Об утверждении Методики по оценке эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе
Совместный приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года № 100 и Министра регионального развития Республики Казахстан от 12 апреля 2014 года № 107/ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 апреля 2014 года № 9349. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 146
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 18.12.2014 № 146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 25 Системы ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую Методику по оценке эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе.
2. Департаменту стратегического планирования и анализа Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (Шаймарданов Ж.Н.) и Департаменту мониторинга и оценки регионов Министерства регионального развития Республики Казахстан (Батанов А.С.):
1) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение 10 календарных дней после государственной регистрации обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации;
3) довести настоящий совместный приказ до сведения центральных государственных и местных исполнительных органов;
4) обеспечить размещение настоящего совместного приказа на Интранет-портале и интернет-ресурсах Министерств экономики и бюджетного планирования и регионального развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на вице-министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Абылкасымову М.Е. и первого заместителя министра регионального развития Республики Казахстан Ускенбаева К.А.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
Е. Досаев
Министр регионального развития Республики Казахстан
Б. Жамишев
Утверждена
совместным приказом
Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 11 апреля 2014 года № 100
и Министра регионального
развития Республики Казахстан
от 12 апреля 2014 года № 107/НҚ
Методика
по оценке эффективности достижения и реализации
стратегических целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе

Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалау жөніндегі әдістемені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 100 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 12 сәуірдегі № 107/НҚ бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 19 сәуірде № 9349 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 146 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 18.12.2014 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығымен бекітілген Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесінің 25-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалау жөніндегі әдістеме бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті (Ж.Н. Шаймарданов), Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Өңірлердің мониторингі және бағалау департаменті (А.С. Батанов):
1) осы бірлескен бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін, оның күнтізбелік 10 күн ішінде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
3) осы бірлескен бұйрықтың орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың назарына жеткізілуін;
4) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі мен Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің интернет-ресурстарына және мемлекеттік органдардың Интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Экономика және бюджетттік жоспарлау вице-министрі М.Е. Әбілқасымоваға және Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрінің бірінші орынбасары Қ.А. Өскенбаевқа жүктелсін.
4. Осы бірлескен бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасы             Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік           Өңірлік даму министрі
жоспарлау министрі
Е. Досаев                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджетік
жоспарлау министрінің
2014 жылғы 11 сәуірдегі
№ 100 және Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2014 жылғы 12 сәуірдегі
№ 107/НҚ бірлескен бұйрығымен
бекітілді
Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар
мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалау
жөніндегі әдістеме

1. Общие положения
1. Настоящая Методика по оценке эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе (далее – Методика) разработана в целях реализации Системы ежегодной оценки деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 (далее – Система оценки).
2. Методика предназначена для определения эффективности мер оцениваемых центральных государственных и местных исполнительных органов (далее – государственные органы), направленных на развитие курируемой отрасли/сферы/региона.
3. Оценка эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе (далее – Оценка эффективности) осуществляется согласно Графику проведения ежегодной оценки эффективности деятельности государственных органов, утверждаемому Администрацией Президента Республики Казахстан (далее – График оценки).
4. Оценка эффективности осуществляется следующими государственными органами (далее – уполномоченные на оценку государственные органы):
Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган по государственному планированию) – оценка эффективности центральных государственных органов, за исключением оценки эффективности уполномоченного органа по государственному планированию;
Министерством регионального развития Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган по региональному развитию) – оценка эффективности местных исполнительных органов;
Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан – оценка эффективности уполномоченного органа по государственному планированию;
Администрацией Президента Республики Казахстан – оценка эффективности центральных государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан.
5. Для проведения оценки эффективности центральных государственных органов уполномоченным органом по государственному планированию создается Рабочая подгруппа из числа должностных лиц (далее – Рабочая подгруппа), являющаяся подгруппой рабочего органа Экспертной комиссии по формированию экспертного заключения о результатах общей оценки эффективности по направлениям в рамках Системы оценки (далее – Экспертная комиссия).
6. Для проведения оценки эффективности местных исполнительных органов уполномоченным органом по региональному развитию создается Рабочая подгруппа из числа должностных лиц, являющаяся подгруппой рабочего органа Экспертной комиссии по формированию экспертного заключения о результатах оценки эффективности по направлению «Достижение и реализация стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе» в рамках Системы оценки.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалау жөніндегі әдістеме (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығымен бекітілген Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесін (бұдан әрі – Бағалау жүйе) іске асыру мақсатында әзірленген.
2. Әдістеме бағаланатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) қадағаланатын саланы/аяны/өңірді дамытуға бағытталған шараларының тиімділігін айқындауға арналған.
3. Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалау (бұдан әрі – Тиімділікті бағалау) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі бекітетін Мемлекеттiк органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiне жыл сайынғы бағалау жүргізу кестесіне сәйкес (бұдан әрі – Бағалау кестесі) жүзеге асырылады.
4. Тиімділікті бағалауды мынадай мемлекеттік органдар (бұдан әрі – бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар):
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі (бұдан әрі – Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган) – мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган тиімділігін бағалауды қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың тиімділігін бағалауды;
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі (бұдан әрі – Өңірлік даму жөніндегі уәкілетті орган) – жергілікті атқарушы органдардың тиімділігін бағалауды;
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі – мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган тиімділігін бағалауды;
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі - Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін орталық мемлекеттік органдардың тиімділігін бағалауды жүзеге асырады.
5. Орталық мемлекеттік органдардың тиімділігіне бағалау жүргізу үшін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Бағалау жүйесiнің шеңберінде бағыттар бойынша тиімділікті жалпы бағалау нәтижелері туралы сараптама қорытындысын қалыптастыру жөніндегі сараптама комиссиясының (бұдан әрі - Сараптама комиссиясы) жұмыс органының кіші тобы болып табылатын, лауазымды тұлғалардан тұратын Кіші жұмыс тобын (бұдан әрі - Кіші жұмыс тобы) құрады.
6. Жергілікті атқарушы органдардың тиімділігіне бағалау жүргізу үшін өңірлік даму жөніндегі уәкілетті орган Бағалау жүйесiнің шеңберінде «Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру» бағыты бойынша Тиімділікті бағалау нәтижелері туралы сараптама қорытындысын қалыптастыру жөніндегі сараптама комиссиясының жұмыс органының кіші тобы болып табылатын лауазымды тұлғалардан тұратын Кіші жұмыс тобын құрады.

2. Источники информации для оценки эффективности достижения
и реализации стратегических целей и задач
в курируемых отрасли/сфере/регионе
7. Оценка эффективности осуществляется на основании:
стратегического плана центрального государственного органа, в том числе разделов 23 и 6;
отчета о реализации стратегического плана центрального государственного органа;
программ развития территории области, города республиканского значения, столицы (далее – Программа развития территории), в том числе разделов 2 и 4;
отчета о реализации Программы развития территории;
статистических и ведомственных данных;
других источников (при наличии).
8. Рабочие подгруппы указанные в п. 5 и п. 6 проводят анализ отчетной информации оцениваемых государственных органов на предмет их достоверности.
9. Достоверность данных подтверждается статистическими данными, международными показателями конкурентоспособности, а также данными отраслевых центральных государственных органов.
3. Перепроверка данных, содержащихся в отчетной
информации оцениваемых государственных органов
10. В соответствии с пунктом 51 Системы оценки уполномоченными на оценку государственными органами осуществляется перепроверка данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов (далее – Перепроверка).
11. Перепроверка проводится на предмет определения достоверности информации по достижению прямых и конечных результатов стратегического плана государственных органов/Программы развития территории.
12. Перепроверка прямых результатов стратегического плана/Программы развития территории может осуществляться путем сбора и анализа подтверждающих документов (ведомственные отчеты, акты выполненных работ и оказанных услуг, протокола, письма и другое).
13. Перепроверка конечных результатов стратегического плана/Программы развития территории осуществляется на основании анализа статистических данных, ведомственных отчетов и иной дополнительной информации.
14. Процедура перепроверки состоит из запрашивания у оцениваемых государственных органов подтверждающих документов, проведения сверки отчетной информации, составления Акта сверки по итогам перепроверки данных, содержащихся в отчетной информации (далее – Акт сверки) по форме согласно Приложению 1 к настоящей Методике.
15. В рамках Перепроверки уполномоченные на оценку государственные органы могут получать электронные копии подтверждающих документов, кроме документов, имеющих гриф секретности.

2. Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңірдегі стратегиялық
мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру
тиімділігін бағалауға арналған ақпарат көздері
7. Тиімділікті бағалау:
орталық мемлекеттік органның стратегиялық жоспарының, оның ішінде 23 және 6-бөлімдері;
орталық мемлекеттік органның стратегиялық жоспарын іске асыру туралы есептің;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтарды дамыту бағдарламаларының (бұдан әрі – Аумақтарды дамыту бағдарламасы) оның ішінде 2 және 4-бөлімдері;
Аумақтарды дамыту бағдарламасының іске асырылуы туралы есептің;
статистикалық және ведомстволық деректердің;
басқа да көздер (болған жағдайда) негізінде жүзеге асырылады.
8. 5 және 6-тармақтарда көрсетілген Кіші жұмыс топтары бағаланатын мемлекеттік органдардың есепті ақпаратына олардың дұрыстығы тұрғысынан талдау жүргізеді.
9. Деректердің дұрыстығы статистикалық деректермен, бәсекеге қабілеттіліктің халықаралық көрсеткіштерімен, сондай-ақ салалық орталық мемлекеттік органдардың деректерімен расталады.
3. Бағаланатын мемлекеттік органдардың есепті ақпаратында
қамтылған деректерді қайта тексеру
10. Бағалау жүйесiнің 51-тармағына сәйкес бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар бағаланатын мемлекеттік органдардың есепті ақпаратында қамтылған деректерді қайта тексеруді жүзеге асырады (бұдан әрі - Қайта тексеру).
11. Қайта тексеру мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарының/ Аумақтарды дамыту бағдарламасының тікелей және түпкілікті нәтижелеріне қол жеткізу бойынша ақпараттың дұрыстығын айқындау тұрғысынан жүргізіледі.
12. Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының тікелей нәтижелерін қайта тексеру растайтын құжаттарды жинау және талдау (ведомстволық есептер, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер актілері, хаттамалар, хаттар және басқалары) жолымен жүзеге асырылуы мүмкін.
13. Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының түпкілікті нәтижелерін қайта тексеру статистикалық деректерді, ведомстволық есептерді және өзге де қосымша ақпаратты талдау негізінде жүзеге асырылады.
14. Қайта тексеру рәсімі бағаланатын мемлекеттік органдардан растайтын құжаттарды сұраудан, есепті ақпаратты салыстырып тексеруден, осы Әдістеменің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Есепті ақпаратта қамтылған деректерді қайта тексеру қорытындылары бойынша тексеру актісін (бұдан әрі – Тексеру актісі) жасаудан тұрады.
15. Қайта тексеру шеңберінде бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар құпиялылық белгісi бар құжаттардан басқа, растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін ала алады.

4. Оценка эффективности достижения и реализации стратегических
целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе
16. Оценка эффективности осуществляется по следующим 2 видам критериев:
1. Процессные критерии:
1) качество и полнота анализа стратегического плана/Программы развития территории;
2) анализ качества управления рисками (только для центральных государственных органов).
2. Результативные критерии:
3) достижение целей и задач стратегического плана/Программы развития территории.
17. Оценка эффективности для центральных государственных органов рассчитывается с учетом весового значения каждого критерия по следующей формуле:
где:
АЦГО – оценка эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе для центральных государственных органов;
B – качество и полнота анализа стратегического плана, весовое значение – 0,15
C – анализ качества управления рисками, весовое значение – 0,15;
D – достижение целей и задач стратегического плана, весовое значение – 0,7;
W – вычет баллов, определенный в разделе 8 Методики.
Итоговый балл оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе формируется с учетом математического округления до двух знаков после запятой.
18. Оценка эффективности для местных исполнительных органов осуществляется с учетом весового значения каждого критерия по следующей формуле:
где:
АМИО – оценка эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе для местных исполнительных органов;
B – качество и полнота анализа Программы развития территории, весовое значение – 0,2;
D – достижение целей и задач Программы развития территории, весовое значение – 0,8;
W – вычет баллов, определенный в разделе 8 Методики.
Итоговый балл оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе формируется с учетом математического округления до двух знаков после запятой.
19. Расчет по критерию «Качество и полнота анализа стратегического плана/Программы развития территории» осуществляется на основании соответствующих разделов стратегического плана/Программы развития территории.
Коэффициент качества и полноты анализа выявляется экспертным путем в соответствии с нормативными правовыми актами в сфере государственного планирования, в частности, разработки стратегических планов/Программы развития территории.

4. Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңірдегі стратегиялық
мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру
тиімділігін бағалау
16. Тиімділікті бағалау мынадай критерийдің 2 түрі бойынша жүзеге асырылады:
1. Процестік критерийлер:
1) стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының сапасы мен толықтығы;
2) тәуекелдерді басқару сапасын талдау (тек қана орталық мемлекеттік органдар үшін);
2. Нәтижелілік критерийлері:
3) стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу;
17. Орталық мемлекеттік органдар үшін тиімділікті бағалау әрбір критерийдің салмақты мәнін ескере отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда:
– орталық мемлекеттік органдар үшін қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалау;
В - стратегиялық жоспарды талдаудың сапасы мен толықтығы, салмақты мәні – 0,15;
C – тәуекелдерді басқару сапасын талдау, салмақты мәні – 0,15;
D – стратегиялық жоспардың мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу, салмақты мәні – 0,7;
W – Әдістеменің 8-бөлімінде айқындалған балдарды шегеру.
Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалаудың қорытынды балы үтірден кейін екі белгіге дейін математикалық дөңгелектеуді ескере отырып қалыптасады.
18. Жергілікті атқарушы органдар үшін тиімділікті бағалау әрбір критерийдің салмақты мәнін ескере отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда:
– жергілікті атқарушы органдар үшін қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалау;
В – Аумақтарды дамыту бағдарламасының сапасы мен толықтығы, салмақты мәні – 0,2;
D – Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу, салмақты мәні – 0,8;
W – Әдістеменің 8-бөлімінде айқындалған балдарды шегеру.
Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалаудың қорытынды балы үтірден кейін екі белгіге дейін математикалық дөңгелектеуді ескере отырып қалыптасады.
19. «Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының сапасы мен толықтығы» өлшемі бойынша есептеу жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының тиісті бөлімдері негізінде жүзеге асырылады.
Талдау сапасы мен толықтығының коэффициенті мемлекеттік жоспарлау саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкес, сараптамалық, атап айтқанда, стратегиялық жоспарларды/ Аумақтарды дамыту бағдарламасын әзірлеу стратегиялық жолымен анықталады.

20. Расчет коэффициента «Качество и полнота анализа стратегического плана/Программы развития территории» осуществляется по следующей формуле:
где:
B – коэффициент качества и полноты анализа стратегического плана/Программы развития территории;
Qi – коэффициент качества и полноты анализа каждой основной сферы/направления деятельности государственного органа;
n – общее количество основных сфер/направлений деятельности государственного органа.
Если сфера деятельности имеет два и более направлений, то каждому направлению присваивается соответствующий коэффициент.
В целом по сфере коэффициент (Qi) равен сумме коэффициентов по каждому направлению, деленной на количество направлений.
21. Для центральных государственных органов осуществляется оценка второго раздела стратегического плана в разрезе основных сфер/направлений деятельности государственного органа. Перечень сфер деятельности центральных государственных органов Республики Казахстан приведен в приложении 2 к настоящей Методике.
22. Оценка качества и полноты анализа стратегического плана проводится по следующим параметрам:
1) определение основных проблем в регулируемой сфере/направлении с соответствующим анализом потребностей населения/благополучателей, на решение которых направлен стратегический план;
2) актуальность данных, представленных в анализе текущей ситуации.
При этом каждая основная сфера/направление деятельности государственного органа (Qi) оценивается по вышеперечисленным двум параметрам (qi) по следующей формуле:
где на каждый вышеуказанный параметр (qi) присваивается соответствующий коэффициент: 1; 0,5; 0.
По первому параметру (q1):
если в соответствующей сфере/направлении стратегического плана отражены текущие, на момент разработки стратегического плана, проблемы с соответствующим анализом потребностей населения/благополучателей, то q1 = 1;
если в соответствующей сфере/направлении стратегического плана текущие проблемы отражены частично и/или с неполным анализом потребностей населения/благополучателей, то q1 = 0,5;
если в соответствующей сфере/направлении стратегического плана текущие проблемы не отражены в стратегическом плане и/или не проводился анализ потребностей населения/благополучателей, то q1 = 0.
По второму параметру (q2):
если в анализе стратегического плана по соответствующей сфере/направлению представлены/используются данные за последние три года, то q2 = 1;
если в анализе стратегического плана по соответствующей сфере/направлению частично представлены/используются данные за последние три года, то q2 = 0,5;
если в анализе стратегического плана по соответствующей сфере/направлению не представлены/используются данные за последние три года, то q2 = 0.
23 .Для местных исполнительных органов осуществляется оценка второго раздела Программы развития территорий в разрезе основных сфер/направлений деятельности государственного органа. Перечень сфер деятельности местных исполнительных органов Республики Казахстан в рамках Программы развития территорий приведен в приложении 3 к настоящей Методике.
Оценка качества и полноты анализа Программы развития территорий проводится по следующим параметрам:

20. «Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының сапасы мен толықтығы» коэффициентін есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
мұнда:
B – стратегиялық жоспардың/Аумақтар дамыту бағдарламасының сапасы мен толықтығының коэффициенті;
Qi – мемлекеттік органның қызмет бағытының әрбір саласының сапасы мен толықтығы коэффициенті;
n – мемлекеттік орган қызмет салаларының/бағыттарының саны.
Егер қызмет саласының екі және одан да астам бағыты болса, онда әрбір бағытқа тиісті коэффицент беріледі.
Жалпы саласы бағыттар санына бөлінген әрбір бағыт бойынша коэффиценттер сомасына тең.
21. Орталық мемлекеттік органдар үшін мемлекеттік орган қызметінің негізгі салалары/бағыттары бөлінісінде cтратегиялық жоспардың екінші бөліміне бағалау жүргізіледі. Қазақстан Республикасы орталық мемлекеттік органдардың қызметі салаларының тізбесі осы Әдістеменің 2-қосымшасында келтірілген.
22. Стратегиялық жоспардың сапасы мен толықтығын бағалау мынадай параметрлер бойынша жүргізіледі:
1) оларды шешуге стратегиялық жоспар бағытталған халықтың/игілік алушылардың қажеттіліктерін тиісті талдай отырып, реттелетін саладағы/бағыттағы негізгі проблемаларды айқындау;
2) ағымдағы жағдайдағы талдауда ұсынылған деректердің өзектілігі.
Бұл ретте мемлекеттік орган қызметінің әрбір негізгі саласы/бағыты () жоғарыда аталған екі параметр бойынша q1 мынадай формуламен бағаланады:
әрбір жоғарыда көрсетілген параметрге () тиісті коэффициент 1;0,5;0 беріледі.
Бірінші параметр бойынша ():
егер стратегиялық жоспардың тиісті саласында/бағытында стратегиялық жоспарды әзірлеу сәтінде ағымдағы проблемалар халықтың/игілік алушылардың қажеттіліктеріне тиісті талдаумен көрсетілген болса, онда ;
егер стратегиялық жоспардың тиісті саласында/бағытында ағымдағы проблемалар халықтың/игілік алушылардың қажеттіліктерін жартылай және/немесе толық емес талдауымен көрсетілген болса, онда
егер стратегиялық жоспардың тиісті саласында/бағытында ағымдағы проблемалар көрсетілмеген болса және/немесе халықтың/игілік алушылардың қажеттіліктеріне талдау жүргізілмесе, онда .
Екінші параметр бойынша ():
егер тиісті сала/бағыт бойынша стратегиялық жоспардың талдауында соңғы үш жыл ішінде деректер ұсынылса/пайдаланылса, онда q2 = 1;
егер тиісті сала/бағыт бойынша стратегиялық жоспардың талдауында соңғы үш жыл ішінде деректер жартылай ұсынылса/пайдаланылса, онда q2 = 0,5;
егер тиісті сала/бағыт бойынша стратегиялық жоспардың талдауында соңғы үш жыл ішінде деректер ұсынылмаса/пайдаланылмаса, онда q2 = 0;
23. Жергілікті атқарушы органдар үшін мемлекеттік орган қызметінің негізгі салалары/бағыттары бөлінісінде Аумақтарды дамыту бағдарламасының екінші бөліміне бағалау жүзеге асырылады. Аумақтарды дамыту бағдарламасы шеңберінде Қазақстан Республикасы жергілікті атқарушы органдардың қызметі салаларының тізбесі осы Әдістеменің 3-қосымшасында келтірілген.
Аумақтарды дамыту бағдарламасының сапасы мен толықтығын бағалау мынадай параметрлер бойынша жүргізіледі:

1) определение основных проблем развития, стоящих перед регионом, на решение которых направлена Программа развития территории;
2) актуальность данных, представленных в анализе текущей ситуации.
При этом каждая основная сфера/направление деятельности государственного органа (Qi) оценивается по вышеперечисленным двум параметрам (qi) по следующей формуле:
где на каждый вышеуказанный параметр (qi) присваивается соответствующий коэффициент: 1; 0,5; 0.
По первому параметру (q1):
если в соответствующей сфере/направлении Программы развития территории отражены текущие проблемы развития региона с соответствующим анализом потребностей населения/ благополучателей, то  q1 = 1;
если в ПРТ текущие проблемы развития региона отражены частично и/или с неполным анализом потребностей населения/благополучателей, то  q1 = 0,5;
если текущие проблемы развития региона не отражены в Программе развития территории и/или не проводился анализ потребностей населения/ благополучателей, то q1 = 0.
По второму параметру (q2):
если в анализе Программы развития территории по соответствующей сфере/направлению представлены/используются данные за последние три года, то q2 = 1;
если в анализе Программы развития территории по соответствующей сфере/направлению частично представлены/используются данные за последние три года, то q2 = 0,5;
если в анализе Программы развития территории по соответствующей сфере/направлению не представлены/используются данные за последние три года, то q2 = 0.
24. Коэффициент критерия «Анализ качества управления рисками» для центральных государственных органов определяется путем анализа раздела 6 стратегического плана.
6 раздел «Анализ и управление рисками» анализируется на предмет разработки соответствующих мероприятий государственного органа, направленных на снижение риска, а также влияние мероприятий по управлению рисками на результативность государственного органа.
При определении коэффициента критерия «Анализ качества управления рисками» учитывается степень влияния и соответствие рисков на достижение стратегических целей третьего раздела стратегического плана.
Анализ качества предусмотренных мероприятий по управлению рисками осуществляется экспертным путем посредством соотношения предусмотренных мероприятий к возможным рискам. При этом данный метод выявляет формальные мероприятия, которые не способствуют снижению/предотвращению риска.
Расчет коэффициента «Анализ качества управления рисками» осуществляется по следующей формуле:
где:
С – коэффициент анализа качества рисков;
С1 – параметр влияния рисков на стратплан;

1) оларды шешуге Аумақтарды дамыту бағдарламасы бағытталған өңірдің алдында тұрған негізгі даму проблемаларын айқындау;
2) ағымдағы жағдайдың талдауында ұсынылған деректердің өзектілігі.
Бұл ретте мемлекеттік орган қызметінің әрбір негізгі саласы/бағыты () жоғарыда аталған екі параметр бойынша () мынадай формуламен бағаланады:
Әрбір жоғарыда көрсетілген параметрге () тиісті коэффицент 1;0,5;0 беріледі.
Бірінші параметр бойынша ():
егер Аумақтарды дамыту бағдарламасының тиісті саласында/бағытында өңірді дамытудың ағымдағы проблемалары халықтың/игілік алушылардың қажеттіліктерін тиісті талдаумен көрсетілген болса, онда ;
егер Аумақтарды дамыту бағдарламасында өңірді дамытудың ағымдағы проблемалары халықтың/игілік алушылардың қажеттіліктері жартылай және/немесе толық емес талдаумен көрсетілген болса, онда ;
егер Аумақтарды дамыту бағдарламасында өңірді дамытудың ағымдағы проблемалары көрсетілмеген болса және/немесе халықтың/игілік алушылардың қажеттіліктерін талдау жүргізілмесе, онда .
Екінші параметр бойынша ():
егер тиісті сала/бағыт бойынша Аумақтарды дамыту бағдарламасын талдауда соңғы үш жылдағы деректер ұсынылса/пайдаланылса,онда =1;
егер тиісті сала/бағыт бойынша Аумақтарды дамыту бағдарламасын талдауы соңғы үш жылдағы деректер жартылай ұсынылса/пайдаланылса, онда =0,5;
егер тиісті сала/бағыт бойынша Аумақтарды дамыту бағдарламасының талдауы соңғы үш жылдағы деректер   ұсынылмаса/пайдаланылмаса, онда =0.
24. «Тәуекелдерді басқару сапасын талдау» критерийінің коэффициенті стратегиялық жоспардың 6-бөлімін талдау арқылы айқындалады.
«Тәуекелдерді басқару және талдау сапасын талдау» деген 6-бөлімге мемлекеттік органның тәуекелді төмендетуге бағытталған тиісті іс-шаралар әзірлеуі және мемлекеттік органның нәтижелілі тәуекелдерін басқару бойынша іс-шаралардың ықпалына талдау жасалады.
«Тәуекелдер сапасын талдау» критерийінің коэффициентін айқындау кезінде стратегиялық жоспардың үшінші бөлімінің стратегиялық мақсаттарына қол жеткізу тәуекелдерінің сәйкес келуі және ықтимал ету дәрежесі есепке алынады.
Тәуекелдерді басқару бойынша көзделген іс-шаралар сапасын талдау сараптама жолымен ықтимал тәуекелдердің көзделген іс-шараларға арақатынасы арқылы жүзеге асырылады. Бұл ретте, бұл әдіс тәуекелдерді төмендеуге/болдырмауға ықпал етпейтін формалды іс-шараларды анықтайды. «Тәуекелдерді басқару сапасын талдау» коэффициентін есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
мұнда:
C– тәуекелдер сапасын талдау коэффициенті;
С1 – тәуекелдердің стратегиялық жоспарға ықпал ету параметрлері;

С2 – параметр соответствия количества рисков целям 3 раздела стратегического плана.
где:
Rj – степень влияния риска на стратплан;
k – общее количество рисков.
При этом на каждый предусмотренный риск присваивается соответствующий коэффициент: 1; 0,5; 0.
Если риск влияет на ход реализации стратегического плана, и предусмотренные мероприятия направлены на снижение/предотвращение риска, то Rj = 1.
Если риск влияет на ход реализации стратегического плана, но предусмотренные мероприятия не направлены на снижение/предотвращение риска, то Rj = 0,5.
Если риск не влияет на ход реализации стратегического плана, то Rj = 0.
Параметр соответствия количества рисков целям 3 раздела стратегического плана принимает значения: 1; 0,5; 0.
Если каждой цели 3 раздела соответствует риски 6 раздела, то С2 = 1;
Если половине целей 3 раздела соответствуют риски 6 раздела, то С2 = 0,5;
Если менее половине целей 3 раздела соответствуют риски 6 раздела, то С2 = 0.
25. Критерий «Достижение целей и задач стратегического плана/Программы развития территории» определяется путем расчета коэффициента достижения целей. Коэффициент достижения целей в свою очередь состоит из двух составляющих: коэффициента достижения целевых индикаторов, запланированных в достижение соответствующей цели, и коэффициента реализации задач, запланированных в реализацию соответствующей цели.
26. Расчет коэффициента критерия «Достижение целей и задач стратегического плана/Программы развития территории» осуществляется по следующей формуле:
где:
D – коэффициент достижения целей и задач стратегического плана/Программы развития территории;
Xi – коэффициент достижения каждой цели с соответствующими задачами;
n – количество целей.
Расчет коэффициента достижения каждой цели с соответствующими задачами (Xi) производится по следующей формуле:
где:
Ki – коэффициент достижения цели стратегического плана/Программы развития территории;
Yi – коэффициент реализации задач стратегического плана/Программы развития территории, запланированных в реализацию соответствующей цели.
Коэффициент достижения цели (Ki) рассчитывается по следующей формуле:
где:
hj – коэффициент достижения каждого целевого индикатора, предусмотренного в достижение соответствующей цели;
m – общее количество целевых индикаторов, предусмотренных в достижение соответствующей цели.
Расчет коэффициента достижения каждого целевого индикатора (hj), предусмотренного в достижение соответствующей цели стратегического плана/ Программы развития территории осуществляется путем соотношения фактического исполнения (улучшения либо ухудшения) к запланированному улучшению.
При этом если hj > 1, то hj = 1, если hj < 0, то hj = 0.
При расчете коэффициента достижения целей стратегического плана/Программы развития территории учитывается следующее:
целевой индикатор, не имеющий планового значения на отчетный период, в расчет коэффициента достижения цели не принимается;
в случае отсутствия официальных статистических данных на момент проведения оценки, в расчет принимаются оперативные данные. При невозможности представления оперативных данных, целевой индикатор в расчет коэффициента достижения цели не принимается.
Коэффициент реализации задач (Yi), запланированных в реализацию соответствующей цели стратегического плана/Программы развития территории, определяется путем анализа достижения каждого показателя прямого результата, предусмотренного во исполнение соответствующей задачи.
Расчет степени реализации задач стратегического плана/Программы развития территории, запланированных в реализацию соответствующей цели осуществляется по следующей формуле:
где:
Yi – коэффициент реализации задач стратегического плана/Программы развития территории, запланированных в реализацию соответствующей цели;
zk – коэффициент реализации каждой задачи стратегического плана/Программы развития территории;
f – общее количество задач стратегического плана/Программы развития территории, запланированных в реализацию соответствующей цели.
При этом расчет коэффициента реализации каждой задачи стратегического плана/Программы развития территории (zk) осуществляется по следующей формуле:
где:
pg – коэффициент реализации каждого показателя прямого результата, предусмотренного в реализацию соответствующей задачи стратегического плана/Программы развития территории;
r – общее количество показателей прямых результатов, предусмотренных в реализацию соответствующей задачи стратегического плана/Программы развития территории.
Расчет коэффициента достижения каждого показателя прямого результата стратегического плана/Программы развития территории, предусмотренного в реализацию соответствующей задачи стратегического плана/Программы развития территории (pg), осуществляется путем соотношения фактического исполнения (улучшения либо ухудшения) к запланированному.
При этом если pg > 1, то pg = 1, если pg < 0, то pg = 0.
При расчете коэффициента реализации задач стратегического плана/Программы развития территории учитывается следующее:
показатель прямого результата, не имеющий планового значения на отчетный период, в расчет коэффициента реализации задачи не принимается;
в случае отсутствия официальных статистических данных на момент проведения оценки, в расчет принимаются оперативные данные. При невозможности представления оперативных данных, показатель прямого результата в расчет коэффициента реализации задач не принимается.

С2 – тәуекелдер санының стратегиялық жоспардың 3-бөлімінің мақсаттарына сәйкестігі параметрі;
мұнда:
Rj – тәуекелдің стратегиялық жоспарға ықпал ету дәрежесі;
k – тәуекелдердің жалпы саны.
Бұл ретте, әрбір көзделген тәуекелге тиісті коэффициент: 1; 0,5; 0 беріледі.
Егер тәуекел стратегиялық жоспардың іске асырылу барысына ықпал етсе және көзделген іс-шаралар тәуекелді төмендетуге/болдырмауға бағытталса, онда .
Егер тәуекел стратегиялық жоспардың іске асырылу барысына ықпал етсе, бірақ көзделген іс-шаралар тәуекелді төмендетуге/болдырмауға бағытталмаса, онда .
Егер тәуекел стратегиялық жоспардың іске асырылу барысына ықпал етпесе, онда .
Тәуекелдер санының стратегиялық жоспардың 3-бөліміндегі мақсаттарға сәйкестігі параметрі 1; 0,5; 0 мәндерін қабылдайды.
Егер 3-бөлімнің әрбір мақсатына 6-бөлімнің тәуекелі сәйкес келсе, онда С2 = 1;
Егер 3-бөлім мақсаттарының жартысы 6-бөлімнің тәуекелдеріне сәйкес келсе, онда С2 = 0,5;
Егер 3-бөлім мақсаттарының жартысынан кемі 6-бөлімнің тәуекелдеріне сәйкес келсе, онда С2 = 0.
25. «Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу» критерийі мақсаттарға қол жеткізу коэффициентін есептеу арқылы айқындалады. Мақсаттарға қол жеткізу коэффициенті, өз кезегінде, екі құрамдауыштан тұрады: тиісті мақсатқа қол жеткізу үшін жоспарланған нысаналы индикаторларға қол жеткізу коэффициенті, тиісті мақсатты іске асыру үшін жоспарланған міндеттемелерді іске асыру коэффициенті.
26. «Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу» критерийінің коэффициентін есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
мұнда:
D – стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу коэффициенті;
Xi – тиісті міндеттерге сәйкес әрбір мақсатқа қол жеткізу коэффициенті;
n – мақсаттар саны.
Тиісті міндеттерге (Хi) сәйкес әрбір мақсатқа қол жеткізу коэффициентін есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі:
мұнда:
Ki – стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсатына қол жеткізу коэффициенті;
Yi – тиісті мақсатты іске асыру үшін жоспарланған стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының міндеттерін іске асыру коэффициенті.
Мақсатқа қол жеткізу коэффициенті (Ki) мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда:
hj – тиісті мақсатқа қол жеткізу үшін көзделген әрбір нысаналы индикаторға қол жеткізу коэффициенті;
m – тиісті мақсатқа қол жеткізу үшін көзделген нысаналы индикаторлардың жалпы саны.
Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының тиісті мақсатына қол жеткізу үшін көзделген әрбір нысаналы индикаторға (hj) қол жеткізу коэффициентін есептеу іс-жүзінде орындалғанның (жақсарғанның немесе нашарлағанның) жоспарланған жақсартуға ара қатынасы арқылы жүзеге асырылады:
Бұл ретте, егер, hj > 1 болса, онда hj = 1, егер hj < 0, онда hj
Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттарына қол жеткізу коэффициентін есептеу кезінде мыналар ескеріледі:
есепті кезеңге жоспарлы мәні жоқ нысаналы индикатор мақсатқа қол жеткізу коэффициентінің есебіне алынбайды;
бағалау жасау кезінде ресми статистикалық деректер болмаған жағдайда, шұғыл деректер есепке алынады. Шұғыл деректерді ұсыну мүмкін болмаған кезде, нысаналы индикатор мақсатқа қол жеткізу коэффициентінің есебіне алынбайды.
Тиісті мақсатты іске асыру үшін жоспарланған міндеттерді іске асыру коэффициенті (Yi), тиісті міндетті орындау үшін көзделген тікелей нәтиженің әрбір көрсеткішіне қолжеткізілуді талдау жолымен айқындалады.
Тиісті мақсатты іске асыру үшін жоспарланған стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының міндеттерін іске асыру дәрежесін есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
мұнда:
– тиісті мақсатты іске асыру үшін жоспарланған стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының міндеттерін іске асыру коэффициенті;
– стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының әрбір міндетін іске асыру коэффициенті;
– тиісті мақсатты іске асыру үшін жоспарланған стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасы міндеттерінің жалпы саны.
Бұл ретте, стратегиялық жоспардағы/Аумақтарды дамыту бағдарламасындағы әрбір () міндетті іске асыру коэффициентін есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
мұнда:
pg – стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының тиісті міндетін іске асыру үшін көзделген тікелей нәтиженің әрбір көрсеткішін іске асыру коэффициенті;
r – стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының тиісті міндетін іске асыру үшін көзделген тікелей нәтижелер көрсеткіштерінің жалпы саны.
Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының тиісті міндетін іске асыру үшін көзделген стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының (pg) тікелей нәтижесінің әрбір көрсеткішіне қол жеткізу коэффициентін есептеу іс-жүзінде атқарылғанның (жақсартылған немесе нашарланған) жоспарланғанға арақатынасы арқылы жүзеге асырылады.
Бұл ретте, егер pg > 1 болса, онда pg = 1, егер pg < 0 болса, онда pg = 0.
Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының міндеттеріне қол жеткізу коэффициентін есептеу кезінде мыналар есепке алынады:
есепті кезеңде жоспарлық мәні жоқ тікелей нәтиже көрсеткіші міндетке қол жеткізу коэффициентінің есебіне алынбайды;
бағалау жүргізілген ресми статистикалық деректер болмаған жағдайда, шұғыл деректер есепке алынады. Шұғыл деректерді ұсыну мүмкін болмаған кезде, нысаналы индикатор мақсатқа қол жеткізу коэффициентінің есебіне алынбайды.

5. Заключение о результатах оценки эффективности достижения
и реализации стратегических целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
27. Заключение о результатах оценки эффективности деятельности центрального государственного и местного исполнительного органа по достижению и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе (далее – Заключение) составляется по форме согласно приложению 4 к настоящей Методике.
Заключение составляется в следующем порядке:
в графе «Баллы» указываются баллы в разрезе критериев;
в графе «Коэффициент» указываются коэффициенты в разрезе критериев;
в строке «Вычет баллов» указываются вычтенные баллы в соответствии с разделом 9 настоящей Методики.
в строке «Общая оценка» указывается общий балл, рассчитанный по формуле согласно пункту 1617, настоящей Методики.
В разделе «Аналитический отчет и выводы по оценке деятельности центрального государственного органа/местного исполнительного органа» приводится подробный анализ результатов достижения и реализации запланированных целей и задач центрального государственного органа или местного исполнительного органа, в том числе:
анализ качества и полноты анализа стратегического плана/Программы развития территории;
анализ достижения целей и задач стратегического плана/Программы развития территории;
анализ качества управления рисками;
информация о вычете баллов.
Кроме того, в данном разделе отражаются соответствующие выводы в зависимости от результатов оценки.
В соответствии с полученным результатом оценки определяется степень эффективности деятельности государственного органа. Высокая степень эффективности государственного органа соответствует показателю оценки от 90 до 100 баллов, средняя степень – от 70 до 89,99 баллов, низкая степень – от 50 до 69,99 баллов. Неэффективной признается деятельность государственного органа, набравшего по результатам оценки менее 49,99 баллов.
В разделе «Рекомендации по улучшению деятельности центрального государственного органа/местного исполнительного органа» подробно описываются рекомендации по дальнейшему улучшению деятельности государственного органа, а также иные имеющиеся рекомендации.
6. Процедура обжалования результатов оценки
28. С момента получения Заключения оцениваемый государственный орган в случае несогласия с результатами оценки вправе в течение пяти рабочих дней направить в уполномоченный на оценку государственный орган свои возражения.
29. Обжалование результатов оценки должны быть аргументированным и обоснованным с представлением подтверждающих документов. Возражения без подтверждающих документов и обоснования, а также противоречащие положениям нормативных правовых актов в сфере государственного планирования и правил разработки стратегических планов/Программы развития территории не рассматриваются.

