О бюджете Бескарагайского района на 2014-2016 годы
Решение Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года № 19/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 09 января 2014 года № 3142. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2014 года № 29/6-V
Сноска. Утратило силу решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.12.2014 № 29/6-V.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3132) Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 123 и 4 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) поступления – 3164777,2 тысяч тенге, в том числе:
доходы – 372675,6 тысяч тенге;
налоговые поступления – 353216,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4435,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15024,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2792101,6 тысяч тенге;
2) затраты – 3164395,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17981,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19542,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1561,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 5000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -22599,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22599,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 05.12.2014 № 28/2-V (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Принять к исполнению на 2014 год нормативы распределения доходов в бюджет района по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты и социальному налогу в размере 100 процентов в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3132).

2014-2016 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 19/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 09 қаңтарда № 3142 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/6-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 25.12.2014 № 29/6-V шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375–баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3132 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2014-2016 жылға арналған аудандық бюджет тиісінше 123, және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) түсімдер – 3164777,2 мың теңге, оның ішінде:
кірістер – 372675,6 мың теңге;
салықтық түсімдер – 353216,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4435,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15024,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2792101,6 мың теңге;
2) шығындар – 3164395,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 17981,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 19542,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1561,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 5000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 5000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -22599,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 22599,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 05.12.2014 № 28/2-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджетте 2014 жылға арналған төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3132 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес орындалуға алынсын.

3. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год объем субвенции в сумме 1654526 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 3000,0 тысяч тенге.
6. Учесть перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 2.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
Секретарь Бескарагайского
районного маслихата
Б. ОМАРОВ
К. САДЫКОВ
Приложение 1 к решению
Бескарагайского районного
маслихата от 25 декабря
2013 года № 19/2-V
Районный бюджет на 2014 год

3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте субвенция көлемі 1654526 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2014 жылға арналған резерві 3000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 2 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Бесқарағай аудандық
мәслихатының хатшысы
Т. СУЛТАНОВ
Қ. САДЫҚОВ
Бесқарағай аудандық
мәслихатының 2013 жылғы
25 желтоқсандағы № 19/2-V
шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет

40,0
7
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
15,0
8
Государственная пошлина за регистрацию места жительства
300,0
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
15,0
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
35,0
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
200,0
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
60,0
2
Неналоговые поступления
4435,6
1
Доходы от государственной собственности
191,6
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
189,0
8
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
189,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
2,6
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
2,6
2
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
244,0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
244,0
2
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
244,0
6
Прочие неналоговые поступления
4000,0
1
Прочие неналоговые поступления
4000,0
9
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
4000,0
3
Поступления от продажи основного капитала
15024,0
3
Продажа земли и нематериальных активов
15024,0
1
Продажа земли
14787,0
1
Поступления от продажи земельных участков
14787,0
2
Продажа нематериальных активов
237,0
2
Плата за продажу права аренды земельных участков
237,0
4
Поступления трансфертов
2792101,6
2
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
2792101,6
2
Трансферты из областного бюджета

40,0
7
Қазақстан Республикасы азаматтығын алу, Қазақстан Республикасы азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасы азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
15,0
8
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
300,0
9
Аң аулау құқығына рұқсат берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
15,0
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
35,0
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
200,0
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
60,0
2
Салықтық емес түсiмдер
4435,6
1
Мемлекеттік меншіктен түсетін кiрiстер
191,6
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
189,0
8
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
189,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
2,6
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
2,6
2
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
244,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
244,0
2
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
244,0
6
Басқа да салықтық емес түсiмдер
4000,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
4000,0
9
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
4000,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетiн түсiмдер
15024,0
3
Жердi және материалдық емес активтердi сату
15024,0
1
Жердi сату
14787,0
1
Жер учаскелерін сатудан түсетiн түсiмдер
14787,0
2
Материалдык емес активтерді сату
237,0
2
Жер учаскелерін жалдау кукысын сатканы ішін төлем
237,0
4
Трансферттердің түсімдері
2792101,6
2
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
2792101,6
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер

4825,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
10398,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1600,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
1946,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31257,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31257,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21351,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1045,0
012
Создание информационных систем
0,0
021
Капитальные расходы государственного органа
300,0
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
8561,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
635592,7
1
Жилищное хозяйство
10494,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2242,0
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2242,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
4255,0
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
4255,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3997,0
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
0,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
0,0
072
Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
3997,0
074
Развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020
0,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
0,0
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
0,0
2
Коммунальное хозяйство
554324,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15780,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

4825,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
10398,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1600,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
1946,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31257,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31257,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21351,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1045,0
012
Ақпараттық жүйелер құру
0,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300,0
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
8561,0
07
Тұрғын үй–коммуналдық шаруашылық
635592,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10494,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2242,0
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
2242,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
4255,0
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
4255,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3997,0
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
0,0
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
0,0
072
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және (немесе) сатып алу
3997,0
074
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайластыруға
0,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
0,0
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
0,0
2
Коммуналдық шаруашылық
554324,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15780,0
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі