Об определении перечня должностей
Постановление Сырдарьинского районного акимата Кызылординской области от 07 ноября 2014 года № 426. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 25 ноября 2014 года № 4805. Утратило силу постановлением Сырдарьинского районного акимата Кызылординской области от 10 апреля 2017 года № 96
Сноска. Утратило силу постановлением Сырдарьинского районного акимата Кызылординской области от 10.04.2017 № 96 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 238 Кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года "Трудового кодекса Республики Казахстан" акимат Сырдарьинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Сырдарьинского района Ажикенова Е.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким района Казантаев Г.
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь Cырдарьинского
районного маслихата
___________ Б.Маншарипов
"07" ноября 2014 год
Приложение к постановлению
акимата Сырдарьинского района
от "7" ноября 2014 года № 426
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области здравоохранения:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе лаборатории;
2) руководитель подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения, филиалы), в том числе лаборатории;
3) заместитель руководителя подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения, филиалы), в том числе лаборатории;
4) заведующий аптекой;
5) специалисты (главные, старшие), в том числе: врачи всех специальностей, инженер всех специальностей, акушерка, диетическая сестра, зубной врач, зубной техник, медицинская сестра, медицинский статистик, медицинский лаборант, менеджер здравоохранения, провизор, психолог, рентген лаборант, специализированная медицинская сестра, специалист по социальной работе, фармацевт, фельдшер (лаборант).

Лауазымдар тізбесін айқындау туралы
Қызылорда облысы Сырдария ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 07 қарашадағы № 426 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 25 қарашада № 4805 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Сырдария ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 10 сәуірдегі № 96 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Сырдария ауданы әкімдігінің 10.04.2017 № 96 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 37-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы кодексінің 238-бабының 3-тармағына сәйкес Сырдария ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Сырдария ауданы әкімінің орынбасары Е.Әжікеновке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Ғ. Қазантаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Сырдария аудандық
мәслихатының хатшысы
_________ Б.Маншарипов
"07" қараша 2014 жыл
Сырдария ауданы әкімдігінің
2014 жылғы "7" қарашадағы
№ 426 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi
1. Денсаулық сақтау саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын, оның ішінде зертхана басшысы мен басшысының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) бөлімше (сектор), бөлімше бөлігі (бөлім), филиал), оның ішінде зертхана басшысы;
3) бөлімше (сектор), бөлімше бөлігі (бөлім), филиал), оның ішінде зертхана басшысының орынбасары;
4) дәріхана меңгерушісі;
5) мамандар (бас, аға), оның ішінде: барлық мамандықтағы дәрігерлер, барлық мамандықтағы инженер, акушер, емдәм бикесі, тіс дәрігері, тіс технигі, зертханашы, медициналық бике, медициналық статистик, медициналық зертханашы, денсаулық сақтау менеджері, провизор, психолог, рентген зертханашысы, мамандандырылған медициналық бике, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман, фармацевт, фельдшер (зертханашы).

2. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) заведующий отделением (центром) социальной помощи на дому;
2) специалисты (главные, старшие): социальный работник по уходу, консультант по социальной работе, социальный работник по оценке и определению потребности в специальных услуг, специалист по социальной работе;
3) руководитель государственного учреждении центра занятости;
4) специалисты (главные, старшие): специалист высшего уровня квалификации, специалист, консультант.
3. Должности специалистов в области образования:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе дошкольного государственного учреждения и казенного предприятия;
2) руководитель подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения, филиалы), в том числе художественный руководитель, руководитель методического кабинета;
3) специалисты (главные, старшие), в том числе: учителя всех специальностей, социальный педагог, библиотекарь, вожатый, воспитатель, диетическая сестра, инспектор, инструктор, лаборант, мастер, медицинская сестра, методист, музыкальный руководитель, музыковед, психолог, руководитель кружка, хореограф, хормейстер.
4. Должности специалистов в области культуры:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе культуры и архивного дела;
2) руководитель подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения, филиалы), в том числе художественный руководитель;
3) заведующий архивом, архивохранилищем, библиотекой, клубом, музеем;
4) специалисты (главные, старшие), в том числе: аккомпаниатр, архивист, балетмейстр, библиограф, библиотекарь, инспектор, инструктор, искусствовед, культорганизатор, методист, музыкальный руководитель, программист, редактор, режиссер, руководитель кружка, хормейстер, хранитель (в том числе фондов в музеях), художник всех наименований;
5) технический исполнитель, в том числе: архивариус, музейный смотритель.
5. Должности специалистов в области спорта:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе спорта;
2) руководитель подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения, филиала);
3) заведующий учебной части;
4) специалисты (главные, старшие), в том числе: инструктор, методист, тренер, медицинская сестра.
6. Должности специалистов в области ветеринарии:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;

2. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдары:
1) үйде көрсетілетін әлеуметтік көмек бөлімшесі (орталығы) меңгерушісі;
2) мамандар (бас, аға): күтім жөніндегі әлеуметтік қызметкер, әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант, арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
3) жұмыспен қамту орталығы мемлекеттік мекемесінің басшысы;
4) мамандар (бас, аға): біліктілігі жоғары деңгейлі маман, маман, консультант.
3. Білім беру саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын, оның ішінде мектепке дейінгі мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы мен басшысының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) бөлімше (сектор), бөлімше бөлігі (бөлім), филиал), оның ішінде көркемдік жетекші, әдістемелік кабинет басшысы;
3) мамандар (бас, аға), оның ішінде: барлық мамандықтағы мұғалімдер, әлеуметтік педагог, кітапханашы, жетекші, тәрбиеші, емдәм бикесі, инспектор, нұсқаушы, зертханашы, шебер, медициналық бике, әдістемеші, музыкалық жетекші, музыкатанушы, психолог, үйірме жетекшісі, хореограф, хормейстер.
4. Мәдениет саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын, оның ішінде мәдениет және мұрағат ісі басшысы мен басшысының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) бөлімше (сектор), бөлімше бөлігі (бөлім), филиал) басшысы, оның ішінде көркемдік жетекші;
3) мұрағат, мұрағат қоймасы, кітапхана, клуб, мұражай меңгерушісі;
4) мамандар (бас, аға), оның ішінде: аккомпаниатор, мұрағатшы, балетмейстер, библиограф, кітапханашы, инспектор, нұсқаушы, өнертанушы, мәдени ұйымдастырушы, әдістемеші, музыкалық жетекші, бағдарламашы, редактор, режиссер, үйірме жетекшісі, хормейстер, сақтаушы (оның ішінде мұражайлардағы қорларды), барлық атаудағы суретшілер;
5) техникалық орындаушылар, оның ішінде: архивариус, мұражай қараушысы.
5. Спорт саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын, оның ішінде спорт басшысы мен басшысының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) бөлімше (сектор, бөлімше бөлігі (бөлім), филиал) басшысы;
3) оқу бөлімінің меңгерушісі;
4) мамандар (бас, аға), оның ішінде: нұсқаушы, әдістемеші, жаттықтырушы, медициналық бике.
6. Ветеринария саласындағы мамандар лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы мен басшысының орынбасары (оның ішіндегі бірінші);

2) руководитель подразделения (сектора, отделения (отдела) подразделения, филиала);
3) специалисты (главные, старшие), в том числе: врачи всех специальностей, ветеринарный врач, эпизоотолог, ветеринарный фельдшер.

2) бөлімше (сектор, бөлімше бөлігі (бөлім), филиал) басшысы;
3) мамандар (бас, аға), оның ішінде: барлық мамандықтағы дәрігерлер, мал дәрігері, эпизоотолог, мал фельдшері.