Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 8 июля 2014 года № 315. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 июля 2014 года № 4927. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 22 февраля 2017 года № 83
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 22.02.2017 № 83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Садуакасов
Утверждено
постановлением акимата
от 8 июля 2014 года
№ 315
Положение
о государственном учреждении
"Управление по инспекции труда акимата Костанайской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере трудовых отношений.
2. Государственное учреждение "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" не имеет подведомственных организаций.
3. Государственное учреждение "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, законодательными актами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Учредителем государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" является акимат Костанайской области.
Учредитель является собственником имущества, находящегося в оперативном управлении у государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области".
Внесение изменений и дополнений в учредительные документы осуществляется Учредителем в порядке, предусмотренном законодательством.

"Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 8 шілдедегі № 315 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 шілдеде № 4927 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 22 ақпандағы № 83 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 22.02.2017 № 83 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі Н. Садуақасов
Әкімдіктің
2014 жылғы 8 шілдедегі
№ 315 қаулысымен бекітілген
"Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы
жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі еңбек қатынастары саласындағы мемлекеттік басқаруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінде ведомстволық бағынысты ұйымдары жоқ.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, заңнамалық актілеріне, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Қостанай облысының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшы "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жедел басқаруындағы мүліктің меншік иесі болып табылады.
Құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуді заңнамада көзделген тәртіппен Құрылтайшы жүзеге асырады.

6. Государственное учреждение "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. Режим работы государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" устанавливается в соответствии с Регламентом работы, утвержденным приказом руководителя государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области".
8. Государственное учреждение "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
9. Государственное учреждение "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области".
10. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
11. Юридический адрес государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области": индекс 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица Касымканова, 34.
12. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области".
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" осуществляется из местного бюджета.
15. Государственному учреждению "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области".
Если государственному учреждению "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области"

6. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
7. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрығымен бекітілген Жұмыс регламентіне сәйкес белгіленеді.
8. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
9. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
10. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
11. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңды мекенжайы: 110000 индексі, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Қасымқанов көшесі, 34.
12. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
13. Осы Ереже "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерімен "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кірістер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттерi

16. Миссия государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" - осуществление государственных функций и реализация государственной политики в сфере трудовых отношений.
17. Задачи:
1) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства в области труда, безопасности и охраны труда;
2) расследование несчастных случаев на производстве и обеспечение соблюдения и защиты прав граждан, в пределах своей компетенции;
3) осуществление мониторинга за заключением коллективных договоров.
18. Функции:
1) осуществляет государственный контроль за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан, требований по безопасности и охране труда;
2) осуществляет мониторинг коллективных договоров, представленных работодателями;
3) проводит анализ причин производственного травматизма, профессиональных заболеваний, профессиональных отравлений и разрабатывает предложения по их профилактике;
4) расследует несчастные случаи на производстве в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
5) проводит проверку знаний у руководящих работников и лиц, ответственных за обеспечение безопасности и охраны труда у работодателей;
6) участвует в составе приемочной комиссии по приемке в эксплуатацию объектов производственного назначения;
7) взаимодействует с полномочными представителями работников и работодателей по вопросам совершенствования нормативов безопасности и охраны труда;
8) рассматривает обращения работников, работодателей и их представителей по вопросам безопасности и охраны труда;
9) осуществляет мониторинг аттестации производственных объектов по условиям труда;
10) разрабатывает и утверждает графики проверок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
11) представляет в уполномоченный государственный орган по труду периодические отчеты, а также результаты мониторинга состояния безопасности и охраны труда на базе информационной системы по охране труда и безопасности;
12) предоставляет необходимую информацию по трудовым отношениям в уполномоченный государственный орган по труду;
13) ведет мониторинг коллективных трудовых споров по форме, установленной уполномоченным государственным органом по труду;
14) осуществляет декларирование деятельности работодателя.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайской области от 29.02.2016 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

16. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы – еңбек қатынастары саласындағы мемлекеттік функцияларды жүзеге асыру және мемлекеттік саясатты іске асыру.
17. Міндеттері:
1) еңбек, еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласында заңнаманың сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
2) өз құзыреті шегінде өндірістегі жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру және азаматтардың құқықтарын сақтауды және қорғауды қамтамасыз ету;
3) ұжымдық шарттарды жасасуға мониторинг.
18. Функциялары:
1) Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының, еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі талаптардың сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
2) жұмыс берушілер ұсынған ұжымдық шарттардың мониторингін жүзеге асырады;
3) өндірістік жарақаттанудың, кәсіптік аурулардың, кәсіптік уланулардың себептеріне талдау жүргізеді және олардың алдын алу жөнінде ұсыныстар әзірлейді;
4) өндірістегі жазатайым оқиғаларды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тергеп-тексереді;
5) басшы қызметкерлердің және жұмыс берушілерде еңбек қауіпсіздігін және еңбекті қорғауды қамтамасыз етуге жауапты адамдардың білімін тексеруді жүргізеді;
6) өндірістік мақсаттағы объектілерді пайдалануға қабылдау жөніндегі қабылдау комиссиясының құрамына қатысады;
7) еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау нормативтерін жетілдіру мәселелері бойынша қызметкерлер мен жұмыс берушілердің өкілетті өкілдерімен өзара іс-қимыл жасайды;
8) қызметкерлердің, жұмыс берушілер мен олардың өкілдерінің еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері жөніндегі өтініштерін қарайды;
9) өндірістік объектілерді еңбек жағдайлары бойынша аттестаттау мониторингін жүзеге асырады;
10) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексеру кестелерін әзiрлейдi және бекiтедi;
11) еңбек жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органға кезеңдік есептерді, сондай-ақ еңбекті қорғау және еңбек қауiпсiздiгі жөніндегі ақпараттық жүйесінің базасында еңбек қауiпсiздiгі және еңбектi қорғау ахуалына жүргізілген мониторингтің нәтижелерін ұсынады;
12) еңбек жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттік органға еңбек қатынастары бойынша қажетті ақпаратты береді:
13) еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген нысан бойынша ұжымдық еңбек дауларының мониторингін жүргізеді;
14) жұмыс берушінің қызметін декларациялауды жүзеге асырады.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы әкімдігінің 29.02.2016 № 97 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).

19. Права и обязанности государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области":
1) представлять интересы государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" в государственных органах и организациях;
2) в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и должностных лиц и других организаций;
3) предоставлять юридическим и физическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области";
4) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
5) качественно и своевременно исполнять акты и поручения Президента, Правительства и иных центральных исполнительных органов, а также акима и акимата области;
6) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области"
20. Руководство государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" задач и осуществление им своих функций.
21. Первый руководитель государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Костанайской области.
22. Первый руководитель государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
23. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области":
1) определяет обязанности и круг полномочий своих заместителей и руководителей структурных подразделений государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области";
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" в соответствии с действующим законодательством;
3) утверждает положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области", издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения;

19. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
1) "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіру;
2) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар мен лауазымдық тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттар мен өзге де материалдарды сұрату және алу;
3) "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктемелер беру;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
5) Президенттің, Үкіметтің және өзге де орталық атқарушы органдардың, сондай-ақ облыс әкімі мен әкімдіктің актілері мен тапсырмаларын уақтылы және сапалы орындау;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
20. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бiрiншi басшы жүзеге асырады.
21. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бiрiншi басшысын Қостанай облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
22. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі бiрiншi басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
23. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі бiрiншi басшысының өкілеттігі:
1) өз орынбасарларының және "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіліктерінің шеңберін белгілейді;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді, орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;

4) в установленном законодательством порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарных взысканий;
5) без доверенности действует от имени государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области";
6) представляет государственное учреждение "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" во всех взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями в соответствии с действующим законодательством;
7) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
8) утверждает план финансирования государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" по обязательствам и платежам, структуру государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" в пределах установленного фонда оплаты труда и численности работников;
9) осуществляет гендерную политику в пределах своей компетенции;
10) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
24. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области"
25. Государственное учреждение "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
26. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" относится к коммунальной собственности.
27. Государственное учреждение "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

4) заңнамада белгіленген тәртіппен көтермелеу, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жазалар қолдану мәселелерін шешеді;
5) "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет жасайды;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен барлық қарым-қатынастарды "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атынан жасайды;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-шараларды қолданбағаны үшін дербес жауапты болады;
8) "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарын, қызметкерлердің белгіленген еңбекақы төлеу қоры мен саны шегінде "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын бекітеді;
9) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асырады;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бiрiншi басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
24. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
25. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкiн.
"Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
26. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
27. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области"
28. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Управление по инспекции труда акимата Костанайской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
28. "Қостанай облысы әкімдігінің еңбек инспекциясы жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.