О бюджете Успенского района на 2014 - 2016 годы
Решение маслихата Успенского района Павлодарской области от 26 декабря 2013 года N 135/30. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 09 января 2014 года N 3657. Утратило силу решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 23 февраля 2015 года № 238/42
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 23.02.2015 № 238/42.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" от 8 июля 2005 года, решением областного маслихата от 13 декабря 2013 года N 198/26 "Об областном бюджете на 2014 - 2016 годы", Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Успенского района на 2014 - 2016 годы согласно приложениям 12 и 3, соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 891 514 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 238 442 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 525 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 421 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 650 126 тысяч тенге;
2) затраты – 1 919 400 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 391 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 4 057 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 44 448 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит бюджета – -68 277 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 68 277 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Успенского района Павлодарской области от 30.01.2014 N 137/31 (вводится в действие с 01.01.2014); от 31.03.2014 N 148/32 (вводится в действие с 01.01.2014); от 28.04.2014 N 165/35 (вводится в действие с 01.01.2014); от 25.07.2014 N 184/37 (вводится в действие с 01.01.2014); от 27.10.2014 N 212/40 (вводится в действие с 01.01.2014); от 24.12.2014 N 220/41 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть в бюджет Успенского района на 2014 год объем субвенции передаваемых из областного бюджета в бюджет Успенского района в сумме 1 460 532 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете Успенского района на 2014 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:

2014 - 2016 жылдарға арналған Успен ауданының бюджеті туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 желтоқсандағы N 135/30 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 09 қаңтарда N 3657 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 ақпандағы № 238/42 шешімімен
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 23.02.2015 № 238/42 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына, облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 13 желтоқсандағы "2014 - 2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" N 198/26 шешіміне сәйкес, Успен аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2014 - 2016 жылдарға арналған Успен ауданының бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға, соның ішінде 2014 жылға арналған мына көлемдерге сәйкес бекітілсін:
1) кірістер – 1 891 514 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 238 442 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 525 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 421 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 650 126 мың теңге;
2) шығыстар - 1 919 400 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 40 391 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттеу өтеу – 4 057 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 44 448 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет дефициті – -68 277 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру – 68 277 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 30.01.2014 N 137/31 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.03.2014 N 148/32 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.04.2014 N 165/35 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.07.2014 N 184/37 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.10.2014 N 212/40 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2014 № 220/41 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2014 жылға арналған Успен ауданының бюджетінде облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 1 460 532 мың теңге сомасындағы субвенция көлемі есепке алынсын.
3. Успен ауданының 2014 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен алынатын ағымдағы нысаналы трансферттер мына көлемдерде есепке алынсын:

1 938 тысяч тенге – на возмещения стоимости сельскохозяйственных животных, больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
74 360 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Успенского района Павлодарской области от 30.01.2014 N 137/31 (вводится в действие с 01.01.2014).
3-1. Учесть в бюджете Успенского района на 2014 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
24 886 тысячи тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
3 308 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
53 102 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 30.01.2014 N 137/31 (вводится в действие с 01.01.2014); с изменениями, внесенными решениями маслихата Успенского района Павлодарской области от 28.04.2014 N 165/35 (вводится в действие с 01.01.2014); от 24.12.2014 N 220/41 (вводится в действие с 01.01.2014).
3-2. Учесть в бюджете Успенского района на 2014 год целевые трансферты на развитие бюджета в следующих размерах:
32 000 тысячи тенге - на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 25.07.2014 N 184/37 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Предусмотреть в бюджете Успенского района на 2014 год:
- по бюджетной программе "Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета" 8 тысяч тенге;
- по бюджетной программе "Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом" 4 057 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 25.07.2014 N 184/37 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Успенского района на 2014 год согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ в разрезе сельских округов Успенского района на 2014 год согласно приложению 5.

1 938 мың теңге - санитарлық союға жіберілетін, бруццелезбен ауыратын ауыл шаруашылығы жануарлардың құнын өтеуге;
74 360 мың теңге - аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін орта жөндеуге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 30.01.2014 N 137/31 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. 2014 жылға арналған Успен ауданының бюджетінде республикалық бюджеттен алынатын нысаналы трансферттер мына көлемдерде есепке алынсын:
24 886 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
3 308 мың теңге – үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақысын көтеруге;
53 102 мың теңге – мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындар қызметкерлерінің лауазымдық жалақасына ерекше еңбек шарты үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 30.01.2014 N 137/31 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 28.04.2014 N 165/35 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2014 N 220/41 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-2. 2014 жылға арналған Успен ауданының бюджетінде бюджетті дамытуға арналған нысанылы трансферттер мына көлемде есепке алынсын:
32 000 мың теңге – ауылдық елді мекендердің сумен жабдықтау желісін дамытуға.
Ескерту. Шешім 3-2 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 25.07.2014 N 184/37 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Успен ауданының 2014 жылға арналған бюджетте қарастырылсын:
- "Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету" бюджеттік бағдарлама бойынша 8 мың теңге;
- "Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы қарызын өтеу" бюджеттік бағдарлама бойынша 4 057 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 25.07.2014 N 184/37 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2014 жылға арналған Успен ауданының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2014 жылға арналған Успен ауданының ауылдық округтері кесіндісінде бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Успенского района на 2014 год в сумме 1 320 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Успенского района Павлодарской области от 25.07.2014 N 184/37 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, могут устанавливаться повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Успенского района Павлодарской области от 30.01.2014 N 137/31 (вводится в действие с 01.01.2014).

7. 2014 жылға арналған Успен ауданының жергілікті атқарушы органдарының резерві 1 320 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 25.07.2014 N 184/37 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгiленуi мүмкiн.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 30.01.2014 N 137/31 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

9. Контроль за реализацией данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономике и бюджету.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года и утрачивает силу с введением в действие решения маслихата о бюджете Успенского района на следующий плановый период.
Председатель сессии
М. Тауасканов
Секретарь районного маслихата
Р. Бечелова
Приложение 1
к решению Успенского
районного маслихата
(ХХХ сессия, V созыв)
от 26 декабря 2013 года N 135/30
БЮДЖЕТ РАЙОНА НА 2014 год (с изменениями)

9. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді және келесі жоспарлы кезеңге арналған Успен ауданының бюджеті туралы мәслихат шешімі қолданысқа енгізілгеннен кейін күшін жояды.
Сессия төрағасы
М. Тауасқанов
Аудандық мәслихат хатшысы
Р. Бечелова
Успен аудандық мәслихатының
(V сайланған ХХХ сессиясы)
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
N 135/30 шешіміне
1 қосымша
2014 жылға арналған аудан бюджеті (өзгерістерімен)