О внесении изменений и дополнений в решение Иртышского районного маслихата № 124-28-5 от 13 марта 2014 года "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Иртышского района"
Решение маслихата Иртышского района Павлодарской области от 29 октября 2014 года № 169-32-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 ноября 2014 года № 4167. Утратило силу решением маслихата Иртышского района Павлодарской области от 20 апреля 2016 года № 12-3-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата Иртышского района Павлодарской области от 20.04.2016 № 12-3-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Иртышского районного маслихата от 13 марта 2014 года № 124-28-5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Иртышского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3753, опубликовано 19 апреля 2014 года в газетах "Иртыш" и "Ертіс нұры") следующие изменения и дополнения:
в преамбуле указанного решения слова: "подпунктом 3) пункта 1 статьи 11, статьи 16" заменить словами: "статьями 11, 16";
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Иртышского района, утвержденных вышеназванным решением (далее - Правила):
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для целей настоящих Правил под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая уполномоченным органом в денежной и натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее - получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.";
в пункте 6:
третий абзац подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"День инвалидов Республики Казахстан - 2 воскресенье октября;";
в Перечень категорий получателей и предельный размер социальной помощи, являющийся приложением к Правилам:
в пункте 1:
в подпункте 5):
абзацы второй и третий изложить в следующей редакции:
"лица, достигшие пенсионного возраста, которым назначен минимальный размер пенсии;
граждане в возрасте восьмидесяти и более лет, которым назначены минимальный размер пенсий и пособий;";
в подпункте 6):
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"семьи, обучающие на дому детей - инвалидов;";
в подпункте 9):
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"женщины со сроком беременности до двенадцати недель, своевременно вставшие на учет по беременности, на весь срок беременности;";
в пункте 2:
абзац третий изложить в следующей редакции:

Ертіс аудандық мәслихатының 2014 жылғы 13 наурыздағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ертіс ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 124-28-5 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2014 жылғы 29 қазандағы № 169-32-5 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 20 қарашада № 4167 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 сәуірдегі N 12-3-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 20.04.2016 N 12-3-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Ертіс аудандық мәслихатының 2014 жылғы 13 наурыздағы № 124-28-5 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ертіс ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3753 болып тіркелген, 2014 жылғы 19 сәуірдегі "Ертіс нұры" және "Иртыш" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы шешімнің кіріспе сөзбасында "11-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына, 16-бабына" сөздер "11-, 16 - баптарына" деген сөздерге ауыстырылсын;
жоғарыда аталған шешіммен бекітілген әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ертіс ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында (бұдан әрі - Қағидалар):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін әлеуметтік көмек деген өкілетті органмен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі - алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондайақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай және заттай нысанда көрсететін көмек түсініледі.";
6-тармақта:
1) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мүгедектер күні – қазан айының 2 жексенбісі;";
Қағидаларға қосымша болып табылатын әлеуметтік көмектің шекті мөлшері мен алушылар санатының Тізбесіне:
1-тармақта:
5) тармақшада:
екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"ең аз мөлшердегі зейнетақы тағайындалған зейнеткерлік жасқа толған тұлғалар";
"ең аз мөлшердегі зейнетақы және жәрдемақы тағайындалған сексен жастағы және одан асқан азаматтар;";
6) тармақшада:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мүгедек балаларды үйде тәрбиелейтін және оқытатын отбасылар;";
9) тармақшада:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жүктілігі бойынша уақытында есепке тұрған он екі аптаға дейін мерзімдегі жүкті әйелдер, барлық жүктілік мерзіміне;";
2-тармақта:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"в подпункте 1) пункта 1 настоящего Перечня, на капитальный ремонт жилья к 70 - летию Победы, на основании заявления, согласно сметы расходов и документов, подтверждающих статус получателя, но не более 324 месячных расчетных показателей (далее - МРП);";
в пункте 3:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"абзаце пятом подпункта 9) пункта 1 настоящего Перечня, в размере до 9 МРП, а также на возмещение затрат на проезд с постоянного места жительства для обследования и/или консультации до села Иртышск и/или города Павлодар и обратно, на основании направления, выданного медицинским учреждением, в соответствии с представленными проездными документами;".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Усин
Секретарь Иртышского
районного маслихата Ж. Беспаев

осы Тізбенің 1-тармағының 1) тармақшасында, өтініш негізінде, шығын сметасына және алушының мәртебесін растайтын құжаттарға сәйкес Жеңістің 70 - жылдығына тұрғын үйлерін күрделі жөндеуге, бірақ 324 айлық есептік көрсеткіштер (бұдан әрі - АЕК) мөлшерінен артық емес;";
3-тармақта:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"осы Тізбенің 1-тармағының 9) тармақшасының бесінші абзацында, 9 АЕК дейін мөлшерінде, сондай-ақ ұсынылған жол жүру құжаттарына сәйкес медициналық мекемемен берілген жолдама негізінде, тексерілу және/немесе кеңес алу үшін тұрғылықты мекенжайынан Ертіс ауылына және/немесе Павлодар қаласына дейін және кері қайту жолына жол жүру шығындарын төлеуге; ".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ. Усин
Ертіс аудандық
мәслихатының хатшысы Ж. Беспаев