О бюджете города Караганды на 2014-2016 годы
Решение ХХХ сессии V созыва Карагандинского городского маслихата от 23 декабря 2013 года № 271. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 28 декабря 2013 года № 2483. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 144 655 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 24 869 518 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 157 355 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 516 673 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 14 501 109 тысяч тенге;
2) затраты – 42 739 910 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 465 359 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 465 359 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100 000 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 060 614 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 060 614 тысяч тенге:
поступление займов – 1 966 533 тысячи тенге;
погашение займов – 2 691 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 785 081 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 27.11.2014 N 361 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Согласно пункту 1 статьи 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, решением XXII сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2013 года № 242 "Об областном бюджете на 2014-2016 годы" утверждены нормативы отчислений в бюджет города Караганды в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
по социальному налогу – 50 процентов.
3. Учесть, что в составе расходов бюджета города на 2014 год установлены бюджетные изъятия в сумме 1 752 802 тысячи тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений и расходов бюджета города на 2014 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
5. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и Октябрьского района города Караганды на 2014 год согласно приложению 5.

Қарағанды қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2013 жылғы 23 желтоқсандағы V шақырылған XXX сессиясының № 271 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 желтоқсанда № 2483 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты өз әрекетін тоқтатты
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаланың 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 42 144 655 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 24 869 518 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 157 355 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 516 673 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 14 501 109 мың теңге;
2) шығындар – 42 739 910 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 465 359 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу- 465 359 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 100 000 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – минус 1 060 614 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 060 614 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 1 966 533 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 691 000 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары – 1 785 081 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 27.11.2014 N 361 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 52 бабының 1 тармағына сәйкес, Қарағанды облыстық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы ХХII сессиясының "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 242 шешімімен Қарағанды қаласының бюджетіне аударымдардың нормативтері келесі мөлшерде бекітілген:
жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 50 пайыз.
3. 2014 жылға арналған қала бюджеті шығындарының құрамында 1 752 802 мың теңге сомасында бюджеттік алулар белгіленгені ескерілсін.
4. 2014 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығындарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік несиелер 4 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
5. 2014 жылға арналған Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданының және Октябрь ауданының бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2014 год в сумме 191 169 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 27.11.2014 N 361 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2014 год, согласно приложению 6.
8. Установить, что в процессе исполнения бюджета города на 2014 год не подлежать секвестру расходы на выплату заработной платы.

6. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2014 жылға арналған резерві 191 169 мың тенге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 27.11.2014 N 361 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2014 жылға арналған қала бюджетін атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2014 жылға арналған қала бюджетін атқарылу процесінде жалақы төлеуге кететін шығындардың секвестрлеуге жатпайтыны белгіленсін.

7602330
007
Бюджетные изъятия
7602330
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 4
к решению XXX сессии
Карагандинского городского маслихата
от 23 декабря 2013 года № 271
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета, учтенные в составе поступлений и расходов бюджета города на 2014 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 27.11.2014 N 361 (вводится в действие с 01.01.2014).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
Всего
16467642
в том числе:
Целевые текущие трансферты
5941028
Целевые трансферты на развитие
8560081
Бюджетные кредиты
1966533
Целевые текущие трансферты
5941028
в том числе:
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
696571
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях, основного среднего и общего среднего образования
28679
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
76348
На введение стандартов специальных социальных услуг
7109
На жилищно-коммунальное хозяйство
2591322
На возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
103
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
1840179
На субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
151421
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий
542154
На выплату государственной адресной социальной помощи
7142
Целевые трансферты на развитие
8560081
в том числе:
На проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1972998
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
683015
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развития регионов"
962569
На развитие системы водоснабжения и водоотведения
4542688
На развитие объектов спорта
0
На увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
398811
Бюджетные кредиты
1966533
в том числе:
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья
1966533
Приложение 5
к решению XXX сессии
Карагандинского городского маслихата
от 23 декабря 2013 года № 271
Бюджетные программы района имени Казыбек би и Октябрьского района города Караганды на 2014 год

7602330
007
Бюджеттік алып коюлар
7602330
Атауы
Сома (мың теңге)
V. Бюджет профициті
0
VІ. Бюджет профицитін пайдалану
0
Қарағанды қалалық мәслихатының
2013 жылғы 23 желтоқсандағы XXX сессиясының
№ 271 шешіміне
4 қосымша
Қала бюджетінің 2014 жылға арналған түсімдері мен шығындарының құрамында ескерілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттері және бюджеттік несиелері
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 27.11.2014 N 361 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
16467642
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
5941028
Нысаналы даму трансферттері
8560081
Бюджеттік кредиттер
1966533
Ағымдағы нысаналы трансферттер
5941028
оның ішінде:
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
696571
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
28679
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
76348
Арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге
7109
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
2591322
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге
103
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі және орташа жөндеуден өткізуге
1840179
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға
151421
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
542154
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
7142
Нысаналы даму трансферттері
8560081
оның ішінде:
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға
1972998
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға
683015
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
962569
Сумен жабдықтау және суды бөлу жүйесін дамытуға
4542688
Cпорт объектілерін дамытуға
0
Мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға
398811
Бюджеттік кредиттер
1966533
оның ішінде:
Тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға
1966533
Қарағанды қалалық мәслихатының
2013 жылғы 23 желтоқсандағы XXX сессиясының
№ 271 шешіміне
5 қосымша
Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы және Октябрь аудандарының 2014 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары