Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача заключения о наличии культруной ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 13 августа 2012 года N 215. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 сентября 2012 года N 1831. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2013 года N 46
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15.02.2013 N 46
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах» акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким области                               С. Билялов
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от « 13 » августа 2012 года № 215
Регламент
государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной
ценности у вывозимого и ввозимого предмета" 1.Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета» (далее - регламент) используются следующие понятия:
1) ответственный исполнитель - должностное лицо управления, в обязанности которого входит организация проведения экспертизы и выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета;
2) СФЕ – структурно-функциональные единицы
3) культурная ценность - предмет культурного наследия светского или религиозного характера, а также иные ценности, имеющие историческое, художественное, научное или иное культурное значение;
4) экспертная комиссия - комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей, создаваемая местным исполнительным органом области.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Управление культуры Северо-Казахстанской области» (далее - управление).

"Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 13 тамыздағы N 215 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 7 қыркүйекте N 1831 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 ақпандағы N 46 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 15.02.2013 N 46 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 27-бабының 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялағаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі                                С. Біләлов
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы « 13 »
тамыз № 215 қаулысымен бекітілді
«Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) жауапты орындаушы - мiндетiне сараптама өткiзуді мен әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру жататын басқарманың лауазымды тұлғасы;
2) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік;
3) мәдени құндылық - зайырлы және дiни сипаттағы мәдени мұра заты, сондай-ақ тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени мәнi бар құндылықтар;
4) сараптама комиссиясы – облыстың жергілікті атқарушы органы құратын мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөніндегі комиссия.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Занының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметті «Солтүстік Қазақстан облысының мәдениет басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - басқарма) көрсетеді.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Государственная услуга оказывается на основании:
1) Постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 «Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан;
2) Постановления Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 976 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета».
8. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности и о подлинности временно вывезенной культурной ценности (далее - заключение), либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения.        Заключение оформляется в письменном виде на бумажном носителе, согласно приложению 1,2.
9. Участие других заинтересованных государственных органов для оказания государственной услуги не требуется.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
10. Государственная услуга оказывается по адресу: 150010, Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица П. Васильева, 69, телефоны: 36-18-25, 36-05-66. График работы: с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года № 267 «О праздниках в Республике Казахстан».
11. Информация о государственной услуге и о ходе ее оказания размещается на официальном сайте управления: www.uprkult.sko.kz
12. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 16 настоящего регламента, - пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - 10 минут;
4) время ожидания при получении заключения - не более 10 минут.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
13. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является представление потребителем неполного пакета документов, определенных в пункте 16 настоящего регламента.
В случае отказа в выдаче заключения, потребителю дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи заключения.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет
1) «Қазақстан Республикасынан әкетiлетiн және оған әкелiнетiн мәдени құндылықтарға сараптама жүргiзу ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 Қаулысы;
2) «Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттiк қызмет көрсету стандартын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 24 қыркүйектегi № 976 Қаулысы негiзiнде жүзеге асырылады.
8. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi әкетiлетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы және уақытша әкетiлген мәдени құндылықтың түпнұсқалылығы туралы қорытынды (бұдан әрi - қорытынды) не қорытынды беруден бас тарту туралы дәлелдi жауап беру болып табылады.
Қорытынды 12-қосымшаларға сәйкес жазбаша түрде қағаз тасығышта ресiмделедi.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін басқа да мүдделі мемлекеттік органдардың қатысуы талап етілмейді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
10. Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: 150010, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қ., П.Васильев көшесі, 69, телефондар: 36-18-25, 36-05-66. Жұмыс кестесі: сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Заңымен бекітілген мерекелік күндер мен демалыс күндерінен басқа.
11.Мемлекеттiк қызмет және оны көрсету барысы туралы ақпарат басқарманың ресми сайтында орналасқан: www.uprkult.sko.kz.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі тұтынушы осы регламенттің 16-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап – бес жұмыс күнi;
2) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi көрсетудi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты - 10 минут;
4) қорытындыны алған кезде күту уақыты - 10 минуттан аспайды.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
13. Тұтынушының осы регламенттің 16-тармағында көрсетілген құжаттар пакетiн толық ұсынбауы мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту үшiн негiз болып табылады.
Қорытынды беруден бас тартылған жағдайда, қорытынды беру үшiн белгiленген мерзiмде тұтынушыға жазбаша түрде дәлелдi жауап берiледi.

14. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя на получение государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) регистрация заявления с прилагаемыми документами и предметами потребителя в канцелярии управления;
2) определение руководителем управления ответственного исполнителя, места и времени проведения экспертизы, наложение резолюции на заявление и направление ответственному исполнителю;
3) осуществление ответственным исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию,
4) осуществление экспертной комиссией экспертизы в целях определения его на соответствие культурной ценности или подлинности временно вывезенной культурной ценности, вынесение заключения, оформление заключения в двух экземплярах, подписание заключений председателем комиссии, либо подготовка мотивированного ответа об отказе в выдаче заключения;
5) осуществление ответственным исполнителем организационных мероприятий по скреплению заключений печатью управления, а также выдачи предметов и одного экземпляра заключения, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче заключения, потребителю.
Выдача заключения регистрируется в журнале выданных заключений.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
15. Прием документов осуществляется канцелярией управления по адресу, указанному в пункте 10 настоящего регламента.
16. Для получения государственной услуги потребитель (либо представитель по доверенности) представляет в управление следующие документы:
1) заявление согласно приложениям 3 и 4 к настоящему регламенту;
2) для физического лица - копия документа, удостоверяющего личность потребителя, заверенная нотариально;
для юридического лица - копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, заверенная нотариально;
3) копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
4) фотография размером 10x15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;
5) документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности;
6) приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза для юридических лиц;
7) предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
17. Подтверждением сдачи документов и предметов является копия заявления потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата) канцелярии управления.
Заключение и предметы, рассматриваемые как культурная ценность, прошедшие экспертизу, выдаются потребителю (либо представителю по доверенности) при личном посещении по адресу, указанному в пункте 10 настоящего регламента.
Выдача заключения и предметов регистрируется в журнале выданных Заключений.

14. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныс түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) басқарманың кеңсесінде тұтынушының қажеттi құжаттары қоса берiлген өтiнiшi мен заттарын тiркеу;
2) басқарма басшысының сараптаманы өткiзетiн орындаушыны, орынды және уақытты белгiлеуi;
өтінішке қарар қоюы және жауапты тұлғаға жіберуі;
3) жауапты орындаушының сараптама комиссиясына сараптама үшiн құжаттар мен заттарды жiберудi жүзеге асыруы;
4) сараптама комиссиясының уақытша әкетiлген мәдени құндылықтың мәдени құндылығы немесе түпнұсқалығына оның сәйкестiгiн айқындау мақсатында сараптаманы жүзеге асыруы, қорытынды шығаруы, қорытындыны екі данада рәсімдеуі, комиссия төрағасының қорытындыға қол қоюы немесе қорытындыны беруден бас тарту туралы дәлелді жауаптың дайындалуы.
5) жауапты орындаушының қорытындыларды басқарманың мөрiмен бекiту бойынша ұйымдастыру iс-шараларын, сондай-ақ қорытындының бiр данасы мен заттарды немесе қорытындыны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға берудi жүзеге асыруы.
Қорытындыны беру берілген қорытындылар журналында тіркеледі.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi әрекеттер
(өзара әрекеттер) тәртiбiнiң сипаттамасы
15. Құжаттарды осы регламенттің 10-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша басқарманың кеңсесі қабылдайды.
16. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы (не сенiмхат бойынша өкiл) басқармаға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы регламенттің 3 және 4-қосымшаларына сәйкес өтiнiш;
2) жеке тұлға үшiн - тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды расталған көшiрмесi;
заңды тұлға үшiн - заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiгiнiң нотариалды расталған көшiрмесi;
3) қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен талаптары туралы шартының көшiрмесi;
4) әрбiр мәдени құндылықтың немесе оның құрамдас бөлiктерiнiң мөлшерi 10x15 сантиметр фотосуретi;
5) мәдени құндылықтарға меншiк құқығын растайтын құжаттар;
6) заңды тұлғалар үшін мәдени құндылықтарды уақытша әкету кезеңiне сақталуы үшiн белгiлi бiр тұлғаға жауапкершiлiк жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығы;
7) сараптауға жататын мәдени құндылықтар ретiнде қаралатын заттар.
17. Басқарма кеңсесінің тiркеу (кiрiс нөмiрi, күнi) мөртабаны бар тұтынушы өтiнiшiнiң көшiрмесi құжаттар мен заттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
Қорытынды және сараптамадан өткен мәдени құндылық ретiнде қаралатын заттар тұтынушыға (не сенiмхат бойынша өкiлге) жеке өзi келгенде осы регламенттің 10-тармағында көрсетiлген мекенжайда берiледi.
Қорытындыны және заттарды беру Берiлген қорытындылар журналына тiркеледi.

18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) руководитель управления;
2) экспертная комиссия;
3) ответственный исполнитель
4) специалист канцелярии управления;
19. Текстовое и табличное описание последовательности и взаимодействие административного действия (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) изложено в приложении 5 к настоящему регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, изложена в приложении 6 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственную услугу.
21. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель, ответственный исполнитель управления, члены экспертной комиссии.
За нарушения требований настоящего регламента при оказании государственной услуги руководитель управления, ответственный исполнитель, члены экспертной комиссии несут ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача заключения о
наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого
предмета"
Экспертная комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей
___________________________________________________________
(местного исполнительного органа (города республиканского
значения, столицы)
Заключение
N __
Город _________ "____" ________ 20___год
1. Заявитель (Ф.И.О. или наименование юридического лица) ______
_______________________________________________________________
2. Гражданство ________________________________________________
N паспорта или удостоверения личности __________
выданного "___" __________ года
реквизиты юридического лица ________________________________
3. Профессия (занятие) заявителя ______________________________
4. Цель вывоза (временного вывоза) ____________________________
5. Представлено на экспертизу (количество прописью, описание с
указанием техники исполнения, материала изготовления, размера,
веса, времени изготовления и т.д.)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Заключение: ___________________________________________________
_______________________________________________________________
(имеет / либо не имеет культурную ценность)
Председатель                       Члены комиссии
экспертной комиссии                ____________ (Ф.И.О.)
____________ (Ф.И.О.)              ____________ (Ф.И.О.)
____________ (Ф.И.О.)
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача заключения о
наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета"
Экспертная комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей
______________________________________________________________
(местного исполнительного органа (города республиканского значения, столицы)
Заключение
на временно вывозившиеся культурные ценности
Город _________ "____" ________ 20___год.

18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ҚФБ қатыстырылады:
1) басқарма басшысы;
2) сараптама комиссиясы;
3) жауапты орындаушы;
4) басқарма кеңсесінің маманы.
19. Әр әкімшілік әрекетті (үдерісті) орындау мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекетінің (үдерісінің) бірізділігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік және кестелік сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасында жазылған.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттің қисынды реттілігі және ҚФБ арасындағы өзара қарым-қатынасты көрсететін сұлбалар осы регламенттің 6-қосымшасында жазылған.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
21. Басқарма басшысы, жауапты орындаушы, сараптама комиссиясының мүшелері мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Басқарма басшысы, жауапты орындаушы және сараптама комиссиясының мүшелері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде осы регламенттің талаптарын бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікке тартылады.
«Әкетiлетiн және әкелiнетiн
заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Мәдени құндылықтарды әкету және
әкелу жөнiндегi сараптама комиссиясы
_____________________________________________________
(жергiлiктi атқарушы органның (республикалық маңызы бар
қаланың, астананың) N ___ қорытынды
_________ қаласы                                    20 __жыл "__"
_________
1. Өтiнiш берушi (аты-жөнi немесе заңды тұлғаның атауы)________________
2. Азаматтығы _____________________________________________________
_______ жылғы «__» _____________ берiлген төлқұжаттың немесе жеке куәлiктiң N ________________________________________________________ заңды тұлғаның деректемелерi__________________________________________
3. Өтiнiш берушiнiң кәсiбi (жұмысы) ________________________________
4. Әкету (уақытша әкету) мақсаты ___________________________________
5. Сараптамаға ұсынылған (саны жазумен, орындалу техникасы, дайындалу материалы, мөлшерi, салмағы, дайындалу уақыты және т.б. көрсетiлген сипаттамасы) _____________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қорытынды: ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(мәдени құндылығы бар/не жоқ)
Сараптама комиссиясының Комиссия мүшелерi
төрағасы ________________ (аты-жөнi) ______________(аты-жөнi)
________________ (аты-жөнi)
________________ (аты-жөнi)
М.О.
«Әкетiлетiн және әкелiнетiн
заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөнiндегi
сараптама комиссиясы
______________________________________________________
(жергiлiктi атқарушы органның (республикалық маңызы бар
қаланың, астананың) Уақытша әкетiлетiн мәдени құндылықтарға қорытынды
_________ қаласы                                     20__жыл "__"

1. Заявитель (Ф.И.О. или наименование юридического лица) ______
_______________________________________________________________
2. Гражданство ________________________________________________
N паспорта или удостоверения личности __________
выданного "___" __________ года
реквизиты юридического лица ___________________________________
3. Свидетельство на право временного вывоза культурных ценностей
N _____________ "_____" _____________200__г.
4. Представлено на экспертизу (количество прописью, описание с
указанием техники исполнения, материала изготовления, размера,
веса, времени изготовления и т.д.)_____________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
5. Наличие подлинности к ранее вывозимым культурным ценностям
________________________________________________ (соответствие)
6. Изменение состояния сохранности ____________________________
______________________________________________ (характеристика)
Заключение: ___________________________________________________
(имеет / не имеет культурную ценность)
Председатель                 Члены комиссии
экспертной комиссии          ________________ (Ф.И.О.)
________________ (Ф.И.О.)    ________________ (Ф.И.О.)
_________________(Ф.И.О.)
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача заключения о
наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета"
Заявление
на выдачу заключения о наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета
Ф.И.О. заявителя: ________________________________________________
Дата рождения (число, месяц, год): _______________________________
Гражданство: _____________________________________________________
Место прописки: __________________________________________________
Место фактического проживания: ___________________________________
Контактный телефон: ______________________________________________
Основание возникновения права собственности на представленный
предмет: _________________________________________________________
Описание предмета: _______________________________________________
Цель вывоза предмета: ____________________________________________
Условия транспортировки предмета: ________________________________
Срок нахождения предмета за пределами Республики Казахстан:_______
__________________________________________________________________
Опись документов и предметов (согласно пункту 16 настоящего
регламента):

1. Өтiнiш берушi (аты-жөнi немесе заңды тұлғаның атауы)________________
2. Азаматтығы _____________________________________________________
_______ жылғы "__" _____берiлген төлқұжаттың немесе жеке куәлiктiң N __________________________________________________________
заңды тұлғаның деректемелерi
_________________________________________
3. Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлiк
20 __ ж. "__" N _____ ______________________________________________
4. Сараптамаға ұсынылған (саны жазумен, орындалу техникасы, дайындалу материалы, мөлшерi, салмағы, дайындалу уақыты және т.б.көрсетiлген сипаттамасы____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Бұрын әкетiлген мәдени құндылықтарға түпнұсқалығының болуы_______
(сәйкестiгi)
6. Сақталу жай-күйiнiң өзгерiсi
_______________________________________
__________________________________________________________ (сипаттама)
Қорытынды: _______________________________________________________
(мәдени құндылығы бар/не жоқ)
Сараптама комиссиясының Комиссия мүшелерi
төрағасы ________________ (аты-жөнi) ________________(аты-жөнi) ________________ (аты-жөнi)
________________ (аты-жөнi)
М.О.
«Әкетiлетiн және әкелiнетiн
заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың
мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беруге
өтiнiш
Өтiнiш берушiнiң А.Т.Ә. __________________________________________
Туған күнi (күнi, айы, жылы): ____________________________________
Азаматтығы: ______________________________________________________
Тiркелген орны: __________________________________________________
Iс жүзiнде тұратын жерi: _________________________________________
Байланыс телефоны: _______________________________________________
Ұсынылған затқа меншiк құқығы туындауының негiзi: ________________
__________________________________________________________________
Заттың сипаттамасы: ______________________________________________
__________________________________________________________________
Затты әкету мақсаты:______________________________________________
Затты тасымалдау шарттары: _______________________________________
Заттың Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде болу мерзiмi:
_________________________________________________________________
Құжаттар мен заттардың тiзiмдемесi (осы регламенттің 16-тармағына сәйкес):

1. _______________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
3. _______________________________________________________________
4. _______________________________________________________________
5. _______________________________________________________________
6. _______________________________________________________________
7. _______________________________________________________________
Подпись заявителя ___________________________________________
Дата подачи заявления ___________________________
Приложение 4
к Регламенту государственной
услуги "Выдача заключения о
наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета"
Заявление
на выдачу заключения о наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета
Наименование юридического лица: ___________________________________
___________________________________________________________________
Реквизиты юридического лица (адрес, контактные телефоны, РНН, БИН):
___________________________________________________________________
Филиал (адрес, контактные телефоны, номер и дата выдачи
свидетельства об учетной регистрации) _____________________________
Основание возникновения права собственности на представленный
предмет: __________________________________________________________
Описание предмета: ________________________________________________
Цель вывоза предмета: _____________________________________________
Условия транспортировки предмета: _________________________________
Сроки нахождения предмета за пределами Республики Казахстан:_______
Опись документов и предметов (согласно пункту 16 настоящего
регламента):
1. _______________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
3. _______________________________________________________________
4. _______________________________________________________________
5. _______________________________________________________________
6. _______________________________________________________________
7. _______________________________________________________________
Подпись _____________________________________________
(первый руководитель, либо лицо, его заменяющее)
М.П.
Дата подачи заявления _______________________
Приложение 5
к Регламенту государственной
услуги "Выдача заключения о
наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
№ действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Канцелярия управления
Руководитель управления
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация документов, выдача копии заявления потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата) канцелярии управления.
Ознакомление с документами, определение ответственного исполнителя, места и времени проведения экспертизы; наложение резолюции на заявление и направление ответственному исполнителю
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Сроки исполнения
10 минут
1 рабочий день
продолжение таблицы
3
4
Ответственный исполнитель управления
Экспертная комиссия
Осуществление исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию
Всесторонний анализ представленных предметов с определением их подлинности, авторства, наименования, места и времени создания, материала и техники исполнения, с фиксацией размеров (веса), отличительных особенностей, состояния сохранности, а также рассмотрения представленных документов. Вынесение заключения, оформление заключения в двух экземплярах, подписание заключений председателем комиссии, либо подготовка мотивированного отказа в оказании государственной услуги
Осуществление исполнителем организационных мероприятий по скреплению заключений печатью управления, а также выдачи одного экземпляра заключения, либо мотивированного отказа, и предметов потребителю
2 рабочих дня
2 рабочих дня
В течение 5 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Канцелярия управления
Руководитель управления
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация документов, выдача копии заявления потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата) канцелярии управления.
Ознакомление с документами, определение ответственного исполнителя, места и времени проведения экспертизы; наложение резолюции на заявление и направление ответственному исполнителю
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Сроки исполнения
10 минут
1 рабочий день
продолжение таблицы
3
4
Ответственный исполнитель управления
Экспертная комиссия
Осуществление исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию.
Всесторонний анализ представленных предметов с определением их подлинности, авторства, наименования, места и времени создания, материала и техники исполнения, с фиксацией размеров (веса), отличительных особенностей, состояния сохранности, а также рассмотрения представленных документов. Вынесение заключения, оформление заключения в двух экземплярах, подписание заключений председателем комиссии
Осуществление исполнителем организационных мероприятий по скреплению заключений печатью управления, а также выдачи одного экземпляра заключения и предметов потребителю
2 рабочих дня
2 рабочих дня
В течение 5 рабочих дней
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ канцелярия управления
Группа 2 СФЕ Руководитель управления
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель
Группа 3 СФЕ Экспертная комиссия
Действие № 1 Прием, регистрация документов, выдача копии заявления потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата) канцелярия управления (10 минут)
Действие № 2 Ознакомление с документами, определение ответственного исполнителя, места и времени проведения экспертизы; наложение резолюции на заявление и направление ответственному исполнителю (1 рабочий день)
Действие № 3 Осуществление исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию. (1 рабочий день)
Действие № 4 Подготовка мотивированного отказа. (2 рабочих дня)
Действие № 5 Регистрация и выдача потребителю мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги (1 рабочий день)
Приложение 6
к Регламенту государственной
услуги "Выдача заключения о
наличии культурной ценности
у вывозимого и ввозимого предмета"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ

1. _______________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
3. _______________________________________________________________
4. _______________________________________________________________
5. _______________________________________________________________
6. _______________________________________________________________
7. _________________________________________________________
Өтiнiш берушiнiң қолы: ___________________________________________
Өтiнiш берiлген күн: _____________________________________________
«Әкетiлетiн және әкелiнетiн
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың
мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беруге
өтiнiш
Заңды тұлғаның атауы: ________________________________________
Заңды тұлғаның деректемелерi (мекенжайы, байланыс телефондары, СТН, БЖК): ________________________________________________________
Филиал (мекенжайы, байланыс телефондары, есептiк тiркеу туралы куәлiгiнiң нөмiрi және берiлген күнi) ________________________
Ұсынылған затқа меншiк құқығының туындау негiзi: _____________
______________________________________________________________
Заттың сипаттамасы: __________________________________________
Затты әкету мақсаты: _________________________________________
Затты тасымалдау шарттары: ___________________________________
Заттың Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде болу мерзiмi:
______________________________________________________________
Құжаттар мен заттардың тiзiмдемесi (осы регламенттің 16-тармағына сәйкес):
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
6. ___________________________________________________________
7. ____________________________________________________________
Қолы _________________________________________________________
(бiрiншi басшы немесе оны алмастыратын адам)
М.О.
