15) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
16) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем электронной государственной услуги, указанной в Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата электронной государственной услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание электронной государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание электронной государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;

15) "электрондық үкiметтiң" шлюзi – электрондық қызметтер көрсетудi iске асыру шеңберiнде "электрондық үкiметтiң" ақпараттық жүйелерiн интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрi – ЭҮШ);
16) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiгiн және мазмұнының өзгермейтiндiгiн растайтын электрондық цифрлық нышандар терiмi (бұдан әрi - ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету жөнiнде қызмет беруші әрекетiнiң тәртiбi
6. ЭҮП арқылы қызмет берушiнің адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi (электрондық мемлекеттік қызметті көрсеткен кездегі функционалдық өзара iс- әрекетінің № 1 диаграммасы) Регламенттiң  2-қосымшасында келтiрiлген:
1) тұтынушы ЭҮП-да тiркеудi тұтынушы компьютерінiң интернет-браузерiнде сақталатын өзiнiң ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен жүзеге асырады (ЭҮП-да тiркелмеген тұтынушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-үдерiс – тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекітуі, электрондық мемлекеттік қызметтi алу үшін тұтынушының ЭҮП-да парольдi енгiзу үдерiсi (авторизациялау үдерiсi);
3) 1-шарт – логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тiркелген тұтынушы туралы деректердiң дұрыстығын ЭҮП-да тексеру;
4) 2-үдерiс – тұтынушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметтi көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, сұрау салу нысанына электрондық түрде қажетті құжаттарды бекітіп, тұтынушының нысанды толтыруы үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару (деректердi енгiзу);
6) 4-үдерiс – ЭҮТШ-те электрондық мемлекеттік қызмет төлемақысын жасау, сосын бұл ақпарат "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ-на келiп түседi;
7) 2-шарт – "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ-да көрсетiлген электрондық мемлекеттік қызметтің төлемақысын тексеру;
8) 5-үдерiс – "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ-да көрсетілген электрондық мемлекеттік қызмет үшiн төлемақының жоқтығына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдерiс – тұтынушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшiн ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн таңдауы;
10) 3-шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң әрекет ету мерзiмiн және тiзiмде қайтарып алынған (күшi жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетiлген ЖСН/БСН арасындағы және ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендiру деректерге сәйкес келуiн тексеру;

11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";

11) 7-үдерiс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдерiс – тұтынушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректердi) куәландыруы (қол қоюы);
13) 9-үдерiс - "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ-дағы электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) тiркеу және "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ-дағы сұрау салуды өңдеу;
14) 4-шарт – тұтынушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн қызмет берушiнiң тексеруi;
15) 10-үдерiс – "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ-дағы тұтынушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үдерiс – тұтынушының ЭҮП-да қалыптастырған электрондық мемлекеттiк қызмет нәтижесiн (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушiнiң қызметкерінің ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
7. Қызмет берушi арқылы адымдық әрекеттер мен шешiмдер (электрондық мемлекеттiк қызметті көрсеткен кездегі функционалдық өзара iс- әрекетінің № 2 диаграммасы) Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген:
1) 1-үдерiс – қызмет берушi қызметкерiнiң электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ логинi мен паролiн енгiзу (авторизациялау үдерiсi);
2) 1-шарт – "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ-да логин және паролі арқылы тiркелген қызмет берушiнің қызметкерi туралы деректердiң дұрыстығын тексеру;
3) 2-үдерiс – "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ-дағы қызмет берушi қызметкерiнiң деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдерiс – қызмет берушi қызметкерiнiң Регламентте көрсетiлген электрондық мемлекеттiк қызметтi таңдауы, электрондық мемлекеттiк қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет берушi қызметкерiнiң тұтынушының деректерiн енгiзуi;
5) 4-үдерiс – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да ЭҮШ арқылы тұтынушының деректерi туралы сұрау салуды жіберу;
6) 2-шарт – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да тұтынушы деректерiнiң болуын тексеру;
7) 5-үдерiс – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да тұтынушы деректерiнiң болмауына байланысты деректердi алудың мүмкiн еместiгi туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдерiс – сұрау салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгiлеу бөлiгiнде толтыру және қызмет берушi қызметкерiнiң тұтынушы ұсынған қажеттi құжаттарды сканерлеуi және оларды сұрау салу нысанына бекiтуi;
9) 7-үдерiс – "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ -да сұрау салуды тiркеу және "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ-да қызметтi өңдеу;

10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на веб-портале "Е-лицензирование" www.elicenze.kz.
9. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД "Е-лицензирование";
5) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к Регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к Регламенту.
14. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к Регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги "Выдача
лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью
в области ветеринарии"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
Наименование
СФЕ, ИС
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПШЭП
ПЭП
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прикрепление
в интер-
нет-браузер
компьютера
потребителя
регистрацион-
ного свиде-
тельства ЭЦП
Формирует
сообщение об
отказе в
связи с
имеющимися
нарушениями
в данных
потребителя
Выбирает
электронную
государст-
венную
услугу и
формирует
данные
запроса
прикрепле-
нием
необходимых
документов
в электрон-
ном виде
Оплата
электрон-
ной госу-
дарствен-
ной услуги
Формирует
сообщение
об отказе
в связи с
отсутстви-
ем оплаты
Форма
завершения
(данные,
документ
организаци-
онно–распо-
рядительное
решение)
Отображение
уведомления
об успешном
формировании
запроса
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашивае-
мой элект-
ронной
государст-
венной
услуге
Отображение
уведомления
об успешном
формирова-
нии запроса
Отображе-
ние уве-
домления
об успеш-
ном завер-
шении
действия
Формирова-
ние сооб-
щения об
отказе в
запрашивае-
мой элект-
ронной
государст-
венной
услуге
Сроки
исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
Номер
следующего
действия
2– если есть
нарушения в
данных
потребителя;
3–если
авторизация
прошла
успешно
4
5 – при
отсутствии
оплаты,
6 – при
наличии
оплаты
6
7
8
9
10
11
Потреби-
тель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
Выбор ЭЦП
для удос-
товерения
(подписа-
ния)
запроса
Формирует
сообщения
об отказе
в связи с
не подт-
верждением
подлиннос-
ти ЭЦП
потребите-
ля
Удостоверение
(подписание)
запрос
посредством
ЭЦП
Регистрация
электронно-
го доку-
мента
заявления
(запроса
потребителя
в ИС "Е-ли-
цензирова-
ние" и
обработка
запроса в
ИС "Е-ли-
цензирова-
ние"
Формирование
сообщения об
отказе в связи
с имеющимися
нарушениями в
данных
потребителя в
ИС "Е-лицен-
зирование"
Электрон-
ный доку-
мент (эле-
ктронная
лицензия)
Маршрути-
зация
запроса
Формирова-
ние сооб-
щения об
отказе в
запрашива-
емой эле-
ктронной
государст-
венной
услуге
Маршрутизация
запроса
Регистрация
запроса с
присвоением
номера
заявлению
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой
электронной
государственной
услуге
Электрон-
ная
лицензия,
переоформ-
ленная
лицензия,
дубликат
лицензии
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
-
15 рабочих
дней, 10
рабочих
дней, 2
рабочих
дня
7 – если
в ЭЦП
ошибка,
8 – если
ЭЦП без
ошибки
-
-
10-проверка
услугодате-
лем соот-
ветствия
потребителя
квалифика-
ционным
требованиям
и основа-
ниям для
выдачи
лицензии
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
Наименование
СФЕ, ИС
Услугодатель
ИС ГБД
"Е-лицензи-
рование"
Услугодатель
ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Авторизуется на
ИС ГБД
"Е-лицензирова-
ние"
Формирует
сообщение об
отказе в
связи с
имеющимися
нарушениями
в данных
Выбор
сотрудником
услугодателя
электронной
государствен-
ной услуги
Направление
запроса на
проверку данных
потребителя в
ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ
Форма
завершения
(данные,
документ
организаци-
онно–распо-
рядительное
решение)
Отображение
уведомления об
успешном
формировании
запроса
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашивае-
мой элект-
ронной госу-
дарственной
услуге
Отображение
уведомления
об успешном
формировании
запроса
Маршрутизация
запроса
Сроки
исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
Номер
следующего
действия
1 - Проверка в
ИС ГБД "Е-лицен-
зирование"
подлинности
данных логина и
пароля
сотрудника
услугодателя
-
4
5– если есть
нарушения в данных
потребителя;
6–если авторизация
прошла успешно
5
6
7
8
9
ИС ГБД
"Е-лице-
нзирова-
ние"
Услугодатель
ИС ГБД
"Е-лицензирование"
ИС ГБД
"Е-лицензирова-
ние"
ИС ГБД
"Е-лицен-
зирование"
Формиро-
вание
сообще-
ния об
отказе в
связи с
имеющи-
мися
наруше-
ниями в
данных
Заполнение
формы запроса
с прикрепле-
нием докумен-
тов
Регистрация
электронного
документа в ИС ГБД
"Е-лицензирование" и
обработка электронной
государственной
услуги в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой
электронной
государственной
услуге в связи с
нарушениями в
данных потребите-
ля в ИС ГБД
"Е-лицензирова-
ние"
Электронный
документ
(электрон-
ная лицен-
зия)
Формиро-
вание
сообще-
ния об
отказе в
запраши-
ваемой
элект-
ронной
государ-
ственной
услуге
Отображение
уведомления
об успешном
формировании
запроса
Регистрация запроса в
системе с присвоением
номера заявителю
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой
электронной
государственной
услуге
Электронная
лицензия,
переоформ-
ленная
лицензия,
дубликат
лицензии
1,5 мин
10–15 сек
1,5 мин
-
15 рабочих
дней,
10 рабочих
дней,
2 рабочих дня
-
-
8– если в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
отсутствуют данные по
запросу,
9 – если данные по
запросу найдены
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью в
области ветеринарии"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Таблица. Условные обозначения
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью в
области ветеринарии"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________________
(наименование услуги)

10) 3-шарт – тұтынушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн қызмет берушiнiң тексеруi;
11) 8-үдерiс – "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ -да тұтынушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-үдерiс – тұтынушының "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ-да қалыптастырған электрондық мемлекеттiк қызмет нәтижесiн (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушiнің уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
8. Электрондық мемлекеттiк қызметке сұрау салу мен жауапты толтырудың нысандары www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталында келтірілген.
9. Тұтынушының электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша сұрау салуының орындалу мәртебесiн тексеру тәсiлi: "электрондық үкiметтiң" порталында "Қызметтерді алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге өтініш жасаған кезде.
10. Қажеттi ақпаратты және электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша кеңестi Сall-орталықтың телефоны бойынша алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi іс-әрекет (өзара iс-әрекет) тәртiбiн сипаттау
11. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) "Е-лицензиялау" АЖ МДҚ;
5) ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ;
6) қызмет беруші.
12. Әрбiр iс-әрекеттің орындалу мерзiмiн көрсете отырып, қарапайым iс- әрекет (рәсiмдер, функциялар, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген.
13. Олардың сипаттамасына сәйкес (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде) iс-әрекетінің қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететiн диаграммалар Регламенттiң 2-қосымшасында көрсетiлген.
14. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижелерi Регламенттiң 3-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетiмдiлiк көрсеткiштерiмен өлшенедi.
15. Алушыларға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетiмдiлiк (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
16. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсетудiң техникалық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) электрондық лицензия берiлетiн тұлғаның ЖСН/БСН-нiң болуы;
3) ЭҮП-ды авторландыру;
4) ЭЦҚ пайдаланушысының болуы;
5) банк карточкасының немесе екiншi деңгейдегi банкте ағымдағы шоттың болуы.
"Ветеринария саласындағы
қызметпен айналысуға
лицензияны беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет
(жұмыстар
барысы-
ның,ағыны-
ның) №
1
2
3
4
5
ҚФБ, АЖ
атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Іс-әрекеттiң
(үдерiстiң,
рәсiмнiң,
операцияның)
атауы және
олардың си-
паттамасы
Тұтынушының
ЭЦҚ тіркеу
куәлігін
компьютердің
интернет-
браузеріне
бекіту
Тұтынушы-
ның де-
ректерiн-
де бұзу-
шылықтар
болуына
байланыс-
ты бас
тарту
туралы
хабарла-
маны
қалыптас-
тырады
Электрондық
мемлекеттік
қызметті
таңдайды
және элек-
трондық
түрде қажет-
ті құжат-
тарды бекі-
тіп, сұрау
салу дерек-
терін қалып-
тастырады
Электрондық
мемлекеттiк
қызмет
көрсеткені
үшін ақы
төлеу
Төлем-
ақының
болмауына
байланысты
бас тарту
туралы ха-
барлама-
ны қалып-
тастырады
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдастыру
шылық-бас-
қарушылық
шешiм)
Сұрау салу-
дың ойда-
ғыдай қа-
лыптастыруы
жөнінде
хабарламаның
көрсетілуі
Сұрау
салынған
электрон-
дық мем-
лекеттік
қызметті
көрсету-
ден бас
тарту
туралы
хабарла-
маны
қалыптас-
тыру
Сұрау
салудың
ойдағыдай
қалыптасты-
руды жөнін-
де хабарла-
маның
көрсетілуі
Іс-әрекеттің
ойдағыдай
аяқталуы
жөнінде
хабарламаның
көрсетілуі
Сұрау
салынған
электрон-
дық мем-
лекеттік
қызметті
көрсетуден
бас тарту
туралы
хабарлама-
ны қалып-
тастыру
Орындау
мерзiмдерi
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
Келесi
іс-әрекеттiң
нөмiрi
2–егер
тұтынушы
деректерінде
бұзушылықтар
болса;
3–егер
авторизация-
лау ойдағы-
дай өтсе
4
5-егер
төлемақы бол-
маған жағ-
дайда,
6–егер
төлемақы
болған
жағдайда
6
7
8
9
10
11
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
Сұрау
салуды
куәландыру
(қол қою)
үшiн ЭЦҚ
таңдау
Тұтынушының
ЭЦҚ түпнұсқа-
лығының
расталмауына
байланысты
бас тарту
туралы хабар-
ламаны қалып-
тастырады
ЭЦҚ арқылы
сұрау салуды
куәландыру
(қол қою)
"Е-лицензия-
лау" АЖ МДҚ-
дағы өтініштің
электрондық
құжатын
(тұтынушының
сұрау салуын)
тiркеу және
"Е-лицензия-
лау" АЖ МДҚ-
дағы сұрау
салуды өңдеу
"Е-лицензи-
ялау" АЖ
МДҚ -да
тұтынушының
деректерiн-
де бұзушы-
лықтардың
болуына
байланысты
бас тарту
туралы
хабарламаны
қалыптасты-
ру
Электрон-
дық құжат
(электрон-
дық
лицензия)
Сұрау
салуды
бағыттау
Сұрау
салынған
электрондық
мемлекеттік
қызметті
көрсетуден
бас тарту
туралы хабар-
ламаны қалып-
тастыру
Сұрау салуды
бағыттау
Өтінішке
нөмірді бере
отырып, сұрау
салуды тіркеу
Сұрау
салынған
электрондық
мемлекеттік
қызметті
көрсетуден
бас тарту
туралы ха-
барламаны
қалыптас-
тыру
Электрон-
дық лицен-
зия, қайта
ресімдел-
ген лицен-
зия, ли-
цензияның
телнұсқасы
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
-
15 жұмыс
күні;
10 жұмыс
күні;
2 жұмыс
күні
7– егер
ЭЦҚ-да
қате
болғанда,
8–егер ЭЦҚ
қате
болмағанда
-
-
10- тұтынушы-
ның бiлiктiлiк
талаптарына
және лицензия
беру негiз-
дерiне сәй-
кестiгiн қыз-
мет берушiнiң
тексеруi
-
2-кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет
(жұмыстар
барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
ҚФБ, АЖ
атауы
Қызмет беруші
"Е-лицензия-
лау" АЖ МДҚ
Қызмет
беруші
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ
Іс-әрекет-
тiң (үде-
рiстiң,
рәсiмнiң,
операция-
ның) атауы
және олар-
дың сипат-
тамасы
"Е-лицензия-
лау" МДҚ АЖ-
де автори-
зацияланады
Деректерiнде
бұзушылықтар
болуына
байланысты
бас тарту
туралы
хабарламаны
қалыптасты-
рады
Қызмет
берушi
қызметкерi-
нiң элект-
рондық
мемлекеттік
қызметін
таңдауы
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ
тұтынушының
деректерін тексеруге
сұрау салуды жіберу
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдасты-
рушылық-
басқарушы-
лық шешiм)
Сұрау салудың
ойдағыдай
қалыптасты-
руы жөнінде
хабарламаның
көрсетілуі
Сұрау
салынған
электрондық
мемлекеттік
қызметті
көрсетуден
бас тарту
туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Сұрау
салудың
ойдағыдай
қалыптасты-
руы жөнінде
хабарламаның
көрсетілуі
Сұрау салуды
бағыттау
Орындау
мерзiмдерi
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
Келесi
іс-әрекет-
тiң нөмiрi
1– "Е-лицен-
зиялау" АЖ
МДҚ -да
қызмет берушi
қызметкерiнiң
логинi және
пароль
деректердiң
дұрыстығын
тексеру
4
5–егер тұтынушы
деректерінде
бұзушылықтар болса;
6–егер авториза-
циялау ойдағыдай
өтсе
5
6
7
8
9
"Е-лицензи-
ялау" АЖ
МДҚ
Қызмет
беруші
"Е-лицензия-
лау" АЖ МДҚ
"Е-лицензия-
лау" АЖ МДҚ
"Е-лицензиялау" АЖ
МДҚ
Деректерiн-
де бұзушы-
лықтар
болуына
байланысты
бас тарту
туралы ха-
барламаны
қалыптас-
тыру
Құжаттарды бекіте
отырып, сұрау салу
нысанын толтыру
"Е-лицензия-
лау" АЖ МДҚ-
дағы элект-
рондық құжа-
тын тiркеу
және "Е-ли-
цензиялау"
АЖ МДҚ -дағы
электрондық
мемлекеттік
қызметін
өңдеу
"Е-лицензия-
лау" АЖ МДҚ-
да тұтыну-
шының дерек-
терiнде бұ-
зушылықтар
болуына
байланысты
сұрау са-
лынған элек-
трондық
мемлекеттік
қызметтi
көрсетуден
бас тарту
туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Электрондық құжат
(электрондық
лицензия)
Сұрау
салынған
электрон-
дық мем-
лекеттік
қызметті
көрсетуден
бас тарту
туралы
хабарлама-
ны қалып-
тастыру
Сұрау салудың
ойдағыдай
қалыптастыруы
жөнінде хабар-
ламаның көрсетілуі
Өтініш
берушіге
нөмірді бере
отырып, жүй-
еде сұрау
салуды
тіркеу
Сұрау
салынған
электрондық
мемлекеттік
қызметті
көрсетуден
бас тарту
туралы
хабарламаны
қалыптастыру
Электрондық
лицензия,
қайта ресімделген
лицензия,
лицензияның
телнұсқасы
1,5 мин
10–15 сек
1,5 мин
-
15 жұмыс күні;
10 жұмыс күні;
2 жұмыс күні
-
8–егер
"Е-лицензи-
ялау" АЖ
МДҚ-да сұрау
салу бойынша
деректер
болмаса,
9–егер сұрау
салу бойынша
деректер
табылса
-
-
"Ветеринария саласындағы
қызметпен айналысуға лицензияны
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсеткен кездегі функционалдық өзара iс-әрекетінің № 1 диаграммасы
Қызмет берушi арқылы электрондық мемлекеттiк қызметті көрсеткен кездегі функционалдық өзара iс-әрекетінің № 2 диаграммасы
Шартты белгілер
"Ветеринария саласындағы
қызметпен айналысуға лицензияны
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру"
электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудің "сапа" және "қолжетiмдiлiк" көрсеткiштерiн анықтау үшiн сауалнаманың нысаны_______________________________________________________
(қызметтiң атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

1. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.