О бюджете города Аркалыка на 2013-2015 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 21 декабря 2012 года № 73. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2012 года № 3970
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3706503,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1057529,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20381,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 18724,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2609868,9 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1721745,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3758540,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 150791,7 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 202828,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 202828,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 12.12.2013 № 143 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. В бюджете города на 2013 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 181416,9 тысяч тенге, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 32934,8 тысяча тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 3669,6 тысяч тенге;
на предоставление стандартов специальных социальных услуг в сумме 15480,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 61289,0 тысячи тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 12451,0 тысячи тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 16511,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 24392,0 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 6146,0 тысячи тенге;
на решение вопросов обустройства сельских округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 7587,5 тысяч тенге;

Арқалық қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 73 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 3970 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Арқалық қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 3706503,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1057529,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20381,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 18724,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2609868,9 мың тенге, оның ішінде субвенция көлемі – 1721745,0 мың теңге;
2) шығындар – 3758540,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 150791,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 202828,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 202828,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 12.12.2013 № 143 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған қала бюджетінде 181416,9 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
32934,8 мың теңге сомасында эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
3669,6 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
15480,0 мың теңге сомасында арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын ұсынуға;
61289,0 мың теңге сомасында мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
12451,0 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
16511,0 мың теңге сомасында қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге;
24392,0 мың теңге сомасында мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
6146,0 мың теңге сомасында үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
7587,5 мың теңге сомасында "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық округтарды жайластыру мәселелерін шешуге;

на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 956,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 12.12.2013 № 143 (вводится в действие с 01.01.2013).
3. В бюджете города на 2013 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 186388,8 тысяча тенге, в том числе:
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности на 2013-2015 годы в сумме 10338,0 тысяч тенге;
на разработку генеральных планов населенных пунктов в сумме 15599,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь доходов в сумме 100000,0 тысяч тенге;
на проведение текущего ремонта турбоагрегата в целях бесперебойной выработки электроэнергии теплоэнергического центра государственного коммунального предприятия "Аркалыкская теплоэнергетическая компания" акимата города Аркалыка Костанайской области в сумме 30000,0 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 30451,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22.10.2013 № 136 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. В бюджете города на 2013 год предусмотрен объем на развитие целевых трансфертов из республиканского бюджета 435325,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения Терсаканской группы (Жалгызтал) города Аркалык Костанайской области в сумме 250624,0 тысячи тенге;
на реконструкцию теплотрассы протяженностью 600 метров для подключения жилых домов в городе Аркалыке в сумме 57868,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы Ауельбекова от улицы Каирбекова до проспекта Абая, города Аркалыка в сумме 126833,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 12.12.2013 № 143 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. В бюджете города на 2013 год предусмотрен объем на развитие целевых трансфертов из областного бюджета 84993,2 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения Терсаканской группы (Жалгызтал) города Аркалык Костанайской области в сумме 44433,2 тысячи тенге;
на реконструкцию теплотрассы протяженностью 600 метров для подключения жилых домов в городе Аркалыке в сумме 6467,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы Ауельбекова от улицы Каирбекова до проспекта Абая, города Аркалыка в сумме 14093,0 тысяч тенге;
на реконструкцию спортивного зала государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 4 отдела образования акимата города Аркалыка" в сумме 20000,0 тысяч тенге.

956,0 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 12.12.2013 № 143 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2013 жылға арналған қала бюджетінде 186388,8 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
10338,0 мың теңге сомасында 2013-2015 жылдарға арналған коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
15599,0 мың теңге сомасында елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге;
100000,0 мың теңге сомасында кірістердің азаюына байланысты шығындарды өтеуге;
30000,0 мың теңге сомасында Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің "Арқалық жылу-энергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны жылу энергетикалық орталығының үздіксіз электро қуатын өндіру мақсатында турбоагрегатын ағымдағы жөндеуге;
30451,8 мың теңге сомасында Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 22.10.2013 № 136 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2013 жылға арналған қала бюджетінде 435325,0 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
250624,0 мың теңге сомасында Қостанай облысы Арқалық қаласының Терсақан (Жалғызтал) тобының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға;
57868,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласындағы тұрғын үйлерді қосуға арналған ұзындығы 600 метр жылу трассасын реконструкциялауға;
126833,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Қаирбеқов көшесінен Абай даңғылына дейін Әуелбеков көшесін реконструкциялауға.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 12.12.2013 № 143 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2013 жылға арналған қала бюджетінде 84993,2 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
44433,2 мың теңге сомасында Қостанай облысы Арқалық қаласының Терсақан (Жалғызтал) тобының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға;
6467,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласындағы тұрғын үйлерді қосуға арналған 600 метр жылу трассасын реконструкциялауға;
14093,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Қаирбеков көшесінен Абай даңғылына дейін Әуелбеков көшесін реконструкциялауға;
20000,0 мың теңге сомасында "Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің № 4 жалпы орта білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің спорттық залын реконструкциялауға.

Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 22.10.2013 № 136 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Аркалыка на 2013 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аркалыка на 2013 год, согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель очередной IV сессии
Аркалыкского городского маслихата          А. Искендиров
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       Н. Шалдыбаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
________ А. Мухамбетжанова
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата
города Аркалыка"
_________ Н. Гайдаренко
Приложение 1
к решению маслихата

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 22.10.2013 № 136 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, Арқалық қаласының 2013 жылға арналған бюджетін дамытудың бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Арқалық қаласының 2013 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының
кезекті IV сессиясының төрағасы            А. Искендиров
Арқалық қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Шалдыбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_______ А. Мұхамбетжанова
"Арқалық қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
____________ Н. Гайдаренко
Мәслихаттың