Об установлении единого размера социальной помощи к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата Алгинского района Актюбинской области от 17 апреля 2014 года № 149. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 апреля 2014 года № 3851. Утратило силу решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 12 февраля 2016 года № 258
Сноска. Утратило силу решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 12.02.2016 № 258 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить согласованный с местным исполнительным органом области единый размер социальной помощи к памятным датам и праздничным дням, согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Маслихата Р. Кенжегарин
Секретарь районного маслихата А. Кайрушев
СОГЛАСОВАНО:
Заместитель Акима
Актюбинской области
С. Нуркатова
14 апреля 2014 г.
Приложение к решению Алгинского районного маслихата от 17 апреля 2014 года № 149
Единый размер социальной помощи к памятным датам и праздничным дням
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 12.03.2015 № 195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования); от 10.06.2015 № 206 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Следующим категориям:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, ко Дню Победы - 9 мая, в размере 100 тысяч тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, ко Дню Победы - 9 мая, в размере 50 тысяч тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны, ко Дню Победы - 9 мая, в размере 50 тысяч тенге;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, ко Дню Победы - 9 мая, в размере 30 тысяч тенге;
женам (мужьям) умерших участников Великой Отечественной войны, не признававшихся инвалидами, не вступившим в повторный брак, ко дню Победы – 9 мая, в размере 25 тысяч тенге;
родителям и женам умерших воинов-афганцев, не вступившим в повторный брак, ко дню Победы – 9 мая, в размере 25 тысяч тенге;

Атаулы күндер мен мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшерін белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2014 жылғы 17 сәуірдегі № 149 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 28 сәуірде № 3851 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2016 жылғы 12 ақпандағы № 258 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 12.02.2016 № 258 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 6-бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық жергілікті атқарушы органмен келісілген атаулы күндер мен мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшері осы шешімдегі қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы Р. Кенжегарин
Аудандық мәслихат хатшысы А. Кайрушев
КЕЛІСІЛДІ
Ақтөбе облысының
әкімінің орынбасары
С. Нұрқатова
14 сәуір 2014 ж.
Алға аудандық мәслихатының 2014 жылғы 17 сәуірдегі № 149 шешіміне қосымша
Атаулы күндер мен мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшері
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 12.03.2015 № 195 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 10.06.2015 № 206 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Келесі санаттарға:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 100 мың теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы қатысушыларына теңестірілген тұлғаларға, 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 50 мың теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 50 мың теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларына теңестірілген адамдардың басқа да санаттарына, 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 30 мың теңге мөлшерінде;
мүгедек деп танылмаған, екінші рет некеге отырмаған, қайтыс болған Ұлы Отан соғысына қатысушылардың әйелдеріне (күйеулеріне), 9 мамыр – Жеңіс күніне орай 25 мың теңге мөлшерінде;
қайтыс болған ауғандық жауынгерлерінің ата-аналарына және екінші рет некеге отырмаған әйелдеріне, 9 мамыр – Жеңіс күніне орай 25 мың теңге мөлшерінде;

труженикам тыла, проработавшим не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, ко Дню Победы - 9 мая, в размере 15 тысяч тенге;
гражданам, страдающим онкологическими заболеваниями, ВИЧ-инфицированным, больным различной формой туберкулеза в период амбулаторного лечения, в размере 10 месячного расчетного показателя (в пределах до 6 месяцев в году) по спискам государственного коммунального предприятия "Алгинская центральная районная больница" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Управление здравоохранения Актюбинской области";
малообеспеченным семьям из числа получателей государственной адресной социальной помощи, воспитывающим детей до 18 лет, ко Дню защиты детей - 1 июня, в размере 20 тысяч тенге;
инвалидам, получающим государственные социальные пособия, ко Дню инвалидов - второе воскресенье октября, в размере 30 тысяч тенге;
предоставить социальную помощь в период учебного года детям инвалидам обучающимся на дому, согласно списков предоставленных- государственным учреждением "Алгинский -районный-отдел-образования", в размере 1 (одного) месячного расчетного показателя.
Выплата сумм социальной помощи производится через отделения банков второго уровня Алгинского района путем перечисления денежных средств на лицевые счета или картсчета получателей.

1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамыры аралығында кемінде 6 ай тылда жұмыс жасаған тұлғаларға, 9 мамыр - Жеңіс күніне орай 15 мың теңге мөлшерінде;
онкологиялық аурулары бар, ҚТВ инфекциясын жұқтырғандар және туберкулездің әр түрімен ауыратын азаматтар амбулаторлық емдеу мерзімі уақытында (жылдың 6 айға дейінгі шекте) "Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Алға орталық аудандық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынының тізімі бойынша 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
атаулы әлеуметтік көмек алушылардың ішінде 18 жасқа дейінгі бала тәрбиелеп отырған аз қамтылған отбасыларға, 1 маусым - Балаларды қорғау күніне орай 20 мың теңге мөлшерінде;
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатын мүгедектерге, қазан айының екінші жексенбісі мүгедектер күніне орай - 30 мың теңге мөлшерінде;
үйден оқытылатын мүгедек балаларға оқу жылы мерзімінде, "Алға аудандық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен ұсынылған тізімдеріне сәйкес 1 (бір) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек берілсін.
Әлеуметтiк көмектiң сомаларын төлеу ақшалай қаражатты Алға ауданындағы екiншi деңгейдегi банктер бөлiмшелерi арқылы алушылардың дербес шоттары немесе карталық шоттарына аудару арқылы жүргiзiледi.