О бюджете города на 2013-2015 годы
Решение ХI сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 19 декабря 2012 года N 87. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 декабря 2012 года N 2084. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 238 831 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 699 664 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 995 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 284 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 528 888 тысяч тенге;
2) затраты – 2 250 400 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 000 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 3 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 13 272 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 272 тысяч тенге:
поступление займов – 3 000 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 272 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 05.02.2013 N 100 (вводится в действие с 01.01.2013); от 27.03.2013 N 109 (вводится в действие с 01.01.2013); от 02.05.2013 N 121 (вводится в действие с 01.01.2013); от 10.07.2013 N 143 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.09.2013 N 162 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.10.2013 N 171 (вводится в действие с 01.01.2013); от 20.11.2013 N 178 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.12.2013 N 182 (вводится в действие с 01.01.2013); от 18.12.2013 N 186 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
3. Учесть, что на 2013 год установлены нормативы распределения доходов в областной бюджет, бюджету города в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;

2013-2015 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының ХI сессиясының 2012 жылғы 19 желтоқсандағы N 87 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда N 2084 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтіп кетуіне байланысты тоқтатылды
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШIМ ЕТТI:
1. 2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 238 831 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 699 664 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 995 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 284 мың теңге;
трансферттер түсімі - 1 528 888 мың теңге;
2) шығындар - 2 249 103 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 000 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 3 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – алу 13 272 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 272 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 10 272 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 05.02.2013 N 100 (01.01.2013 бастап қолданысқа енеді); 27.03.2013 N 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.05.2013 N 121 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2013 N 143 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.09.2013 N 162 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2013 N 171 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2013 N 178 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2013 N 182 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.12.2013 N 186 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2013 жылға арналған облыстық бюджетке, қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша - 50 пайыз;

2) по социальному налогу – 50 процентов.
4. Учесть, что в составе расходов бюджета города на 2013 год распределение целевых трансфертов по администраторам бюджетных программ согласно приложению 5.
5. Учесть, что в бюджете города на 2013 год предусмотрено объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме – 674 804 тысяч тенге.
6. Утвердить расходы бюджетных программ на 2013 год, финансируемые через аппараты акимов поселков согласно приложению 6 настоящего решения.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2013 год согласно приложению 7.

2) әлеуметтік салық бойынша - 50 пайыз.
4. 2013 жылға арналған қала бюджетінің шығыстарының құрамында нысаналы трансферттердің бюджеттік бағдарламалар әкімшіліктеріне бөлінуі 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2013 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері – 674 804 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
6. Осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес, кенттер әкімдері аппараттары арқылы 2013 жылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың шығындары бекітілсін.
7. 2013 жылға арналған қала бюджетін атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы, включенные в проект областного бюджета с отлогательными условиями на 2013 год
70214
в том числе:
инженерная инфраструктура
70214
на развитие систем водоснабжения и водоотведения
514645
Приложение 5
к решению XI сессии
Каражалского городского маслихата
от 19 декабря 2012 года N 87
Распределение целевых трансфертов по администраторам
бюджетных программ на 2013 год

Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде кейінге қалдыру шартымен 2013 жылға арналған облыстық бюджет жобасына енгізілген бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
70214
оның ішінде:
инженерлік инфрақұрылым
70214
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
514645
Қаражал қалалық мәслихатының
2012 жылғы 19 желтоқсандағы
ХI сессиясының N 87 шешіміне
5 қосымша
Нысаналы трансферттерді 2013 жылға арналған
бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша бөлу

Сноска. Приложение 5 в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 18.12.2013 N 186 (вводится в действие с 01.01.2013).
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего
854084
в том числе:
Целевые текущие трансферты
269225
Целевые трансферты на развитие
584859
в том числе:
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
87972
На ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 18.12.2013 N 186 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы
854084
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
269225
Нысаналы даму трансферттері
584859
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене тәрбиесі және спорт бөлімі
87972
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

7240
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
55634
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
16548
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуревневой системе
5520
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
2800
На обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
230
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
631
На введение стандартов специальных социальных услуг
631
Отдел сельского хозяйства и ветеренарии района (города областного значения)
13895
На проведение противоэпизоотических мероприятий
12927
На увеличение штатной числености местных исполнительных органов
968
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
163733
На жилищно-коммунальное хозяйство
151822
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2813
На развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
9098
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2994
На увеличение штатной числености местных исполнительных органов
2994
Целевые трансферты на развитие
584859
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
584859
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы, включенные в проект областного бюджета с отлогательными условиями на 2013 год
70214
в том числе:
инженерная инфраструктура
70214
на развитие систем водоснабжения и водоотведения
514645
Приложение 6
к решению XI сессии
Каражалского городского маслихата
от 19 декабря 2012 года N 87
Расходы бюджетных программ на 2013 год, финансируемые
через аппараты акимов поселка Жайрем и поселка Шалгинск
Сноска. Приложение 6 в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 10.07.2013 N 143 (вводится в действие с 01.01.2013).
Программа
Сумма (тысяч тенге)
Наименование
Всего расходов по поселку
50776
в том числе:
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
28206
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

7240
Мектепке дейінгі білім беру орындарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
55634
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайту
16548
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
5520
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтауға
2800
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
230
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
631
Арнаулы әлеуметтік қызмет стандартын енгізуге
631
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
13895
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
12927
Жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға
968
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
163733
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
151822
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2813
Жұмыспен қамтудың жол картасы 2020 бағдарламасы шеңберінде қалалар мен ауылдық елді мекендерді дамытуға
9098
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2994
Жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға
2994
Нысаналы даму трансферттері
584859
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
584859
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде кейінге қалдыру шартымен 2013 жылға арналған облыстық бюджет жобасына енгізілген бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
70214
оның ішінде:
инженерлік инфрақұрылым
70214
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
514645
Қаражал қалалық мәслихатының
2012 жылғы 19 желтоқсандағы
XI сессиясының N 87 шешіміне
6 қосымша
Жәйрем кенті және Шалғы кенті әкімі аппараттары
арқылы қаржыландырылатын 2013 жылға арналған бюджеттік
бағдарламалардың шығындары
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 10.07.2013 N 143 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Бағдарлама
Сомасы (мың теңге)
Атауы
Кенттің барлық шығындары
50776
оның ішінде:
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
28206
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету