О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 68 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10 декабря 2013 года N 148. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 декабря 2013 года N 2444
Сноска. Утратило силу решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.12.2013 N 152
В соответствии c подпунктом 4) пункта 2 статьи 106, пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области «О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № 68 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 2062 от 15 января 2013 года, опубликованных в газетах от 1 февраля 2013 года «Тайынша таңы», от 1 февраля 2013 года «Тайыншинские вести») следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2013-2015 (далее бюджет района) годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
«1) доходы - 3760083 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 676037 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 11162 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 114796 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2958088 тысяч тенге;
2) затраты – 3821662,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6940,6 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 8075 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1134,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15350 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 15350 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -83870,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 83870,4 тысяч тенге;
поступление займов - 8034 тысяч тенге;
погашение займов - 1134,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 76970,8 тысяч тенге.».
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Учесть целевые трансферты из республиканского бюджета на 2013 год в следующих размерах:

"2013-2015 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 68 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы N 148 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 12 желтоқсанда 2444 болып тіркелді
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.12.2013 N 152 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 2-тармағы 4) тармақшасына, 109-бабының 5-тармағына, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 21 бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2013-2015 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті туралы» Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 68 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 15 қаңтарда № 2062 тіркелген, «Тайынша Таңы» 2013 жылғы 1 ақпанда № 5, «Тайыншинские вести» 2013 жылғы 1 ақпанда № 5 газеттерде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2013-2015 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 3760083 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 676037 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11162 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 114796 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2958088 мың теңге;
2) шығындар – 3821662,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 6940,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8075 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1134,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 15350 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 15350 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -83870,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 83870,4 мың теңге.
займдардың түсімі – 8034 мың теңге;
займдарды өтеу – 1134,4 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланатын қалдығы – 76970,8 мың теңге».
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. 2013 жылға арналған республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер келесі көлемдерде есепке алынсын:

1) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 «Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы» в сумме 12291 тысяч тенге, в том числе:
12291 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
2) 16183 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
3) 69230 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) 11765 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
5) 2572 тысяч тенге - на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
6) 69330 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
7) 3671 тысяч тенге - на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
8) 33986 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
9) 28899 тысяч тенге - на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении программы «Развитие регионов»;
10) 92465 тысяч тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
11) 161254 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
12) 9003 тысяч тенге - на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.».
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Учесть в бюджете района на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 8034 тысяч тенге.».
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель ХХI сессии
маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
Секретарь
маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель
отдела экономики и финансов
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
10 декабря 2013 года
Т. Сарсембаев
К. Шарипов
Б. Сарсембаев
Приложение
к решению районного маслихата
от 10 декабря 2013 года № 148
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 20 декабря 2012 года № 68
Бюджет Тайыншинского района на 2013 год
Категория
Наименование
сумма (тыс. тенге)
Класс
Под-
класс
I. ДОХОДЫ

1) 12291 мың теңге сомасында – «Қазақстан Республикасының 2011 - 2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2011 - 2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтауға – 12291 мың теңге;
2) Жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері – 16183 мың теңге;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 69230 мың теңге;
4) үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілікті көтеруден өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 11765 мың теңге;
5) мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету бойынша іс-шараларды іске асыруға – 2572 мың теңге;
6) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 69330 мың теңге;
7) мұқтаж азаматтарға үйде арнаулы әлеуметтік көмек көрсетуге – 3671 мың теңге;
8) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін үстеме ақы көлемін ұлғайтуға – 33986 мың теңге;
9) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі «Өңірлерді дамыту» бағдарламасын бекіту туралы» № 862 қаулысымен бекітілген «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы аясында өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға – 28899 мың теңге;
10) Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 92465 мың теңге;
11) Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 161254 мың теңге;
12) жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға - 9003 мың теңге».
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау іс-шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен түскен бюджеттік кредиттер 8034 мың теңге сомасында есептелсін».
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
XX сессияның төрағасы
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
«КЕЛІСІЛДІ»
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы экономика және
қаржы бөлімінің басшысы
2013 жылғы желтоқсан
Т. СәрсембаевҚ. ШәріповБ. Сәрсембаев
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 148 шешіміне
1-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 148 шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған Тайынша ауданының бюджеті
са-
нат
сы-
нып
кіші
сы-
нып
Атауы
сомасы (мың теңге)
І. КІРІСТЕР