Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере образования
Постановление акимата города Астаны от 6 мая 2013 года № 107-730. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 17 июня 2013 года № 780. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 2 июля 2014 года № 107-1090
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 02.07.2014 № 107-1090.
В соответствии с пунктом 1 статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», пунктом 3 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года № 1116 «Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги», от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» и в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Регламент электронной государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» согласно приложению 1;
2) Регламент электронной государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству» согласно приложению 2;
3) Регламент электронной государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям» согласно приложению 3;
4) Регламент электронной государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» согласно приложению 4.
2. Начальнику Государственного учреждения «Управление образования города Астаны» обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 23 июля 2012 года № 107-1014 «Об утверждении Регламента электронной государственной услуги «Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 6 августа 2012 года № 740, опубликовано в газетах «Астана ақшамы» от 16 августа 2012 года № 91, «Вечерняя Астана» от 16 августа 2012 года № 97).

Білім саласындағы электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 107-730 шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2013 жылғы 17 маусымда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 780 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 2 шілдедегі № 107-1090 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 02.07.2014 № 107-1090 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексі 34-бабының 1-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 27-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгі регламентін бекіту туралы» 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116, «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулыларына сәйкес және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті 1-қосымшаға сәйкес;
2) «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті 2-қосымшаға сәйкес;
3) «Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті 3-қосымшаға сәйкес;
4) «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. «Астана қаласының Білім басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы осы қаулының мемлекеттік тіркелуін, оның кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. «Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейін) балаларды тіркеу» электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 23 шілдедегі № 107-1014 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде 2012 жылғы 6 тамызда № 740 болып тіркелген, «Астана ақшамы» газетінде 2012 жылғы 16 тамызда № 91, «Вечерняя Астана» газетінде 2012 жылғы 16 тамызда № 97 болып жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Балаеву А.Г.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким                                       И. Тасмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта
и коммуникации
Республики Казахстан
____________ А. Жумагалиев
6 мая 2013 года
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 6 мая 2013 года № 107-130
Регламент электронной государственной услуги
«Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские дошкольные организации»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» (далее – Государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны - Государственным учреждением «Управление образования города Астаны» (далее - Услугодатель), а также через центры обслуживания населения (далее – ЦОН), веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее - Портал) и подсистемой «Электронные услуги» акимата города Астаны: www.e.astana.kz.
2. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119.
3. Степень автоматизации Государственная услуга: частично автоматизированная (Государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания Государственная услуга: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
2) подсистема «Электронные услуги» акимата города Астаны – информационная система, предназначенная для оказания электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне (далее – ИС Е-Астана);
3) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
4) местный исполнительный орган (акимат) - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории (далее – МИО);

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары А.Ғ. Балаеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім                                       И. Тасмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
_____________________ А.Жұмағалиев
2013 жылғы 6 мамыр
Астана қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 6 мамырдағы
№ 107-730 қаулысына
1-қосымша
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттiк қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы «Астана қаласының Білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет көрсетуші) тұрғылықты жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – ХҚКО) арқылы, сондай-ақ «электрондық үкімет»: www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі - Портал) және Астана қаласы әкімдігінің «Электрондық қызметтер»: www.e.astana.kz жүйешесі арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет «Білім және ғылым саласында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен, жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» мемлекеттiк қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын Мемлекеттік қызмет).
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы Регламентінде қолданылатын түсініктер мен қысқарған сөздер:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданып отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) Астана қаласы әкімдігінің «Электрондық қызметтер» жүйе тармағы – азаматтар мен бизнес-құрылымдарға өңірлік деңгейде электрондық қызмет көрсетуге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – Е-Астана АЖ);
3) жеке сәйкестендiру нөмiрi - жеке тұлға, соның iшiнде өзiндiк кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрі – ЖСН);
4) жергiлiктi атқарушы орган (әкімдік)– облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкiмi басқаратын, өз құзыретi шегiнде тиiстi аумақта жергiлiктi мемлекеттiк басқаруды және өзiн-өзi басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган (бұдан әрі – ЖАО);

5) информационная система «Запись актов гражданского состояния» – система, предназначенная для регистрации актов гражданского состояния, хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС ЗАГС);
6) структурно-функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ);
7) детская дошкольная организация, реализующая общеобразовательные программы дошкольного воспитания и обучения (далее - ДДО);
8) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан (потребитель данных) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами; (далее – ИС ЦОН);
12) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) государственные услуги, оказываемые в электронной форме, – государственные услуги, оказываемые с применением информационных технологий;
14) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
15) региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» – информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО (далее – РШЭП);
16) веб-портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, оказываемым в электронной форме (далее – ПЭП);

5) «Азаматтық хал актілерін жазу» ақпараттық жүйесі – азаматтық хал актілерін тіркеу, сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпарат беруге (бұдан әрі – АХАЖ АЖ) арналған жүйе;
6) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (деректерді тұтынушы) – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну үрдісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
7) құрылымдық-функционалдық бірліктер – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі (бұдан әрі – ҚФБ);
8) мектепке дейінгі тәрбие мен білім беретін жалпы білім беретін бағдарламаны іске асыратын мектепке дейінгі балалар ұйымы (бұдан әрі –МБҰ);
9) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керсінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
10) пайдаланушы – өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
11) транзакциялық қызмет көрсету– электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданана отырып, өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөніндегі қызмет көрсету;
12) электрондық құжат – өзіндегі ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер – ақпараттық технологиялар қолданыла отырып көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер;
14) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiгiн және мазмұнының өзгермейтiндiгiн растайтын электрондық цифрлық нышандар терiмi (бұдан әрі – ЭЦҚ);
15) «электрондық үкімет» шлюзінің жүйе тармақтары ретінде аймақтық шлюзі – ЖАО электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ішкі жүйелер/ЖАО жүйе тармақтары және сыртқы ақпараттық жүйелер арасында ақпараттық өзара әрекетті қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮАШ);
16) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП).

17) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП).
2. Порядок деятельности Услугодателя по оказанию
Государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения (диаграмма № 1 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной Государственной услуги через ЦОН приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания Государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 – выбор оператором ЦОН Государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания Государственной услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание Государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуги в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса пользователя) через ШЭП/РШЭП в ИС Е-Астана и обработка Государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания Государственной услуги (направление в ДДО или же уведомление о постановке на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении Государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН;
10) процесс 8 – выдача выходного документа сотрудником ЦОН пользователю Государственной услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
7. Пошаговые действия и решения (диаграмма № 2 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной Государственной услуги через ИС Е-Астана приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту:

17) «электрондық үкіметтің» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету іс-әрекетінің тәртібі
6. ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қадамдық әрекет және қызмет берушінің шешімі (функционалдық өзара әрекеттің іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – ХҚКО операторының Мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО АЖ авторизация жасау үдерісі;
2) 1-шарт – ХҚКО АЖ-де ЖСН және пароль не болмаса ЭСҚ арқылы оператор тіркеген деректердің дұрыстығын тексеру;
3) 2-үдеріс – ХҚКО операторының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ХҚКО АЖ-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу және сканерден өткізілген құжаттарды қосу);
5) 4-үдеріс – ЭМҚ көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді және қосылған сканерден өткізілген құжаттарды) ХҚКО операторының ЭСҚ арқылы қол қою;
6) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭСҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және ХҚКО АЖ-да тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын тексеру;
7) 5-үдеріс – оператордың ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын ЭМҚ бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – ХҚКО операторының ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (пайдаланушының сұрау салуын) ЭҮШ/ЭҮАШ арқылы Е-Астана АЖ-ға жіберу және ЖАО қызметкерінің ЭМҚ өңдеуі;
9) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерлерінің ЭМҚ көрсету нәтижесін жасауы (мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама немесе өтініш беру кезінде мектепке дейінгі балалар ұйымында орын болмаған жағдайда аралық жауап ретінде мектепке дейінгі жастағы (7 жасқа дейін) балаларды тіркеу туралы хабарлама, не болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы нақты жауап).
Электрондық құжатты ЖАО қызметкері ЭСҚ пайдаланып жасайды және ХҚКО АЖ табысталады.
10) 8-үдеріс – ХҚКО қызметкерiнiң шығыс құжатты қызметтi пайдаланушыға қолма-қол немесе электрондық поштаға жiберу арқылы беру.
7. Е-Астана АЖ арқылы ішінара автоматтандырылған ЭМҚ көрсету кезінде қадамдық әрекет және шешім (функционалдық өзара әрекеттің іс-қимылдың № 2-диаграммасы) осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген:

1) пользователь осуществляет регистрацию на ИС Е-Астана (личный кабинет) с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных пользователей на ИС Е-Астана);
2) процесс 1 – процесс ввода пользователем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ИС Е-Астана (личный кабинет) для получения Государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ИС Е-Астана (личный кабинет) подлинности данных о зарегистрированном пользователе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ИС Е-Астана (личный кабинет) сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных пользователя;
5) процесс 3 – выбор пользователем Государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение пользователем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП пользователя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание Государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуги в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП пользователя электронного документа (запроса пользователя) из личного кабинета в рабочий кабинет в ИС Е-Астана и обработка Государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания Государственной услуги (направление в ДДО или же уведомление о постановке на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении Государственной услуги).
Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ИС Е-Астана.
8. Пошаговые действия и решения (диаграмма № 3 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной Государственной услуги через ПЭП приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных пользователей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода пользователем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения Государственной услуги;

1) тұтынушы ЖСН және парольдің көмегімен Е-Астана АЖ-да тіркелуі жүзеге асырылады (Е-Астана АЖ-да тіркелмеген пайдаланушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – ЭМҚ алу үшін пайдаланушының ЖСН және парольді Е-Астана АЖ-да (жеке бөлме) енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – Е-Астана АЖ-да (жеке бөлме) ЖСН және пароль арқылы тіркелген пайдаланушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-үдеріс – пайдаланушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты Е-Астана АЖ-да (жеке бөлме) авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – пайдаланушының осы Регламентте көрсетілген ЭМҚ таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу, сканерден өткізілген құжаттарды қосу);
6) 4-үдеріс – ЭМҚ көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, қосылған сканерден өткізілген құжаттарды) ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мерзімін тексеру;
8) 5-үдеріс – пайдаланушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын ЭМҚ бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – пайдаланушының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжатты (пайдаланушының сұрау салуын) Е-Астана АЖ-ға жеке бөлмеден жұмыс бөлмеге жіберу және ЖАО қызметкерінің ЭМҚ өңдеуі;
10) 7-үдеріс – ұсынылған МБҰ-ға пайдаланушының жазбаша келісімін қалыптастыру үдерісі және ЖАО қызметкерінің ЭМҚ көрсетудің нәтижесін (мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жолдаманы немесе арыз берілген сәтте МБҰ-да орын болмаған жағдайда аралық құжат ретінде мектеп жасына дейiнгi (7 жасқа дейiн) балаларды тiркеу туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап беруді) қалыптастыру.
Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастырылады және Е-Астана АЖ-ға жеке бөлмеге жіберіледі.
8. ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қадамдық әрекеті және шешімі (функционалдық өзара әрекеттің іс-қимылдың № 3-диаграммасы) осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген:
1) пайдаланушы ЭҮП-те ЖСН және парольдің көмегімен тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-те тіркелмеген пайдаланушыларға жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – Мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП-те пайдаланушының ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізу үдерісі;

3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном пользователе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных пользователя;
5) процесс 3 – выбор пользователем Государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания Государственной услуги и заполнение пользователем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание Государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуги в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП пользователя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП пользователя электронного документа (запроса пользователя) через ШЭП/РШЭП в ИС Е-Астана и обработка Государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания Государственной услуги (направление в ДДО или же уведомление о постановке детей дошкольного возраста (до 7 лет), как промежуточный документ, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении Государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на Государственной услуги, предоставляемые пользователю в случае получения Государственной услуги посредством ПЭП, представлены на ПЭП www.e.gov.kz.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по Государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в ЦОН/ ИС Е-Астана.
11. Номер телефона для получения информации о Государственной услуге, а также в случае необходимости оценки (в том числе обжалование) их качества: саll – центр 1414.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
Государственной услуги
12. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания Государственной услуги:
1) оператор ЦОН;
2) сотрудник МИО.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

3) 1-шарт – ЭҮП-те тіркелгені туралы деректердің дұрыстығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс ЭҮП-те пайдаланушы деректерінде бұзылудың болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарлама жасау;
5) 3-үдеріс – пайдаланушының осы Регламентте көрсетілген Мемлекеттік қызмет таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, пайдаланушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу, сканерден өткізілген құжаттарды қосу);
6) 4-үдеріс – Мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, қосылған сканерден өткізілген құжаттарды) ЭЦҚ арқылы қол қою;
7) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭҮП-те ЭСҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын тексеру;
8) 5-үдеріс – пайдаланушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын Мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушының ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) Е-Астана АЖ жеке кабинеттен жұмыс бөліміне жолдау және ЖАО қызметкерінің Мемлекеттік қызметті өңдеуі;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерінің Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін (мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жолдаманы немесе арыз берілген сәтте МБҰ-да орын болмаған жағдайда аралық құжат ретінде мектеп жасына дейiнгi (7 жасқа дейiн) балаларды тiркеу туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап беруді) қалыптастыру.
Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен қалыптастырылады және ЭҮП-ке жеке бөлмеге жіберіледі.
9. Сұранысты экрандық нысанда толтыру және көрсетілетін ЭМҚ өтініш нысаны пайдаланушыға Мемлекеттік қызмет «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталымен ұсынылған ЭҮП көмегімен алу жағдайында.
10. Пайдаланушының Мемлекеттік қызмет бойынша сұраныстың орындалу статусын тексеру тәсілі: ЭҮП «Қызмет алу тарихы» бөлігінде, сондай-ақ ХҚКО/АЖ Е-Астана өтініш білдірген кезде.
11. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат алу үшін, сондай-ақ олардың сапасын бағалау қажеттілігі кезінде телефон нөмірі (сонымен қатар шағымдану): саІІ-орталық 1414.
3. ЭМҚ көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ тізімі:
1) ХҚКО операторы;
2) ЖАО қызметкері.
13. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚФБ іс-қимылы дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентте 1-қосымшасында келтірілген.

14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания Государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложениях 23,  4 (диаграммы № 123) к настоящему Регламенту.
15. В приложениях 567 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания Государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.
16. Результаты оказания Государственной услуги пользователям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 8 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания Государственной услуги пользователям:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые пользователь не получил в установленные сроки.
18. Технические условия оказания Государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания Государственной услуги (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Таблица 1. Описание действий посредством ЦОН
1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2.
Наименование СФЕ, ИС
ЦОН
ИС ЦОН
РШЭП (ШЭП)
ИС Е-Астана
МИО
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности заявления и документов пользователя, ввод данных в ИС ЦОН
Авторизация сотрудника ЦОН в системе и заполнение формы запроса на оказание Государственной услуги
Маршрутизация запроса из ИС ЦОН в ИС Е-Астана
Присвоение номера заявлению, отправка на исполнение
Проверка документа, принятие заявления в работу
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Прием заявления и документов для получения Государственной услуги
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Маршрутизация запроса
Отображение заявления в статусе поступившие из ЦОН в ИС Е-Астана
Принятие запроса в работу
5.
Сроки
исполнения
Не более
30 минут
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
10 минут
6.
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2.
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС Е-Астана
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о постановке на очередь детей для направления в ДДО
Формирование выходного документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса запроса в ИС ЦОН
Отображение статуса в работе
-
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование направления или уведомления, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления
Формирование выходного документа в системе
Маршрутизация выходного документа в системе
Отображение статуса в работе
-
5.
Сроки
исполнения
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
3 дня (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания Государственной услуги)
6.
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2.
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС Е-Астана
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника МИО. Формирование уведомления о смене статуса оказания Государственной услуги в ИС ЦОН
Маршрутизация уведомления о смене статуса в ИС ЦОН
Отображение уведомления о завершении оказания Государственной услуги
Выдача сотрудником ЦОН нарочно или посредством отправки на электронную почту пользователя результата Государственной услуги
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача подписанного выходного документа в ЦОН
Передача уведомления в ИС ЦОН о завершении исполнения
Маршрутизация уведомления в ИС ЦОН о завершении исполнения
Отображение статуса завершения исполнения
Выдача результата оказания Государственной услуги
5.
Сроки
исполнения
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
15 минут
6.
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Таблица 2. Описание действий посредством ИС Е-Астана
1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2.
Наименование СФЕ, ИС
ИС Е-Астана (личный кабинет)
ИС Е-Астана
ИС Е-Астана
ИС ЦОН
МИО
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация потребителя на ИС Е-Астана, заполнение формы запроса, проверка корректности введенных данных для получения Государственной услуги
Маршрутизация запроса в ИС Е-Астана (рабочий кабинет) и уведомления в ИС ЦОН (в случае корректности введенных данных)
Присвоение номера заявлению и отображение в статусе поступившие (в случае корректности введенных данных)
Отображение статуса поступившие с ИС Е-Астана (личный кабинет) в ИС ЦОН (в случае корректности введенных данных)
Принятие заявления на исполнение (в случае корректности введенных данных)
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления о успешном формировании запроса или формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуги
Маршрутизация запроса (в случае корректности введенных данных)
Отправка уведомления на ПЭП (в случае корректности введенных данных)
Отображение статуса (в случае корректности введенных данных)
Принятие в работу (в случае корректности введенных данных)
5.
Сроки исполнения
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
5 минут
6.
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2.
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС Е-Астана
ИС Е-Астана
ИС Е-Астана (личный кабинет)
ИС ЦОН
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о постановке на очередь детей для направления в ДДО
Формирование выходного документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса «в работе» на ИС Е-Астана (личный кабинет) и ИС ЦОН
Отображение статуса «в работе»
Отображение уведомления и статуса
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование направления либо мотивированного отказа
Формирование выходного документа в системе
Маршрутизация
запроса
Отображение статуса
Отображение статуса
5.
Сроки
исполнения
Не более
15 минут
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
6.
Номер
следующего
действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2.
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС Е-Астана
ИС Е-Астана
ИС Е-Астана (личный кабинет)
ИС ЦОН
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника МИО. Формирование уведомления о смене статуса оказания Государственной услуги на ИС Е-Астана (личный кабинет) и ИС ЦОН
Маршрутизация уведомления о смене статуса с выводом выходного документа на ИС  Е-Астана (личный кабинет) и уведомления о смене статуса в ИС ЦОН
Отображение уведомления о завершении оказания Государственной услуги с возможностью просмотра выходного документа
Отображение уведомления о завершении оказания Государственной услуги
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписанный выходной документ
Отправка уведомления с выходным документом на ИС Е-Астана (личный кабинет) и смены статуса в ИС ЦОН
Маршрутизация уведомления с выходным документом на ИС Е-Астана (личный кабинет), и смены статуса в ИС ЦОН
Отображение выходного документа
Отображение статуса исполнения
5.
Сроки
исполнения
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более 1
минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
6.
Номер
следующего
действия
12
13
14
15
-
Таблица 3. Описание действий посредством ПЭП
1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2.
Наименование СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС Е-Астана
ИС ЦОН
МИО
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизация потребителя на ПЭП, заполнение формы запроса. Проверка корректности введенных данных для получения Государственной услуги
Маршрутизация запроса в ИС Е-Астана и уведомления в ИС ЦОН (в случае корректности введенных данных)
Присвоение номера заявлению и отображение в статусе поступившие (в случае корректности введенных данных)
Отображение статуса поступившие с ПЭП в ИС ЦОН (в случае корректности введенных данных)
Принятие заявления на исполнение (в случае корректности введенных данных)
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса или формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуги
Маршрутизация запроса (в случае корректности введенных данных)
Отправка уведомления на ПЭП (в случае корректности введенных данных)
Отображение статуса (в случае корректности введенных данных)
Принятие в работу (в случае корректности введенных данных)
5.
Сроки
исполнения
Не более 1
минуты
Не более 1
минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
10 минут
6.
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2.
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС Е-Астана
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Принятие решения о постановке на очередь детей для направления в ДДО
Формирование выходного документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса «в работе» на ПЭП и ИС ЦОН
Отображение статуса «в работе»
Отображение уведомления и статуса
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование направления или уведомления, в случае отсутствия мест в ДДО на момент подачи заявления, либо мотивированный ответ об отказе
Формирование выходного документа в системе
Маршрутизация выходного документа в системе
Отображение статуса
Отображение статуса
5.
Сроки
исполнения
Не более
15 минут
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
6.
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2.
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС Е-Астана
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Подписание выходного документа ЭЦП сотрудника МИО. Формирование уведомления о смене статуса оказания Государственной услуги на ПЭП и ИС ЦОН
Маршрутизация уведомления о смене статуса с выводом выходного документа на ПЭП и уведомления о смене статуса в ИС ЦОН
Отображение уведомления о завершении оказания Государственной услуги с возможностью просмотра выходного документа
Отображение уведомления о завершении оказания Государственной услуги
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписанный выходной документ
Отправка уведомления с выходным документом на ПЭП и смены статуса в ИС ЦОН
Маршрутизация уведомления с выходным документом на ПЭП и смены статуса в ИС ЦОН
Отображение выходного документа
Отображение статуса исполнения
5.
Сроки исполнения
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
Не более
1 минуты
6.
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Диаграмма № 1
функционального взаимодействия при оказании
«частично автоматизированной»
Государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Диаграмма № 2
функционального взаимодействия при оказании
«частично автоматизированной»
Государственной услуги через портал ИС Е-Астана
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Диаграмма № 3
функционального взаимодействия при оказании
«частично автоматизированной»
Государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Выходная форма положительного ответа
(направление в ДДО) на Государственную услугу
Примечание: Родителям необходимо прибыть в дошкольную
организацию и зарегистрировать направление в течение пяти дней.
Приложение 6
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Форма уведомления (регистрационного талона),
предоставляемого потребителю при постановке
ребенка в очередь для направления в ДДО
Приложение 7
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Выходная форма отрицательного ответа
(отказ) на Государственную услугу,
предоставляемую пользователю
Приложение 8
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Постановка на очередь детей
дошкольного возраста (до 7 лет)
для направления в детские
дошкольные организации»
Форма анкеты для определения показателей
Государственной услуги:
«качество» и «доступность»
______________________________________________________________
(наименование услуги)

14. ҚФБ сипаттамасына сәйкес олардың (Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар осы Регламенттің 234-қосымшаларында (№ 1, 2, 3 диаграммалар) келтірілген.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі (шығыс құжат) соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері осы Регламенттің 578 - қосымшаларында келтірілген.
16. Пайдаланушыларға Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 8-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Пайдаланушыларға Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтiк борышты атқару кезiндегi заңдылық;
3) кәсiби этика мен мәдениеттi сақтау;
4) түпкiлiктi және толық ақпарат ұсыну;
5) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы;
6) пайдаланушы белгiленген мерзiмде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Мемлекеттік қызметке қол жеткізу мен көрсетуді қолдайтын құрылғылар (компьютер, Интернет, қоғамдық қол жеткізу пункті).
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ХҚКО арқылы іс-қимылдардың сипаттамасы
1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО
ХҚКО АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
Е-Астана АЖ
ЖАО
3.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Пайдаланушы-ның өтiнiш және құжаттарының түпнұсқалығын тексеру, ХҚКО АЖ-ға деректерді енгізу
Мемлекеттік қызмет көрстеуге арналған сұраным нысанын толтыру және жүйеге ХҚКО қызметкерін жалғау
ХҚКО АЖ-дан Е-Астана АЖ-ға сұрау салуды бағдарлау
Өтінішке нөмір беру, орындауға жіберу
Құжаттарды тексеру, жұмыстануға арызды қабылдау
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Қызмет алуға өтінішті және құжаттарды қабылдау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Сұрау салуды бағдарлау
ХҚКО-нан Е-Астана АЖ-ға түскендердің мәртебесінде арызда көрсету
Жұмыстану-ға сұрау салуды қабылдау
5.
Орындау мерзiмдерi
30 минуттан
артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
10 минуттан артық емес
6.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
5
6
2) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұрау салуды орындау баланы МБҰ-ға кезекке қою туралы шешім қабылдау
Шығыс құжат жасау
ХҚКО АЖ сұраныс мәртебесін ауыстыру туралы хабарламаны бағдарлау
Хабарламаны, мәртебені көрсету
Пайдаланушың жүгінген кезде арыздың орындалысы-ның мәртебесі туралы хабарлама
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Шығатын жұмысты жүйеге қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Мәртебесінде арызды көрсету
Мемлекеттік қызмет алуға өтінішті және құжаттарды қабылдау
5.
Орындау мерзiмдерi
3 күн (құжатты қабылдау және беру күні Мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
7
8
9
10
11
3) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шығыс құжатын жасау
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ қол қою. ХҚКО АЖ-не қызмет көрсету мәртебесінің ауысуы туралы хабарлама жасау
ХҚКО АЖ-не Мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесінің ауысуы туралы хабарламаны бағдарлау
Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны көрсету
ХҚКО қызметкері-нің Мемлекеттік қызмет нәтижесін пайдалану-шыға қолмақол және электрондық поштаға жіберу арқылы беру
3.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Қол қойылған шығыс құжатын ХҚКО жіберу
Орындаудың аяқталуы туралы ХҚКО АЖ хабарлама табыстау
Орындаудың аяқталуы туралы ХҚКО АЖ хабарлама бағдарлау
Орындалудың аяқталу мәртебесін көрсету
Қызмет көрсету нәтижесін беру
4.
Орындау мерзiмдерi
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
15 минуттан артық емес
5.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
12
13
14
15
-
2-кесте. ЭҮП арқылы іс-қимылдардың сипаттамасы
1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮАШ (ЭҮШ)
Е-Астана АЖ
ХҚКО АЖ
ЖАО
3.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Пайдаланушыны ЭҮП-қа жалғау, сұраныс нысанын толтыру. Мемлекеттік қызмет алу үшін енгізілген деректер дұрыстығын тексеру
Е-Астана АЖ сұранысты және ХҚКО АЖ хабарлама бағдарлау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Өтінішке нөмір беру. Түскен хат мәртебесін көрсету
(енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
ЭҮП-тен ХҚКО АЖ-ға түскендерді (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда) мәртебесін көрсету
Арызды орындауға қабылдау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Сұрау салуды сәтті қалыптастыру туралы хабарламаны көрсету немесе бас тарту туралы хабарлама көрсету
Сұрау салуды бағдарлау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
ЭҮП-ке хабарлама жіберу (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Мәртебесін көрсету (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Жұмысқа қабылдау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
5.
Орындау мерзiмдерi
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан
артық емес
10 минуттан артық емес
6.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
5
6
1)Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операция-ның) атауы және олардың сипаттама-сы
Сұрау салуды орындау.
МБҰ-ға кезекке қою туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптастыру
ЭҮП және ХҚКО АЖ-ға «жұмыста» мәртебесін ауыстыру туралы хабарламаны бағдарлау
«Жұмыста» хабарламаны көрсету
Хабарлама-ны және мәртебесін көрсету
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Жолдама қалыптастыру немесе өтініш берген кезде МБҰ орын болмаған жағдайда хабарлама жіберу не болмаса бас тарту жағдайында дәлелді жауап беру
Шығыс құжатын жүйеге қалыптастыру
шығыс құжатын жүйеге қалыптастыру бағдарлауы
Мәртебесін көрсету
Орындалу мәртебесін көрсету
5.
Орындау мерзiмдерi
15 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан
артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
7
8
9
10
11
1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шығыс құжатын қалыптастыру.
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ қол қою. ЭҮП және ХҚКО АЖ-не қызмет көрсету мәртебесінің ауысуы туралы хабарлама жасау
ЭҮП және ХҚКО АЖ-не қызмет көрсету мәртебесінің ауысуы туралы хабарламаны бағдарлау
Шығыс құжатын қарау мүмкіндігімен қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны көрсету
Қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны көрсету
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Қол қойылған шығыс құжаты
ЭҮП шығыс құжатымен және ХҚКО АЖ-ға мәртебесінің ауысуы туралы хабарлама жіберу
ЭҮП шығыс құжатымен және ХҚКО АЖ-ға мәртебесінің ауысуы туралы хабарлама жіберудің бағдарлауы
Шығыс құжатын көрсету
Орындалған мәртебесін көрсету
5.
Орындау мерзiмдерi
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
12
13
14
15
-
3-кесте. Е-Астана АЖ арқылы іс-қимылдардың сипаттамасы
1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ, АЖ атауы
Е-Астана АЖ (жеке кабинеті)
Е-Астана АЖ
Е-Астана АЖ
ХҚКО АЖ
ЖАО
3.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттама-сы
Пайдаланушыны
Е-Астана АЖ жалғау, сұраным нысанын толтыру. Мемлекеттік қызмет алу үшін енгізілген деректер дұрыстығын тексеру
Е-Астана АЖ сұранысты (жеке кабинет) және ХҚКО АЖ (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда) хабарламаны бағдарлау
Өтінішке нөмір қою және түскендердің мәртебесін көрсету (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Е-Астана АЖ-тан (жеке кабинет) ХҚКО АЖ-ға түскендер мәртебесін көрсету (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Өтінішті орындауға қабылдау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Сұранысты табысты қалыптастыру туралы хабарламаны көрсету немесе сұралған Мемлекеттік қызмет бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұранысты бағдарлау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Хабарламаны ЭҮП жіберу (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Мәртебесін көрсету (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
Жұмысқа қабылдау (енгізілген деректер дұрыс болған жағдайда)
5.
Орындау мерзiмдерi
1минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
6.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
5
6
2) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
Е-Астана АЖ
Е-Астана АЖ
(жеке кабинет)
ХҚКО АЖ
3.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұранысты орындау. МДҰ-ға жолдау үшін баланы кезекке қою туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатты қалыптастыру
Е-Астана АЖ (жеке кабинет) және ХҚКО АЖ-ға «жұмыста» мәртебесін ауыстыру туралы хабарламаны бағдарлау
«Жұмыста» мәртебесін көрсету
Хабарлама мен мәртебесін көрсету
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Жолдама қалыптастыру, не болмаса бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Шығыс құжатты жүйеге қалытастыру
Шығыс құжатты жүйеге қалытастыру бағдарлауы
Мәртебені көрсету
Мәртебені көрсету
5.
Орындау мерзiмдерi
10 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
7
8
9
10
11
3) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
Е-Астана АЖ
Е-Астана АЖ
Е-Астана АЖ (жеке кабинет)
ХҚКО АЖ
3.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шығыс құжат жасау
ЖАО қызметкері ЭСҚ шығыс құжатқа қол қою. Е-Астана АЖ (жеке кабинет) және ХҚКО АЖ қызмет көрсету мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама қалыптастыру
Е-Астана АЖ (жеке кабинет) шығыс құжат мәртебесінің ауысуы туралы және ХҚКО АЖ-ға мәртебенің ауысуы туралы хабарламаны бағдарлау
Шығыс құжатты көру мүмкіндігімен қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарламаны көрсету
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарламаны көрсету
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Қол қойылған шығыс құжаты
Е-Астана АЖ (жеке кабинет) шығыс құжатын хабарлама және ХҚКО АЖ мәртебенің ауысуы туралы хабарлама жіберу
Бағдарлау
Шығыс құжатын көрсету
Орындау мәртебесін көрсету
5.
Орындау мерзiмдерi
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
12
13
14
15
-
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметті
көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Е-Астана АЖ арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық
қызметтікөрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 2
диаграммасы
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
ЭҮП арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық
қызметтікөрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 3
диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер:
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Мемлекеттік қызметке оң жауаптың (МБҰ-ға жолдаманың) шығыс
нысаны
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Баланы кезекке қою кезінде МБҰ-ға жолдау үшін пайдаланушыға
берілетін хабарламаның (тіркеу талонының) нысаны
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
7-қосымша
Пайдаланушыға көрсетілетін Мемлекеттік қызметке бас тарту
жауабының шығыс нысаны
«Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
8-қосымша
Мемлекеттік қызметке «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін
анықтау үшін сауалнаманың нысаны
_______________________________________________________(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 6 мая 2013 года № 107-130
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок по опеке и попечительству» (далее – Государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны - Государственным учреждением «Управление образования города Астаны» (далее - Услугодатель) на безальтернативной основе через центры обслуживания населения по месту жительства (далее - ЦОН), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz и подсистемой «Электронные услуги» акимата города Астаны: www.e.astana.kz.
2. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Степень автоматизации Государственной услуги: частично автоматизированная (Государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания Государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) автоматизированное рабочее место – обеспечивает реализацию внутренних бизнес-процессов оказания услуг МИО, предоставление информации о статусе оказания Государственной услуги для пользователей и государственных органов, уполномоченных на мониторинг государственных учреждений (далее – АРМ);
2) информационная система «Запись актов гражданского состояния» – система, предназначенная для регистрации актов гражданского состояния, хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС ЗАГС);
3) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
4) подсистема «Электронные услуги» акимата города Астаны – информационная система, предназначенная для оказания электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне (далее – ИС Е-Астана);

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Астана қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 6 мамырдағы
№ 107-730 қаулысына
2-қосымша
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру»
электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру» электрондық мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы «Астана қаласының Білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет көрсетуші) тұрғылықты жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – ХҚКО) арқылы, альтернативсіз негізде, сондай-ақ «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталы және Астана қаласы әкімдігінің «Электрондық қызметтер» www.e.astana.kz жүйесі арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет «Білім және ғылым саласында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен, жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген, «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызметтер стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын Мемлекеттік қызмет).
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы регламентінде келесі түсініктер және қысқарған сөздер пайдаланылады:
1) автоматтандырылған жұмыс орны – ЖАО қызмет көрсетудің ішкі бизнес-үдерісін іске асыруды, пайдаланушылар мен мемлекеттік мекемелерге мониторинг жүргізетін өкілетті мемлекеттік органдар үшін көрсетілетін қызмет мәртебесі туралы ақпарат беруді қамтамасыз етеді (бұдан әрі – АЖО);
2) «Азаматтық хал актілерін жазу» ақпараттық жүйе – азаматтық талаптар актілерін тіркеу, сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпарат беруге (бұдан әрі – АХАЖ АЖ) арналған жүйе;
3) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданып отырып, ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
4) Астана қаласы әкімдігінің «Электрондық қызметтер» жүйе тармағы – азаматтар мен бизнес-құрылымдарға өңірлік деңгейде электрондық қызмет көрсетуге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – Е-Астана АЖ);

5) ЕНИС – Единая нотариальная информационная система;
6) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
7) местный исполнительный орган (акимат) - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории (далее – МИО);
8) ГБД ФЛ – государственная база данных «Физические лица».
9) структурно-функциональные единицы – перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций, принимающие участие в оказании Государственной услуги (далее – СФЕ);
10) медиа-разрыв - чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
11) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан (потребитель данных) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами; (далее – ИС ЦОН);
14) региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» – информационная система обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания ЭГУ МИО (далее – РШЭП);
15) веб-портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к Государственным услугам, оказываемым в электронной форме (далее – ПЭП);
16) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
17) государственные услуги, оказываемые в электронной форме, – государственные услуги, оказываемые с применением информационных технологий;

5) БНАЖ – Бірыңғай нотраиалды ақпараттық жүйе;
6) жеке сәйкестендiру нөмiрi - жеке тұлға, соның iшiнде өзiндiк кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрі – ЖСН);
7) жергiлiктi атқарушы орган (әкімдік)– облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкiмi басқаратын, өз құзыретi шегiнде тиiстi аумақта жергiлiктi мемлекеттiк басқаруды және өзiн-өзi басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган (бұдан әрі – ЖАО);
8) ЖТ МДБ – «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы;
9) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (деректерді тұтынушы) – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну үрдісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
10) құрылымдық-функционалдық бірліктер – электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың тізбесі (бұдан әрі – ҚФБ);
11) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керсінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
12) пайдаланушы – өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
13) транзакциялық қызмет көрсету– электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданана отырып, өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөніндегі қызмет көрсету;
14) «электрондық үкімет» аймақтық шлюзі – ЖАО электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ішкі жүйелер/ЖАО жүйе тармақтары және сыртқы ақпараттық жүйелер арасында ақпараттық өзара әрекетті қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮАШ);
15) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП).
16) электрондық құжат – өзіндегі ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
17) электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер – ақпараттық технологиялар қолданыла отырып көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер;

18) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
19) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
2. Порядок деятельности Услугодателя по оказанию
Государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения Услугодателя через ЦОН (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании Государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператором ЦОН в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания Государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания Государственной услуги и ввод оператором ЦОН данных пользователя, а также данных по доверенности представителя пользователя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных пользователя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных пользователя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных пользователя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, представленных пользователем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание Государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса пользователя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) Услугодателем соответствия приложенных пользователем документов;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в документах пользователя;
11) процесс 9 – получение пользователем через оператора ЦОН результата Государственной услуги (справки).
7. Пошаговые действия и решения Услугодателя через ПЭП (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании Государственной услуги) приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту:

18) «электрондық үкіметтің» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе.
19) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiгiн және мазмұнының өзгермейтiндiгiн растайтын электрондық цифрлық нышандар терiмi (бұдан әрі – ЭЦҚ);
2. Мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші
әрекетінің тәртібі
6. Қадамдық әрекет және ХҚКО арқылы шешу (Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1-диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) ) 1-үдеріс – ХҚКО операторының АЖО АЖ ХҚКО-ға қызмет көрсету үшін логин және парольді (авторизация үдерісі) енгізу;
2) 2-үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметтерді көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және ХҚКО операторымен пайдаланушы деректерін, сонымен қатар пайдаланушы өкілінің сенімхаты бойынша мәліметтерді енгізу (нотариалды куәландырылған сенімхатпен, басқа сенімхат куәлігімен – сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-ға пайдаланушылар деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ-ға тұтынушы өкілінің сенімхат деректері туралы өтінім жіберу;
4) 1-шарт – ЖТ МДҚ-да пайдаланушылар туралы деректердің бар болуын, БНАЖ-да сенімхат дерегін тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДҚ-да пайдаланушылар деректерінің, БНАЖ-да сенімхат дерегінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкінсіздігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – ХҚКО операторларымен құжаттардың қағаз түрінде болуы және пайдаланушы ұсынған құжаттарды сканерлеу туралы белгілеу бөлігінде өтінім үлгісін толтыру, оларды өтінім үлгісіне қоса тіркеу және ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге толтырылған өтінімнің үлгісін (енгізілген деректер) нақтылау;
7) 6-үдеріс – ХҚКО операторы ЭЦҚ нақтылаған (қол қойылған) электрондық құжатты ЭҮШ арқылы АЖО АЭҮШ-ға жіберу;
8) 7-үдеріс – электрондық құжатты АЖО АЭҮШ-ға тіркеу;
9) 2-шарт – Қызмет берушімен пайдаланушы қызмет көрсету үшін ұсынған құжаттардың дұрыстығын тексеру (өңдеу);
10) 8-үдеріс – пайдаланушының құжатында табылған бұзушылықтарға байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 9-үдеріс – пайдаланушы ХҚКО операторы арқылы қызмет нәтижесін (анықтама) алу.
7. Қадамдық әрекет және ЭҮП арқылы Қызмет беруші шешімі (ЭМҚ көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2-диаграммасы) осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген:

1) пользователь осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод пользователем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения Государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном пользователе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных пользователя;
5) процесс 3 – выбор пользователем Государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение пользователем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, а также выбор пользователем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуги в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП пользователя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания Государственной услуги посредством ЭЦП пользователя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки Услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) Услугодателем соответствия приложенных пользователем документов;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в документах пользователя;
12) процесс 8 – получение пользователем результата Государственной услуги (справки в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица Услугодателя.
8. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на Государственную услугу, предоставляемые пользователю в случае получения Государственной услуги посредством ПЭП, представлены на ПЭП: www.e.gov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по Государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в ЦОН/ ИС Е-Астана.
10. Номер телефона для получения информации о Государственной услуге, а также в случае необходимости оценки (в том числе обжалование) их качества: саll - центр 1414.

1) пайдаланушы ЖСН және парольдің көмегімен ЭҮП-те тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-те тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін пайдаланушының ЖСН және парольді ЭҮП-те енгізу (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЭҮП-те ЖСН және пароль арқылы тіркелген пайдаланушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-үдеріс – пайдаланушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-те авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – пайдаланушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, пайдаланушының нысанды толтыруы үшін (деректерді енгізу ) сұрау салу нысанын экранға шығару, сұрау салу нысанына қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде қосу, сонымен қатар сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін пайдаланушының ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестілігін, ЭҮП-те ЭСҚ тіркеу куәлігінің мерзімін және тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын тексеру;
7) 4-үдеріс - пайдаланушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдеріс - пайдаланушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін өтінімді растау және Қызмет беруші өңдеу үшін Мемлекеттік қызмет (өтінімді) ЭҮШ арқылы АЖО АЭҮШ-ға жіберу;
9) 6-үдеріс – АЖО АЭҮШ-ға электрондық құжатты тіркеу;
10) 3-шарт - Қызмет беруші қызмет көрсету үшін пайдаланушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 7-үдеріс – пайдаланушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – пайдаланушы АЖО АЭҮШ қалыптастырған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанында анықтама) алады. Электрондық құжат Қызмет беруші өкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырылады.
8. Сұранысты экрандық нысанда толтыру және көрсетілетін Мемлекеттік қызметіне өтініш нысаны пайдаланушыға Мемлекеттәк қызметін «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталымен ұсынылған ЭҮП көмегімен алу жағдайында.
9. Пайдаланушының Мемлекеттік қызмет бойынша сұраныстың орындалу статусын тексеру тәсілі: ЭҮП «Қызмет алу тарихы» бөлігінде, сондай-ақ ХҚКО/АЖ Е-Астана өтініш білдірген кезде.
10. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат алу үшін, сондай-ақ олардың сапасын бағалау қажеттілігі кезінде телефон нөмірі (сонымен қатар шағымдану): саll-орталық 1414.

3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
Государственной услуги
11. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания Государственной услуги:
1) сотрудник ЦОН;
2) сотрудник МИО.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания Государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 23 к настоящему Регламенту.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл
тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ тізімі:
1) ХҚКО қызметкері;
2) ЖАО қызметкері.
12. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚФБ іс-қимылы дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
13. Іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін (Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) диаграммалар осы Регламенттің 2,3-қосымшаларында келтірілген.

14. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания Государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложении 4 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания Государственной услуги пользователям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.

14. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері, оның ішінде форматтық-логикалық бақылау ережелері көрсетілген хабарлама, хаттар мен ескерту нысандарын қоса алғанда осы Регламенттің 4-қосымшада келтірілген.
15. Пайдаланушыға Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

16. Требования, предъявляемые к процессу оказания Государственной услуги пользователями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые пользователь не получил в установленные сроки.
17. Технические условия оказания Государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания Государственной услуги (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги «Выдача
справок по опеке и попечительству»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
Наименование СФЕ
Пользователь
ПЭП
Пользователь
ПЭП
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3.
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизутся на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе в Государственной услуге, в связи с имеющимися нарушениями в данных пользователя
Выбирает услугу и формирует данные запроса выбором пользователя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в Государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных пользователя ЭЦП
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП пользователя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в Государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах пользователя
Получение пользователем результата Государственной услуги
4.
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуги
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуги
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5.
Сроки
исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
30 секунд – 1 минута
5 дней
-
-
6.
Номер следующего действия
2 - если есть нарушения в данных пользователя,
3 - если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных пользователя,
5 - если нарушений нет
-
-
7 - если есть нарушения в данных пользователя,
8 - если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ЦОН
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
ГБД ФЛ, ЕНИС
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор ЦОН по логину и паролю
Выбирает Государственную услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных пользователя
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверения ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в ЭГУ в связи с имеющимися нарушениями в документах пользователя
Получение пользователем результата Государственной услуги
4.
Форма завершения (данные, документ организационно распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5.
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
30 секунд – 1 минута
1 минута
5 дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания услуги)
-
-
6.
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных пользователя,
5 - если нарушений нет
-
-
-
8 – если есть нарушения,
9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги «Выдача
справок по опеке и попечительству»
Диаграмма № 1
функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги «Выдача
справок по опеке и попечительству»
Диаграмма № 2
функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги «Выдача
справок по опеке и попечительству»
Выходная форма положительного ответа на
Государственную услугу
Образец
Республика Казахстан
Районный (городской)
отделы образования
Районный (городской) отдел образования, действующий в интересах
несовершеннолетнего (-ей, - их)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
разрешает на _________________________________________ недвижимого
имущества, расположенного по адресу _________________________________
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги «Выдача
справок по опеке и попечительству»
Форма анкеты для определения показателей
Государственной услуги:
«качество» и «доступность»
_______________________________________________________________
(наименование услуги)

16. Пайдаланушыларға Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтiк борышты атқару кезiндегi заңдылық;
3) кәсiби этика мен мәдениеттi сақтау;
4) түпкiлiктi және толық ақпарат ұсыну;
5) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы;
6) пайдаланушы белгiленген мерзiмде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Мемлекеттік қызмет қол жеткізу мен көрсетуді қолдайтын құрылғылар (компьютер, Интернет, қоғамдық қол жеткізу пункті).
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1- кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
ҚФБ атауы
Пайдаланушы
ЭҮП
Пайдаланушы
ЭҮП
Пайдаланушы
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
3.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операция-ны) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮП-ға ЖСН және пароль бойынша авторизацияланады
Пайдаланушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты Мемлекеттік қызмет бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Пайдала-нушының ЭЦҚ таңдауы-мен Мемлекет-тік қызмет таңдайды және сұрау салуды деректерін қалыптастырады
Пайдала-нушының ЭЦҚ деректе-ріндегі бұзушы-лықтар-дың болуына байланыс-ты Мемлекеттік қызмет бас тарту туралы хабарла-маны қалыптастырады
Пайдала-нушының ЭЦҚ арқылы куәлан-дыру (қол қою) және АЖО АЭҮШ-ға сұрау салуды жолдау
Құжат-тарды тіркеу
Пайдаланушының құжаттарындағы бұзушы-лықтардың болуына байланыс-ты Мемлекеттік қызмет бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Пайдаланушының Мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Сұрау салуды қалыптастырудың сәттілігі туралы хабарландыруды жасау
Сұратылатын Мемлекеттік қызмет бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Сұратылатын Мемлекеттік қызмет бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Өтінішке нөмір бере отырып сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын жасау
5.
Орындау мерзiмдерi
30 секунд - 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд - 1 минут
5 күн
-
-
6.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2 - егер Пайдала-нушының деректе-рінде бұзушы-лықтар болса,
3 - егер авториза-ция сәтті өтсе
-
4 - егер Пайдала-нушының деректе-рінде бұзушылықтар болса,
5 - егер бұзушылықтар болмаса
-
-
7- егер Пайдаланушының деректерінде бұзушылықтар болса,
8 - егер бұзушылықтар болмаса
-
-
2- кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
ҚФБ атауы
АЖО АЖ ХҚКО
ХҚКО операторы
ХҚКО Операторы
ЖТ МДҚ, БНАЖ
ХҚКО операторы
ХҚКО операторы
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
3.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипатта-масы
ХҚКО операторымен логин және пароль бойынша авторизацияланады
Қызметті таңдайды және сұрау салу деректерін қалыптастырады
ЖТ МДҚ, БНАЖ-ға сұрау салуды жолдау
Пайдаланушы деректерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастырады
Сұрау салу нысанына тіркелген қажетті құжаттарды сұрау салуды толтыру
АЖО АЭҮШ-ға ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) құжатты жолдау
Құжаттарды тіркеу
Пайдала-нушының құжаттарындағы бұзушылықтардың болуына байланысты Мемлекеттік қызмет бас тарту туралы хабарламаны қалып-тастыру
Пайдаланушының Мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Өтінішке нөмір бере отырып сұрау салуды жүйеде тіркеу
Сұрау салуды қалыптастырудың сәттілігі туралы хабарландыруды жасау
Сұрау салуды бағдарлау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұрау салуды қалыптастырудың сәттілігі туралы хабарландыруды жасау
Сұрау салуды бағдарлау
Өтінішке нөмір бере отырып сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын жасау
5.
Орын-дау мерзiмдерi
30 секунд - 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд - 1 минут
1 минут
5 күн (құжатты қабылдау және беру күні Мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
-
-
6.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4 - егер Пайдала-нушының деректе-рінде бұзушы-лықтар болса;
5 - егер бұзушы-лықтар болмаса
-
-
-
-
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ЖАО арқылы ішінара автоматтандырылған Мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған Мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы
Шартты белгілер
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Мемлекеттік қызмет «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін
анықтау үшін сауалнаманың нысаны
_______________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 3
к постановлению акимата
города Астаны
от 6 мая 2013 года № 107-130
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок с имуществом,
принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям» (далее – Государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны - Государственным учреждением «Управление образования города Астаны» (далее - Услугодатель) на безальтернативной основе через центры обслуживания населения по месту жительства (далее - ЦОН), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz и подсистемой «Электронные услуги» акимата города Астаны: www.e.astana.kz.
2. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Степень автоматизации Государственной услуги: частично автоматизированная (Государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания Государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) автоматизированное рабочее место – обеспечивает реализацию внутренних бизнес-процессов оказания услуг МИО, предоставление информации о статусе оказания услуг для пользователей и государственных органов, уполномоченных на мониторинг государственных учреждений (далее – АРМ);
2) информационная система «Запись актов гражданского состояния» – система, предназначенная для регистрации актов гражданского состояния, хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС ЗАГС);

1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Астана қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 6 мамырдағы
№ 107-730 қаулысына
3-қосымша
«Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен
мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың
анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру» (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы «Астана қаласының Білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет беруші) тұрғылықты жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі –ХҚКО) альтернативсіз негізде, сондай-ақ «электрондық үкімет»: www.e.gov.kz веб-порталы және Астана қаласы әкімдігінің «Электрондық қызметтер»: www.e.astana.kz жүйешесі арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет «Білім және ғылым саласында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен, жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген, «Кәмелетке толмаған балаларға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру» мемлекеттік қызметтер стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын Мемлекеттік қызмет).
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы регламентінде қолданылатын түсініктер мен қысқарған сөздер:
1) автоматтандырылған жұмыс орны – ЖАО қызмет көрсетудің ішкі бизнес-үдерісін іске асыруды, пайдаланушы мен мемлекеттік мекемелерге мониторинг жүргізетін өкілетті мемлекеттік органдар үшін көрсетілетін қызмет мәртебесі туралы ақпарат беруді қамтамасыз етеді (бұдан әрі – АЖО);
2) «Азаматтық хал актілерін жазу» ақпараттық жүйесі – азаматтық хал актілерін тіркеу, сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпарат беруге (бұдан әрі – АХАЖ АЖ) арналған жүйе;

8. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на Государственной услуги, предоставляемые пользователю в случае получения Государственной услуги посредством ПЭП, представлены на ПЭП: www.e.gov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по Государственной услуги: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в ЦОН/ИС Е-Астана.
10. Номер телефона для получения информации об Государственной услуги, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалование) их качества: саll - центр 1414.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
Государственной услуги
11. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания Государственной услуги:
1) сотрудник ЦОН;
2) сотрудник МИО.

8. Сұранысты экрандық нысанда толтыру және көрсетілетін Мемлекеттік қызметіне өтініш нысаны пайдаланушыға Мемлекеттәк қызметін «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталымен ұсынылған ЭҮП көмегімен алу жағдайында.
9. Пайдаланушының Мемлекеттік қызмет бойынша сұраныстың орындалу статусын тексеру тәсілі: ЭҮП «Қызмет алу тарихы» бөлігінде, сондай-ақ ХҚКО/АЖ Е-Астана өтініш білдірген кезде.
10. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат алу үшін, сондай-ақ олардың сапасын бағалау қажеттілігі кезінде телефон нөмірі (сонымен қатар шағымдану): саll-орталық 1414.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл
тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ тізімі:
1) ХҚКО қызметкері;
2) ЖАО қызметкері.

5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые пользователь не получил в установленные сроки.
17. Технические условия оказания Государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания Государственной услуги (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок
с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Наименование СФЕ
Пользователь
ПЭП
Пользователь
ПЭП
Пользователь
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
2.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе в Государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных пользователя
Выбирает Государственную услугу и формирует данные запроса, выбором пользователя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в Государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных пользователя ЭЦП
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП пользователя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в Государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в документах пользователя
Получение пользователем результата Государственной услуги
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе в Государственной услуге, в связи с имеющимися нарушениями в данных пользователя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором пользователя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в Государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных пользователя ЭЦП
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП пользователя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в Государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах пользователя
Получение пользователя результата Государственной услуги
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5.
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
30 секунд – 1 минута
5 дней
-
-
6.
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных пользователя,
3 - если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных пользователя,
5 - если нарушений нет
-
-
7 – если есть нарушения в данных пользователя,
8 - если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ЦОН
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
ГБД ФЛ, ЕНИС
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор ЦОН по логину и паролю
Выбирает Государственную услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных пользователя
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверения ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в Государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах пользователя
Получение пользователем результата Государственной услуги
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно –распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоениием номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5.
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
30 секунд – 1 минута
1 минута
5 дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания услуги)
-
-
6.
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных пользователя,
5 - если нарушений нет
-
-
-
8 - если есть нарушения,
9 - если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок
с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям»
Диаграмма № 1
функционального взаимодействия при оказании
Государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок
с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям»
Диаграмма № 2
функционального взаимодействия при оказании
Государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок
с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям»
Выходная форма положительного ответа на
Государственную услугу
Образец
Республика Казахстан
Районный (городской)
отделы образования
Районный (городской) отдел образования, действующий в интересах
несовершеннолетнего (-ей, - их)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
разрешает на _________________________________________ недвижимого
имущества, расположенного по адресу _________________________________
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке или
попечительству для оформления сделок
с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям»
Форма анкеты для определения показателей
Государственной услуги:
«качество» и «доступность»
______________________________________________________________
(наименование услуги)

5) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы;
6) пайдаланушы белгiленген мерзiмде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Мемлекеттік қызмет қол жеткізу мен көрсетуді қолдайтын құрылғылар (компьютер, Интернет, қоғамдық қол жеткізу пункті).
«Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен
мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге
асыратын органдардың анықтамаларын
беру»электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне 1-қосымша
1- кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
ҚФБ атауы
Пайдаланушы
ЭҮП
Пайдаланушы
ЭҮП
Пайдаланушы
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
3.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияны) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮПға ЖСН және пароль бойынша авториза-цияланады
Пайдаланушы ның деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты ЭМҚ бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Пайдаланушы ның ЭЦҚ таңдауымен мемлекеттік қызметті таңдайды және сұрау салуды деректерін қалыптастырады
Пайдала-нушының ЭЦҚ деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызмет бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Пайдаланушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою) және АЖО АЭҮШ-ға сұрау салуды жолдау
Құжаттарды тіркеу
Пайдаланушының құжаттарындағы бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Пайдаланушы шының мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басшылық ету шешiмi)
Сұрау салуды қалыптас-тырудың сәттілігі туралы хабарлан-дыруды жасау
Сұратылатын ЭМҚ бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Сұратылатын ЭМҚ бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Өтінішке нөмір бере отырып сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын жасау
5.
Орындау мерзiмдерi
30 секунд - 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд -
1 минут
5 күн
-
-
6.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2- егер пайдала-нушының деректе-рінде бұзушы-лықтар болса,
3 - егер авторизация сәтті өтсе
-
4 - егер пайдала-нушының деректерінде бұзушылықтар болса,
5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
8 - егер пайдала-нушы-лықтар болса;
9 - егер бұзушылықтар болмаса
-
-
2- кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысы-ның, ағыны-ның) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
ҚФБ атауы
АЖО АЖ ХҚКО
ХҚКО операторы
ХҚКО
Операторы
ЖТ МДҚ, БНАЖ
ХҚКО операто-ры
ХҚКО операторы
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ХҚКО операторымен логин және пароль бойынша авторизацияланады
Қызметті таңдайды және сұрау салу деректерін қалыптастырады
ЖТ МДҚ, БНАЖ-ға сұрау салуды жолдау
Пайдаланушы деректерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптас-тырады
Сұрау салу нысанына тіркелеген қажетті құжаттарды сұрау салуды толтыру
АЖО АЭҮШ-ға ЭЦҚ куәландырылған (қол қойыл-ған) құжатты жолдау
Құжат-тарды тіркеу
Пайдала-нушының құжатта-рындағы бұзушылықтардың болуына байла-нысты мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
пайдаланушының ЭМҚ нәтижесін алуы
3.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Өтінішке нөмір бере отырып сұрау салуды жүйеде тіркеу
Сұрау салуды қалыптастырудың сәттілігі туралы хабарландыруды жасау
Сұрау салуды бағдарлау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұрау салуды қалыптастырудың сәттілігі туралы хабарландыруды жасау
Сұрау салуды бағдарлау
Өтінішке нөмір бере отырып сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын жасау
4.
Орын-дау мерзiм-дерi
30 секунд -
1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд - 1 минут
1 минут
5 күн (құжатты қабылдау және беру күні Мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
-
-
5.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2
3
4 - егер пайдаланушының деректерінде бұзушылықтар болса,
5 - егер бұзушылықтар болмаса
-
-
-
8 - егер бұзушылықтар болса,
9 - егер бұзушылықтар болмаса
-
-
6.
Келесi іс-қимыл-дың нөмiрi
2 - егер пайдаланушының деректерінде бұзушылықтар болса,
3 - егер авторизация сәтті өтсе
-
4 - егер пайдала-нушы-ның деректе-рінде бұзушы-лықтар болса,
5 - егер бұзушы-лықтар болмаса
-
-
7- егер пайдаланушының деректерінде бұзушылықтар болса,
8 - егер бұзушы-лықтар болмаса
-
-
-
«Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен
мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге
асыратын органдардың анықтамаларын
беру»электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне 2-қосымша
ЖАО арқылы ішінара автоматтандырылған Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы
«Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен
мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге
асыратын органдардың анықтамаларын
беру»электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне 3-қосымша
ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметті
көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы
Шартты белгілер
«Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен
мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге
асыратын органдардың анықтамаларын
беру»электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет оң жауаптың шығыс нысаны
«Кәмелетке толмағандарға меншік
құқығында тиесілі мүлікпен
мәмілелерді ресімдеу үшін
қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге
асыратын органдардың анықтамаларын
беру»электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін
анықтау үшін сауалнаманың нысаны
_______________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к постановлению акимата
города Астаны
от 6 мая 2013 года № 107-130
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения
вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних
дел Республики Казахстан для оформления наследства
несовершеннолетним детям»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» (далее – Государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны - Государственным учреждением «Управление образования города Астаны» (далее - Услугодатель) на безальтернативной основе через центры обслуживания населения по месту жительства (далее – ЦОН), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz и подсистемой «Электронные услуги» акимата города Астаны: www.e.astana.kz.
2. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
3. Степень автоматизации Государственной услуги: частично автоматизированная (Государственная услуга, содержащая медиа - разрывы).
4. Вид оказания Государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) автоматизированное рабочее место – обеспечивает реализацию внутренних бизнес-процессов оказания услуг МИО, предоставление информации о статусе оказания услуги для потребителей услуг и государственных органов, уполномоченных на мониторинг государственных учреждений (далее – АРМ);

1. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Астана қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 6 мамырдағы
№ 107-730 қаулысына
4-қосымша
«Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар
беру» электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» электрондық мемлекеттiк қызметті (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы «Астана қаласының Білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет көрсетуші) тұрғылықты жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі - ХҚКО), альтернативсіз негізде, сондай-ақ «электрондық үкімет»: www.e.gov.kz веб-порталы және Астана қаласы әкімдігінің «Электрондық қызметтер»: www.e.astana.kz жүйесі арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет «Білім және ғылым саласында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен, жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген, «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызметтер стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтымайтын Мемлекеттік қызмет).
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы Регламентінде қолданылатын түсініктер мен қысқарған сөздер:
1) автоматтандырылған жұмыс орны – ЖАО қызмет көрсетудің ішкі бизнес-үдерісін іске асыруды, пайдаланушылар мен мемлекеттік мекемелерге мониторинг жүргізетін өкілетті мемлекеттік органдар үшін көрсетілетін қызмет мәртебесі туралы ақпарат беруді қамтамасыз етеді.

15) веб-портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам, оказываемым в электронной форме (далее – ПЭП);
16) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
17) государственные услуги, оказываемые в электронной форме, – государственные услуги, оказываемые с применением информационных технологий;
18) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
19) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности Услугодателя по оказанию
Государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ЦОН (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании Государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператором ЦОН в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания Государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН Государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания Государственной услуги и ввод оператором ЦОН данных потребителя, а также данных по доверенности представителя пользователя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных пользователя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя пользователя;
4) условие 1 – проверка наличия данных пользователя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных пользователя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, представленных пользователем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание Государственной услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса пользователя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через ШЭП в АРМ РШЭП;

15) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП).
16) электрондық құжат – өзіндегі ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
17) электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер – ақпараттық технологиялар қолданыла отырып көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер;
18) «электрондық үкіметтің» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе.
19) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiгiн және мазмұнының өзгермейтiндiгiн растайтын электрондық цифрлық нышандар терiмi (бұдан әрі – ЭЦҚ).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде Қызмет беруші
әрекетінің тәртібі
6. Қадамдық әрекет және ХҚКО арқылы шешу (Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1-диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1-үдеріс – ХҚКО операторының АЖО АЖ ХҚКО-ға қызмет көрсету үшін логин және парольді (авторизация үдерісі) енгізу;
2) 2-үдеріс – ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметтерді көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және ХҚКО операторымен пайдаланушы деректерін, сонымен қатар тұтынушы өкілінің сенімхаты бойынша мәліметтерді енгізу (нотариалды куәландырылған сенімхатпен, басқа сенімхат куәлігімен – сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-ға пайдаланушылар деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ-ға пайдаланушы өкілінің сенімхат деректері туралы өтінім жіберу;
4) 1-шарт – ЖТ МДҚ-да пайдаланушылар туралы деректердің бар болуын, БНАЖ-да сенімхат дерегін тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДҚ-да пайдаланушылар деректерінің, БНАЖ-да сенімхат дерегінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкінсіздігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – ХҚКО операторларымен құжаттардың қағаз түрінде болуы және пайдаланушы ұсынған құжаттарды сканерлеу туралы белгілеу бөлігінде өтінім үлгісін толтыру, оларды өтінім үлгісіне қоса тіркеу және ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге толтырылған өтінімнің үлгісін (енгізілген деректер) нақтылау;
7) 6-үдеріс – ХҚКО операторы ЭЦҚ нақтылаған (қол қойылған) электрондық құжатты ЭҮШ арқылы АЖО АЭҮШ-ға жіберу;

12) процесс 8 – получение пользователем результата Государственной услуги (справки в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица Услугодателя.
8. Экранные формы заполнения запроса и форма заявления на Государственную услугу, предоставляемые пользователю в случае получения Государственной услуги посредством ПЭП, представлены на ПЭП: www.e.gov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по Государственной услуги: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО/ИС Е-Астана.
10. Номер телефона для получения информации о Государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалование) их качества: саll - центр 1414.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
Государственной услуги
11. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания Государственной услуги:
1) сотрудник ЦОН;
2) сотрудник МИО.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания Государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложениях 23 к настоящему Регламенту.

12) 8-үдеріс – пайдаланушы АЖО АЭҮШ қалыптастырған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанында анықтама) алады. Электрондық құжат Қызмет беруші өкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырылады.
8. Сұранысты экрандық нысанда толтыру және көрсетілетін Мемлекеттік қызметіне өтініш нысаны пайдаланушыға Мемлекеттік қызметін «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталымен ұсынылған ЭҮП көмегімен алу жағдайында.
9. Пайдаланушының Мемлекеттік қызмет бойынша сұраныстың орындалу статусын тексеру тәсілі: ЭҮП «Қызмет алу тарихы» бөлігінде, сондай-ақ ХҚКО/АЖ Е-Астана өтініш білдірген кезде.
10. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат алу үшін, сондай-ақ олардың сапасын бағалау қажеттілігі кезінде телефон нөмірі (сонымен қатар шағымдану): саll-орталық 1414.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ тізімі:
1) ХҚКО қызметкері;
2) ЖАО қызметкері.
12. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, ҚФБ іс-қимылы дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
13. Іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін (Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) диаграммалар осы Регламенттің 2,3-қосымшаларында келтірілген.

14. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания Государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 456 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания Государственной услуги пользователям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 7 к настоящему Регламенту.

14. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері, оның ішінде форматтық-логикалық бақылау ережелері көрсетілген хабарлама, хаттар мен ескерту нысандарын қоса алғанда осы Регламенттің 4,5,6 - қосымшаларында келтірілген.
15. Пайдаланушыға Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 7-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

16. Требования, предъявляемые к процессу оказания Государственной услуги пользователям:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые пользователь не получил в установленные сроки.
17. Технические условия оказания Государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания Государственной услуги (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа).
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок в пенсионные
фонды, банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Наименование СФЕ
Пользователь
ПЭП
Пользователь
ПЭП
Пользователь
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
2.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе в Государственной услуге связи с имеющимися нарушениями в данных пользователя
Выбирает Государственную услугу и формирует данные запроса, выбором пользователя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в Государственной услуге связи с имеющимися нарушениями в данных пользователя ЭЦП
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП пользователя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в Государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в документах пользователя
Получение пользователем результата Государственной услуги
3.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуги
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой Государственной услуги
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа в Государственной услуги
Отображение выходного документа
4.
Сроки
исполнения
30 сек. – 1 минута
30 сек.
1,5 мин.
1,5 мин.
30 сек. – 1 минута
5 дней
-
-
5.
Номер следующего действия
2 - если есть нарушения в данных пользователя,
3 - если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных пользователя,
5 - если нарушений нет
-
-
7 - если есть нарушения в данных пользователя,
8 - если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ЦОН
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
ГБД ФЛ, ЕНИС
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
2.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор ЦОН по логину и паролю
Выбирает Государственную услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных пользователя
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверения ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в Государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах пользователя
Получение пользователем результата Государственной услуги
3.
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа в Государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа в Государственной услуге
Отображение выходного документа
4.
Сроки исполнения
30 сек. – 1 минута
30 сек.
1,5 мин
1,5 мин
30 сек. – 1 минута
1 минута
5 дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания Государственной услуги)
-
-
5.
Номер следующего действия
-
-
4 - если есть нарушения в данных пользователя,
5 - если нарушений нет
-
-
-
8 – если есть нарушения,
9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок в пенсионные
фонды, банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
Диаграмма № 1
функционального взаимодействия при оказании
Государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок в пенсионные
фонды, банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
Диаграмма № 2
функционального взаимодействия при оказании
Государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок в пенсионные
фонды, банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
Выходная форма положительного ответа на
Государственную услугу
Образец
Наименование накопительного
пенсионного фонда _____________
Районный (городской) отдел образования разрешает
(ФИО заявителя) ________________________, _______ года рождения,
(удостоверение личности № ___________ от ________ года,
выдано ___________) законному(ым) представителю(ям) (родителям
(родителю), опекуну или попечителю, патронатному воспитателю и другим
заменяющим их лицам) несовершеннолетнего  _________________________
(ФИО ребенка, года рождения), получить наследуемые пенсионные
накопления в ________________(наименование накопительного пенсионного
фонда), с причитающимся инвестиционным доходом, пеней и иными
поступлениями в соответствии с законодательством, согласно
свидетельству о праве на наследство по закону/завещанию
от ______________ года, выданного нотариусом (государственная
лицензия № ___________ от __________ года, выдана _________), в связи
со смертью вкладчика (ФИО наследодателя), ___________________
(свидетельство о смерти от _______ года № ________).
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок в пенсионные
фонды, банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
Выходная форма положительного ответа на
Государственной услуги
Образец
Наименование банка
______________________
Районный (городской) отдел образования разрешает
(ФИО заявителя) _____________________________, _______ года рождения
(удостоверение личности № ___________ от ________ года,
выдано ___________) законному(ым) представителю(ям) (родители
(родитель), опекуну(ам) или попечителю, патронатному воспитателю и
другим заменяющим их лицам) несовершеннолетнего ребенка (детей)
_________________________ _________________________(ФИО ребенка, года
рождения) распорядиться вкладами несовершеннолетнего ребенка
(детей)_____________________ (наименование банка), с причитающимися
инвестиционным доходом, пеней и иными поступлениями в соответствии с
законодательством.
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
__________________________
Приложение 6
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок в пенсионные
фонды, банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
Выходная форма положительного ответа на
Государственную услугу
Образец
Республика Казахстан
районный (городской)
отдел образования
Районный (городской) отдел образования, действующий в интересах
несовершеннолетнего (-ей, - их)
______________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
разрешает на _________________________________________________
транспортного средства _______________________________________
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
Приложение 7
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок в пенсионные
фонды, банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям»
Форма анкеты для определения показателей
Государственной услуги:
«качество» и «доступность»
_________________________________________________________
(наименование услуги)

16. Пайдаланушыларға Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтiк борышты атқару кезiндегi заңдылық;
3) кәсiби этика мен мәдениеттi сақтау;
4) түпкiлiктi және толық ақпарат ұсыну;
5) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы;
6) пайдаланушы белгiленген мерзiмде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Мемлекеттік қызмет қол жеткізу мен көрсетуді қолдайтын құрылғылар (компьютер, Интернет, қоғамдық қол жеткізу пункті).
Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмағандардың салымдарына
иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақты бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне 1 - қосымша
1- кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
1.
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2.
ҚФБ атауы
Пайдаланушы
ЭҮП
Пайдаланушы
ЭҮП
Пайдаланушы
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
3.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияны) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮП-ға ЖСН және пароль бойынша авторизацияланады
Пайдаланушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты Мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Пайдаланушының ЭЦҚ таңдауымен Мемлекеттік қызмет таңдайды және сұрау салуды деректерін қалыптастырады
Пайдаланушының ЭЦҚ деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты Мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Пайдаланушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою) және АЖО АЭҮШ-ға сұрау салуды жолдау
Құжаттарды тіркеу
Пайдаланушының құжаттарындағы бұзушылықтардың болуына байланысты Мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Пайдаланушының ЭМҚ нәтижесін алуы
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Сұрау салуды қалыптастырудың сәттілігі туралы хабарландыруды жасау
Сұратылатын Мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Сұратылатын Мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағдарлау
Өтінішке нөмір бере отырып сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын жасау
5.
Орындау мерзiмдерi
30 секунд - 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд -
1 минут
5 күн
-
-
6.
Келесi іс-қимылдың нөмiрi
2 - егер пайдаланушының деректерінде бұзушылықтар болса,
3 - егер авториза-ция сәтті өтсе
-
4 - егер пандалаушының деректерінде бұзушылықтар болса,
5 - егер бұзушылықтар болмаса
-
-
7- егер пайдаланушының деректерінде бұзушылықтар болса,
8 - егер бұзушылықтар болмаса
-
-
2- кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Іс-қимыл (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
ҚФБ атауы
АЖО АЖ ХҚКО
ХҚКО операторы
ХҚКО Операторы
ЖТ МДҚ, БНАЖ
ХҚКО операторы
ХҚКО операторы
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
2.
Іс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ХҚКО операторымен логин және пароль бойынша авторизацияланады
Қызметті таңдайды және сұрау салу деректерін қалыптастырады
ЖТ МДҚ, БНАЖ-ға сұрау салуды жолдау
Пайдаланушы деректерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастырады
Сұрау салу нысанына тіркелген қажетті құжаттарды сұрау салуды толтыру
АЖО АЭҮШ-ға ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) құжатты жолдау
Құжаттарды тіркеу
Пайдаланушының құжаттарындағы бұзушылықтардың болуына байланысты Мемлекеттік қызмет бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Пайдаланушының Мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы
3.
Аяқтау нысаны (дерек-тер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Өтінішке нөмір бере отырып сұрау салуды жүйеде тіркеу
Сұрау салуды қалыптастырудың сәттілігі туралы хабарландыруды жасау
Сұрау салуды бағдарлау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Сұрау салуды қалыптастырудың сәттілігі туралы хабарландыруды жасау
Сұрау салуды бағдарлау
Өтінішке нөмір бере отырып сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын жасау
4.
Орындау мерзiмдерi
30 секунд -
1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд - 1 минут
1 минут
5 күн (құжатты қабылдау және беру күні Мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
-
-
5.
Келесi іс-қимыл-дың нөмiрi
2
3
4 - егер пайдаланушының деректерінде бұзушылықтар болса,
5 - егер бұзушылықтар болмаса
-
-
-
8 - егер бұзушылықтар болса,
9 - егер бұзушылықтар болмаса
-
-
Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмағандардың салымдарына
иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақты бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне 2 - қосымша
ЖАО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметті
көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы
Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмағандардың салымдарына
иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақты бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне 3 - қосымша
ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметті
көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы
Шартты белгілер
Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмағандардың салымдарына
иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақты бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне 4 - қосымша
Мемлекеттік қызмет арыздың экрандық нысаны
Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмағандардың салымдарына
иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақты бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне 5 - қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауаптың шығыс нысаны
Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмағандардың салымдарына
иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақты бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне 6 - қосымша
Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмағандардың салымдарына
иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақты бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
ресімдеу үшін анықтамалар беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне 7 - қосымша
Мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнаманың нысаны
_______________________________________________________
(қызметтің атауы)