Об организации общественных работ в Аулиекольском районе в 2013 году
Постановление акимата Аулиекольского района Костанайской области от 5 марта 2013 года № 118. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 2 апреля 2013 года № 4080
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 5) статьи 7, статьей 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", Правилами организации и финансирования общественных работ, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат Аулиекольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата Аулиекольского района Костанайской области от 30.09.2013 № 343 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый Перечень предприятий, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, организуемых для безработных в 2013 году.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата Аулиекольского района" (далее – администратор бюджетной программы) руководствоваться данным постановлением при направлении безработных на общественные работы.
3. Администратору бюджетной программы из средств местного бюджета возмещать расходы работодателей на оплату труда участников общественных работ в полуторном размере минимальной месячной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан на 2013 год, на основании акта выполненных работ (услуг) с учетом социальных отчислений в государственный фонд социального страхования, социального налога, налога на добавленную стоимость и компенсационных выплат за неиспользованные дни оплачиваемого ежегодного трудового отпуска.
4. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима района Нугманову Р.С.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющая обязанности
акима района                               Р. Нугманова
СОГЛАСОВАНО:
Главный врач государственного
коммунального предприятия
на праве хозяйственного
ведения "Аулиекольская
центральная районная
больница" Управления
здравоохранения акимата
Костанайской области
________ Шульгин С.В.
Исполняющая обязанности
начальника ГУ "Отдел
занятости и социальных
программ акимата
Аулиекольского района"
_________ Тетерюк Л.Е.
Утвержден
постановлением акимата

Әулиекөл ауданында 2013 жылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 5 наурыздағы № 118 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 2 сәуірде № 4080 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 7–бабының 5) тармақшасына20-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" қаулысымен бекітілген, Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландырудың ережесіне сәйкес, Әулиекөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы әкімдігінің 30.09.2013 № 343 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қоса беріліп отырған, 2013 жылы жұмыссыздар үшін ұйымдастырылатын қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемдері мен нақты жағдайлары, кәсіпорындардың Тізбесі бекітілсін.
2. "Әулиекөл ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – бюджеттік бағдарламаның әкімшісі) жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жолдауда осы қаулыны басшылыққа алсын.
3. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісі негізінде мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарды, әлеуметтік салықты, қосылған құн салығын және ақы төленетін жыл сайынғы еңбек демалысының пайдаланбаған күндеріне өтемақылық төлемдерді ескере отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасымен 2013 жылға белгіленген ең төменгі айлық жалақының бір жарым мөлшерінде жергілікті бюджет қаражаты есебінен жұмыс берушілердің қоғамдық жұмыстарға қатысушылардың еңбегіне төленетін шығындарын өтесін.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау аудан әкімінің орынбасары Р.С. Нұғмановаға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің
міндетін атқарушы                          Р. Нұғманова
КЕЛІСІЛДІ:
Қостанай облысы әкімдігінің
денсаулық сақтау басқармасының
"Әулиекөл аудандық орталық
ауруханасы" шаруашылықты
жүргізу құқығындағы
мемлекеттік коммуналдық
кәсіпорнының бас дәрігері
_________ Шульгин С.В.
Әулиекөл ауданы әкімдігінің
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік
мекемесі бастығының
міндетін атқарушы
_________ Тетерюк Л.Е.
Әкiмдіктің

от 5 марта 2013 года
№ 118
Перечень предприятий, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, организуемых для безработных в 2013 году
Наименова-
ние
предприятия
Виды работ
Объемы
работ
(часы)
Кон-
кретные
условия
работ
1
Государст-
венное
коммуналь-
ное
предприятие
на праве
хозяйствен-
ного веде-
ния "Аулие-
кольская
центральная
районная
больница"
Управления
здравоохра-
нения
акимата
Костанай-
ской
области
Благоустройство
территории больничного
комплекса:
уборка территории
больничного комплекса –
43848 квадратных
метров;
обрезка деревьев и
кустарников – 1000
штук, побелка деревьев
– 200 штук;
покраска ограждений –
400 квадратных метров.
Благоустройство села
Аулиеколь:
побелка деревьев по
улицам Байтурсынова,
Алтынсарина,
Октябрьская, Ленина,
Сиянова,
Баймагамбетова,
Пушкина, Еркимбаева,
Островского, Юбилейная
– 500 штук;
обрезка деревьев и
кустарников по улицам
Байтурсынова, Ленина,
Алтынсарина, Сиянова,
Валиханова, Юбилейная –
1000 штук;
уборка территорий улиц
Алтынсарина,
Байтурсынова, 1 Мая,
Октябрьская,
Баймагамбетова,
Тургумбаева,
Пролетарская,
Кустанайская, Ленина,
Юбилейная, Еркимбаева,
Мамедова, Сиянова,
Тургайская,
Островского, Жемелей,
9 Пятилетка,
Амангельды, Гагарина,
Дорожная – 540000
квадратных метров;
уборка территорий,
прилегающих к озерам
Комсомольское,
Купальное, Учительское,
Пожарное, Больничное –
15500 квадратных
метров;
уборка тротуаров,
аллей, скверов и
прилегающих к ним
территорий по улицам
Ленина, Байтурсынова,
Октябрьская, Сиянова,
Алтынсарина, Валиханова
– 19200 квадратных
метров;
уборка территории,
прилегающей к
спортивному комплексу –
40000 квадратных
метров.
Благоустройство села
Аманкарагай:
уборка территорий улиц
Джамбула,
Приэлеваторная,
Гагарина, Пацаева,
Ленина, Кустанайская,
Советская, Приозерная –
145500 квадратных
метров;
уборка центральной
площади – 10000
квадратных метров;
обрезка деревьев и
кустарников в центре
села – 250 штук;
посадка деревьев по
улицам Пацаева,
Кустанайская – 1700
штук;
разбивка цветников в
центре села, регулярный
полив и прополка – 90
квадратных метров;
побелка памятника в
центре села – 65
квадратных метров.
Участие в побелке,
покраске помещения
центра первичной
медико-санитарной
помощи – 2000
квадратных метров.
Благоустройство села
Диевка:
уборка территорий улиц
Абая, Мира, Ленина,
Майлина, Комсомольская,
Баймагамбетова,
Рыскулова – 160000
квадратных метров;
уборка сквера,
территории, прилегающей
к Дому культуры – 10400
квадратных метров;
побелка ограждений и
бордюр вдоль улиц Абая,
Мира, Ленина – 180
квадратных метров;
посадка деревьев – 100
штук;
обрезка деревьев и
кустарников – 500
штук;
побелка деревьев – 500
штук, покраска столбов
– 60 штук;
разбивка цветников в
центре села, регулярный
полив и прополка – 80
квадратных метров;
регулярный полив и
прополка насаждений в
сквере – 180 квадратных
метров;
побелка памятника в
центре села – 63
квадратных метра.
Благоустройство села
Октябрьское:
уборка территорий улиц
Баймагамбетова, Ленина,
60 лет Казахстана,
Ауезова, Мира, Абая,
Советская, Юбилейная,
Новая – 28000
квадратных метров;
уборка центральной
площади и территории,
прилегающей к Дому
культуры, врачебной
амбулатории – 7000
квадратных метров,
обрезка деревьев и
кустарников – 400 штук;
посадка деревьев по
улицам Баймагамбетова,
Ленина – 200 штук;
разбивка цветников в
центре села, регулярный
полив и прополка – 16
квадратных метров;
побелка, покраска
памятника в центре села
– 50 квадратных метров;
уборка территории
сквера – 3000
квадратных метров.
Участие в побелке,
покраске помещения
библиотеки – 53
квадратных метра.
Благоустройство села
Казанбасы:
уборка территорий улиц
Вокзальная,
Привокзальная, Северная
– 14000 квадратных
метров.
Благоустройство села
Косагал:
уборка территорий улиц
Казахская,
Комсомольская, Новая –
14000 квадратных
метров;
уборка сквера – 1200
квадратных метров,
обрезка деревьев и
кустарников – 300 штук,
погрузка мусора – 2
тонны;
посадка деревьев в
центре села – 300 штук;
побелка, покраска
памятника в центре села
– 120 квадратных
метров;
уборка территорий по
улицам Мира, 20 лет
Целины, Казахская,
уборка прилегающей
территории – 168
квадратных метров,
погрузка строительного
мусора – 9 тонн.
Участие в побелке,
покраске помещений
школы, медицинского
пункта – 1350
квадратных метров.
Благоустройство поселка
Кушмурун:
уборка территорий улиц
Ленина, Карла Маркса,
Кавкетаева, Степная,
Серикова, Калинина,
Горького, Фадеева,
переулка
Железнодорожный –
159700 квадратных
метров;
уборка аллеи в центре
поселка – 1000
квадратных метров,
обрезка деревьев и
кустарников – 300 штук,
побелка деревьев – 100
штук;
уборка территории парка
культуры – 8000
квадратных метров,
обрезка деревьев и
кустарников – 300 штук,
побелка деревьев – 150
штук, погрузка мусора –
2 тонны;
уборка территории,
прилегающей к
поселковой больнице –
25000 квадратных
метров, обрезка
деревьев и кустарников
– 100 штук, погрузка
мусора – 2 тонны;
уборка территории,
прилегающей к Дому
культуры – 20000
квадратных метров,
обрезка деревьев и
кустарников – 200 штук,
погрузка мусора – 2
тонны;
посадка деревьев по
улицам Ленина – 20
штук, Калинина – 20
штук, Карла Маркса – 40
штук, Горького – 10
штук, на территории
центрального парка – 20
штук, на центральной
аллее – 20 штук;
побелка, покраска
памятника в центре
поселка – 50 квадратных
метров.
Благоустройство села
Москалевка:
уборка территорий улиц
Карпова, Наметова,
Апрельская,
Баймагамбетова,
Восточная, Ростовцева –
29120 квадратных
метров;
уборка скверов в центре
села – 24500 квадратных
метров, обрезка
деревьев и кустарников
– 600 штук, вывоз
мусора – 10 тонн;
посадка деревьев в
центре села – 400 штук;
уборка территории
стадиона – 27200
квадратных метров;
побелка, покраска
памятника в центре села
– 30 квадратных метров;
уборка территорий по
улице Ростовцева,
уборка прилегающей
территории – 800
квадратных метров,
погрузка строительного
мусора – 10 тонн.
Участие в побелке,
покраске помещений
врачебной амбулатории,
центральной конторы,
Дома культуры – 2640
квадратных метров.
Благоустройство села
Новонежинка:
уборка территорий улиц
Комсомольская,
Студенческая,
Терешковой, Восточная,
Западная, автобусных
остановок – 57500
квадратных метров;
уборка центральной
площади, сквера – 11000
квадратных метров;
посадка деревьев в
центре села – 250 штук;
побелка, покраска
памятника в центре
села, Братских могил по
улицам Пришкольная,
Жданова – 60 квадратных
метров;
разбивка цветников в
центре села, регулярный
полив и прополка – 30
квадратных метров.
Участие в побелке,
покраске помещений
врачебной амбулатории,
школы – 400 квадратных
метров.
Благоустройство села
Новоселовка:
уборка территорий улиц
Ленина, Баймагамбетова,
Комсомольская, 60 лет
СССР, Мира, Гагарина,
Подстанционная – 32000
квадратных метров.
Участие в побелке,
покраске помещения
школы – 933 квадратных
метра.
Благоустройство села
Сосновка:
уборка территорий улиц
– 30000 квадратных
метров.
Участие в побелке,
покраске помещения
школы – 1360 квадратных
метров.
Благоустройство села
Кургуз:
уборка улиц села –
12000 квадратных
метров.
Участие в побелке,
покраске помещения
школы – 880 квадратных
метров.
Благоустройство села
Аккудук:
уборка улиц села –
16000 квадратных
метров.
Участие в побелке,
покраске помещения
школы – 1360 квадратных
метров.
Благоустройство села
Юльевка:
уборка территорий улиц
Баймагамбетова, Ленина,
Панфилова,
Комсомольская,
Халиулина – 23800
квадратных метров;
уборка территории парка
отдыха – 31860
квадратных метров;
разбивка цветников в
центре села, регулярный полив и прополка – 85
квадратных метров.
Благоустройство села
Тимофеевка:
уборка территорий улиц
Нечипуренко, Школьная,
Тургумбаева – 24500
квадратных метров;
обрезка деревьев и
кустарников – 750 штук;
разбивка цветников в
центре села, регулярный
полив и прополка – 36
квадратных метров;
уборка территории
центрального парка и
сквера – 12500
квадратных метров.
Участие в побелке,
покраске помещения
врачебной амбулатории –
250 квадратных метров.
Участие в побелке,
покраске помещения
школы – 2500 квадратных
метров.
Благоустройство села
имени К. Тургумбаева:
уборка территорий улиц
Абая, Больничная,
Школьная, Алтынсарина,
Молодежная – 72000
квадратных метров;
посадка деревьев в
центре села – 500 штук;
побелка, покраска
памятника в центре села
– 40 квадратных метров;
уборка территории парка
в центре села – 12000
квадратных метров;
разбивка цветников в
центре села, регулярный
полив и прополка – 20
квадратных метров;
уборка территорий по
улицам Абая, Школьная,
Больничная, уборка
прилегающей территории
– 10500 квадратных
метров, погрузка
строительного мусора –
60 тонн.
Благоустройство села
Черниговка:
уборка территорий улиц
Ленина, Резниченко,
Комсомольская, Абая,
Черкашина, Школьная,
Октябрьская, Новая –
69000 квадратных
метров;
уборка территории
центральной площади –
5500 квадратных метров;
обрезка деревьев и
кустарников в центре
села – 400 штук;
посадка деревьев в
центре села – 200 штук;
побелка, покраска
памятника в центре села
– 100 квадратных
метров.
Благоустройство села
Харьковка:
уборка территорий
центральной площади,
улиц села – 18000
квадратных метров.
Благоустройство села Дузбай:
уборка территорий улиц
– 12000 квадратных
метров.
Благоустройство села
Первомайское:
уборка территорий улиц
Советская, Школьная,
Джамбула, Валиханова –
32000 квадратных
метров;
обрезка деревьев и
кустарников в центре
села – 300 штук;
посадка деревьев в
центре села – 200 штук;
побелка ограждений в
центре села – 700
квадратных метров;
разбивка цветников в
центре села, регулярный
полив и прополка – 200
квадратных метров;
побелка, покраска
памятника в центре села
– 100 квадратных
метров.
Благоустройство села
Коктал:
уборка территории
центральной улицы –
10900 квадратных
метров;
уборка территории,
прилегающей к
фельдшерскому пункту,
Дому культуры – 3600
квадратных метров;
обрезка деревьев – 240
штук;
посадка деревьев в
центре села – 100 штук;
разбивка цветников в
центре села, регулярный
полив и прополка – 40
квадратных метров.
Не требуют
предварительной
профессиональной
подготовки.

2013 жылғы 5 наурыз
№ 118 қаулысымен
бекітілген
2013 жылы жұмыссыздар үшін ұйымдастырылатын қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемдері мен нақты жағдайлары, кәсіпорындардың тізбесі
Кәсіп-
орын-
ның
атауы
Жұмыс түрлері
Жұмыс-
тардың
көлемі
(сағат-
тар)
Жұмыстардың
нақты
жағдайлары
1
Қостанай
облысы
әкімді-
гінің
денсау-
лық сақ-
тау бас-
қармасы-
ның "Әу-
лиекөл
аудандық
орталық
ауруха-
насы"
шаруашы-
лықты
жүргізу
құқығын-
дағы
мемле-
кеттік
комму-
нал-
дық кә-
сіпорны
Ауруханалық кешеннің
аумағын көркейту:
ауруханалық кешеннің
аумағын жинау –
43848 шаршы метр;
ағаштарды және
көшеттерді қию –
1000 дана, ағаштарды
ақтау – 200 дана;
қоршауды сырлау –
400 шаршы метр.
Әулиекөл селосын
көркейту:
Байтұрсынов,
Алтынсарин, Октябрь,
Ленин, Сиянов,
Баймағамбетов,
Пушкин, Еркімбаев,
Островский,
Юбилейная
көшелерінің
ағаштарын ақтау –
500 дана;
Байтұрсынов, Ленин,
Алтынсарин, Сиянов,
Уәлиханов, Юбилейная
көшелерінің
ағаштарын және
көшеттерін қию –
1000 дана;
Алтынсарин,
Байтұрсынов, 1-Май,
Октябрь,
Баймағамбетов,
Тұрғымбаев,
Пролетарская,
Кустанайская, Ленин,
Юбилейная,
Еркімбаев, Мамедов,
Сиянов, Торғай,
Островский, Жемелей,
9 Пятилетка,
Амангелді, Гагарин,
Дорожная көшелерінің
аумағын жинау-
540000 шаршы метр;
Комсомольское,
Купальное,
Учительское,
Пожарное, Больничное
көлдеріне іргелес
аумақтарды жинау –
15500 шаршы метр;
Ленин, Байтұрсынов,
Октябрьская, Сиянов,
Алтынсарин,
Уәлиханов
көшелерінің
бойындағы
тротуарларды,
аллеяларды,
скверлерді және оған
іргелес аумақтарын
жинау – 19200 шаршы
метр;
спорт кешеніне
іргелес аумақты
жинау – 40000 шаршы
метр.
Аманқарағай селосын
көркейту:
Жамбыл,
Приэлеваторная,
Гагарин, Пацаев,
Ленин, Кустанайская,
Советская,
Приозерная
көшелерінің
аумақтарын жинау –
145500 шаршы метр;
орталық алаңды жинау
– 10000 шаршы метр;
село орталығындағы
ағаштарды және
көшеттерді қию – 250
дана;
Пацаев, Кустанайская
көшелерінде
ағаштарды отырғызу –
1700 дана;
село орталығында
гүлбақтар отырғызу,
үнемі суару және шөп
жұлу – 90 шаршы
метр;
село орталығындағы
ескерткішті ақтау –
65 шаршы метр.
Алғашқы
медициналық-санитар-
лық көмек орталығы
үй-жайын ақтауға,
сырлауға қатысу –
2000 шаршы метр.
Диевка селосын
көркейту:
Абай, Мир, Ленин,
Майлин,
Комсомольская,
Баймағамбетов,
Рысқұлов көшелері
аумақтарын жинау –
160000 шаршы метр;
скверді, Мәдениет
үйіне іргелес
аумақтарды жинау –
10400 шаршы метр;
Абай, Мир, Ленин
көшелері бойындағы
қоршауларды және
жиектастарды ақтау –
180 шаршы метр;
ағаштар отырғызу –
100 дана;
ағаштарды және
көшеттерді қию – 500
дана;
ағаштарды ақтау –
500 дана, бағандарды
бояу – 60 дана;
село орталығында
гүлбақтар отырғызу,
үнемі суару және шөп
жұлу – 80 шаршы
метр;
сквердегі екпе
ағаштарды үнемі
суару және шөбін
жұлу – 180 шаршы
метр;
село орталығындағы
ескерткішті ақтау –
63 шаршы метр.
Октябрь селосын
көркейту:
Баймағамбетов,
Ленин, 60 лет
Казахстана, Әуезов,
Мир, Абай,
Советская,
Юбилейная, Новая
көшелерінің
аумақтарын жинау –
28000 шаршы метр;
орталық алаңды және
Мәдениет үйіне,
дәрігерлік
амбулаторияға
іргелес аумақтарды
жинау – 7000 шаршы
метр, ағаштар мен
көшеттерді қию – 400
дана;
Баймағамбетов, Ленин
көшелері бойында
ағаштар отырғызу –
200 дана;
село орталығында
гүлбақтар отырғызу,
үнемі суару және шөп
жұлу – 16 шаршы
метр;
село орталығындағы
ескерткішті ақтау,
сырлау – 50 шаршы
метр;
сквердің аумағын
жинау -3000 шаршы
метр.
Кітапхана ғимаратын
ақтауға, сырлауға
қатысу – 53 шаршы
метр.
Қазанбасы селосын
көркейту:
Вокзальная,
Привокзальная,
Северная көшелерінің
аумақтарын жинау –
14000 шаршы метр.
Қосағал селосын
көркейту:
Қазақ, Комсомоль-
ская, Новая
көшелерінің
аумақтарын жинау –
14000 шаршы метр;
скверді жинау – 1200
шаршы метр, ағаштар
мен көшеттерді қию –
300 дана, қоқыс тиеу
– 2 тонна;
село орталығында
ағаштар отырғызу –
300 дана;
село орталығындағы
ескерткішті ақтау,
сырлау – 120 шаршы
метр;
Мир, 20 лет
Целины, Қазақ
көшелерін жинау,
оған іргелес
аумақтарын тазарту –
168 шаршы метр,
құрылыс қоқыстарын
тиеу – 9 тонна.
Мектеп, медициналық
пункттің үй-жайларын
ақтауға, сырлауға
қатысу – 1350 шаршы
метр.
Құсмұрын кентін
көркейту:
Ленин, Карл Маркс,
Кәукетаев, Степная,
Серіков, Калинин,
Горький, Фадеев
көшелерінің,
Железнодорожная
тұйық көше
аумақтарын жинау –
159700 шаршы метр;
кент орталығындағы
аллеяларды жинау –
1000 шаршы метр,
ағаштар мен
көшеттерді қию – 300
дана, ағаштарды
ақтау – 100 дана;
мәдениет саябағының
аумағын жинау – 8000
шаршы метр, ағаштар
мен көшеттерді қию –
300 дана, ағаштарды
ақтау – 150 дана,
қоқыс тиеу – 2
тонна;
кенттің ауруханасына
іргелес аумақтарын
жинау – 25000 шаршы
метр, ағаштар мен
көшеттерді қию – 100
дана, қоқыс тиеу – 2
тонна;
Мәдениет үйіне
іргелес аумақты
жинау – 20000 шаршы
метр; ағаштар мен
көшеттерді қию – 200
дана, қоқыс тиеу – 2
тонна;
көшелердің бойында
ағаш отырғызу: Ленин
– 20 дана, Калинин –
20 дана, Карл Маркс
– 40 дана, Горький –
10 дана, орталық
саябақтың аумағына –
20 дана, орталық
аллеяға - 20 дана;
кенттің
орталығындағы
ескерткішті ақтау,
сырлау – 50 шаршы
метр.
Москалевка селосын
көркейту:
Карпов, Наметов,
Апрельская,
Баймағамбетов,
Восточная, Ростовцев
көшелері аумақтарын
жинау – 29120 шаршы
метр;
село орталығындағы
скверлерді жинау –
24500 шаршы метр,
ағаштарды және
көшеттерді қию – 600
дана, қоқыс тиеу –
10 тонна;
село орталығында
ағаштар отырғызу –
400 дана;
стадион аумағын
жинау – 27200 шаршы
метр;
село орталығындағы
ескерткішті ақтау,
сырлау– 30 шаршы
метр;
Ростовцев көшесінің
аумағын жинау, оған
іргелес аумақтарын
жинау – 800 шаршы
метр, құрылыс
қоқыстарын тиеу – 10
тонна.
Дәрігерлік
амбулаторияны,
орталық кеңсені,
Мәдениет үйін
ақтауға, сырлауға
қатысу – 2640 шаршы
метр.
Новонежинка селосын
көркейту:
Комсомольская,
Студенческая,
Терешкова,
Восточная, Западная
көшелерінің
аумақтарын, автобус
аялдамаларын жинау –
57500 шаршы метр;
орталық алаңды,
скверді жинау –
11000 шаршы метр;
село орталығында
ағаштар отырғызу –
250 дана;
село орталығындағы
ескерткішті,
Пришкольная, Жданов
көшелері бойындағы
Бауырластар зиратын
ақтау, сырлау – 60
шаршы метр;
село орталығында
гүлбақтарды
отырғызу, үнемі
суару және шөп жұлу
– 30 шаршы метр.
Дәрігерлік
амбулатория, мектеп
үй-жайларын ақтауға,
сырлауға қатысу –
400 шаршы метр.
Новоселовка селосын
көркейту:
Ленин,
Баймағамбетов,
Комсомольская, 60
лет СССР, Мир,
Гагарин,
Подстанционная
көшелерінің
аумақтарын жинау –
32000 шаршы метр;
Мектеп үй-жайын
ақтауға, сырлауға
қатысу – 933 шаршы
метр.
Соснов селосын
көркейту:
көшелердің
аумақтарын жинау –
30000 шаршы метр;
мектеп үй-жайларын
ақтауға, сырлауға
қатысу – 1360 шаршы
метр.
Қырқуыс селосын
көркейту:
село көшелерін жинау
– 12000 шаршы метр.
Мектеп үй-жайларын
ақтауға, сырлауға
қатысу – 880 шаршы
метр.
Аққұдық селосын
көркейту:
село көшелерін жинау
– 16000 шаршы метр.
Мектеп үй-жайларын
ақтауға, сырлауға
қатысу – 1360 шаршы
метр.
Юльевка селосын
көркейту:
Баймағамбетов,
Ленин, Панфилов,
Комсомольская,
Халиулин көшелерінің
аумақтарын жинау –
23800 шаршы метр;
демалыс саябағының
аумағын жинау –31860
шаршы метр;
село орталығында
гүлбақтарды
отырғызу, үнемі оны
суару және шөп жұлу
– 85 шаршы метр.
Тимофеевка селосын
көркейту:
Нечипуренко,
Школьная, Тұрғымбаев
көшелерінің
аумақтарын жинау –
24500 шаршы метр;
ағаштар мен
көшеттерді қию – 750
дана;
село орталығында
гүлбақтарды бөлу,
үнемі суару және шөп
жұлу – 36 шаршы
метр;
орталық саябақ пен
сквердің аумағын
жинау – 12500 шаршы
метр.
Дәрігерлік
амбулатория үй-жайын
ақтауға, сырлауға
қатысу – 250 шаршы
метр.
Мектеп үй-жайын
ақтауға, сырлауға
қатысу – 2500 шаршы
метр.
Қ. Тұрғымбаев
атындағы селоны
көркейту:
Абай, Больничная,
Школьная,
Алтынсарин,
Молодежная
көшелерінің
аумақтарын жинау –
72000 шаршы метр;
село орталығында
ағаштар отырғызу –
500 дана;
село орталығындағы
ескерткішті ақтау,
сырлау – 40 шаршы
метр;
село орталығындағы
саябақтың аумағын
жинау – 12000 шаршы
метр;
село орталығында
гүлбақтарды бөлу,
үнемі оны суару және
шөп жұлу – 20 шаршы
метр;
Абай, Школьная,
Больничная көшелерін
жинау, оған іргелес
аумақтарын жинау –
10500 шаршы метр,
құрылыс қоқыстарын
тиеу – 60 тонна.
Черниговка селосын
көркейту:
Ленин, Резниченко,
Комсомольская, Абай,
Черкашин, Школьная,
Октябрьская, Новая
көшелерінің
аумақтарын жинау –
69000 шаршы метр;
орталық алаң аумағын
жинау – 5500 шаршы
метр;
село орталығындағы
ағаштар мен
көшеттерді қию – 400
дана;
село орталығында
ағаштар отырғызу –
200 дана;
село орталығындағы
ескерткішті ақтау,
сырлау – 100 шаршы
метр.
Харьков селосын
көркейту:
Селоның орталық
алаңының,
көшелерінің
аумақтарын жинау –
18000 шаршы метр,
Дұзбай селосын
көркейту:
көшелерінің
аумақтарын жинау –
12000 шаршы метр.
Первомай селосын
көркейту:
Советская, Школьная,
Жамбыл, Уәлиханов
көшелерінің
аумақтарын жинау –
32000 шаршы метр;
село орталығындағы
ағаштар мен
көшеттерді қию – 300
дана;
село орталығында
ағаштар отырғызу –
200 дана;
село орталығындағы
қоршауды ақтау – 700
шаршы метр;
село орталығында
гүлбақтарды
отырғызу, үнемі оны
суару және шөп жұлу
– 200 шаршы метр;
село орталығындағы
ескерткішті ақтау,
сырлау – 100 шаршы
метр.
Көктал селосын
көркейту:
орталық көшенің
аумағын жинау –
10900 шаршы метр;
фельдшерлік пунктке,
Мәдениет үйіне
іргелес аумақтарын
жинау – 3600 шаршы
метр;
ағаштарды қию – 240
дана;
село орталығында
ағаштар отырғызу –
100 дана;
село орталығында
гүлбақтарды
отырғызу, үнемі оны
суару және шөп жұлу
– 40 шаршы метр.
Алдын ала кәсіптік
даярлаудан өтуін
талап етпейді.