Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 18 апреля 2014 года N 111/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 18 апреля 2014 года N 3762. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 7 апреля 2016 года N 109/3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 07.04.2016 N 109/3 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года N 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области".
2. Признать утратившим силу постановление акимата Павлодарской области от 10 февраля 2014 года N 25/2 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 3703, опубликовано 25 февраля 2014 года в газете "Сарыарқа самалы", 25 февраля 2014 года в газете "Звезда Прииртышья").
3. Государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" обеспечить официальное опубликование настоящего постановления в установленном законодательством порядке.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Орсариева А. А.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области Д. Турганов
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от 18 апреля 2014 года N 111/4
Положение о государственном учреждении
"Управление культуры, архивов и документации
Павлодарской области"

"Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 18 сәуірдегі N 111/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 18 сәуірде N 3762 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 7 сәуірдегі N 109/3 (алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 07.04.2016 N 109/3 (алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Атауында және бүкіл мәтін бойынша "мұрағаттар", "мұрағат", "мұрағаттарына", "мұрағаттық", "мұрағаттарында", "мұрағаты" сөздері "архивтер", "архив", "архивтеріне", "архивтік", "архивтерінде", "архиві" сөздерімен ауыстырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 29.12.2015 N 367/13 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" N 410 Жарлығына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2014 жылғы 10 ақпандағы "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" N 25/2 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3703 болып тіркелді, 2014 жылғы 25 ақпанда "Сарыарқа самалы" газетінде, 2014 жылғы 25 ақпанда "Звезда Прииртышья" газетінде жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулының заңнамамен белгіленген тәртіпте ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.А. Өрсариевке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы Д. Тұрғанов
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы 18 сәуірдегі
N 111/4 қаулысымен
бекітілді
"Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама
басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже

1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим государственную политику в сфере культуры и искусства, архивного дела и документообразования на территории Павлодарской области.
2. Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление культуры,архивов и документации Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Академика Маргулана, 115.
10. Режим работы государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области": понедельник - пятница с 9.00 час. до 18.30 час., обеденный перерыв с 13.00 час. до 14.30 час., выходные дни: суббота - воскресенье.

1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі Павлодар облысының аумағында мәдениет және өнер, архив ісі мен құжат жасау саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.
2. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледі.
9. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жерi: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Академик Марғұлан көшесі, 115-үй.
10. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі: дүйсенбі – жұма күндері сағат 900-ден 1830-ға дейін, түскі үзіліс сағат 1300-ден 1430-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.

11. Полное наименование государственного органа на государственном языке:"Павлодар облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі, на русском языке: государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области".
12. Учредителем государственного учреждения "Управление культуры,архивов и документации Павлодарской области" является государство в лице акимата Павлодарской области.
Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" возникло в результате реорганизации путем слияния и передачи функций государственного учреждения "Управление культуры Павлодарской области" и государственного учреждения "Управление архивов и документации Павлодарской области", является их правопреемником в отношении прав и обязанностей в соответствии с передаточным актом, включая и обязанности, оспариваемые сторонами.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" осуществляется из областного бюджета.
15. Государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области".
Если государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет, основные задачи, функции,
права и обязанности государственного учреждения
"Управление культуры, архивов и документации
Павлодарской области"
16. Миссия государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области": создание, возрождение, сохранение, развитие и популяризация культуры и искусства, введение мер по дальнейшему стимулированию создания новой качественной культурной продукции, формирование, хранение и использование документов Национального архивного фонда на территории Павлодарской области.
17. Целью государственного учреждения "Управление культуры,архивов и документации Павлодарской области" является предоставление качественных и доступных услуг в сфере культуры, архивного дела и документации.

11. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тілдегі толық атауы: "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттiк мекемесi, орыс тілінде: государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области".
12. Мемлекет Павлодар облысының әкімдігі тұлғасында "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттiк мекемесiнің құрылтайшысы болып табылады.
"Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Павлодар облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен "Павлодар облысының архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесін біріктіру және функцияларын беру жолымен қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылды, тапсыру актісіне сәйкес құқықтары мен міндеттеріне қатысты, тараптар дауласатын міндеттерді қоса алғанда, олардың құқық иеленушісі болып табылады.
13. Осы Ереже "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыс бюджетінен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер
және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
миссиясы, мақсаты, мәні, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: мәдениет пен өнерді қалыптастыру, жаңғырту, сақтау, дамыту және танымал ету, жаңа сапалы мәдени өнім жасауды одан әрі ынталандыру бойынша шаралар енгізу, Павлодар облысының аумағында Ұлттық архив қорының құжаттарын қалыптастыру, сақтау және пайдалану.
17. Мәдениет, архив ісі және құжат жасау саласындағы сапалы және қолжетімді қызметтерді ұсыну "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мақсаты болып табылады.

18. Предметом деятельности государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" является осуществление на областном уровне государственной политики в сфере культуры по вопросам возрождения, сохранения, развития и распространения казахской национальной культуры, других национальных культур, расширения и углубления сотрудничества с другими регионами, а также сохранение документов, комплектование и использование архивных документов Национального архивного фонда Республики Казахстан.
19. Задачи:
1) принятие мер, направленных на возрождение, сохранение, развитие и распространение культуры народа Республики Казахстан;
2) организация хранения, ведение государственного учета и обеспечение сохранности, комплектования и использования документов Национального архивного фонда, принятых на хранение в государственные архивы области;
3) создание условий для патриотического и эстетического воспитания граждан путем приобщения к ценностям национальной и мировой культуры;
4) обеспечение свободного доступа к культурным ценностям, а также доступности архивной документации и ее использование в развитии отечественного информационного пространства;
5) обеспечение развития инфраструктуры и укрепление материально-технической базы государственных организаций культуры и архивов;
6) обеспечение поддержки талантливых личностей;
7) препятствие незаконному вывозу и ввозу, незаконной передаче правомочий собственника на культурные ценности, принятие мер к их возврату из любого незаконного владения;
8) обеспечение реализации прав граждан на охрану и развитие национальной и культурной самобытности, включая свободу участия в национально-культурных объединениях, создание организаций культуры, участие в расширении культурных связей с соотечественниками за рубежом в соответствии с законами Республики Казахстан;
9) содействие развитию подготовки, переподготовки и повышению уровня профессионализма работников сферы культуры.
20. Функции:
1) реализует государственную политику в области культуры, архивного дела и документообразования и вносит предложения по вопросам культуры, архивного дела и документообразования в Программу развития территории Павлодарской области и обеспечивает их исполнение;
2) вносит предложения по созданию, реорганизации, ликвидации государственных организаций культуры и архивов области в сфере театрального, музыкального, киноискусства, культурно-досуговой деятельности, библиотечного, музейного и архивного дела, а также осуществляет координацию их деятельности;

18. Қазақ ұлттық мәдениетін, басқа да ұлттық мәдениеттерді жаңғырту, сақтау, дамыту және тарату мәселелері, басқа өңірлермен ынтымақтастықты кеңейту және тереңдету бойынша мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты облыстық деңгейде жүзеге асыру, сондай-ақ құжаттарды сақтау, Қазақстан Республикасы Ұлттық архив қорының құжаттарын жинақтау және пайдалану "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мәні болып табылады.
19. Міндеттері:
1) Қазақстан Республикасы халқының мәдениетін жаңғыртуға, сақтауға, дамытуға және таратуға бағытталған шараларды қабылдау;
2) облыстың мемлекеттік архивтеріне сақтауға қабылданған Ұлттық архив қорының құжаттарын сақтауды ұйымдастыру, мемлекеттік есебін жүргізу және сақталуын қамтамасыз ету, жинақтау және пайдалану;
3) ұлттық және әлемдік мәдениет құндылықтарына тарту жолымен азаматтарды патриоттық және эстетикалық тәрбиелеу үшін жағдай жасау;
4) мәдени құндылықтарға еркін қолжетімдікті, сондай-ақ архив құжаттамасының қолжетімділігін қамтамасыз ету және оларды отандық ақпараттық кеңістікті дамытуда пайдалану;
5) мемлекеттік мәдениет және архив ұйымдарының инфрақұрылымын дамытуды және материалдық-техникалық базасын нығайтуды қамтамасыз ету;
6) талантты тұлғаларды қолдауды қамтамасыз ету;
7) мәдени құндылықтарды заңсыз беруге және әкелуге, мәдени құндылыққа меншік құқығын заңсыз беруге қарсы тұру, оларды кез-келген заңсыз иеліктен қайтару үшін шаралар қабылдау;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың ұлттық-мәдени бірлестіктерге қатысу еркіндігін қоса алғанда, ұлттық және мәдени өзіндік ерекшелігін қорғау мен дамыту құқықтарының іске асырылуын қамтамасыз ету, мәдениет ұйымдарын құру, шетелдегі отандастармен мәдени байланыстарды кеңейтуге қатысу;
9) мәдениет саласының қызметкерлерін даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру жүйесін дамытуға жәрдемдесу.
20. Функциялары:
1) мәдениет, архив ісі мен құжат жасау саласында мемлекеттік саясатты іске асырады және Павлодар облысының аумағын дамыту бағдарламасына мәдениет, архив ісі және құжат жасау мәселелері бойынша ұсыныстарын енгізеді және оның орындалуын қамтамасыз етеді;
2) театр, музыка, кино өнері, мәдени-сауық қызметі, кітапхана, мұражай және архив ісі саласындағы облыстың мемлекеттік мәдениет және архив ұйымдарын құру, қайта ұйымдастыру және тарату жөнінде ұсыныстарды енгізеді, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асырады;

3) поддерживает и координирует деятельность государственных организаций культуры и архивов области по развитию театрального, циркового, музыкального и киноискусства, культурно-досуговой деятельности и народного творчества, библиотечного, музейного, архивного дела и документообразования, обеспечивает их деятельность;
4) организует проведение областных (региональных) смотров, фестивалей и конкурсов в различных сферах творческой деятельности;
5) вправе организовывать проведение республиканских конкурсов и фестивалей в различных сферах творческой деятельности по согласованию с уполномоченным органом;
6) осуществляет проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий на уровне области;
7) присваивает одной из государственных библиотек области статус "Центральная";
8) осуществляет мониторинг деятельности организаций культуры и архивов, расположенных на соответствующей территории, и предоставляет в уполномоченный орган информацию, а также статистические отчеты установленной формы;
9) проводит аттестацию государственных организаций культуры области;
10) в пределах своей компетенции осуществляет управление коммунальной собственностью в области культуры и архивов;
11) выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов культурного и архивного назначения области;
12) организует работу по сохранению историко-культурного наследия, содействует развитию исторических, национальных и культурных традиций и обычаев;
13) выдает свидетельство на право временного вывоза культурных ценностей;
14) осуществляет комплекс мероприятий, направленных на поиск и поддержку талантливой молодежи и перспективных творческих коллективов;
15) осуществляет проведение социально значимых мероприятий в области культуры;
16) организует работу по учету, охране, консервации и реставрации, а также использованию культурных ценностей области, увековечению памяти видных деятелей культуры страны;
17) осуществляет охрану и использование памятников истории и культуры, объектов окружающей среды, связанных с памятниками истории и культуры, по согласованию с заинтересованными государственными органами;
18) предусматривает мероприятия по организации научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения в планах экономического и социального развития области, обеспечивает согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и осуществляет контроль;
19) решает вопрос о предоставлении в пользование памятников истории и культуры местного значения, являющихся государственной собственностью;

3) театр, цирк, музыка және кино өнерін, мәдени-демалыс қызметі мен халық шығармашылығын, кітапхана, музей, архив ісін және құжаттаманы дамыту бойынша облыстың мемлекеттік мәдениет және архив ұйымдарының қызметін қолдайды және үйлестіреді, олардың қызметін қамтамасыз етеді;
4) шығармашылық қызметтің әртүрлі салаларындағы облыстық (өңірлік) байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткізуді ұйымдастырады;
5) уәкілетті органның келісімімен шығармашылық қызметтің әртүрлі саласындағы республикалық конкурстар мен фестивальдер өткізуді ұйымдастыруға құқылы;
6) облыс деңгейінде мәдени-бұқаралық ойын-сауық іс-шараларын өткізуді жүзеге асырады;
7) облыстың мемлекеттік кітапханаларының біріне "Орталық" мәртебесін береді;
8) тиісті аумақта орналасқан мәдениет ұйымдарының қызметіне мониторингті жүзеге асырады және уәкілетті органға ақпарат, сондай-ақ белгіленген нысандағы статистикалық есептер береді;
9) облыстың мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттаудан өткізеді;
10) құзыретінің шегінде мәдениет және архив саласындағы коммуналдық меншікке басқаруды жүзеге асырады;
11) мәдени және архивтік маңызы бар объектілерді салу, қайта жаңарту және жөндеу бойынша тапсырыс беруші болады;
12) тарихи-мәдени мұраны сақтау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады, тарихи, ұлттық және мәдени салт-дәстүрлерді дамытуға жәрдемдеседі;
13) мәдени құндылықтарды уақытша шығару құқығына куәлік береді;
14) талантты жастар мен болашағы зор шығармашылық ұжымдарды іздестіруге және қолдау көрсетуге бағытталған іс-шаралар кешенін жүзеге асырады;
15) мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шараларды өткізуді жүзеге асырады;
16) облыстың мәдени құндылықтарын есепке алу, қорғау, консервациялау және реставрациялау, сондай-ақ пайдалану, елдің көрнекті мәдениет қайраткерлерін мәнгі есте қалдыру жөніндегі жұмысты ұйымдастырады;
17) мүдделі мемлекеттік органдардың келісімі бойынша тарих пен мәдениет ескерткіштерін, тарих пен мәдениет ескерткіштерімен байланысты қоршаған орта объектілерін сақтауды және пайдалануды жүзеге асырады;
18) облыстың экономикалық және әлеуметтік дамуы жоспарында жергілікті маңызы бар тарих пен мәдениет ескерткіштерін ғылыми-қалпына келтіру жұмыстарын ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларды қарастырады, тарих пен мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-қалпына келтіру жұмыстарының жүргізілуін келісімдеуді қамтамасыз етеді және бақылауды жүзеге асырады;
19) мемлекет меншігі болып табылатын жергілікті маңызы бар тарих пен мәдениет ескерткіштерін пайдалануға беру туралы мәселені шешеді;

20) обеспечивает выявление, учет, охрану, использование объектов историко-культурного наследия и проведение научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры;
21) обеспечивает, по согласованию с уполномоченным органом при разработке и утверждении проектов планировки, застройки и реконструкции городов и других населенных пунктов, выполнение мероприятий по выявлению, изучению, сохранению памятников истории и культуры всех категорий, составление историко-архитектурных опорных планов и карт-схем;
22) оформляет охранные обязательства на памятники истории и культуры и контролирует их выполнение собственниками и пользователями;
23) ходатайствует о привлечении к ответственности физических и юридических лиц, нарушающих законодательство Республики Казахстан об охране и использовании памятников истории и культуры;
24) вносит в местный представительный орган области предложения по образованию комиссий по охране памятников истории и культуры;
25) создает экспертную комиссию по временному вывозу культурных ценностей и утверждает положение о ней;
26) рассматривает и согласовывает научно-проектную документацию на все виды работ по памятникам истории и культуры и их охранным зонам, проекты планировки, застройки и реконструкции;
27) осуществляет государственный контроль за использованием и порядком содержания, а также за исполнением археологических и научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения на соответствующих территориях;
28) ходатайствует в уполномоченный орган о получении лицензии на научно-реставрационные работы на памятниках истории и культуры физическим и юридическим лицам;
29) выдает собственникам и пользователям памятников истории и культуры предписания о нарушении ими законодательства Республики Казахстан по охране и использованию объектов историко-культурного наследия;
30) применяет иные меры административного воздействия на основаниях и в порядке, предусмотренных законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
31) организует хранение, комплектование и использование документов Национального архивного фонда, принятых на хранение в государственные архивы области;
32) осуществляет государственный учет и обеспечивает сохранность документов Национального архивного фонда, хранящихся в государственных архивах области;
33) осуществляет защиту документальных памятников истории и культуры, находящихся в области коммунальной собственности, их хранение и использование;
34) организует экспертизу научной и практической ценности документов;

20) тарихи-мәдени мұра объектілерін анықтауды, есепке алуды, қорғауды, пайдалануды және тарих пен мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз етеді;
21) уәкілетті органның келісімі бойынша қалалар мен басқа да елді мекендерді жоспарлау, салу және қайта жаңарту жобаларын әзірлеу мен бекіту кезінде барлық санаттағы тарих пен мәдениет ескерткіштерін анықтау, зерделеу, сақтау жөніндегі іс-шаралардың орындалуын, тарихи-сәулет тірек жоспарларын және карта-сызбаларды жасауды қамтамасыз етеді;
22) тарих пен мәдениет ескерткіштеріне қорғау міндеттемелерін ресімдейді және оларды меншік иелері мен пайдаланушылардың орындауын бақылайды;
23) Қазақстан Республикасының тарих пен мәдениет ескерткіштерін қорғау және пайдалану туралы заңнамасын бұзатын жеке және заңды тұлғаларды жауапкершілікке тарту туралы өтініш жасайды;
24) облыстың жергілікті өкілдік органына тарих пен мәдениет ескерткіштерін қорғау жөнінде комиссия құру туралы ұсыныс енгізеді;
25) мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сараптау комиссиясын құрады және оның ережесін бекітеді;
26) тарих пен мәдениет ескерткіштері және олардың қорғау аймақтары бойынша жұмыстардың барлық түріне ғылыми-жобалық құжаттаманы, жоспарлау, салу және қайта жаңарту жобаларын қарастырады және келісімдейді;
27) тиісті аумақтарда жергілікті маңызы бар тарих пен мәдениет ескерткіштерінің пайдаланылуына және күтіп-ұстау тәртібіне, сондай-ақ оларда археологиялық және ғылыми-қалпына келтіру жұмыстарының орындалуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
28) тарих пен мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізуге лицензия алу туралы уәкілетті органға өтініш жасайды;
29) тарих пен мәдениет ескерткіштерінің меншік иелері және пайдалушыларына Қазақстан Республикасының тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану жөніндегі заңнамасын бұзғаны туралы ұйғарымдар береді;
30) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасымен көзделген негізде және тәртіпте әкімшілік ықпал етудің өзге де шараларын қолданады;
31) облыстың мемлекеттік архивтерінде сақталатын Ұлттық архив қорының құжаттарын сақтауды, жинақтауды және пайдалануды ұйымдастырады;
32) облыстың мемлекеттік архивтерінде сақталатын Ұлттық архив қоры құжаттарының сақталуын қамтамасыз етеді және мемлекеттік бақылауды іске асырады;
33) коммуналдық меншіктегі тарихи пен мәдениет құжаттық ескерткіштерді қорғау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады, оларды сақтайды және пайдаланады;
34) құжаттардың ғылыми және практикалық құндылығына сараптаманы ұйымдастырады;

35) организует формирование баз данных по документам Национального архивного фонда, хранящимся в государственных архивах области;
36) осуществляет организационно-методическое руководство и контроль за состоянием делопроизводства, хранением документов в организациях источниках пополнения Национального архивного фонда, расположенных на территории области;
37) организует исполнение запросов физических и юридических лиц;
38) утверждает положение об экспертно-проверочной комиссии;
39) организует использование документов Национального архивного фонда Республики Казахстан для удовлетворения запросов государства, физических и юридических лиц;
40) осуществляет сбор и возвращение архивных документов по истории области;
41) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;
42) определяет предмет, цели и приоритетные направления деятельности и обязательные объемы работ (услуг) подведомственных коммунальных государственных казенных предприятий, финансируемых из областного бюджета;
43) устанавливает цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые подведомственными коммунальными государственными казенными предприятиями;
44) рассматривает, согласовывает, утверждает планы развития и финансирования подведомственных государственных организаций, осуществляет контроль и анализ их выполнения, принимает отчеты по их исполнению;
45) дает согласие уполномоченному органу по управлению коммунальной собственностью на изъятие или перераспределение имущества подведомственных государственных организаций;
46) устанавливает размер фонда оплаты труда подведомственных коммунальных государственных казенных предприятий, размеры должностных окладов руководителя коммунального государственного казенного предприятия, его заместителей, главного (старшего) бухгалтера, систему их премирования и иного вознаграждения;
47) готовит сведения об объектах недвижимости и имущества, находящихся в его управлении и в подведомственных государственных организациях, для отражения этих сведений в реестре государственного имущества;
48) осуществляет мониторинг исполнения хода реализации государственной политики в области культуры, охраны и использования объектов историко-культурного наследия, архивного дела и документообразования, а также актов и поручений Президента, Правительства Республики Казахстан, актов акимата и акима Павлодарской области по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области";

35) облыстың мемлекеттік архивтерінде сақталатын Ұлттық архив қорының құжаттары бойынша деректер қорын қалыптастыруды ұйымдастырады;
36) облыс аумағында орналасқан Ұлттық архив қорын толықтыру көздері болып табылатын мекемелерде іс жүргізу жағдайына, құжаттардың сақталуына бақылауды және ұйымдық-әдістемелік басшылықты жүзеге асырады;
37) жеке және заңды тұлғалардың сұрауларын орындауды ұйымдастырады;
38) сараптау-тексеру комиссиясы туралы ережені бекітеді;
39) мемлекеттің, жеке және заңды тұлғалардың сұрауларын қанағаттандыру үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық архив қорының құжаттарын пайдаланады;
40) облыстың тарихы жөніндегі архивтік құжаттарды жинауды және қайтаруды жүзеге асырады;
41) жергілікті мемлекеттік басқарудың мүддесі үшін Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелген өзге де өкілеттікті атқарады;
42) облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ведомстволық бағыныстағы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар қызметінің мәнін, мақсаты мен басым бағыттарын және жұмыстардың (қызметтердің) міндетті көлемін анықтайды;
43) ведомстволық бағыныстағы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) бағаларын белгілейді;
44) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың даму және қаржыландыру жоспарларын қарастырады, келіседі, бекітеді, олардың орындалуын бақылауды және талдауды жүзеге асырады, олардың орындалуы бойынша есептерді қабылдайды;
45) коммуналдық меншікті басқару жөніндегі уәкілетті органға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың мүлкін алып қоюға немесе оны қайта бөлуге келісім береді;
46) ведомстволық бағыныстағы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың еңбекақы төлеу қорының мөлшерін, коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының, оның орынбасарларының, бас (аға) бухгалтердің лауазымдық айлық ақыларының мөлшерін, оларға сыйақы беру және өзге де марапаттау жүйесін белгілейді;
47) мемлекеттік мүлік тізілімінде осы мәліметтерді көрсету үшін өзінің басқаруындағы және ведомстволық бағыныстағы ұйымдардағы жылжымайтын мүлік пен мүлік объектілері туралы мәліметтерді дайындайды;
48) мәдениет, тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану, архив ісі және құжат жасау саласындағы мемлекеттік саясаттың, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілері мен тапсырмаларын, Павлодар облысы әкімдігі мен әкімінің "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша актілерін іске асыру барысына мониторинг жүргізуді жүзеге асырады;

49) реализует исполнение законодательства Республики Казахстан о государственной службе в государственном учреждении "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" в пределах своей компетенции, с целью формирования целостной системы управления персоналом;
50) анализирует состояние кадрового обеспечения, содействует повышению квалификации и участвует в проведении аттестации гражданских служащих государственных организаций культуры области;
51) устанавливает и развивает связи с общественностью через средства массовой информации;
52) осуществляет правовое обеспечение государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области";
53) обеспечивает реализацию мероприятий по праворазъяснительной работе среди работников сферы культуры, борьбе с коррупцией, пропаганде и применению государственных символов Республики Казахстан;
54) организует систему документооборота в соответствии с номенклатурой дел с применением информационных технологий;
55) осуществляет внутренний контроль:
деятельности государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" с целью повышения эффективности работы;
финансово-хозяйственной деятельности в подведомственных государственных организациях;
соблюдения качества, а также стандартов и регламентов при оказании государственных услуг;
56) осуществляет иные функции, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан;
57) обеспечивает соблюдение особого режима объектов национального культурного достояния;
58) признает объекты историко-культурного наследия памятниками истории и культуры местного значения и включает в Государственный список памятников истории и культуры местного значения на основании заключения историко-культурной экспертизы;
59) лишает памятник истории и культуры местного значения его статуса и исключает из Государственного списка памятников истории и культуры местного значения на основании заключения историко-культурной экспертизы, в случае полной физической утраты объекта и (или) утраты историко-культурного значения;
60) наделен полномочиями на осуществление прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерных обществ и долями участия в товариществах с ограниченной ответственностью, субъекта права государственных юридических лиц, в случаях, предусмотренных актами акимата и акима области, иными нормативными правовыми актами, в том числе на принятие решений в отношении них, аналогично компетенции уполномоченных органов соответствующей отрасли;

49) персоналды басқарудың біртұтас жүйесін құру мақсатында өзінің құзыреті шегінде "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасының орындалуын іске асырады;
50) кадрмен қамтамасыз етудің жай-күйін талдайды, облыс мемлекеттік мәдениет ұйымдары қызметкерлерінің біліктілігін арттыруға жәрдемдеседі және азаматтық қызметшілердің аттестациясын өткізуге қатысады;
51) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жұртшылықпен байланыс орнатады және дамытады;
52) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтық тұрғысынан қамтамасыз етілуін жүзеге асырады;
53) мәдениет саласының қызметкерлері арасында құқықтық түсіндіру жұмысы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қүрес, Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерін қолдану мен насихаттау жөніндегі іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етеді;
54) ақпараттық технологияларды қолдана отырып, іс номенклатурасына сәйкес құжат айналымы жүйесін ұйымдастырады;
55) мыналарға:
жұмыстың сапасы мен тиімділігін арттыру мақсатында "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметіне;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың қаржылық-шаруашылық қызметіне;
мемлекеттік қызмет көрсету кезінде сапаның, сондай-ақ стандарттар мен регламенттердің сақталуына ішкі бақылауды жүзеге асырады;
56) Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілерімен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
57) ұлттық мәдени игілік объектілерінің айрықша режимінің сақталуын қамтамасыз етеді;
58) тарихи-мәдени мұра объектілерін жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштері деп таниды және тарихи-мәдени сараптама қорытындысының негізінде жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізіміне қосады;
59) жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткішін мәртебесінен айырады және тарихи-мәдени сараптама қорытындысының негізінде, объект толық түгел жойылған және (немесе) тарихи-мәдени мәнін жоғалтқан жағдайда жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығарып тастайды;
60) мемлекеттік заңды тұлғалардың құқық субъектілерін, оның ішінде тиісті саладағы уәкілетті органдардың құзыреттеріне ұқсас шешімдерді қабылдауға, акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакетін және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердегі қатысу үлестерін иелену мен пайдалану құқықтарын жүзеге асыруға өкілеттіктер беріледі;

61) ведут работу по выявлению, учету, охране объектов историко-культурного наследия;
62) ведут работу по установлению новых сооружений монументального искусства;
63) ведут работу по установлению мемориальных досок.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Павлодарской области от 13.01.2015 N 5/1 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 11.11.2015 N 314/11 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21. Права и обязанности:
государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" при реализации возложенных на него задач и осуществлении своих функций имеет право в порядке, установленном законодательством:
1) вносить на рассмотрение акимата и акима области предложения по основным направлениям развития, оперативному решению проблем по целям, приоритетам и стратегии социально-культурного развития области;
2) запрашивать и получать на безвозмездной основе от государственных органов и иных организаций, должностных лиц необходимую информацию, документы и иные материалы по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области";
3) привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
4) взаимодействовать со всеми учреждениями, организациями и предприятиями культуры по вопросам сохранения и развития культурных ценностей, нравственных и эстетических идеалов, норм и образцов поведения, национальных обычаев и традиций, фольклора, художественных промыслов и ремесел, произведений культуры и искусства, уникальных сооружений, предметов и технологий, творческой деятельности;
5) представлять интересы государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" во всех компетентных государственных, административных органах, учреждениях, организациях, а также судебных и правоохранительных органах;
6) заключать договора, соглашения в пределах своей компетенции;
7) разрабатывать рекомендации по структуре государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" и подведомственных организаций сферы культуры;
8) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности государственного
учреждения "Управление культуры, архивов и
документации Павлодарской области"
22. Руководство учреждением "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" задач и осуществление им своих функций.

61) тарихи-мәдени мұра объектілерін анықтау, есепке алу, қорғау жөнінде жұмыс жүргізеді;
62) монументті өнердің жаңа құрылыстарын орнату жөніндегі жұмысты жүргізеді;
63) мемориалдық тақта орнату жөніндегі жұмысты жүргізеді.
Ескерту. 20-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 13.01.2015 N 5/1 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 11.11.2015 N 314/11 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
21. Құқықтары мен міндеттері:
"Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне жүктелген міндеттерді іске асыру және өзінің функцияларын жүзеге асыру кезінде заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) облыс әкімдігі мен әкімінің қарауына негізгі даму бағыттары, облыстың әлеуметтік-мәдени дамуының мақсаттары, басымдықтары және стратегиялары бойынша мәселелерді жедел шешу бойынша ұсыныстар енгізуге;
2) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан, лауазымды тұлғалардан "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды ақысыз негізде сұратуға және алуға;
3) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын өзге де атқарушы органдардың мамандарын олардың басшыларының келісімімен жұмысқа тартуға;
4) барлық мәдениет мекемелерімен, ұйымдарымен және кәсіпорындарымен мәдени құндылықтарды, өнегелі және эстетикалық идеалдарды, мінез-құлық нормалары мен үлгілерін, ұлттық әдет-ғұрыптар мен салт-дәстүрлерді, фольклорды, қолөнер мен көркемөнер кәсібін, мәдениет пен өнер туындыларын, бірегей имараттарды, заттар мен технологияларды, шығармашылық қызметті сақтау және дамыту мәселелері бойынша өзара әрекет етуге;
5) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін барлық құзыретті мемлекеттік, әкімшілік органдарда, мекемелерде, ұйымдарда, сондай-ақ сот және құқық қорғау органдарында білдіруге;
6) өзінің құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасауға;
7) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің және мәдениет саласындағы ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың құрылымы бойынша ұсынымдар әзірлеуге;
8) қолданыстағы заңнамалық актілермен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
3. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер
және құжаттама басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бiрiншi басшы жүзеге асырады.

23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Павлодарской области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области":
1) организует работу государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области", осуществляет руководство его деятельностью;
2) представляет на утверждение акимату области проекты о внесении изменений в Положение о государственном учреждении "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области", вносит предложения по его структуре и штатам;
3) определяет обязанности, полномочия своих заместителей, а также функции и полномочия работников структурных подразделений государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области";
4) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
5) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области";
6) производит изменения в пределах структуры в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
7) контролирует исполнение в государственном учреждении "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" законодательства Республики Казахстан;
8) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области", оказание материальной помощи, наложение либо снятие с них дисциплинарных взысканий;
9) утверждает Положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области", должностные инструкции сотрудников;
10) координирует работу по контролю за выполнением актов акимата области, его поручений и прохождением документов в государственном учреждении "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области";

23. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Павлодар облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
25. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, оның қызметін басқаруды жүзеге асырады;
2) облыс әкімдігіне "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеге өзгерістер енгізу туралы жобаларды бекіту үшін ұсынады, оның құрылымы мен штаттары бойынша ұсыныстар енгізеді;
3) өз орынбасаларының міндеттерін, өкілеттіктерін, сондай-ақ "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің функциялары мен өкілеттіктерін анықтайды;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес құрылым шегінде кадрлық өзгерістер жүргізеді;
7) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінде Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын бақылайды;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды, оларға материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жаза қолдануды немесе оны алып тастауды жүзеге асырады;
9) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді, қызметкерлердің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
10) облыс әкімдігі мен әкімінің актілерін, оның тапсырмаларын орындауды және құжаттардың "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінде өтуін бақылау бойынша жұмысты үйлестіреді;

11) представляет на подпись и рассмотрение акиму области проекты актов акимата и акима области, а также иные адресуемые акиму области документы и материалы;
12) устанавливает внутренний трудовой распорядок в государственном учреждении "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области";
13) утверждает смету расходов государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" и в ее пределах распоряжается финансовыми средствами;
14) подписывает служебную документацию;
15) направляет служащих государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" в командировки;
16) осуществляет личный прием граждан;
17) представляет государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
18) назначает и освобождает от должности руководителей подведомственных государственных организаций культуры и архивов области, проводит их аттестацию в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
19) заключает трудовые договора с руководителями подведомственных предприятий; назначает на должность заместителей руководителя государственного предприятия по представлению руководителя государственного предприятия;
20) рассматривает вопросы по привлечению к дисциплинарной ответственности и привлекает к дисциплинарной ответственности сотрудников государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" и руководителей подведомственных организаций Павлодарской области;
21) проводит совещания с участием руководителей подведомственных организаций и творческих коллективов;
22) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области";
23) приказом первого руководителя государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" образуется коллегия, предназначенная для рассмотрения основных вопросов деятельности организаций сферы культуры, архивного дела и документообразования. Численный и персональный состав коллегии утверждается руководителем государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области";
24) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.

11) облыс әкімінің қол қоюына және қарастыруына облыс әкімдігі мен әкімі актілерінің жобасын, сондай-ақ облыс әкімінің атына жолданатын өзге де құжаттар мен материалдарды ұсынады;
12) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінде ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
13) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржы қаражаттарын басқарады;
14) қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
15) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметшілерін іссапарға жібереді;
16) азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады;
17) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
18) облыстың ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мәдениет және архив ұйымдарының басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, Қазақстан Республикасының Үкіметімен белгіленетін тәртіпте оларды аттестаттаудан өткізеді;
19) ведомстволық бағыныстағы кәсіпорындардың басшыларымен еңбек шарттарын жасайды; мемлекеттік кәсіпорын басшысының ұсынысы бойынша мемлекеттік кәсіпорын басшысының орынбасарларын қызметке тағайындайды;
20) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және Павлодар облысының ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының басшыларын тәртіптік жауапкершілікке тарту жөніндегі мәселені қарастырады және тәртіптік жауапкершілікке тартады;
21) ведомстволық бағыныстағы ұйымдар мен шығармашылық ұжымдар басшыларының қатысуымен кеңестер өткізеді;
22) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің перспективті және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
23) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемеснінің бірінші басшысының бұйрығымен мәдениет, архив ісі және құжат жасау саласындағы ұйымдар қызметінің негізгі мәселелерін қарастыруға арналған алқа құрылады. Алқаның сандық және дербес құрамын "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы бекітеді;
24) "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етуге бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануы үшін дербес жауап береді;

26. Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
27. Первый руководитель государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
28. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
30. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4 Имущество государственного учреждения
"Управление культуры, архивов и
документации Павлодарской области"
31. Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
32. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" относится к коммунальной собственности.
33. Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация)
государственного учреждения "Управление
культуры, архивов и документации
Павлодарской области"
34. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

26. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды;
27. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы колданыстағы заңнамаға сәйкес өз орынбасарларының өкілеттіктерін белгілейді;
28. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық меншікті басқару жөніндегі уәкілетті органы (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
30. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес белгіленеді.
4. "Павлодар облысының мәдениет,
архивтер және құжаттама басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің мүлкі
31. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкiн.
"Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлiк және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
32. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
33. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер
және құжаттама басқармасы" мемлекеттік
мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
34. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

35. При упразднении (ликвидации) государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в областной коммунальной собственности.
Перечень организаций, находящихся в ведении
государственного учреждения "Управление культуры,
архивов и документации Павлодарской области"
36. Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Павлодарской области" имеет следующие организации, находящиеся в ведении:
1) коммунальное государственное учреждение "Областная объединенная универсальная научная библиотека имени С. Торайгырова" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
2) коммунальное государственное учреждение "Областная специальная библиотека для незрячих и слабовидящих граждан" управления культуры,архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
3) коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Павлодарской области" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
4) коммунальное государственное учреждение "Павлодарский городской архив по личному составу" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
5) коммунальное государственное учреждение "Государственный архив города Аксу" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
6) коммунальное государственное учреждение "Государственный архив города Экибастуза" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
7) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 17.07.2015 N 205/7 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
8) коммунальное государственное казенное предприятие "Областной центр народного творчества и культурно-досуговой деятельности "Шаңырақ" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
9) коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский областной казахский музыкально-драматический театр имени Жусупбека Аймаутова" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
10) коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский областной драматический театр имени А.П. Чехова" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;

35. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі қысқартылған (таратылған) кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік облыстың коммуналдық меншігінде қалады.
"Павлодар облысының мәдениет, архивтер
және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
36. "Павлодар облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағында мынадай ұйымдар бар:
1) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "С. Торайғыров атындағы облыстық біріктірілген әмбебап ғылыми кітапханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Көзі көрмейтін және нашар көретін азаматтарға арналған облыстық арнайы кітапханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Павлодар облысының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Жеке құрам жөніндегі Павлодар қалалық архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Ақсу қаласының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Екібастұз қаласының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2015 N 205/7 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Шаңырақ" облыстық халық шығармашылығы және мәдени-сауық қызметі орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
9) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Жүсіпбек Аймауытов атындағы Павлодар облыстық қазақ музыка-драма театры" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
10) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "А.П. Чехов атындағы Павлодар облыстық драма театры" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

11) коммунальное государственное казенное предприятие "Музей литературы и искусства имени Бухар жырау" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
12) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 29.12.2015 N 367/13 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
13) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 29.12.2015 N 367/13 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
14) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 29.12.2015 N 367/13 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
15) коммунальное государственное казенное предприятие "Дом-музей Павла Васильева" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
16) коммунальное государственное казенное предприятие "Дом-музей Шафера" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
17) коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский областной историко-краеведческий музей имени Г.Н. Потанина" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
18) коммунальное государственное казенное предприятие "Баянаульский мемориальный музей академика К.И. Сатпаева" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
19) коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарский областной художественный музей" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
20) коммунальное государственное казенное предприятие "Павлодарская областная филармония имени Исы Байзакова" управления культуры, архивов и документации Павлодарской области, акимата Павлодарской области.
Сноска. Пункт 36 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Павлодарской области от 17.07.2015 N 205/7 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 29.12.2015 N 367/13 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

11) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Бұхар жырау атындағы әдебиет және өнер музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
12) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 29.12.2015 N 367/13 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 29.12.2015 N 367/13 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14) Алынып тасталды - Павлодар облыстық әкімдігінің 29.12.2015 N 367/13 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Павел Васильевтің музей-үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
16) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Шафердің музей-үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
17) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Г.Н. Потанин атындағы Павлодар облыстық тарихи-өлкетану музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
18) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Академик Қ.И. Сәтбаевтың Баянауыл мемориалдық мұражайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
19) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Павлодар облыстық көркемсурет музейі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
20) Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Иса Байзақов атындағы Павлодар облыстық филармониясы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Ескерту. 36-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 17.07.2015 N 205/7 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; 29.12.2015 N 367/13 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.