Об определении отдельных категорий нуждающихся граждан района
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области № 69 от 08 февраля 2013 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 27 февраля 2013 года № 2693. Утратило силу - решением Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 26 апреля 2013 года № 89
Сноска. Утратило силу - решением Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 26.04.2013 № 89
Руководствуясь подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в соответствии с подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" и на основании предложения акима района, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить отдельные категории нуждающихся граждан района, имеющих право на назначение и выплату социальной помощи:
1) одинокие инвалиды;
2) инвалиды І, ІІ группы, среднедушевой доход семьи, которых не превышает установленной величины прожиточного минимума;
3) дети-инвалиды до 18 лет из семей, среднедушевой доход семьи, которых не превышает установленной величины прожиточного минимума;
4) пенсионеры из малообеспеченных семей, среднедушевой доход семьи, которых не превышает установленной величины прожиточного минимума;
5) безработные граждане из малообеспеченных семей, среднедушевой доход семьи, которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, состоящие на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Махамбетского района";
6) лица из малообеспеченных семей, среднедушевой доход семьи, которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, осуществляющие погребение безработных, состоявших на момент смерти на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Махамбетского района";
7) лица из малообеспеченных семей, среднедушевой доход семьи, которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, попавшие в экстримальные, непредвиденные ситуации (пожар).
2. Определить перечень исчерпывающих документов, необходимых для назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района согласно приложению к настоящему решению.

Ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарын айқындау туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2013 жылғы 08 ақпандағы № 69 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 27 ақпанда № 2693 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 сәуірдегі № 89 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2013.04.26 № 89 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасын, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының15) тармақшасын басшылыққа алып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысының 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес және аудан әкімінің ұсынысына сай, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек тағайындауға және төлемге құқығы бар ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттары айқындалсын:
1) жалғызбасты мүгедектер;
2) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын отбасыларындағы І, ІІ топтардағы мүгедектер;
3) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын отбасыларындағы 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
4) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасыларындағы зейнеткерлер;
5) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасыларындағы "Махамбет аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің есебінде тұрған жұмыссыз азаматтар;
6) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасыларындағы "Махамбет аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің сол сәтте есебінде тұрған жұмыссыз қайтыс болған жағдайда оларды жерлейтін тұлғалар;
7) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардан қысылтаяң, төтенше жағдайларға тап болған (өрт) тұлғаларға.
2. Ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындауға және төлеуге нақты құжаттар тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.

3. Опубликование настоящего решения на интернет-ресурсе уполномоченного государственного органа возложить государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Махамбетского района".
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (Ш. Торбаева).
5. Признать утратившим силу решение Махамбетского районного маслихата от 16 июля 2012 года № 31 "Об определении отдельных категорий нуждающихся граждан района" зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4-3-177, опубликованное в районной газете "Жайык Шұғыласы" от 6 августа 2012 года за № 32).
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
10-сессии районного маслихата              Ш. Торбаева
Секретарь районного маслихата              А. Курманбаев
Приложение к решению
маслихата района от
8 февраля 2013 года № 69 "Об
определении отдельных категорий
нуждающихся граждан района"
Перечень исчерпывающих документов, необходимых для назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
1) заявление потребителя, обратившегося за социальной помощью;
2) копия документа удостоверяющего личность получателя;
3) при обращении законного представителя получателя, прилагается копия документов удостоверяющего его личность вместе с документом, подтверждающий полномочия законного представителя;
4) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций;
5) справка с сельского округа о составе семьи, справка подтверждающий регистрацию по месту жительства, либо адресная справка;
6) акт обследования социальных, материально-бытовых условий семьи, предоставляемый участковой комиссией при акимах сельских округов;
7) документ, подверждающий категории физических лиц определенных пунктом 1 настоящего решения.

3. Осы шешімді уәкілетті мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарында жариялау "Махамбет аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасына (Ш. Торбаева) жүктелсін.
5. Махамбет аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 16 шілдедегі № 31 "Ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарын айқындау туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 4-3-177 санымен тіркелген, аудандық "Жайық Шұғыласы" газетінің 2012 жылғы 6 тамыздағы № 32 санында жарияланған) шешімінің күші жойылсын.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс 10-сессиясының төрағасы                Ш. Торбаева
Аудандық мәслихат хатшысы                  А. Құрманбаев
Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы
8 ақпандағы № 69 "Ауданның мұқтаж
азаматтарының жекелеген санаттарын
айқындау туралы" шешіміне қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек тағайындауға және төлеуге нақты құжаттар тізбесі
1) әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұтынушының өтініші;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі;
3) алушының заңды өкілі өтініші жасаған кезде оның заңды өкіл екенін растайтын құжатпен бірге оның жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі;
4) алушының екінші деңгейдегі банкте немесе банк операцияларын жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда жеке шот бар екендігін растайтын құжат;
5) алушының отбасы құрамын және тұрғылықты жерін растайтын селолық округ әкімдігінен берілген анықтама немесе мекен-жай анықтамасы;
6) селолық әкімі жанындағы учаскелік комиссиямен ұсынылған отбасының әлеуметтік, материалды-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі;
7) осы шешімнің 1-тармағында айқындалған жеке тұлғалардың санатын анықтайтын құжат.