Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Постановление акимата Акмолинской области от 3 апреля 2014 года № А-4/122. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 6 мая 2014 года № 4161. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 10 августа 2015 года № А-8/384
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 10.08.2015 № А-8/384 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Кайнарбекова А.К.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие по истечению 10 календарных дней после дня его официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 192 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма».
Аким области                               К.Айтмухаметов
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 3 апреля 2014 года
№ А-4/122
Регламент государственной услуги «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность.
2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги

"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы туристік ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 3 сәуірдегі № А-4/122 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 6 мамырда № 4161 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № А-8/384 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 10.08.2015 № А-8/384 (ресми жарияланған күнінен бастап 10 күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы туристік ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары А.Қ.Қайнарбековке жүктелсін.
3. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап 10 күнтізбелік күн аяқталған соң, алайда «Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 192 қаулысының қолданысқа енгізілгенінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ.Айтмұхаметов
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 3 cәуірдегі
№ А-4/122 қаулысымен
бекітілген
«Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы туристік ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы туристік ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыс жергілікті атқарушы органмен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі: туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы туристік ақпарат беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің іс-қимыл тәртібін сипаттау

4. Для получения государственной услуги услугополучатель государственной услуги обращается к услугодателю с заявлением по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 192 (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию – 15 минут. Результат – выдача талона с указанием даты принятия, фамилии и инициалы лица, принявшего заявление;
2) руководство услугодателя ознакамливается с документами – 20 минут. Результат - определение ответственного исполнителя для исполнения;
3) ответственный исполнитель проверяет поступившие документы – 4 рабочих дня. Результат – подготовка проекта ответа по запрашиваемой услуге;
4) руководство услугодателя ознакамливается с документами – 20 минут. Результат – подписание ответа по запрашиваемой государственной услуге;
5) канцелярия услугодателя выдает нарочно либо направляет по почте услугополучателю государственной услуги ответ по запрашиваемой услуге– 20 минут. Результат – оказание государственной услуги услугополучателю.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 04.07.2014 № А-6/285 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности действий между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию – 15 минут;
2) канцелярия услугодателя направляет документы руководству услугодателя для наложения резолюции – 15 минут;
3) руководство услугодателя накладывает резолюцию, отправляет документы ответственному исполнителю – 20 минут;
4) ответственный исполнитель передает документы с материалами руководству – 4 рабочих дня;

4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 192 қаулысымен бекітілген «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы туристік ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдіреді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды қабылдауды іске асырады, олардың тіркеуін жүргізеді – 15 минут. Нәтижесі – қабылдаған тұлғаның аты-жөні, қабылданған күні көрсетілген талонды беру болып табылады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысады - 20 минут. Нәтижесі – орындау үшін жауапты орындаушыны белгілейді;
3) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттарды тексереді - 4 жұмыс күні. Нәтижесі – сұратылған қызмет бойынша жауаптың жобасын дайындау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады - 20 минут. Нәтижесі – сұратылған қызмет бойынша дайындалған жауапқа қол қою;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыға сұратылған мемлекеттік қызмет бойынша дайындалған жауапты қолына береді немесе пошта арқылы жібереді – 20 минут. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақмола облысы әкімдігінің 04.07.2014 № А-6/285 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметшілерінің өзара әрекеті тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметшілерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, қызметшілердің арасындағы рәсімдер кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды қабылдауды іске асырады, оларды тіркеуді жүргізеді – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды қызмет берушінің басшылығы бұрыштама қою үшін жолдайды – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштама қойып, құжаттарды жауапты орындаушыға тапсырады – 20 минут;
4) жауапты орындаушы құжаттарды материалдармен қоса басшылыққа жібереді – 4 жұмыс күні;

5) руководство услугодателя подписывает проект ответа по запрашиваемой услуге– 20 минут;
6) канцелярия услугодателя выдает нарочно либо направляет по почте услугополучателю результат государственной услуги– 20 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 04.07.2014 № А-6/285 (вводится в действие со дня официального опубликования).
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Сноска. Пункт 8 – в редакции постановления акимата Акмолинской области от 04.07.2014 № А-6/285 (вводится в действие со дня официального опубликования).
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 9 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 04.07.2014 № А-6/285 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Предоставление
туристской информации, в том
числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах,
осуществляющих туристскую
деятельность»
Блок схема описания последовательности процедур (действий)
Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления акимата Акмолинской области от 04.07.2014 № А-6/285 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Предоставление
туристской информации,
в том числе о туристском
потенциале, объектах
туризма и лицах,
осуществляющих туристскую
деятельность»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность»
Сноска. Регламент дополнен приложением 2 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 04.07.2014 № А-6/285 (вводится в действие со дня официального опубликования).

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы сұратылған мемлекеттік қызмет бойынша дайындалған жауаптың жобасына қол қояды – 20 минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі көрсетілетін қызметті алушыға дайындалған жауапты қолына береді немесе пошта арқылы жібереді – 20 минут.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақмола облысы әкімдігінің 04.07.2014 № А-6/285 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Рәсімдер (әрекеттер) кезектілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-ші қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы әкімдігінің 04.07.2014 № А-6/285 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимыл) кезектілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. Регламент 9-тармақпен толықтырылды – Ақмола облысы әкімдігінің 04.07.2014 № А-6/285 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Туристік ақпарат, оның ішінде
туристік әлеует, туризм
объектілері және туристік
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар туралы туристік
ақпарат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Рәсімдер (әрекеттер) кезектілігін сипаттаудың блок-схемасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Ақмола облысы әкімдігінің 04.07.2014 № А-6/285 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Туристік ақпарат, оның ішінде
туристік әлеует, туризм
объектілері және туристік
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар туралы туристік
ақпарат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
«Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм обьектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы туристік ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды – Ақмола облысы әкімдігінің 04.07.2014 № А-6/285 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.