О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Мангистауского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 22/187. Зарегистрировано Депараментом юстиции от 16 января 2015 года № 2593
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 28 ноября 2014 года № 259-V «О республиканском бюджете на 2015-2017 годы» и решением Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 21/304 «Об областном бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2567), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы - 6 187 519,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям- 4 605 727,0 тысячи тенге;
не налоговым поступлениям - 11 934,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 10134,0тысячи тенге; поступленням трансфертов - 1 559 724,0 тысяч тенге;
2) затраты - 6 190114,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 136 329,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 150821,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 14 492,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов –0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -138 924,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 138 924,2 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов - 149180,7 тысяч тенге;
погашение займов - 14 492,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств –4 235,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 11.12.2015 № 28/235(вводится в действие с 01.01.2015).
2. Предусмотреть областной бюджет  из бюджета Мангистауского района на 2015 год в сумме 408 166 тысяч тенге бюджетных изъятий.
3. Устанавить на 2015 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты - 79,3 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100,0 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты - 37,4 процентов;

2015 - 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандың № 22/187 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 16 қаңтарда № 2593 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы, «2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2014 жылғы 28 қарашадағы № 259-V Қазақстан Республикасының Заңдарына және «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 21/304 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2567 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6 187 519,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 605 727,0 мың теңге; салықтық емес түсімдер бойынша - 11 934,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10 134,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 1 559 724,0 мың теңге;
2) шығындар - 6 190 114,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –136 329,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 150 821,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 14 492,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -138 924,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 138924,2мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 149180,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 14 492,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 4 235,5 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 28/235 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған Маңғыстау ауданының бюджетінен облыстық бюджетке 408 166 мың теңге сомасындағы бюджеттік алу көзделсін.
3. 2015 жылға аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемдерде белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 79,3 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100,0 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы - 37,4 пайыз;

4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
5) социальный налог - 79,2 процентов.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27.03.2015 № 24/201(вводится в действие с 01.01.2015); от 28.10.2015 № 27/222(вводится в действие с 01.01.2015); от 11.12.2015 № 28/235(вводится в действие с 01.01.2015).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
170 687 тысяч тенге – на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
177 725 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
44 494 тысячи тенге – повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе.
5 163 тысячи тенге– на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
700 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
200 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
126 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – установка дорожных знаков.
3 549 тысяч тенге - передачи функций государственных органов вышестоящего уровня государственного управления в нижестоящий.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27.03.2015 № 24/201(вводится в действие с 01.01.2015); от 30.06.2015 № 25/207(вводится в действие с 01.01.2015); от 28.10.2015 № 27/222(вводится в действие с 01.01.2015); от 11.12.2015 № 28/235(вводится в действие с 01.01.2015).
4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены трансферты за счет Национального Фонда в следующих размерах:
88 569 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Сноска. дополнен пунктом 4-1 в соответствии с решением Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27.03.2015 № 24/201(вводится в действие с 01.01.2015); в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 30.06.2015 № 25/207(вводится в действие с 01.01.2015).

4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы - 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық - 79,2 пайыз.
Ескерту. 3 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 27.03.2015 № 24/201(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2015 № 27/222 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2015 № 28/235(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемдерде республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
170 687 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме ақы төлеуге;
177 725 мың теңге-мектепке дейінгі бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
44 494 мың теңге - үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға.
5 163 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
700 мың теңге - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
200 мың теңге - 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
126 мың теңге - мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар Жоспарын іске асыруға - жол белгілерін орнату;
3 549 мың теңге - жоғары деңгейде тұрған мемлекеттік органдардың төменгі тұрған мемлекеттік басқаруға функцияларын беруге.
Ескерту. 4 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 27.03.2015 № 24/201(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.06.2015 № 25/207(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2015 № 27/222(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2015 № 28/235(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде Ұлттық Қордың есебінен трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
88 569 мың теңге - мемлекеттік білім беру тапсырысын мектепке дейінгі бiлiм беру мекемелерінде іске асыруға.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 27.03.2015 № 24/201 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 30.06.2015 № 25/207 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующем объеме:
149 180,7 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 28.10.2015 № 27/222(вводится в действие с 01.01.2015).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
771 377 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
67 759 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
85 750 тысяч тенге – на строительство 4-х квартирного жилого дома в селах Акшымырау, Онды, Тущыкудук, Жынгылды;
85 660 тысяч тенге– на строительство водоснабжения.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27.03.2015 № 24/201(вводится в действие с 01.01.2015); от 30.06.2015 № 25/207(вводится в действие с 01.01.2015); от 28.10.2015 № 27/222(вводится в действие с 01.01.2015); от 11.12.2015 № 28/235(вводится в действие с 01.01.2015).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующем объеме:
12 386 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне.
11 640 тысяч тенге – текущий ремонт территорий перед зданим сельского акимата с.Шетпе;
22 170 тысяч тенге - развитие коммунального хозяйства.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 30.06.2015 № 25/207(вводится в действие с 01.01.2015); от 28.10.2015 № 27/222(вводится в действие с 01.01.2015).
8. Предоставить право:
установить единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности и поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов, в размере 12 100 тенге.
9. В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим в сферах здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттің қарастырылғаны ескерілсін:
149 180,7 мың теңге - ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Ескерту. 5 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 28.10.2015 № 27/222 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемдерде облыстық бюджеттен дамуға арналған мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
771 377 мың теңге - көлік инфрақұрылымын дамытуға;
67 759 мың теңге - коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
85 750 мың теңге - Ақшымырау, Онды, Тұщықұдық, Жыңғылды селоларынан 4 пәтерлі тұрғын үй құрылысын салуға;
85 660 мың теңге - сумен қамту құрылысын салуға.
Ескерту. 6 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 27.03.2015 № 24/201(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.06.2015 № 25/207(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2015 № 27/222(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2015 № 28/235(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттің қарастырылғаны ескерілсін:
12 386 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге.
11 640 мың теңге - әкімдік ғимараты алдындағы алаңды жөндеуге;
22 170 мың теңге - коммуналдық шаруашылығын дамытуға.
Ескерту. 7 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 30.06.2015 № 25/207 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2015 № 27/222(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Құқық берілсін:
Қалалардың әкімшілік бағыныстағы аумақтарында орналаспаған ауылдық жерлерде және кенттерде жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының қызметкерлеріне бір жолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отын сатып алуға 12 100 теңге көлемінде белгіленсін.
9. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2 және  3 - тармақтарына сәйкес, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария салаларындағы азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

