О внесении изменений в решение маслихата от 18 декабря 2013 года № 223 "Об областном бюджете Костанайской области на 2014-2016 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 24 ноября 2014 года № 326. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 25 ноября 2014 года № 5172. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо Аппарата Костанайского областного маслихата от 26 февраля 2015 года № 66)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо Аппарата Костанайского областного маслихата от 26.02.2015 № 66).
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 18 декабря 2013 года № 223 "Об областном бюджете Костанайской области на 2014-2016 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4370, опубликовано 16 января 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 134859080,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5821603,6 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 810363,5 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9828,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 128217285,4 тысячи тенге;
2) затраты – 134495897,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1161288,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2463907,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1302618,8 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 766360,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 766360,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1564465,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1564465,1 тысячи тенге.";
пункт 4-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"4-1. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 281198,3 тысячи тенге, в том числе из областного бюджета в сумме 136294,7 тысячи тенге и из бюджетов районов и городов в сумме 144903,8 тысячи тенге;
в областной бюджет из бюджетов районов и городов в сумме 58168,8 тысячи тенге.
Поступление в областной бюджет указанных сумм возврата целевых трансфертов из бюджетов районов и городов определяется на основании постановления акимата Костанайской области.";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:

Мәслихаттың 2013 жылғы 18 желтоқсандағы № 223 "Қостанай облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2014 жылғы 24 қарашадағы № 326 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 25 қарашада № 5172 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Қостанай облыстық мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 26 ақпандағы № 66 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Қостанай облыстық мәслихаты аппаратының 26.02.2015 № 66 хаты).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2013 жылғы 18 желтоқсандағы № 223 "Қостанай облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4370 тіркелген, 2014 жылғы 16 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 134859080,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5821603,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 810363,5 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 9828,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 128217285,4 мың теңге;
2) шығындар – 134495897,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1161288,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 2463907,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1302618,8 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 766360,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 766360,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1564465,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1564465,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4-1. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 281198,3 мың теңге сомасында, оның ішінде облыстық бюджеттен 136294,7 мың теңге сомасында және аудандар мен қалалар бюджеттерінен 144903,8 мың теңге сомасында;
аудандар мен қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 58168,8 мың теңге сомасында.
Аудандар мен қалалар бюджеттерінен нысаналы трансферттерді қайтарудың көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімі Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде белгіленеді.";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2014 год в сумме 100 000,0 тысяч тенге.";
приложения 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                        А. Сауденова
Исполняющий обязанности
секретаря Костанайского
областного маслихата                       К. Джаманбалин
Приложение 1
к решению маслихата

"10. Қостанай облысы жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 12-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            А. Сауденова
Қостанай облыстық мәслихаты
хатшысының міндеттерін атқарушы            Қ. Джаманбалин
Мәслихаттың

116 178,0
10
1
255
002
Поддержка семеноводства
219 540,0
003
Капитальные расходы государственного органа
800,0
10
1
255
010
Государственная поддержка племенного животноводства
1 540 326,3
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
2 009 087,7
10
1
255
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1 179,0
10
1
255
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 735,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
6 783 368,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
28 872,1
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
2 709 973,1
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
84 041,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 546,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 077 980,9
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
389 981,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
823 262,0
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
47 442,0
719
Управление ветеринарии области
63 250,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11 555,0
003
Капитальные расходы государственного органа
800,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
49 227,9
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов

116 178,0
10
1
255
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
219 540,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800,0
10
1
255
010
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
1 540 326,3
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
2 009 087,7
10
1
255
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 179,0
10
1
255
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 735,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
6 783 368,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
28 872,1
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
2 709 973,1
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
84 041,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
1 546,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 077 980,9
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
389 981,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
823 262,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
47 442,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
63 250,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 555,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
49 227,9
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
80 097,5
265
012
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
78 662,0
038
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
278 000,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 591 575,3
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
369 338,0
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
1 222 237,3
269
Управление по делам религий области
42 424,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области в сфере религиозной деятельности на местном уровне
18 794,4
003
Капитальные расходы государственного органа
500,0
004
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
740,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
22 390,0
271
Управление строительства области
1 711 212,9
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
1 151 689,9
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
559 523,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 361 826,7
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
841 493,0
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
769 538,6
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
151,2
039
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
678 814,0
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы

011
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
80 097,5
012
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау
78 662,0
038
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
278 000,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 591 575,3
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды нысаналы жайластыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
369 338,0
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 222 237,3
269
Облыстың дін істері басқармасы
42 424,4
001
Жергілікті деңгейде дін істер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 794,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
004
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
740,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
22 390,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 711 212,9
051
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 151 689,9
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
559 523,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 361 826,7
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
841 493,0
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды нысаналы жайластыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
769 538,6
037
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту
151,2
039
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
678 814,0
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері