Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере геологии в городе Астане
Постановление акимата города Астаны от 19 августа 2014 года № 205-1375. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 26 сентября 2014 года № 842. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 8 августа 2016 года № 205-1419
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 08.08.2016 № 205-1419 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 «06 утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами» акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги «Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей» согласно приложению 1;
2) Регламент государственной услуги «Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» согласно приложению 2;
3) Регламент государственной услуги «Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей» согласно приложению 3;
4) Регламент государственной услуги «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общерапространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании» согласно приложению 4.
2. Государственному учреждению «Управление природных ресурсов и
регулирования природопользования города Астаны» произвести
государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с
последующим опубликованием в официальных и периодических печатных
изданиях, а также размещение на интернет - ресурсе, определяемом
Правительством Республики Казахстан, и на сайте акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Крылова В.Л.

Астана қаласында геология саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 19 тамыздағы № 205-1375 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 қыркүйекте № 842 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 8 тамыздағы № 205-1419 қаулысымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 08.08.2016 № 205-1419 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабына және "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 (жиырма алты) ақпандағы № 153 қаулысына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Преамбулаға өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 19.06.2015 № 205-1020 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарт жасау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 3-қосымшаға сәйкес;
4) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласының Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны, кейіннен ресми және мерзімді баспа басылымдарында жариялаумен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің сайтында орналастырумен, әділет органдарында мемлекеттік тіркелуді жүргізсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары В.Л. Крыловқа жүктелсін.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким                  И. Тасмагамбетов
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 19 августа 2014 года № 205-1375
Регламент государственной услуги
«Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию
подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города Астаны» (далее – услугодатель) в соответствии Cтандарта государственной услуги «Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является контракт на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления с приложением перечня документов (далее - заявление) согласно пункту 9 Стандарта.
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1: сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию заявлений предоставленных услугополучателем с присвоением регистрационного номера и после чего передается первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) календарный день;
процедура 2: руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию и передает заявление услугополучателя руководителю отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры –1 (один) календарный день;
процедура 3: руководитель отдела налагает резолюцию и передает заявление услугополучателя ответственному специалисту отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) календарный день;

4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім
И.Тасмағамбетов
Астана қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 19 тамыздағы
№ 205-1375 қаулысына
1-қосымша
"Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 153 қаулысымен бекітілген "Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісім-шарттар жасау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттіккөрсетілетін қызмет нәтижесі барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарт болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) басталуы үшін негіз Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар тізбесін қоса отырып өтініш (бұдан әрі - өтініш) болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) іс-әрекеттері тәртібі, оларды орындау рәсімі (әрекеті) және дәйектілігі, соның ішінде барлық рәсімнің әрбір құрылымдық бөлімшеде өту кезеңдері:
1-үдеріс: қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызметті алушыдан өтінішті тіркеу нөмірі мен күнін қойып тіркейді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) күнтізбелік күн;
2-үдеріс: көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішке бұрыштама қойып, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) күнтізбелік күн;
3-үдеріс: бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін бөлімнің жауапты маманына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) күнтізбелік күн;

процедура 4: ответственный специалист отдела осуществляет первичную проверку и делает анализ, после чего передает заявление с приложением заключения руководителю отдела для согласования. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 7 (семь) календарных дней;
процедура 5: руководитель отдела передает на подпись руководителю заявление с приложением заключения услугодателя или его заместителю для согласования. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 3 (три) календарных дней;
процедура 6: ответственный специалист отдела после получения подписанного заявления, оформляет контракт на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, и передает в канцелярию услугодателя для регистрации исходящего номера. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) календарный день.
процедура 7: сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет выдачу результатов государственной услуги услугополучателю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) календарный день;
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя руководителю отдела услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя отдела ответственному исполнителю;
4) оформление контракта и передача в канцелярию;
5) регистрация исходящего номера;
6) получение услугополучателем результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) руководитель отдела;
4) ответственный специалист отдела.
6. Описание последовательности процедур (действий) между структурно - функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия) отражено в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
7. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя в центр обслуживания населения и (или) иным услугодателям, а также порядка использования информационных систем.

4-үдеріс: бөлімнің жауапты маманы алғашқы тексеруді жүзеге асырады және талдау жасайды, содан кейін өтінішті қорытындыны қоса тіркей отырып бөлім басшысына келісу үшін береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 7 (жеті) күнтізбелік күн;
5-үдеріс: бөлім басшысы көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін қорытындыны қоса тіркей отырып басшыға қол қоюға немесе оның орынбасарына келісу үшін береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 3 (үш) күнтізбелік күн;
6-үдеріс: бөлімнің жауапты маманы қол қойылған өтінішті алған соң барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісім-шарттарды ресімдейді және шығыс нөмірін тіркеу үшін кеңсеге жібереді. Осы үдерісті жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) күнтізбелік күн.
7-үдеріс: қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді. Осы үдерісті жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1(бір)күнтізбелік күн.
5. Әрбір үдерісті (әрекеттің) бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша үдерістердің (әрекеттердің) нәтижелері:
1) қызмет берушінің кеңсесінде қызмет көрсетуге қажетті қызмет алушының өтінішін тіркеу және қызмет берушінің басшысына жіберу;
2) құжаттарды қарастыруға қызмет берушінің басшысының бөлім басшысына беруі;
3) бөлім басшысының жауапты орындаушыға беруі;
4) келісімшартты рәсімдеу және кеңсеге беру;
5) шығыс нөмірін тіркеу;
6) мемлекеттік қызмет нәтижелерін қызмет алушының алуы.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) өзара іс – әрекет тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық бөлімшелер қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) бөлім басшысы;
4) бөлімнің жауапты маманы.
6. Әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтылығын көрсете отырып құрылымдық –функционалдық бірліктер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) дәйектілігінің сипаттамасы осы Регламентке 1 қосымшада айқындалған.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызметті берушілермен өзара әрекет тәртібін, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртiбін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызмет алушының халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) басқа да мемлекеттік қызмет берушіге жүгіну, сонымен қатар ақпараттық жүйені пайдалану тәртібі мүмкіндігі қарастырылмаған.

Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением акимата города Астаны от 19.06.2015 № 205-1020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию
подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей»
Схема описания последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию
подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
СФЕ – структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя;
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 19 августа 2014 года № 205-1375
Регламент государственной услуги
«Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» (далее - государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города Астаны» (далее – услугодатель) в соответствии Cтандарта государственной услуги «Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является подписанный и зарегистрированный контракт на разведку, добычу общерапространенных полезных ископаемых.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления с приложением перечня документов (далее - заявление) согласно пункту 9 Стандарта.
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:

Ескерту. Орыс тіліндегі мәтіннің 7-тармағына өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - Астана қаласы әкімдігінің 19.06.2015 № 205-1020 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Рәсімдердің (әрекеттерінің) кезектілігі әрбір рәсімнің (әрекеттің) орындалу мерзімі көрсетілген толық сипаттамасы осы мемлекеттік қызмет регламентінің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасында қоса беріледі.
"Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасында рәсімдер (әрекеттер) дәйектілігі сипаттамасының сызбасы
"Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе)
пайдалануға келісімшарттар жасау"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2- қосымша
"Барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 19 тамыздағы
№ 205-1375 қаулысына
2-қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 153 қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесікең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге қол қойылған және тіркелген келісім-шарттар болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) басталуы үшін негіз Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар тізбесін қоса отырып өтініш (бұдан әрі - өтініш) болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) іс-әрекеттері тәртібі, оларды орындау рәсімі (әрекеті) және дәйектілігі, соның ішінде барлық рәсімнің әрбір құрылымдық бөлімшеде өту кезеңдері:

процедура 1: сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию заявлений предоставленных услугополучателем с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры –1 (один) рабочий день;
процедура 2: руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию и передает заявление услугополучателя руководителю отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) рабочий день;
процедура 3: руководитель отдела налагает резолюцию и передает заявление услугополучателя ответственному специалисту отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) рабочий день;
процедура 4: ответственный специалист отдела осуществляет первичную проверку и делает анализ, после чего передает заявление с приложением заключения руководителю отдела для согласования. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 7 (семь) рабочих дней;
процедура 5: руководитель отдела передает на подпись руководителю заявление с приложением заключения услугодателя или его заместителю для согласования. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 3 (три) рабочих дней;
процедура 6: ответственный специалист отдела после получения подписанного заявление, оформляет заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых, и передает в канцелярию услугодателя для регистрации исходящего номера. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) рабочий день.
процедура 7: сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет выдачу результатов государственной услуги услугополучателю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) рабочий день;
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением акимата города Астаны от 19.06.2015 № 205-1020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя руководителю отдела услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя отдела ответственному исполнителю;

