О внесении изменений в решение маслихата от 28 июля 2010 года № 346 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи в городе Лисаковске"
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 16 августа 2012 года № 54. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 августа 2012 года № 9-4-212. Утратило силу решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 29 апреля 2015 года № 297
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 29.04.2015 № 297 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи в городе Лисаковске" от 28 июля 2010 года № 346 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-4-170, опубликовано 9 сентября 2010 года в газете "Лисаковская новь") следующие изменения:
в Правилах оказания жилищной помощи, утвержденных указанным решением:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим на административной территории города Лисаковска, на оплату:
расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища в порядке, установленном законодательством в области связи;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.

Мәслихаттың 2010 жылғы 28 шілдедегі № 346 "Лисаков қаласындағы Тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2012 жылғы 16 тамыздағы № 54 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 22 тамызда № 9-4-212 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 297 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 29.04.2015 № 297 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Лисаков қаласындағы Тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы" 2010 жылғы 28 шілдедегі № 346 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-4-170 нөмірімен тіркелген, 2010 жылғы 9 қыркүйекте "Лисаковская новь" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Тұрғын үй көмегін көрсету қағидасында:
1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Лисаков қаласының әкімшілік аумағында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстар төлеміне;
тұрғын жайдың меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерін тұтыну төлеміне;
байланыс саласындағы заңнамада белгіленген тәртіпте тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) телекоммуникацияның желісіне қосылған телефонға абоненттік ақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін төлеуге;
жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын жайды пайдаланғаны үшін жалға алу ақысын төлеуге;
жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге ұсынылады.

Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг на содержание жилого дома (жилого здания), согласно смете, определяющей размер ежемесячных и целевых взносов, на содержание жилого дома (жилого здания), а также по предъявленному поставщиком счету на оплату стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим на административной территории города Лисаковска.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Документы предоставляются в уполномоченный орган в подлинниках и копиях. После сверки подлинники документов возвращаются заявителю.
При повторном обращении в течение года, если в ранее предоставленных документах не произошли изменения, то сведения уточняются на основании оригиналов данных документов без предъявления копий, за исключением случаев, когда документы поступают через центры обслуживания населения.
Заверенные работниками уполномоченного органа копии документов формируются в дело.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Жилищная помощь назначается с месяца подачи заявления и оказывается на весь текущий квартал, в котором обратилась малообеспеченная семья (гражданин).";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Жилищная помощь определяется, как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользованием жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
сессии, секретарь
городского маслихата                       Г. Жарылкасымова
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющий обязанности начальника
государственного учреждения "Отдел
занятости и социальных программ
акимата города Лисаковска"
_________________ Л. Бочаренко
Исполняющий обязанности начальника
государственного учреждения "Отдел
экономики и бюджетного планирования
акимата города Лисаковска"
___________________ В. Денисенко

Лисаков қаласының әкімшілік аумағында тұрақты тұратын адамдарға тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы және нысаналы жарналардың мөлшерін айқындайтын сметаға сәйкес, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу үшін жеткізушілер ұсынған шоттар бойынша, сондай-ақ жекешелендірілген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тұрған дәлдік сыныбы 2,5 электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің орнына орнатылатын тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге жеткізуші ұсынған шот бойынша тұрғын үй көмегі республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегін есептеуге алынатын шығыстары, жоғарыда көрсетілген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретінде айқындалады.";
3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Уәкілетті органға құжаттардың түпқұжаттары және көшірмелері ұсынылады. Салыстырғаннан кейін құжаттар өтініш берушіге қайтарылады.
Жыл ағымында қайта өтініш бергенде, егер бұрыңғы ұсынылған құжаттарда өзгерістер болмаса, құжаттар халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы түскен жағдайларын қоспағанда, мәліметтер көшірмелерді ұсынусыз осы құжаттар түпнұсқаларының негізінде нақтыланады.
Уәкілетті органның қызметкерлерімен расталған құжаттардың көшірмесі іске қалыптастырады.";
6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Тұрғын үй көмегі өтініш берілген айдан бастап тағайындалады және аз қамтылған отбасы (азамат) өтініш жасаған бүкіл ағымдағы тоқсанға көрсетіледі.";
12-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй көмегі тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстау, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникацияның желiсiне қосылған телефонға абоненттiк ақының өсуі бөлiгiнде байланыс қызметтерiн тұтыну, жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысы, тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құны шығындарының төлем сомасы арасындағы айырмашылық ретiнде, нормалар және отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға шығындарының шектi жол берiлетiн деңгейi шегінде айқындалады.".
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессияның
төрайымы, қалалық
мәслихатының хатшысы                       Г. Жарылқасымова
КЕЛІСІЛДІ:
"Лисаков қаласы әкімдігінің
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесі бастығының
міндетін атқарушы
___________________ Л.Бочаренко
"Лисаков қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік мекемесі
бастығының міндетін атқарушы
________________ В. Денисенко