Об утверждении Правил расчета ставки арендной платы при передаче коммунального имущества города Аркалыка в имущественный наем аренду)
Постановление акимата города Аркалыка Костанайской области от 28 июля 2014 года № 332. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 августа 2014 года № 5056. Утратило силу постановлением акимата города Аркалыка Костанайской области от 6 мая 2015 года № 161
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Аркалыка Костанайской области от 06.05.2015 № 161.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 6) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 88 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду)" акимат города Аркалыка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила расчета ставки арендной платы при передаче коммунального имущества города Аркалыка в имущественный наем (аренду).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий
обязанности
акима города                               Е. Теменов
Утверждены
постановлением акимата города
от 28 июля 2014 года № 332
Правила расчета ставки арендной
платы при передаче коммунального имущества
города Аркалыка в имущественный наем (аренду)
Расчет ставки годовой арендной платы при предоставлении в имущественный наем (аренду) объектов государственного нежилого фонда, находящихся на балансе коммунальных юридических лиц города Аркалыка определяется на основании базовой ставки, которая составляет 1 месячный расчетный показатель, и размеров применяемых коэффициентов, учитывающих территориальную принадлежность объекта, тип строения согласно приложению к настоящим Правилам и осуществляется по формуле:
Ап = Бс*S*К12, где:
Ап - ставка арендной платы объектов государственного нежилого фонда, находящихся на балансе коммунальных юридических лиц города Аркалыка в год;
Бс – базовая ставка арендной платы за 1 квадратный метр, тенге в год;
S – арендуемая площадь, квадратный метр;
К1 - коэффициент, учитывающий территориальную принадлежность объекта;
К2 - коэффициент, учитывающий тип строения.
Коэффициент, учитывающий территориальную принадлежность объекта:
Территориальная зона
К1
Город Аркалык
2,3
Коэффициент, учитывающий тип строения:
Тип строения
К2
Отдельно стоящее
1
Пристроенное
1
Полуподвальное

Арқалық қаласының коммуналдық мүлігін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалдау ақысының мөлшерлемесін есептеу қағидаларын бекіту туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 28 шілдедегі № 332 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 тамызда № 5056 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 161 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 06.05.2015 № 161 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, "Мемлекеттiк мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 18-бабының 6) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 88 "Мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Арқалық қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Арқалық қаласының коммуналдық мүлігін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалдау ақысының мөлшерлемесін есептеу қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімінің
міндетін атқарушы                          Е. Теменов
Қала әкімдігінің
2014 жылғы 28 шілдедегі
№ 332 қаулысымен бекітілген
Арқалық қаласының коммуналдық мүлігін
мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде
жалдау ақысының мөлшерлемесін есептеу қағидалары
Арқалық қаласының коммуналдық заңды тұлғаларының балансында тұрған мемлекеттік тұрғын емес қор объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жылдық жалдау ақысының мөлшерiн есептеу 1 айлық есептік көрсеткiштi құрайтын базалық мөлшерлеме және осы Қағиданың қосымшасына сәйкес объектінің аумақтық қатыстылығын, құрылыс түрін есепке алатын қолданылатын коэффициенттердің мөлшері негізінде анықталады және мынадай формуламен жүзеге асырылады:
Жа = Бм*S*К12, мұндағы:
Жа – Арқалық қаласының коммуналдық заңды тұлғаларының балансында тұрған мемлекеттік тұрғын емес қор объектілерінің жылдық жалдау ақысының мөлшерлемесі;
Бм – 1 шаршы метр үшін жалдау ақысының базалық мөлшерлемесі, жылына теңге;
S – жалға алынған ауданы, шаршы метр;
К1 - объектiнiң аумақтық қатыстылығын есепке алатын коэффициент;
К2 - құрылыс түрiн есепке алатын коэффициент
Объектiнің аумақтық қатыстылығын есепке алатын коэффициент:
Аумақтық аймақ
К1
Арқалық қаласы
2,3
Құрылыс түрiн есепке алатын коэффициент:
Құрылыс түрi
К2
Жеке тұрған
1
Қосымша салынған
1
Жартылай жертөле

0,85
Подвальное
0,70
Складское
0,60
2. Размер арендной платы за имущественный наем (аренду) оборудования, автотранспортных средств и других непотребляемых вещей определяется по следующей формуле:
Ао = АО+(БС*СР), где:
Ао - арендная плата в год;
АО - сумма амортизационных отчислений, в соответствии с предельными нормами амортизации, определенными статьей 120 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)";
БС - балансовая стоимость;
СР - ставка рефинансирования Национального банка Республики Казахстан.
3. Размер арендной платы за наем (аренду) объекта, используемого неполное рабочее время (по часам), рассчитывается по следующим формулам:
для зданий (сооружений):
А = S*Бс*К12/РВ*N, где:
А - арендная плата в год;
S – площадь (квадратных метров);
БС - балансовая стоимость;
К1 - коэффициент, учитывающий территориальную принадлежность объекта;
К2 - коэффициент, учитывающий тип строения;
РВ - баланс рабочего времени в год;
N - количество часов в год.
для оборудования, автотранспортных средств и других непотребляемых вещей:
А = (Ао/РВ)*N, где:
А - арендная плата в год;
Ао - арендная плата в год за наем (аренду) оборудования, автотранспортных средств и других непотребляемых вещей;
РВ - баланс рабочего времени в год;
N - количество часов в год.

0,85
Жертөле
0,70
Қоймалық
0,60
2. Құрал-жабдықтарды, автокөлік құралдарын және басқа да пайдаланылмайтын заттарды мүлiктiк жалдау (жалға алу) үшiн жалдау ақысының мөлшерлемесі мынадай формула бойынша анықталады:
Жн = АТ + (БҚ*ҚМ), мұндағы:
Жн - жылдық жалдау ақысы;
АТ – 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексiнiң (Салық кодексi) 120-бабымен анықталған амортизацияның шектелген нормаларына сәйкес амортизациондық төлемдердiң сомасы;
БҚ - баланстық құны;
ҚМ - Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң қайта қаржыландыру мөлшерлемесі.
3. Жұмыс уақытында толық пайдаланбайтын (сағаттар бойынша) объектiнi жалдау (жалға алу) үшін жалдау ақысының мөлшерлемесі мынадай формулалар бойынша есептеледi:
ғимараттар (құрылыстар) үшiн:
Ж = S*Бм *К12/ЖУ*N, мұндағы:
Ж - жылдық жалдау ақысы;
S – аудан (шаршы метр);
Бм - базалық мөлшерлеме, 1 айлық есептік көрсеткiш;
К1 - объектiнiң аумақтық қатыстылығын есепке алатын коэффициент;
К2 - құрылыстың түрiн есепке алатын коэффициент;
ЖУ - жылдық жұмыс уақытының балансы;
N - жылдық сағат саны.
құрал-жабдықтар, автокөлік құралдары және басқа да пайдаланылмайтын заттар үшін:
Ж= (Жн/ЖУ)*N, мұндағы:
Ж – жылдық жалдау ақысы;
Жн – құрал-жабдықтарды, автокөлік құралдарын және басқа да пайдаланылмайтын заттарды жалдау (жалға алу) үшiн жылдық жалдау ақысы;
ЖУ - жылдық жұмыс уақытының балансы;
N - жылдық сағат саны.