1-үдеріс: қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызметті алушыдан өтінішке тіркеу нөмірі мен күнін қойып тіркейді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күн;
2-үдеріс: көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішке бұрыштама қойып, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күн;
3-үдеріс: бөлім басшысы көрсетілетін қызмет алушының өтінішін бөлімнің жауапты маманына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күн;
4-үдеріс: бөлімнің жауапты маманы алғашқы тексеруді жүзеге асырады және талдау жасайды, содан кейін өтінішті қорытындыны қоса тіркей отырып бөлім басшысына келісу үшін береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 7 (жеті) жұмыс күн;
5-үдеріс: бөлім басшысы көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін қорытындыны қоса тіркей отырып басшыға қол қоюға немесе оның орынбасарына келісу үшін береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 3 (үш) жұмыс күн;
6-үдеріс: бөлімнің жауапты маманы қол қойылған өтінішті алған соң кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісім-шарттарды ресімдейді және шығыс нөмірін тіркеу үшін кеңсеге жібереді. Осы үдерісті жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күн.
7-үдеріс: қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді. Осы үдерісті жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күн.
Ескерту. Орыс тіліндегі мәтіннің 4-тармағына өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - Астана қаласы әкімдігінің 19.06.2015 № 205-1020 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Әрбір үдерісті (әрекеттің) бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша үдерістердің (әрекеттердің) нәтижелері:
1) қызмет берушінің кеңсесінде қызмет көрсетуге қажетті қызмет алушының өтінішін тіркеу және қызмет берушінің басшысына жіберу;
2) құжаттарды қарастыруға қызмет берушінің басшысының бөлім басшысына беруі;
3) бөлім басшысының жауапты орындаушыға беруі;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города Астаны» (далее – услугодатель) в соответствии Cтандарта государственной услуги «Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является акт государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления с приложением перечня документов (далее - заявление) согласно пункту 9 Cтандарта.
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1: сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления заявление предоставленных услугополучателем осуществляет их прием и регистрацию с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) час;
процедура 2: руководитель услугодателя либо его заместитель в день поступления заявление, налагает резолюцию и передает заявление услугополучателя руководителю отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 (четыре) часа;
процедура 3: руководитель отдела в день поступления заявление, передает заявление услугополучателя ответственному специалисту отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 3 (три) часа;
процедура 4: ответственный специалист отдела осуществляет первичную проверку и делает анализ, после чего передает заявление с приложением заключения руководителю отдела для согласования. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня;

1. Жалпы ережелер
1. "Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 153 қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау"мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетеді. көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу актісі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) басталуы үшін негіз Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар тізбесін қоса отырып өтініш (бұдан әрі - өтініш) болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) іс-әрекеттері тәртібі, оларды орындау рәсімі (әрекеті) және дәйектілігі, соның ішінде барлық рәсімнің әрбір құрылымдық бөлімшеде өту кезеңдері:
1-үдеріс: қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызметті алушыдан өтінішті келіп түскен күні тіркеу нөмірі мен күнін қойып тіркейді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) сағат;
2-үдеріс: көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтініш келіп түскен күні бұрыштама қойып, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 4 (төрт) сағат;
3-үдеріс: бөлім басшысы көрсетілетін қызмет алушының өтінішін бөлімнің жауапты маманына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 3 (үш) сағат;
4-үдеріс: бөлімнің жауапты маманы алғашқы тексеруді жүзеге асырады және талдау жасайды, содан кейін өтінішті қорытындыны қоса тіркей отырып бөлім басшысына келісу үшін береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күн;

процедура 5: руководитель отдела передает на подпись руководителю заявление с приложением заключения услугодателя или его заместителю для согласования. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) рабочий день;
процедура 6: ответственный специалист отдела после получения решения о выдаче акта государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, оформляет акт, и передает в канцелярию услугодателя для регистрации исходящего номера. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 (четыре) часа.
процедура 7: сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет выдачу результатов государственной услуги услугополучателю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 4 (четыре) часа.
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя руководителю отдела услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя отдела ответственному исполнителю;
4) оформление контракта и передача в канцелярию;
5) регистрация исходящего номера;
6) получение услугополучателем результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
3) руководитель отдела;
4) ответственный специалист отдела.
6. Описание последовательности процедур (действий) между структурно - функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия) отражено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
7. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя в центр обслуживания населения и (или) иным услугодателям, а также порядка использования информационных систем.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением акимата города Астаны от 19.06.2015 № 205-1020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5-үдеріс: бөлім басшысы көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін қорытындыны қоса тіркей отырып басшыға қол қоюға немесе оның орынбасарына келісу үшін береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күн;
6-үдеріс: бөлімнің жауапты маманы жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісім-шарттарды тіркеу актісін ресімдейді және шығыс нөмірін тіркеу үшін кеңсеге жібереді. Осы үдерісті жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт –4 (төрт) сағат.
7-үдеріс: қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді. Осы үдерісті жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 4 (төрт) сағат.
5. Әрбір үдерісті (әрекеттің) бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша үдерістердің (әрекеттердің) нәтижелері:
1) қызмет берушінің кеңсесінде қызмет көрсетуге қажетті қызмет алушының өтінішін тіркеу және қызмет берушінің басшысына жіберу;
2) құжаттарды қарастыруға қызмет берушінің басшысының бөлім басшысына беруі;
3) бөлім басшысының жауапты орындаушыға беруі;
4) келісімшартты рәсімдеу және кеңсеге беру;
5) шығыс нөмірін тіркеу;
6) мемлекеттік қызмет нәтижелерін қызмет алушының алуы.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) өзара іс – әрекет тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық бөлімшелер қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) бөлім басшысы;
4) бөлімнің жауапты маманы.
6. Әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтылығын көрсете отырып құрылымдық –функционалдық бірліктер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) дәйектілігінің сипаттамасы осы Регламентке 1 қосымшада айқындалған.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызметті берушілермен өзара әрекет тәртібін, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртiбін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызмет алушының халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) басқа да мемлекеттік қызмет берушіге жүгіну, сонымен қатар ақпараттық жүйені пайдалану тәртібі мүмкіндігі қарастырылмаған.
Ескерту. Орыс тіліндегі мәтіннің 7-тармағына өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - Астана қаласы әкімдігінің 19.06.2015 № 205-1020 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или)
эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей»
Схема описания последовательности процедур (действий) междуструктурными подразделениями
(работниками)услугодателя с указанием длительности каждого действия
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и (или)
эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Регистрация контрактов на предоставление права недропользования, на строительство и
(или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей»
СФЕ – структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя;
Приложение 4
к постановлению акимата
города Астаны
от 19 августа 2014 года № 205-1375
Регламент государственной услуги
«Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных
полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей,
в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании» (далее –государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города Астаны» (далее – услугодатель) в соответствии Стандарта государственной услуги «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 153 (далее - Стандарт).

8. Рәсімдердің (әрекеттерінің) кезектілігі әрбір рәсімнің (әрекеттің) орындалу мерзімі көрсетілген толық сипаттамасы осы мемлекеттік қызмет регламентінің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасында қоса беріледі.
"Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасында рәсімдер (әрекеттер) дәйектілігі сипаттамасының сызбасы
"Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2- қосымша
"Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 19 тамыздағы
№ 205-1375 қаулысына
4-қосымша
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 153 қаулысымен бекітілген "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетеді.

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является письмо - уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании».
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления с приложением перечня документов (далее - заявление) согласно пункту 9 Стандарта.
Порядок действий структурных подразделений (работников) при оказании государственной услуги, процедуры (действия) и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1: сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию заявлений предоставленных услугополучателем с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается первому руководителю услугодателя либо его заместителю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры –1 (один) календарный день;
процедура 2: руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию, передает заявление услугополучателя руководителю отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) календарный день;
процедура 3: руководитель отдела налагает резолюцию и передает заявление услугополучателя ответственному специалисту отдела. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) календарный день;
процедура 4: ответственный специалист отдела осуществляет первичную проверку и делает анализ, после чего передает заявление с приложением заключения руководителю отдела для согласования. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 7 (семь) календарных дней;
процедура 5: руководитель отдела передает на подпись руководителю заявление с приложением заключения услугодателя или его заместителю для согласования. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 3 (три) календарных дней;
процедура 6: ответственный специалист отдела после получения решения о выдаче письма–уведомления о регистрации сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании», оформляет письмо - уведомления, и передает в канцелярию услугодателя для регистрации исходящего номера. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) календарный день.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама –хат болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) басталуы үшін негіз ның 9-тармағына сәйкес құжаттар тізбесін қоса отырып өтініш болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) іс-әрекеттері тәртібі, оларды орындау рәсімі (әрекеті) және дәйектілігі, соның ішінде барлық рәсімнің әрбір құрылымдық бөлімшеде өту кезеңдері:
1-үдеріс: қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызметті алушыдан өтінішке тіркеу нөмірі мен күнін қойып тіркейді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің бірінші басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) күнтізбелік күн;
2-үдеріс: көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары өтінішке бұрыштама қойып, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін бөлім басшысына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) күнтізбелік күн;
3-үдеріс: бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін бөлімнің жауапты маманына береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) күнтізбелік күн;
4-үдеріс: бөлімнің жауапты маманы алғашқы тексеруді жүзеге асырады және талдау жасайды, содан кейін өтінішті қорытындыны қоса тіркей отырып бөлім басшысына келісу үшін береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 7 (жеті) күнтізбелік күн;
5-үдеріс: бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қорытындыны қоса тіркей отырып басшыға қол қоюға немесе оның орынбасарына келісу үшін береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 3 (үш) күнтізбелік күн;
6-үдеріс: бөлімнің жауапты маманы қол қойылған өтінішті алған соң"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" туралы хабарлама – хатты рәсімдейді және шығыс нөмірін тіркеу үшін кеңсеге жібереді. Осы үдерісті жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) күнтізбелік күн;

процедура 7: сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет выдачу результатов государственной услуги услугополучателю. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) календарный день.
5. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя руководителю отдела услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя отдела ответственному исполнителю;
4) оформление контракта и передача в канцелярию;
5) регистрация исходящего номера;
6) получение услугополучателем результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения:
канцелярия услугодателя;
1) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
2) руководитель отдела;
3) ответственный специалист отдела.
6. Описание последовательности процедур (действий) между структурно - функциональными единицами с указанием длительности каждой процедуры (действия) отражено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
7. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя в центр обслуживания населения и (или) иным услугодателям, а также порядка использования информационных систем.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением акимата города Астаны от 19.06.2015 № 205-1020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи
общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных
Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании»
Схема описания последовательности процедур (действий) междуструктурными подразделениями
(работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи
общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных
Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных
полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей,
в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании»

7-үдеріс: қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді. Осы үдерісті жүзеге асыру үшін берілген ең ұзақ уақыт – 1 (бір) күнтізбелік күн.
5. Әрбір үдерісті (әрекеттің) бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша үдерістердің (әрекеттердің) нәтижелері:
1) қызмет берушінің кеңсесінде қызмет көрсетуге қажетті қызмет алушының өтінішін тіркеу және қызмет берушінің басшысына жіберу;
2) құжаттарды қарастыруға қызмет берушінің басшысының бөлім басшысына беруі;
3) бөлім басшысының жауапты орындаушыға беруі;
4) келісімшартты рәсімдеу және кеңсеге беру;
5) шығыс нөмірін тіркеу;
6) мемлекеттік қызмет нәтижелерін қызмет алушының алуы.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) өзара іс – әрекет тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық бөлімшелер қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
3) бөлім басшысы;
4) бөлімнің жауапты маманы.
6. Әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтылығын көрсете отырып құрылымдық –функционалдық бірліктер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) дәйектілігінің сипаттамасы осы Регламентке 1 қосымшада айқындалған.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де қызметті берушілермен өзара әрекет тәртібін, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртiбін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызмет алушының халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) басқа да мемлекеттік қызмет берушіге жүгіну, сонымен қатар ақпараттық жүйені пайдалану тәртібі мүмкіндігі қарастырылмаған.
Ескерту. Орыс тіліндегі мәтіннің 7-тармағына өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - Астана қаласы әкімдігінің 19.06.2015 № 205-1020 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Рәсімдердің (әрекеттерінің) кезектілігі әрбір рәсімнің (әрекеттің) орындалу мерзімі көрсетілген толық сипаттамасы осы мемлекеттік қызмет регламентінің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасында қоса беріледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасында рәсімдер (әрекеттер) дәйектілігі сипаттамасының сызбасы
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2- қосымша
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауды және өндіруді жүргізу, барлауға немесе өндіруге байланысты емес құрылыс және (немесе) жерасты ғимараттары үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы