Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, финансируемых из областного бюджета
Постановление областного акимата Атырауской области от 26 апреля 2013 года № 158. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 04 июня 2013 года № 2734. Утратило силу постановлением областного акимата Атырауской области от 8 января 2016 года № 2
Сноска. Утратило силу постановлением областного акимата Атырауской области от 08.01.2016 № 2 (вводится в действие со дня его подписания).
Сноска. Наименование постановления в редакции постановления акимата Атырауской области от 29.08.2014 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и решением ХІІІ сессии областного маслихата V созыва от 17 апреля 2013 года № 123-V "О согласовании перечня должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, финансируемых из областного бюджета согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата Атырауской области от 29.08.2014 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Мукана Ш. Ж. - заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие после первого официального опубликования.
Аким области
Б. Измухамбетов
"Согласовано"
Председатель сессии маслихата
Атырауской области
М. Каражигитова
26 апреля 2013 года
"Согласовано"
Секретарь Атырауского
областного маслихата_______________________С. Лукпанов
26 апреля 2013 года
Приложение к постановлению акимата Атырауской области от 26 апреля 2013 года № 518
Сноска. Наименование приложения в редакции постановления акимата Атырауской области от 29.08.2014 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, финансируемых из областного бюджета 1. Должности специалистов здравоохранения:
руководитель организации;
заместитель руководителя организации;
руководитель структурного подразделения организации (главный врач, директор, старший врач, заведующий, начальник);
заведующий клиническим подразделением;
заведующий параклиническим подразделением;
врачи всех специальностей;
главная медицинская сестра;
старшая медицинская сестра;
медицинская сестра всех специальностей;
акушерка;
фельдшер;
медицинский лаборант;
рентгенолаборант;
медицинский статистик;
медицинский регистратор;
заведующий аптекой;
провизор, фармацевт;
диетическая сестра;
специалист-психолог;
социальный работник в сфере здравоохранения;
дезинфектор.

Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 26 сәуірдегі № 158 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 04 маусымда № 2734 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 8 қаңтардағы № 2 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 08.01.2016 № 2 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді).
Ескерту. Қаулының атауы Атырау облысы әкімдігінің 29.08.2014 № 271 қаулысының редакциясында (алғаш ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27, 37-баптарына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238-бабының 3-тармағына және V шақырылған облыстық мәслихаттың XIII сессиясының 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 123-V "Ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдардың тізбесімен келісу туралы" шешіміне сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 29.08.2014 № 271 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ш.Ж. Мұқанға жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Б. Ізмұхамбетов
"Келісілді"
Атырау облысы мәслихаты
сессиясының төрайымы_______________________М. Қаражігітова
26 сәуір 2013 жыл
"Келісілді"
Атырау облысы мәслихатының хатшысы_________С. Лұқпанов
26 сәуір 2013 жыл
Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 26 сәуірдегі № 158 қаулысына қосымша
Ескерту. Қосымшаның атауы жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 29.08.2014 № 271 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі).
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі 1. Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
ұйымының басшысы;
ұйымының басшысының орынбасары;
ұйымының құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы (бас дәрiгер, директор, аға дәрiгер, меңгерушi, бастық);
клиникалық бөлімшенің меңгерушісі;
параклиникалық бөлімшенің меңгерушісі;
барлық мамандықтағы дәрігерлер;
бас мейірбике;
аға мейірбике;
барлық мамандықтағы мейірбике;
акушер;
фельдшер;
медициналық зертханашы;
рентген зертханашысы;
медициналық статистик;
медициналық тіркеуші;
дәріхана меңгерушісі;
провизор, фармацевт;
емдәм мейірбикесі;
психолог маман;
денсаулық сақтау саласындағы әлеуметтік қызметкер;
дезинфектор.

2. Должности специалистов социального обеспечения:
специалист по социальной работе;
врачи всех специальностей;
средний медицинский персонал;
психолог;
инструктор;
культорганизатор;
музыкальный руководитель.
3. Должности специалистов образования:
учителя всех специальностей организаций образования;
директор (начальник, заведующий) колледжа, специальной коррекционной организации и интернатных организаций всех типов и видов;
директор (заведующий) детского дома, школы-интерната для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, детского дома-интерната;
руководитель, преподаватель–организатор, начальной военной подготовки (военный руководитель учебного заведения);
заместитель директора (начальника) по учебной, учебно-производственной, учебно-воспитательной, воспитательной работе общеобразовательных школ, школ-интернатов и других организаций начального, технического и профессионального, послесреднего, дополнительного образования;
социальный педагог;
педагог-организатор;
учитель-логопед (логопед в учебном заведении);
педагог-психолог;
учитель-дефектолог;
тренер-преподаватель по спорту, старший тренер-преподаватель по спорту, занимающийся непосредственно учебно-преподавательской деятельностью;
заведующий психолого-медико-педагогической консультацией;
заведующий учебно-производственной (учебной) мастерской (в организациях образования);
инструктор, методист, воспитатель, мастер производственного обучения учебно-оздоровительного, учебно-воспитательного центра (комплекса);
старший мастер, мастер производственного обучения;
музыкальный руководитель (кроме организаций дошкольного воспитания и обучения), непосредственно занимающийся учебно-воспитательной деятельностью;
заместитель директора (заведующего) учебно-оздоровительного, учебно-воспитательного центра (комплекса), непосредственно занимающийся учебно-производственной, учебно-воспитательной деятельностью;
заведующий учебной частью в организациях образования.
4. Должности специалистов культуры:
руководитель государственного учреждения и казенного предприятия;
заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
художественный руководитель, заместитель руководителя подразделения, филиала государственного учреждения и казенного предприятия;
руководитель сектора, отделения (отдела) подразделения, филиала;
заведующий: труппой, частью (художественно-постановочной, литературно-драматической, музыкальной), библиотеки, клубом;
главный администратор, балетмейстер, дирижер, звукорежиссер, инспектор, кинооператор, режиссер, хормейстер, художник, научный сотрудник (в том числе старший, младший), аккомпаниатор, актер, артист, библиограф, библиотекарь, искусствовед, кинорежиссер, концертмейстер, методист, музыкальный руководитель, музыковед, оператор-постановщик, переводчик, помощник режиссера, продюсер, режиссер-постановщик, репетитор, солист, хореограф, хранитель фондов в музеях, художники всех наименований, художник-конструктор (дизайнер), экскурсовод, культорганизатор, ассистент режиссера, оператор пульта управления киновидеопроекционной аппаратуры, руководитель кружка;
директор государственного архивного учреждения;
архивист, хранители фондов.

2. Әлеуметтiк қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
әлеуметтiк жұмыс жөнiндегi маман;
барлық мамандықтағы дәрiгерлер;
орта медициналық персонал;
психолог;
нұсқаушы;
мәдени ұйымдастырушы;
музыкалық жетекші.
3. Бiлiм беру мамандарының лауазымдары:
бiлiм беру ұйымдарының барлық мамандықтар мұғалiмдерi;
колледждiң, арнайы түзету ұйымдары мен барлық түрдегi және үлгiдегi интернаттық ұйымдардың директоры (бастығы, меңгерушiсi);
балалар үйi, жетiм балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттар, балалар үйi-интернаты директоры (меңгерушiсi);
алғашқы әскери даярлық жетекшiсi, оқытушы-ұйымдастырушысы (оқу орнындағы әскери жетекші);
жалпы орта бiлiм беретiн мектептердiң, мектеп-интернаттардың және бастауыш, техникалық және кәсiптiк бiлiм, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiм, қосымша бiлiм берудiң басқа да ұйымдарындағы директордың (бастықтың), оқу iсi, оқу-өндiрiстiк, оқу-тәрбие, тәрбие жұмыстары, мектептердiң, мектеп-интернаттардың жұмыстары жөнiндегi орынбасары;
әлеуметтiк педагог;
педагог-ұйымдастырушы;
тiлдерi мүкiс балалармен жұмыс iстейтiн мұғалiм (оқу орындарындағы тiлдерi мүкiс балалармен жұмыс iстейтiн мұғалiм);
педагог-психолог;
кемiс балалармен жұмыс iстейтiн мұғалiм (дефектолог);
оқыту қызметiмен тiкелей айналысатын спорт жөнiндегi жаттықтырушы-оқытушы, спорт жөнiндегi аға жаттықтырушы-оқытушы;
психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация меңгерушiсi;
оқу-өндiрiстiк (оқу) шеберхана меңгерушiсi (бiлiм беру ұйымдарында);
оқу-сауықтыру, оқу-тәрбие орталықтарындағы (кешендерiндегi) нұсқаушы, әдiскер, тәрбиешi, өндiрiстiк оқыту шеберi;
аға шебер, өндiрiстiк оқыту шеберi;
оқу-тәрбие жұмысымен тiкелей айналысатын музыкалық жетекшi (балалардың мектепке дейiнгi тәрбие мен оқыту ұйымдарынан басқа);
оқу-өндірістік, оқу-тәрбие қызметімен тікелей айналысатын оқу-сауықтыру, оқу-тәрбие орталығы (кешені) директорының орынбасары;
білім беру ұйымдарында оқу бөлімінің меңгерушісі.
4. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
мәдениет мемлекеттік мекемесінің және қазыналық кәсіпорнының басшысы;
мәдениет мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
көркемдік жетекші, мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын бөлімшесі, филиалы басшысының орынбасары;
сектор бөлімшесінің (бөлімінің) бөлімше филиал басшысы;
меңгерушісі: труппа, бөлім (көркемдеп қою, әдеби-драмалық, музыкалық), кітапхана, клуб;
бас әкімші, балетмейстер, дирижер, дыбыс режиссеры, инспектор, кинооператор, режиссер, хормейстер, суретші, ғылыми қызметкер (оның ішінде аға, кіші), аккомпониатор, актер, әртіс, библиограф, кітапханашы, өнертанушы, кинорежиссер, концертмейстер, әдістемеші, музыкалық жетекші, музыкатанушы, қоюшы-оператор, аудармашы, режиссердың көмекшісі, продюсер, қоюшы-режиссер, репетитор, солист, хореограф, мұражай қорын сақтаушы, барлық атаудағы суретшілер, суретші-конструктор (дизайнер), экскурсовод, мәдени ұйымдастырушы, режиссердің ассистенті, кино бейнепроекциялық аппаратура басқару пультінің операторы, үйірме жетекшісі;
мемлекеттік мұрағат мекемесінің директоры;
мұрағатшы, қор сақтаушы.

5. Должности специалистов спорта:
руководитель государственного учреждения и казенного предприятия;
заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
методист;
старший тренер, тренер;
врачи всех специальностей;
медицинская сестра;
заведующий спортивного сооружения;
фельдшер.

5. Спорт мамандарының лауазымдары:
мемлекеттік мекемесінің және қазыналық кәсіпорнының басшысы;
мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
әдiстемешi;
аға жаттықтырушы, жаттықтырушы;
барлық мамандықтағы дәрігерлер;
медициналық бике;
спорт құрылыстарының меңгерушісі;
фельдшер.