10.Утвердить резерв акимата района в сумме 5 969 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 11.12.2015 № 28/235(вводится в действие с 01.01.2015).
11.Утвердить перечень бюджетных программ на 2015 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета согласно приложению 4.
12. Руководителью аппарата Мангистауского районного маслихата (Е.Калиев) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистаукой области обеспечить официальное опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе «Әділет».
13. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района (А.Сарбалаев).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                     Б.Надиров
Секретарь
районного маслихата                     Т.Кыланов
«СОГЛАСОВАНО»:
Шабикова Рима Нерражимовна
Руководитель государственного
учреждения «Мангистауский районный
отдел экономики и финансов»
24 декабря 2014 года
Приложение 1
к решению Мангистауского районного маслихата
от 24 декабря 2014 года № 22/187
Районный бюджет на 2015 год

10.Аудан әкімдігінің резерві 5 969 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 28/235 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 4 - қосымшаға сәйкес 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
12. Маңғыстау аудандық Мәслихаты аппаратының басшысы (Е.Қалиев) осы шешімнің Маңғыстау облыстық әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
13. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданының әкімінің орынбасарына (А.Сарбалаев) жүктелсін.
14. Осы шешім 2015жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Б.Нәдіров
Аудандық
мәслихат хатшысы                        Т.Қылаңов
«КЕЛІСІЛДІ»:
«Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимқызы
24 желтоқсан 2014ж.
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 22/187 шешіміне 1 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет

10 052,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18 661,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8 708,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8 708,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4 371,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
4 371,1
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5 581,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
5 581,8
12
Транспорт и коммуникации
1 176271,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 176271,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
777 268,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
399003,0
13
Прочие
45 703,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9 347,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9 347,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
21 960,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
21 960,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 969,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
5 969,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 651,0
041
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
4 651,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков, района (города областного значения)
3 776,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
3 776,0
14
Обслуживание долга
19,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19,8
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета

10 052,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18 661,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8 708,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 708,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 371,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4 371,1
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылыс бөлімі
5 581,8
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
5 581,8
12
Көлік және коммуникация
1 176 271,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 176 271,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
777 268,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
399 003,0
13
Басқалар
45 703,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9 347,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік
саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 347,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
21 960,0
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
21 960,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 969,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
5 969,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 651,0
041
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
4 651,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
3 776,0
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
3 776,0
14
Борышқа қызмет көрсету
19,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19,8
021
Жергiлiктi атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

2 068,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 570,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2 182,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 727,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22 213,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 585,0
Жилищно-коммунальное хозяйство
376 157,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
258 369,0
005
Развитие коммунального хозяйства
258 369,0
7
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
117 788,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
61 018,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
56 770,0
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
204 057,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
21 292,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
9 184,0
8
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6 541,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 567,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков, района (города областного значения)
182 765,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
117 409,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
2 364,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
36 971,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
15 383,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
10 638,0
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
138 687,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
18 010,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 010,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
109 753,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии

2 068,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
5 570,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2 182,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 727,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру және жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 213,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 585,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
386 157,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
258 369,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
258 369,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
127 788,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
71 018,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
56 770,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
204 057,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
21 292,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 184,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6 541,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және облыстық спорттық жарыстарға қатысу
5 567,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
182 765,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
117 409,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
2 364,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
36 971,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру, тілдерді дамыту және мәдениет саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 383,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
10 638,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
138 687,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
18 010,0
099
Мамандарға әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
18 010,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
109 753,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер