О внесении изменений в решение маслихата от 20 декабря 2012 года № 75 "О районном бюджете Федоровского района на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 12 декабря 2013 года № 181. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 декабря 2013 года № 4353
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 20 декабря 2012 года № 75 "О районном бюджете Федоровского района на 2013–2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3973, опубликовано 24 января 2013 года в газете "Федоровские новости") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Федоровского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3217671,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 647453,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 2847,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3891,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2563480,7 тысяч тенге;
2) затраты – 3244809,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58623,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 66200,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7577,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -85760,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 85760,3 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрены расходы за счет целевых текущих трансфертов, текущих трансфертов на развитие и кредитов полученных из республиканского и областного бюджета, в том числе:
целевые трансферты на развитие, в том числе:
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах в сумме 600000,0 тысяч тенге, в том числе софинансирование из областного бюджета 70000,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 345443,0 тысячи тенге.
Целевые текущие трансферты, в том числе:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 10773,0 тысячи тенге;

Мәслихаттың 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 75 "Федоров ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 181 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 13 желтоқсанда № 4353 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 75 "Федоров ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3973 тіркелген, 2013 жылғы 24 қаңтарда "Федоровские новости" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Федоров ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3217671,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 647453,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2847,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3891,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2563480,7 мың теңге;
2) шығындар – 3244809,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58623,0 мың тенге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 66200,0 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7577,0 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -85760,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85760,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерден алынған ағымдағы нысаналы трансферттердің, ағымдағы даму трансферттердің және кредиттердің есебінен шығындар қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 600000,0 мың теңге сомасында, оның ішінде облыстық бюджеттен қоса қаржыландыру 70000,0 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 345443,0 мың теңге сомасында.
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 10773,0 мың теңге сомасында;

бюджетный кредит в сумме 66200,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 7089,0 тысяч тенге;
на решение вопросов обустройства сельских округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 21636,3 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 12344,0 тысячи тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 4097,0 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей инвалидов, обучающихся на дому, в сумме 639,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 151317,0 тысяч тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей - сирот), оставшегося без попечения родителей, в сумме 10869,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 32274,8 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственного органа в сумме 11495,6 тысяч тенге;
на развитие массового спорта и национальных видов спорта в сумме 2567,1 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на содержание организаций образования - 10000,0 тысяч тенге;
целевые текущие трансферты на подготовительные мероприятия по проведению областной спартакиады - 71445,6 тысяч тенге;
целевой трансферт на развитие, на реконструкцию стадиона "Атлет" в селе Федоровка Федоровского района - 118000,0 тысяч тенге;
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 882,1 тысяч тенге.
Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрен целевой текущий трансферт в вышестоящие бюджеты в связи с упразднением ревизионных комиссий и их аппаратов районов и созданием государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области" - 2131,0 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
внеочередной сессии                        Е. Жданова
Секретарь
районного маслихата                        Б. Бекенов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов Федоровского района"
___________________ В. Гринак
Приложение
к решению маслихата
от 12 декабря 2013 года № 181
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2012 года № 75
Районный бюджет Федоровского
района на 2013 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I
Доходы

бюджеттік кредит 66200,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 7089,0 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық округтерді жайластыру мәселелерін шешуге 21636,3 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 12344,0 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 4097,0 мың теңге сомасында;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге, 639,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 151317,0 мың теңге сомасында;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайынғы ақша қаражатын төлеуге 10869,0 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге 32274,8 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына 11495,6 мың теңге сомасында;
бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуға 2567,1 мың теңге сомасында;
білім беру ұйымдарын күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 10000,0 мың теңге;
облыстық спартакиаданы өткізу бойынша дайындалу іс-шараларына арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 71445,6 мың теңге;
Федоров ауданының Федоров ауылындағы "Атлет" стадионын қайта жаңғыртуға берілетін нысаналы даму трансферті – 118000,0 мың теңге;
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 882,1 мың теңге сомасында.
2013 жылға арналған аудандық бюджетте аудандардың тексеру комиссиялары мен олардың аппараттарының таратылуына және "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты жоғары тұрған бюджеттерге – 2131,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттің қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен
тыс сессияның төрайымы                     Е. Жданова
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Б. Бекенов
КЕЛІСІЛДІ:
"Федоров ауданының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________________ В. Гринак
Мәслихаттың
2013 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 181 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 75 шешіміне 1-қосымша
Федоров ауданының 2013 жылға
арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I
Кірістер