Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 19 апреля 2013 года N 379/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 17 мая 2013 года N 3539. Утратило силу постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 19 июня 2013 года N 555/6
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 19.06.2013 N 555/6.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", подпунктом 17-1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг:
1) "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации";
2) "Выдача справок по опеке и попечительству";
3) "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям";
4) "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Экибастуза.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Экибастуза                     А. Вербняк
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
18 апреля 2013 год
Утвержден
постановлением акимата
города Экибастуза
от 19 апреля 2013 года N 379/5
Регламент электронной государственной услуги "Постановка на
очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для
направления в детские дошкольные организации"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел образования акимата города Экибастуз", аппаратами акимов поселков Солнечный и Шидерты (далее – услугодатель) и через Центр обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.

Электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 19 сәуірдегі N 379/5 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 17 мамырда N 3539 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 19 маусымдағы N 555/6 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 19.06.2013 N 555/6 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы  жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 17-1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы "Ақпараттандыру туралы" Заңының 29-бабы 2-тармағына, сәйкес, Екібастұз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою";
2) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру";
3) "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру";
4) "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мемілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Екібастұз қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қаласының әкімі                  А. Вербняк
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі           А. Жұмағалиев
2013 жылғы 18 сәуір
Екібастұз қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 19 сәуірдегі
N 379 қаулысымен
бекітілді
"Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою"
электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет) "Екібастұз қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен, Солнечный және Шідерті кенттері әкімдерінің аппараттарымен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) және Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы (бұдан әрі - Орталық), сондай-ақ "электронды үкіметтің": www.egov.kz веб-порталы арқылы көрсетіледі.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) получатель – физическое лицо;
4) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее - ЕНИС);
5) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
6) ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
7) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
8) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
9) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
10) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
11) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
12) веб–портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – ПЭП);

2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы "Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешендi қолданумен ақпаратты сақтау, өндеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе (бұдан әрi - АЖ);
3) алушы – жеке тұлға;
4) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – бұл нотариалдық қызметті және әділет органдары мен нотариалды палаталардың өзара іс-әрекетін автоматтандыруға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі - БНАЖ);
5) жеке сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрi - ЖСН) – жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;
6) МДБ ЖТ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы;
7) тұтынушы – өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінуші және оларды пайдаланушы субъект;
8) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
9) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі - Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға арналған жүйе (бұдан әрі - ХҚО АЖ);
10) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берiлген және электрондық цифрлық қолтаңба (ЭЦҚ) арқылы куәландырылған құжат;
11) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
12) "электронды үкіметтің" веб–порталы – барлық құпиялы үкіметтік ақпараттарды, нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізетін бірыңғай терезені ұсынатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮП);

13) региональный шлюз "электронного правительства" – подсистема шлюза "электронного правительства", предназначенная для интеграции информационных систем "электронного акимата" в рамках реализации электронных услуг (далее - РШЭП);
14) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
15) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по
оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод получателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;

13) "электронды үкiметтiң" аймақтық шлюзi (бұдан әрi - ЭҮАШ) - электрондық қызметті жүзеге асыру асында "электрондық әкімдіктің" ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған "электронды үкiметтiң" қосалқы жүйесі;
14) "электронды үкiметтiң" шлюзi (бұдан әрi - ЭҮШ) электрондық қызметтердi іске асыру аясында "электронды үкiметтiң" ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе;
15) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрi – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiгiн және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету
жөнiнде қызмет көрсетушi әрекетiнiң тәртiбi
6. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi адымдық әрекеттерi мен шешiмдері осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген (өзара функционалдық іс-әрекеттің N 1 диаграммасы):
1) қызмет алушы ЖСН және пароль арқылы ЭҮП-да тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – алушының электрондық мемлекеттiк қызметтi алуы үшiн ЭҮП-на ЖСН мен паролін (авторизациялау үдерiсi) енгізуі.
3) 1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген алушы туралы ЭҮП- дағы деректердiң түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-үдерiс – алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдерiс – алушының осы Регламентте көрсетiлген электрондық мемлекеттiк қызметтi таңдауы, электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, алушының нысанды толтыруы (деректердi енгiзу), Стандарттың 11-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттар көшірмесін сұрау салу нысанында тіркеу, сондай-ақ алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – сәйкестендiру деректерiнiң (сұрау салуда көрсетiлген ЖСН мен ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН арасындағы) сәйкестiлiгiн, ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң мерзiмiн және ХҚКО АЖ тiркеу куәлiгiнiң қайта шақырылған (жойылған) тiзiмiнде жоқтығын тексеру;
7) 4-үдерiс – алушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдерiс – алушының ЭСҚ арқылы электрондық мемлекеттiк қызметті алу үшін сұрау салуды куәландыруы және қызмет көрсетушімен өңделуі үшін ЭҮШ немесе ЭҮАШ арқылы электрондық құжатты (сұрауды) жіберуі;

9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
12) процесс 8 – получение получателем результата услуги (уведомления в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения (диаграмма N 2 функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги через услугодателя приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
10) процесс 8 – получение получателем результата электронной государственной услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения через Центр (диаграмма N 3 функционального взаимодействия) при оказании услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:

9) 6-үдерiс – электрондық құжатты ЭҮШ немесе ЭҮАШ-те тіркеу;
10) 3-шарт – қызмет көрсетушінің алушымен ұсынылған Стандартта көрсетілген құжаттардың электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздемесіне сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 7-үдерiс – алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты, сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – алушымен ЭҮАШ АЖО қалыптасқан электрондық мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiн алу (электрондық құжат нысанындағы хабарлама). Электрондық құжат қызмет көрсетуші қызметкерінің ЭЦҚ пайдалануы арқылы қалыптасады.
7. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi қызмет берушiнiң осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген (өзара функционалдық іс-әрекеттің N 2 диаграммасы) адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсетуші қызметкерінің электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетуі үшін ЭҮАШ АЖО-на ЖСН мен парольды (авторизациялау үдерісі) енгізу;
2) 2-үдеріс – қызмет көрсетуші қызметкерінің мемлекеттiк қызмет көрсетуі үшін осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттiк қызметті таңдауы, сұрау салу нысанын экранға шығаруы, қызмет көрсетуші қызметкерінің алушының деректерін енгізуі;
3) 3-үдеріс – алушының деректері туралы ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ-ға сұрау салу жіберу;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ-да алушы деректерінің барын тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДБ-да алушының деректері жоқтығына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндігі жоқ туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – қызмет көрсетуші қызметкерінің құжаттардың қағаз түрінде бар болуына сұрау салу нысанын толтыру және алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және толтырылған нысанның ЭЦҚ (енгізілген деректер) арқылы қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру;
7) 6-үдеріс – ЭҮАШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
8) 2-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандартта және қызмет көрсету негіздерінде көрсетілген қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу);
9) 7-үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8-үдеріс – алушының ЭҮАШ АЖО құрастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат түріндегі хабарлама) алуы. Электронды құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдана отырып құрастырылады.
8. Орталық арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезінде адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi (функционалдық өзара іс-қимылдың N 3 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:

1) процесс 1 – ввод оператором Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (уведомления в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП.
9. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на веб-портале "электронного правительства" www.egov.kz, а также в услугодателе или Центре.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в услугодатель или Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).

1) 1–үдеріс – Орталық операторының АЖ ХҚКО АЖО қызмет көрсету үшін логин мен пароль (авторизация үдерісі) енгізуі;
2) 2–үдеріс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Орталық операторымен алушы туралы, сондай-ақ алушының сенімхат бойынша өкілінің (нотариалды куәландырылған сенімхат болған жағдайда, басқа сенімхатпен куәландырғанда сенімхаттың деректері толтырылмайды) деректерін енгізуі;
3) 3-үдеріс – ЖТ МДБ ЭҮШ арқылы алушы деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ-ге алушының сенімхат бойынша өкілінің деректері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ алушы деректерінің барын, БНАЖ-де сенімхат деректерін тексеруі;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДБ-да алушы деректерінің, БНАЖ-де сенімхат деректерінің жоқтығына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндігі жоқ туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – Орталық операторының құжаттардың қағаз түрінде бар болуына сұрау салу нысанын толтыру және алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және толтырылған нысанның ЭСҚ (енгізілген деректер) арқылы қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру;
7) 6–үдеріс – ЭҮАШ АЖО арқылы Орталық операторының ЭСҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) жіберу;
8) 7–үдеріс - электрондық құжатты ЭҮАШ АЖО-да тіркеу;
9) 2–шарт – қызмет көрсетушінің Стандартта көрсетілген алушымен қоса берілген құжаттардың және электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуі үшін негіздерге сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 8–үдеріс - алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9–үдеріс - алушымен Орталық операторы арқылы ЭҮАШ АЖО қалыптасқан электрондық мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiн алу (электрондық құжат нысанындағы хабарлама).
9. Электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салу мен жауапты толтыру нысаны www.egov.kz. "электронды үкімет" веб-порталында, сондай-ақ қызмет көрсетушіде немесе Орталықта келтірілген.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салудың орындалу мәртебесін алушының тексеру тәсілі: "Қызметтерді алу тарихы" бөлігінде "электронды үкімет" порталында, сондай-ақ қызмет көрсетушіге немесе Орталыққа жүгінген кезде.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП call-орталығының телефоны арқылы алуға болады: (1414).

3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
12. Структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
Услугодатель;
Центр.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. В приложениях 34 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги "Постановка
на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации"
от 19 апреля 2013 года N 379/5
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1.
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2.
Наименование СФЕ, ИС
ПЭП
ПЭП
ПЭП
ПЭП
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Получатель, авторизуется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Получатель выбирает электронную государственную услугу и формирует данные запроса, выбор получателем ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя ЭЦП
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5.
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6.
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
4 – если есть нарушения в данных получателя; 5 – если нарушений нет
продолжение таблицы
5
6
7
8
ПЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата электронной государственной услуги
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
30 сек – 1 минута
3 рабочих дня
7 – если есть нарушения в данных получателя; 8 – если нарушений нет
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1.
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2.
Наименование СФЕ, ИС
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
ГБД ФЛ
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и пароль
Выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги
Направление запроса о данных получателя в ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отсутствие данных ГБД ФЛ
4.
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5.
Сроки исполнения
10 – 15 сек
10 сек
1,5 мин
10 – 15 сек
6.
Номер следующего действия
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
продолжение таблицы
5
6
7
8
Услугодатель
Услугодатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦП
Регистрация документа в АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата электронной государственной услуги
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
10 – 15 сек
3 рабочих дня
6
7 – если есть нарушения; 8 – если нарушений нет
Таблица 3. Описание действий СФЕ через Центр
1.
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2.
Наименование СФЕ, ИС
АРМ ИС ЦОН
Центр
Центр
ГБД ФЛ, ЕНИС
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает электронную государственную услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5.
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6.
Номер следующего действия
2
3
4 – если есть нарушения в данных получателя; 5 – если нарушений нет
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
Центр
Центр
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата электронной государственной услуги
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
30 сек – 1 минута
1 минута
3 рабочих дня
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
Примечание:
В данных таблицах перечисляются действия (функции, процедуры, операции) всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблиц приложения 1 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги "Постановка
на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации"
от 19 апреля 2013 года N 379/5
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через Центр
Таблица. Условные обозначения
Примечание:
Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает получателям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:

3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету
үдерiсiндегi өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
12. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қатысатын ҚФБ:
Қызмет көрсетуші;
ХҚКО операторы.
13. Әрбiр iс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, iс-қимылы (рәсiмдерiнiң, функцияларының, операцияларының) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтiрiлген.
14. Іс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар, олардың сипаттамасына сәйкес (электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегі) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
15. Осы регламенттiң 34-қосымшаларында хабарлама нысандарын қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі (шығыс құжат) соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері келтірілген.
16. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (рұқсат етілмеген ақпаратты алудан қорғау);
2) тұтастығы (рұқсат етілмеген ақпаратты өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (рұқсат етілмеген ақпарат пен ресурстарды ұстап қалудан қорғау).
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін тұлғада ЖСН болуы;
3) ЭҮП авторизациялау;
4) алушыда ЭСҚ болуы.
2013 жылғы 19 сәуірдегі N 379/5
"Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою" электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
1-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттердің сипаттамасы
1.
Қызмет N (жұмыстар барысы, ағыны)
1
2
3
4
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
3.
Iс әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамалары
Алушы ЖСН және пароль бойынша ЭҮП авторизацияланады
Алушының деректерінде қателіктер болуына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Алушы электрондық қызметтi көрсетуді таңдайды және сұрау салу деректерін қалыптастырады, ЭЦҚ алушыны таңдау
ЭЦҚ алушының деректерінде қателіктер болуына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
4.
Аяқтау формасы (мәлiметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкiмдiк шешiм)
Сұрау салудың нәтижелі аяқталуын хабарламада көрсету
Сұратылған электрондық қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды маршруттау
Сұратылған электронды қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5.
Орындалу мерзімі
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6.
Келесi іс-әрекет нөмiрi
2 – егер алушының мәліметінде бұзушылық болса; 3 – егер авторизация сәтті өтсе
4 – егер алушының мәліметінде бұзушылық болса; 5 – егер бұзушылық болмаса
кестенің жалғасы
5
6
7
8
ЭҮП
ЭҮАШ/ЭҮШ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ЭҮАШ/ЭҮШ
Алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы) және ЭҮАШ/ЭҮШ –ға сұрау салуы
Құжатты тіркеу
Құжатта қателіктер болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Алушының электронды мемлекеттік қызметтi алу нәтижесі
Сұрау салуды маршруттау
Өтінішке нөмір беріп сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжаттарды көрсету
30 сек – 1 минут
5 жұмыс күні
7 – егер алушының мәліметінде бұзушылық болса; 8 – егер бұзушылық болмаса
2-кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Қызмет N (жұмыстар барысы, ағыны)
1
2
3
4
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚО АЖ
Орталық
Орталық
ЖТ МДБ, БНАЖ
3.
Iс әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамалары
Орталықтың операторы логин және пароль бойынша авторизациялайды
Электронды қызметтi көрсетуді таңдайды және сұрау салуды деректерін қалыптастырады
ЖТ МДБ БНАЖ сұрау салады
Алушының деректері болмауына байланысты мәліметтерді алмауы туралы хабарламаны қалыптастырады
4.
Аяқтау формасы (мәлiметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкiмдiк шешiм)
Өтінішке нөмір беріп сұрау салуды тіркеу
Сұрау салудың сәтті қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды маршруттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5.
Орындалу мерзімі
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6.
Келесi іс-әрекет нөмiрi
2
3
4 – егер алушының мәліметінде бұзушылықтар болса; 5 – егер бұзушылықтар болмаса
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
Орталық
Орталық
ЭҮАШ/ЭҮШ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ЭҮАШ/ЭҮШ
ЭЦҚ куәландыратын қажетті сұрау салу түрлеріне бекіте отырып, сұрау салуды толтыру
ЭҮАШ/ЭҮШ ЭЦҚ куәландыратын (қол қоятын) құжаттарды жіберу
Құжатты тіркеу
Алушының деректерінде қателіктер болуына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Алушының электронды мемлекеттік қызметтi алу нәтижесі
Сұрау салудың сәтті қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды маршруттау
Өтінішке нөмір беріп, сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжаттарды көрсету
30 сек – 1 минут
1 минут
5 жұмыс күні
8 – егер бұзушылықтар болса; 9 – егер бұзушылықтар болмаса
3-кесте. Орталық арқылы ҚФБ іс-әрекеттердің сипаттамасы
1.
Қызмет N (жұмыстар барысы, ағыны)
1
2
3
4
2.
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық
Орталық
ЖТ МДБ, БНАЖ
3.
Iс әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмдердiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталықтың операторы ЖСН және пароль бойынша авторизацияланады
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуді таңдайды және сұрау салуды деректерін қалыптастырады
Сұрау салуды ЖТ МДБ, БНАЖ-ге жібереді
Алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастырады
4.
Аяқтау нысаны (мәлiметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкiмдiк шешiм)
Өтініш иесіне нөмір бере отырып сұрау салуды тіркеу
Сұрау салудың ойдағыдай аяқталғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды маршруттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5.
Орындалу мерзімі
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6.
Келесi іс-әрекет нөмiрi
2
3
4 – егер алушының мәліметінде бұзушылық болса; 5 – егер бұзушылық болмаса
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
Орталық
Орталық
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭЦҚ куәлігін, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды қоса отырып сұрау салуды толтыру
ЭЦҚ арқылы куәландырылған (қол қойылған) құжатты ЭҮАШ АЖО-на жіберу
Құжаттарды тіркеу
Алушының құжатында қателіктер болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Алушының электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы
Сұрау салудың ойдағыдай аяқталғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салуды маршруттау
Өтініш иесіне нөмір бере отырып сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжаттарды көрсету
30 сек – 1 минут
1 минута
3 жұмыс күн
8 – егер бұзушылық болса; 9 – егер бұзушылық болмаса
Ескерту:
Бұл кестеде электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің технологиялық тізбесінде аяқтау нысаны, орындау мерзімі, келесi іс-әрекет нөмiрi көрсетіле отырып, іс-әрекеттер (функциялары, рәсiмдері, операциялары) санамаланған.
Осы Регламенттің 1-қосымшасындағы кесте негізінде кестеде электрондық мемлекеттік қызметтi көрсетуде өзара іс-әрекеттің диаграммасы құрылған.
2013 жылғы 19 сәуірдегі N 379/5
"Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою" электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
2-қосымша
1-сурет. ЭҮП арқылы мемлекеттiк электрондық қызмет көрсету
кезiндегi функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасы
2-сурет. Орталық арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету
кезiндегi функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасы
3-сурет. Орталық арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету
кезiндегi функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Ескерту:
Диаграмманың үлгілік ресімделуі бизнес-үдерістерді моделдеуге қолданылатын BPMN 1.2 графикалық нотациясында келтірілген. BPMN-де моделдеу графикалық элементтердің шағын санымен диаграммалар арқылы іске асырылады. Төрт негізгі элементтер санатын түзеді:

1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе "Примечания".
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги "Постановка
на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации"
от 19 апреля 2013 года N 379/5
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги "Постановка
на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации"
от 19 апреля 2013 года N 379/5
Выходная форма положительного ответа на
электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые получателю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе "Уведомления" в личном кабинете на портале "электронного правительства", а также передается в систему ИИС ЦОН.
Уведомление о регистрации ребенка дошкольного
возраста для направления в дошкольную организацию
Выходная форма отрицательного ответа (отказ)
на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги "Постановка
на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для
направления в детские
дошкольные организации"
от 19 апреля 2013 года N 379/5
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
города Экибастуза
от 19 апреля 2013 года N 379/5
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел образования акимата города Экибастуз" (далее – услугодатель) через Центр обслуживания населения (далее – центр), а также через веб-портал "Электронного правительства" - www.e.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).

1) басқару ағынының нысандары: жағдайлар, іс-әрекеттер және қисындық операторлар;
2) біріктіргіш нысандар: басқару ағыны, хабарлама ағыны және ассоциациялар;
3) рөлдер: пул және жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аңдатпалар.
Осы төрт санаттың элементтері бизнес үдерістерінің диаграммаларын құрайды. Модельдің айқындылығын арттыру үшін ерекшелік "Ескерту" бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің және артефактілердің жаңа түрлерін құруға рұқсат етеді.
2013 жылғы 19 сәуірдегі N 379/5
"Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою" электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге
өтініштің экрандық түрі
2013 жылғы 19 сәуірдегі N 379/5
"Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою" электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге
дұрыс жауаптың шығыс түрі
Алушыға берілетін хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесі өзгерген жағдайда беріледі. Хабарламаның мәтініндегі еркін жолдар "электронды үкіметтің" порталында жеке кабинетте "Хабарлама" бөлімінде, сондай-ақ ХҚКО ИИС жүйесінде беріледі.
Мектепке дейінгі ұйымға жіберу үшін мектепке
дейінгі жастағы баланы тіркеу туралы ХАБАРЛАМА
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге
теріс (бас тарту) жауаптың шығыс түрі
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге теріс жауаптың шығыс түрі бас тартуға негіз болатын мәтінмен қоса еркін түрде жазбаша беріледі.
2013 жылғы 19 сәуірдегі N 379/5
"Мектепке дейiнгi балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою" электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттiк қызметтiң "сапалылық" және
"қолжетiмдiлiк" көрсеткiштерiн анықтауға арналған сауалнама түрi
________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сiз мемлекеттiк электрондық қызмет көрсетудiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сiз мемлекеттiк электрондық қызмет көрсету тәртiбi туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Екібастұз қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 19 сәуірдегі
N 379 қаулысымен
бекітілді
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет) "Екібастұз қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы (бұдан әрі - Орталық), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) бар болған жағдайда "электрондық үкіметтің": www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетіледі.

13) региональный шлюз "электронного правительства" – подсистема шлюза "электронного правительства", предназначенная для интеграции информационных систем "электронного акимата" в рамках реализации электронных услуг (далее - РШЭП);
14) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
15) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по
оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод получателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП получателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;

13) "электронды үкiметтiң" аймақтық шлюзi (бұдан әрi - ЭҮАШ) - электрондық қызметті жүзеге асыру асында "электрондық әкімдіктің" ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған "электронды үкiметтiң" қосалқы жүйесі;
14) "электронды үкiметтiң" шлюзi (бұдан әрi - ЭҮШ) электрондық қызметтердi көрсету аясында "электронды үкiметтiң" ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе;
15) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрi – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiгiн және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету
жөнiнде қызмет берушi әрекетiнiң тәртiбi
6. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген (өзара функционалдық іс-әрекеттің N 1 диаграммасы):
1) қызмет алушы ЖСН және пароль арқылы ЭҮП-да тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – алушының ЭҮП-ге электрондық мемлекеттiк қызметтi алуы үшін ЖСН мен паролін (авторизациялау үдерiсi) енгізуі;
3) 1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген алушы туралы ЭҮП- да деректердiң түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-үдерiс – алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-да авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдерiс – алушының осы Регламентте көрсетiлген электрондық мемлекеттік қызметтi таңдауы, қызметтi көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, нысанды толтыруы үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару (деректердi енгiзу), Стандарттың 11-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі қажетті құжаттар көшірмесін сұрау салу нысанында, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін алушымен таңдау;
6) 2-шарт – сәйкестендiру деректерiнiң (сұрау салуда көрсетiлген ЖСН мен ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН арасындағы) сәйкестiлiгiн, ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң мерзiмiн және тiркеу куәлiгiнiң қайта шақырылған (жойылған) тiзiмiнде жоқтығын тексеру;
7) 4-үдерiс – алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдерiс – алушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттiк қызметті алу үшін сұрау салуды куәландыруы және қызмет көрсетушімен өңделуі үшін ЭҮШ немесе ЭҮАШ арқылы электрондық құжатты (сұрауды) жіберуі;

9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
12) процесс 8 – получение получателем результата услуги (уведомления в форме электронного документа), сформированного АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через Центр (диаграмма N 3 функционального взаимодействия) при оказании услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператором Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;

9) 6-үдерiс – электрондық құжатты ЭҮШ немесе ЭҮАШ-те тіркеу;
10) 3 шарт – қызмет көрсетушінің алушымен ұсынылған Стандартта көрсетілген құжаттардың электрондық мемлекеттік қызмет көрсету негіздемесіне сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 7-үдерiс – алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты, сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – алушымен АЖО ЭҮАШ қалыптасқан электрондық мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiн алу (электрондық құжат нысанындағы хабарлама). Электрондық құжат қызмет беруші қызметкердің ЭЦҚ пайдалануы арқылы қалыптасады.
7. Орталық арқылы қызмет көрсету кезiндегi (өзара функционалдық іс-әрекеттің N 3 диаграммасы): адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген
1) 1-үдеріс – Орталықтың операторымен электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетуі үшін ХҚКО АЖО АЖ-ге логин және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізу;
2) 2-үдеріс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттiк қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Орталық операторының алушының мәліметтерін, сондай-ақ алушының сенімхат бойынша өкілінің мәліметтерін (нотариалды куәландырылған сенімхат болғанда, сенімхатты басқадай куәландырғанда бұл сенімхат толтырылмайды) енгізу;
3) 3-үдеріс – алушының деректері туралы ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ-на, сондай-ақ БНАЖ-не алушы өкілінің сенімхат деректері туралы сұрау салу жіберу;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ-да алушы деректерінің, БНАЖ-де сенімхат деректерінің бар-жоғын тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДБ-да алушы деректерінің, БНАЖ-не сенімхат деректерінің жоқтығына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндігі жоқ туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – Орталықтың операторымен құжаттардың қағаз түрінде бар болуына сұрау салу нысанын толтыру және алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және толтырылған нысанның ЭЦҚ (енгізілген деректер) арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үшін сұрау салуды куәландыру;
7) 6-үдеріс – Орталықтың операторымен ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы ЭҮАШ АЖО–на жіберу;
8) 7-үдеріс – АЖО ЭҮАШ-де электрондық құжатты тіркеу;
9) 2-шарт – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандартта және қызмет көрсету негіздерінде көрсетілген қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 8-үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе "Примечания".
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги "Выдача
справок по опеке и попечительству"
от 19 апреля 2013 года N 379/5
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги "Выдача
справок по опеке и попечительству"
от 19 апреля 2013 года N 379/5
Выходная форма положительного ответа на
электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые получателю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе "Уведомления" в личном кабинете на портале "электронного правительства".
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную
государственную услугу, предоставляемого получателю
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги "Выдача
справок по опеке и попечительству"
от 19 апреля 2013 года N 379/5
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
города Экибастуза
от 19 апреля 2013 года N 379/5
Регламент электронной государственной услуги "Выдача
справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения
вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные
подразделения Комитета дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан для оформления
наследства несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел образования акимата города Экибастуз" (далее – услугодатель), через Центр обслуживания населения (далее - Центр), а также через веб-портал "Электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).

1) басқару ағынының объектілері: жағдайлар, іс-әрекеттер және логикалық операторлар;
2) біріктіргіш объектілер: басқару ағыны, хабарлама ағыны және ассоциациялар;
3) рөлдер: пул және жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аннотациялар.
Осы төрт санаттың элементтері бизнес процестердің диаграммаларын құрайды. Модельдің айқындылығын арттыру үшін ерекшелік басқару ағыны "Ескерту" бөлімінде келтірілген басқару ағыны объектілерінің және артефактілердің жаңа түрлерін құруға рұқсат етеді.
2013 жылғы 19 сәуірдегі N 379/5
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге
өтініштің экрандық түрі
2013 жылғы 19 сәуірдегі N 379/5
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге
дұрыс жауаптың шығыс түрі
Алушыға берілетін хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесі өзгерген жағдайда немесе қызмет көрсету мерзімі ұзартылған жағдайда беріледі. Хабарламаның мәтініндегі еркін жолдар жеке кабинетте "электронды үкіметтің" порталында "Хабарлама" бөлімінде беріледі.
Алушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызмет
көрсетуге теріс (бас тарту) жауаптың шығыс түрі
Теріс жауаптың шығыс түрі комиссия қорытындысын қалыптастыру кезінде бас тартуға негіз болатын мәтінмен қоса еркін түрде жазбаша беріледі.
2013 жылғы 19 сәуірдегі N 379/5
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттiк қызметтiң "сапалылық" және
"қолжетiмдiлiк" көрсеткiштерiн анықтауға арналған сауалнама түрi
________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сiз электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;Ъ
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сiз электрондық қызмет көрсету тәртiбi туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Екібастұз қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 19 сәуірдегі
N 379 қаулысымен
бекітілді
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар
беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет) "Екібастұз қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы (бұдан әрі - Орталық), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) бар болған жағдайда "электронды үкіметтің": www.egov.kz веб–порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетіледі.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее - ЕНИС);
4) получатель – физическое лицо
5) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
6) ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
7) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
8) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
9) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
10) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;

2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешендi қолданумен ақпаратты сақтау, өндеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе (бұдан әрi - АЖ);
3) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – бұл нотариалдық қызметті және әділет органдары мен нотариалды палаталардың өзара іс-әрекетін автоматтандыруға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі - БНАЖ);
4) алушы – жеке тұлға;
5) жеке сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрi - ЖСН) – жеке тұлға, оның iшiнде жеке кәсiпкерлiк түрiнде өзiнiң қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;
6) ЖТ МДБ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы;
7) тұтынушы – өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінуші және оларды пайдаланушы субъект;
8) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететiн, тұтынушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
9) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі - Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға арналған жүйе (бұдан әрі - ХҚКО АЖ);
10) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берiлген және электрондық цифрлық қолтаңба ЭЦҚ арқылы куәландырылған құжат;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
города Экибастуза
от 19 апреля 2013 года N 379/5
Регламент электронной государственной услуги "Выдача справок
органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству
для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел образования акимата города Экибастуз" (далее – услугодатель), через Центр обслуживания населения (далее – центр), а также через веб-портал "Электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" (далее – Регламент):
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
3) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее - ЕНИС);

1. Сiз мемлекеттiк электрондық қызмет көрсетудiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сiз мемлекеттiк электрондық қызмет көрсету тәртiбi туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Екібастұз қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 19 сәуірдегі
N 379 қаулысымен
бекітілді
"Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі
мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе
қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органдардың анықтамаларын беру" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет) "Екібастұз қаласы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі - Орталық), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) бар болған жағдайда "электронды үкіметтің": www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмаған балаларға меншік құқығында тиесілі мүлік пен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешендi қолданумен ақпаратты сақтау, өндеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе (бұдан әрi - АЖ);
3) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – бұл нотариалдық қызметті және әділет органдары мен нотариалды палаталардың өзара іс-әрекетін автоматтандыруға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі - БНАЖ);