Өтiнiш берiлген күн: _________________________________________
«Әкетiлетiн және әкелiнетiн
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының ) №
1
2
ҚФБ атауы
Басқарманың кеңсесі
Басқарма басшысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, басқарма кеңсесінің тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) бар тұтынушы өтiнiшiнiң көшiрмесiн беру
Құжаттармен танысу, жауапты орындаушыны, сараптаманы өткізу орны мен уақытын белгілеу; өтінішке қарар қою және жауапты тұлғаға жіберу
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Орындау мерзімі
10 минут
1 жұмыс күні
кестенің жалғасы
3
4
Басқарманың жауапты орындаушысы
Сараптама комиссиясы
Орындаушының сараптама комиссиясына сараптамаға құжаттар мен заттарды жiберудi жүзеге асыруы
Ұсынылған заттардың түпнұсқалығын, авторлығын, атауын, жасалу орны мен уақытын, орындау техникасы мен материалын анықтай отыра, мөлшерiн (салмағын), айыру ерекшелiктерiн, сақталу жағдайын  тiркеп, сондай-ақ ұсынылған құжаттарды қарай отырып, оларды жан-жақты талдау. Қорытынды шығару, қорытындыны екі данада ресімдеу, қорытындыға комиссия төрағасының қолын қойдырту, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Орындаушының қорытындыларды басқарманың мөрiмен бекiту бойынша ұйымдастыру iс-шараларын, сондай-ақ қорытындының бiр данасы мен заттарды немесе дәлелді бас тарту туралы жауапты тұтынушыға берудi жүзеге асыруы
2 жұмыс күні
2 жұмыс күні
5 жұмыс күні ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
ҚФБ атауы
Басқарманың кеңсесі
Басқарма басшысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, басқарма кеңсесінің тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) бар тұтынушы өтiнiшiнiң көшiрмесiн беру
Құжаттармен танысу, жауапты орындаушыны, сараптаманы өткізу орны мен уақытын белгілеу; өтінішке қарар қою және жауапты тұлғаға жіберу
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру–
өкімдік шешім)
Орындау мерзімі
10 минут
1 жұмыс күні
кестенің жалғасы
3
4
Басқарманың жауапты орындаушысы
Сараптама комиссиясы
Орындаушының сараптау комиссиясына сараптамаға құжаттар мен заттарды жiберудi жүзеге асыруы
Ұсынылған заттардың түпнұсқалығын, авторлығын, атауын, жасалу орны мен уақытын, орындау техникасы мен материалын анықтай отыра, мөлшерiн (салмағын), айыру ерекшелiктерiн, сақталу жағдайын тiркеп, сондай-ақ ұсынылған құжаттарды қарай отырып, оларды жан-жақты талдау. Қорытынды шығару, қорытындыны екі данада ресімдеу, қорытындыға комиссия төрағасының қолын қойдырту, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Орындаушының қорытындыларды басқарманың мөрiмен бекiту бойынша ұйымдастыру iс-шараларын, сондай-ақ қорытындының бiр данасы мен заттарды тұтынушыға берудi жүзеге асыруы
2 жұмыс күні
2 жұмыс күні
5 жұмыс күні ішінде
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ Басқарманың кеңсесі
2-топ ҚФБ Басқарма басшысы
3-топ ҚФБ Жауапты орындаушы
4-топ ҚФБ Сараптама комиссиясы
№ 1-әрекет Құжаттарды қабылдау, басқарма кеңсесінің тiркеу мөртабаны бар (кiрiс нөмiрi, күнi) тұтынушы өтiнiшiнiң көшiрмесiн беру
№ 2-әрекет Құжаттармен танысу, жауапты орындаушыны, сараптаманы өткізу орны мен уақытын белгілеу; өтінішке қарар қою және жауапты тұлғаға жіберу
№ 3-әрекет Сараптама комиссиясына сараптамаға құжаттар мен заттарды жiберу
№ 4-әрекет Дәлелді жауап дайындау
№ 5-әрекет Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және тұтынушыға ұсыну
10 минут
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
2 жұмыс күні
5 жұмыс күні ішінде
«Әкетiлетiн және әкелiнетiн
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
6-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттің қисынды реттілігі және ҚФБ арасындағы өзара қарым-қатынасты көрсететін сұлба