Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 11 сентября 2012 года № 165. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 16 октября 2012 года № 3096. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 9 октября 2013 года № 220
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 09.10.2013 № 220
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 976 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима области Давлетжанова А. М.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области                     Н. Ногаев
Утвержден
постановлением акимата области
от 11 сентября 2012 года № 165
Регламент
государственной услуги
"Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого
и ввозимого предмета"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета" (далее – государственная услуга) предоставляется государственным учреждением "Управление культуры Западно-Казахстанской области" (далее - управления) по адресу, указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан".
4. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности и о подлинности временно вывезенной культурной ценности (далее - заключение), либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения. Заключение оформляется в письменном виде на бумажном носителе.

"Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiн бекiту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 11 қыркүйектегі № 165 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 16 қазанда № 3096 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 9 қазандағы № 220 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 09.10.2013 № 220 қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып және "Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 976 қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімі аппаратының басшысы А. М. Дәулетжановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                      Н. Ноғаев
2012 жылғы 11 қыркүйекте № 165
облыс әкімдігінің қаулысымен
бекітілді
"Әкетiлетiн және әкелiнетiн
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттiк қызметі (бұдан әрі - мемлекеттiк қызмет) осы регламентке 1-қосымша көрсетiлген мекенжай бойынша "Батыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрi – басқарма) ұсынылады.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету "Қазақстан Республикасынан әкетiлетiн және оған әкелiнетiн мәдени құндылықтарға сараптама жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 қаулысының негiзiнде жүзеге асырылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы және уақытша әкетілген мәдени құндылықтың түпнұсқалылығы туралы қорытынды (бұдан әрі - қорытынды) не қорытынды беруден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады. Қорытынды жазбаша түрде қағаз тасығышта ресімделеді.

2. Требования к порядку оказания
государственной услуги
5. Государственная услуга оказывается в рабочие дни, с 9. 00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан". Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
6. Информация о предоставлении государственной услуги размещена на стендах, расположенных в местах оказания государственной услуги.
7. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является неполный пакет документов потребителя, предусмотренных настоящим регламентом.
8. Этапы оказания государственной услуги по выдаче заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета:
1-й этап - регистрация заявления с прилагаемыми документами и предметов потребителя в службе документационного обеспечения (далее - СДО) управления;
2-й этап - определение руководителем управления исполнителя, места и времени проведения экспертизы;
3-й этап - осуществление исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию;
4-й этап - осуществление экспертной комиссией экспертизы в целях определения на соответствие культурной ценности или подлинности временно вывезенной культурной ценности;
5-й этап - осуществление исполнителем организационных мероприятий по скреплению заключений печатью управления, а также выдачи одного экземпляра заключения и предметов потребителю.
9. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется ответственным сотрудником в течение рабочего дня на основании графика работы управления.
3. Описание порядка действий
(взаимодействий) в процессе оказания
государственной услуги
10. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в управление следующие документы:
1) заявление по форме, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 976 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета";
2) для физического лица - копия документа, удостоверяющего личность потребителя, заверенная нотариально;
для юридического лица - копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, заверенная нотариально;
3) копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
4) фотография размером 10 x 15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;

2. Мемлекеттiк қызмет көрсету
тәртiбiне талаптар
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Заңында белгiленген демалыс және мереке күндерiнен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiнгi түскi үзiлiспен, жұмыс күндерi сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн көрсетiледi. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусiз, кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендтерде орналасқан.
7. Осы регламентте көзделген құжаттар топтамасын тұтынушының толық ұсынбауы мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту үшiн негiз болып табылады.
8. Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1-кезең - басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметiнде (бұдан әрi - ҚҚҚ) тұтынушының қоса берiлген құжаттары және заттарымен өтінішін тiркеу;
2-кезең - басқарма басшысының сараптаманы өткiзетiн орындаушыны, орынды және уақытты белгiлеуi;
3-кезең - орындаушының сараптама комиссиясына құжаттар мен заттарды сараптамаға жiберудi жүзеге асыруы;
4-кезең - сараптама комиссиясының уақытша әкетiлген мәдени құндылықтың мәдени құндылығы немесе түпнұсқалығына сәйкестiгiн айқындау мақсатында сараптаманы жүзеге асыруы;
5-кезең - орындаушының қорытындыларды басқарманың мөрiмен бекiту бойынша ұйымдастыру iс-шараларын, сондай-ақ қорытындының бiр данасы мен заттарды тұтынушыға берудi жүзеге асыруы.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн тұтынушының құжаттарын қабылдау басқарманың жұмыс кестесiнiң негiзiнде жұмыс күнi iшiнде жауапты қызметкер жүзеге асырады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi
әрекеттер (өзара әрекеттер)
тәртiбiнiң сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы басқармаға келесі құжаттарды ұсынады:
1) "Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттiк қызмет көрсету стандартын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 24 қыркүйектегi №976 қаулысымен бекiтiлген нысан бойынша өтiнiш;
2) жеке тұлға үшiн - тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды расталған көшiрмесi;
заңды тұлға үшiн - заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiгiнiң нотариалды расталған көшiрмесi;
3) қабылдаушы тараптардың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен шарттары туралы келісім - шартының көшiрмесi;
4) әрбiр мәдени құндылықтың немесе оны құрайтын бөлiктерiнiң көлемi 10x15 сантиметр болатын фотосуретi;

5) документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности;
6) для юридического лица - приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза;
7) предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
11. Государственная услуга осуществляется бесплатно.
12. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента:
сдачи потребителем необходимых документов – пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – 10 минут;
4) время ожидания при получении заключения – не более 10 минут.
13. Схема процесса выдачи заключения о наличии культурной ценности у вывозимого или ввозимого предмета, а также повторная экспертиза культурных ценностей, ранее вывезенных с территории Республики Казахстан, при ввозе на территорию Республики Казахстан, указана в приложении 2 к настоящему регламенту.
14. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
15. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключения о наличии культурной
ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
Адрес и график работы государственного учреждения
"Управление культуры Западно-Казахстанской области"
№ п/п
Наименование
Адрес
телефонов
Адреса
электронной
почты
График работы
1
2
3
4
5
6
1
Государствен-ное учреждения "Управление
культуры
Западно-
Казахстанской области"
город Уральск
прос-
пект Достык-
Дружбы, 166/1
8(7112) 50-45-89, 50-94-91
uprcultzko@mail.ru
Рабочие дни: с 9.00
часов до 18.30 часов,
перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов. Выходные дни: суббота и воскре-
сенье
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого
и ввозимого предмета"
Процесс государственной услуги
по выдаче заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого
и ввозимого предмета
Расшифровка аббревиатур:
СДО – служба документационного обеспечения;

5) мәдени құндылықтарға меншiк құқығын растайтын құжаттар;
6) заңды тұлға үшiн - уақытша әкету кезеңiне мәдени құндылықтардың сақталуы үшін белгiлi бiр тұлғаға жауапкершiлiк жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығы;
7) мәдени құндылықтар ретiнде қаралатын, сараптауға жататын заттар.
11. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – бес жұмыс күні;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 10 минут;
4) қорытындыны алған кезде күту уақыты – минуттан аспайды.
13. Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру үдерiсiнiң сызбасы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағынан бұдан бұрын әкетiлген мәдени құндылықтарға оларды Қазақстан Республикасының аумағына қайта әкелген кезде қайта сараптама өткiзу осы регламенттiң 2-қосымшасында көрсетiлген.
14. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
4. Мемлекеттiк қызметтер көрсететiн
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiн бұзғаны үшiн лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарымен қарастырылған жауапкершiлiкке тартылады.
" Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың
мәдени құндылығының болуы туралы
қорытынды беру" мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентiне
1-қосымша
"Батыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің мекен-жайы мен жұмыс кестесi
№ Р/с
Атауы
Мекен-
жайы
Телефон №
Электронды поштаның мекен-жайы
Жұмыс кестесi
1
2
3
4
5
6
1
"Батыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Орал қаласы, Достық-
Дружба даңғылы, 166/1
8(7112) 50-45-89, 50-94-91
uprcultzko@mail.ru
Жұмыс күндерi: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн, үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн. Демалыс күндерi: сенбi
және жексенбi
"Әкетiлетiн және әкелiнетiн
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
2-қосымша
Әкетiлетiн және әкелiнетiн заттың
мәдени құндылығының болуы туралы
қорытынды беру бойынша мемлекеттiк
қызмет көрсету үдерiсi
Аббревиатураның толық жазылуы:
ҚҚҚ – құжаттамалық қамтамасыз қызметі;