О социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 14 февраля 2012 года № 15. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 16 марта 2012 года № 9-1-185. Утратило силу - Решением маслихата города Костаная Костанайской области от 7 октября 2013 года № 173
Сноска. Утратило силу - Решением маслихата города Костаная Костанайской области от 07.10.2013 № 173.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь:
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, ежемесячно, в размере 6 месячных расчетных показателей;
2) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, ежемесячно, в размере 3 месячных расчетных показателей;
3) лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, без учета доходов, на дополнительное питание, один раз в течение финансового года, в размере 15 месячных расчетных показателей;
4) инвалидам всех категорий, без учета доходов, на лечение и обследование по фактическим затратам, один раз в течение финансового года, но не более 50 месячных расчетных показателей;
5) лицам (семьям), имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума по Костанайской области (далее – прожиточный минимум) за квартал, предшествующий кварталу обращения, один раз в течение финансового года, в размере 15 месячных расчетных показателей;
6) одиноко проживающим пенсионерам, имеющим ежемесячный доход в размере минимальной пенсии, один раз в течение финансового года, в размере 15 месячных расчетных показателей;
7) одиноко проживающим инвалидам, не имеющим дохода, кроме государственного пособия и специального государственного пособия, один раз в течение финансового года, в размере 15 месячных расчетных показателей;
8) молодежи, из многодетных семей и семей, в которых детей (ребенка) воспитывает одинокий родитель со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума, а также, без учета доходов, молодежи из числа инвалидов 1 и 2 групп, сирот в возрасте до 23 лет, выпускников детских домов, детей, оставшихся без попечения родителей, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального образования, послесреднего и высшего образования, очной формы обучения, за исключением лиц, являющихся обладателями образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организациях образования, в размере стоимости годового обучения, перечисляемого двумя долями в течение финансового года;

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012 жылғы 14 ақпандағы № 15 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 16 наурызда № 9-1-185 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2013 жылғы 7 қазандағы № 173 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 07.10.2013 № 173 шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне, ай сайын, 6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа санаттарына, ай сайын, 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, қосымша тамақтануға, қаржылық жыл ағымында бір рет, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) барлық санаттағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай, нақты шығындар бойынша емделуге және қаралуға, қаржылық жыл ағымында бір рет, бірақ 50 айлық есептік көрсеткіштен көп емес;
5) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен (бұдан әрі – күнкөріс деңгейі) төмен табысы бар тұлғаларға (отбасыларға), қаржылық жыл ағымында бір рет, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) ай сайынғы табысы ең төменгі зейнетақы мөлшеріндегі, жалғыз басты тұратын зейнеткерлерге, қаржылық жыл ағымында бір рет, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) мемлекеттік жәрдемақы және арнайы мемлекеттік жәрдемақыдан басқа табыстары жоқ жалғыз басты тұратын мүгедектерге, қаржылық жыл ағымында бір рет, 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) білім беру ұйымдарында оқуды төлеуге бағытталған, мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдерді алушылар, білім беру гранттарының иелері болып табылатын тұлғаларды есептемегенде, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар көп балалы отбасылардың және балаларды (баланы) жалғыз басты ата-ана тәрбиелейтін отбасылардың жастарына, сондай-ақ, табыстарын есепке алмай, 1 және 2 топтағы мүгедектер, 23 жасқа дейінгі жетімдер, балалар үйлерінің түлектері, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар санынан жастарға күндізгі оқыту нысанындағы, техникалық және кәсіби білім, орта білімнен кейінгі және жоғары білімді алуға байланысты шығындарын өтеуге, қаржылық жыл ағымында екі үлеспен аударылатын жылдық оқу құнының мөлшерінде;

9) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны ко Дню победы в Великой Отечественной войне, единовременно, в размере 25 месячных расчетных показателей;
10) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны ко Дню Победы в Великой Отечественной войне, единовременно, в размере 5 месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Костаная Костанайской области от 05.04.2013 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяет свое действие на отношения, возникшие с 01.05.2013).
2. Определить перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
депутат по избирательному
округу № 8                                 Н. Шонов
Секретарь Костанайского
городского маслихата                       Н. Халыков
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ акимата
города Костаная"
_______________ В. Рубинский
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"
______________ Р. Айткужинова
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
_______________ Н. Дорошок
Приложение
к решению маслихата
от 14 февраля 2012 года № 15
Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
1. Обязательными документами являются:
1) заявление потребителя, обратившегося за социальной помощью;
2) документ, удостоверяющий личность потребителя, а для несовершеннолетних потребителей – свидетельство о рождении;
3) исключен - решением маслихата города Костаная Костанайской области от 05.04.2013 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяет свое действие на отношения, возникшие с 01.05.2013).;

9) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне Ұлы Отан соғысының Жеңіс күніне орай, 25 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
10) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа санаттарына, сондай-ақ, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырында дейін алты айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет еткен) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда мінсіз әскери қызметі және жанкешті еңбегі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған тұлғаларға, Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 05.04.2013 № 131 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және өз әрекетін 01.05.2013 бастап туындаған қатынастарға таратады).
2. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 8 сайлау
округі бойынша депутаты                    Н. Шонов
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Халықов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай қаласы әкімдігінің
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_________________ В. Рубинский
"Қостанай қаласы
әкімдігінің қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________ Р. Айтқожинова
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы
______________ Н. Дорошок
Мәслихаттың
2012 жылғы 14 ақпандағы
№ 15 шешіміне қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1. Міндетті құжаттар болып саналады:
1) әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұтынушының өтініші;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат, ал кәмелетке толмаған тұтынушылар үшін – туу туралы куәлік;
3) алынып тасталды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 05.04.2013 № 131 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және өз әрекетін 01.05.2013 бастап туындаған қатынастарға таратады).;

4) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства потребителя;
5) документ, подтверждающий наличие банковского счета у потребителя;
6) при обращении законного представителя потребителя, прилагаются документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия законного представителя.
2. Дополнительными документами являются:
1) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя, в случае, если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
2) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, согласно статьям 68 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, а также лиц, проработавших (прослуживших) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденных орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя, в случае, если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
3) для лиц, больных заразной формой туберкулеза, выписанных из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, без учета доходов, на дополнительное питание:
справка специализированной противотуберкулезной медицинской организации, подтверждающая нахождение больного на лечении;
4) для инвалидов всех категорий, без учета доходов, на лечение и обследование по фактическим затратам:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя;
заключение медицинской организации о необходимости лечения, обследования;
документ, подтверждающий стоимость лечения и обследования;
5) для лиц (семей), имеющих среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, за квартал, предшествующий кварталу обращения:
сведения о доходах потребителя (семьи) за квартал, предшествующий кварталу обращения;
6) для одиноко проживающих пенсионеров, имеющих ежемесячный доход в размере минимальной пенсии:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя;
сведения о доходах потребителя за квартал, предшествующий кварталу обращения;
7) для одиноко проживающих инвалидов, не имеющих дохода, кроме государственного пособия и специального государственного пособия:
документ, подтверждающий социальный статус потребителя;
сведения о доходах потребителя за квартал, предшествующий кварталу обращения;

4) тұтынушының тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
5) тұтынушының банктік шоты бар болуын растайтын құжат;
6) тұтынушының заңды өкілі өтініш жасаған кезде, жеке басын куәландыратын құжат, және заңды өкілдің өкілеттілігін растайтын құжат қоса беріледі.
2. Қосымша құжаттар болып саналады:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат, егер бұл азамат уәкілетті органының есебінде тұрмайтын болса;
2) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 68-баптарына сәйкес Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілетін тұлғаларға:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат, егер бұл азамат уәкілетті органының есебінде тұрмайтын болса;
3) мамандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға, табыстарын есепке алмай, қосымша тамақтануға:
мамандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан аурудың емделуде болғанын растайтын анықтама;
4) барлық санаттағы мүгедектерге, табыстарын есепке алмай, нақты шығындар бойынша емделуге және қаралуға:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
емделу, тексерілу қажеттілігі жөнінде медициналық ұйымның қорытындысы;
емделу және тексерілу құнын растайтын құжат;
5) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар тұлғаларға (отбасыларға):
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға, тұтынушының (отбасының) табыстары туралы мәліметтер;
6) ай сайынғы табысы ең төменгі зейнетақы мөлшеріндегі, жалғыз басты тұратын зейнеткерлерге:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға, тұтынушының табыстары туралы мәліметтер;
7) мемлекеттік жәрдемақы және арнайы мемлекеттік жәрдемақыдан басқа табыстары жоқ жалғыз басты мүгедектерге:
тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға, тұтынушының табыстары туралы мәліметтер;

8) для молодежи, из многодетных семей и семей, в которых детей (ребенка) воспитывает одинокий родитель со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума, а также, без учета доходов, молодежи из числа инвалидов 1 и 2 групп, сирот в возрасте до 23 лет, выпускников детских домов, детей, оставшихся без попечения родителей, для возмещения расходов, связанных получением технического и профессионального образования, послесреднего и высшего образования, очной формы обучения, за исключением лиц, являющихся обладателями образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организациях образования:
для молодежи, из многодетных семей и семей, в которых детей (ребенка) воспитывает одинокий родитель со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума, сведения о доходах потребителя (семьи) за последние 12 месяцев, предшествующих дате обращения;
для молодежи из числа инвалидов 1 и 2 групп, сирот в возрасте до 23 лет, выпускников детских домов, детей, оставшихся без попечения родителей, документ, подтверждающий социальный статус потребителя;
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты обучения за учебный год, выданный соответствующим учебным заведением;
документ, подтверждающий оплату за обучение.
3. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.

8) білім беру ұйымдарында оқуды төлеуге бағытталған, мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдерді алушылар, білім беру гранттарының иелері болып табылатын тұлғаларды есептемегенде, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар көп балалы отбасылардың және балаларды (баланы) жалғыз басты ата-ана тәрбиелейтін отбасылардың жастарына, сондай-ақ, табыстарын есепке алмай, 1 және 2 топтағы мүгедектер, 23 жасқа дейінгі жетімдер, балалар үйлерінің түлектері, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар санынан жастарға күндізгі оқыту нысанындағы, техникалық және кәсіби білім, орта білімнен кейінгі және жоғары білімді алуға байланысты шығындарын өтеуге:
жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың және балаларды (баланы) жалғыз басты ата-ана тәрбиелейтін отбасылардың жастары үшін, өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға тұтынушының (отбасының) соңғы 12 айдың табыстары туралы мәліметтер;
1 және 2 топтағы мүгедектер, 23 жасқа дейінгі жетімдер, балалар үйінің түлектері, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар санынан жастарға тұтынушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
оқу орнын және оқу жылына оқу төлемінің мөлшерін растайтын, тиісті білім ұйымынан берілген құжат;
оқу төлемін растайтын құжат.
3. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқалар мен көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге өтініш берген күні қайтарылады.