О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131 "Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2014 года № 181. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 мая 2014 года № 9476
В целях реализации Закона Республики Казахстан «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество», руководствуясь статьей 7 Закона Республики Казахстан «Об органах юстиции» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131 «Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 12 мая 2012 года № 136-137 (26955-26956) следующие изменения:
в Правилах предоставления информации из правового кадастра, утвержденных указанным приказом:
приложения 24 изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Имашев
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по связи и информации
_________________ А. Жумагалиев
23 мая 2014 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 мая 2014 года № 181
Приложение 2
к Правилам предоставления
информации из правового кадастра
Форма
_____________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Справка
о зарегистрированных правах (обременениях)
на недвижимое имущество и его технических характеристиках
№ ___________                                    «___» ______ ___ год
Выдана_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения и ИИН
_____________________________________________________________________
физического лица; наименование и БИН
_____________________________________________________________________
юридического лица, фамилия, имя, отчество его представителя)
в подтверждение того, что на следующие объекты недвижимости:
Вид
недвижимости
Кадастровый
номер
Целевое
назначение
(литер
по
плану)
Адрес,
регистрационный код
адреса (при
его
наличии)
Количество
составляющих
Этажность,
этаж
Площадь
общая/
объем/
протяженность
Площадь
жилая/ основная/ полезная
Делимость
(ЗУ)
Примечание
1) зарегистрировано право:
Вид
права
Содержание
Правообладатель
Форма общей
собственности,
доля
Основание
возникновения
права
Дата, время
регистрации

"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 26 мамырдағы № 181 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 30 мамырда № 9476 тіркелді
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында, «Әділет органдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2012 жылғы 12 мамырдағы № 231-235 (27309) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну ережесінде:
24-қосымшалар осы бұйрыққа 12-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Имашев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Байланыс және ақпарат
агенттігінің төрағасы
_____________ А. Жұмағалиев
2014 жыл 23 мамыр
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 26 мамырдағы
№ 181 бұйрығына 1-қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну ережесіне 2-қосымша
Нысан
______________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама
№ _________                                  «___» __________ ___ жыл
Берілді
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, туған күні, жеке тұлғаның ЖСН;
_____________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы және БСН, өкілінің тегі, аты, әкесінің аты)
жылжымайтын мүліктің мына объектілеріне растама:
Жылжымайтын мүліктің түрі
Кадастрлық нөмірі
Нысаналы мақсаты (жоспары бойынша литер)
Мекен-жай, мекен-жайдың тіркеу коды (бар болған жағдайда
Құрамдарының саны
Қабаттылығы, қабаты
Жалпы ауданы/ көлемі/ ұзындығы
Тұрғын/ негізгі/ пайдалы алаңы
Бөлінуі (ЖУ)
Ескертпе
1) құқығы тіркелді:
Құқықтық түрі
Мазмұны
Құқық иесі
Ортақ меншік нысаны, үлесі
Құқықтың туындау негіздемесі
Тіркелген күні, уақыты

2) зарегистрировано обременение права:
Вид
обременений
Содержание
Правообладатель
или уполномоченный орган
(заинтересованное
лицо)
Форма общей
собственности,
доля
Основание
возникновения
обременения
Дата,
время
регистрации
3) зарегистрированы юридические притязания и сделки, не влекущие возникновение прав или обременени на недвижимое имущество:
Юридические
притязания и
сделки
Содержание
Заявитель
(заинтересованное
лицо)
Основание
возникновения
Дата,
время
регистрации
Исполнитель: _____________ __________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество)
Начальник отдела:_____________ ______________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество)
Руководитель:__________ _____________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество)
М.П.
_____________________________________________________________________
Примечание: Сведения, содержащиеся в справке, являются
действительными на момент выдачи
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 мая 2014 года № 181
Приложение 4
к Правилам предоставления
информации из правового кадастра
Форма
_____________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества
№________                                      от «__» __________ год
Выдана ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения и ИИН физического лица;
_____________________________________________________________________
наименование и БИН юридического лица, Ф.И.О. его представителя)
_____________________________________________________________________
в том, что за _______________________________________________________
(для физического лица - фамилия, имя, отчество, дата
рождения и ИИН
_____________________________________________________________________
(для юридического лица - наименование и БИН
1. Зарегистрировано право на недвижимое имущество:
1) по адресу:
_____________________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии)
Объект недвижимости (видобъекта, целевое назначение,
кадастровый номер)
вид права, форма собственности (индивидуальная или общая, доля)
Основание возникновения права, дата и время регистрации
Наличие зарегистрированных обременении (вид обременения, заинтересованное лицо, основание возникновения обременения, дата и время регистрации)
Наличие зарегистрированных юридических притязаний и сделок, не влекущих возникновение прав или
обременении на недвижимое имущество

2) құқықтық ауыртпалығы тіркелді:
Ауыртпалықтың түрі
Мазмұны
Құқық иесі немесе уәкілетті орган (мүдделі тұлға)
Ортақ меншік нысаны, үлесі
Ауыртпалықтың пайда болуының негіздемесі
Тіркелген күні, уақыты
3) жылжымайтын мүлікке құқықтардың немесе құқықтық ауыртпалықтардың туындауына әкеп соқтырмайтын заңдық талаптар және мәмілелер тіркелді:
Заңдық талаптар және мәмілелер
Мазмұны
Өтініш беруші (мүдделі тұлға)
Туындау негіздемесі
Тіркелген күні, уақыты
Орындаушы: ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Бөлім бастығы: ________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Басшысы: ______________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
М.О.
_________________________________________________________________
Ескертпе: анықтамада қамтылған мәліметтер берген сәтінде жарамды болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 26 мамырдағы
№ 181 бұйрығына 2-қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну ережесіне 4-қосымша
Нысан
_______________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
Жылжымайтын мүлкінің бар (жоқ) екендігі туралы анықтама
№ ________                                    «___» ________ ____ жыл
Берілді
_____________________________________________________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, туған күні және ЖСН;
_____________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы және БСН, оның өкілінің тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
тұлғаға
(жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты, туған күні және ЖСН)
_____________________________________________________________________
заңды тұлға үшін - атауы және БСН)
Тіркелді:
1) Мекенжайда орналасқан жылжымайтын мүлікке құқық:
_____________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
Жылжымайтын мүлік объектісі (объект түрі, нысаналы мақсаты, кадастрлық нөмірі)
Құқықтың түрі, меншік нысаны (дара немесе жалпы үлес)
Құқықтың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты
Тіркелген ауыртпалықтардың болуы (ауыртпалықтың түрі, мүдделі тұлға, ауыртпалықтың туындау негізі, тіркеу күні және уақыты)
Жылжымайтын мүлікке құқықтардың немесе құқықтық ауыртпалықтардың туындауына әкеп соқтырмайтын заңдық талаптар мен мәмілелердің тіркелуі

2) по адресу:
_____________________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии)
..........
2. Зарегистрировано право аренды, безвозмездного пользования,
доверительного управления на недвижимое имущество, по которому
правообладателем (собственником) является иное лицо:
1) по адресу:
_____________________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии)
Объект недвижимости (вид объекта, целевое назначение,
кадастровый номер)
Правообладатель (Собственник)
Основание возникновения права собственности, дата и время регистрации
Основания возникновения аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления, дата и время регистрация
2) по адресу:
_____________________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии)
…………
3. Ранее за указанным лицом было зарегистрировано право на недвижимое
имущество:
1) по адресу:
_____________________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии)
Объект недвижимости (вид объекта, целевое назначение, кадастровый номер)
вид права, форма собственности (индивидуальная или общая, доля)
Основание возникновения права, дата и время регистрации
Основание прекращения права, дата и время регистрации
2) по адресу:
_____________________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии)
.................
4. Ранее за указанным лицом зарегистрировано право аренды,
безвозмездного пользования, доверительного управления на недвижимое
имущество, по которому правообладателем (собственником) является иное
лицо:
1) по адресу:
_____________________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии)
Объект недвижимости (вид объекта, целевое назначение, кадастровый номер)
Правообладатель (собственник)
Основания возникновения аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления, дата и время регистрация
Основания прекращения аренды,безвозмездного пользования, доверительного управления, дата и время регистрация
2) по адресу:______________________________________________________________
(адрес, регистрационный код адреса - при его наличии)
……………
Исполнитель:      ________  _________________________________________
(подпись)   (Фамилия, имя, отчество)
Начальник отдела:________  __________________________________________
(подпись)   (Фамилия, имя, отчество)
Руководитель:    _______  ___________________________________________
(подпись)   (Фамилия, имя, отчество)
М.П.__________________________________________
Примечание: Сведения, содержащиеся в справке, являются
действительными на момент выдачи.

2) мекенжайы бойынша:
_____________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
.........
2. Жылжымайтын мүлікке жалға беру, өтеусіз пайдалану, сенімгерлікпен басқару құқығы тіркелген, құқық иесі (меншік иесі) басқа тұлға болып табылады.
1) мекенжайы бойынша:
_____________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
Жылжымайтын мүлік объектісі (объект түрі, нысаналы мақсаты, кадастрлық нөмірі)
Құқық иеленуші, (меншік иесі)
Меншік құқықтың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты
Жалға беру, өтеусіз пайдалану, сенімгерлікпен басқару негізі, тіркеу күні және уақыты
2) мекенжайы бойынша:
_____________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
...........
3. Бұрын осы тұлғаға жылжымайтын мүлікке құқықтары тіркелген:
1) Мекенжайы бойынша:
_____________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
Жылжымайтын мүлік объектісі (объект түрі, нысаналы мақсаты, кадастрлық нөмірі)
Құқықтың түрі, меншік нысаны (дара немесе жалпы, үлес)
Құқықтың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты
Құқықты тоқтату негізі, тіркеу күні және уақыты
2) мекенжайы бойынша:
_____________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
...........
4. Бұрын осы тұлғаға жылжымайтын мүлікке жалға беру, өтеусіз пайдалану, сенімгерлікпен басқару құқығы тіркелген, құқық иесі (меншік иесі) басқа тұлға болып табылады.
1) мекенжайы бойынша:
_____________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
Жылжымайтын мүлік объектісі (объект түрі, нысаналы мақсаты, кадастрлық нөмірі)
Құқық иеленуші, (меншік иесі)
Жалға беру, өтеусіз пайдалану, сенімгерлікпен басқару құқығының пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты
Жалға беру, өтеусіз пайдалану, сенімгерлікпен басқару құқығының тоқтату негізі, тіркеу күні және уақыты
2) мекенжайы бойынша:
_____________________________________________________________________
(мекенжай, мекенжайдың тіркеу коды - бар болған жағдайда)
...........
Орындаушы: ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Бөлім бастығы: ________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Басшысы: ______________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
М.О.
_________________________________________________________________
Ескертпе: анықтамада қамтылған мәліметтер берген сәтінде жарамды болып табылады.