О внесении изменений в решение Кокшетауского городского маслихата от 12 декабря 2012 года № С-14/5 "О городском бюджете на 2013-2015 годы"
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 9 декабря 2013 года № С-22/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 11 декабря 2013 года № 3922. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 11 июля 2014 года № 06-02-205)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 11.07.2014 № 06-02-205).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокшетауского городского маслихата «О городском бюджете на 2013-2015 годы» от 12 декабря 2012 года № С-14/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3560, опубликовано 10 января 2013 года в газетах «Көкшетау» и «Степной маяк») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить городской бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 164 270,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 833 202 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 44 890,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 495 569,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 790 608,9 тысяч тенге;
2) затраты – 17 106 720 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -142 668 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12 983 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 155 651 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 72 970 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 72 970 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -872 751,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 872 751,6 тысяч тенге.»;
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на образование в сумме 603 271,3 тысяч тенге, в том числе:
3 658,1 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;

Көкшетау қалалық мәслихатының 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № С-14/5 "2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 9 желтоқсандағы № С-22/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 желтоқсанда № 3922 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 11 шілдедегі № 06-02-205 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 11.07.2014 № 06-02/205 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Көкшетау қалалық мәслихатының «2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» 2012 жылғы 12 желтоқсандағы № С-14/5 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3560 тіркелген, 2013 жылғы 10 қаңтарда «Көкшетау» және «Степной Маяк» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2013–2015 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 164 270,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 833 202 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 44 890,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 495 569,4 мың теңге;
трансферттік түсімдер – 5 790 608,9 мың теңге;
2) шығындар – 17 106 720 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -142 668 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 12 983 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 155 651 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялары бойынша сальдо – 72 970 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу – 72 970 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит – -872 751,6 мың теңге;
6) бюджеттік дефицитті қаржыландыру – 872 751,6 мың теңге.»;
5 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«5. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджетінің қаражаттары есебінен білім беру саласына 603 271,3 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға – 3 658,1 мың теңге;

488,2 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
48 824 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей) оставшегося без попечения родителей;
440 959 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
92 058 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
17 284 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе.»;
пункт 6 изложить в новой редакции:
«6. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета на образование в сумме 1 245 375,1 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 5 255,3 тысяч тенге, в том числе:
5 255,3 тысяч тенге – на установку автоматической пожарной сигнализации;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 1 240 119,8 тысяч тенге, в том числе:
291 391 тысяч тенге – на строительство дошкольного образовательного учреждения на 240 мест в городе Кокшетау;
312 405 тысяч тенге – на строительство пристройки на 264 мест к учебному корпусу средней школы № 3 села Красный Яр города Кокшетау;
386 323,8 тысяч тенге – на строительство учебно-воспитательного комплекса по улице Дружбы, 1 К в микрорайоне Бирлик города Кокшетау;
250 000 тысяч тенге – на строительство детского сада в городе Кокшетау.»;
пункт 7 изложить в новой редакции:
«7. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 3 915 тысяч тенге, в том числе:
3 915 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг.»;
пункт 9 изложить в новой редакции:
«9. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств республиканского бюджета в сумме 3 382 653,9 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 684 029,9 тысяч тенге, в том числе:
6 271 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2 016 тысяч тенге – для реализации мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
664 626 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог города Кокшетау;
8 328 тысяч тенге - на решение вопросов обустройства сельских округов и реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;

үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 488,2 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге – 48 824 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 440 959 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 92 058 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 17 284 мың теңге.»;
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«6. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттiң қаражаттары есебiнен бiлiм беру саласына 1 245 375,1 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерiлсiн, соның iшiнде:
1) 5 255,3 мың теңге сомасындағы ағымдағы мақсатты трансферттер, соның iшiнде:
автоматты өрт сөндiру қоңырауын орнатуға – 5 255,3 мың теңге;
2) дамытуға 1 240 119,8 мың теңге сомасында жiберiлген мақсатты трансферттер, соның iшiнде:
Көкшетау қаласында 240 орынды мектепке дейiнгi бiлiм беру мекемесiнiң құрылысына – 291 391 мың теңге;
Көкшетау қаласының Красный яр селосының № 3 орта мектебiнiң оқу корпусына 264 орынға жапсаржайдың құрылысына – 312 405 мың теңге;
Көкшетау қаласының Бiрлiк шағын ауданындағы Дружба 1 К көшесi бойында оқу-тәрбие кешенiнiң құрылысына - 386 323,8 мың теңге;
Көкшетау қаласындағы бала бақшаның құрылысына – 250 000 мың теңге.»;
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«7. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттің қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына 3 915 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 3 915 мың теңге.»;
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«9. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттiң қаражаттары есебiнен 3 382 653,9 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерiлсiн, соның iшiнде:
1) 684 029,9 мың теңге сомасындағы ағымдағы мақсатты трансферттер, соның iшiнде:
эпизоотияға қарсы iс-шараларды жүргiзуге – 6 271 мың теңге;
мамандарды әлеуметтiк қолдау шараларын жүзеге асыруға – 2 016 мың теңге;
Көкшетау қаласының автомобиль жолдарын күрделi және орташа жөндеуге – 664 626 мың теңге;
«Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға, ауылдық округтердi жайластыру мәселелерiн шешуге – 8 328 мың теңге;

2 788,9 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 2 698 624 тысяч тенге, в том числе:
1 961 627 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
344 193 тысяч тенге – на строительство жилья для очередников;
392 804 тысяч тенге – на строительство жилья для молодых семей.»;
пункт 15 изложить в новой редакции:
«15. Учесть в затратах городского бюджета на 2013 год выплату вознаграждений по кредитам из республиканского бюджета в сумме 360,1 тысяч тенге, в том числе:
на строительство жилья в сумме 128,8 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 3,3 тысяч тенге;
на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума в сумме 228 тысяч тенге.»;
приложения 15 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
22 внеочередной сессии
Кокшетауского городского
маслихата пятого созыва                    Ш.Абдильманов
Секретарь
Кокшетауского городского
маслихата пятого созыва                    Б.Бегалин
«СОГЛАСОВАНО»
Аким города Кокшетау                       Ж.Жумагулов
Приложение 1
к решению Кокшетауского
городского маслихата

жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын арттыруға – 2 788,9 мың теңге;
2) дамытуға 2 698 624 мың теңге сомасында жiберiлген мақсатты трансферттер, соның iшiнде:
инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 1 961 627 мың теңге;
кезекшiлерге арналған тұрғын үйдiң құрылысына – 344 193 мың теңге;
жас отбасыларға арналған тұрғын үйдiң құрылысына – 392 804 мың теңге.»;
15 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«15. 2013 жылға арналған қалалық бюджетінің шығындары үшін 360,1 мың теңге сомасында республикалық бюджетінен қарыздар бойынша сыйақыларды төлеу ескерілсін, оның ішінде:
128,8 мың теңге сомасында тұрғын үй салуға;
3,3 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
228 мың теңге сомасында кондоминиумның объектілерінің жалпы мүлкіне жөндеу жүргізуге.»;
көрсетілген шешімнің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының 22 кезектен
тыс сессияның төрағасы                     Ш.Әбділманов
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы                       Б.Бегалин
«КЕЛІСІЛДІ»
Көкшетау қаласының әкімі                   Ж.Жұмағұлов
Көкшетау қалалық мәслихатының