О районном бюджете Тимирязевского района 2014-2016 годы
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2013 года N 21/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 января 2014 года N 2495
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 05.01.2015 N 13.2.1.25/4).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 576 837,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 213 759 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 128 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 414 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 337 536,2 тысячи тенге;
2) затраты – 1 585 294,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 025,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 772 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 746,5 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 340 тысяч тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 3 340 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 26 823 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 26 823 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 20 772 тысяч тенге;
погашение займов – 5 746,5 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11797,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.11.2014 N 31/1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды и дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2014-2016 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 желтоқсандағы N 21/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 20 қаңтарда N 2495 болып тіркелді
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихаты 05.01.2015 N 13.2.1.25/4 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес 2014-2016 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 576 837,4 мың теңге, соның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 213 759 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 128 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім – 23 414 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 337 536,2 мың теңге;
2) шығындар – 1 585 294,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 15 025,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 20 772 мың теңге;
бюджеттік несиелерді жабу – 5 746,5 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 3 340 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 3 340 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит (профицит) – -26 823 мың теңге;
6) бюджеттің дефицитін қаржыландыру – 26 823 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 20 772 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 746,5 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 11 797,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 24.11.2014 N 31/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
жеке және заңды тұлғаларға, жеке кәсіпкерлерге мүлік салығы;
жер салығы;
көлік қаражатына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
заңды және жеке тұлғалармен бөлшектеп сатылатын (авиациялықтан басқа), сондай-ақ, өзіндік өндірістік қажеттіліктерге қолданылатын бензин және заңды және жеке тұлғалармен, сондай-ақ өзіндік өндірістік қажеттіліктерге қолданылатын дизельді жанармай акциздері;
республикалық бюджеттен алынатын кеңестік жинақ және мемлекеттік баждан басқа мемлекет бажы.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет: продажи земли и нематериальных активов;
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам.
6. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета на 2014 год в сумме 1 141 268 тысяч тенге.
7. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
8. Учесть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 165 937,9 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 8 194 тыс. тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
2) 8 855 тыс. тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
3) 16 374 тыс. тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по Тимирязевскому району на 2014 год;
4) 69 330 тыс.тенге – на реконструкцию разводящих сетей в село Хмельницкое Тимирязевского района;
5) 5061,7 тыс. тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
6) 321,2 тыс.тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
7) 57 802 тыс. тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в размере 10 % с 1 апреля 2014 года.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 18.04.2014 N 26/2 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Учесть в районном бюджете на 2014 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 20 772 тыс. тенге.
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 30 330,3 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 6 410,8 тысячи тенге – на реконструкцию разводящих сетей в село Хмельницкое Тимирязевского района;

3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншік мүліктерін жалға беруден түскен кірістер;
басқа салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірісі қалыптасқаны белгіленсін:
жерді және материалдық емес активтерді сату есебінен;
аудандық бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүліктерді сатудан.
5. Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген, бюджеттік несиелерді жабудан түскен түсімдер есебінен аудандық бюджеттің кірісі белгіленсін.
6. Аудандық бюджетте 2014 жылға облыстық бюджеттен берілген, бюджеттік субвенция 1 141 268 мың теңге сомасында қарастырылғаны есептелсін.
7. 2014 жылға аудандық бюджеттің орындалу барысы, 4 қосымшаға сәйкес, жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестріне жатпайтындығы белгіленсін.
8. Аудандық бюджетте келесі мөлшерлерде, республикалық бюджеттен 2014 жылғы ағымдағы нысаналы трансферттер 165 937,9 мың теңге сомасы есепке алынсын:
1) 8 194 мың теңге негізгі орта білім беру және жалпы орта білім беру мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
2) 8 855 мың.теңге – үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақысын жоғарылатуға;
3) 16 374 мың.теңге – 2014 жылға Тимирязев ауданы бойынша мектепке дейінгі ұйымдарға мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
4) 69 330 мың.теңге – Тимирязев ауданының Хмельницкое селосындағы су өткізу желілерін реконструкциялауға;
5) 5061,7 мың.теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
6) 321,2 мың.теңге – 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
7) 57 802 мың.теңге – аудандардың бюджеттерiне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы 2014 жылғы 1 сәуірден 10 % көлімінде төлеуге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 18.04.2014 N 26/2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2014 жылғы аудандық бюджетке мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер саны 20 772 мың.теңгеге есепке алынсын.
10. 2014 жылға аудандық бюджетте 30 330,3 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер келесі мөлшерде алдын ала қарастырылсын:
1) 6 410,8 мың теңге – Тимирязев ауданының Хмельницкое селосындағы су өткізу желілерінің реконструкциялауға;

2) 3 528,5 тысячи тенге – на капитальный ремонт здания Ленинской школы в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020»;
3) 6 158 тысяч тенге – на реконструкцию сетей с заменой водонапорной башни на площадке водонапорных сооружений в село Тимирязево Тимирязевского района;
4) 2 233 тысяч тенге – на проведение ветеринарных мероприятий;
5) 12 000 тысяч тенге – на фонд оплаты труда организациям образования.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.11.2014 N 31/1 (вводится в действие с 01.01.2014).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 20,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.11.2014 N 31/1 (вводится в действие с 01.01.2014).
12. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях. Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
14. Установить, что в расходах бюджета района на 2014-2016 годы предусмотрены бюджетные программы по каждому сельскому округу согласно приложениям 56 и 7.
15. Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2014 год согласно приложению 8.
16. Установить, что на 2014 год в составе районного бюджета предусмотрены ассигнования на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида согласно приложению 9.
17. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2014 год в сумме 5746,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.11.2014 N 31/1 (вводится в действие с 01.01.2014).

2) 3 528,5 мың теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 «Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде Ленинский мектебінің ғимаратына күрделі жөндеу жұмыстарына;
3) 6 158 мың теңге – Тимирязев ауданының Тимирязев ауылында су қысымды ғимараттар алаңында су қысымды мұнарасын ауыстырумен торабын қайта жаңартуға;
4) 2 233 мың теңге – ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге;
5) 12 000 мың теңге – білім ұйымдарының еңбек төлемі қорына.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 24.11.2014 N 31/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2014 жылға ауданның жергілікті атқарушы органның қоры 20,7 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 24.11.2014 N 31/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Бюджеттік саладағы қызметкерлердің жалақы төлемі толық көлемде қамтамасыз етілсін.
13. Ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентi жоғары айлықақы мен тарифтiк ставкалар белгіленсін. Осы тармақтың қолданылуы ветеринария саласында қызмет атқаратын ветеринарлық пункттердің ветеринар мамандарына қатысты.
14. 2014-2016 жылдарға арналған ауданның бюджет шығындарында 5, 6 және 7 қосымшаларға сай, әрбір селолық округ бойынша бюджеттік бағдарламалар қарастырылғаны белгіленсін.
15. 8 қосымшаға сай, 2014 жылға жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша, бөлек санаттағы мұқтаж азаматтарға төлемдер тізімі бекітілсін.
16. 2014 жылға аудандық бюджеттің құрамында 9 қосымшаға сай, мүгедектерді жеке сауықтыру бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тіл мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға ассигнования қарастырылғаны белгіленсін.
17. 2014 жылға жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 5746,5 мың теңгеде орнатылсын.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 24.11.2014 N 31/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

17-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2013 году, разрешенных к использованию (доиспользованию) в текущем финансовом году согласно приложению 10.
Сноска. Решение дополнено пунктом 17-1 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31.03.2014 N 25/3 (вводится в действие с 01.01.2014).

17-1. 10 қосымшаға сәйкес, қаржылық жыл басында қалыптасқан, бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және 2013 жылы пайдаланылмаған республикалық және ағымдағы қаржылық жылы пайдалануға (қосымша пайдалануға) рұқсат етілген 2013 жылы дамытуға сомалары есебінен аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 17-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 31.03.2014 N 25/3 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
XXI сессиирайонного маслихата
Секретарь районного маслихата
И. Аллахяров
С. Мустафин
Приложение 1 к решению маслихата от 26 декабря 2013 года № 21/1
Бюджет Тимирязевского района на 2014 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24.11.2014 N 31/1 (вводится в действие с 01.01.2014).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тыс.тенге
I. Доходы

18. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың ХХI сессия
төрағасы
Аудандық мәслихаттың хатшысы
И. Аллахяров
С. Мұстафин
2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 21/1 мәслихат шешіміне 1-қосымша
2014 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 24.11.2014 N 31/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
I. Кірістер

59 665
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
59 665
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
112 123
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
112 123
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16 258
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
15 874
003
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
139
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
245
2
Оборона
3 738
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 738
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 010
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
364
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
364
4
Образование
940 290
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
813
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
813
464
Отдел образования района (города областного значения)
939 477
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
6 653
003
Общеобразовательное обучение
849 898
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10 710
006
Дополнительное образование для детей
34 419
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
31 446
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 202
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
149
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
52640
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52640
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

59 665
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
59 665
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
112 123
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
112 123
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
16 258
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 874
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
139
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
245
2
Қорғаныс
3 738
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 738
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3010
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
364
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
364
4
Бiлiм беру
940 290
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
813
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
813
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
939 477
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 653
003
Жалпы білім беру
849 898
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10 710
006
Балалар үшін қосымша білім беру
34419
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
31446
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
6202
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
149
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
52 640
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 640
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2100
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
47 145
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
5 982
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
5982
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
41 163
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
15 452
006
Организация санитарного убоя больных животных
200
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1603
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
135
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
18498
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5275
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 354
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5 354
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
5354
12
Транспорт и коммуникации
8 963
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
963
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
963
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
8 000
13
Прочие
26 314
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11 903
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
11 903
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 676
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
5 676
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 165
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
3 165
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
5 570
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности

2 100
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
47 145
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
5 982
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 982
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
41 163
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылық және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 452
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
200
007
Қаңғырып жүрген иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 603
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
135
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
18498
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларын іске асыру
5275
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 354
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
5 354
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5354
12
Көлiк және коммуникация
8 963
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
963
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
963
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8 000
13
Басқалар
26 314
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11 903
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
11 903
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 676
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 676
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 165
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
3 165
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
5 570
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

389
9
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствии катастрофы на ЧАЭС в 1986-87 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях.
166
10
Многодетные матери, награжденные подвесками «Алтын Алка», «Күміс Алка», орденами «Материнская Слава» I, II степени или ранее получившие звание «Мать-Героиня»
1574
11
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед РК, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области, города (района).

389
9
1986-1987 жылдары ЧАЭС апатының салдарын жоюға қатысқандар, басқа радиацияциялық апаттардың немесе әскери және азаматтық апат объектісінде ядролық байқауларына және оқуларына қатысқандар.
166
10
Көпбалалы аналар, «Алтын алқа», «Күміс алқа» мен марапатталғандар, «Аналық даңқы» І, ІІ дәрежесімен немесе ерте «Батыр Ана» атағына ие болғандар.
1574
11
Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбегіне зейнетақы белгіленген, облыс мағынасында дербес зейнеткердің мәртебесі бар зейнеткерлер, облыстың, қаланың (ауданның) құрметті азаматтары.