Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде"
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 23 января 2013 года N 50. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 февраля 2013 года N 2195. Утратило силу постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 23 мая 2013 года N 223
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 23.05.2013 N 223
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах»,  подпунктом 17-1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», акимат Айыртауского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде».
2.Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на и.о. руководителя аппарата акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области Мергасимова Ермека Абуовича.
3.Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Айыртауского района         А.Сейфуллин
Утвержден
постановлением акимата
Айыртауского района
от 23 января 2013 года №50
Регламент электронной государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде» (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области» (далее – уполномоченный орган/услугодатель), а также на альтернативной основе через центр обслуживания населения (далее - Центр) или веб - портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее - ПЭП), при условии наличия у заявителя электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.

"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 23 қаңтардағы N 50 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 ақпанда N 2195 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 23 мамырдағы N 223 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 23.05.2013 N 223 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1 бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабы 1-тармағының 17-1) тармақшасы, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы «Ақпараттандыру туралы» Заңының   29-бабының 2-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімі аппараты басшысының м.а. Е.Ә. Мерғасымовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Айыртау ауданының әкімі               А.Сейфуллин
Айыртау ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 23 қаңтардағы № 50
қаулысымен бекітілді
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі» электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет ) «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган/ қызмет беруші), халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы (бұдан әрі – Орталық) сондай-ақ өтініш берушінің электрондық цифрлы қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) болған жағдайда www.e.gov.kz. «электрондық үкімет» (бұдан әрі – ЭҮП) веб - порталы не баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі - Орталық) арқылы көрсетіледі.
Шалғай елді мекен тұрғындарына мемлекеттік қызметтің қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында Мобильдік орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2010 года № 76 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. В настоящем Регламенте «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде» (далее - Регламент) используются следующие понятия и сокращения:
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) информационная система  – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
3) единая нотариальная информационная система – это аппаратно– программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – ЕНИС);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
5) государственная база данных «Физические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее - ИС Центр);
7) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, которые участвуют в процессе оказания услуги;

2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 ақпандағы № 76 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі: жартылай автоматтандырылған (медиа - алшақтығы бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі» мемлекеттік қызмет Регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) ақпараттық жүйе – ақпараттық - бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, тасымалдауға және ұсынуға арналған жүйе(бұдан әрі - АЖ);
3) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – нотариалдық қызметті және әділет органдары мен нотариалдық палатаның өзара әрекеттесуін автоматтандыруға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі - БНАЖ);
4) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі - ЖСН);
5) «Жеке тұлға» мемлекеттік деректер базасы -  Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруге ендіру мақсатында автоматтандырылған жинау, сақтау және ақпаратты өңдеу, жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін құрастыруға және олар туралы өзекті және сенімді ақпараттарды Қазақстан Республикасындағы заңнамаларына сәйкес және мемлекеттік басқару органдарына және олардың өкілеттілігі аясында басқа субъектілерге беруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
6) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары, сондай-ақ тиісті министрліктері және ведомстволары (бұдан әрі – ХҚКО АЖ) арқылы халыққа қызмет ұсыну процесін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
7) құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ )  – бұл  қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мекемелердің немесе уәкілетті органдардың құрылымдық бөлімшелер тізбесі;

8) получатель государственной услуги – граждане Республики Казахстан, указанные в пункте 6 Стандарта;
9) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
12) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно - цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
13) веб - портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
14) региональный шлюз «электронного правительства» - подсистема шлюза «электронного правительства», предназначенная для интеграции информационных систем «электронного акимата» в рамках реализации электронных услуг (далее - РШЭП);
15) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
16) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия через ПЭП  (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель государственной услуги осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей государственной услуги на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод получателем государственной услуги ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе государственной услуги через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных получателя государственной услуги;
5) процесс 3 – выбор получателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем государственной услуги формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 11 Стандарта, а также выбор получателем государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

