Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории Атырауской области"
Постановление Атырауского областного акимата от 16 мая 2012 года № 157. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 22 июня 2012 года № 2615. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 9 ноября 2012 года № 347
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 9.11.2012 № 347.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат областиПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории Атырауской области".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Айдарбекова С.К. - заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Рыскалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                             А. Жумагалиев
16 мая 2012 года.
Утвержден
постановлением акимата
Атырауской области
от 16 мая 2012 года № 157
Регламент электронной государственной услуги "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории Атырауской области"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории Атырауской области" (далее – электронная государственная услуга) оказывается Управлением внутренней политики Атырауской области (далее – МИО), расположенного по адресу: г. Атырау, ул. Айтеке би, 77а, контактный телефон: 8(7122) 354088, а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - Центр), адреса, контактные телефоны и график работы которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту электронной государственной услуги "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории Атырауской области" (далее – Регламент) и веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основаниистандарта государственной услуги "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области (города республиканского значения, столицы)", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг" (далее – Стандарт).

"Атырау облысының аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 16 мамырдағы № 157 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 22 маусымда № 2615 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2012 жылғы 11 қыркүйектегі № 347 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2012.11.09 № 347 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Атырау облысының аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.К. Айдарбековке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Рысқалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрі                 А. Жұмағалиев
2012 жылғы 16 мамыр
Атырау облысы әкімдігінің
2012 жылғы 16 мамырдағы № 157
қаулысымен бекiтiлген
"Атырау облысы аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу" электрондық мемлекеттiк қызмет регламентi
Жалпы ережелер
1. "Атырау облысы аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу" электрондық мемлекеттiк қызмет (бұдан әрі – электрондық қызмет) Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі 77а мекенжайы бойынша орналасқан, байланыс телефоны: 8(7122(354088) Атырау облысы Ішкі саясат басқармасымен (бұдан әрі - ЖАО) көрсетіледі, сондай–ақ, баламалы негізде мекен-жайлары, телефондары мен жұмыс кестелері осы "Атырау облысы аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою" электрондық мемлекеттiк қызмет регламентінің (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасында көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы (бұдан әрі - Орталық) және www.e.gov.kz адресі бойынша "электрондық үкiмет" веб-порталында көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) аумағында таралатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система (далее - ИС) - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) СМИ - средства массовой информации;
3) бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и предствительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
4) МИО – местный исполнительный орган (государственное учреждение "Управление внутренней политики Атырауской области");
5) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов/информационная система "Региональный шлюз, как подсистема шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
6) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
7) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги;
8) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
9) пользователь (потребитель) – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) ИС НУЦ – информационная система национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
12) ИС ЦОН – информационная система центров обслуживания населения – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к государственным услугам и электронным информационным ресурсам государственных органов задействованных в процессах оказания государственных услуг;

3. Электрондық мемлекеттiк қызметтi автоматтандыру дәрежесi: ішінара автоматтандырылған (медиа – алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрi - АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешендi қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе;
2) БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары;
3) бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі- БСН) – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
4)  ЖАО – жергілікті атқарушы орган ("Атырау облысы Ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекеме);
5) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органның ақпараттық жүйесі/ жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігіндегі Қазақстан Республикасы "электрондық үкімет" кіші жүйесі ретінде өңірлік шлюз" ақпараттық жүйесі;
6) жеке сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрi - ЖСН) - жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзінің қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;
7) құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік мекемелер мен өзге ұйымдар, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі;
8) медиа-алшақтық–құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше қайта жасау қажет болған кезде, қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
9) пайдаланушы (тұтынушы) - оған қажеттi электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшiн ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
10) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру бойынша қызмет;
11) ҰКО АЖ – Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыратын орталықтың ақпараттық жүйесі;
12) ХҚКО АЖ – халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйелері – мемлекеттік қызметтерді көрсету үдерісінде іске қосылған мемлекеттік органдардың электрондық ақпараттық ресурстарына және мемлекеттік қызметтеріне қолжетімділіктің бірыңғай нүктесін ұсынатын ақпараттық жүйе;

13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
14) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
15) веб-портал "электронного правительства" (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
16) шлюз "электронного правительства (далее - ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг;
17) региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) – информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через МИО приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги):
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 – выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепление сканированных документов, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;

13) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берiлген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрi - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
15) "электрондық үкiметтiң" веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) – нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе;
16) "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйесін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе;
17) "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі - ЭҮӨШ) - "ЖАО-ның электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысушы сыртқы ақпараттық жүйелері мен ЖАО-ның ішкі жүйелері/кіші жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе.
2. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша қызмет берушi әрекетiнiң тәртiбi
6. Қызмет берушiнiң ЖАО арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара iс-қимылдың № 1-диаграммасы) осы Регламентке 3-қосымшада келтiрiлген:
1) тұтынушы өзінде қажетті құжаттардың түпнұсқасы мен арызы болып, қызмет алу үшін ЖАО-ға хабарласуы керек. ЖАО қызметкерлерімен тұтынушы құжаттары мен арызының түпнұсқалылығын тексеру;
2) 1-үдерiс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖАО қызметкерінің ЖАО АЖ және парольді енгізу үдерісі (авторластыру үдерісі);
3) 1-шарт – ЖАО АЖ-да ЖАО-ның тіркелген қызметкері туралы мәліметтердің тұпнұсқалығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс – ЖАО-ның қызметкері туралы мәліметтерде орын алған бұзушылықтарға байланысты ЖАО АЖ-да бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – ЖАО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге сұраныстың нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығын дәлелдейтін сканерленген құжаттарды қосу);
6) 4-үдерiс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге ЭЦҚ арқылы сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығын дәлелдейтін сканерленген құжаттарға) қол қою;

7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
10) процесс 7 – направление электронного документа (запроса потребителя) через РШЭП/ШЭП в ИС для подтверждения указанных потребителем данных;
11) процесс 8 – выдача выходного документа сотрудником МИО потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через Центр приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги):
1) процесс 1 – процесс авторизации оператора Центра в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации на ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора Центра;
4) процесс 3 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора Центра заполненной формы (введенных данных, прикрепление сканированных документов, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;

7) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін және ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімі мен ЖАО АЖ-да тіркеу куәліктерінің қайтарып алынғандар (күші жойылғандар) тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге ЭЦҚ арқылы сұраныстың толтырылған нысанына қол қою;
10) 7-үдеріс- ЭҮӨШ/ЭҮШ арқылы электрондық құжатты (тұтынушының сұранысын) тұтынушы көрсеткен деректерді растау үшін АЖ-ға жолдау;
11) 8-үдеріс – ЖАО қызметкерiнiң электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін қолма-қол немесе тұтынушының электрондық поштасына жiберу арқылы беру.
7. Қызмет берушiнiң Орталық арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi (ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара iс-қимылдың № 2-диаграммасы) осы Регламентке 3-қосымшада келтiрiлген:
1) 1-үдеріс-электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін Орталық операторының ХҚКО АЖ-ға авторластыру үдерісі;
2) 1-шарт – ХҚКО АЖ-да тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН және пароль, немесе  ЭЦҚ арқылы тексеру;
3) 2-үдеріс–Орталық операторының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты ХҚКО АЖ-да авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметтi көрсетуге сұраныстың нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру (деректерді енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығын дәлелдейтін сканерленген құжаттарды қосу);
5) 4-үдерiс – Орталық операторының ЭЦҚ-сы арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныстың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығын дәлелдейтін сканерленген құжаттарға) қол қою;
6) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестікті және ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімі мен ХҚКО АЖ-де тіркеу куәліктерінің қайтарып алынғандар (күші жойылғандар) тізімінде болмауын тексеру;
7) 5-үдеріс – оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

8) процесс 6 – подписание посредством ЭЦП оператора Центра заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях оператора;
9) процесс 7 – направление электронного документа (запроса потребителя) через РШЭП/ШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги в ИС;
10) процесс 8 – выдача выходного документа сотрудником Центра потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную  почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных, прикрепление сканированных документов, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепление сканированных документов, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через РШЭП/ШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка об учете иностраннных СМИ, распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ об учете иностранных СМИ). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.

8) 6-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету сұранысының толтырылған нысанға (енгізілген деректерге) Орталық операторының ЭЦҚ арқылы қол қоюы  және оператордың әрі қарай әрекет етуі туралы ақпарат алу;
9) 7-үдеріс – электрондық құжатты (тұтынушының сұранысын) ЭҮӨШ/ ЭҮШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және электрондық мемлекеттік қызметті АЖ-да өңдеу;
10) 8-үдеріс – Орталық қызметкерімен шығыс құжатты қызметтi тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштаға жiберу арқылы беру.
8. Қызмет берушiнiң ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi (ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі № 3 функционалдық өзара iс-қимылдың диаграммасы) осы Регламентке3-қосымшада келтiрiлген:
тұтынушы ЖСН/БСН және парольдің (ЭҮП-те тіркелмеген тұтынушылар үшін жүргізіледі) көмегімен ЭҮП-те тіркелуін жүзеге асырылады;
2) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП-та тұтынушының ЖСН/БСН және паролін енгізу (авторландыру үдерісі) үдерісі;
3) 1-шарт – ЭҮП-те логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің тұпнұсқалығын тексеру;
4) 2-үдеріс – ЭҮП-те тұтынушы деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге сұраныстың нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру (деректерді енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығын дәлелдейтін сканерленген құжаттарды қосу);
6) 4-үдеріс - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге тұтынушының ЭЦҚ арқылы сұраныстың толтырылған нысанына деректер енгізу (енгізілген деректерге, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқығын дәлелдейтін сканерленген құжаттарға) қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН  арасындағы) сәйкестікті және тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімі мен ЭҮП-те қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
8) 5-үдеріс – тұтынушы ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – электрондық құжатты (тұтынушы сұранысын) ЭҮӨШ/ЭҮШ арқылы ЖАО АЖ жіберу және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін (облыс аумағында таратылатын шетелдік БАҚ есепке алу туралы анықтаманы немесе шетелдік БАҚ есепке алудан бас тарту туралы дәлелді жауапты) қалыптастыруы. Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады және ЭҮП-те жеке кабинетке жіберіледі.