5. Қадағаланатын салада/аяда/өңірде стратегиялық мақсаттар мен
міндеттерге қол жеткізу және іске асыру тиімділігін бағалау
нәтижелері туралы қорытынды
27. Қадағаланатын салада/аяда/өңірде стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органның қызметі тиімділігін бағалаудың нәтижелері туралы қорытынды (бұдан әрі – Қорытынды) осы Әдістеменің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құрастырылады.
Қорытынды мынадай тәртіпте жасалады:
«Балдар» деген бағанда өлшемдер бөлінісінде балдар көрсетіледі;
«Коэффициент» деген бағанда өлшемдер бөлінісінде коэффициенттер көрсетіледі;
«Балдарды шегеру» деген жолда осы Әдістеменің 9-бөліміне сәйкес шегерілген балдар көрсетіледі;
«Жалпы баға» деген жолда осы Әдістеменің 1617-тармағына сәйкес формула бойынша есептелген жалпы балл көрсетіледі.
«Орталық мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның қызметін бағалау бойынша талдамалық есеп және тұжырымдар» деген бөлімде орталық мемлекеттік орган немесе жергілікті атқарушы орган жоспарлаған мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру нәтижелеріне толық талдау келтіріледі, оның ішінде:
стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының сапасы мен толықтығын талдау;
стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізілуді талдау;
тәуекелдерді басқару сапасын талдау;
балдарды шегеру туралы ақпарат.
Бұдан басқа осы бөлімде бағалаудың нәтижелеріне қатысты тиісті тұжырымдар көрсетіледі.
Алынған бағалау нәтижесіне сәйкес мемлекеттік орган қызметінің тиімділік дәрежесі айқындалады. Мемлекеттік орган тиімділігінің жоғарғы дәрежесіне бағалау көрсеткіштеріне 90-нан 100 дейін балдар, орташа деңгейге – 70-тен 89,99 дейін балдар, төмен деңгейге – 50-ден 69,99 дейін балдар сәйкес келеді. Бағалау нәтижесі бойынша 49,99 бал жинаған мемлекеттік органның қызметі тиімді емес деп танылады
«Орталық мемлекеттік органнның/жергілікті атқарушы органның қызметін жақсарту бойынша ұсынымдар» деген бөлімде мемлекеттік орган қызметін одан әрі жақсарту бойынша ұсынымдар, сондай-ақ өзге де бар ұсынымдар егжей-тегжейлі сипатталады.
6. Бағалаудың нәтижелеріне шағымдану тәртібі
28. Қорытындыны алған сәттен бастап бағаланатын мемлекеттік орган бағалау нәтижелерімен келіспеген жағдайда, бес жұмыс күні ішінде бағалауға уәкілетті мемлекеттік органға растаушы құжаттармен қоса өзінің наразылықтарын жолдауға құқылы.
29. Бағалау нәтижелерінің шағымдануы дәлелдейтін құжаттардың ұсынылуымен дәлелді және тиянақты болуы тиіс. Растайтын құжаттар мен дәлелдер жоқ, сондай-ақ мемлекеттік жоспарлау саласындағы нормативтік құқықтық актілер ережелеріне және стратегиялық жоспарларды/аумақтарды дамыту бағдарламаларды әзірлеу қағидаларына қарсы келетін наразылықтар қарастырылмайды.

30. В случае отсутствия возражений к результатам оценки оцениваемый государственный орган в течение пяти рабочих дней предоставляет в уполномоченный на оценку государственный орган соответствующее уведомление. По истечении установленного срока возражения оцениваемых государственных органов не принимаются.
31. Для проведения процедуры обжалования в уполномоченном на оценку государственном органе формируется Специальная комиссия, в состав которой не могут входить сотрудники, участвовавшие в оценке государственных органов, представивших возражения.
Количество и состав Специальной комиссии определяются уполномоченным на оценку государственным органом самостоятельно, но не менее 5 человек.
32. В течение пяти рабочих дней со дня получения возражений от оцениваемых государственных органов с подтверждающими документами, уполномоченным на оценку государственным органом формируются и вносятся на рассмотрение Специальной комиссии Таблицы разногласий по результатам оценки эффективности деятельности государственных органов (далее - Таблица разногласий) по форме согласно приложению 5 к настоящей Методике.
33. Специальная комиссия проводит заседания по рассмотрению возражений и определению объективности результатов оценки, на которые приглашаются представители оцениваемых государственных органов, подавших возражения, представители заинтересованных отраслевых центральных государственных органов, а также сотрудники, участвовавшие в оценке государственных органов.
34. По результатам заседаний Специальной комиссии Таблицы разногласий дорабатываются, подписываются председателем Специальной комиссии и доводятся до сведения оцениваемого государственного органа.
35. В течение пятнадцати календарных дней со дня получения возражений от оцениваемых государственных органов уполномоченный на оценку государственный орган направляет в рабочий орган Экспертной комиссии и оцениваемые государственные органы итоговые заключения.
7. Порядок проведения оценки реорганизованных
и упраздненных государственных органов
36. В случае реорганизации или упразднения государственного органа в первом полугодии оцениваемого года оценка данного государственного органа осуществляется в рамках оценки государственного органа-правопреемника в соответствии с данной методикой.
37. В случае реорганизации или упразднения государственного органа во втором полугодии оцениваемого года оценка его деятельности не осуществляется, а результаты анализа деятельности данного государственного органа учитываются при разработке рекомендаций и предложений, данных по итогам оценки государственному органу – правопреемнику.

30. Бағалау нәтижелеріне наразылықтар болмаған жағдайда, бағаланатын мемлекеттік орган бес жұмыс күні ішінде бағалауға уәкілетті мемлекеттік органға тиісті хабарлама жібереді. Бағаланатын мемлекеттік органдар наразылық берудің уақыты белгіленген мерзім аяқталғаннан кейін қабылданбайды.
31. Шағымдану рәсімін өткізу үшін бағалауға уәкілетті мемлекеттік органда құрамына наразылықтарын ұсынған мемлекеттік органдарды бағалауға қатысқан қызметкерлер кіре алмайтын Арнайы комиссия құрылады.
Арнайы комиссияның саны мен құрамын бағалауға уәкілетті мемлекеттік орган дербес айқындайды, бірақ құрамы кемінде 5 адам.
32. Бағаланатын мемлекеттік органдардың растайтын құжаттары бар наразылықтарын алған күннен бастап, бес жұмыс күні ішінде бағалауға уәкілетті мемлекеттік орган осы Әдістеменің 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері бойынша келіспеушіліктер кестесін (бұдан әрі - Келіспеушіліктер кестесі) қалыптастырады және Арнайы комиссияның қарауына енгізеді.
33. Арнайы комиссия наразылықтарды қарастыру мен бағалау нәтижелерінің объективтілігін анықтау бойынша отырыс өткізеді, оған наразылықтарды ұсынған бағаланатын мемлекеттік органың, мүдделі салалық орталық мемлекеттік органдар өкілдері, сондай-ақ мемлекеттік органды бағалауға қатысқан қызметкер шақырылады.
34. Арнайы комиссияның отырыстарының нәтижелері бойынша Келіспеушіліктер кестесі пысықталып, оған Арнайы комиссия төрағасы қол қояды және бағаланатын мемлекеттік органға мәлімет үшін жеткізіледі.
35. Бағаланатын мемлекеттік органдардың наразылықтарын алған күннен бастап он бес күнтізбелік күн ішінде бағалауға уәкілетті мемлекеттік орган Сараптау комиссиясының жұмыс органына және бағаланатын мемлекеттік органдарға қорытынды тұжырымдарды жолдайды.
7. Қайта құрылған және таратылған мемлекеттік органдарға
бағалау жүргізу тәртібі
36. Мемлекеттік орган қайта құрылған немесе таратылған жағдайда бағаланатын жылдың бірінші жартыжылдығында осы мемлекеттік органның бағалауы осы әдістемеге сәйкес құқықтық мирасқор мемлекеттік органның бағалауы шеңберінде жүзеге асырылады.
37. Мемлекеттік орган қайта құрылған немесе таратылған жағдайда бағаланатын жылдың екінші жарты жылдығында оның қызметіне бағалау жүргізілмейді, ал осы мемлекеттік орган қызметін талдау нәтижелері құқықтық мирасқор мемлекеттік органға бағалау қорытындылары бойынша берілген ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу кезінде ескеріледі.

8. Процедура определения своевременности, полноты и достоверности отчетной информации оцениваемых
государственных органов
38. Оцениваемый государственный орган своевременно представляет/размещает полную и достоверную отчетную информацию на официальном интернет-ресурсе (сайте) государственного органа в соответствии с Графиком оценки.
39. В случаях представления/размещения на официальном интернет-ресурсе несвоевременной, неполной, недостоверной отчетной информации государственного органа, из итоговой оценки государственного органа по данному направлению вычитаются штрафные баллы.
40. Несвоевременной признается отчетная информация, представленная/размещенная на официальном интернет-ресурсе позже срока, предусмотренного Графиком оценки.
За представление/размещение государственным органом несвоевременной отчетной информации производится вычитание 1,5 (полтора) штрафных балла.
За отсутствие отчетной информации на официальном интернет-ресурсе производится вычитание 2 (двух) штрафных баллов, за исключением информации ДСП, секретных.
41. Неполной признается отчетная информация, в которой отсутствуют элементы (приложения, разделы, таблицы, значения показателей и др.), предусмотренные установленными требованиями к структуре отчетной информации.
За представление/размещение государственным органом неполной отчетной информации производится вычитание 2 (двух) штрафных баллов.
42. Недостоверной признается отчетная информация, в ходе перепроверки которой выявлены несоответствующие действительности факты.
Указанные факты фиксируются в Акте сверки (Приложение 1).
За представление/размещение государственным органом недостоверной отчетной информации производится вычитание 0,2 штрафных балла за каждый зафиксированный факт.
За представление/размещение повторной, с учетом Акта сверки предыдущего отчетного года, недостоверной отчетной информации производится вычитание 0,5 штрафных баллов за каждый зафиксированный факт.
Сумма вычитаемых за представление/размещение недостоверной информации штрафных баллов не должна превышать 6,5 баллов.
43. Информация о вычетах отражается в Заключении в разделе «Аналитический отчет и выводы по оценке деятельности центрального государственного органа/местного исполнительного органа».
Приложение 1
к Методике по оценке
эффективности достижения
и реализации стратегических
целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
Форма
Акт сверки
по итогам перепроверки данных, содержащихся
в отчетной информации
(наименование центрального государственного
органа/местного исполнительного органа)
(отчетный период)
Наименование
Вычитаемые баллы
1
Представление/размещение неполной информации
2
Представление/размещение недостоверной информации
3
Отсутствие отчетной информации на интернет-ресурсе
4
Представление/размещение неполной информации
Всего:

8. Бағаланатын мемлекеттік органдардың есепті ақпаратының
уақтылығын, толықтығын және дәйектілігін айқындау рәсімі
38. Бағаланатын мемлекеттік орган Бағалау кестесіне сәйкес мемлекеттік органның ресми интернет-ресурсында (желі) толық және дәйекті есепті ақпаратты уақтылы ұсынады/орналастырады.
39. Есепті ақпаратын уақтылы, толық емес және дәйекті емес мемлекеттік органның ресми интернет-ресурсында (желі) ұсынылмаған/орналастырылмаған жағдайда, бұл бағыт бойынша қорытынды бағалаудан айыппұлдық балдар шегеріледі.
40. Бағалау кестесінде көзделген мерзімнен кейін ресми интернет-ресурсында ұсынылған/орналыстырылған есепті ақпараты уақтылы емес деп танылады.
Мемлекеттік органның есепті ақпаратын уақтылы ұсынбаған/орналастырмаған кезде 1,5 (бір жарым) балы шегеріледі.
Құпия, ҚБП ақпараттарынан басқа, ресми интернет-ресурсында есепті ақпарат болмаған жағдайда 2 (екі) айыппұлдық балы шегеріледі.
41. Есепті ақпаратының құрылымына қойылатын белгіленген талаптарда көзделген (ұсыныстар, бөлімдер, кестелер, көрсеткіштер мәні және т.б.) элементтері жоқ есепті ақпараты толық емес деп танылады.
Мемлекеттік органның толық емес ақпаратты ұсынғаны/орналастырғаны үшін 2 (екі) айыппұлдық балы шегеріледі.
42. Қайта тексеру барысында шындыққа сәйкес келмейтін фактілер анықталған кезде ол дәйектi емес есепті ақпарат деп танылады.
Көрсетілген фактілер Тексеру актісінде тіркеледі.
Әрбір тіркелген факт үшін мемлекеттік органның есепті ақпаратын дәйектi ұсынбағаны/орналастырмағаны үшін 0,2 айыппұлдық балл шегеріледі.
Алдыңғы есепті жылдың тексеру актісін ескере отырып, шындыққа сай келмейтін есепті ақпаратты қайта ұсынғаны/орналастырғаны үшін әрбір тіркелген факт үшін 0,5 айыппұлдық балл шегеріледі.
Шындыққа сай келмейтін ақпарат ұсынғаны/орналастырғаны үшін шегерілетін сома 6,5 балдан аспауы тиіс.
43. Шегерімдер туралы ақпарат «Талдамалық есеп және орталық мемлекеттік орган/жергілікті атқарушы орган қызметін бағалау қорытындылары» деген бөлімде көрсетіледі.
Қадағаланатын саладағы /аядағы/
өңірдегі стратегиялық мақсаттар мен
міндеттерге қол жеткізу және іске
асыру тиімділігін бағалау жөніндегі
әдістемеге 1-қосымша
Нысан
Есепті ақпаратта қамтылған деректерді қайта тексеру
қорытындылары бойынша тексеру актісі (орталық мемлекеттік
органның/жергілікті атқарушы органның атауы)
(есеп беру кезеңі)
Атауы
Шегерілетін балдар
1
Есепті ақпараттың уақтылы ұсынылмауы/орналастырмауы
2
Дәйекті емес ақпараттың уақтылы ұсынылмауы/орналастырмауы
3
Интернет-ресурста есепті ақпараттың болмауы
4
Толық емес ақпарат ұсыну/орналастыру
Барлығы :

1. Согласно Графику оценки срок представления/размещения
государственным органом отчетной информации:
«____» ____________ 201___ года.
1) Фактическая дата представления/размещения отчетной
информации: «___» __________ 201_ года.
2) Отсутствует отчетная информация на интернет-ресурсе
государственного органа.
Вычет составляет: ______ балла.
2. Представлена/размещена неполная информация, в том числе
отсутствуют следующие элементы (приложения, разделы, таблицы,
значения показателей и др.), предусмотренные установленными
требованиями к структуре отчетной информации:
1)
2)
Вычет составляет: ______ балла.
3. Представлена/размещена недостоверная информация. В ходе
перепроверки выявлены следующие несоответствия действительности
фактов:
Наименование целевого индикатора/показателя прямого результата
План отчетного периода
Факт отчетного периода
Факт отчетного периода по итогам перепроверки
Вычет баллов
Примечание
1
Вычет составляет: ______ балла.
Итоговый вычет: ______ балла.
Представитель
уполномоченного
органа, должность
________
(дата)
_________
(подпись)
_________________
(расшифровка
подписи)
Представитель
оцениваемого
госоргана,
должность
________
(дата)
_________
(подпись)
_________________
(расшифровка
подписи)
Приложение 2
к Методике по оценке
эффективности достижения
и реализации стратегических
целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
Форма
Перечень
сфер деятельности центральных
государственных органов
Республики Казахстан
Значение
Наименование сферы/направления
Источник
Министерство финансов Республики Казахстан
1
Сфера
Исполнение бюджета
Положение
2
Сфера
Налогообложение
Положение
3
Сфера
Таможенное дело
Положение
4
Сфера
Государственное и гарантированное государством заимствование, управление правительственным и гарантированным государством долгом и долгом перед государством
Положение
5
Сфера
Внутренний государственный финансовый контроль
Положение
6
Сфера
Государственные закупки
Положение
7
Сфера
Бюджетное кредитование
Положение
8
Сфера
Управление государственным имуществом и государственный мониторинг собственности
Положение
9
Сфера
Контроль за проведением процедур реабилитации и банкротства
Положение
10
Сфера
Противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма
Положение
11
Сфера
Бухгалтерский учет и финансовая отчетность, аудиторская деятельность
Положение
Агентство Республики Казахстан по статистике
1
Сфера
Статистическая деятельность
Положение
1.1
Направление
Формирование статистической методологии и статистического инструментария
Положение
1.2
Направление
Удовлетворение потребности общества, государства и международного сообщества в официальной статистической информации
Положение
1.3
Направление
Межотраслевая координация государственной статистической деятельности
Положение
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1
Сфера
Труд, в том числе безопасность и охрана труда
Положение
2
Сфера
Занятость
Положение
3
Сфера
Социальное обеспечение, в том числе пенсионное обеспечение и обязательное социальное страхование
Положение
4
Сфера
Социальная поддержка, в том числе социальная помощь, предоставление специальных социальных услуг
Положение
5
Сфера
Реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области миграции населения
Положение
Министерство юстиции Республики Казахстан
1
Сфера
Правовое обеспечение деятельности государства
Положение
1.1
Направление
Участие в формировании национального законодательства, направленного на обеспечение верховенства прав и свобод человека и гражданина, суверенитета Республики Казахстан, устойчивое и поступательное развитие казахстанского общества и государства путем участия в разработке и реализации общегосударственной стратегии развития, ведения законопроектной работы, анализа, совершенствования, систематизации законодательства, проведения юридической экспертизы проектов нормативных правовых актов
Положение
1.2
Направление
Правовое обеспечение деятельности Казахстана на международной арене в целях защиты его национальных интересов и укрепления авторитета Республики в мировом сообществе, в том числе путем подготовки и заключения международных договоров Республики Казахстан
Положение
1.3
Направление
Осуществление государственной регистрации юридических лиц, прав на недвижимое имущество и сделок с ним, залогов отдельных видов движимого имущества, нормативных правовых актов центральных государственных органов, местных представительных и исполнительных органов, актов гражданского состояния, а также осуществление государственного учета нормативных правовых актов Республики Казахстан и контроля за ними
Положение
1.4
Направление
Организация правовой помощи и оказания юридических услуг и обеспечение правовой пропаганды
Положение
1.5
Направление
Организация и осуществление судебно-экспертной деятельности
Положение
1.6
Направление
Осуществление государственной политики в области защиты прав интеллектуальной собственности
Положение
1.7
Направление
Осуществление производства по делам об административных правонарушениях в соответствии с законодательством
Положение
1.8
Направление
Реализация государственной политики, а также государственное регулирование деятельности в сфере исполнения исполнительных документов, организации работы по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (поступившего) в республиканскую собственность.
Положение
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
1
Сфера
Формирование системы Гражданской обороны и материального резерва
Положение
2
Сфера
Предупреждение, ликвидация чрезвычайных ситуаций техногенного характера
Положение
3
Сфера
Предупреждение, ликвидация чрезвычайных ситуаций природного характера
Положение
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
1
Сфера
Реализация внешнеполитического курса Республики Казахстан
Положение
1.1
Направление
Реализация внешнеполитического курса Республики Казахстан, содействие осуществлению внешнеэкономической политики и укреплению международного авторитета Республики Казахстан
Положение
1.2
Направление
Обеспечение дипломатическими средствами и методами защиты суверенитета, безопасности, территориальной целостности и нерушимости границ Республики Казахстан, ее политических, торгово-экономических и иных интересов в отношениях с другими государствами и на международной арене
Положение
1.3
Направление
Осуществление дипломатических и консульских отношений Республики Казахстан с иностранными государствами, международными организациями
Положение
1.4
Направление
Реализация дипломатическими средствами и методами усилий Республики Казахстан по обеспечению международного мира, глобальной и региональной безопасности
Положение
2
Сфера
Защита прав и интересов Республики Казахстан, ее граждан и юридических лиц за рубежом
Положение
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
1
Сфера
Стратегическое планирование и формирование основных приоритетов социально-экономического развития Республики Казахстан
Положение
2
Сфера
Бюджетное планирование
Положение
3
Сфера
Налоговая и бюджетная политики
Положение
4
Сфера
Политика в области таможенного дела
5
Сфера
Государственное и гарантированное государством заимствование и долг
Положение
6
Сфера
Государственная инвестиционная политика и политика поддержки инвестиций, создание благоприятного инвестиционного климата, государственно-частного партнерства
Положение
7
Сфера
Защита конкуренции и ограничение монополистической деятельности
Положение
8
Сфера
Естественные монополии и регулируемые рынки
Положение
9
Сфера
Международные экономические и финансовые отношения, в том числе регулирование международной экономической интеграции
Положение
10
Сфера
Регулирование и развитие внешнеторговой деятельности
Положение
11
Сфера
Регулирование и развитие внутренней торговли
Положение
12
Сфера
Управление государственными активами, в том числе повышение качества корпоративного управления
Положение
13
Сфера
Развитие системы государственного управления
Положение
14
Сфера
Развитие государственной политики в сфере оказания государственных услуг
Положение
15
Сфера
Мобилизационная подготовка и мобилизация
Положение
16
Сфера
Развитие государственной политики в сфере миграции населения
Положение
17
Сфера
Развитие «зеленой экономики»
Положение
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
1
Сфера
Транспорт и коммуникация
Положение
1.1
Направление
Развитие автодорожной отрасли
Положение
1.2
Направление
Развитие железнодорожной отрасли
Положение
1.3
Направление
Развитие гражданской авиации
Положение
1.4
Направление
Развитие водного транспорта
Положение
1.5
Направление
Развитие автомобильного транспорта
Положение
1.6
Направление
Обеспечение безопасности транспорта
Положение
2
Сфера
Информатизация и «электронное правительство»
Положение
3
Сфера
Связь
Положение
Министерство охраны окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
1
Сфера
Стабилизация и улучшение качества окружающей среды
Положение
1.1
Направление
Эмиссии в окружающую среду
Положение
1.2
Направление
Экологическое регулирование и контроль
Положение
1.3
Направление
Гидрометеорологическая деятельность и экологический мониторинг
Положение
1.4
Направление
Низкоуглеродное развитие и переход к «зеленой» экономике
Положение
2
Сфера
Использование и охрана водных ресурсов
Положение
2.1
Направление
Рациональное и комплексное использование подземных вод, за исключением геологического изучения недр в части подземных вод

1. Бағалау кестесіне сәйкес мемлекеттік органның есепті ақпаратты ұсыну/орналастыру мерзімі: 201_ жылғы «____»________.
1) Есепті ақпараттың ұсынылатын/орналастыратын нақты күні: 201_ жылғы «_»_______.
2) Мемлекеттік органның интернет-ресурсында есепті ақпараттың болмауы.
Шегерім ______ балды құрайды.
2. Толық ақпарат ұсынылмаған/орналастырылмаған, оның ішінде белгіленген талаптармен есепті ақпараттың құрылымына қойылатын белгіленген талаптармен көзделген мынадай элементтер көрсетілмеген (қосымшалар, бөлімдер, кестелер, көрсеткіштердің мәндері және т.б.):
1)
2)
Шегерім  ______ балды құрайды.
3. Дұрыс емес ақпарат ұсынылды/орналастырылды. Қайта тексеру барысында фактілер шынайылығының мынадай сәйкессіздіктері анықталды:
Нысаналы индикатор/тікелей нәтиже көрсеткіштерінің атауы
Есепті кезеңнің жоспары
Есепті кезеңнің факті
Қайта тексеру қорытындылары бойынша есепті кезең факті
Балдарды шегеру
Ескерту
1
...
Шегерім  ______ балды құрайды.
Қорытынды шегерім ______ балл.
Уәкілетті органның
өкілі, лауазымы ________   ________  ____________________
(күні)      (қолы)   (қолды таратып жазу)
Бағаланатын мемлекеттік
органның өкілі, лауазымы ________ ________ ____________________
(күні)  (қолы)  (қолды таратып жазу)
Қадағаланатын саладағы/аядағы/
өңірдегі стратегиялық мақсаттар мен
міндеттерге қол жеткізу және іске асыру
тиімділігін бағалау жөніндегі
әдістемеге 2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы орталық мемлекеттік органдарының қызметі
салаларының тізбесі
Мәні
Саланың/бағыттың атауы
Дереккөз
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
1
Сала
Бюджеттің атқарылуы
Ереже
2
Сала
Салық салу
Ереже
3
Сала
Кеден іс
Ереже
4
Сала
Мемлекеттік және мемлекет кепілдік беретін қарыз алу, үкіметтік және мемлекет кепілдік беретін борышты және мемлекет алдындағы борышты басқару
Ереже
5
Сала
Ішкі мемлекеттік қаржылық бақылау
Ереже
6
Сала
Мемлекеттік сатып алу
Ереже
7
Сала
Бюджеттік кредиттеу
Ереже
8
Сала
Мемлекеттік меншікті басқару және меншіктің мемлекеттік мониторингі
Ереже
9
Сала
Оңалту және банкроттық рәсімдердің жүргізілуін бақылау
Ереже
10
Сала
Заңсыз жолмен алынған кірісті заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл
Ереже
11
Сала
Бухгалтерлік есеп, қаржылық есептілік пен аудит
Ереже
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
1
Сала
Статистикалық қызмет
Ереже
1.1
Бағыт
Статистикалық әдіснама мен статистикалық құралдарды қалыптастыру
Ереже
1.2
Бағыт
Қоғамның, мемлекеттің және халықаралық қоғамдастықтың ресми статистикалық ақпаратқа қажеттілігін қанағаттандыру
Ереже
1.3
Бағыт
Мемлекеттік статистикалық қызметті салааралық үйлестіру
Ереже
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
1
Сала
Еңбек, оның ішінде еңбек қауіпсіздігі және оны қорғау
Ереже
2
Сала
Жұмыспен қамту
Ереже
3
Сала
Әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақылық қамсыздандыру және міндетті әлеуметтік сақтандыру
Ереже
4
Сала
Әлеуметтік қолдау, оның ішінде әлеуметтік көмек, арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету
Ереже
5
Сала
Халықтың көші-қоны саласында өз құзыреті шегінде мемлекеттік саясатты іске асыру
Ереже
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
1
Сала
Мемлекет қызметін құқықтық қамсыздандыру
Ереже
1.1
Бағыт
Адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарының үстемдігін және Қазақстан Республикасының егемендігін қамтамасыз етуге, жалпы мемлекеттің даму стратегиясын әзірлеуге және іске асыруға, заң жобалау жұмысын жүргізуге, заңнаманы талдауға, жетілдіруге және жүйелеуге, нормативтік құқықтық актілер жобаларының заңдық сараптамасын жүргізуге қатысу арқылы қазақстандық қоғамды және мемлекетті тұрақты және үдемелі дамытуға бағытталған ұлттық заңнаманы қалыптастыруға қатысу
Ереже
1.2
Бағыт
Республиканың әлемдік қоғамдастықта ұлттық мүдделерін қорғау мен беделін нығайту мақсатында Қазақстанның халықаралық аренадағы қызметін, оның ішінде Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын дайындау мен жасау арқылы құқықтық қамтамасыз ету
Ереже
1.3
Бағыт
Заңды тұлғалардың жылжымайтын мүлікке және онымен мәмілелер жасау құқықтарын, жылжитын мүліктің жекелеген түрлеріне кепілдіктерін, орталық мемлекеттік органдардың, жергілікті өкілдік және атқарушы органдардың нормативтік құқықтық актілерін, азаматтық хал актілерін, мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік есепке алынуы мен оларды бақылауды жүзеге асыру
Ереже
1.4
Бағыт
Құқықтық көмек көрсетуді және заңды қызметтер көрсетуді ұйымдастыру мен құқықтық насихатты қамтамасыз ету
Ереже
1.5
Бағыт
Сот-сараптама қызметін ұйымдастыру және жүзеге асыру
Ереже
1.6
Бағыт
Зияткерлік меншік құқықтарын қорғау саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру
Ереже
1.7
Бағыт
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша заңнамаға сәйкес іс жүргізуді жүзеге асыру
Ереже
1.8
Бағыт
Мемлекеттік саясатты іске асыру, сондай-ақ атқарушылық құжаттарды орындау саласындағы қызметті мемлекеттік реттеу, республикалық меншікке айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру.
Ереже
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
1
Сала
Азаматтық қорғаныс пен материалдық резерв жүйесін қалыптастыру
Ереже
2
Сала
Техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу, жою
Ереже
3
Сала
Табиғи сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу, жою
Ереже
Қазақстан Республикасы Сырқы істер министрлігі
1
Сала
Қазақстан Республикасының сыртқы саяси бағытын іске асыру
Ереже
1.1
Бағыт
Қазақстан Республикасының сыртқы саяси бағытын іске асыру, сыртқы экономикалық саясаттың жүзеге асырылуына және Қазақстан Республикасының халықаралық беделінің нығаюына жәрдемдесу
Ереже
1.2
Бағыт
Қазақстан Республикасының егемендігін, қауіпсіздігін, аумағының тұтастығы мен шекарасының беріктігін, оның саяси, сауда-экономикалық және халықаралық аренада басқа мемлекеттермен қатынастарында өзге де мүдделерін қорғаудың дипломатиялық құралдарымен және тәсілдерімен қамтамасыз ету
Ереже
1.3
Бағыт
Қазақстан Республикасының шетелдік мемлекеттермен, халықаралық ұйымдармен дипломатиялық және консулдық қатынастарды жүзеге асыруы.
Ереже
1.4
Бағыт
Халықаралық бейбітшілік, жаһандық және өңірлік қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы күш-жігерінің дипломатиялық құралдармен және тәсілдермен іске асырылуы
Ереже
2
Сала
Қазақстан Республикасының, оның азаматтары мен шет елдегі заңды тұлғаларының мүдделері мен құқықтарын қорғау
Ереже
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
1
Сала
Стратегиялық жоспарлау Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі басымдықтарын қалыптастыру
Ереже
2
Сала
Бюджеттік жоспарлау
Ереже
3
Сала
Салықтық және бюджеттік саясат
Ереже
4
Сала
Кедендік жұмыс саласындағы саясат
Ереже
5
Сала
Мемлекеттік және мемлекет кепілдік беретін қарыз алу және борыш
Ереже
6
Сала
Мемлекеттік инвестициялық саясат және инвестицияларды қолдау саясаты, қолайлы инвестициялық ахуалды жасау, мемлекеттік-жеке меншік әріптестік
Ереже
7
Сала
Бәсекелестікті қорғау және монополиялық қызметті шектеу
Ереже
8
Сала
Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтықтар
Ереже
9
Сала
Халықаралық экономикалық және қаржылық қатынастар, оның ішінде халықаралық экономикалық интерграцияны реттеу
Ереже
10
Сала
Сыртқы сауда қызметін реттеу және дамыту
Ереже
11
Сала
Ішкі сауданы реттеу және дамыту
Ереже
12
Сала
Мемлекеттік активтерді басқару, оның ішінде корпоративтік басқару сапасын арттыру
Ереже
13
Сала
Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту
Ереже
14
Сала
Мемлекеттік қызмет көрсету саласында мемлекеттік саясатты дамыту
Ереже
15
Сала
Жұмылдырылған дайындық және жұмылдыру
Ереже
16
Сала
Халықтың көші-қоны саласында мемлекеттік саясатты дамыту
Ереже
17
Сала
«Жасыл экономиканы» дамыту
Ереже
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
1
Сала
Көлік және коммуникация
Ереже
1.1
Бағыт
Автожол секторын дамыту
Ереже
1.2
Бағыт
Теміржол көлігін дамыту
Ереже
1.3
Бағыт
Азаматтық авиацияны дамыту
Ереже
1.4
Бағыт
Су көлігін дамыту
Ереже
1.5
Бағыт
Автомобиль көлігін дамыту
Ереже
1.6
Бағыт
Көлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Ереже
2
Сала
«Электронды үкімет» және ақпараттандыру
Ереже
3
Сала
Байланыс
Ереже
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау және су ресурстары министрлігі
1
Сала
Қоршаған ортаның тұрақтылығы және оның сапасын жақсарту
Ереже
1.1
Бағыт
Қоршаған ортаға эмиссиялар
Ереже
1.2
Бағыт
Экологиялық реттеу және бақылау
Ереже
1.3
Бағыт
Гидрометеорологиялық қызмет пен экологиялық мониторинг
Ереже
1.4
Бағыт
Төмен көмірсутекті даму және «жасыл» экономикаға ауысу
Ереже
2
Сала
Су қорын пайдалану және қорғау
Ереже
2.1
Бағыт
Жерасты сулары бөлігінде жер қойнауын геологиялық зерделеуді қоспағанда, жерасты суларын ұтымды және кешенді пайдалану

Указ Президента РК от 29 октября 2013 года № 677
3
Сфера
Сохранение, рациональное использование и воспроизводство рыбных, лесных ресурсов, ресурсов животного мира, особо охраняемых природных территорий
Положение
3.1
Направление
Рыбное хозяйство
Положение
3.2
Направление
Лесное хозяйство
Положение
3.3
Направление
Сохранение, охрана, воспроизводство и устойчивое использование видового разнообразия животного мира
Положение
3.4
Направление
Особо охраняемые природные территории
Положение
Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
1
Сфера
Физическая культура и воспитание
Положение
2
Сфера
Спорт
Положение
3
Сфера
Игорный бизнес
Положение
Национальное космическое агентство Республики Казахстан
1
Сфера
Создание целевых космических систем
Положение
2
Сфера
Развитие объектов наземной космической инфраструктуры, включающей комплекс «Байконур»
Положение
3
Сфера
Проведение космических исследований и развитие технологий
Положение
4
Сфера
Подготовка кадров космической отрасли
Положение
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
1
Сфера
Развитие агропромышленного комплекса
Положение
1.1
Направление
Животноводство
Положение
1.2
Направление
Растениеводство
Положение
1.3
Направление
Переработка сельскохозяйственной продукции
Положение
Направление
Развитие системы ветеринарной безопасности
Положение
Направление
Развитие системы фитосанитарной безопасности
Положение
Министерство регионального развития Республики Казахстан
1
Сфера
Региональное развитие
Положение
2
Сфера
Развитие и поддержка частного предпринимательства
Положение
3
Сфера
Архитектура, градостроительство и строительная деятельность
Положение
4
Сфера
Жилищно-коммунальное хозяйство:
Положение
4.1
Направление
Электроснабжение (электросетевые объекты 0,4 кВ)
Положение
4.2
Направление
Водоснабжение и водоотведение
Положение
4.3
Направление
Теплоснабжение (кроме ТЭЦ и котельных с установленной мощностью 100 Гкал/час и более)
Положение
4.4
Направление
Газоснабжение
Положение
4.5
Направление
Жилищные отношения и коммунальное хозяйство
Положение
5
Сфера
Управления земельными ресурсами, геодезической и картографической деятельности
Положение
Национальный банк Республики Казахстан
1
Сфера
Разработка и проведение денежно-кредитной политики государства
Положение
2
Сфера
Организация функционирования платежных систем
Положение
3
Сфера
Осуществление валютного регулирования и валютного контроля
Положение
4
Сфера
Содействие обеспечению стабильности финансовой системы
Положение
5
Сфера
Регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций, а также иных лиц в пределах компетенции
Положение
5.1
Направление
Банковская система
Положение
5.2
Направление
Накопительная пенсионная система
Положение
5.3
Направление
Рынок ценных бумаг
Положение
5.4
Направление
Страхование и страховая деятельность
Положение
6
Сфера
Обеспечение надлежащего уровня защиты прав и законных интересов потребителей финансовых услуг
Положение
7
Сфера
Осуществление статистической деятельности в области денежно-кредитной статистики и статистики внешнего сектора
Положение
Министерство образования и науки Республики Казахстан
1
Сфера
Образование
Положение
1.1
Направление
Дошкольное образование
Положение
1.2
Направление
Среднее образование
Положение
1.3
Направление
Техническое и профессиональное
Положение
1.4
Направление
Высшее образование
Положение
2
Сфера
Научная и научно-техническая деятельность
Положение
3
Сфера
Защита прав детей
Положение
4
Сфера
Молодежная политика
Положение
Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
1
Сфера
Государственное регулирование сферы естественных монополий и ценообразования на регулируемых рынках
Положение
1.1
Направление
Контроль и регулирование деятельности субъектов естественных монополий
Положение
1.2
Направление
Регулирование цен на продукцию, товары и услуги по номенклатуре, установленной Правительством Республики Казахстан
Положение
1.3
Направление
Защита прав потребителей в сфере осуществления деятельности субъектов естественных монополий
Положение
1.4
Направление
Обеспечение баланса интересов между потребителями и услугодателями в сферах (отраслях) государственного управления, находящихся в ведении Агентства
Положение
1.5
Направление
Обеспечение эффективного функционирования субъектов естественных монополий
Положение
1.6
Направление
Обеспечение недискриминационного доступа к товарам (работам, услугам) и инфраструктуре субъектов регулируемого рынка, за исключением рынка в области телекоммуникаций и почтовой связи
Положение
1.7
Направление
Содействие развитию конкуренции
Положение
Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
1
Сфера
Осуществлении руководства в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности на соответствующих товарных рынках, а также защиты прав потребителей
Положение
Направление
Содействие развитию добросовестной конкуренции
Положение
Направление
Предупреждение, выявление и расследование, пресечение правонарушений антимонопольного законодательства Республики Казахстан
Положение
2
Направление
Контроль за экономической концентрацией
Положение
3
Направление
Демонополизация субъектов рынка, ограничивающих конкуренцию
Положение
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
1
Сфера
Инновации и научно-техническое развитие страны
Положение
2
Сфера
Реализация государственной политики поддержки инвестиций; создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон
Положение
2.1
Направление
Реализация государственной политики поддержки инвестиций
Положение
2.2
Направление
Обеспечение мер по реализации и мониторингу инвестиционных проектов
Положение
2.3
Направление
Создание, функционирование и упразднение специальных экономических зон
Положение
3
Сфера
Промышленность
Положение
3.1
Направление
Горно-металлургический комплекс
Положение
3.2
Направление
Машиностроительная отрасль
Положение
3.3
Направление
Стройиндустрия и производство строительных материалов, мебельная и деревообрабатывающая промышленность
Положение
3.4
Направление
Химическая промышленность
Положение
3.5
Направление
Фармацевтическая и медицинская промышленность
Положение
3.6
Направление
Легкая промышленность
Положение
3.7
Направление
Угольная промышленность
Положение
4
Сфера
Туризм
Положение
4.1
Направление
Развитие сервиса в туристской отрасли
Положение
4.2
Направление
Развитие инфраструктуры в туристской отрасли
Положение
4.3
Направление
Привлечение туристов
Положение
5
Сфера
Энергетика
Положение
5.1
Направление
Электроэнергетика
Положение
6
Сфера
Энергосбережение и энергоэффективность
Положение
7
Сфера
Техническое регулирование и метрология
Положение
8
Сфера
Геология и недропользование
Положение
8.1
Направление
Геологическое изучение
Положение
8.2
Направление
Воспроизводство минерально-сырьевой базы, рациональное и комплексное использование недр
Положение
8.3
Направление
Использование минеральных ресурсов, за исключением углеводородного сырья
Положение
8.4
Направление
Твердые полезные ископаемые, подземные воды и лечебные грязи
Положение
9
Сфера
Развитие местного (казахстанского) содержания
Положение
10
Сфера
Экспортный контроль
Положение
11
Сфера
Использование атомной энергии
Положение
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
1
Сфера
Реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
Положение
1.1
Направление
Совершенствование и повышение эффективности государственной службы
Положение
1.2
Направление
Создание эффективной системы отбора кадров и управления персоналом государственной службы
Положение
1.3
Направление
Координация деятельности государственных органов по вопросам подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих
Положение
1.4
Направление
Мониторинг состояния кадрового состава и государственных должностей государственной службы
Положение
1.5
Направление
Формирование кадрового резерва административной государственной службы
Положение
1.6
Направление
Определение порядка тестирования государственных служащих и кандидатов на занятие административных государственных должностей
Положение
1.7
Направление
Рассмотрение дисциплинарных дел в отношении государственных служащих в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Положение
1.8
Направление
Координация работы дисциплинарных комиссий государственных органов по рассмотрению дисциплинарных дел административных государственных служащих
Положение
1.9
Направление
Оценка эффективности управления персоналом в государственных органах
Положение

ҚР Президентінің 2013 жылғы 29 қазандағы № 677 Жарлығы
3
Сала
Балық, орман ресурстарын, жануарлар әлемінің ресурстарын ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды сақтау, ұтымды пайдалану мен қайта қалпына келтіру
Ереже
3.1
Бағыт
Балық шаруашылығы
Ереже
3.2
Бағыт
Орман шаруашылығы
Ереже
3.3
Бағыт
Жануарлар әлемінің түрлі алуандылығын сақтау, қорғау, қайта қалпына келтіру және тұрақты пайдалану
Ереже
3.4
Бағыт
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
Ереже
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
1
Сала
Денешынықтыру мәдениеті және тәрбие
Ереже
2
Сала
Спорт
Ереже
3
Сала
Ойын бизнесі
Ереже
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
1
Сала
Мақсатты ғарыш жүйелерін құру
Ереже
2
Сала
«Байқоңыр» кешенін қамтитын жерүсті ғарыш инфрақұрылымының объектілерін дамыту
Ереже
3
Сала
Ғарыштық зерттеулер жүргізу мен технологияларды дамыту
Ереже
4
Сала
Ғарыш саласының кадрларын дайындау
Ереже
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
1
Сала
Ауылшаруашылық кешенін дамыту
Ереже
1.1
Бағыт
Мал шаруашылығы
Ереже
1.2
Бағыт
Өсімдік шаруашылығы
Ереже
1.3
Бағыт
Ауыл шаруашылық өнімдерін қайта өндеу
Ереже
1.4
Бағыт
Ветеринариялық қауіпсіздік жүйесін дамыту
Ереже
1.5
Бағыт
Фитосанитариялық қауіпсіздік жүйесін дамыту
Ереже
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
1
Сала
Өңірлік даму
Ереже
2
Сала
Жеке кәсіпкерлікті дамыту және қолдау
Ереже
3
Сала
Сәулет мен қала құрылысы қызметі
Ереже
4
Сала
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық:
Ереже
4.1
Бағыт
Электрмен жабдықтау (электржелілік объектілер 0,4 кВ)
Ереже
4.2
Бағыт
Сумен жабдықтау және су бұру
Ереже
4.3
Бағыт
Жылумен жабдықтау (белгіленген қуаттылығы 100 Гкал/сағ және одан астам ЖЭО мен қазандықтар)
Ереже
4.4
Бағыт
Газбен жабдықтау
Ереже
4.5
Бағыт
Тұрғын үй қатынастары және коммуналдық шаруашылық
Ереже
5
Сала
Геодезия және картография қызметі, жер ресурстарын басқару
Ереже
Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі
1
Сала
Мемлекеттің ақша-кредит саясатын әзірлеу және жүргізу
Ереже
2
Сала
Төлем жүйелерінің жұмыс істеуін ұйымдастыру
Ереже
3
Сала
Валюталық реттеу мен валюталық бақылауды жүзеге асыру
Ереже
4
Сала
Қаржы жүйесінің тұрақтылығын қамтамасыз етуге жәрдемдесу
Ереже
5
Сала
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын, өзге тұлғалардың құзыреті шегінде реттеу, бақылау және қадағалау
Ереже
5.1
Бағыт
Банк жүйесі
Ереже
5.2
Бағыт
Жинақтаушы зейнетақы қоры
Ереже
5.3
Бағыт
Бағалы қағаздар нарығы
Ереже
5.4
Бағыт
Сақтандыру және сақтандыру қызметі
Ереже
6
Сала
Қаржылық қызметті тұтынушылардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғаудың тиісті деңгейін қамтамасыз ету
Ереже
7
Сала
Ақша-кредит статистикасы және сыртқы сектор статистикасы саласында статистикалық қызметті жүзеге асыру
Ереже
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
1
Сала
Білім
Ереже
1.1
Бағыт
Мектепке дейінгі білім
Ереже
1.2
Бағыт
Орта білім
Ереже
1.3
Бағыт
Техникалық және кәсіби білім
Ереже
1.4
Бағыт
Жоғары білім
Ереже
2
Сала
Ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет
Ереже
3
Сала
Балалар құқығын қорғау
Ереже
4
Сала
Жастар саясаты
Ереже
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
1
Сала
Табиғи монополиялар саласын және реттелетін нарықтардағы баға белгілеуді мемлекеттік реттеу
Ереже
1.1
Бағыт
Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін бақылау және реттеу
Ереже
1.2
Бағыт
Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген номенклатура бойынша өнімдердің, тауарлар мен қызметтер бағаларын реттеу
Ереже
1.3
Бағыт
Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру саласында тұтынушылардың құқықтарын қорғау
Ереже
1.4
Бағыт
Агенттіктің қарамағындағы мемлекеттік басқару салаларында (аясында) тұтынушылар мен қызмет берушілер арасындағы мүдделердің теңгерімін қамтамасыз ету
Ереже
1.5
Бағыт
Табиғи монополиялар субъектілерінің тиімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Ереже
1.6
Бағыт
Телекоммуникация және почта байланысы саласындағы нарықты қоспағанда, реттелетін нарық субъектілерінің тауарларына (жұмыстарына, қызметтеріне) және инфрақұрылымына кемсітусіз қол жеткізуді қамтамасыз ету
Ереже
1.7
Бағыт
Бәсекелестікті дамытуға жәрдемдесу
Ереже
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі
1
Сала
Тиiстi тауар нарықтарында бәсекелестiктi қорғау және монополистік қызметтi шектеу сондай-ақ тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласында басшылықты жүзеге асыру
Ереже
1.1
Бағыт
Адал бәсекелестiктi дамытуға жәрдемдесу;
Ереже
1.2
Бағыт
Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасын құқықтық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау және тергеу, жолын кесу;
Ереже
1.3
Бағыт
Экономикалық шоғырландырылуды бақылау;
Ереже
1.4
Бағыт
Бәсекелестiктi шектейтiн нарық субъектiлерiн монополиясыздандыру
Ереже
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
1
Сала
Еліміздің ғылыми-техникалық дамуы мен инновациялары
Ереже
2
Сала
Инвестицияларды мемлекеттік қолдау саясатын іске асыру, арнайы экономикалық аймақтар құру, олардың жұмыс iстеуi және оларды тарату
Ереже
2.1
Бағыт
Инвестицияларды мемлекеттік қолдау саясатын іске асыру
Ереже
2.3
Бағыт
Инвестициялық жобаларды іске асыру мен мониторингілеу жөніндегі шараларды қамтамасыз ету
Ереже
2.4
Бағыт
Арнайы экономикалық аймақтарды құру, олардың жұмыс iстеуi және оларды тарату
Ереже
3
Сала
Өнеркәсіп
Ереже
3.1
Бағыт
Таукен-металлургиялық кешені
Ереже
3.2
Бағыт
Машина жасау саласы
Ереже
3.3
Бағыт
Құрылыс индустриясы және құрылыс материалдары өндiрiсi, ағаш өңдеу және жиһаз өнеркәсiбi
Ереже
3.4
Бағыт
Химия өнеркәсібі
Ереже
3.5
Бағыт
Фармацевтикалық және медициналық өнеркәсіп
Ереже
3.6
Бағыт
Жеңіл өнеркәсіп
Ереже
3.7
Бағыт
Көмір өнеркәсібі
Ереже
4
Сала
Туризм
Ереже
4.1
Бағыт
Туристік саладағы сервистің дамуы
Ереже
4.2
Бағыт
Туристік саладағы инфрақұрылымның дамуы
Ереже
4.3
Бағыт
Туристерді тарту
Ереже
5
Сала
Энергетика
Ереже
5.1
Бағыт
Электрэнергетика
Ереже
5.2
Бағыт
Энергиямен жабдықтау және энергия тиімділігі
Ереже
7
Сала
Техникалық реттеу мен метрология
Ереже
7
Сала
Геология және жерқойнауын пайдалану
Ереже
7.1
Бағыт
Геологиялық зерделеу
Ереже
7.2
Бағыт
Минералды-шикізат базасын қалпына келтіру, жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалану
Ереже
7.3
Бағыт
Көмірсутегі шикізатын қоспағанда, минералды ресурстарды пайдалану
Ереже
7.4
Бағыт
Қатты пайдалы қазбалар, жерасты сулар мен емдік балшықтар
Ереже
8
Бағыт
Жергілікті (Қазақстандық) қамтуды дамыту
Ереже
9
Бағыт
Экспорттық бақылау
Ереже
10
Сала
Атом энергиясын пайдалану
Ереже
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
1
Сала
Мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру
Ереже
1.1
Бағыт
Мемлекеттік қызметті жетілдіру және оның тиімділігін арттыру
Ереже
1.2
Бағыт
Кадрларды іріктеудің және мемлекеттік қызмет персоналын басқарудың тиімді жүйесін құру
Ереже
1.3
Бағыт
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру
Ереже
1.4
Бағыт
Мемлекеттік қызметтің кадрлық құрамы мен мемлекеттік лауазымдары жай-күйінің мониторингі
Ереже
1.5
Бағыт
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің кадр резервін қалыптастыру
Ереже
1.6
Бағыт
Мемлекеттік қызметшілерді және мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестілеу тәртібін айқындау
Ереже
1.7
Бағыт
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметшілерге қатысты тәртіптік істерді қарау
Ереже
1.8
Бағыт
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің тәртіптік істерін қарау бойынша мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссияларының жұмысын үйлестіру
Ереже
1.9
Бағыт
Мемлекеттік органдарда персоналды басқарудың тиімділігін бағалау
Ереже

1.10
Направление
Осуществление контроля за соблюдением законодательства о государственной службе государственными органами
Положение
1.11
Направление
Осуществление контроля за соблюдением служебной этики государственными служащими
Положение
2
Сфера
Реализация единой государственной политики в пределах своей компетенции в сфере качества оказания государственных услуг
Положение
2.1
Направление
Оценка качества оказания государственных услуг, за исключением государственных услуг, оказываемых в электронной форме
Положение
2.2
Направление
Осуществление контроля качества оказания государственных услуг
Положение
Министерство нефти и газа Республики Казахстан
1
Сфера
Развитие нефтяной отрасли
Положение
Сфера
Развитие газовой отрасли
Положение
2
Сфера
Нефтехимическая промышленность
Положение
3
Сфера
Транспортировка углеводородного сырья
Положение
4
Сфера
Мониторинг и контроль за выполнением недропользователями условий контрактов по углеводородному сырью и по соглашениям о разделе продукции, включая обязательства по казахстанскому содержанию в закупках товаров, работ и услуг и казахстанскому содержанию в кадрах
Положение
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
1
Сфера
Культура
Положение
Направление
Охрана и использование объектов историко-культурного наследия
Положение
2
Сфера
Развитие языков
Положение
3
Сфера
Укрепление внутриполитической стабильности межэтнического согласия
Положение
4
Сфера
Государственные символы
Положение
5
Сфера
Информация
Положение
6
Сфера
Архивное дело и документация
Положение
7
Сфера
Государственный социальный заказ
Положение
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
1
Сфера
Организация всех видов качественной медицинской помощи населению путем обеспечения эффективной деятельности субъектов здравоохранения
Положение
1.1
Направление
Организация всех видов качественной медицинской помощи населению
Положение
1.2
Направление
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Положение
1.3
Направление
Контроль качества медицинских услуг
Положение
2
Сфера
Профилактика заболеваний и формирование здорового образа жизни
Положение
3
Сфера
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия
Положение
4
Сфера
Повышение доступности и качества лекарственных средств для населения
Положение
5
Сфера
Медицинское образование и наука, кадровая политика в области здравоохранения
Положение
5.1
Направление
Обеспечение отрасли квалифицированными кадрами
Положение
5.2
Направление
Развитие медицинской науки
Положение
5.3
Направление
Развитие фармацевтической науки
Положение
Агентство Республики Казахстан по делам религий
1
Сфера
Религиозная деятельность
Положение
1.1
Направление
Государственное регулирование в сфере религиозной деятельности и взаимодействие с религиозными объединениями
Положение
1.2
Направление
Информационно-пропагандистская и разъяснительная работа
Положение
1.3
Направление
Взаимодействие с правоохранительными органами, и в пределах своей компетенции осуществление координации деятельности местных исполнительных органов
Положение
1.4
Направление
Осуществление методического руководства местных исполнительных органов в сфере религиозной деятельности
Положение
Приложение 3
к Методике по оценке
эффективности достижения
и реализации стратегических
целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
Форма
Перечень
сфер деятельности местных исполнительных органов
Республики Казахстан в рамках Программы
развития территории
Значение
Наименование сферы/направления
Источник
1
Сфера
Экономика
Положение
1.1
Направление
Промышленность
Положение
1.2
Направление
Агропромышленный комплекс
Положение
1.3
Направление
Малый и средний бизнес, торговля
Положение
1.4
Направление
Инновации и инвестиции
Положение
2
Сфера
Социальная сфера
Положение
2.1
Направление
Образование
Положение
2.2
Направление
Здравоохранение
Положение
2.3
Направление
Труд и социальная защита населения
Положение
2.4
Направление
Культура и развитие языков
Положение
2.5
Направление
Физическая культура и спорт, туризм
Положение
2.6
Направление
Внутренняя политика
Положение
2.7
Направление
Общественная безопасность и правопорядок
Положение
3
Сфера
Инфраструктура
Положение
3.1
Направление
Связь и коммуникация
Положение
3.2
Направление
Строительство
Положение
3.3
Направление
Дороги и транспорт
Положение
3.4
Направление
Жилищно-коммунальное хозяйство
Положение
4
Сфера
Развитие сельских территорий
Положение
5
Сфера
Государственные услуги
Положение
6
Сфера
Охрана окружающей среды
Положение
Приложение 4
к Методике по оценке
эффективности достижения
и реализации стратегических
целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
Форма
Заключение о результатах оценки
эффективности достижения
и реализации стратегических целей и задач в
курируемых отрасли/сфере/регионе
___________________________________________________
(наименование центрального государственного
органа/местного исполнительного органа)
____________________
(отчетный период)
Критерии оценки
Коэффициент
Баллы
1
Качество и полнота анализа стратегического плана/Программы развития территории
2
Достижение целей и задач стратегического плана/Программы развития территории
3
Анализ качества управления рисками
4
Вычет баллов
Общая оценка:
Аналитический отчет и выводы по оценке деятельности центрального
государственного органа/местного исполнительного органа:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Рекомендации по улучшению деятельности центрального государственного
органа/местного исполнительного органа:
Руководитель государственного органа/
структурного подразделения
Администрации Президента/Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
_____________
(подпись)
_______________
(расшифровка
подписи)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
государственного органа
_____________
(подпись)
_______________
(расшифровка
подписи)
«___» _____________ 20__ г
Приложение 5
к Методике по оценке
эффективности достижения
и реализации стратегических
целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
Форма
Таблица разногласий
по результатам оценки эффективности
деятельности государственных органов
____________________________________________________________
(наименование государственного органа)
по направлению «Достижение и реализация
стратегических целей и задач
в курируемых отрасли/сфере/регионе»
Заключение уполномоченного органа по государственному планированию
Возражение оцениваемого государственного органа
Решение по итогам обжалования (принято/отклонено)
Примечание (обоснование принятия/отклонения возражения)
1
2
3
4
5
1
2
Выводы: по критерию 1: ______________________________________;
по критерию 2: ___________________________________________;
…
Общий балл с учетом итогов обжалования составил __________
Председатель комиссии,
должность
__________
(дата)
_____________
(подпись)
_______________
(расшифровка
подписи)
С итогами обжалования ознакомлен:
представитель оцениваемого госоргана,
должность
__________
(дата)
_____________
(подпись)
________________
(расшифровка
подписи)

1.10
Бағыт
Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы сақтауын бақылауды жүзеге асыру
Ереже
1.11
Бағыт
Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік этиканы сақтауын бақылауды жүзеге асыру
Ереже
2
Сала
Өз құзыреті шегінде мемлекеттік қызмет көрсету саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру
Ереже
2.1
Бағыт
Электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді қоспағанда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау
Ереже
2.2
Бағыт
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бақылауды жүзеге асыру
Ереже
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
1
Сала
Мұнай саласын дамыту
Ереже
2
Сала
Газ саласын дамыту
Ереже
3
Сала
Мұнай-химия өнеркәсібі
Ереже
4
Сала
Көмірсутек шикізатын тасымалдау
Ереже
5
Сала
Тауарларды, жұмыстар мен қызмет көрсетулерді сатып алудағы қазақстандық қамту және кадрлардағы қазақстандық қамту жөніндегі міндеттемелерді қоса алғанда, көмірсутегі шикізаты жөніндегі келісімшарттар мен өнімдерді бөлу туралы келісімдердің шарттарын жер қойнауын пайдаланушылардың орындауын мониторингілеу және бақылау
Ереже
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
1.
Сала
Мәдениет
Ереже
1.1
Бағыт
Тарихи-мәдени мұра объектілерін күзету және пайдалану
Ереже
2.
Сала
Тілдерді дамыту
Ереже
3.
Сала
Ішкi саяси тұрақтылық, этносаралық келiсiмді нығайту
Ереже
4.
Сала
Мемлекеттік рәміздер
Ереже
5.
Сала
Ақпарат
Ереже
6.
Сала
Мұрағат iсi мен құжаттама
Ереже
7.
Сала
Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс
Ереже
Қазақстан Республикасы Денсаулық министрлігі
1
Сала
Денсаулық сақтау субъектілері қызметінің тиімділігін қамтамасыз ету арқылы халыққа көрсетілетін сапалы медициналық көмектің барлық түрлерін ұйымдастыру
Ереже
1.1
Бағыт
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету шеңберінде халыққа сапалы медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру
Ереже
1.2
Бағыт
Медициналық көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау
Ереже
2
Сала
Аурулардың алдын алу мен салауатты өмір салтын қалыптастыру
Ереже
3
Сала
Санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылықты қамтамасыз ету
Ереже
4
Сала
Халық үшін дәрілік заттардың қолжетімділігі мен сапасын арттыру
Ереже
5
Сала
Медициналық білім және ғылым, денсаулық сақтау саласындағы кадрлық саясат
Ереже
5.1
Бағыт
Саланы білікті кадрлармен қамтамасыз ету
Ереже
5.2
Бағыт
Медициналық ғылымды дамыту
Ереже
Қазақтан Республикасы Дін істері агенттігі
1
Сала
Діни қызмет
Ереже
1.1
Бағыт
Діни қызмет саласын мемлекеттік реттеу мен діни бірлестіктермен өзара іс-қимыл
Ереже
1.2
Бағыт
Ақпараттық-насихаттау және түсіндіру жұмыстары
Ереже
1.3
Бағыт
Құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл және өз құзыреті шегінде жергілікті атқарушы органдар қызметін үйлестіруді жүзеге асыру
Ереже
1.4
Бағыт
Діни қызмет саласындағы жергілікті атқарушы органдарға әдістемелік басшылық етуді жүзеге асыру
Ереже
Қадағаланатын саладағы /аядағы/
өңірдегі стратегиялық мақсаттар мен
міндеттерге қол жеткізу және іске
асыру тиімділігін бағалау жөніндегі
әдістемеге 3-қосымша
Аумақтарды дамыту бағдарламасы шеңберінде Қазақстан
Республикасы жергілікті атқарушы органдарының қызметі
салаларының тізбесі
Мәні
Саланың/бағыттың атауы
Дереккөз
1
Сала
Экономика
Ереже
1.1
Бағыт
Өнеркәсіп
Ереже
1.2
Бағыт
Агроөнеркәсіп кешені
Ереже
1.3
Бағыт
Шағын және орта бизнес, сауда
Ереже
1.4
Бағыт
Инновациялар мен инвестициялар
Ереже
2
Сала
Әлеуметтік сала
Ереже
2.1
Бағыт
Білім
Ереже
2.2
Бағыт
Денсаулық сақтау
Ереже
2.3
Бағыт
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
Ереже
2.4
Бағыт
Мәдениет және тілдерді дамыту
Ереже
2.5
Бағыт
Дене шынықтыру және спорт, туризм
Ереже
2.6
Бағыт
Ішкі саясат
Ереже
2.7
Бағыт
Қоғамдық қауіпсіздік пен құқықтық тәртіп
Ереже
3
Сала
Инфрақұрылым
Ереже
3.1
Бағыт
Байланыс және коммуникациялар
Ереже
3.2
Бағыт
Құрылыс
Ереже
3.3
Бағыт
Жолдар және көлік
Ереже
3.4
Бағыт
Тұрғын үй-коммуналдық шараушылық
Ереже
4
Сала
Ауылдық аумақтарды дамыту
Ереже
5
Сала
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Ереже
6
Сала
Қоршаған ортаны қорғау
Ереже
Қадағаланатын саладағы /аядағы/
өңірдегі стратегиялық мақсаттар мен
міндеттерге қол жеткізу және іске
асыру тиімділігін бағалау жөніндегі
әдістемеге 4-қосымша
Нысан
Қадағаланатын саладағы /аядағы /өңірдегі стратегиялық мақсаттар
мен міндеттерге қол жеткізу және оның іске асырылу тиімділігін
бағалау нәтижелері туралы қорытынды
_____________________________________________________________________
(орталық мемлекеттік  органның/жергілікті атқарушы органның атауы)
_________________
(есеп беру кезеңі)
Бағалау критерийі
Коэффициент
Балдар
1
Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының сапасы мен толықтығын талдау
2
Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу
3
Тәуекелдерді басқару
4
Балдарды шегеру
Жалпы баға
Орталық атқарушы органдар/жергілікті атқарушы органның қызметін бағалау бойынша талдамалық есеп және тұжырымдар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Орталық атқарушы органның/жергілікті атқарушы органдар қызметін жақсарту бойынша ұсынымдар:
Мемлекеттік орган/ Қазақстан
Республикасы Президенті Әкімшілігі/
Премьер-Министр Кеңсесі
құрылымдық бөлімшесінің басшысы _____________ _______________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
Мемлекеттік органның тиісті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ______________ ______________________
(қолы)       (қолды таратып жазу)
20 ___ж. «____»______________
Қадағаланатын саладағы /аядағы/
өңірдегі стратегиялық мақсаттар мен
міндеттерге қол жеткізу және іске
асыру тиімділігін бағалау жөніндегі
әдістемеге 5-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері
бойынша келіспеушіліктер кестесі
_______________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
«Қадағаланатын саладағы /аядағы /өңірдегі стратегиялық мақсаттар мен
міндеттерге қол жеткізу және іске асыру» бағыты бойынша
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның қорытындысы
Бағаланатын мемлекеттік органның наразылығы
Шағымдану қорытындысы бойынша шешім (қабылданды/қабылданбады)
Ескертпе (наразылықты қабылдау/қабылдамау негіздемесі)
1
2
3
4
5
1
2
...
Тұжырымдар: 1-критерий бойынша:_______________________________;
2-критерий бойынша:___________________________________________;
Шағымдану қорытындыларын ескере отырып, жалпы балл __________ құрады.
Комиссия төрағасы, лауазымы _______ ______ __________________
(күні) (қолы)(қолды таратып жазу)
Шағымдану қорытындылармен таныстым
Бағаланатын мемлекеттік органның
өкілі, лауазымы ________ __________ ____________________
(күні)   (қолы)    (қолды таратып жазу)
«____»______________ 20 ___ж.