О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года № 7-9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 января 2013 года № 3137. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 марта 2014 года № 22-8
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.03.2014 № 22-8
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3118) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 010 265 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 279 554 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3 010 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 062 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 721 639 тысяч тенге;
2) затраты – 2 033 930 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 70 030 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 895 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 865 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -93 695 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 93 695 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 77 895 тысяч тенге;
погашение займов – -7 865 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 23 665 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.07.2013 № 13-1, от 14.11.2013 № 16-3, от 18.12.2013 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Поступления в районный бюджет на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы".

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 7-9 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 10 қаңтарда № 3137 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2014 жылғы 18 наурыздағы № 22-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 18.03.2014 № 22-8 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3118 тіркелген) сәйкес аудандық мәслихат ШЕШIМ ЕТТI:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 010 265 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 279 554 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 010 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 062 мың теңге;
трансферттер түсімі - 1 721 639 мың теңге;
2) шығындар – 2 033 930 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 70 030 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 77 895 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 865 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -93 695 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 93 695 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 77 895 мың теңге;
қарыздарды өтеу – -7 865 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 23 665 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 12.07.2013 № 13-1, 14.11.2013 № 16-3, 18.12.2013 № 19-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес құрастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2013 - 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.

4. Установить на 2013 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100 %.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Учесть в районном бюджете на 2013 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и бюджетные кредиты – 432 407 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4 097 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 1 031 тысяча тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 30 055 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 3 801 тысяча тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 16 623 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 2 824 тысячи тенге;
капитальный ремонт здания средней общеобразовательной школы-интерната имени Ыбырая Алтынсарина в селе Таскала – 0 тысяч тенге;
на повышение квалификации и переподготовку кадров – 0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 0 тысяч тенге;
на молодежную практику – 0 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения – 0 тысяч тенге;
на предоставление субсидий на переезд – 0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 35 494 тысячи тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 10 628 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы "Развитие регионов" – 10 612 тысяч тенге;
реконструкция водопровода села Актау – 101 087 тысяч тенге;
реконструкция водопровода села Достык – 62 762 тысячи тенге;
на строительство и (или) приобретение служебного жилища – 0 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 0 тысяч тенге;

4. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2013 жылға кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер – 432 407 мың теңге, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4 097 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 1 031 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 30 055 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 3 801 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 16 623 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 2 824 мың теңге;
Тасқала ауылындағы Ыбырай Алтынсарин атындағы жалпы орта білім беретін мектеп-интернат ғимаратын күрделі жөндеу – 0 мың теңге;
кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыруға және қайта даярлауға – 0 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 0 мың теңге;
жастар практикасына – 0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 0 мың теңге;
қоныс аударуға субсидия беруге – 0 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 35 494 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 10 628 мың теңге;
"Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға – 10 612 мың теңге;
Ақтау ауылының су құбырын қайта құруға – 101 087 мың теңге;
Достық ауылының су құбырын қайта құруға – 62 762 мың теңге;
қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 0 мың теңге;

бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 77 895 тысяч тенге;
на водоснабжение села Оян Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 18 113 тысяч тенге;
на водоснабжение села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 43 934 тысяч тенге;
30% на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Амангельды Таскалинского района Западно- Казахстанской области" – 4 190 тысяч тенге";
30% на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села 2-Чижа Таскалинского района Западно- Казахстанской области" – 877 тысяч тенге";
30% на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Мерей Таскалинского района Западно- Казахстанской области" – 3 457 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов – 4 927 тысяч тенге.
2) субвенции – 1 367 127 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.07.2013 № 13-1, от 14.11.2013 № 16-3, от 18.12.2013 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен целевой трансферт в областной бюджет в связи с передачей функций упраздненной ревизионной комиссии районного маслихата в сумме 3 121 тысяча тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в размере 2 763 тысячи тенге.

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 77 895 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Оян ауылын сумен қамтамасыз етуге – 18 113 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылын сумен қамтамасыз етуге – 43 934 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Амангелді ауылының су құбырын қайта жаңғырту" жобалау - сметалық құжаттаманы әзірлеуге 30 % - 4 190 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы 2-Шежін ауылының су құбырын қайта жаңғырту" жобалау - сметалық құжаттаманы әзірлеуге 30 % - 877 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Мерей ауылының су құбырын қайта жаңғырту" жобалау - сметалық құжаттаманы әзірлеуге 30 % - 3 457 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға – 4 927 мың теңге.
2) субвенциялар – 1 367 127 мың теңге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 12.07.2013 № 13-1, 14.11.2013 № 16-3, 18.12.2013 № 19-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық мәслихаттың қысқартылған тексеру комиссиясының функцияларын табыстауына байланысты облыстық бюджетке 3 121 мың теңге сомасында нысаналы трансферт қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2 763 мың теңге көлемінде бекітілсін.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.11.2013 № 16-3, от 18.12.2013 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах повышение на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2013 года.

Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 14.11.2013 № 16-3, 18.12.2013  № 19-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентi жоғары айлықақы мен тарифтiк ставкалар белгіленсiн.

10. Установить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ аульных округов на 2013 год согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии              В. Фролов
Секретарь районного маслихата    С. Рахимов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 7-9
Районный бюджет на 2013 год

10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.
11. 2013 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сай бекітілсін.
12. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  В. Фролов
Аудандық мәслихат хатшысы        С. Рахимов
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 7-9 шешіміне 1 қосымша
2013 жылдың аудандық бюджеті

1 589
3
Информационное пространство
68 710
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7 342
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
6 144
005
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
1 198
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
61 368
006
Функционирование районных (городских) библиотек
60 496
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
872
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
21 123
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 456
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9 456
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
2 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 667
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
9 667
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8 656
1
Сельское хозяйство
495
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
495
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
495
6
Земельные отношения
8 161
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 161
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 161
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8 606
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8 606
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8 606
001
Услуги по реализации государственной политики  в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8 606
12
Транспорт и коммуникации
83 106
1
Автомобильный транспорт
83 106
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1 960
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах

1 589
3
Ақпараттық кеңiстiк
68 710
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
7 342
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 144
005
Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
1 198
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
61 368
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
60 496
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
872
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
21 123
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 456
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 456
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
2 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 667
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 667
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8 656
1
Ауыл шаруашылығы
495
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
495
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
495
6
Жер қатынастары
8 161
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 161
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 161
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8 606
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8 606
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8 606
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 606
12
Көлiк және коммуникация
83 106
1
Автомобиль көлiгi
83 106
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараты
1 960
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету