О бюджете города Лисаковска на 2015-2017 годы
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 259. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 января 2015 года № 5285
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 2, статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3141510,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2137475,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 15850,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 20257,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 967928,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3068712,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1603,8 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1603,8 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 92368,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 92368,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21173,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21173,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 21.10.2015 № 362 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города Лисаковска, составляет 0.
3. Учесть, что на 2015 год объем бюджетных изъятий из бюджета города в областной бюджет установлен в сумме 535526,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что резерв акимата города Лисаковска на 2015 год составляет 0 тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 21.10.2015 № 362 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, в сумме 298,2 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 5837,0 тысяч тенге;

Лисаков қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 259 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 5285 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 2-бабының 4-тармағына7375-баптарына сәйкес, Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Лисаков қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3141510,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2137475,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 15850,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 20257,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 967928,1 мың теңге;
2) шығындар – 3068712,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1603,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1603,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 92368,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерді сатып алу – 92368,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21173,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21173,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 21.10.2015 № 362 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Лисаков қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 құрайтыны ескерілсін.
3. 2015 жылға арналған қаланың бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 535526,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. 2015 жылға арналған Лисаков қаласы әкімдігінің резерві 0 теңге құрайтыны ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 21.10.2015 № 362 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге 298,2 мың теңге сомасында;
аудандар мен қалалардың деңгейінде ақшалай қаражатты ағымдағы шотқа аудару жолымен патронат тәрбиешілердің еңбекақылары бойынша функцияларды беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 5837,0 мың теңге сомасында;

на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с шести до десяти месячных расчетных показателей в сумме 1966,2 тысяч тенге;
на оказание жилищной помощи в сумме 10461,0 тысяча тенге;
на оплату общественных работ в сумме 2600,0 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебного пособия "Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан "Менің Отаным - Қазақстан. Моя Родина – Казахстан" в сумме 424,3 тысячи тенге;
на компенсацию потерь, связанных с ожидаемым невыполнением доходной части, в сумме 245530,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 21.10.2015 № 362 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 57427,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 4642,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 21.10.2015 № 362 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 20057,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе, в сумме 39667,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 109,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 143,0 тысячи тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 55214,0 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне, в сумме 20271,0 тысяча тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в сумме 71809,0 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1269,4 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 3503,0 тысячи тенге;
на реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы развития регионов до 2020 года в общей сумме 131135,0 тысяч тенге, реализуемых по следующим направлениям:

Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмекті алтыдан онға дейін айлық есептік көрсеткіштерге ұлғайтуға 1966,2 мың теңге сомасында;
тұрғын үй көмегін көрсетуге 10461,0 мың теңге сомасында;
қоғамдық жұмыстарға төлеуге 2600,0 мың теңге сомасында;
«Қазақстан Республикасы Президентінен «Менің Отаным - Қазақстан. Моя Родина – Казахстан» атты бірінші сынып оқушысына сыйлық» оқу құралын сатып алуға және жеткізуге 424,3 мың теңге сомасында;
күтілетін кіріс бөлігінің орындалмауына байланысты шығындарды өтеуге 245530,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 21.10.2015 № 362 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектiлерін салу және реконструкциялауға 57427,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 4642,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 21.10.2015 № 362 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 20057,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 39667,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 109,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 143,0 мың теңге сомасында;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 55214,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 20271,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 71809,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1269,4 мың теңге сомасында;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға 3503,0 мың теңге сомасында;
мынадай:

субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов в сумме 1428,0 тысяч тенге;
текущее обустройство в сумме 129707,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 21.10.2015 № 362 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 14943,0 тысячи тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 92368,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 20.03.2015 № 291 (вводится в действие с 01.01.2015).
8-1. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
на реализацию инвестиционного проекта "Строительство детского сада на 280 мест в городе Лисаковск" в сумме 150000,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 38254,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 20.03.2015 № 291 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 1603,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 17.09.2015 № 356 (вводится в действие с 01.01.2015).
9-1. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в республиканский и областной бюджеты в сумме 768,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 20.03.2015 № 291 (вводится в действие с 01.01.2015).

жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау 1428,0 мың теңге сомасында;
ағымдағы жайластыру 129707,0 мың теңге сомасында, бағыттары бойынша іске асырылатын Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға 131135,0 мың теңге жалпы сомасында.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 21.10.2015 № 362 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға 14943,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 92368,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 20.03.2015 № 291 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Лисаков қаласында 280 орынға арналған балабақша құрылысы" инвестициялық жобасын іске асыруға 150000,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 38254,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 20.03.2015 № 291 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 1603,8 мың теңге сомасында кредиттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 17.09.2015 № 356 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-1. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерге 768,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 20.03.2015 № 291 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2015 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
11. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, села, сельского округа на 2015 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
11-1. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками города Лисаковска на 2015 год согласно приложению 6 к настоящему решению.

10. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
11. 2015 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараттары бюджеттік бағдарламаларының тізбесі осы шешімнің5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
11-1. 2015 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің Лисаков қаласының ауылдары, кенттері арасында бөлінуі осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 21.10.2015 № 362 (вводится в действие с 01.01.2015).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель XVIII сессии маслихата А. Демисенов
Секретарь городского маслихата Г. Жарылкасымова
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 259
Бюджет города Лисаковска на 2015 год

Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 21.10.2015 № 362 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың ХVІІІ сессиясының төрағасы     А. Демисенов
Қалалық мәслихат хатшысы                   Г. Жарылқасымова
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 259 шешіміне 1-қосымша
Лисаков қаласының 2015 жылға арналған бюджеті

012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
12 000,0
III. Чистое бюджетное кредитование
0,0
Бюджетные кредиты
0,0
Погашение бюджетных кредитов
0,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 259
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 5
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 259
Перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, села, сельского округа на 2015 год

012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
12 000,0
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
0,0
Бюджеттік несиелер
0,0
Бюджеттік несиелерді өтеу
0,0
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0,0
V. Бюджеттің тапшылығы (профицит)
0,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
0,0
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 259 шешіміне 4-қосымша
Лисаков қаласының 2015 жылға арналған бюджетін орындау процессінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізімі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 259 шешіміне 5-қосымша
2015 жылға арналған поселке, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі