Об определении отдельных категорий нуждающихся граждан района
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области № 31 от 16 июля 2012 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 30 июля 2012 года № 4-3-177. Утратило силу - решением Махамбетского районного маслихата Атырауской области № 69 от 08 февраля 2013 года.
Сноска. Утратило силу - решением Махамбетского районного маслихата Атырауской области № 69 от 08.02.2013
Руководствуясь подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в соответствии с подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" и на основании предложения акима района, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить отдельные категории нуждающихся граждан района, имеющих право на назначение и выплату социальной помощи:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
3) инвалиды І, ІІ группы;
4) одинокие инвалиды;
5) круглые сироты, не достигшие совершеннолетия;
6) дети-инвалиды до 18 лет;
7) пенсионеры, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума;
8) безработные граждане из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, состоящие на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Махамбетского района";
9) лица из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, осуществляющие погребение безработных, состоявших на момент смерти на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Махамбетского района".
2. Определить перечень исчерпывающих документов, необходимых для назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджета.
Председатель внеочередной
5-сессии районного маслихата               В. Розинов
Секретарь районного маслихата              А. Курманбаев
Приложение
к решению маслихата района

Ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарын айқындау туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2012 жылғы 16 шілдеде № 31 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 30 шілдеде № 4-3-177 тіркелді. Күші жойылды - Махамбет аудандық мәслихатының 2013 жылғы 08 ақпанда № 69 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды -  Махамбет аудандық мәслихатының 2013. 02.08 № 69 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасын, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасын басшылыққа алып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысының 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес және аудан әкімінің ұсынысына сай, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік көмек тағайындауға және төлемге құқығы бар ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттары айқындалсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
3) І, ІІ-топтардағы мүгедектер;
4) жалғызбасты мүгедектер;
5) кәмелет жасқа толмаған тұл жетімдер;
6) 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
7) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасыларындағы зейнеткерлер;
8) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасыларындағы "Махамбет аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің есебінде тұрған жұмыссыз азаматтар;
9) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасыларындағы "Махамбет аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің есебінде тұрған жұмыссыз қайтыс болған жағдайда оларды жерлейтін тұлғалар.
2. Ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындауға және төлеуге нақты құжаттар тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне еніп және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс 5-сессиясының төрағасы                 В. Розинов
Аудандық мәслихат хатшысы                  А. Құрманбаев
Аудандық мәслихаттың

от 16 июля 2012 года № 31 "Об
определении отдельных категорий
нуждающихся граждан района"
Перечень исчерпывающих документов, необходимых для назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
1) заявление потребителя, обратившегося за социальной помощью;
2) копия документа удостоверяющий личность получателя;
3) при обращении законного представителя получателя, прилагается копия документов удостоверяющий его личность и документ, подтверждающий полномочия законного представителя;
4) копия свидетельства налогоплательщика получателя;
5) копия свидетельства о присвоении социального индивуального кода получателя;
6) копия книжки, подтверждающий наличие лицевого счета в Махамбетском районном отделении почтовой связи;
7) справка с сельского округа о составе семьи, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
8) акт обследования социальных, материально-бытовых условий семьи, предоставляемый участковой комиссией при акимах аульных и сельских округов;
9) документ, подверждающий категории физических лиц определенных пунктом 1 настоящего решения.

2012 жылғы 16 шілдедегі № 31
"Ауданның мұқтаж азаматтарының
жекелеген санаттарын айқындау
туралы" шешіміне қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек тағайындауға және төлеуге нақты құжаттар тізбесі
1) әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұтынушының өтініші;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі;
3) алушының заңды өкілі өтініші жасаған кезде оның заңды өкіл екенін растайтын құжатпен бірге оның жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі;
4) алушының салық төлеуші куәлігі көшірмесі;
5) алушының әлеуметтік жеке код беру туралы куәлігі көшірмесі;
6) алушының Махамбет аудандық пошта байланыс бөлімшесінен ашылған жеке есеп-шотын растайтын кітапшасының көшірмесі;
7) алушының отбасы құрамын және тұрғылықты жерін растайтын селолық округ әкімдігінен берілген анықтама;
8) ауылдық, селолық әкімі жанындағы учаскелік комиссиямен ұсынылған отбасының әлеуметтік, материалды-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі;
9) осы шешімнің 1-тармағында айқындалған жеке тұлғалардың санатын анықтайтын құжат.