О внесении изменений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2011 года N 40/1 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 4 декабря 2012 года N 9/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 декабря 2012 года N 2024. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 24 января 2013 года N 03-03/10)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 24.01.2013 N 03-03/10)
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан «О нормативных правовых актах» от 24 марта 1998 года, маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 22 декабря 2011 года № 40/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-10-148 от 25 января 2012 года, опубликовано 10 февраля 2012 года в газете «Знамя труда» № 7, «Солтүстік жұлдызы» № 7), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1) доходы – 2105541,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 241306,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6066 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15455 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1842714,2 тысяч тенге;
2) затраты – 2124077,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13067,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14561,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1494 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 11791 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 11791 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -43394,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 43394,6 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 14553 тысяч тенге;
погашение займов – 1494 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30335,6 тысяч тенге.»;
в пункте 7:
подпункты 2), 5), 6), 7), 8), 13) изложить в следующей редакции:
«2) 3483 тысяч тенге – на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;»;
«5) 12287,4 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы (утверждена Указом Президента Республики Казахстан от 07 декабря 2010 года № 1118 «Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы»), в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8188 тысяч тенге;

"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы N 40/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012 жылғы 4 желтоқсандағы N 9/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 24 желтоқсанда N 2024 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 қаңтардағы N 03-03/10 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 24.01.2013 N 03-03/10 хаты)
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурызындағы «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Заңының 21-бабына, Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихаттың «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 40/1 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2012 жылғы 25 қаңтарда № 13-10-148 тіркелген, 2012 жылғы 10 ақпандағы «Солтүстік жұлдызы» № 7, «Знамя труда» № 7 газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1) кірістер – 2105541,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 241306,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6066 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 15455 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1842714,2 мың теңге;
2) шығыстар – 2124077,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13067,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 14561,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1494 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 11791 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 11791 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын (профициті) – -43394,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 43394,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 14553 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1494 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 30335,6 мың теңге.»;
7-тармақта:
2), 5), 6), 7), 8), 13) тармақшалары келесі редакцияда жазылсын:
«2) 3483 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыруға;»;
«5) 12287,4 мың теңге – 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға (Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген), соның ішінде:
негізгі орга және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 8188 мың теңге;

на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 4099,4 тысяч тенге;»;
«6) 5000 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;»;
«7) 12757 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;»;
«8) 490 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы;»;
«13) 25687,8 тысяч тенге – на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020 (утверждена Постановлением Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316 «Об утверждении Программы занятости 2020»)»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Учесть в районном бюджете на 2012 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 14553 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.».
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии маслихата      Секретарь маслихата
Мамлютского района                 Мамлютского района (МРМ)
Северо-Казахстанской области       Северо-Казахстанской области
Д. Могунова                        Р. Нурмуканова
СОГЛАСОВАНО
Начальник
государственного учреждения
«Отдел экономики и финансов
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области»              Р. Габбасов
4 декабря 2012 года
Приложение 1
к решению маслихата Мамлютского района
от 4 декабря 2012 года № 9/2
Приложение 1
к решению маслихата Мамлютского района
от 22 декабря 2011 года № 40/1
Мамлютский районный бюджет на 2012 год
Ка
те
го
рия
Кла
сс
Под
кла
сс
Наименование
Сумма, тыс.тенге
1
2
3
4
5

үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге - 4099,4 мың теңге;»;
«6) 5000 мың теңге –жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;»;
«7) 12757 мың теңге –мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға;»;
«8) 490 мың теңге – «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;»;
«13) 25687,8 мың теңге –Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға (Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын бекіту туралы» 2011 жылғы 31 наурыздағы № 316 Қаулысымен бекітілген);»;
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«9. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте 14553 мың теңге сомада республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі іс-шараларды іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.».
Нұсқалған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы           Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют аудандық мәслихаты            Мамлют аудандық
сессиясының төрағасы                 мәслихаттың хатшысы (МАМ)
Д. Могунова                          Р. Нұрмұқанова
КЕЛІСІЛГЕН
«Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют аудандық экономика және
қаржы бөлімі» Мемлекеттік
мекемесі бастығы                           Р. Ғаббасов (ЭҚБ)
4 желтоқсан 2012 жыл
Мамлют аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 9/2 шешіміне 1-қосымша
Мамлют аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 40/1 шешіміне 1-қосымша
2012 жылға Мамлют аудандық бюджет
Са
на
ты
Кла
сс
Iшкi
класс
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
3
4
5

19861,3
015
Капитальные расходы государственного органа
280
02
Оборона
7921,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7921,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7025
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города обласного значения)
449,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
447
04
Образование
1361495,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
75313
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
29868
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
220
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
45225
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1417,8
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
1417,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
1284764,4
003
Общеобразовательное обучение
1174787
006
Дополнительное образование для детей
42138
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
490
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
12537
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7926
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2290
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
7427
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета

19861,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
280
02
Қорғаныс
7921,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7921,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7025
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
449,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
447
04
Білім беру
1361495,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
75313
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
29868
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
220
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
45225
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1417,8
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1417,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1284764,4
003
Жалпы білім беру
1174787
006
Балаларға қосымша білім беру
42138
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
490
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
12537
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7926
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2290
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
7427
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2653
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
96565,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
32993,6
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
32993,6
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
19312,3
003
Поддержка культурно-досуговой работы
16094
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
120,5
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3097,8
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7726
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
7726
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
22972,9
006
Функционирование районных (городских) библиотек
22446,9
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
526
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5787
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации,укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5620,3
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
166,7
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
7773,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
7435,4
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
338
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
34799
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
19068
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
14915
003
Капитальные расходы государственного органа
170
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
500
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3483
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9464
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6997
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов

011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
2653
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
96565,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
32993,6
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
32993,6
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
19312,3
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
16094
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
120,5
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3097,8
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
7726
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7726
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
22972,9
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
22446,9
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
526
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5787
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5620,3
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
166,7
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7773,4
001
Жергілікті деңгей мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7435,4
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
338
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
34799
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
19068
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14915
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
170
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
500
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
3483
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9464
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6997
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру