О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 354. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 декабря 2013 года № 8952. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.09.2014 № 403.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8397, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 18 мая 2013 года № 170-171 (27444-27445) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 «Государственные услуги общего характера»:
в функциональной подгруппе 1 «Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления»:
по администратору бюджетных программ 637 «Конституционный Совет Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 001 «Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 2 «Финансовая деятельность»:
по администратору бюджетных программ 217 «Министерство финансов Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетных программ 001 «Услуги по обеспечению исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета», 016 «Приватизация, управление государственным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим», 021 «Капитальные расходы Министерства финансов Республики Казахстан», 070 «Учет арендованного имущества комплекса «Байконур» и 072 «Реформирование системы налогового администрирования» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 406 «Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета»:
в наименовании бюджетной программы 001 «Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 02 «Оборона»:
в функциональной подгруппе 2 «Организация работы по чрезвычайным ситуациям»:
по администратору бюджетных программ 202 «Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 008 «Приобретение жилья военнослужащим» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 03 «Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 4 «Деятельность по обеспечению законности и правопорядка»:
по администратору бюджетных программ 502 «Генеральная прокуратура Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 009 «Обеспечение защиты прав и свобод лиц, участвующих в уголовном процессе» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности»:

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 354 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 12 желтоқсанда № 8952 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2014.09.18 № 403 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8397 болып тіркелген, 2013 жылғы 14 маусымдағы № 148 (28087), 21 маусымдағы № 153 (28092) «Егемен Қазақстан» газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер» функционалдық тобында:
1 «Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар» функционалдық кіші тобында:
637 «Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Қазақстан Республикасы Конституцияның республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«001 Қазақстан Республикасы Конституциясының республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету»;
2 «Қаржылық қызмет» функционалдық кіші тобында:
217 «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«001 Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын қамтамасыз ету және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер»;
016 «Жекешелендiру, мемлекеттік мүлiктi басқару, жекешелендiруден кейiнгі қызмет, осымен байланысты дауларды реттеу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«016 Жекешелендiру, мемлекеттік мүлiктi басқару, жекешелендiруден кейiнгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу»;
021 «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінің күрделі шығындары» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«021 Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінің күрделі шығыстары»;
070 ««Байқоңыр» кешенінің жалға алынған мүлігін есепке алу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«070 «Байқоңыр» кешенінің жалға алынған мүлкін есепке алу»;
072 «Салық әкімшілігін жүргізуді реформалау» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«072 Салық әкімшілігін жүргізу жүйесін реформалау»;
406 «Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«001 Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер»;
02 «Қорғаныс» функционалдық тобында:
2 «Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру» функционалдық кіші тобында:
202 «Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
008 «Әскери қызметкерлерге тұрғын үй алу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«008 Әскери қызметкерлерге тұрғын үй сатып алу»;
03 «Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі» функционалдық тобында:
4 «Заңды және құқықтық тәртiптi қамтамасыз ету жөніндегі қызмет» функционалдық кіші тобында:
502 «Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
009 «Қылмыстық процестерге қатысушы тұлғалардың құқықтары мен бостандықтарының қорғалуын қамтамасыз» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«009 Қылмыстық процестерге қатысушы тұлғалардың құқықтары мен бостандықтарының қорғалуын қамтамасыз ету»;
9 «Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 495 с бюджетной программой 019 следующего содержания:
«495 Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019 Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах»;
по администратору бюджетных программ 502 «Генеральная прокуратура Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 013 «Создание информационной системы «Единый банк данных лиц, имеющих обязательства перед государством, «Шектеу» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 04 «Образование»:
в функциональной подгруппе 2 «Начальное, основное среднее и общее среднее образование»:
по администратору бюджетных программ 123 «Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа»:
наименование бюджетной программы 005 «Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности» изложить в следующей редакции:
«005 Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области образования»:
по администратору бюджетных программ 201 «Министерство внутренних дел Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 042 «Целевые текущие трансферты областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы в связи с передачей штатной численности педагогических работников общеобразовательных школ государственных учреждений уголовно-исполнительной системы» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 07 «Жилищно-коммунальное хозяйство»:
в функциональной подгруппе 1 «Жилищное хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 123 «Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа»:
наименование бюджетной программы 007 «Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа» изложить в следующей редакции:
«007 Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа»;
по администратору бюджетных программ 214 «Министерство регионального развития Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 022 «Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 2 «Коммунальное хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 214 «Министерство регионального развития Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 025 «Целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской области на поддержание инфраструктуры города Приозерска» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;

мынадай мазмұндағы 019 бюджеттік бағдарламасы бар 495 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«495 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019 Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету»;
502 «Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
013 «Мемлекеттің алдында міндеттемелері бар адамдардың «Шектеу» бірыңғай деректер банкін» құру» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«013 Мемлекеттің алдында міндеттемелері бар адамдардың «Шектеу» бірыңғай деректер банкі» ақпараттық жүйесін құру»;
04 «Бiлiм беру» функционалдық тобында:
2 «Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру» функционалдық кіші тобында:
123 «Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 «Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«005 Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру»;
9 «Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
201 «Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
042 «Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне қылмыстық-атқару жүйесі мемлекеттік мекемелерінің жалпы білім беретін мектептерінің педагог қызметкерлерінің штат санының берілуіне байланысты берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«042 Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне қылмыстық-атқару жүйесі мемлекеттік мекемелерінің жалпы білім беретін мектептері педагог қызметкерлерінің штат санының берілуіне байланысты берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
07 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» функционалдық тобында:
1 «Тұрғын үй шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
123 «Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
007 «Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«007 Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру»;
214 «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
022 «Әлеуметтік сала және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы объектілерінде энергия үнемдеу іс-шараларын жүргізу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«022 Әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерінде энергия үнемдеу бойынша іс-шаралар жүргізу»;
2 «Коммуналдық шаруашылық» функционалдық кіші тобында:
214 «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
025 «Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Приозерск қаласының инфрақұрылымын ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«025 Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;

дополнить администратором бюджетных программ 373 с бюджетной программой 024 следующего содержания:
«373 Управление строительства города республиканского значения, столицы
024 Развитие коммунального хозяйства»;
в функциональной подгруппе 3 «Благоустройство населенных пунктов»:
по администратору бюджетных программ 214 «Министерство регионального развития Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 039 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 08 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство»:
в функциональной подгруппе 2 «Спорт»:
по администратору бюджетных программ 359 «Управление туризма, физической культуры и спорта города Астаны» бюджетную программу 016 «Обеспечение деятельности спортивных объектов» исключить;
в функциональной группе 09 «Топливно-энергетический комплекс и недропользование»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования»:
по администратору бюджетных программ 231 «Министерство нефти и газа Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 006 «Совершенствование нормативно-технической базы нефтяной, газовой и нефтехимической промышленности» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 233 «Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 043 «Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в Республиканское государственное специализированное предприятие «Карагандаликвидшахт» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 10 «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»:
в функциональной подгруппе 1 «Сельское хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 212 «Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 225 «Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 5 «Охрана окружающей среды»:
по администратору бюджетных программ 234 «Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 019 «Содействие Республике Казахстан в усилении межрегионального сотрудничества для продвижения «Зеленого роста» и реализации Астанинской Инициативы» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в наименовании бюджетной программы 021 «Увеличение уставного капитала АО «Казаэросервис» для модернизации и технического переоснащения авиационных метеорологических станций» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений»:
по администратору бюджетных программ 212 «Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 001 «Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 12 «Транспорт и коммуникации»:
в функциональной подгруппе 1 «Автомобильный транспорт»:
по администратору бюджетных программ 123 «Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа»:
наименование бюджетной программы 012 «Развитие инфраструктуры автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах» изложить в следующей редакции:
«012 Развитие инфраструктуры автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах»;
наименование бюджетной программы 013 «Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах» изложить в следующей редакции:
«013 Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах»;
по администратору бюджетных программ 215 «Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 051 «Услуги по организации работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций»:

мынадай мазмұндағы 024 бюджеттік бағдарламасы бар 373 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
373 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы»
«024 Коммуналдық шаруашылықты дамыту»;
3 «Елді-мекендерді көркейту» функционалдық кіші тобында:
214 «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
039 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«039 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға берілетін нысаналы даму трансферттер»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк» функционалдық тобында:
2 «Спорт» функционалдық кіші тобында:
359 «Астана қаласының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша 016 «Спорт объектілерінің жұмысын қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарлама алынып тасталсын;
09 «Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану» функционалдық тобында:
9 «Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
231 «Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 «Мұнай, газ және мұнайхимиясы өнеркәсібінің нормативтік-техникалық базасын жетілдіру» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«006 Мұнай, газ және мұнай-химия өнеркәсібінің нормативтік-техникалық базасын жетілдіру»;
233 «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
043 «Қарағандышахтатарату» Республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнына берілген, жабылған шахталар қызметкерлеріне келтірілген зиянды өтеу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«043 «Қарағандышахтатарату» республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнына берілген, жабылған шахталар қызметкерлеріне келтірілген зиянды өтеу»;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» функционалдық тобында:
1 «Ауыл шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
212 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
225 «Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық өтемақыны субсидиялау» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«225 Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау»;
5 «Қоршаған ортаны қорғау» функционалдық кіші тобында:
234 «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
019 «Қазақстан Республикасының «жасыл дамуды» ілгерілету және Астаналық бастаманы іске асыру үшін өңіраралық ынтымақтастықты күшейтуге жәрдемдесуі» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«019 Қазақстан Республикасының «Жасыл дамуды» ілгерілету және Астаналық бастаманы іске асыру үшін өңіраралық ынтымақтастықты күшейтуге жәрдемдесуі»;
021 «Авиациялық метеорологиялық стансаларды жаңғырту және техникалық қайта жарақтандыру үшін «Қазаэросервис» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«021 Авиациялық метеорологиялық станцияларды жаңғырту және техникалық қайта жарақтандыру үшін «Қазаэросервис» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту»;
9 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
212 «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Ауыл шаруашылығы және табиғатты пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«001 Ауыл шаруашылығы саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару»;
12 «Көлiк және коммуникация» функционалдық тобында:
1 «Автомобиль көлiгi» функционалдық кіші тобында:
123 «Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
012 «Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарын инфрақұрылымын дамыту» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«012 Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының инфрақұрылымын дамыту»;
013 «Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«013 Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету»;
215 «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
051 «Автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«051 Автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру жөніндегі қызметтер»;
9 «Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 373 с бюджетной программой 025 следующего содержания:
«373 Управление строительства города республиканского значения, столицы
025 Развитие транспортной инфраструктуры»;
в функциональной группе 13 «Прочие»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие»:
по администратору бюджетных программ 214 «Министерство регионального развития Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 001 «Услуги по координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и создания условий для эффективного использования и охраны земли, геодезического и картографического обеспечения» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
дополнить бюджетной программой 051 следующего содержания:
«051 Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на погашение принятых обязательств уполномоченной организацией акимата города Астаны перед АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына», в рамках реализации пилотного проекта по сносу аварийного жилья в городе Астане по программе «Доступное жилье-2020»;
по администратору бюджетных программ 217 «Министерство финансов Республики Казахстан»:
в наименовании бюджетной программы 038 «Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 222 «Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 023 следующего содержания:
«023 Увеличение уставного капитала АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»;
по администратору бюджетных программ 373 «Управление строительства города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 045 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«045 Погашение принятых обязательств уполномоченной организацией акимата города Астаны перед АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына», в рамках реализации пилотного проекта по сносу аварийного жилья в городе Астане по программе «Доступное жилье-2020»
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в приложении 2 к указанному приказу:
в структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан:
в подклассе 140 «Приобретение запасов»:
по специфике 141 «Приобретение продуктов питания»:
графу «Перечень затрат» изложить в следующей редакции:
«Приобретение и хранение продуктов питания государственными учреждениями для собственного использования;
специальное питание;
питание животных;
приобретение питания для спасателей профессиональных и добровольных аварийно-спасательных служб и формирований в период проведения спасательных и неотложных работ;

мынадай мазмұндағы 025 бюджеттік бағдарламасы бар 373 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«373 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
025 Көлік инфрақұрылымын дамыту»;
13 «Өзгелер» функционалдық тобында:
9 «Өзгелер» функционалдық кіші тобында:
214 «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Өңірлік даму, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жерді тиімді пайдалану мен және қорғауға жағдай жасау, геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның қызметін үйлестіру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«001 Өңірлік даму, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жерді тиімді пайдалану мен қорғауға жағдай жасау, геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның қызметін үйлестіру жөніндегі қызметтер»;
мынадай мазмұндағы 051 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«051 Астана қаласының бюджетіне «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасы бойынша Астана қаласындағы авариялық тұрғын үйлерді бұзу бойынша пилоттық жобаны жүзеге асыру шеңберінде Астана қаласы әкімдігі уәкілетті ұйымының «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ алдында қабылданған міндеттемелерін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
217 «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
038 «Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«038 Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» шеңберінде сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялау»;
222 «Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 023 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«023 «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»;
373 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 045 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«045 «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасы бойынша Астана қаласындағы авариялық тұрғын үйлерді бұзу бойынша пилоттық жобаны жүзеге асыру шеңберінде Астана қаласы әкімдігі уәкілетті ұйымының «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ алдында қабылданған міндеттемелерін өтеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
140 «Қорлар сатып алу» кіші сыныбы бойынша:
141 «Азық-түлiк өнiмдерiн сатып алу» ерекшелігі бойынша:
«Шығындардың тiзбесi» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Жеке пайдалану үшiн мемлекеттiк мекемелердiң азық-түлiк өнiмдерiн сатып алуы және сақтауы;
арнайы тағам;
жануарлардың тағамы;
құтқару және шұғыл жұмыстарды жүргiзу кезеңінде кәсiби және ерiктi апаттан құтқару қызметтерiнiң және құрылымдардың құтқарушылары үшiн тағам сатып алу;

оплата питания военнослужащих срочной службы, курсантов военных учебных заведений, учебных заведений правоохранительных органов, других военнослужащих в случаях, предусмотренных статьей 44 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих», а также осужденных, подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений;
обеспечение продовольствием курсантов специальных (военных) учебных заведений, находящихся на казарменном положении и отдельные категории сотрудников специальных государственных органов в соответствии с Законом Республики Казахстан «О специальных государственных органах Республики Казахстан»;
приобретение продуктов питания в школьных столовых в случае, если в штатной численности государственного учреждения предусмотрены повара. Если по штатной численности не предусмотрены повара, то услуги по организации питания для учащихся осуществляются по договору со сторонним юридическим лицом и данные затраты отражаются по специфике 159.».
2. Департаменту бюджетного планирования и прогнозирования (Токабекова Ж. Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    Е. Досаев

мерзiмдi әскери қызметшiлердiң, әскери оқу орындары, құқық қорғау органдарының оқу орындары курсанттарының, «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы Заңының 44-бабында көзделген жағдайларда басқа әскери қызметшілердің, сондай-ақ сотталғандардың, қылмыс жасауда күдiктiлер мен айыпталушылардың тамақтануына ақы төлеу;
казармалық жағдайдағы оқу орындарында арнаулы (әскери) қурсанттарды және «Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттiк органдары туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнайы мемлекеттік органдардың қызметкерлерінің жекелеген санаттарын азық-түлікпен қамтамасыз ету;
мемлекеттік мекеменің штат санында аспаздар көзделген жағдайда мектеп асханаларына тамақ өнімдерін сатып алу. Егер штат санында аспаздар көзделмеген болса, онда оқушылар үшін тамақтануды ұйымдастыру бойынша қызметтерді шарт бойынша басқа заңды тұлға жүзеге асырады және бұл шығындар 159-ерекшелiк бойынша көрсетiледi.».
2. Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті (Ж.Т. Тоқабекова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр                                             Е. Досаев