Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Костанайской области от 31 октября 2012 года № 484. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 ноября 2012 года № 3894. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20 ноября 2013 года № 508
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 20.11.2013 № 508 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Присвоение категорий спортивным сооружениям";
2) "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории";
3) "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Садуакасов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ "Управление туризма,
физической культуры и спорта
акимата Костанайской области"
________________ С. Матвиенко
Утвержден
постановлением акимата
от 31 октября 2012 года
№ 484
Регламент государственной услуги
"Присвоение категорий спортивным сооружениям"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги "Присвоение категорий спортивным сооружениям" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) физкультурно-оздоровительные, спортивные и спортивно-технические сооружения - объекты, предназначенные для занятий граждан физическими упражнениями, спортом и проведения спортивных зрелищных мероприятий;
2) структурно-функциональные единицы – участвующие в процессе оказания государственной услуги (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ).

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2012 жылғы 31 қазандағы № 484 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 21 қарашада № 3894 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2013 жылғы 20 қарашадағы № 508 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 20.11.2013 № 508 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Спорт құрылыстарына санаттар беру";
2) "Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен санаттарын беру";
3) "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру".
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Садуақасов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
туризм, дәне шынықтыру және
спорт басқармасы" ММ бастығы
_______________ С. Матвиенко
Әкімдіктің 2012 жылғы
31 қазандағы № 484 қаулысымен
бекітілген
"Спорт құрылыстарына санаттар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы түсініктер
1. Осы "Спорт құрылыстарына санаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) дене шынықтыру-сауықтыру, спорт және спорттық-техникалық ғимараттары - азаматтардың дене шынықтыру жаттығуларымен, спортпен айналысуына және спорттық ойын-сауық iс-шараларын өткiзуге арналған объектiлер;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету барысына қатысушылар (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ).

2. Общие положения
2. Государственная услуга "Присвоение категорий спортивным сооружениям" осуществляется в порядке, установленном стандартом государственной услуги "Присвоение категорий спортивным сооружениям", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 год № 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта" (далее Стандарт) и настоящим Регламентом.
3. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом области, рабочим органом которого является государственное учреждение "Управление туризма, физической культуры и спорта акимата Костанайской области" (далее – местный исполнительный орган), адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту, через центры обслуживания населения (далее - Центры), адреса которых указаны в приложении 2 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 17) статьи 23 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и приказа Министра туризма и спорта Республики Казахстан "Об утверждении Правил использования спортивных сооружений" от 14 апреля 2011 года № 02-02-18/59 зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2011 года № 6953.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является присвоение категории спортивному сооружению, указанное в типовой форме паспорта согласно приложению 4 Стандарта на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
8. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан (далее – получатели).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры www.mts.gov.kz и на сайте местного исполнительного органа, указанного в приложении 1 к настоящему Регламенту.
10. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают семи рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный государственный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги) с момента сдачи получателем необходимых документов определенных в пункте 18 настоящего Регламента;

2. Жалпы ережелер
2. "Спорт құрылыстарына санаттар беру" мемлекеттік қызметі "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысымен бекітілген "Спорт құрылыстарына санаттар беру" мемлекеттік қызмет  стандартымен (бұдан әрі – Стандарт) белгіленген тәртіпте және осы Регламентпен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет жұмыс органы "Қостанай облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) болып табылатын, мекенжайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген облыстың жергілікті атқарушы органдарымен, мекенжайлары Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталықтар) арқылы ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 23-бабы 17) тармақшасының, "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 15-2-бабының, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңы 29-бабының және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылғы 13 мамырда № 6953 тіркелген "Спорт ғимараттарын пайдалану ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2011 жылғы 14 сәуірдегі № 02-02-18/59 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес спорт ғимаратына паспорттың үлгілік нысанында көрсетілген санатты беру не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі – алушылар) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің www.mts.gov.kz интернет-ресурсында және осы Регламенттің1-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органның сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мынадай мерзімде ұсынылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап жеті жұмыс күнінен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте уәкілетті мемлекеттік орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн қалғанда ұсынады) осы Регламенттің18-тармағында белгіленген, алушымен қажетті құжаттар тапсырылған сәттен бастап;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя – не более 20 минут.
11. Государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы:
Местный исполнительный орган с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением праздничных и выходных дней (суббота, воскресенье).
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания.
12. Государственная услуга оказывается в здании Центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
13. Местные исполнительные органы отказывают в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, указанных впункте 18 настоящего Регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в представленных документах.
Центр будет отказывать в приеме документов, в случае непредставления получателем документов, указанных в пункте 18настоящего Регламента.
При отказе в приеме документов, работником Центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
14. Этапы оказания государственной услуги с момента получения документов от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает документы в Центр;
2) Центр проводит регистрацию документов, выдает получателю расписку, подтверждающую сдачу получателем всех необходимых документов для получения государственной услуги и передает документы в местный исполнительный орган;
3) местный исполнительный орган осуществляет рассмотрение представленных документов из Центра, подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги или оформляет паспорт спортивного сооружения и направляет результат оказания государственной услуги в Центр;

2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес ұсынылады:
Жергілікті атқарушы орган демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау "электрондық" кезек тәртібімен, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
12. Мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша Орталықтардың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күтуге арналған орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стенділер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стенділер) көзделген.
13. Жергілікті атқарушы органдар аталған мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы Регламенттің 18-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесі толығымен ұсынылмаса;
2) ұсынылған құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса.
Алушы осы Регламенттің 18-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырмаған жағдайда, Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттар қабылдаудан бас тартқан кезде Орталықтың қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде береді.
14. Мемлекеттiк қызметті алу үшiн алушыдан құжаттар алған сәттен бастап және мемлекеттiк қызмет нәтижесін шығару сәтіне дейiн мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) алушы Орталыққа құжаттарды береді;
2) Орталық құжаттарды тіркеуден өткізеді, алушыға мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттар алушымен тапсырылғандығын растайтын қолхат береді және құжаттарды жергілікті атқарушы органға жібереді;
3) жергілікті атқарушы орган Орталықтан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды немесе спорт ғимаратының паспортын ресімдейді және Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдайды;

4) Центр выдает получателю паспорт спортивного сооружения, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
17. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в местном исполнительном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
18. Для получения государственной услуги получатель представляет в Центр перечень документов:
1) заявление о присвоении категории спортивному сооружению в произвольной форме;
2) заполненную типовую форму паспорта спортивного сооружения;
3) копию акта технического обследования спортивного сооружения в части эксплуатационной надежности, устойчивости строительных конструкций и обеспечения необходимой степени безопасности.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
19. Для получения государственной услуги через Центр, заполнение бланков заявлений не требуется.
20. В Центре прием документов осуществляется работниками Центра в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания.
21. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.

4) Орталық алушыға спорт ғимаратының паспортын немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін кестелер осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
17. Жергілікті атқарушы органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын ең аз тұлғалар саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібін сипаттау
18. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшiн Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) спорттық құрылысқа санат беру туралы еркін нысандағы өтініш;
2) спорт құрылысы паспортының толтырылған үлгілік нысаны;
3) спорт құрылысының пайдалануға беріктігі, құрылыс конструкцияларының орнықтылығы және қауіпсіздіктің қажетті дәрежесін қамтамасыз ету бөлігінде техникалық тексеру актісінің көшірмесі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін, жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету Орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
19. Орталық арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштердің бланкілерін толтыру талап етілмейді.
20. Орталықта құжаттар қабылдауды операциялық залда "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы орталықтың қызметкерлері жүзеге асырады.
21. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты, және олардың байланыс телефондары.

22. В Центре выдача готовых документов получателю осуществляется работником Центра посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в местный исполнительный орган.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
23. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель местного исполнительного органа (далее - должностное лицо).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение категорий спортивным сооружениям"
Наименование местного исполнительного органа
по оказанию государственной услуги
Наименование
местного
исполнительного
органа
Юридический
адрес
местного
исполнитель-
ного органа
Код города и
номера телефонов
Электронный адрес
Государственное
учреждение
"Управление
туризма, физической
культуры и спорта
акимата
Костанайской
области"
110000,
город
Костанай,
улица Тарана,
83
8(7142)575-330
8(7142)575-331
oblsport@kostanay.kz
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение категорий спортивным сооружениям"
Процесс оказания государственной услуги
"Присвоение категорий спортивным сооружениям"
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Присвоение категорий спортивным сооружениям"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и
их описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале
и собирает
документы
Составляет
реестр
и направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале
и выдача
расписки
о приеме
документов (либо
отказ в случае
непредставления
получателем
документов)
получателю
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов
в местный
исполнительный
орган
Сроки исполнения
Не более
20 минут
2 раза в день
2 раза в день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Канцелярия
местного
исполнительного
органа
Руководитель
местного
исполнительного
органа
Ответственный
специалист
местного
исполнительного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление
с корреспон-
денцией
Осуществляет
проверку полноты
документов,
оформляет приказ
о присвоении
категории
и паспорт, либо
мотивированный
ответ об отказе
в предоставлении
государственной
услуги
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководителю
местного
исполнительного
органа для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
назначение
ответственного
специалиста
Передача
документов
руководителю
местного
исполнительного
органа для
подписания
Сроки исполнения
В течение 1 часа
В течение
1 часа
При обращении
получателя
в Центр -
в течение
6 рабочих дней
(в случае отказа
в течении 1 дня)
Номер следующего
действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководитель
местного
исполнительного
органа
Канцелярия
местного
исполнительного
органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
корреспонденцией
Регистрация
паспорта либо
мотивированного
ответа об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги
в журнале
Выдача паспорта
либо
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги
получателю
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание
результата
оказываемой
государственной
услуги
Передача
паспорта либо
мотивированного
ответа об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги в Центр
Получение
паспорта либо
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги
Сроки исполнения
30 минут
В течение
рабочего дня
В течение
рабочего дня
Номер следующего
действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Инспектор
накопитель-
ного
отдела
Группа 3 СФЕ
Канцелярия
местного
исполнитель-
ного органа
Группа 4 СФЕ
Руководитель
местного
исполнитель-
ного органа
Группа 5 СФЕ
Ответственный
специалист
местного
исполнительного
органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача
расписки,
регистрация
документов
в журнале
Действие № 2
Сбор
документов,
составление
реестра.
Направление
документов
в местный
исполнитель-
ный орган
Действие № 3
Прием
документов
из Центра,
регистрация,
направление
документов
получателя
руководителю
местного
исполнитель-
ного органа
Действие № 4
Определение
ответствен-
ного
специалиста,
наложение
резолюции
Действие № 5
Рассмотрение
документов,
оформление
паспорта
Действие № 6
Подписание
паспорта
Действие № 7
Регистрация
паспорта,
передача
в Центр
Действие № 8
Выдача
паспорта
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Инспектор
накопительного
отдела
Группа 3 СФЕ
Канцелярия
местного
исполнитель-
ного органа
Группа 4 СФЕ
Руководитель
местного
исполнитель-
ного органа
Группа 5 СФЕ
Ответственный
специалист
местного
исполнительно-
го органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача
расписки
о приеме
документов
(либо отказ
в случае
непредставле-
ния
получателем
документов)
получателю,
регистрация
документов
в журнале
Действие № 2
Сбор
документов,
составление
реестра.
Направление
документов
в местный
исполнительный
орган
Действие № 3
Прием
документов
регистрация,
направление
документов
получателя
руководителю
местного
исполнитель-
ного органа
Действие № 4
Определение
ответственно-
го
специалиста,
наложение
резолюции
Действие № 5
Рассмотрение
документов,
оформление
мотивированно-
го ответа
об отказе в
предоставлении
государствен-
ной услуги,
передача
на подпись
руководителю
местного
исполнительно-
го органа
Действие № 6
Подписание
мотивирован-
ного ответа
об отказе в
предоставле-
нии
государствен-
ной услуги
Действие № 7
Регистрация
мотивирован-
ного ответа
об отказе в
предоставле-
нии
государствен-
ной услуги,
передача
в Центр
Действие № 8
Выдача
мотивирован-
ного ответа
об отказе в
предоставле-
нии
государствен-
ной услуги
получателю
Утвержден
постановлением акимата

22. Орталықта дайын құжаттарды алушыға беруді Орталықтың қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын "терезе" арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, Орталық оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін жергілікті атқарушы органға береді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
23. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін жауапты тұлға – жергілікті атқарушы органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) болып табылады).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауап береді.
"Спорт құрылыстарына санаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі
жергілікті атқарушы органның атауы
Жергілікті атқарушы
органның атауы
Жергілікті
атқарушы
органның заңды
мекенжайы
Қала коды
және телефон
нөмірлері
Электрондық
мекенжайы
"Қостанай облысы
әкімдігінің туризм,
дене шынықтыру және
спорт басқармасы"
мемлекеттік
мекемесі
110000,
Қостанай қаласы,
Таран көшесі, 83
8(7142)575-330
8(7142)575-331
oblsport@kostanay.kz
"Спорт құрылыстарына санаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
"Спорт құрылыстарына санаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету барысы
"Спорт құрылыстарына санаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) дәйектілігі
мен өзара іс-әркеттердің сипаттамасы
1-Кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс (барысының, жұмыс ағынының) іс-әрекеттері
Іс-әрекет
(барысының, жұмыс
ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталықтың
инспекторы
Жинактау
бөлімінің
инспекторы
Жинактау
бөлімінің
инспекторы
Іс-әрекеттің
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау
Журналға қол
қояды және
құжаттарды
жинайды
Тізілім
құрастырады
және құжаттарды
жібереді
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастыру-
басқарушылық шешім)
Журналда тіркеу
және алушыға
құжаттардың
қабылданғаны
туралы қолхат
(немесе алушымен
құжаттар
ұсынылмаған
жағдайда бас
тарту) беру
Жинақтау
бөліміне
құжаттар жинау
Жергілікті
атқарушы органға
құжаттарды жіберу
Орындалу мерзімдері
20 минуттан артық
емес
Күніне 2 рет
Күніне 2 рет
Келесі іс-әрекеттің
нөмірі
2
3
4
Негізгі үдеріс (барысының, жұмыс ағынының) іс-әрекеттері
Іс-әрекет
(барысының, жұмыс
ағынының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Жергілікті
атқарушы органның
кеңсесі
Жергілікті
атқарушы
органның
басшысы
Жергілікті
атқарушы органның
жауапты маманы
Іс-әрекеттің
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен
танысу
Құжаттардың
толықтығын
тексеруді жүзеге
асырады, санат
беру туралы
бұйрықты және
паспортты немесе
мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту туралы
дәлелді жауапты
ресімдейді
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастыру-
басқарушылық шешім)
Бұрыштама кою
үшін жергілікті
атқарушы орган
басшысына
құжаттарды жіберу
Бұрыштама кою,
жауапты маманды
тағайындау
Қол қою үшін
жергілікті
атқарушы орган
басшысына
құжаттарды беру
Орындалу мерзімдері
1 сағат ішінде
1 сағат ішінде
Орталыққа алушы
жүгінген жағдайда
– 6 жұмыс күні
ішінде (бас тарту
жағдайда 1 күн
ішінде)
Келесі іс-әрекеттің
нөмірі
5
6
7
Негізгі үдеріс (барысының, жұмыс ағынының) іс-әрекеттері
Іс-әрекетт
(барысының, жұмыс
ағынының) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Жергілікті
атқарушы органның
басшысы
Жергілікті
атқарушы
органның
кеңсесі
Орталықтың
инспекторы
Іс-қимылдың
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Хат-хабармен
танысу
Журналда
паспортты
немесе
мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту
туралы дәлелді
жауапты тіркеу
Алушыға паспорт
немесе
мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту туралы
дәлелді жауапты
беру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастыру-
басқарушылық шешім)
Мемлекеттік
қызмет көрсету
нәтижесіне
қол қою
Орталыққа
паспортты
немесе
мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту
туралы дәлелді
жауапты беру
Паспортты немесе
мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту туралы
дәлелді жауапты
алу
Орындалу мерзімдері
30 минут
Жұмыс күні
ішінде
Жұмыс күні ішінде
Келесі іс-әрекеттің
нөмірі
8
9
2 кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 Топ ҚФБ
Орталықтың
инспекторы
2 Топ ҚФБ
Жинақтаушы
бөлімінің
инспекторы
3 Топ ҚФБ
Жергілікті
атқарушы
органның
кеңсесі
4 Топ ҚФБ
Жергілікті
атқарушы
органның
басшысы
5 Топ ҚФБ
Жергілікті
атқарушы
органның
жауапты
маманы
№ 1 іс- әрекет
Құжаттарды
қабылдау,
қолхат беру,
журналда
құжаттарды
тіркеу
№ 2 іс- әрекет
Құжаттарды
жинау,
тізілімді
құрастыру.
Жергілікті
атқарушы
органға
құжаттарды
жіберу
№ 3 іс- әрекет
Орталықтан
құжаттарды
қабылдау,
тіркеу,
алушының
құжаттарын
жергілікті
атқарушы
органның
басшысына
жіберу
№ 4 іс-
әрекет
Жауапты
маманды
анықтау,
бұрыштама
кою
№ 5 іс-
әрекет
Құжаттарды
қарастыру,
паспортты
ресімдеу
№ 6 іс-
әрекет
Паспортқа
қол қою
№ 7 іс- әрекет
Паспортты
тіркеу,
Орталыққа беру
№ 8 іс- әрекет
Паспортты беру
3-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1 Топ ҚФБ
Орталықтың
инспекторы
2 Топ ҚФБ
Жинақтаушы
бөлімінің
инспекторы
3 Топ ҚФБ
Жергілікті
атқарушы
органның
кеңсесі
4 Топ ҚФБ
Жергілікті
атқарушы
органның
басшысы
5 Топ ҚФБ
Жергілікті
атқарушы
органның
жауапты
маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды
қабылдау,
алушыға
құжаттардың
қабылданғаны
туралы қолхат
(немесе
алушымен
құжаттар
ұсынылмаған
жағдайда бас
тарту) беру,
журналда
өтінішті
тіркеу
№ 2 іс- әрекет
Құжаттарды
жинау,
тізілімді
құрастыру.
Жергілікті
атқарушы
органға
құжаттарды
жіберу
№ 3 іс- әрекет
Құжаттарды
қабылдау,
тіркеу,
алушының
құжаттарын
жергілікті
атқарушы
органның
басшысына
жіберу
№ 4 іс-
әрекет
Жауапты
маманды
анықтау,
бұрыштама
кою
№ 5 іс-
әрекет
Құжаттарды
қарастыру,
мемлекеттік
қызмет
ұсынудан бас
тарту туралы
дәлелді
жауапты
ресімдеу,
жергілікті
атқарушы
органның
басшысына
қол қоюға
беру
№ 6 іс-
әрекет
Мемлекеттік
қызмет
ұсынудан бас
тарту туралы
дәлелді
жауапқа қол
қою
№ 7 іс- әрекет
Мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту
туралы дәлелді
жауапты тіркеу,
Орталыққа беру
№ 8 іс- әрекет
Алушыға
мемлекеттік
қызмет
ұсынудан бас
тарту туралы
дәлелді
жауапты беру
Әкімдіктің

от 31 октября 2012 года
№ 484
Регламент государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) спортсмен - физическое лицо, систематически занимающееся видом (видами) спорта и выступающее на спортивных соревнованиях;
2) тренер - физическое лицо, имеющее профессиональное образование и осуществляющее подготовку спортсмена в ходе учебно-тренировочного процесса и руководство его состязательной деятельностью для достижения спортивных результатов;
3) судья по спорту - физическое лицо, прошедшее специальную подготовку и получившее соответствующую квалификационную категорию, уполномоченное организатором спортивного мероприятия обеспечить соблюдение правил вида спорта и спортивного мероприятия;
4) методист по физической культуре и спорту (далее – методист) – физическое лицо, осуществляющее методическое обеспечение и руководство учебно-тренировочным процессом, проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий в спортивных организациях и организациях, в которых осуществляется физкультурно-оздоровительная и спортивная деятельность;
5) инструктор-спортсмен – спортсмен, осуществляющий спортивную деятельность на условиях оплаты труда в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
6) спортивная классификация - система спортивных званий, разрядов и категорий, определяющих уровень мастерства в отдельных видах спорта, а также уровень квалификации тренеров, спортсменов, инструктор-спортсменов, методистов и судей;
7) структурно-функциональные единицы – участвующие в процессе оказания государственной услуги (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" оказывается физическим лицам и осуществляется в порядке, установленном стандартом государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта" (далее Стандарт) и настоящим Регламентом.

2012 жылғы 31 қазандағы
№ 484 қаулысымен бекітілген
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық
разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер,
бірiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары
мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет
қөрсету регламенті
1. Жалпы түсініктер
1. Осы "Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) спортшы - спорт түрiмен (түрлерiмен) үнемi айналысатын және спорт жарыстарында өнер көрсететiн жеке тұлға;
2) жаттықтырушы - кәсiби бiлiмi бар және оқу-жаттығу процесi барысында спортшының даярлығын және спорттық нәтижелерге қол жеткiзу үшiн оның жарыс әрекетiне басшылықты жүзеге асыратын жеке тұлға;
3) жоғары дәрежедегi спортшы - Қазақстан Республикасының ұлттық құрама командасының мүшесi болып табылатын, спорттық атағы бар және жоғары спорттық нәтижелерге қол жеткiзу мақсатында спорт жарыстарында өнер көрсететiн спортшы;
4) дене шынықтыру және спорт жөнiндегi әдiскер (бұдан әрi – әдiскер) - спорт ұйымдарында және дене шынықтыру-сауықтыру мен спорт қызметi жүзеге асырылатын ұйымдарда оқу-жаттығу процесiн әдiстемелiк қамтамасыз етудi және оған басшылықты, дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық iс-шараларды өткiзудi жүзеге асыратын жеке тұлға;
5) нұсқаушы-спортшы – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес еңбекақы төлеу шартымен спорт қызметiн жүзеге асыратын спортшы;
6) спорттық сыныптама – спорттың жекелеген түрлерiнде шеберлiк деңгейiн, сондай-ақ жаттықтырушылардың, спортшылардың, нұсқаушы-спортшылардың, әдiскерлердiң және төрешiлердiң бiлiктiлiк деңгейiн айқындайтын спорттық атақтар, разрядтар және санаттар жүйесi;
7) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысушылар (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. "Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" деген мемлекеттік қызметі жеке тұлғаларға көрсетіледі және "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысымен бекітілген "Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет стандартымен (бұдан әрі – Стандарт) белгіленген тәртіпте және осы Регламентпен жүзеге асырылады.

3. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом области, рабочим органом которого является государственное учреждение "Управление туризма, физической культуры и спорта акимата Костанайской области" (далее – уполномоченный орган), адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту, через центры обслуживания населения (далее - Центры), адреса которых указаны в приложении 2 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пунктов 234 и 5 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 "Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам" зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 01 апреля 2011 года № 6864 и приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142 "Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту" зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 сентября 2008 года № 5306.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
8. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее – получатели).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры www.mts.gov.kz и на сайте уполномоченного органа, указанного в приложении 1 к настоящему Регламенту.
10. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают тридцать календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом местный исполнительный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги) с момента сдачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 18 настоящего Регламента;

3. Мемлекеттік қызмет жұмыс органы "Қостанай облысы әкімдігінің туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) болып табылатын, мекенжайы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген облыстың жергілікті атқарушы органдарымен, мекенжайлары Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталықтар) арқылы ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабы 234 және 5-тармақтарының, "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 15-2-бабының, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңы 29-бабының, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылғы 1 сәуірде № 6864 тіркелген "Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу ережесі мен шарттарының, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығының және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 18 қыркүйекте № 5306 тіркелген "Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан көшірме не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешілеріне (бұдан әрі - алушылар) спорттық разрядтары мен біліктіліктерін ресми тану мақсатында көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне
қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің www.mts.gov.kz интернет-ресурсында және осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету келесі мерзімде ұсынылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы жүгінген сәттен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады) осы Регламенттің 18-тармағында белгіленген алушымен қажетті құжаттар тапсырылған сәттен бастап;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
11. Государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы:
Уполномоченный орган с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением праздничных и выходных дней (суббота, воскресенье).
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания.
12. Государственная услуга оказывается в здании Центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
Документы для представления спортсмена к спортивному званию, разряду направляются в местные исполнительные органы и Центры в течение шести месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
13. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, указанных в пункте 18 настоящего Регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в представленных документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем документов, указанных в пункте 18 настоящего Регламента.
При отказе в приеме документов, работником Центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении документов выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
14. Этапы оказания государственной услуги с момента получения документов от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает документы в Центр;

2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес ұсынылады:
Уәкілетті орган демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау "электрондық" кезек тәртібімен, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
12. Мемлекеттік қызмет алушының тұратын жері бойынша Орталықтардың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күтуге арналған орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стенділер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стенділер) көзделген.
Спортшыны спорттық атаққа, разрядқа ұсыну үшін құжаттар жергілікті атқарушы органдарға және Орталықтарға тиісті норматив немесе талап орындалған сәттен бастап алты ай ішінде жіберіледі.
13. Уәкілетті орган аталған мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы Регламенттің 18-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесі толығымен ұсынылмаса;
2) ұсынылған құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын, тиісті норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзімде ұсынылса.
Осы Регламенттің 18-тармағында көрсетілген құжаттар алушымен тапсырылмаған жағдайда, Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде Орталықтың қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Құжаттарды қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде береді.
14. Мемлекеттiк қызметті алу үшiн алушыдан құжаттар алған сәттен бастап және мемлекеттiк қызмет нәтижесін беру сәтіне дейiн мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) алушы Орталыққа құжаттарды береді;

2) Центр проводит регистрацию документов, выдает получателю расписку, подтверждающую сдачу получателем всех необходимых документов для получения государственной услуги и передает документы в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных документов из Центра, подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги или оформляет выписку из приказа о присвоении спортивного разряда, категории и направляет результат оказания государственной услуги в Центр;
4) Центр выдает получателю выписку из приказа о присвоении спортивного разряда, категории, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
17. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
18. Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) спортивного звания "Кандидат в мастера спорта", спортивного разряда "Спортсмен 1 разряда" получатель представляет в Центр перечень документов:
1) представление установленной формы согласно приложению 3 Стандарта;
2) выписку из протокола соревнования с указанием наименования соревнования, срока и места его проведения, подписанную главным судьей и главным секретарем соревнования;
3) копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта;
4) справку о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований, согласно приложению 4 Стандарта.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий "Тренер высшего уровня квалификации первой категории" и "Тренер среднего уровня квалификации первой категории" получатель представляет в Центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 5 Стандарта;
2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;

2) Орталық құжаттарды тіркеуден өткізеді, алушыға мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттар алушымен тапсырылғандығын растайтын қолхат береді және құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті орган Орталықтан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды немесе спорттық разряд, санат беру туралы бұйрық көшірмесін ресімдейді және Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдайды;
4) Орталық алушыға спорттық разряд, санат беру туралы бұйрық көшірмесін немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін кестелер осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
17. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын ең аз тұлғалар саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібін сипаттау
18. "Спорт шеберіне кандидат" спорттық атағын, "1 разрядтағы спортшы" спорттық разрядын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) Стандарттың 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы ұсыным;
2) жарыстың атауы, оны өткізу мерзімі мен орны көрсетілген, жарыстың бас төрешісі мен бас хатшысы қол қойған хаттамадан үзінді;
3) осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
4) Стандарттың 4-қосымшаға сәйкес бас төрешісінің, бас хатшысының қол қойған бокс, күрес түрлері мен басқа да жекпе-жектердің нәтижелері туралы анықтамасы.
"Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы" және "Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы" санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) Стандарттың 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;

4) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории;
5) справку установленной формы о подготовке спортсменов тренером-преподавателем согласно приложению 6 Стандарта;
6) копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий "Методист высшего уровня квалификации первой категории" и "Методист среднего уровня квалификации первой категории" получатель представляет в Центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 5 Стандарта;
2) копии документов об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории "Инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории" получатель представляет в Центр перечень документов:

4) бұдан бұрынғы біліктілік санатын беру туралы куәліктің көшірмесі;
5) Стандартың 6-қосымшасына сәйкес белгіленген нысанда жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды дайындауы туралы анықтама;
6) осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
"Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер" және "Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер" санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) Стандарттың 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
"Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы - спортшы" санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:

1) заявление установленной формы согласно приложению 5 Стандарта;
2) копии документов об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории с указанием достижений спортсмена за последние 2 года, заверенное печатью;
5) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Для получения государственной услуги о присвоении судейской категории "Судья по спорту первой категории" получатель представляет в Центр документ, подтверждающий прохождение курса судейской практики в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
19. Для получения государственной услуги через Центр, заполнение бланков заявлений не требуется.
20. В Центре прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания.
21. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
22. В Центре выдача готовых документов получателю осуществляется работником Центра посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган.