9. В приложении 4 к настоящему Регламенту приведены экранные формы на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении в МИО или Центр.
11. Номер контактного телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8(7122) 270898.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) Оператор Центра;
2) Сотрудник МИО;
3) ПЭП;
4) РШЭП/ШЭП;
5) ИС ЦОН;
6) ИС МИО;
7) ИС НУЦ.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 3 (диаграммы № 1, 2, 3) к настоящему Регламенту.
15. В приложении 5 к настоящему Регламенту приведены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 6 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах потребителя;
2) иные требования, необходимые для защиты прав потребителя.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа, Центр, МИО).
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги "Учет
иностранных средств массовой
информации, распространяемых на
территории Атырауской области"
Перечень центров обслуживания населения по оказанию государственной услуги
Наименование
Центра обслуживания населения
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
1
Областной отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, пр.Сатпаева, 23
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, выходной – суббота, воскресенье
8(7122) 213467
2
№ 1 городской отдел филиала РГП ЦОН
г.Атырау, ул.Баймуханова, 16а

9. Осы Регламентке 4-қосымшада тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттiк қызметке экрандық нысандар келтiрiлген.
10. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұранысының орындалуы мәртебесін тексеру әдісі: ЭҮП-те "Қызметті алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ ЖАО немесе Орталыққа хабарласқан кезде.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпарат алу, сондай-ақ, олардың сапасын бағалау (оның ішінде, шағым беру) қажет болған жағдайда байланыс телефонының нөмірі: 8(7122)270898.
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) Орталық операторы;
2) ЖАО қызметкері;
3) ЭҮП;
4) ЭҮӨШ/ЭҮШ;
5) ХҚКО АЖ;
6) ЖАО АЖ;
7) ҰКО АЖ.
13. Әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсетумен ҚФБ іс-әрекеті жүйелігінің мәтінді кестелі сипатталуы осы Регламенттің2-қосымшасында келтірілген.
14. ҚФБ іс-әрекеті қисынды жүйелігінің арасындағы өзара байланысты (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде) көрсететін  диаграммалар (№ 1,2,3-диаграммалар) олардың сипаттауына сәйкес осы Регламентке 3–қосымшада берілген.
15. Регламентке 5-қосымшада электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осыларға сәйкес ұсынылуы тиіс нысандар, бланкілердің шаблондары берілген.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламентке 6–қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыға электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қойылатын талаптар:
1) тұтынушының құжаттарындағы сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету;
2) тұтынушы құқығын қорғау үшін қажетті өзге талаптар.
18. Электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсетудiң техникалық шарттары: қолжетімділікті қолдау және электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету қондырғылары (компьютер, қоғамдық қолжетімділік бекеті, Орталық, ЖАО).
"Атырау облысы аумағында таратылатын
шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын
есепке алу" электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізбесі
Р/с №
Халыққа қызмет көрсету орталығының атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
1
ХҚКО РМК-нің облыстық филиалы
Атырау қ. Сатпаев даңғ. 23
Күн сайын 9.00.-ден 20.00-ге дейін, демалыс – жексенбі күні
8(7122) 213467
2
ХҚКО РМК-і филиалының № 1 қалалық бөлімі
Атырау қ., Баймуханов к-сі, 16а

(наименование распространителя и его организационно-правовая форма) в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года № 843 "Об утверждении Правил учета иностранных средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан", о согласии на распространение иностранных средств массовой информации:
1
Перечень названий иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города, района)
Территория распространения иностранного СМИ
Язык, языки распространяемого иностранного СМИ
Периодичность
Основная тематическая направенность расспространяемого СМИ
Количество распространяемых экземпляров периодического печатного издания, в экземплярах
Объем телевизионного и радиовещания
Ретрансляции передач иностранных СМИ, в часах и минутах
Программы, в часах и минутах
1.
2.
Срок действия справки  до "___" ___________ 201___ года.
Начальник управления ___________________________________
внутренней политики    (подпись) ___________________________________                                     (Ф.И.О.)
Форма выходного документа (отказа)
Управление внутренней политики Атырауской области
Отказ об учете иностранного СМИ
______________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа, выдавшего справку распространителю)
1) Не представлены все необходимые документы, предусмотренные в пункте 6, ПП № 843;
2) Указана не полная или недостоверная информация в документах;
3) Материалы иностранного СМИ содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, сословного, религиозного, расового, национального и родового превосходства, культа жестокости, насилия и порнографии;
4) В отношении распространителя имеется решение суда, запрещающее ему занятие данным видом деятельности;
5) В отношении продукции иностранного СМИ имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
В связи с этим постановка на учет
Перечень названий иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города, района)
Территория расспространения иностранного СМИ
Язык, языки распространяемого иностранного СМИ
Периодичность
Основная тематическая направленность распространяемого СМИ
Количество распространяемых экземпляров периодического печатного издания, в экземплярах
Объем телевизионного и радиовещания
Ретрансляции передач иностранных СМИ,
в часах и минутах
Программы, в часах и минутах
1.
2.
не представляется возможным.
Начальник управления
внутренней политики__________________________
(ФИО)
Приложение 6
к регламенту электронной
государственной услуги "Учет
иностранных средств массовой
информации, распространяемых на
территории Атырауской области "
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________________
(наименование услуги)

Осы анықтама бұқаралық ақпарат құралдарын таратуға келісім туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі № 843 "Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдiк бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесiн бекiту туралы" қаулысына сәйкес _____________________________________________________ берілді.
(таратушының ұйымдастыру-құқықтық нысаны мен атауы)
Облыс (қала, аудан) аумағында таратылатын шетелдiк БАҚ-тар атауларының тізбесі
Шетелдiк БАҚ-тың таралу аумағы
Таратылатын шетелдiк БАҚ-тың тiлi (тiлдерi)
Мерзімділігі
Таратылатын шетелдiк БАҚ-тың негiзгi тақырыптық бағыттығы
Шетелдiк БАҚ-тар мерзiмдi баспасөз басылымдарының таратылатын даналарының саны
Телеарналық және радио хабар көлемі
Шетелдiк БАҚ бағдарламаларын қайта көрсету, сағаттар мен минуттар
Бағдарламалар, сағаттар мен минуттар
1
2
Анықтама 201___ жылғы "___"____________ дейін жарамды.
Ішкі саясат басқармасының бастығы __________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Шығыс құжатының(бас тарту) нысаны
Атырау облысы Ішкі саясат басқармасы
Шетелдiк БАҚ-ты есепке алудан бас тарту
Осы анықтама __________________________________________________
(таратушының атауы және оның ұйымдастыру–құқықтық нысаны)
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі № 843 қаулысының 6-тармағында көзделген барлық қажеттi құжаттар ұсынылмауына;
2) құжаттарда толық емес немесе дұрыс емес ақпарат көрсетiлуіне;
3) шетелдiк БАҚ материалдары Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күшпен өзгертудi, тұтастығын бұзуды, мемлекеттiк қауiпсiздiгiн әлсiретудi, соғысты, әлеуметтiк, тектiк-таптық, дiни, нәсiлдiк, ұлттық және рулық артықшылықты, қатыгездiктi, зорлыққа табынуды және порнографияны насихаттауды немесе үгiттеудi қамтуына;
4) таратушыға қатысты оған қызметтiң осы түрiмен айналысуға тыйым салатын сот шешiмi болуына;
5) шетелдiк БАҚ өнiмiне қатысты оны Қазақстан Республикасының аумағында таратуға тыйым салу туралы сот шешiмi болуына байланысты облыс аумағында таратылатын шетелдiк БАҚ-ты есепке алуға, қоюға мүмкіндік жоқ.
Облыс (қала, аудан) аумағында таратылатын шетелдiк БАҚ-тар атауларының тізбесі
Шетелдiк БАҚ-тың таралу аумағы
Таратылатын шетелдiк БАҚ-тың тiлi (тiлдерi)
Мерзімділігі
Таратылатын шетелдiк БАҚ-тың негiзгi тақырыптық бағыттығы
Шетелдiк БАҚ-тар мерзiмдi баспасөз басылымда рының таратылатын даналарының саны
Телеарналық және радио хабар көлемі
Шетелдiк БАҚ бағдарламаларын қайта көрсету, сағаттар мен минуттар
Бағдарламалар, сағаттар мен минуттар
1
2
Ішкі саясат басқармасының бастығы __________ ________________________
(қолы)          (Т.А.Ә.)
Атырау облысы аумағында таралатын
шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын
есепке алу" электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің "сапа" және "қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
_______________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.