Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по изготовлению Государственного Флага Республики Казахстан и Государственного Герба Республики Казахстан, и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 50. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 марта 2015 года № 10381.
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 04.09.2020 № 191-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования для осуществления деятельности по изготовлению Государственного Флага Республики Казахстан и Государственного Герба Республики Казахстан, и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Канешев Б.Б.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление копии приказа на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Рау А.П.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
"СОГЛАСОВАН":
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
_____________ А. Мухамедиулы
"___" ___________ 20___ года
"СОГЛАСОВАН":
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Е. Досаев

Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 50 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 4 наурызда № 10381 тіркелді.
Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің 04.09.2020 № 191-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (Б.Б. Қанешев):
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың заңнамамен белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарға және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы "Әділет" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында осы бұйрықтың орналастырылуын;
4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министрі А.П. Рауға жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
_____________ А. Мұхамедиұлы
2015 жылғы 3 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев

30 января 2015 года
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 января 2015 года № 50
Квалификационные требования для осуществления деятельности по изготовлению Государственного Флага Республики Казахстан и Государственного Герба Республики Казахстан, и перечень документов, подтверждающих соответствие им
Сноска. Квалификационные требования - в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 04.09.2020 № 191-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Министра торговли и интеграции РК от 31.05.2021 № 376-НҚ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 26.07.2022 № 306-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, предъявляемые для осуществления деятельности
Примечание
1
2
3
4
1
Нормативные документы по стандартизации:
наименование стандарта
номер стандарта
Форма сведений, содержащих информацию о нормативных документах по стандартизации (согласно приложению)
2
*Наличие производственной технической базы (технологического оборудования, средств измерений и контроля, в том числе атласа цветов, обеспечивающих соблюдение технологического процесса и качества изготовленных государственных символов в соответствии с требованиями СТ РК 988 "Государственный Флаг Республики Казахстан. Общие технические условия")
Форма сведений, содержащих информацию о технологическом оборудовании, средств измерений и контроля (согласно приложению)
Наличие производственной технической базы устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее-Закон).
3
Наличие сертификата о поверке или метрологической аттестации используемых средств измерений и испытательного оборудования
Форма сведений, содержащих информацию о сертификате с указанием наименования, номера, даты и наименования организации, выдавшей сертификат (согласно приложению)
4
Наличие мастер модели каждого производимого типоразмера Государственного Герба Республики Казахстан с приложением положительного результата испытания на соответствие требованиям СТ РК 989 "Государственный Герб Республики Казахстан. Технические условия" от аккредитованной испытательной лаборатории
Форма сведений, содержащих информацию о мастер модели каждого производимого типоразмера (согласно приложению)
Наличие мастер модели каждого производимого типоразмера Государственного Герба Республики Казахстан, устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона.
5
Наличие производственного эталонного образца каждого производимого типоразмера Государственного Герба Республики Казахстан с приложением положительного результата испытания на соответствие требованиям СТ РК 989 "Государственный Герб Республики Казахстан. Технические условия" от аккредитованной испытательной лаборатории
Форма сведений, содержащих информацию об эталонного образца каждого производимого типоразмера (согласно приложению)
Наличие производственного эталонного образца каждого производимого типоразмера Государственного Герба Республики Казахстан, устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Закона.
6

2015 жылғы 30 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 23 қаңтардағы
№ 50 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің 04.09.2020 № 191-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Сауда және интеграция министрінің 31.05.2021 № 376-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін алпыс күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.07.2022 № 306-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
№ р/с
Біліктілік талаптары
Қызметті жүзеге асыру үшін ұсынылатын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1
Стандарттау бойынша құжаттар:
стандарттың атауы
стандарттың нөмірі
Стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
(қосымшаға сәйкес)
2
*Өндірістік техникалық базаның (технологиялық жабдықтың, өлшеу және бақылау құралдарының, оның ішінде қолданыстағы ҚР СТ 988 "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Туы. Жалпы техникалық шарттар" талаптарына сәйкес дайындалған мемлекеттік рәміздердің сапасын және оларды дайындаудың технологиялық процесін сақтауды қамтамасыз ететін түстер атласының) болуы
Технологиялық жабдық, өлшем және бақылау құралдары туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
Көрсетілген жабдықтың болуын лицензиар Қазақстан Республикасының "Рұқсаттар және хабарламалар" туралы заңның 2 тармағының 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және қадағалау жүргізу жолымен белгілейді.
Егер өтініш беруші өндірістік үй-жайдың, технологиялық жабдықтың иесі болмаса, онда жалдау шарты көрсетіледі.
3
Пайдаланылатын өлшем құралдарын және сынау жабдығын салыстырып тексеру немесе метрологиялық аттестаттау туралы сертификаттың болуы
Сертификатты берген ұйымның атауы, сертификаттың атауы, нөмірі мен күні туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
(қосымшаға сәйкес)
4
Аккредиттелген сынақ зертханасынан ҚР СТ 989 "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасы. Техникалық шарттар" талаптарына сәйкестігіне сынаудың оң нәтижесі қоса берілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының әрбір өндірілетін үлгілік өлшемнің басты модельінің болуы
Әрбір өндірілген үлгілік өлшемінің басты моделі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының әрбір өндірілетін үлгілік өлшемнің басты модельінің болуы, Қазақстан Республикасының "Рұқсаттар және хабарламалар" туралы заңның 2 тармағының 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және қадағалау жүргізу жолымен белгілейді.
5
Аккредиттелген сынақ зертханасынан ҚР СТ 989 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы. Техникалық шарттар" талаптарына сәйкестігіне сынаудың оң нәтижесі қоса берілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының әрбір өндірілетін үлгілік өлшемнің өндірістік эталондық үлгісінің болуы
Әрбір өндірілетін үлгілік өлшемнің эталондық үлгісі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының әрбір өндірілетін үлгілік өлшемнің өндірістік эталондық үлгісінің болуы, Қазақстан Республикасының "Рұқсаттар және хабарламалар" туралы заңның 2 тармағының 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және қадағалау жүргізу жолымен белгілейді.
6

Наличие на выпускаемую продукцию сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ" по форме, утвержденной приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514)
Форма сведений, содержащих информацию о сертификате происхождении товара формы "СТ-KZ" с указанием наименования, номера, даты и наименования организации, выдавшей сертификат (согласно приложению)
*В случае если заявитель не является собственником производственного помещения, технического оборудования, то указывается договор аренды
Приложение
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
по изготовлению Государственного Флага
Республики Казахстан и
Государственного Герба
Республики Казахстан, и
перечню документов,
подтверждающих соответствие
им
Формы сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по изготовлению Государственного Флага Республики Казахстан и Государственного Герба Республики Казахстан
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными приказом Министра торговли и интеграции РК от 31.05.2021 № 376-НҚ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Наличие документов по стандартизации:
наименование стандарта _________________________________________
номер стандарта ________________________________________________
2. Наличие производственной технической базы_____ __________
3. Наименование технологического оборудования____________________
4. Наименование средства измерения и контроля наличия атласа цветов (наименование)______________________________________________________
(дата выдачи сертификатов о поверке/метрологической аттестации, наименование органов, выдавших сертификаты, срок использования сертификата)
5. Сертификаты о поверке или метрологической аттестации, номер сертификата о поверке/метрологической аттестации ______________
дата выдачи сертификата о поверке/метрологической аттестации ________ наименование органа, выдавшего сертификат ___________________________ срок действия сертификата ____________________________________________

"Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелген) нысан бойынша шығарылатын өнімге СТ-KZ нысанындағы сертификаттың болуы
Сертификатты берген ұйымның атауын, нөмірін және күнін көрсете отырып, СТ-KZ нысанының сертификаты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (қосымшаға сәйкес)
* Егер өтініш берушінің өндірістік орны, техникалық жабдықтары болмаған жағдайда, онда жалдау шарты көрсетіледі
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Туы мен
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік Елтаңбасын
дайындау жөніндегі
қызметті жүзеге асыру үшін
қойылатын біліктілік талаптар
мен олардың сәйкестігін
растайтын құжаттар тізбесіне
қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Сауда және интеграция министрінің 31.05.2021 № 376-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін алпыс күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Стандарттау жөніндегі құжаттардың болуы:
стандарттың атауы ___________________________________________
стандарттың нөмірі_____________________________________________
2. Өндірістік техникалық базаның болуы_____ __________
3. Технологиялық жабдықтың атауы_______________________________
4. Өлшеу және бақылау құралдарының атауы түстер атласының болуы
(атауы)____________________________________________________________ _
(салыстырып тексеру/метрологиялық аттестаттау туралы сертификаттың
берілген күні, сертификатты берген органның атауы,
сертификаттың қолданылу мерзімі)
5. Салыстырып тексеру немесе метрологиялық аттестаттау туралы сертификаттар,
салыстырып тексеру немесе метрологиялық аттестаттау туралы сертификаттың нөмірі
________________________________________________
салыстырып тексеру немесе метрологиялық аттестаттау туралы сертификаттың
берілген күні ________________________________________________________
сертификатты берген органның атауы __________________________________
сертификаттың қолданыс мерзімі ______________________________________

6. Наличие мастер модели каждого производимого типоразмера Государственного Герба Республики Казахстан с приложением положительного результата испытания на соответствие требованиям СТ РК 989 "Государственный Герб Республики Казахстан. Технические условия" от аккредитованной испытательной лаборатории ________________________________________________
7. Наличие производственного эталонного образца каждого производимого типоразмера Государственного Герба Республики Казахстан с приложением положительного результата испытания на соответствие требованиям СТ РК 989 "Государственный Герб Республики Казахстан. Технические условия" от аккредитованной испытательной лаборатории_____________________________________________________
8. Наличие сертификата о происхождении товара формы CT-KZ на изготавливаемую продукцию Государственного Флага Республики Казахстан и Государственного Герба Республики Казахстан требованиям СТ РК 989 "Государственный Герб Республики Казахстан. Технические условия" и (или) СТ РК 988 "Государственный Флаг Республики Казахстан. Общие технические условия" _________________________

6. Аккредиттелген сынақ зертханасынан ҚР СТ 989 "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасы. Техникалық шарттар" талаптарына сәйкестігіне оң сынақ нәтижесін қолдана отырып, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының әрбір өндірілетін үлгілік өлшемнің басты модельінің болуы_______ ____________________________
7. Аккредиттелген сынақ зертханасынан ҚР СТ 989 "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасы. Техникалық шарттар" талаптарына сәйкестігіне оң сынақ нәтижесін қолданумен Қазақстан Республиканың Мемлекеттік Елтаңбасының әрбір өндірілген өлшемінің өндірістік эталондық үлгісінің болуы___________________________________________________
8. ҚР СТ 989 "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасы. Техникалық шарттар" және (немесе) ҚР СТ 988 "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Туы. Жалпы техникалық шарттар" талаптарына сәйкес дайындалатын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы өніміне СТ-KZ нысанында тауардың шығарылуы туралы сертификаттың болуы____________________