8) мемлекеттік қызметті алушы – Стандарттың 6 тармағында көрсетілген Қазақстан Республикасының азаматтары;
9) пайдаланушы  -  өзіне қажетті электрондық ақпараттық және олармен қолданатын ресурстарды алу үшін ақпаратты жүйеге жүгінуші субъект (тұтынушы, қызмет беруші);
10) транзакциялық  қызмет – электрондық цифрлы қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық ресурстарды пайдаланушымен көрсетілетін қызмет;
11) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
12) электрондық құжат – ақпарат электрондық - цифрлы түрде ұсынылған және электрондық цифрлы қолтаңбамен (ЭЦҚ) берілген құжат;
13) «электрондық үкіметтің» веб - порталы (бұдан әрі - ЭҮП) - нормативтік құқықтық база және электрондық мемлекеттік қызметтерді қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпаратқа өзімен бірегей қолжетімділік терезені білдіретін ақпараттық жүйе;
14) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі – электрондық қызметті жүзеге асыру аясында «электрондық әкімдіктің» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған «электрондық үкімет» шлюзінің жүйе бөлігі (бұдан әрі – ЭҮӨШ);
15) «электрондық үкімет» шлюзі - электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
16) электрондық цифрлы қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлы қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлы таңбалардың жиынтығы.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген ЭҮП (қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің №1 диаграмма) арқылы қызмет берушінің адымдық іс - әрекеттері мен шешімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы ЖСН және парольдің көмегімен ЭҮП-на тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 процесс – ЭҮП-да қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушымен ЖСН-нің және парольдің енгізілуі (авторизациялау процесі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген мемлекеттік қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП-да  тексеру;
4) 2 процесс – мемлекеттік қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП  қалыптастыру;
5) 3 процесс – осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұраныс салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу), осы Стандарттың 11 тармағында көрсетілген электронды түрде қажетті құжаттардың көшірмесін сұраныстың нысанына тіркеу, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін мемлекеттік қызметті алушының таңдауы;

6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя государственной услуги;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП получателя государственной услуги и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 Стандарта и оснований для оказания услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя государственной услуги;
12) процесс 8 – получение получателем государственной услуги результата услуги (уведомление о постановке на учет с указанием порядкового номера очереди либо мотивированный ответ об отказе в постановке на учет с указанием обоснованных причин в форме электронного документа), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя государственной услуги;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя государственной услуги;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя государственной услуги в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя государственной услуги в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем государственной услуги, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

6) 2 шарт – ЭЦҚ–нің тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және кері шақыртылған тіркеу куәлігінің тізімінде жоқтығын,  сондай –ақ ЖСН (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) сәйкестігін тексеру;
7) 4 процесс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5 процесс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұранысты куәландыру және қызмет берушімен өңдеу жүргізу үшін ЭҮӨШ АЖО-да ЭҮШ арқылы электрондық құжатты (сұранысты) жолдау;
9) 6 процесс – ЭҮӨШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
10) 3 шарт – Стандарттың 11 тармағында көрсетілген, мемлекеттік қызметті алушымен қоса берілген құжаттардың сәйкестігін және қызмет көрсету үшін негіздемені қызмет берушімен тексерілуі (өңделуі);
11) 7 процесс - мемлекеттік қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 8 процесс – мемлекеттік қызметті алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (кезектің реттік нөмірін көрсетумен есепке қою туралы хабарлама не электронды құжат үлгісінде дәлелді себептерді көрсетумен есепке қоюдан бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы. Электронды құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолданумен қалыптастырылады.
7. Осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген қызмет берушінің (қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің №2 диаграмма) адымдық іс - әрекеттері мен шешімдері:
1) 1 процесс – қызмет беруші қызметкерінің қызмет көрсету үшін ЖСН мен парольді (авторизациялау процесі) ЭҮӨШ АЖО-ға енгізуі;
2) 2 процесс – қызмет беруші қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және қызмет беруші қызметкерімен мемлекеттік қызметті алушы деректерін енгізуі;
3) 3 процесс – мемлекеттік қызметті алушының деректері туралы ЖТ МДБ ЭҮШ арқылы сұранысты жолдау;
4) 1 шарт - ЖТ МДБ мемлекеттік қызметті алушы деректерінің болуын тексеру;
5)  4 процесс - ЖТ МДБ мемлекеттік қызметті алушы деректерінің  жоқтығына байланысты деректерді алуға  мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6)  5 процесс – қызмет беруші қызметкердің мемлекеттік қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қағаз түрінде құжаттардың болуы туралы белгі бөлігінде сұраныс нысанын толтыруы және сканерлеуі, қызмет көрсетуге сұраныс ЭҮП толтырылған нысан (енгізілген деректер) арқылы куәландыру және оларды сұраныстың нысанына тігу;

7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в пункте 11 Стандарта и оснований для оказания услуги;
9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя государственной услуги;
10) процесс 8 – получение получателем государственной услуги результата услуги (уведомление о постановке на учет с указанием порядкового номера очереди либо мотивированный ответ об отказе в постановке на учет с указанием обоснованных причин в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия через Центр  (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - ввод оператора Центра в АРМ ИС Центр логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и оператором Центра данных получателя государственной услуги, а также данных по доверенности представителя получателя государственной услуги (при нотариально удостоверенной  доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных получателя государственной услуги, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя государственной услуги;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя государственной услуги в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя государственной услуги в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, представленных получателем государственной услуги, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 -  направление электронного документа (запроса получателя государственной услуги) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 Стандарта и оснований для оказания услуги;

7) 6 процесс – электронды құжатты ЭҮӨШ АЖО-ға тіркеу;
8) 2 шарт – Стандарттың 11 тармағында көрсетілген, қоса берілген құжаттардың сәйкестігін және қызмет көрсету үшін негіздемені қызмет берушімен тексерілуі (өңделуі);
9) 7 процесс - мемлекеттік қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
10) 8 процесс - мемлекеттік қызметті алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (кезектің реттік нөмірін көрсетумен есепке қою туралы хабарлама не электронды құжат үлгісінде дәлелді себептерді көрсетумен есепке қоюдан бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы. Электронды құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолданумен қалыптастырылады.
8. Осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген Орталық (қызмет көрсету кезінде функционалдық әрекеттесудің №3 диаграмма) арқылы қызмет берушінің адымдық іс - әрекеттері мен шешімдері:
1) 1 процесс – Орталық операторының қызмет көрсету үшін логин мен парольді (авторизациялау процесі) Орталық АЖ АЖО-ға енгізуі;
2) 2 процесс – Орталық операторымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және Орталық операторымен мемлекеттік қызмет алушы деректерін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет алушы өкілінің сенімхаты бойынша деректерін (сенімхат нотариалдық расталған кезінде, сенімхат басқаша расталса -  сенімхат деректері толтырылмайды) енгізуі;
3) 3 процесс – мемлекеттік қызмет алушының деректері туралы ЖТ МДБ ЭҮШ арқылы, сондай-ақ  мемлекеттік қызмет алушы өкілінің сенімхаты деректері туралы – БНАЖ сұранысты жолдау;
4) 1 шарт - ЖТ МДБ мемлекеттік қызмет алушы деректерінің, БНАЖ сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5)  4 процесс - ЖТ МДБ мемлекеттік қызмет алушы деректерінің, БНАЖ сенімхат деректерінің  жоқтығына байланысты деректерді алуға  мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6)  5 процесс – Орталық операторы мемлекеттік қызмет алушымен ұсынылған құжаттарды қағаз түрінде құжаттардың болуы туралы белгі бөлігінде сұраныс нысанын толтыруы және сканерлеуі, қызмет көрсетуге сұраныс ЭҮП толтырылған нысан (енгізілген деректер) арқылы куәландыру және оларды сұраныстың нысанына тігу;
7) 6 процесс – (мемлекеттік қызмет алушының сұранысы) ЭҮӨШ АЖО-да ЭҮП арқылы Орталық операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты  жіберу;
8) 7 процесс - электронды құжатты ЭҮӨШ АЖО-ға тіркеу;
9) 2 шарт – Стандарттың 11 тармағында көрсетілген, мемлекеттік қызмет алушымен қоса берілген құжаттардың сәйкестігін және қызмет көрсету үшін негіздемені қызмет берушімен тексерілуі (өңделуі);

10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя государственной услуги;
11) процесс 9 – получение получателем государственной услуги через оператора Центра результата услуги (уведомление о постановке на учет с указанием порядкового номера очереди либо мотивированный ответ об отказе в постановке на учет с указанием обоснованных причин в форме электронного документа в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП.
9. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в УО/Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник услугодателя;
2) сотрудник Центра.

10) 8 процесс - мемлекеттік қызмет алушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 9 процесс - мемлекеттік қызмет алушының ЭҮӨШ АЖО-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (кезектің реттік нөмірін көрсетумен есепке қою туралы хабарлама не электронды құжат үлгісінде дәлелді себептерді көрсетумен есепке қоюдан бас тарту туралы дәлелді жауап) Орталық операторы арқылы алуы.
9. Қызмет көрсету үшін сұраныс пен жауапты толтыру нысаны  «Е-лицензирование» www.elicense.kz. веб-порталында көрсетілген.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін алушымен тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталында «Қызметті алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ УО/Орталыққа жүгінген кезде.
11. Қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны саll - орталығының телефоны: (1414) бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік  қызмет көрсету процесіндегі
өзара әрекеттесу тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық - функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - ҚФЕ):
1) қызмет берушінің қызметкері;
2) Орталық қызметкері.

13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.

13. Әрбір әкімшілік іс - әрекеттің (рәсімдер)  орындалу мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ әкімшілік іс - әрекетінің (рәсімдер, қызметтер, операциялар) бір ізділігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Олардың сипаттамасына сәйкес іс-әрекеттердің логикалық бір ізділігі арасындағы өзара байланысын бейнелейтін диаграммалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

15. Результаты оказания услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему  Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям государственной услуги:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).

15. Мемлекеттік қызметті алушыға электрондық мемлекеттік  қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Мемлекеттік қызметті алушымен қызмет көрсету процесіне қойылатын талаптар:
1) құпия (рұқсат етілмеген ақпаратты алудан сақтау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсат етілмеген өзгертуден сақтау);
3) қол жетімділік (ақпараттар мен ресурстарды рұқсат етілмеген кемітуден сақтау);

17. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного жилищного
фонда или жилище, арендованном местным
исполнительным органом в частном жилищном фонде»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименова-
ние СФЕ
Получатель государ-
ственной услуги
ПЭП
Получатель государ-
ственной услуги
ПЭП
Получатель государ-
ственной услуги
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименова-
ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизу-
ется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя государ-
ственной услуги
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором получателя государ-
ственной услуги ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя государ-
ственной услуги ЭЦП
Удостове-
рение (подписа-
ние) посред-
ством ЭЦП получателя государ-
ственной услуги и направле-
ние запроса в АРМ РШЭП
Регис-
трация докумен-
та
Формирова-ние сообщения об отказе в связи с имеющимися наруше-
ниями в документах получателя государ-
ственной услуги
Получе-
ние получа-
телем государ-
ственной услуги резуль-
тата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно
-распоря-
дительное решение)
Отображе-
ние уведомле-
ния об успешном формирова-нии запроса
Формирова-ние сообщения об отказе в запраши-
ваемой электрон-
ной государ-
ственной услуге
Маршрути-
зация запроса
Формирова-ние сообщения об отказе запраши-
ваемой электрон-
ной государ-
ственной услуге
Маршрути-
зация запроса
Регис-
трация запроса с прис-
воением номера заявле-
нию
Формирова-ние мотивиро-
ванного отказа
Отобра-
жение выходно-
го докумен-
та
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
30 секунд – 1 минута
1 минута
30 секунд
15 минут
6
Номер следующего действия
2 -  если есть нарушения в данных получателя государствен-ной услуги; 3- если авторизация прошла успешно
-
4 – если есть нарушения в данных получателя государствен-ной услуги; 5 – если нарушений нет
-
-
7 – если есть нарушения в данных получателя государст-венной услуги; 8- если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименова-
ние СФЕ, ИС
Сотрудник услуго-
дателя
Сотрудник услуго-
дателя
Сотрудник услуго-
дателя
ГБД ФЛ
Сотрудник услугодателя
Сотруд-
ник услуго-
дателя
Сотрудник услуго-
дателя
Сотруд-
ник услуго-
дателя
3
Наименова-ние действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизу-
ется на АРМ РШЭП через ИИН и пароль
Выбор сотруд-
ником услугода-
теля услуги
Направле-
ние запроса о данных получателя государ-
ственной услуги в ГБД ФЛ
Форми-
рование сообще-
ния об отсут-
ствии данных ГБД ФЛ
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостовере-
нием ЭЦП
Регис-
трация доку-
мента в АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушени-
ями в документах получателя государ-
ственной услуги
Получе-
ние получа-
телем государ-
ственной услуги резуль-
тата услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-
распоряди-тельное решение)
Расписка
Отображе-
ние уведомле-
ния об успешном формирова-нии запроса
Маршрути-
зация  запроса
Формиро-вание мотиви-
рован-
ного отказа
Маршрутизация запроса
Регис-
трация запроса с присво-
ением номера заявле-
нию
Формирова-ние мотивиро-
ванного отказа
Формиро-вание резуль-
тата услуги – уведом-
ления
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
10-15 секунд
10-15 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
10-15 секунд
6
Номер следующего действия
-
-
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
-
6
7- если есть нарушения; 8- если нарушений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через Центр
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наимено-
вание СФЕ, ИС
Сотрудник Центра
Сотрудник Центра
Сотруд-
ник Центра
ГБД ФЛ, ЕНИС
Сотруд-
ник Центра
Сотруд-
ник Центра
Сотруд-
ник Центра
Сотруд-
ник Центра
Сотруд-
ник Центра
3
Наимено-
вание действия (процес-
са, про-
цедуры, операции) и их описание
Автори-
зуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направ-
ление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формиру-
ет сообще-
ние о невоз-
можности получе-
ния данных в связи с отсут-
ствием данных получа-
теля государ-
ственной услуги
Запол-
нение запроса с прикреп-
лением к форме запроса необхо-
димых докумен-тов и удосто-
верение ЭЦП
Направ-
ление докумен-
та удосто-
верен-
ного (подпи-
санного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регис-
трация докумен-
та
Форми-
рование сообще-
ния об отказе в услуге в связи с имеющи-
мися наруше-
ниями в докумен-
тах получа-
теля государ-
ственной услуги
Получе-
ние получа-
телем государ-
ственной услуги резуль-
тата услуги
4
Форма заверше-
ния (данные, документ, органи-
зационно-распоря-
дительное решение)
Расписка
Отображе-ние уведом-
ления об успешном формиро-
вании запроса
Маршру-
тизация запроса
Форми-
рование мотиви-
рован-
ного отказа
Отобра-
жение уведом-
ления об успешном форми-
ровании запроса
Маршру-
тизация запроса
Регис-
трация запроса с прис-
воением номера заявле-
нию
Форми-
рование мотиви-
рован-
ного отказа
Форми-
рование резуль-
тата услуги – уведомле-ния
5
Сроки испол-
нения
30 секунд - 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
30 секунд – 1 минута
1 минута
1 минута
30 секунд – 1 минута
15 минут
6
Номер следую-
щего действия
2
3
4 – если есть наруше-
ния в данных получа-
теля государ-
ственной услуги; 5 – если наруше-
ний нет
-
-
-
7 – если есть наруше-
ния; 9 – если наруше-
ний нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище, арендованном
местным исполнительным органом в частном жилищном фонде»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2  функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ИС Центр
Таблица. Условные обозначения
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной услуги
«Постановка на учет и очередность граждан,
нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище, арендованном
местным исполнительным органом
в частном жилищном фонде»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
_____________________________________________________________________
(наименование услуги)

17. Қызмет көрсетудің техникалық жағдайы:
1) Интернетке шығу;
2) қызмет көрсетілетін тұлғаның ЖСН-нің болуы;
3) ЭҮП авторизациялау;
4) тұтынушының ЭЦҚ болуы.
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе
жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган
жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою
және олардың кезегі» электрондық мемлекеттік қызмет
Регламентіне
1- қосымша
1 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ-нің іс - әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің іс - әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс - әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Мемлекет-
тік қызметті алушы
ЭҮП
Мемлекет-
тік қызметті алушы
ЭҮП
Мемлекет-
тік қызметті алушы
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
ЭҮӨШ АЖО
3
Іс - әрекеттің (процестің, рәсімнің, операция-
ның) атауы және оның сипаттамасы
ЖСН және пароль бойынша ЭҮП авториза-
цияланады
Мемлекет-
тік қызметті алушы деректе-
рінде бұзушылық- тардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптас-
тырады
Қызметті таңдайды және сұраныстың деректерін қалыптас-
тырады, ЭҮП мемлекет-
тік қызметті алушының таңдауы
ЭҮП мемлекет-
тік қызметті алушы деректе-
рінде бұзушылық- тардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптас-
тырады
Мемлекет-
тік қызметті алушының ЭҮП арқылы куәландыру (қол қою) және сұранысты ЭҮӨШ АЖО жіберу
Құжатты тіркеу
Мемлекет-
тік қызметті алушының деректе-
рінде бұзушылық-тардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптас-
тыру
Мемле-
кеттік қызметті алушының қызмет нәтиже-
сін алуы
4
Аяқтау нысаны
(деректер, құжат, ұйымдастыру - өкімдік шешім)
Сұранысты сәтті қалыптас-тырғандығы туралы хабарла-
маны бейнелеу
Сұратылған электрон-
дық мемлекет-
тік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптас-
тыру
Сұранысты бағыттау
Сұратылған электрон-
дық мемлекет-
тік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптас-
тыру
Сұранысты бағыттау
Өтінішке нөмір берумен сұраныс-
ты тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптас-
тыру
Шығыс құжатын бейнелеу
5
Орындау мерзімдері
30 секунд - 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд – 1 минут
1 минут
30 секунд
15 минут
6
Келесі іс  -әрекеттің нөмірі
2-егер мемлекет-
тік қызметті алушының деректе-
рінде бұзушылық-
тар болса;
3 – егер авториза-
ция сәтті өтсе
-
4-егер мемлекет-
тік қызметті алушының деректе-
рінде бұзушылық-
тар болса;
5–егер бұзушылық-
тар болмаса
-
-
7-егер мемле-
кеттік қызметті алушының дерек-
терінде бұзушылықтар болса; 8 - егер бұзушы-
лықтар болмаса
-
-
2 кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ-нің іс - әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің іс - әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс - әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Қызмет берушінің қызметкері
Қызмет берушінің қызметкері
Қызмет берушінің қызметкері
ЖТ МДБ
Қызмет берушінің қызметкері
Қызмет беруші-
нің қызмет-
кері
Қызмет берушінің қызметкері
Қызмет беруші-
нің қызмет-
кері
3
Іс - әрекеттің (процестің, рәсімнің, операция-
ның) атауы және оның сипаттамасы
ЖСН және пароль арқылы ЭҮӨШ АЖО авториза-
цияланады
Қызмет беруші қызметке-
рінің қызметті таңдауы
Мемлекет-
тік қызметті алушының деректері туралы сұранысты ЖТ МДБ-ға жолдау
ЖТ МДБ-да деректер-
дің жоқтығы туралы хабарла-
маны қалыптастыру
Сканерлен құжаттарды тіркеумен және ЭЦҚ куәландыру-мен сұраныс нысанын толтыру
ЭҮӨШ АЖО-да құжатты тіркеу
Мемлекет-
тік қызметті алушының құжатта-
рында бұзушылық- тардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптас-
тырады
Мемле-
кеттік қызметті алушының қызмет нәтиже-
сін алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру - өкімдік шешім)
Қолхат
Сұранысты сәтті қалыптас-
тырғандығы туралы хабарла-
маны бейнелеу
Сұранысты бағыттау
Дәлелді бас тартуды қалыптас-
тыру
Сұранысты бағыттау
Өтінішке нөмір берумен сұраныс-
ты тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптас-
тыру
Қызмет нәтижесі – хабар-
ламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10-15 секунд
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
10-15 секунд
6
Келесі іс  -әрекеттің нөмірі
-
-
4-егер бұзушылық-тар болса; 5 – егер бұзушылық-тар болмаса
-
6
4 - егер бұзушы-
лықтар болса;
5 – егер бұзушы-
лықтар болмаса
-
-
3 кесте. ХҚКО арқылы ҚФЕ-нің іс - әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің іс - әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс - әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Орталық қызмет-
кері
Орталық қызмет-
кері
Орталық қызмет-
кері
ЖТ МДБ, БНАЖ
Орталық қызмет-
кері
Орталық қызмет-
кері
Орталық қызмет-
кері
Орталық қызмет-
кері
Орта-
лық қыз-
мет-
кері
3
Іс - әрекеттің  (процес-
тің, рәсімнің, операция-
ның)  атауы және оның сипат-
тамасы
Логин және пароль бойынша Орталық опера-
торы автори-
зация-
ланады
Қызметті таңдайды және сұраныс-
тың деректе-
рін қалыптас-
тырады
Сұранысты ЖТ МДБ, БНАЖ жолдау
Мемлекет-
тік қызметті алушының деректе-
рінің жоқтығына байла-
нысты алушының деректе-
рін алуға мүмкін еместігі туралы хабарла-
маны қалыптас-
тырады
Қажетті құжат-
тармен және ЭЦҚ куәлан-
дырумен сұраныс нысанына тіркеу-
мен сұраныс-
ты толтыру
ЭҮӨШ АЖО-да ЭЦҚ куәлан-
дырылған (қол қойыл-
ған) құжатты жолдау
Құжатты тіркеу
Мемлекет-
тік қызметті алушының құжат-
тарында бұзушы-
лықтардың болуына байланыс-
ты бас тарту туралы хабарлама қалыптас-тыру
Мем-
лекет-
тік қыз-
метті алу-
шының қызмет нәтиже-сін алуы
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдас-
тыру - өкімдік шешім)
Қолхат
Сұранысты сәтті қалыптас-
тырған-
дығы туралы хабарла-
маны бейнелеу
Сұранысты бағыттау
Дәлелді бас тартуды қалып-
тастыру
Сұраныс-
ты сәтті қалып-
тастыр-
ғандығы туралы хабар-
ламаны бейнелеу
Сұраныс-
ты бағыттау
Өтініш-
ке нөмір берумен сұра-
нысты тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптас-тыру
Қызмет нәти-
жесі– хабар-
ламаны қалып-
тас-
тыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
30 секунд – 1 минут
1 минут
1 минут
30 секунд – 1 минут
15 минут
6
Келесі іс  -әрекеттің нөмірі
2
3
4 - егер мемлекет-
тік қызметті алушының деректе-
рінде бұзушы-
лықтар болса;
5 – егер бұзушы-
лықтар болмаса
-
-
-
7 - егер бұзушы-лықтар болса;
5 – егер бұзушы- лықтар болма-
са
-
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын
үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан
жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын
үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және
олардың кезегі» электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету Регламентіне
2 қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі  өзара функционалдық әрекеттесудің №1 диаграммасы
Қызмет беруші  арқылы  электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өзара функционалдық әрекеттесудің №2 диаграммасы
Орталық АЖ арқылы  электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өзара функционалдық әрекеттесудің
№3 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй
қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге
мұқтаж азаматтарды есепке қою
және олардың кезегі» электрондық
мемлекеттік қызмет Регламентіне
3 қосымша
«Сапа» және «қол жетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама үлгісі
____________________________________________________________
(қызмет атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процессінің сапасы мен нәтижесіне  қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
3) қанағаттанамын.