiгiнiң N ________________
заңды тұлғаның деректемелерi ______________________________________
3. Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлiк
N _____ 200 __ ж. "__" ________________
4. Сараптамаға ұсынылған (саны жазумен, орындалу техникасы,
дайындалу материалы, мөлшерi, салмағы, дайындалу уақыты және т.б.
көрсетiлген сипаттамасы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

5. Наличие подлинности к ранее вывозимым культурным ценностям
________________________________________________ (соответствие)
6. Изменение состояния сохранности ___________________________________
______________________________________________ (характеристика)
Заключение: ________________________________________________________
(имеет / не имеет культурную ценность)
Председатель
экспертной комиссии ____________ (Ф.И.О.)
Члены комиссии ____________ (Ф.И.О.)
____________ (Ф.И.О.)
М.П. ____________ (Ф.И.О.)
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги «Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета»
Таблица 1. Описание действий структурных-функциональных единиц
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование структурных функциональных единиц
Сотрудник канцелярии управления
Руководитель управления
Исполнитель управления
Экспертная комиссия управления
Исполнитель управления
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов и предметов потребителя
Рассмотрение документов и предметов и определение исполнителя
Проверка полноты документов
Осуществление экспертизы предметов
Скрепление заключения печатью управления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Внесение руководителю управления
Направление документов исполнителю
Внесение документов и предметов на рассмотрение экспертной комиссии, либо выдача мотивированного отказа потребителю
Выдача заключения
Выдача заключения и предметов потребителю
5
Сроки исполнения (рабочий день)
1 час
1 рабочий день
1 рабочий день
2 рабочих дня
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии управления
Руководитель управления
Исполнитель управления
Экспертная комиссия управления
1. Регистрация документов
2. Рассмотрение документов и определение исполнителя
3. Проверка полноты документов
4. Проведение экспертизы предметов
5. Скрепление документов печатью управления;
выдача заключения и предметов
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ) или расширения
Сотрудник канцелярии управления
Руководитель управления
Исполнитель управления
1. Регистрация документов
2. Рассмотрение документов и определение исполнителя
3. Проверка полноты документов
4. Выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 6
к регламенту государственной
услуги «Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и
ввозимого предмета»

5. Бұрын әкетiлген мәдени құндылықтарға түпнұсқалығының болуы_______
(сәйкестiгi)
6. Сақталу жай-күйiнiң өзгерiсi ____________________________________
________________________________________________________ (сипаттама)
Қорытынды: _________________________________________________________
(мәдени құндылығы бар/не жоқ)
Сараптама комиссиясының
төрағасы                               ________________ (аты-жөнi)
Комиссия мүшелерi                      _______________  (аты-жөнi)
________________ (аты-жөнi)
________________ (аты-жөнi)
М.О.
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы.
Негізгі үдерістердің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
3
4
5
Құрылымдық функционалдық бірлікің атауы
Басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметкері
Басқарма
басшысы
Басқарманың орындаушысы
Басқарманың сараптама комиссиясы
Басқарманың орындаушысы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Тұтынушының заттары мен құжаттарын тіркеу
Құжаттар мен заттарды қарау және орындаушыны айқындау
Құжаттардың толықтығын тексеру
Заттарға сараптама жүргізуді жүзеге асыру
Қорытындыларды басқарманың мөрімен бекіту
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Басқарма басшысына ұсыну
Құжаттарды орындаушыға жіберу
Құжаттар мен заттарды сараптама комиссиясының қарауына енгізу немесе тұтынушыға бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Қорытындыны беру
Қорытындыны және заттарды беру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
Басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметкері
Басқарма басшысы
Басқарма орындаушысы
Басқарманың сараптама комиссиясы
1. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды қарау және орындаушыны айқындау
3. Құжаттардың толықтығын тексеру
4. Заттарға сараптама жүргізу
5. Қорытындыларды басқарманың мөрімен бекіту;
қорытындыны және заттарды беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны) немесе кеңейту
1. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды қарау және орындаушыны айқындау
3. Құжаттардың толықтығын тексеру
4. Тұтынушыға бас тарту туралы дәлелді жауап беру
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы туралы
қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
6-қосымша