1) Стандарттың 5-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыру туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) спорт түрінен республикалық федерацияның спортшының соңғы 2 жылдағы жетістіктері көрсетілген, санатын беру туралы мөрмен расталған қолдаухаты;
5) бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
"Бірінші санатты спорт төрешісі" төреші санатын беру туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа Қазақстан Республикасының спорттық жіктегішінің талаптарына сәйкес төрешілік практика курсынан өткенін растайтын құжатты ұсынады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
19. Орталық арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштердің бланкілерін толтыру талап етілмейді.
20. Орталықтар құжаттарды қабылдауды операциялық залда "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
21. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
22. Орталықта дайын құжаттарды алушыға беруді Орталықтың қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын "терезе" арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, орталық оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін уәкілетті органға береді.

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
23. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Наименование уполномоченного органа
по оказанию государственной услуги
Наименование
уполномоченного
органа
Юридический
адрес
уполномоченного
органа
Код города
и номера
телефонов
Электронный адрес
Государственное
учреждение
"Управление
туризма,
физической
культуры и спорта
акимата
Костанайской
области"
110000,
город Костанай,
улица Тарана, 83
8(7142)575-330
8(7142)575-331
oblsport@kostanay.kz
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Процесс оказания государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья по спорту
первой категории"
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего и
среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале
и собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки о приеме
документов (либо
отказ в случае
непредставления
получателем
документов)
получателю
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
Не более 20 минут
2 раз в день
2 раз в день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Канцелярия
уполномоченного
органа
Руководитель
уполномоченного
органа
Ответственный
специалист
уполномоченного
органа
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией
Осуществляет
проверку полноты
документов,
оформляет
протокол
заседания
комиссии по
присвоению
спортивных
разрядов,
категорий, приказ
о присвоении и
выписку из
приказа либо
мотивированный
ответ об отказе
в предоставлении
государственной
услуги
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководителю
уполномоченного
органа для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
назначение
ответственного
специалиста
Передача
документов
руководителю
уполномоченного
органа для
подписания
Сроки исполнения
В течение одного
дня
В течение одного
дня
При обращении
получателя в
Центр - в течение
29 календарных
дней (в случае
отказа в течении
1 дня)
Номер следующего
действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководитель
уполномоченного
органа
Канцелярия
уполномоченного
органа
Инспектор Центра
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление
с документом
Регистрация
выписки из
приказа либо
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги в журнале
Выдача выписки
из приказа либо
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги
получателю
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание
результата
оказываемой
государственной
услуги
Передача выписки
из приказа либо
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги в Центр
Получение
потребителем
выписки из
приказа о
присвоении
разряда,
категории либо
мотивированного
ответа об отказе
в предоставлении
государственной
услуги
Сроки исполнения
30 минут
В течение
рабочего дня
В течение
рабочего дня
Номер следующего
действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Инспектор
накопительного
отдела
Группа 3 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного
органа
Группа 4 СФЕ
Руководи-
тель упол-
номоченного
органа
Группа 5 СФЕ
Ответственный
специалист
уполномочен-
ного органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача
расписки
о приеме
документов
получателю
Действие № 2
Сбор
документов,
составление
реестра.
Направление
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 3
Прием документов
из Центра,
регистрация,
направление
документов
получателя
руководителю
уполномоченного
органа
Действие № 4
Определение
ответствен-
ного
специалиста,
наложение
резолюции
Действие № 5
Рассмотрение
документов,
оформление
выписки из
приказа,
передача
на подпись
руководителю
уполномочен-
ного органа
Действие № 6
Подписание
выписки из
приказа
Действие № 7
Регистрация
выписки из
приказа,
передача
в Центр
Действие № 8
Выдача
выписки
из приказа
получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Инспектор
накопительного
отдела
Группа 3 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного
органа
Группа 4 СФЕ
Руководитель
уполномочен-
ного органа
Группа 5 СФЕ
Ответственный
специалист
уполномочен-
ного органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача
расписки
о приеме
документов
(либо отказ
в случае
непредставле-
ния
получателем
документов)
получателю,
регистрация
документов
в журнале
Действие № 2
Сбор
документов,
составление
реестра.
Направление
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 3
Прием
документов
из Центра,
регистрация,
направление
документов
получателя
руководителю
уполномоченного
органа
Действие № 4
Определение
ответственно-
го
специалиста,
наложение
резолюции
Действие № 5
Рассмотрение
документов,
оформление
мотивирован-
ного ответа
об отказе
в предостав-
лении
государствен-
ной услуги,
передача
на подпись
руководителю
уполномочен-
ного органа
Действие № 6
Подписание
мотивирован-
ного ответа
об отказе
в предостав-
лении
государствен-
ной услуги
Действие № 7
Регистрация
мотивированного
ответа об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги, выдача
получателю
или передача
в Центр
Действие № 8
Выдача
мотивирован-
ного ответа
об отказе в
предоставлении
государствен-
ной услуги
получателю
Утвержден
постановлением акимата

5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
23. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін жауапты тұлға – уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) болып табылады).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауап береді.
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi"
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі
уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның
атауы
Уәкілетті
органның
заңды
мекенжайы
Қала коды
және телефон
нөмірлері
Электрондық
мекенжайы
"Қостанай облысы
әкімдігінің туризм,
дене шынықтыру және
спорт басқармасы"
мемлекеттік мекемесі
110000,
Қостанай қаласы,
Таран көшесі, 83
8(7142)575-330
8(7142)575-331
oblsport@kostanay.kz
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық
разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер,
бірiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық
разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi"
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету барысы
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық
разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi
санатты спорт төрешiсi" cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) дәйектілігі
мен өзара іс-әрекеттердің сипаттамасы
1-Кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс (барысының, жұмыс ағынының) іс-әрекеттері
Іс-әрекет
(барысының, жұмыс
ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталықтың
инспекторы
Жинактаушы
бөлімінің
инспекторы
Жинактаушы
бөлімінің
инспекторы
Іс-қимылдың
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналда қол
қояды және
құжаттарды
жинайды
Тізілім
құрастырады
және құжаттарды
жібереді
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастыру-
басқарушылық
шешім)
Журналда тіркеу
және алушыға
құжаттардың
қабылданғаны туралы
қолхат (немесе
алушымен құжаттар
ұсынылмаған
жағдайда бас тарту)
беру
Жинақтаушы
бөліміне құжаттар
жинау
Уәкілетті
органға құжаттар
жіберу
Орындалу
мерзімдері
20 минуттан
артық емес
Күніне 2 рет
Күніне 2 рет
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
2
3
4
Негізгі үдеріс (барысының, жұмыс ағынының) іс-әрекеттері
Іс-әрекет
(барысының, жұмыс
ағынының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның
кеңсесі
Уәкілетті
органның басшысы
Уәкілетті
органның жауапты
маманы
Іс-қимылдың
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен
танысу
Құжаттардың
толықтығын
тексеруді жүзеге
асырады,
спорттық разряд,
санат беру
жөніндегі
комиссия
отырысының
хаттамасын,
иелену туралы
бұйрықты және
бұйрық
көшірмесін
немесе
мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту туралы
дәлелді жауапты
ресімдейді
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастыру-
басқарушылық
шешім)
Бұрыштама кою үшін
уәкілетті орган
басшысына
құжаттарды жіберу
Бұрыштама кою,
жауапты маманды
тағайындау
Қол қою үшін
уәкілетті орган
басшысына
құжаттарды беру
Орындалу
мерзімдері
Бір күн ішінде
Бір күн ішінде
Орталыққа
алушының
жүгінген кезінен
- 29 күнтізбелік
күні ішінде (бас
тартқан жағдайда
1 күн ішінде)
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
5
6
7
Негізгі үдеріс (барысының, жұмыс ағынының) іс-әрекеттері
Іс-әрекет
(барысының, жұмыс
ағынының) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның
басшысы
Уәкілетті
органның кеңсесі
Орталықтың
инспекторы
Іс-қимылдың
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Құжаттармен танысу
Журналда бұйрық
көшірмесін немесе
мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту туралы
дәлелді жауапты
тіркеу
Алушыға бұйрық
көшірмесін
немесе
мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту туралы
дәлелді жауапты
беру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдастыру-
басқарушылық
шешім)
Мемлекеттік қызмет
көрсету нәтижесіне
қол қою
Орталыққа бұйрық
көшірмесін немесе
мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту туралы
дәлелді жауапты
беру
Алушымен разряд,
санат беру
туралы хаттама
көшірмесін
немесе
мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту туралы
дәлелді жауапты
алу
Орындалу
мерзімдері
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні
ішінде
Келесі
іс-әрекеттің
нөмірі
8
9
2-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 Топ ҚФБ
Орталықтың
инспекторы
2 Топ ҚФБ
Жинақтаушы
бөлімінің
инспекторы
3 Топ ҚФБ
Уәкілетті
органның
кеңсесі
4 Топ ҚФБ
Уәкілетті
органның
басшысы
5 Топ ҚФБ
Уәкілетті
органның
жауапты
маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды
қабылдау,
алушыға
құжаттардың
қабылданғаны
туралы қолхат
беру
№ 2 іс-әрекет
Құжаттарды
жинау,
тізілімді
құрастыру.
Уәкілетті
органға
құжаттарды
жіберу
№ 3 іс-қимыл
Орталықтан
құжаттар
қабылдау,
тіркеу,
уәкілетті
органның
басшысына
алушының
құжаттарын
жіберу
№ 4 іс-әрекет
Жауапты
маманды
анықтау,
бұрыштама кою
№ 5 іс-әрекет
Құжаттарды
қарау, бұйрық
көшірмесін
ресімдеу,
уәкілетті
орган
басшысына қол
қоюға беру
№ 6 іс-әрекет
Бұйрық
көшірмесіне
қол қою
№ 7 іс-әрекет
Бұйрық
көшірмесін
тіркеу,
Орталыққа
беру
№ 8 іс-әрекет
Алушыға бұйрық
көшірмесін
беру
3-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1 Топ ҚФБ
Орталықтың
инспекторы
2 Топ ҚФБ
Жинақтаушы
бөлімінің
инспекторы
3 Топ ҚФБ
Уәкілетті
органның
кеңсесі
4 Топ ҚФБ
Уәкілетті
органның
басшысы
5 Топ ҚФБ
Уәкілетті
органның
жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды
қабылдау,
алушыға
құжаттардың
қабылданғаны
туралы қолхат
(немесе
алушымен
құжаттар
ұсынылмаған
жағдайда бас
тарту) беру,
журналда
құжаттарды
тіркеу
№ 2 іс-әрекет
Құжаттарды
жинау,
тізілімді
құрастыру.
Уәкілетті
органға
құжаттарды
жіберу
№ 3 іс-әрекет
Орталықтан
құжаттар
қабылдау,
тіркеу,
уәкілетті
органның
басшысына
алушының
құжаттарын
жіберу
№ 4 іс-әрекет
Жауапты маманды
анықтау,
бұрыштама кою
№ 5 іс-әрекет
Құжаттарды
қарау,
мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту
туралы дәлелді
жауапты
ресімдеу,
уәкілетті
органның
басшысына қол
қоюға беру
№ 6 іс-әрекет
Мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту
туралы дәлелді
жауапқа қол қою
№ 7 іс-әрекет
Мемлекеттік
қызмет ұсынудан
бас тарту
туралы дәлелді
жауапты тіркеу,
алушыға беру
немесе
Орталыққа беру
№ 8 іс-әрекет
Алушыға
мемлекеттік
қызмет
ұсынудан бас
тарту туралы
дәлелді
жауапты беру
Әкімдіктің

от 31 октября 2012 года
№ 484
Регламент государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации второй категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации второй
категории, судья по спорту"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) спортсмен - физическое лицо, систематически занимающееся видом (видами) спорта и выступающее на спортивных соревнованиях;
2) тренер - физическое лицо, имеющее профессиональное образование и осуществляющее подготовку спортсмена в ходе учебно-тренировочного процесса и руководство его состязательной деятельностью для достижения спортивных результатов;
3) судья по спорту - физическое лицо, прошедшее специальную подготовку и получившее соответствующую квалификационную категорию, уполномоченное организатором спортивного мероприятия обеспечить соблюдение правил вида спорта и спортивного мероприятия;
4) методист по физической культуре и спорту (далее – методист) – физическое лицо, осуществляющее методическое обеспечение и руководство учебно-тренировочным процессом, проведение физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий в спортивных организациях и организациях, в которых осуществляется физкультурно-оздоровительная и спортивная деятельность;
5) инструктор-спортсмен – спортсмен, осуществляющий спортивную деятельность на условиях оплаты труда в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
6) спортивная классификация - система спортивных званий, разрядов и категорий, определяющих уровень мастерства в отдельных видах спорта, а также уровень квалификации тренеров, спортсменов, инструктор-спортсмен, методистов и судей;
7) структурно-функциональные единицы – участвующие в процессе оказания государственной услуги (ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы) (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" оказывается физическим лицам и осуществляется в порядке, установленном стандартом государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта" (далее Стандарт) и настоящим Регламентом.

2012 жылғы 31 қазандағы
№ 484 қаулысымен бекітілген
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт
төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы түсініктер
1. Осы "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) спортшы - спорт түрiмен (түрлерiмен) үнемi айналысатын және спорт жарыстарында өнер көрсететiн жеке тұлға;
2) жаттықтырушы - кәсiби бiлiмi бар және оқу-жаттығу процесi барысында спортшының даярлығын және спорттық нәтижелерге қол жеткiзу үшiн оның жарыс әрекетiне басшылықты жүзеге асыратын жеке тұлға;
3) спорт төрешiсi - арнайы даярлықтан өткен және тиiстi бiлiктiлiк санатын алған, спорт түрiнiң және спорттық iс-шараның ережелерiн сақтауды қамтамасыз етуге спорттық iс-шараларды ұйымдастырушы уәкiлеттiк берген жеке тұлға;
4) дене шынықтыру және спорт жөнiндегi әдiскер (бұдан әрi – әдiскер) - спорт ұйымдарында және дене шынықтыру-сауықтыру мен спорт қызметi жүзеге асырылатын ұйымдарда оқу-жаттығу процесiн әдiстемелiк қамтамасыз етудi және оған басшылықты, дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық iс-шараларды өткiзудi жүзеге асыратын жеке тұлға;
5) нұсқаушы-спортшы – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес еңбекақы төлеу шартымен спорт қызметiн жүзеге асыратын спортшы;
6) спорттық сыныптама – спорттың жекелеген түрлерiнде шеберлiк деңгейiн, сондай-ақ жаттықтырушылардың, спортшылардың, нұсқаушы-спортшылардың, әдiскерлердiң және төрешiлердiң бiлiктiлiк деңгейiн айқындайтын спорттық атақтар, разрядтар және санаттар жүйесi;
7) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету барысына қатысушылар (уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері) (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі және "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысымен бекітілген "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет стандартымен белгіленген тәртіпте (бұдан әрі – Стандарт) және осы Регламентпен жүзеге асырылады.

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя- не более 20 минут.
11. Государственная услуга предоставляется в соответствии с установленным графиком работы:
Уполномоченные органы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением праздничных и выходных дней (суббота, воскресенье).
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания.
12. Государственная услуга оказывается в здании Центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
Документы для представления спортсмена к спортивному званию, разряду направляются в местные исполнительные органы и Центры в течение шести месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
13. уполномоченные органы отказывают в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, указанных в пункте 18 настоящего регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в представленных документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем документов, указанных в пункте 18 настоящего Регламента.
При отказе в приеме документов, работником Центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении документов выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представленных документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
14. Этапы оказания государственной услуги с момента получения документов от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает документы в Центр;

2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтуге жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес ұсынылады:
Уәкілетті органдар демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
Орталықтарда мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, еңбек заңнамасына сай, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау "электрондық" кезек тәртібінде, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
12. Мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша Орталықтардың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту үшін арналған орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стенділер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стенділер) көзделген.
Спортшыны спорттық атаққа, разрядқа ұсыну үшін құжаттар жергілікті атқарушы органдарға және Орталықтарға тиісті норматив немесе талап орындалған сәттен бастап алты ай ішінде жіберіледі.
13. Уәкілетті органдар аталған мемлекеттік қызметті ұсынудан келесі негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы Регламенттің 18-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесі толығымен ұсынылмаса;
2) ұсынылған құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиісті норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзімде ұсынылса.
Алушымен осы Регламенттің 18-тармағында көрсетілген құжаттар тапсырылмаған жағдайда, Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде Орталықтың қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Құжаттарды қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушыдан құжаттар алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін шығару сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы Орталыққа құжаттар береді;

2) Центр проводит регистрацию документов, выдает получателю расписку, подтверждающую сдачу получателем всех необходимых документов для получения государственной услуги и передает документы в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных документов из Центра, подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги или оформляет выписку из приказа о присвоении спортивного разряда, категории и направляет результат оказания государственной услуги в Центр;
4) Центр выдает получателю выписку из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
17. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
18. Для получения государственной услуги о присвоении спортивных разрядов: "Спортсмен 2 разряда", "Спортсмен 3 разряда", "Спортсмен 1 юношеского разряда", "Спортсмен 2 юношеского разряда", "Спортсмен 3 юношеского разряда" получатель представляет в Центр перечень документов:
1) представление установленной формы согласно приложению 3 Стандарта;
2) выписку из протокола соревнования с указанием наименования соревнования, срока и места его проведения, подписанную главным судьей и главным секретарем соревнования;
3) копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по данному виду спорта;
4) справку о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований, согласно приложению 4 Стандарта.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий "Тренер высшего уровня квалификации второй категории" и "Тренер среднего уровня квалификации второй категории" получатель представляет в Центр перечень документов:

2) Орталық құжаттарды тіркеуден өткізеді, алушыға мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажетті құжаттар алушымен тапсырылғандығын растайтын қолхат береді және құжаттарды уәкілетті органға береді.
3) уәкілетті орган Орталықтан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды немесе спорттық разряд, санат беру туралы бұйрық көшірмесін ресімдейді және Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдайды;
4) Орталық алушыға 5 жыл мерзіміне қағаз жеткізгіште спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрық көшірмесін немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін кестелер осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
17. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын ең аз тұлғалар саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібін сипаттау
18. "2 разряд спортшысы", "3 разряд спортшысы", "1 жасөспірімдік разряд спортшысы", "2 жасөспірімдік разряд спортшысы", "3 жасөспірімдік разряд спортшысы" спорттық разрядтарын беру туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Орталыққа құжаттар тізбесін ұсынады:
1) Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы ұсыным;
2) жарыстың атауы, оны өткізу мерзімі мен орны көрсетілген, жарыстың бас төрешісі мен бас хатшысы қол қойған хаттамадан үзінді;
3) осы спорт түрінен облыстық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
4) Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес бас төрешісінің, бас хатшысының қол қойған бокс, күрес түрлері мен басқа да жекпе-жектердің нәтижелері туралы анықтамасы.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету Орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
"Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты жаттықтырушы" және "Біліктiлiгi орта деңгейдегi екінші санатты жаттықтырушы" санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:

1) заявление установленной формы согласно приложению 6 Стандарта;
2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории;
5) справку установленной формы о подготовке спортсменов тренером-преподавателем согласно приложению 7 Стандарта (за исключением присвоения категории "Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории");
6) копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории "Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории").
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий "Методист высшего уровня квалификации второй категории" и "Методист среднего уровня квалификации второй категории" получатель представляет в Центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 6 Стандарта;
2) копии документов об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории "Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории" получатель представляет в Центр перечень документов:

1) осы Стандарттың 6-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) бұдан бұрынғы біліктілік санатының берілуі туралы куәліктің көшірмесі.
5) осы Стандарттың 7-қосымшасына сәйкес жаттықтырушы-оқытушының даярланған спортшылары туралы ("Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы" санатын беруді қоспағанда) белгіленген нысандағы анықтамасы;
6) осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері ("Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы" санатын беруді қоспағанда);
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
жеке тұлға үшін - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
"Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты әдіскер", "Біліктiлiгi орта деңгейдегi екінші санатты әдіскер" санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) Стандарттың 6-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжат;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) бұдан бұрынғы біліктілік санатының берілуі туралы куәлік.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
жеке тұлға үшін - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
"Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты нұсқаушы-спортшы" санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственную услугу
23. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту"
Адреса и графики работы уполномоченных органов
по вопросам физической культуры и спорта районных
(города областного значения) Костанайской области
п/
п
Наименование
Адрес
№ телефонов, адрес
электронной почты
График работы
1
2
3
4
5
1
Государственное
учреждение (ГУ)
"Отдел
образования,
физической
культуры и
спорта акимата
Алтынсаринского
района"
110110,
Алтынсаринский
район, село
Убаганское, ули-
ца Школьная, 2
8(71445)34-2-52,
8(71445)34-2-53,
8(71445)34-2-55,
altynsport@mail.ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов,
с перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных
и праздничных дней
2
ГУ "Отдел
физической
культуры и
спорта акимата
Амангельдинского
района"
110200,
Амангельдинский
район, село
Амангельды,
улица Майлина,
14
8(71440)22-0-46
amansport@mail.ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов,
с перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных
и праздничных дней
3
ГУ "Отдел
физической
культуры и
спорта акимата
Аулиекольского
района"
1104000,
Аулиекольский
район, село
Аулиеколь, улица
Байтурсынова
8(71453)22-3-15
aul.sport@mail.ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов,
с перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных
и праздничных дней
4
ГУ "Отдел
физической
культуры и
спорта акимата
Денисовского
района"
110500,
Денисовский
район, село
Денисовка, улица
Калинина, 5
8(71434)21-5-98
denisov-sport07@
rambler.ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов,
с перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных
и праздничных дней
5
ГУ "Отдел
культуры и
спорта акимата
Джангильдинского
района"
110600,
Джангильдинский
район, село
Торгай, улица
Касымхана
Алтынсары, 69
8(71439)21-0-26,
8(71439)21-6-12
sport_torgay@
mail.ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов, с
перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных
и праздничных дней
6
ГУ "Отдел
физической
культуры и
спорта акимата
Житикаринского
района"
110700,
Житикаринский
район, город
Житикара, улица
Асамбаева, 51

5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
23. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін жауапты тұлға – жергілікті атқарушы органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) болып табылады).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгіленген мерзімдерде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауап береді.
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
Қостанай облысының (облыстық маңызы бар қалалар)
дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі жергілікті
атқарушы органдарының мекенжайлары мен жұмыс кестелері
Р/с
Атауы
Мекенжайы
Телефон №,
электондық пошта
мекенжайлары
Жұмыс кестесі
1
"Алтынсарин
ауданы
әкімдігінің
білім, дене
шынықтыру және
спорт бөлімі"
мемлекеттік
мекемесі (ММ)
110110, Алтынсарин
ауданы,
Обаған селосы,
Школьный көшесі 2
8(71445)34-2-52,
8(71445)34-2-53,
8(71445)34-2-55,
altynsport@mail.
ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
2
"Амангелді
ауданы
әкімдігінің
дене шынықтыру
және спорт
бөлімі" ММ
110200,
Амангелді ауданы,
Амангелді селосы,
Майлин көшесі, 14
8(71440)22-0-46
amansport@mail.
ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
3
"Әулиекөл
ауданы
әкімдігінің
дене шынықтыру
және спорт
бөлімі" ММ
1104000,
Әулиекөл ауданы,
Әулиекөл селосы,
Байтұрсынов көшесі
8(71453)22-3-15
aul.sport@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
4
"Денисов ауданы
әкімдігінің
дене шынықтыру
және спорт
бөлімі" ММ
110500,
Денисов ауданы,
Денисов селосы,
Калинин көшесі, 5
8(71434)21-5-98
denisov-sport07
@rambler.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
5
"Жангелдин
ауданы
әкімдігінің
мәдениет және
спорт бөлімі"
ММ
110600,
Жангелдин ауданы,
Торғай селосы,
Қасымхан Алтынсары
көшесі, 69
8(71439)21-0-26,
8(71439)21-6-12
sport_torgay@mail.
ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
6
"Жітіқара
ауданы
әкімдігінің
дене шынықтыру
және спорт
бөлімі" ММ
110700,
Жітіқара ауданы,
Жітіқара қаласы,
Асамбаев көшесі, 51

8(71435)2-53-10,
8(71435)2-76-86
gitikarasport@
yandex.ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов,
с перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных
и праздничных дней
7
ГУ "Отдел
физической
культуры и
спорта акимата
Камыстинского
района"
110800,
Камыстинский
район, село
Камысты, улица
Северная, 19
8(71437)22-0-60
kam_sport@mail.ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов,
с перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных
и праздничных дней
9
ГУ "Отдел
физической
культуры и
спорта акимата
Карасуского
района"
111000,
Карасуский
район, село
Карасу, улица
Исакова, 75
8(71452)21-9-28
karasusport@mail.
ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов,
с перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных
и праздничных дней
10
ГУ "Отдел
физической
культуры и
спорта акимата
Костанайского
района"
111100,
Костанайский
район, поселок
Затобольск,
улица Школьная,
40
8(71455)21-0-31
kostraisport@mail.
ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов,
с перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных и
праздничных дней
11
ГУ "Отдел
физической
культуры и
спорта акимата
Мендыкаринского
района"
111300,
Мендыкаринский
район, село
Боровское, улица
Королева, 5
8(71443)22-8-17
mend_sport@mail.ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов,
с перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных
и праздничных дней
12
ГУ "Отдел
физической
культуры и
спорта акимата
Наурзумского
района"
111400,
Наурзумский
район, село
Караменды, улица
Шаяхметова, 2 в
8(71454)21-8-78
naurzum_sport@
mail.ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов,
с перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных
и праздничных дней
13
ГУ "Отдел
физической
культуры и
спорта акимата
Сарыкольского
района"
111600
Сарыкольский
район, село
Сарыколь, улица
Ленина, 72
8(71451)22-1-05
sarycol_sport@
mail.ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов,
с перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных
и праздничных дней
14
ГУ "Отдел
физической
культуры и
спорта акимата
Тарановского
района"
111700,
Тарановский
район, село
Тарановское,
улица
Советская, 4
8(71436)3-63-88,
8(71436)4-90-09
sporttaran@mail.ru
Рабочие дни с 9.00
до 18.00 часов,
с перерывом на обед
с 13.00 до 14.00
часов, кроме
выходных
и праздничных дней
15
ГУ "Отдел
физической
культуры и
спорта акимата
Узункольского
района"
111800,
Узункольский
район, село
Узунколь, улица
Аблайхана, 38
8(71444)2-18-03
uzn-sport@mail.ru

8(71435)2-53-10,
8(71435)2-76-86
gitikarasport@
yandex.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
7
"Қамысты ауданы
әкімдігінің
дене шынықтыру
және спорт
бөлімі" ММ
110800,
Қамысты ауданы,
Қамысты селосы,
Северный көшесі, 19
8(71437)22-0-60
kam_sport@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
8
"Қарабалық
ауданы
әкімдігінің
дене шынықтыру
және спорт
бөлімі" ММ
110900,
Қарабалық ауданы,
Қарабалық селосы,
Павлов көшесі, 11а
8(71441)3-31-05
karab-sport@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
9
"Қарасу ауданы
әкімдігінің
дене шынықтыру
және спорт
бөлімі" ММ
111000,
Қарасу ауданы,
Қарасу селосы,
Исаков көшесі, 75
8(71452)21-9-28
karasusport@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
10
"Қостанай
ауданы
әкімдігінің
дене шынықтыру
және спорт
бөлімі" ММ
111100,
Қостанай ауданы,
Затобол кенті,
Школьный көшесі,
40
8(71455)21-0-31
kostraisport@mail.
ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
11
"Мендіқара
ауданы
әкімдігінің
дене шынықтыру
және спорт
бөлімі" ММ
111300,
Мендіқара ауданы,
Боровской селосы,
Королев көшесі, 5
8(71443)22-8-17
mend_sport@mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
12
"Науырзым
ауданы
әкімдігінің
дене шынықтыру
және спорт
бөлімі" ММ
111400,
Науырзым ауданы,
Қарамеңді селосы,
Шаяхметов көшесі,
2 в
8(71454)21-8-78
naurzum_sport@mail.
ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
13
"Сарыкөл ауданы
әкімдігінің дене
шынықтыру және
спорт бөлімі" ММ
111600,
Сарыкөл ауданы,
Сарыкөл селосы,
Ленин көшесі, 72
8(71451)22-1-05
sarycol_sport@
mail.ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
14
"Таран ауданы
әкімдігінің дене
шынықтыру және
спорт бөлімі" ММ
111700,
Таран ауданы,
Таран селосы,
Советский
көшесі, 4
8(71436)3-63-88,
8(71436)4-90-09
sporttaran@mail.
ru
Жұмыс күндері:
сағат 9.00-ден
18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
сағат 13.00-ден
14.00-ге дейін,
демалыс және
мереке күндерін
қоспағанда
15
"Ұзынкөл ауданы
әкімдігінің дене
шынықтыру және
спорт бөлімі" ММ
111800,
Ұзынкөл ауданы,
Ұзынкөл селосы,
Абылайхан
көшесі, 38
8(71444)2-18-03
uzn-sport@mail.ru
Жұмыс күндері: