О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 19 декабря 2012 года № 70 "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 21 октября 2013 года № 144. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 октября 2013 года № 4270
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 19 декабря 2012 года № 70 "О районном бюджете на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3959, опубликовано 3 января 2013 года в газете "Нұрлы жол") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1863739,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 417403,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 6067,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5156,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1435113,1 тысяч тенге;
2) затраты – 1903323,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14754,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19193,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4439,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -54338,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 54338,7 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 6096,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание и укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 1000,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:

Мәслихаттың 2012 жылғы 19 желтоқсандағы № 70 "2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 21 қазандағы № 144 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 қазанда № 4270 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың 2012 жылғы 19 желтоқсандағы № 70 "2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3959 тіркелген, 2013 жылғы 3 қаңтарда "Нұрлы жол" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ұзынкөл ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1863739,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 417403,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6067,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 5156,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1435113,1 мың теңге;
2) шығындар – 1903323,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 14754,2 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 19193,2 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 4439,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -54338,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 54338,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 6096,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен білім беру ұйымдарын күтіп ұстауға және материалдық-техникалық базасын нығайтуға 1000,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 29603,3 тысячи тенге;
на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов в сумме 6904,8 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 14555,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011–2020 годы в сумме 4537,0 тысяч тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 6545,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 8934,0 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 8257,0 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 19193,2 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах в сумме 153037,0 тысяч тенге.";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Узункольского района на 2013 год в сумме 2286,0 тысяч тенге.";
пункт 12 указанного решения изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджетные программы поселка, села, сельского округа на 2013 год, согласно приложению 5.";
приложения 1235 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель внеочередной
сессии Узункольского
районного маслихата                        С. Руденко
Секретарь Узункольского
районного маслихата                        В. Вербовой
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
Узункольского района"
___________________ У. Наурузбаева
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Узункольского района"
___________________ Н. Абдрахманова
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 октября 2013 года № 144
Приложение 1
к решению маслихата
от 19 декабря 2012 года № 70
Районный бюджет на 2013 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
I. Доходы

эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 29603,3 мың теңге сомасында;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 6904,8 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 14555,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 4537,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 6545,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 8934,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 8257,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 19193,2 мың теңге сомасында;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға нысаналы трансферт 153037,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Ұзынкөл ауданы жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 2286,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 12-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2013 жылға арналған ауылдық, ауылдың округтің бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1235-қосымшалары осы шешімнің 1234-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл аудандық
мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрайымы                   С. Руденко
Ұзынкөл аудандық
мәслихатының хатшысы                       В. Вербовой
КЕЛІСІЛДІ:
"Ұзынкөл ауданының қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ У. Наурузбаева
"Ұзынкөл ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ Н. Абдрахманова
Мәслихаттың 2013 жылғы
21 қазандағы № 144 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың 2012 жылғы
19 желтоқсандағы № 70 шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

13-9-123-040
Реализация мер
по содействию
экономическому развитию
регионов в рамках
Программы "Развитие
регионов"
3
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Киевского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
4
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Карлмаркского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
5
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Кировского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
6
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Суворовского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
7
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Узункольского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
07-3-123-011
Благоустройство
и озеленение населенных
пунктов
13-9-123-040
Реализация мер
по содействию
экономическому развитию
регионов в рамках
Программы "Развитие
регионов"
8
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Федоровского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
9
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Чапаевского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
10
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Троебратское
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
13-9-123-040
Реализация мер
по содействию
экономическому развитию
регионов в рамках
Программы "Развитие
регионов"
11
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Куйбышевского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
12
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Новопокровского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
04-2-123-005
Организация бесплатного
подвоза учащихся до
школы и обратно в
сельской местности
13
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Петропавловского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
14
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Пресногорьковского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
04-2-123-005
Организация бесплатного
подвоза учащихся до
школы и обратно в
сельской местности
13-9-123-040
Реализация мер
по содействию
экономическому развитию
регионов в рамках
Программы "Развитие
регионов"
15
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Российского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа
16
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
села Ряжское
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, села, сельского
округа

13-9-123-040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске іске асыру
3
"Ұзынкөл ауданы Киев селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4
"Ұзынкөл ауданы Карлмаркс селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
5
"Ұзынкөл ауданы Киров селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
6
"Ұзынкөл ауданы Суворов селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7
"Ұзынкөл ауданы Ұзынкөл селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-011
Елдi мекендердi абаттандыру мен көгалдандыру
13-9-123-040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске іске асыру
8
"Ұзынкөл ауданы Федоров селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9
"Ұзынкөл ауданы Чапаев селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10
"Ұзынкөл ауданы Троебрат селосының әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13-9-123-040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске іске асыру
11
"Ұзынкөл ауданы Куйбышев селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12
"Ұзынкөл ауданы Новопокров селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04-2-123-005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
13
"Ұзынкөл ауданы Петропавл селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14
"Ұзынкөл ауданы Пресногорьков селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04-2-123-005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
13-9-123-040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
15
"Ұзынкөл ауданы Россия селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16
"Ұзынкөл ауданының Ряжский селосы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер