О предоставлении бесплатного или льготного проезда гражданам Павлодарской области, направленным на лечение в лечебно-профилактические учреждения и другие учреждения здравоохранения по Республике Казахстан
Решение маслихата Павлодарской области от 03 июля 2012 года N 70/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 июля 2012 года N 3211. Утратило силу решением маслихата Павлодарской области от 11 октября 2013 года N 190/22
Сноска. Утратило силу решением маслихата Павлодарской области от 11.10.2013 N 190/22.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" от 18 сентября 2009 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить право бесплатного (льготного) проезда в оба конца из средств местного бюджета на соответствующий финансовый год гражданам Павлодарской области и лицам, их сопровождающим (не более одного человека), направляемым по медицинским показаниям на лечение за пределы населенного пункта в пределах Республики Казахстан, при наличии направления установленного образца, выданного специализированной комиссией профильной лечебно-профилактической организации один раз в год.
2. Предоставить право бесплатного (льготного) проезда в оба конца из средств местного бюджета больным с онкологическими, урологическими и туберкулезными заболеваниями и лицам, их сопровождающим (не более одного человека) наличии направления установленного образца, выданного специализированной комиссией профильной лечебно-профилактической организации по мере их обращения.
3. Оплату стоимости проезда больного за пределы населенного пункта по Республике Казахстан и лица его сопровождающего производить из средств областного бюджета при условии получения гражданами в республиканских медицинских организациях специализированной и высокоспециализированной медицинской помощи в форме стационарной помощи и высокоспециалиированной медицинской помощи в форме консультативно-диагностической помощи на основании решения комиссии по высокоспециализированной медицинской помощи государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Павлодарской области" (далее – Управление).
4. Выплату стоимости проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение за пределы населенного пункта, производить на основании следующих представленных документов:

Қазақстан Республикасы бойынша емдеу-алдын алу мекемелеріне және басқа да денсаулық сақтау мекемелеріне жіберілген Павлодар облысының азаматтарына тегін немесе жеңілдікпен жол жүруді ұсыну туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2012 жылғы 03 шілдедегі N 70/6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 20 шілдеде N 3211 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық мәслихатының 2013 жылғы 11 қазандағы N 190/22 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық мәслихатының 11.10.2013 N 190/22 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 9-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару жөніндегі" Заңының 6-бабына сәйкес Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Бейінді емдеу-алдын алу ұйымдарының мамандандырылған комиссиясы берген белгіленген үлгідегі жолдама болған кезде медициналық көрсетімдер бойынша Қазақстан Республикасының аумағында елді мекен шегінен тысқары жерлерге жергілікті бюджет қаражаты есебінен емделу үшін жіберілген Павлодар облысының азаматтарына және олармен ілесіп жүретін тұлғаларға (бір адамнан кем емес) тегін (жеңілдікпен) екі жаққа жол жүру құқығы жылына бір рет ұсынылсын.
2. Бейінді емдеу-алдын алу ұйымдарының мамандандырылған комиссиясы берген белгіленген үлгідегі жолдама болған кезде жергілікті бюджет қаражаты есебінен жіберілген онкологиялық, урологиялық және туберкулезбен ауыратын науқастарға және олармен ілесіп жүретін тұлғаларға (бір адамнан кем емес) жергілікті бюджет қаражаты есебінен тегін (жеңілдікпен) екі жаққа жол жүру құқығы олардың өтініштеріне қарай ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасы бойынша елді мекен шегінен тысқары жерлерге емдеуге жіберілетін науқастың және онымен ілесіп жүретін тұлғаның жол жүру ақысының өтеуі "Павлодар облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Басқарма) жоғары мамандандырылған медициналық көмек жөніндегі комиссиясының шешімі негізінде азаматтардың республикалық медициналық ұйымдарында стационарлық көмек түріндегі мамандандырылған және жоғары мамандандырылған медициналық көмекті, сондай-ақ консультативтік-диагностикалық көмек түріндегі жоғары мамандандырылған медициналық көмекті алуы шартында облыстық бюджет есебінен жүргізіледі.
4. Елді мекен аймағынан тыс медициналық көрсетімдер бойынша емдеуге жіберілетін науқастардың жол ақысын өтеу келесі ұсынылған құжаттар негізінде жүргізілсін:

1) заявления;
2) копии удостоверения личности;
3) копии направления на лечение установленного образца, выданного Комиссией (через портал Бюро госпитализации с указанием номера и даты протокола);
4) копии выписки из истории болезни, выданной республиканской клиникой, и местного значения;
5) копии РНН (регистрационный номер налогоплательщика);
6) копии СИК (социальный индивидуальный код);
7) копии сберегательной книжки или платежной карты;
8) копии справки ВКК (врачебно-консультативная комиссия) (в случае проезда с сопровождением);
9) копии свидетельства о рождении (для ребенка);
10) билетов, подтверждающих факт поездки.
Документы, подтверждающие факт проезда на лечение больного и лица, сопровождавшего его, должны быть представлены не позднее двухмесячного срока со дня приезда из места лечения. В случае утери билетов, подтверждающих проезд больного и сопровождавшего его лица, должна быть представлена справка, подтверждающая стоимость проезда до места лечения и обратно. При предоставлении в Управление вышеперечисленных документов в выплате стоимости проезда не может быть отказано. Требование иных документов не допускается.
5. В случае проезда больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение за пределы населенного пункта, и лиц, их сопровождающих (не более одного человека) на железнодорожном (кроме спального вагона) и междугородном автомобильном транспорте осуществляется выплата стоимости проезда (в оба конца) до места лечения в полном объеме стоимости билета.
6. В случае перелета больных, направляемых по медицинским показаниям на лечение за пределы населенного пункта, и лиц, их сопровождающих (не более одного человека), на воздушном транспорте производится частичная компенсация стоимости проезда (в оба конца) в размере, не превышающем стоимости билета купейного вагона скорого поезда железнодорожного транспорта до места лечения.
7. Управлению производить выплату стоимости проезда на лечение больных и лиц, их сопровождавших.
8. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам социального и культурного развития.
9. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        К. Нукенов
Секретарь областного маслихата             М. Кубенов

1) өтініш;
2) жека басы куәлігінің көшірмесі;
3) Комиссиямен берілген, белгіленген үлгідегі емдеуге арналған жолдама көшірмесі (хаттама нөмірі және күнін көрсетумен госпиталдау Бюросы порталы арқылы);
4) Республикалық клиникамен берілген, сондай-ақ жергілікті мәні бар сырқатнамадан үзінді көшірмесі;
5) СТН көшірмесі (салық төлеушінің тіркеу нөмірі);
6) ӘЖК көшірмесі (әлеуметтік жеке коды);
7) жинақтаушы кітапшасы немесе төлем картасының көшірмесі;
8) ДКК анықтамасының көшірмесі (дәрігерлік-кеңес беру комиссиясы) (бірге алып жүрумен жол ақысы жағдайында);
9) туу туралы куәлік көшірмесі (балаға);
10) жол жүру фактісін растаушы билеттер.
Науқас пен онымен ілесіп жүретін тұлғаның емдеуге баруға жұмсалған жол ақысы фактісін растайтын құжаттар емдеу орнынан келгеннен кейін екі айдан кешіктірілмей ұсынылуы тиіс. Науқас және онымен ілесіп жүретін тұлғаның жол жүруін растаушы билеттер жоғалған жағдайда емдеу орнына дейін және кері қайту жол ақысын растайтын анықтама ұсынылуы керек.
Басқармаға жоғарыда аталған құжаттарды ұсынған жағдайда жол ақысын өтемеу мүмкін емес. Басқа құжаттар талап етілмейді.
5. Медициналық көрсетімдер бойынша емдеуге жіберілген науқастардың және олармен ілесіп жүретін тұлғалардың (бір адамнан аспауы тиіс) елді мекен аймағынан тыс жол жүруі теміржол (ұйықтайтын вагоннан басқа) және қалааралық автокөлікте жол жүруі кезінде жол ақысы (екі жаққа) емдеу орнына дейін билет бағасының құны толық көлемінде өтеледі.
6. Медициналық көрсетімдер бойынша емдеуге жіберілетін науқастардың және олармен ілесіп жүретін тұлғалардың (бір адамнан аспауы тиіс) елді мекен аймағынан тыс әуежай көлігімен ұшуы кезінде емдеу орнына дейін теміржол көлігі жедел поездының купелі вагонының билеті бағасынан аспайтын мөлшерде жол ақысының бөлшекті компенсациясы (екі жаққа) емдеу орнына дейін төленеді.
7. Басқарма науқастардың және олармен ілесіп жүретін тұлғалардың емдеуге жұмсаған жол шығындарын төлеуді жүргізсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс мәслихатының әлеуметтік және мәдени даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң  қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы                            Қ. Нүкенов
Облыстық мәслихаттың хатшысы               М. Көбенов