О внесении изменений и дополнения в приказ Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 28 июня 2010 года № 95 "Об утверждении требований к экспертизе концессионных предложений, конкурсной документации, в том числе при внесении в нее изменений и дополнений, концессионных заявок, представленных участниками конкурса при проведении конкурса по выбору концессионера, и проектов договоров концессии, в том числе при внесении в договоры концессии изменений и дополнений"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 сентября 2014 года № 27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 октября 2014 года № 9836. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 декабря 2014 года № 157
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.12.2014 № 157 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 июля 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного управления» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 28 июня 2010 года № 95 «Об утверждении требований к экспертизе концессионных предложений, конкурсной документации, в том числе при внесении в нее изменений и дополнений, концессионных заявок, представленных участниками конкурса при проведении конкурса по выбору концессионера, и проектов договоров концессии, в том числе при внесении в договоры концессии изменений и дополнений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6354) следующие изменения и дополнение:
в Требованиях к экспертизе концессионных предложений, конкурсной документации, в том числе при внесении в нее изменений и дополнений, концессионных заявок, представленных участниками конкурса при проведении конкурса по выбору концессионера, и проектов договоров концессии, в том числе при внесении в договоры концессии изменений и дополнений, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию, привлекает специализированную организацию по вопросам концессии для проведения:
1) экспертизы концессионных предложений, за исключением случаев, установленных подпунктом 3-2) статьи 13 Закона;
2) экспертизы конкурсной документации, в том числе при внесении в нее изменений и дополнений, за исключением случаев, установленных подпунктом 3-2) статьи 13 Закона;

"Концессиялық ұсыныстарды, конкурстық құжаттаманы, оның ішінде оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде, концессионерді таңдау жөніндегі конкурсты өткізу кезінде конкурсқа қатысушылар ұсынған концессиялық өтінімдерді және концессия шарттарының жобаларын, оның ішінде концессия шарттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде сараптауға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2010 жылғы 28 маусымдағы № 95 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 26 қыркүйектегі № 27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 28 қазанда № 9836 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 157 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.12.2014 № 157 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Концессиялық ұсыныстарды, конкурстық құжаттаманы, оның ішінде оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде, концессионерді таңдау жөніндегі конкурсты өткізу кезінде конкурсқа қатысушылар ұсынған концессиялық өтінімдерді және концессия шарттарының жобаларын, оның ішінде концессия шарттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде сараптауға қойылатын талаптарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрінің 2010 жылғы 28 маусымдағы № 95 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6354 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Концессиялық ұсыныстарды, конкурстық құжаттаманы, оның ішінде оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде, концессионерді таңдау жөніндегі конкурсты өткізу кезінде конкурсқа қатысушылар ұсынған концессиялық өтінімдерді және концессия шарттарының жобаларын, оның ішінде концессия шарттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде сараптауға қойылатын талаптарда:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган, мыналарды:
1) Заңының 13 бабының 3-2) тармақшасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, концессиялық ұсыныстар сараптамасын;
2) Заңының 13 бабының 3-2) тармақшасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, конкурстық құжаттаманың, оның ішінде оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезіндегі сараптамасын;

3) экспертизы концессионных заявок, представленных участниками конкурса при проведении конкурса по выбору концессионера, за исключением случаев, установленных подпунктом 3-2) статьи 13 Закона;
4) экспертизы проектов договоров концессии, в том числе при внесении в договоры концессии изменений и дополнений, за исключением случаев, установленных подпунктом 3-2) статьи 13 Закона.»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Экспертиза каждого документа, указанного в пункте 5 настоящих Требований, должна осуществляться с учетом результатов согласований, заключений и экспертиз, предусмотренных Правилами представления, рассмотрения и отбора концессионных проектов и проведения конкурса по выбору концессионера, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2010 года № 1343 (далее – Правила), а также результатов (выводов и рекомендаций) экспертизы предшествующего к нему документа по концессионному проекту, проведенной специализированной организацией по вопросам концессии или юридическими лицами, определяемыми местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы.»;
пункт 18 изложить в следующей редакции:
«18. При проведении оценки ТЭО концессионного проекта специализированная организация по вопросам концессии или юридические лица, определяемые местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы руководствуются принципами государственно-частного партнерства и концессии, определенных в статьях 3 и 7-2 Закона.».
2. Департаменту инвестиционной политики (Аязбаеву Н.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан Кусаинова М.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Е. Досаев

3) Заңының 13 бабының 3-2) тармақшасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, концессионерді таңдау жөніндегі конкурсты өткізу кезінде конкурсқа қатысушылар ұсынған концессиялық өтінімдердің сараптамасын;
4) Заңының 13 бабының 3-2) тармақшасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, концессия шарттары жобаларының, оның ішінде концессия шарттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезіндегі сараптамасын жүргізу үшін концессия мәселелері бойынша мамандандырылған ұйымды тартады.»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Осы Талаптардың 5-тармағында көрсетілген әрбір құжаттың сараптамасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы
10 желтоқсандағы № 1343 қаулысымен бекітілген Концессиялық жобаларды ұсыну, қарау және іріктеу және концессионерді таңдау жөніндегі конкурсты өткізу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар) көзделген келісулер, қорытындылар мен сараптамаларды, сондай-ақ концессия мәселелері жөніндегі мамандандырылған ұйым немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары айқындайтын заңды тұлғалар жүргізген концессиялық жоба бойынша оның алдындағы құжат сараптамасының нәтижелерін (тұжырымдары мен ұсынымдарын) ескере отырып, жүзеге асырылуы тиіс.».
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«18. Концессиялық жобаның ТЭН бағалау жүргізу кезінде концессия мәселелері жөніндегі мамандандырылған ұйым немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары айқындайтын заңды тұлғалар Заңның 3 және 7-2-баптарында айқындалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік және концессия қағидаттарын басшылыққа алады.».
2. Инвестициялық саясат департаменті (Н.А. Аязбаев) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін, оның «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министрі М.Ә. Құсайыновқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                              Е.Досаев