Об утверждении Правил проведения тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 110. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2015 года № 10535.
В соответствии с подпунктом 11) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра энергетики РК от 04.10.2022 № 312 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию.
2. Департаменту электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
В. Школьник
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 20 февраля 2015 года № 110
Правила проведения тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра энергетики РК от 04.10.2022 № 312 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" (далее – Закон) и определяют порядок проведения тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию.

Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 110 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 наурызда № 10535 тіркелді.
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 04.10.2022 № 312 (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер өткізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
В. Школьник
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 20 ақпандағы
№ 110 бұйрығымен
бекітілген
Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер өткізу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 04.10.2022 № 312 (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң) 5-бабының 11) тармақшасына сәйкес әзірленді және жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер өткізу тәртібін айқындайды.

2. Понятия и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области электроэнергетики.
Глава 2. Порядок проведения тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
Параграф 1. Общие положения
3. В соответствии с пунктом 1 статьи 15-6 Закона, в случае, указанном в пункте 8 статьи 15-1 Закона, уполномоченный орган в области электроэнергетики (далее – уполномоченный орган) проводит тендер на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, на объем электрической мощности для покрытия прогнозируемого дефицита за вычетом величины электрической мощности, которая будет создана субъектами оптового рынка, включенными в Реестр групп лиц, в соответствии с договором с уполномоченным органом, предусмотренным пунктом 11 статьи 15-5 Закона.
4. Место размещения (площадка), тип и вид топлива для генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию на тендерной основе, определяются по результатам технико-экономического обоснования (далее – ТЭО), проведенного по заказу уполномоченного органа.
Соответствующий местный исполнительный орган областей, городов республиканского значения и столицы осуществляет резервирование земельного участка, определенного в ТЭО для планируемого к строительству генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, до момента предоставления победителю тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (далее – тендер), прав на земельный участок в соответствии со статьей 49-2 Земельного кодекса Республики Казахстан.
5. Тендер проводится на основе тендерной документации на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (далее – тендерная документация), утвержденной уполномоченным органом.
Параграф 2. Тендерная комиссия
6. Для подготовки, проведения и подведения итогов тендера уполномоченный орган формирует тендерную комиссию.
7. Тендерная комиссия формируется уполномоченным органом из числа представителей уполномоченного органа, заинтересованных государственных органов, объединений юридических лиц, квазигосударственных организаций, неправительственных организаций, проектных и исследовательских институтов, независимых экспертов.
При формировании тендерной комиссии уполномоченным органом обеспечивается недопущение конфликта интересов.
Членом тендерной комиссии не является лицо:
1) заинтересованное в результатах тендерных процедур;
2) связанное трудовыми отношениями с участниками тендера, либо их подведомственными, дочерними и зависимыми организациями;

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар мен анықтамалар Қазақстан Республикасының электр энергетикасы саласындағы заңнамасына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер өткізу тәртібі
1-параграф. Жалпы ережелер
3. Заңның 15-6-бабының 1-тармағына сәйкес, Заңның 15-1-бабының 8-тармағында көрсетілген жағдайда электр энергетикасы саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) Заңның 15-5-бабының 11-тармағында көзделген уәкілетті органмен жасалған шартқа сәйкес Тұлғалар топтарының тізіліміне енгізілген көтерме сауда нарығының субъектілері құратын электр қуатының шамасын шегере отырып, болжанатын тапшылықты жабу үшін электр қуатының көлеміне жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендер өткізеді.
4. Тендерлік негізде жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларға арналған орналастыру орны (алаң), отын түрі мен типі уәкілетті органның тапсырысы бойынша жүргізілген техникалық-экономикалық негіздеменің (бұдан әрі – ТЭН) нәтижелері бойынша айқындалады.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың тиісті жергілікті атқарушы органы құрылысы жоспарланып отырған, жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар үшін ТЭН-де айқындалған жер учаскесін резервтеуді Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 49-2-бабына сәйкес жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендер (бұдан әрі – тендер) жеңімпазына жер учаскесіне құқық табыстау сәтіне дейін жүзеге асырады.
5. Тендер уәкілетті орган бекіткен жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерлік құжаттама (бұдан әрі – тендерлік құжаттама) негізінде жүргізіледі.
2-параграф. Тендерлік комиссия
6. Тендерді дайындау, өткізу және қорытындыларын шығару үшін уәкілетті орган тендерлік комиссия құрады.
7. Тендерлік комиссияны уәкілетті органның, мүдделі мемлекеттік органдардың, заңды тұлғалар бірлестіктерінің, квазимемлекеттік ұйымдардың, үкіметтік емес ұйымдардың, жобалау және зерттеу институттарының, тәуелсіз сарапшылардың өкілдерінен уәкілетті орган қалыптастырады.
Тендерлік комиссияны қалыптастыру кезінде уәкілетті орган мүдделер қақтығысын болдырмауды қамтамасыз етеді.
Мынадай адам:
1) тендерлік рәсімдердің нәтижелеріне мүдделі;
2) тендерге қатысушылармен не олардың ведомстволық бағынысты, еншілес және тәуелді ұйымдарымен еңбек қатынастарымен байланысты;

3) являющееся близким родственником, супругом (супругой) или свойственником с членами тендерной комиссии, руководства участников тендера, их подведомственных, дочерних и зависимых организаций.
Количество членов тендерной комиссии составляет не менее 15 (пятнадцати) человек, включая председателя, заместителя председателя тендерной комиссии.
Секретарь тендерной комиссии определяется из представителей уполномоченного органа и не является членом тендерной комиссии.
8. Решение о создании тендерной комиссии и определении секретаря комиссии принимается приказом первого руководителя уполномоченного органа либо лицом, исполняющим его обязанности и публикуется на интернет-ресурсе уполномоченного органа с указанием контактного телефона секретаря тендерной комиссии.
9. Председатель и заместитель председателя комиссии определяются приказом первого руководителя уполномоченного органа либо лицом, исполняющим его обязанности.
10. Комиссия действует со дня вступления в силу приказа уполномоченного органа о ее создании и прекращает свою деятельность в день принятия решения о создании новой комиссии.
11. Решение комиссии принимается голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов комиссии. При равенстве голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии.
Задачей тендерной комиссии является согласование тендерной документации, рассмотрение заявок на участие в тендере на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (далее – заявка на участие в тендере), подведение итогов тендера.
Заседания тендерной комиссии созываются ее председателем.
Заседания тендерной комиссии считаются правомочными, если на них присутствуют более половины от общего числа членов тендерной комиссии.
Решения тендерной комиссии принимаются открытым голосованием большинством голосов от общего числа членов тендерной комиссии, присутствующих на ее заседании.
Члены тендерной комиссии обладают равными голосами при принятии решения. При равенстве голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель тендерной комиссии.
Во время заседания тендерной комиссии ведется видео-аудио запись заседания тендерной комиссии, которые размещаются на интернет-ресурсе уполномоченного органа в течение 3 (трех) рабочих дней с даты проведения заседания тендерной комиссии.
Решения тендерной комиссии оформляются в виде протокола и подписываются председателем, заместителем председателя, секретарем, присутствующими членами тендерной комиссии.
При несогласии с принимаемым решением член тендерной комиссии излагает особое мнение в письменной форме, которые приобщаются к протоколу.

3) тендерлік комиссия мүшелерінің, тендерге қатысушылар басшылығының, олардың ведомстволық бағыныстағы, еншілес және тәуелді ұйымдарының жақын туысы, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаты болып табылатын адам тендерлік комиссияның мүшесі болып табылмайды.
Тендерлік комиссия мүшелерінің саны тендерлік комиссия төрағасын, төраға орынбасарын қоса алғанда, 15 (он бес) адамнан аспайды.
Тендерлік комиссияның хатшысы уәкілетті органның өкілдерінен айқындалады және тендерлік комиссияның мүшесі болып табылмайды.
8. Тендерлік комиссия құру және комиссия хатшысын айқындау туралы шешім уәкілетті органның бірінші басшысының не оның міндетін атқарушы адамның бұйрығымен қабылданады және тендерлік комиссия хатшысының байланыс телефонын көрсете отырып, уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланады.
9. Комиссия төрағасы мен төрағасының орынбасары уәкілетті органның бірінші басшысының не оның міндетін атқарушы адамның бұйрығымен айқындалады.
10. Комиссия уәкілетті органның оны құру туралы бұйрығы күшіне енген күннен бастап әрекет етеді және жаңа комиссия құру туралы шешім қабылданған күні өз қызметін тоқтатады.
11. Комиссияның шешімі дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Тендерлік комиссияның міндеті тендерлік құжаттаманы келісу, жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге қатысуға өтінімдерді (бұдан әрі – тендерге қатысуға өтінім) қарау, тендер қорытындыларын шығару болып табылады.
Тендерлік комиссияның отырыстарын оның төрағасы шақырады.
Тендерлік комиссияның отырыстары, егер оларға тендерлік комиссия мүшелерінің жалпы санының жартысынан астамы қатысса, заңды деп есептеледі.
Тендерлік комиссияның шешімдері оның отырысына қатысып отырған тендерлік комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен ашық дауыс беру арқылы қабылданады.
Тендерлік комиссияның мүшелері шешім қабылдау кезінде тең дауысқа ие болады. Дауыстар тең болған жағдайда, тендерлік комиссияның төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Тендерлік комиссияның отырысы кезінде тендерлік комиссия отырысының бейне-аудиожазбасы жүргізіледі, ол тендерлік комиссияның отырысы өткізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады.
Тендерлік комиссияның шешімдері хаттама түрінде ресімделеді және оған төраға, төрағаның орынбасары, хатшы, тендерлік комиссияның қатысып отырған мүшелері қол қояды.
Қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда тендерлік комиссияның мүшесі ерекше пікірін жазбаша нысанда баяндайды, олар хаттамаға қоса тіркеледі.

12. Решения тендерной комиссии могут быть обжалованы участниками тендера в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
Параграф 3. Тендерная документация на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
13. Тендерная документация разрабатывается уполномоченным органом на основании ТЭО.
14. Тендерная документация перед ее утверждением уполномоченным органом подлежит согласованию тендерной комиссией.
Тендерная комиссия согласовывает тендерную документацию в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее предоставления уполномоченным органом в тендерную комиссию.
15. Согласование тендерной документации тендерной комиссией осуществляется посредством визирования (подписания) каждым членом тендерной комиссии листа согласования тендерной документации, предоставляемого уполномоченным органом вместе с тендерной документацией.
16. Тендерная документация включает в себя:
1) описание и требуемые технические, качественные и эксплуатационные характеристики генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию;
2) проект договора на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию.
Описание и требуемые технические, качественные и эксплуатационные характеристики генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, включают в себя следующие характеристики:
1) тип генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию;
2) вид основного и резервного топлива для генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию;
3) точка подключения к электрической сети и местоположение (координаты) площадки для строительства генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, с указанием требуемой даты (месяц, год) их ввода в эксплуатацию;
4) описание существующей и планируемой к созданию инфраструктуры на (и возле) площадки для строительства генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию согласно ТЭО;
5) условия обеспечения строительства внешней инженерной инфраструктуры до объекта строительства генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию согласно ТЭО;
6) требуемая электрическая мощность отпуска в сеть генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию;
7) требуемая тепловая мощность отпуска в сеть генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию;
8) требуемый удельный расход условного топлива на отпуск электрической энергии (в номинальном режиме);
9) требуемый удельный расход условного топлива на отпуск тепловой энергии (в номинальном режиме);
10) требуемые удельные выбросы азота;
11) требуемые удельные выбросы серы;

12. Тендерлік комиссияның шешімдеріне тендерге қатысушылар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасай алады.
3-параграф. Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерлік құжаттама
13. Тендерлік құжаттаманы уәкілетті орган ТЭН негізінде әзірлейді.
14. Тендерлік құжаттаманы уәкілетті орган бекіту алдында ол тендерлік комиссиямен келісілуге тиіс.
Тендерлік комиссия тендерлік құжаттаманы оны уәкілетті орган тендерлік комиссияға ұсынған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде келіседі.
15. Тендерлік комиссияның тендерлік құжаттаманы келісуі тендерлік комиссияның әрбір мүшесінің тендерлік құжаттамамен бірге уәкілетті орган беретін тендерлік құжаттаманың келісу парағына бұрыштама қоюы (қол қоюы) арқылы жүзеге асырылады.
16. Тендерлік құжаттама мыналардан тұрады:
1) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың сипаты және талап етілетін техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары;
2) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған шарттың жобасы.
Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың сипаты және талап етілетін техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары мынадай сипаттамаларды қамтиды:
1) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың типі;
2) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар үшін негізгі және резервтік отын түрі;
3) оларды пайдалануға берудің талап етілетін күнін (айы, жылы) көрсете отырып, жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған алаңның электр желісіне қосылу нүктесі және орналасқан жері (координаттары) көрсетіледі;
4) ТЭН-ге сәйкес жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған алаңда (және оның жанында) бұрыннан бар және құрылысы жоспарланып отырған инфрақұрылымның сипаттамасы;
5) ТЭН-ге сәйкес жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың құрылыс объектісіне дейін сыртқы инженерлік инфрақұрылымның құрылысын қамтамасыз ету шарттары;
6) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың желісіне жіберудің талап етілетін электр қуаты;
7) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды желіге босату үшін талап етілетін жылу қуаты;
8) электр энергиясын босатуға шартты отынның талап етілетін үлестік шығысы (номиналды режимде);
9) жылу энергиясын босатуға шартты отынның талап етілетін үлестік шығысы (номиналды режимде);
10) азоттың талап етілетін үлестік шығарындылары;
11) күкірттің талап етілетін үлестік шығарындылары;

12) требуемые удельные выбросы твердых частиц;
13) объем услуги по поддержанию готовности электрической мощности согласно ТЭО;
14) общий объем стоимости генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, согласно ТЭО;
15) значение 30 (тридцати) процентов от общего объема стоимости генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, согласно ТЭО;
16) максимально допустимый индивидуальный тариф на услугу по поддержанию готовности электрической мощности;
17) исходные данные для расчета максимально допустимого индивидуального тарифа на услугу по поддержанию готовности электрической мощности;
18) срок (продолжительность) строительства генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, согласно ТЭО.
17. Вместе с тендерной документацией уполномоченный орган предоставляет в тендерную комиссию также и ТЭО, на основе которого разработана тендерная документация.
18. Уполномоченный орган утверждает тендерную документацию в течение 2 (двух) рабочих дней со дня ее согласования тендерной комиссией.
Параграф 4. Объявление о проведении тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
19. Уполномоченный орган не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня утверждения тендерной документации, но не менее чем за 30 (тридцать) календарных дней до окончательной даты представления документов и материалов для участия в тендере, публикует в средствах массовой информации объявление о проведении тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (далее – объявление).
20. Объявление оформляется по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Параграф 5. Прием и подача заявок на участие в тендере на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
21. Прием заявок на участие в тендере осуществляется секретарем тендерной комиссии.
22. Подачу заявок на участие в тендере осуществляют юридические лица, планирующие участие в тендере, проводимом в соответствии с настоящими Правилами, и не включенные в Реестр групп лиц (далее – заявители).
23. Прием заявок на участие в тендере начинается со времени начала приема заявок на участие в тендере, указанного в объявлении, и завершается по наступлении времени завершения приема заявок на участие в тендере, указанного в объявлении.
24. Заявки на участие в тендере, поданная после наступления времени завершения приема заявок на участие в тендере, указанного в объявлении, не принимаются уполномоченным органом.
25. Заявка на участие в тендере подается в запечатанном конверте, на котором указываются:

12) қатты бөлшектердің талап етілетін үлестік шығарындылары;
13) ТЭН-ге сәйкес электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтің көлемі;
14) ТЭН-ге сәйкес жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар құнының жалпы көлемі;
15) ТЭН-ге сәйкес жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар құнының жалпы көлемінің 30 (отыз) пайызының мәні;
16) электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке барынша жол берілетін жеке тариф;
17) электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке ең жоғары рұқсат етілген жеке тарифті есептеуге арналған бастапқы деректер;
18) ТЭН-ге сәйкес жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салу мерзімі (ұзақтығы).
17. Уәкілетті орган тендерлік құжаттамамен бірге тендерлік комиссияға оның негізінде тендерлік құжаттама әзірленген ТЭН-ді де ұсынады.
18. Уәкілетті орган тендерлік құжаттаманы тендерлік комиссия келіскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оны бекітеді.
4-параграф. Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер өткізу туралы хабарландыру
19. Уәкілетті орган тендерлік құжаттама бекітілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, бірақ тендерге қатысу үшін құжаттар мен материалдарды ұсынудың соңғы күніне дейін кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн бұрын, бұқаралық ақпарат құралдарында жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер өткізу туралы хабарландыру (бұдан әрі – хабарландыру) жариялайды.
20. Хабарландыру осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
5-параграф. Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге қатысуға өтінім қабылдау және беру
21. Тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдауды тендерлік комиссияның хатшысы жүзеге асырады.
22. Тендерге қатысуға өтінімдер беруді осы Қағидаларға сәйкес өткізілетін тендерге қатысуды жоспарлайтын және Тұлғалар топтарының тізіліміне енгізілмеген заңды тұлғалар (бұдан әрі – өтінім берушілер) жүзеге асырады.
23. Тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдау хабарландыруда көрсетілген тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдау басталатын уақыттан басталады және хабарландыруда көрсетілген тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдау аяқталатын уақыт басталған кезде аяқталады.
24. Хабарландыруда көрсетілген тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдау аяқталатын уақыт басталғаннан кейін берілген тендерге қатысуға өтінімдерді уәкілетті орган қабылдамайды.
25. Тендерге қатысуға өтінім желімделген конвертте беріледі, онда мыналар көрсетіледі:

1) наименование заявителя;
2) юридический адрес заявителя;
3) фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя заявителя;
4) контактный телефон заявителя;
5) электронный адрес заявителя;
6) фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя заявителя, сдающего заявку на участие в тендере.
26. При приеме заявок на участие в тендере, уполномоченный орган каждому заявителю, подавшему заявку на участие в тендере в соответствии с настоящими Правилами, сразу выдает в бумажном виде уведомление о приеме заявки на участие в тендере на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (далее – уведомление), оформленное по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, подтверждающее факт приема заявки на участие в тендере уполномоченным органом и факт присвоения заявителю статуса участника тендера.
Копии данных уведомлений прикладываются к соответствующим заявкам на участие в тендере.
Параграф 6. Заявка на участие в тендере на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
27. Заявка на участие в тендере включает в себя следующие документы:
1) заявление, оформленное по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) копии учредительных документов;
3) документы, подтверждающие наличие финансовых и материальных ресурсов, достаточных для строительства генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, из расчета финансирования за счет собственных средств не менее 30 (тридцати) процентов от общего объема стоимости генерирующих установок (далее – подтверждающие документы);
Заявка на участие в тендере представляется заявителем в прошитом виде, с пронумерованными страницами, и последняя страница заверяется его подписью.
Если заявка на участие в тендере представляется не первым руководителем заявителя, заявитель представляет доверенность на представителя заявителя.
28. Подтверждающими документами являются оригиналы или нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих наличие денег на счетах заявителя, права собственности и стоимость на недвижимое, движимое имущество заявителя и иные необремененные реальные активы заявителя, составляющих в совокупности не менее 30 (тридцати) процентов от общего объема стоимости генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию.
Параграф 7. Рассмотрение заявок на участие в тендере на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, и определение победителя тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
29. Для рассмотрения поданных заявок на участие в тендере, уполномоченный орган проводит заседание тендерной комиссии.

1) өтінім берушінің атауы;
2) өтінім берушінің заңды мекенжайы;
3) өтінім беруші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
4) өтінім берушінің байланыс телефоны;
5) өтінім берушінің электрондық мекенжайы;
6) тендерге қатысуға өтінім беретін өтінім беруші өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
26. Тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдау кезінде уәкілетті орган осы Қағидаларға сәйкес тендерге қатысуға өтінім берген әрбір өтінім берушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделген, уәкілетті органның тендерге қатысуға өтінімді қабылдау фактісін және өтінім берушіге тендерге қатысушы мәртебесін беру фактісін растайтын жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге қатысуға өтінімді қабылдау туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) қағаз түрінде дереу береді.
Осы хабарламалардың көшірмелері тендерге қатысуға тиісті өтінімдерге қоса беріледі.
6-параграф. Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге қатысуға өтінім
27. Тендерге қатысуға өтінім мынадай құжаттарды қамтиды:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделген өтініш;
2) құрылтай құжаттарының көшірмелері;
3) генерациялайтын қондырғылар құнының жалпы көлемінің кемінде 30 (отыз) пайызын өз қаражаты есебінен қаржыландыру есебімен алғанда, жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салу үшін жеткілікті қаржы және материалдық ресурстарының бар екенін растайтын құжаттар (бұдан әрі – растайтын құжаттар) қоса беріледі.
Өтінім беруші тендерге қатысуға өтінімді беттері нөмірленіп, тігілген түрде ұсынады және соңғы бетіне оның қолы қойылады.
Егер тендерге қатысуға өтінімді өтінім берушінің бірінші басшысы ұсынбаса, өтінім беруші өтінім берушінің өкіліне сенімхат ұсынады.
28. Өтінім берушінің шоттарында ақшаның, өтінім берушінің жылжымайтын, жылжымалы мүлкіне меншік құқығының болуын және құнын растайтын құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариат куәландырған көшірмелері және жиынтығында жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар құнының жалпы көлемінің кемінде 30 (отыз) пайызын құрайтын өтінім берушінің ауыртпалық салынбаған өзге де нақты активтері растайтын құжаттар болып табылады.
7-параграф. Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге қатысуға өтінімдерді қарау және жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендердің жеңімпазын айқындау
29. Тендерге қатысуға берілген өтінімдерді қарау үшін уәкілетті орган тендерлік комиссияның отырысын өткізеді.

30. Заседание тендерной комиссии начинается в 16.00 часов по времени города Астана дня завершения приема заявок на участие в тендере, указанного в объявлении, и продолжается до 18.00 часов по времени города Астана того же дня.
31. На заседании тендерной комиссии секретарь тендерной комиссии в присутствии участвующих членов тендерной комиссии поочередно вскрывает конверты с поданными заявками на участие в тендере, оглашая наименование заявителя и содержимое данных конвертов.
32. На заседании тендерной комиссии секретарь тендерной комиссии ведет протокол вскрытия и рассмотрения заявок на участие в тендере (далее – протокол).
33. Вскрытые заявки на участие в тендере поочередно передаются каждому члену тендерной комиссии для проверки содержимого.
34. Заявки на участие в тендере к рассмотрению не принимаются, в случаях отсутствия одного или нескольких документов, указанных в пункте 27 Правил и несоответствия заполненного заявления приложению 3 настоящих Правил.
35. На основании заявок на участие в тендере, принятых к рассмотрению тендерной комиссией, секретарь тендерной комиссии составляет ранжированный список заявок на участие в тендере в порядке возрастания предлагаемых цен на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, от заявки на участие в тендере с наименьшей предлагаемой ценой на услугу по поддержанию готовности электрической мощности до заявки на участие в тендере с наибольшей предлагаемой ценой на услугу по поддержанию готовности электрической мощности.
При возникновении совпадения предлагаемых цен на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, то при составлении ранжированного списка в рамках каждого совпадения цен осуществляется дополнительное ранжирование соответствующих заявок на участие в тендере.
Данное дополнительное ранжирование осуществляется по значениям времени подачи данных заявок на участие в тендере, указанном в уведомлениях, в порядке возрастания этих значений, от заявки на участие в тендере с наиболее ранним временем подачи до заявки на участие в тендере с наиболее поздним временем подачи.
36. После составления ранжированного списка тендерная комиссия фиксирует заявку на участие в тендере, которая стоит первой в данном ранжированном списке, и отражает его в протоколе.
Заявитель, подавший заявку на участие в тендере, указанную в части первой настоящего пункта, определяется уполномоченным органом победителем тендера в соответствии с подпунктом 67) статьи 5 Закона.
Параграф 8. Подведение итогов тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию

30. Тендерлік комиссияның отырысы хабарландыруда көрсетілген тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдау аяқталған күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 16.00-де басталады және сол күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18.00-ге дейін жалғасады.
31. Тендерлік комиссияның отырысында тендерлік комиссияның хатшысы тендерлік комиссияның қатысушы мүшелерінің қатысуымен өтінім берушінің атауын және осы конверттердің ішіндегісін жария ете отырып, тендерге қатысуға берілген өтінімдер бар конверттерді кезекпен ашады.
32. Тендерлік комиссияның отырысында тендерлік комиссияның хатшысы тендерге қатысуға өтінімдерді ашу және қарау хаттамасын (бұдан әрі – хаттама) жүргізеді.
33. Тендерге қатысуға ашылған өтінімдер мазмұнын тексеру үшін тендерлік комиссияның әрбір мүшесіне кезекпен беріледі.
34. Қағидалардың 27-тармағында көрсетілген бір немесе бірнеше құжаттар болмаған және толтырылған өтініш осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес келмеген жағдайларда тендерге қатысуға арналған өтінімдер қарауға қабылданбайды.
35. Тендерлік комиссияның қарауына қабылданған тендерге қатысуға өтінімдер негізінде тендерлік комиссияның хатшысы электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке ұсынылатын ең төмен бағасы бар тендерге қатысуға өтінімнен электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке ұсынылатын ең жоғары бағасы бар тендерге қатысуға өтінімге дейін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке ұсынылатын бағалардың өсу тәртібімен тендерге қатысуға өтінімдердің сараланған тізімін құрайды.
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке ұсынылатын бағалардың сәйкес келуі туындаса, онда сараланған тізімді жасау кезінде бағалардың әрбір сәйкес келуі шеңберінде тендерге қатысуға тиісті өтінімдерді қосымша саралау жүзеге асырылады.
Осы қосымша саралау хабарламада көрсетілген тендерге қатысуға берілген өтінімдерді беру уақытының мәндері бойынша неғұрлым ерте беру уақыты бар тендерге қатысуға өтінімнен неғұрлым кеш беру уақыты бар тендерге қатысуға өтінімге дейін осы мәндердің өсу тәртібімен жүзеге асырылады.
36. Сараланған тізім жасалғаннан кейін тендерлік комиссия осы сараланған тізімде бірінші болып тұрған тендерге қатысуға өтінімді тіркейді және оны хаттамада көрсетеді.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген тендерге қатысуға өтінім берген өтінім берушіні уәкілетті орган Заңның 5-бабының 67) тармақшасына сәйкес тендер жеңімпазы ретінде айқындайды.
8-параграф. Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендердің қорытындыларын шығару

37. После подведения итогов тендера, все присутствующие на заседании тендерной комиссии – председатель, заместитель председателя, члены тендерной комиссии, до времени завершения заседания тендерной комиссии, знакомятся с протоколом, заполненным секретарем тендерной комиссии.
Протокол подписывается председателем, заместителем председателя, секретарем, присутствующими членами тендерной комиссии.
38. После подписания всеми присутствующими членами тендерной комиссии протокола и выдачи каждому из них копии данного протокола, заседание тендерной комиссии считается завершенным (оконченным), тендер – проведенным, итоги данного тендера – подведенными.
39. Оригинал протокола, заявки на участие в тендере, тендерная документация, ТЭО и видео-аудио записи заседания тендерной комиссии хранятся в уполномоченном органе.
40. В течение 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем проведения тендера, уполномоченный орган публикует на своем интернет-ресурсе информацию об итогах тендера с приложением копии протокола и видео-аудио записи заседания тендерной комиссии.
41. В соответствии с пунктом 8 статьи 15-6 Закона, в течение 45 (сорока пяти) календарных дней со дня подведения итогов тендера уполномоченный орган заключает с победителем тендера договор на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, на основании типового договора на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 108 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10536).
42. В соответствии с пунктом 9 статьи 15-6 Закона, в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня заключения договора на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, единый закупщик заключает договор о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности с победителем тендера по индивидуальному тарифу на услугу по поддержанию готовности электрической мощности на срок, равный 15 (пятнадцати) годам с даты его первой аттестации, на основании типового договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности, утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 3 декабря 2015 года № 683 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12522).
43. После подписания договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности победитель тендера предоставляет единому закупщику следующие документы и информацию:

37. Тендер қорытындылары шығарылғаннан кейін тендерлік комиссияның отырысына қатысушылардың барлығы – тендерлік комиссияның төрағасы, төрағаның орынбасары, мүшелері тендерлік комиссияның отырысы аяқталғанға дейін тендерлік комиссияның хатшысы толтырған хаттамамен танысады.
Хаттамаға тендерлік комиссияның төрағасы, төрағаның орынбасары, хатшы, қатысып отырған мүшелері қол қояды.
38. Тендерлік комиссияның қатысып отырған барлық мүшелері хаттамаға қол қойып, олардың әрқайсысына осы хаттаманың көшірмесі берілгеннен кейін тендерлік комиссияның отырысы аяқталды (бітті), тендер – өткізілді, осы тендердің қорытындылары – шығарылды деп есептеледі.
39. Хаттаманың, тендерге қатысуға өтінімнің түпнұсқасы, тендерлік құжаттама, ТЭН және тендерлік комиссия отырысының бейне-аудиожазбасы уәкілетті органда сақталады.
40. Тендер өткізілген күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган өзінің интернет-ресурсында тендерлік комиссия отырысының хаттамасының көшірмесін және бейне-аудио жазбасын қоса бере отырып, тендер қорытындылары туралы ақпаратты жариялайды.
41. Заңның 15-6-бабының 8-тармағына сәйкес тендердің қорытындылары шығарылған күннен бастап күнтізбелік 45 (қырық бес) күн ішінде уәкілетті орган тендер жеңімпазымен Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 108 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10536 болып тіркелген) бекітілген Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар құрылысының үлгілік шарты негізінде жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған шарт жасасады.
42. Заңның 15-6-бабының 9-тармағына сәйкес жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған шарт жасасқан күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде бірыңғай сатып алушы Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 3 желтоқсандағы № 683 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12522 болып тіркелген) бекітілген электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы үлгілік шарт негізінде алғашқы аттестаттау күнінен бастап 15 (он бес) жылға тең мерзімге электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке жеке тариф бойынша тендер жеңімпазымен электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарт жасасады.
43. Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шартқа қол қойылғаннан кейін тендер жеңімпазы бірыңғай сатып алушыға мынадай құжаттар мен ақпаратты:

1) копию уведомления о начале строительно-монтажных работ генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (обеспечивающих исполнение договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности), направленного в государственный орган, осуществляющий государственный архитектурно-строительный контроль – в течение 18 (восемнадцати) месяцев с даты подписания договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности;
2) копию акта приемки в эксплуатацию генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (обеспечивающих исполнение договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности), утвержденного в порядке, определенном Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о строительной деятельности) – в течение месяца после ввода в эксплуатацию генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, в сроки, определенные ТЭО;
3) информацию о ходе строительства генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (обеспечивающих исполнение договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности) – по запросу единого закупщика;
4) финансовое обеспечение исполнения условий договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности – в срок, указанный в пункте 45 настоящих Правил.
44. При несвоевременном вводе в эксплуатацию генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, срок и дата начала покупки услуги по поддержанию готовности электрической мощности не пересматриваются.
45. Финансовое обеспечение исполнения условий договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности предоставляется победителем тендера единому закупщику в течение 30 (тридцати) календарных дней после дня подписания договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности путем предоставления банковской гарантии, оформленной в соответствии с Правилами выдачи банковских гарантий и поручительств, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2017 года № 21 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14915), или резервного аккредитива, выпущенных по системе SWIFT.
Банковская гарантия или резервный аккредитив представляются победителем тендера от банков-резидентов Республики Казахстан, долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте которых не ниже "В" по Standard&Poor’s или "В-" по Fitch или "В3" по Moody’s Investors Service либо рейтинг родительской организации (которой принадлежит более 50% акций банка-резидента Республики Казахстан) не ниже уровня "BВB" по Standard&Poor’s или "ВВВ" по Fitch или "Ваа2" по Moody’s Investors Service.
При этом, банковская гарантия или резервный аккредитив от банков-нерезидентов Республики Казахстан подтверждаются банками-резидентами путем выпуска гарантии под контр-обязательства нерезидентов.
Банки-нерезиденты Республики Казахстан, долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте, которых не ниже "ВВВ" по Standard&Poor’s, "ВВВ" по Fitch "Ваа2" по Moody’s Investors Service могут выпускать банковскую гарантию или резервный аккредитив без выпуска соответствующих контр-обязательств.

1) мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын мемлекеттік органға жіберілген жаңадан пайдалануға берілетін (электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ететін) генерациялайтын қондырғылардың құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаның көшірмесін – электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шартқа қол қойылған күннен бастап 18 (он сегіз) ай ішінде;
2) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Құрылыс қызметі туралы заң) айқындалған тәртіппен бекітілген, жаңадан пайдалануға берілетін (электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ететін) генерациялайтын қондырғыларды пайдалануға қабылдау актісінің көшірмесін – ТЭН-де айқындалған мерзімдерде жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар пайдалануға берілгеннен кейін бір ай ішінде;
3) жаңадан пайдалануға берілетін (электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ететін) генерациялайтын қондырғылардың салыну барысы туралы ақпаратты – бірыңғай сатып алушының сұратуы бойынша;
4) электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттың орындалуын қаржылық қамтамасыз етуді – осы Қағидалардың 45-тармағында көрсетілген мерзімде ұсынады.
44. Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар пайдалануға уақтылы енгізілмеген кезде электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алудың мерзімі мен күні қайта қаралмайды.
45. Тендер жеңімпазы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 қаңтардағы № 21 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14915 болып тіркелген) бекітілген Банк кепілдіктері мен кепілгерлігін беру қағидаларына сәйкес ресімделген банк кепілдігін немесе SWIFT жүйесі бойынша шығарылған резервтік аккредитивті ұсыну арқылы электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шартқа қол қойылған күннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде бірыңғай сатып алушыға электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарт талаптарының орындалуын қаржылық қамтамасыз етуді ұсынады.
Тендер жеңімпазы банк кепілдігі немесе резервтік аккредитивті шетел валютасындағы ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі Standard&Poor's бойынша "В"-дан немесе Fitch бойынша "В-"-тен немесе Moody'Sinvestorsservice бойынша "В3"-тен төмен емес не отбасы ұйымының (Қазақстан Республикасының резидент банкі акцияларының 50% - дан астамы тиесілі) рейтингі Standard&Poor's бойынша "ВВВ" немесе Fitch бойынша "ВВВ" немесе Moody's's Investors Service бойынша "Ваа2" деңгейінен төмен емес Қазақстан Республикасының резидент банктерінен ұсынады.
Бұл ретте Қазақстан Республикасының резидент емес банктерінен банк кепілдігі немесе резервтік аккредитивті резидент емес банктердің қарсы міндеттемелері бойынша кепілдік шығару арқылы резидент банктер растайды.
Шетел валютасындағы ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі Standard&Poor's бойынша "ВВВ", Fitch бойынша "ВВВ", Moody's Investors Service бойынша "Ваа2" төмен емес Қазақстан Республикасының резидент емес банктері тиісті қарсы міндеттемелерді шығармай-ақ, банк кепілдігін немесе резервтік аккредитивті шығара алады.

46. Необходимый объем финансового обеспечения исполнения условий договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности, определяется как произведение удельного значения финансового обеспечения исполнения условий договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности (в тенге/мегаватт) и объема услуги по поддержанию готовности электрической мощности (в мегаватт).
Удельное значение финансового обеспечения исполнения условий договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности составляет 1 000 000 (один миллион) тенге/мегаватт.
47. Банковская гарантия или резервный аккредитив, указанные в пункте 45 настоящих Правил, исполняются банком при предоставлении следующих документов единым закупщиком:
1) заявление о неисполнении обязательств лица-должника, оформленное на бумажном носителе, подписанное уполномоченным лицом единого закупщика и заверенное оттиском печати единого закупщика;
2) требование на оплату с указанием суммы взыскания, в соответствии с настоящими Правилами.
48. Все банковские комиссии и расходы, связанные с финансовым обеспечением исполнения условий договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности, в том числе и банка получателя (бенефициара), оплачивает победитель тендера.
49. Возврат (освобождение) финансового обеспечения исполнения условий договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности или его части осуществляется при своевременном вводе в эксплуатацию генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, обеспечивающих исполнение победителем тендера его обязательств, согласно Закону.
Возврат (освобождение), указанный в части первой настоящего пункта, осуществляется путем направления единым закупщиком соответствующего письма в банк (банки) в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня введения в эксплуатацию генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, указанных в части первой настоящего пункта.
50. Требование на оплату по соответствующей банковской гарантии или резервному аккредитиву (соответствующему финансовому обеспечению), указанным в пункте 45 настоящих Правил, выставляется единым закупщиком в следующих случаях:
1) при не предоставлении копии уведомления о начале строительно-монтажных работ генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (обеспечивающих исполнение договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности), направленного в государственный орган, осуществляющий государственный архитектурно-строительный контроль, при этом, данная копия предоставляется в течение 18 (восемнадцати) месяцев с даты подписания договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности – в размере 30 (тридцати) процентов от суммы финансового обеспечения исполнения условий договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности;

46. Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарт талаптарының орындалуын қаржылық қамтамасыз етудің қажетті көлемі электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарт талаптарының орындалуын қаржылық қамтамасыз етудің үлестік мәнінің (теңге/мегаватт-пен) және электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызмет көлемінің (мегаватт-пен) көбейтіндісі ретінде айқындалады.
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарт талаптарының орындалуын қаржылық қамтамасыз етудің үлестік мәні 1 000 000 (бір миллион) теңге/мегаватт құрайды.
47. Осы Қағидалардың 45-тармағында көрсетілген банк кепілдігін немесе резервтік аккредитивті банк бірыңғай сатып алушы мынадай құжаттарды:
1) қағаз жеткізгіште ресімделген, бірыңғай сатып алушының уәкілетті адамы қол қойған және бірыңғай сатып алушының мөр бедерімен куәландырылған борышкер тұлғаның міндеттемелерін орындамау туралы өтінішін;
2) осы Қағидаларға сәйкес өндіріп алу сомасын көрсете отырып, ақы төлеу талабын ұсынған кезде орындайды.
48. Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарт талаптарының орындалуын қаржылық қамтамасыз етуге байланысты, оның ішінде алушы (бенефициар) банктің барлық банктік комиссиялары мен шығыстарды тендер жеңімпазы төлейді.
49. Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті немесе оның бір бөлігін сатып алу туралы шарт талаптарының орындалуын қаржылық қамтамасыз етуді қайтару (босату) Заңға сәйкес тендер жеңімпазының өз міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ететін, жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар уақтылы пайдалануға берілген жағдайда жүзеге асырылады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген қайтару (босату) осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген, жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды пайдалануға енгізген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде бірыңғай сатып алушының банкке (банктерге) тиісті хат жіберуі арқылы жүзеге асырылады.
50. Осы Қағидалардың 45-тармағында көрсетілген тиісті банк кепілдігі немесе резервтік аккредитив (тиісті қаржылық қамтамасыз ету) бойынша төлемге қойылатын талапты бірыңғай сатып алушы мынадай жағдайларда қояды:
1) мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын мемлекеттік органға жіберілген жаңадан пайдалануға берілетін (электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ететін) генерациялайтын қондырғылардың құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі берілмеген кезде, бұл ретте осы көшірме электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шартқа қол қойылған күннен бастап 18 (он сегіз) ай ішінде – электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарт талаптарының орындалуын қаржылық қамтамасыз ету сомасының 30 (отыз) проценті мөлшерінде ұсынылады;

2) при не предоставлении копии акта приемки в эксплуатацию генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (обеспечивающих исполнение договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности), утвержденного в порядке, определенном Законом о строительной деятельности, при этом, данная копия предоставляется в течение месяца после ввода в эксплуатацию генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, в сроки, определенные ТЭО – в размере 100 (ста) процентов от суммы финансового обеспечения исполнения условий договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности, а в случае удержания части финансового обеспечения исполнения условий договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности в соответствии с подпунктом 1) настоящего пункта – 70 (семьдесят) процентов суммы финансового обеспечения исполнения условий договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности.
51. Деньги, полученные в результате оплаченного требования по банковской гарантии или резервному аккредитиву, указанным в пункте 45 настоящих Правил, зачисляются на специальный счет единого закупщика и (или) направляются единому закупщику.
52. В соответствии с пунктом 7 статьи 15-6 Закона, тендер признается несостоявшимся в случаях:
1) наличия менее двух участников тендера;
2) несоответствии документов, представленных всеми заявителями, пункту 27 настоящих Правил.
53. В случае признания тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, несостоявшимся уполномоченный орган проводит повторный тендер.
Повторный тендер проводится как новый тендер в соответствии с настоящими Правилами.
Приложение 1
к Правилам проведения тендера
на строительство генерирующих
установок, вновь вводимых
в эксплуатацию
Форма
Объявление о проведении тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
Настоящим Министерство энергетики Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 3 статьи 15-6 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике", сообщает о проведении в 20__году тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (далее – тендер), и приглашает потенциальных инвесторов к участию в данном тендере.
Время начала приема заявок на участие в тендере на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (далее – заявка на участие в тендере), - 09:00 часов дд/мм/гггг по времени города Астана, время завершения приема заявок на участие в тендере - 15:00 часов дд/мм/гггг по времени города Астана.

2) Құрылыс қызметі туралы заңда айқындалған тәртіппен бекітілген жаңадан пайдалануға берілетін (электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ететін) генерациялайтын қондырғыларды пайдалануға қабылдау актісінің көшірмесін ұсынбаған кезде, бұл ретте осы көшірме жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар пайдалануға берілгеннен кейін бір ай ішінде ТЭН-де айқындалған мерзімдерде – электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарт талаптарының орындалуын қаржылық қаматамасыз ету сомасынан 100 (жүз) процент, ал осы тармақтың 1) тармақшасына сәйкес электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарт талаптарынын орындалуын қаржылық қамтамасыз етудің бір бөлігін ұстап қалған жағдайда – электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы шарттың талаптарының орындалуын қаржылық қамтамасыз ету сомасының 70 (жетпіс) проценті мөлшерінде ұсынылады.
51. Осы Қағидалардың 45-тармағында көрсетілген банк кепілдігі немесе резервтік аккредитив бойынша төленген талаптың нәтижесінде алынған ақша бірыңғай сатып алушының арнайы шотына салынады және (немесе) бірыңғай сатып алушыға жіберіледі.
52. Заңның 15-6-бабының 7-тармағына сәйкес тендер мынадай жағдайларда:
1) тендерге екіден кем қатысушы болған жағдайда;
2) барлық өтінім берушілер ұсынған құжаттар осы Қағидалардың 27-тармағына сәйкес келмеген жағдайда өтпеді деп танылады.
53. Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендер өтпеді деп танылған жағдайда уәкілетті орган қайта тендер өткізеді.
Қайта тендер осы Қағидаларға сәйкес жаңа тендер ретінде өткізіледі.
Жаңадан пайдалануға берілетін
генерациялайтын
қондырғыларды салуға тендер
өткізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер өткізу туралы хабарландыру
Осымен Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 15-6-бабының 3-тармағына сәйкес 20__жылы жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер (бұдан әрі – тендер) өткізілетіні туралы хабарлайды және әлеуетті инвесторларды осы тендерге қатысуға шақырады.
Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге қатысуға өтінімдерді (бұдан әрі – тендерге қатысуға өтінімдер) қабылдаудың басталу уақыты: Астана қаласының уақыты бойынша КК/АА/ЖЖЖЖ 09:00, тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдаудың аяқталу уақыты - Астана қаласының уақыты бойынша КК/АА/ЖЖЖЖ сағат 15:00.

Тендер проводится в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об электроэнергетике" и Правилами проведения тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 110 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10535).
Тендерная документация на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, на основе которой проводится тендер, опубликована на интернет-ресурсе уполномоченного органа (указывается ссылка на тендерную документацию).
Приложение 2
к Правилам проведения тендера
на строительство генерирующих
установок, вновь вводимых
в эксплуатацию
Форма
Уведомление о приеме заявки на участие в тендере на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
Настоящим уведомлением Министерство энергетики Республики Казахстан
подтверждает, что "___" ______ 20 ___ года в ___ часов ___ минут по времени города
Астана приняло заявку на участие в тендере на строительство генерирующих установок,
вновь вводимых в эксплуатацию, запечатанную в конверт, от следующей организации:
1. Наименование организации: _____________________________________;
2. Юридический адрес организации: ________________________________;
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя организации:
________________________________________________________________;
4. Контактный телефон организации:________________________________;
5. Электронный адрес организации: _________________________________;
6. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя организации, сдавшего
заявку на участие в тендере на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в
эксплуатацию, в Министерство энергетики Республики Казахстан:
_____________________________________________, и присвоило данной
организации статус участника тендера на строительство генерирующих установок, вновь
вводимых в эксплуатацию.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись должностного лица, принявшего
заявку на участие в тендере на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в
эксплуатацию:
___________________________________                   __________
(должность, фамилия, имя, отчество                   (подпись)
(при его наличии))
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись, сдавшего заявку на участие в
тендере на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию:
___________________________________                   __________
(фамилия, имя, отчество                               (подпись)
(при его наличии))
Приложение 3
к Правилам проведения тендера
на строительство генерирующих
установок, вновь вводимых
в эксплуатацию
Форма
Заявление
Настоящим, _______________________________________________________________
(указать полное наименование организации)
заявляет о своем намерении принять участие в тендере на строительство
генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (далее – тендер), указанном в
объявлении Министерства энергетики Республики Казахстан от "___" _______ 20___года.
Ознакомившись с:

Тендер "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 110 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10535 болып тіркелген) Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер өткізу қағидаларына сәйкес өткізіледі.
Оның негізінде тендер өткізілетін жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерлік құжаттама уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланды (тендерлік құжаттамаға сілтеме көрсетіледі).
Жаңадан пайдалануға берілетін
генерациялайтын
қондырғыларды салуға тендер
өткізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге қатысуға өтінімді қабылдау туралы хабарлама
Осы хабарламамен Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі 20 ___ жылғы "___" ______ Астана қаласының уақыты бойынша сағат _ _ _ _ минутта конвертке салынып жабылған жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге қатысуға өтінімді мынадай ұйымнан қабылдады:
1. Ұйымның атауы: _____________________________________________;
2. Ұйымның заңды мекенжайы:_____________________________________;
3. Ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): _________________________;
4. Ұйымның байланыс телефоны:__________________________________;
5. Ұйымның электрондық мекенжайы:_______________________________;
6. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігіне жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге қатысуға өтінім берген ұйым өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) :
_____________________________________________ және осы ұйымға жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге қатысушы мәртебесін берді.
Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге қатысуға өтінімді қабылдаған тиісті адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы:
_____________________________________________ ___________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы))
Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге қатысуға өтінім тапсырған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы:
_____________________________________________ ___________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы))
Жаңадан пайдалануға берілетін
генерациялайтын
қондырғыларды салуға арналған
тендерді өткізу қағидаларына
3-қосымша
Пішін
Өтініш
Осымен __________________________________________________________________
(ұйымның толық атауын көрсету)
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің 20___жылғы "___" _______ хабарламасында көрсетілген жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерге (бұдан әрі – тендер) өзінің қатысу ниеті туралы мәлімдейді.
Мыналармен:

1) вышеуказанным объявлением о проведении тендера на строительство
генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию;
2) Правилами проведения тендера на строительство генерирующих установок, вновь
вводимых в эксплуатацию, утвержденных приказом Министра энергетики Республики
Казахстан от 20 февраля 2015 года № 110 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов за № 10535);
3) тендерной документацией на строительство генерирующих установок, вновь
вводимых в эксплуатацию;
4) требованиями Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике", также
Правил организации и функционирования рынка электрической мощности, утвержденных
приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 152
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №
10612), вносим следующее предложение на тендер:
Мы готовы построить новую генерирующую установку (ранее не находившуюся в
эксплуатации) согласно требуемых технических, качественных и эксплуатационных
характеристик генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, при цене на
услугу поддержанию готовности электрической мощности в размере* __________ тысяч
тенге за 1 мегаватт в месяц и при объеме услуги по поддержанию готовности электрической
мощности отпуска в сеть _______ мегаватт в месяц.
Приложение:
1) копии учредительных документов, на ___ листах;
2) документы, подтверждающие наличие финансовых и материальных ресурсов,
достаточных для строительства генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию,
из расчета финансирования за счет собственных средств не менее 30 (тридцати) процентов от
общего объема стоимости генерирующих установок, на ___ листах**.
___________________________________                   __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя)                                     (подпись)
Примечание:
* цена на услугу по поддержанию готовности электрической мощности, указываемая
в заявке на участие в тендере, указывается с точностью до целых в значении, не
превышающем максимально допустимого индивидуального тарифа на услугу по
поддержанию готовности электрической мощности, указанного в тендерной документации;
** достаточным объемом финансовых и материальных ресурсов для строительства
генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, является значение не менее 30
(тридцати) процентов от общего объема стоимости генерирующих установок, вновь
вводимых в эксплуатацию, указанного в тендерной документации.

1) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендер өткізу туралы жоғарыда көрсетілген хабарламамен;
2) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 110 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10535 болып тіркелген) Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер өткізу қағидаларымен;
3) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендерлік құжаттамамен;
4) "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 152 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10612 болып тіркелген) бекітілген электр қуаты нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеу қағидаларының талаптарымен танысып, тендерге мынадай ұсыныс енгіземіз:
Біз электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызмет бағасы айына 1 мегаватт үшін __________ мың теңге мөлшерінде* және электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызмет көлемі айына _______ мегаватт болған кезде жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларға қойылатын техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларына сәйкес жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыны (бұрын пайдалануда болмаған) салуға дайынбыз.
Қосымша:
1) құрылтай құжаттарының көшірмелері __парақта,
2) генерациялайтын қондырғылар құнының жалпы көлемінің кемінде 30 (отыз) проценті мөлшеріндегі меншік қаражатын ескере отырып, қаржыландыру есебінен жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар құрылысы үшін жеткілікті қаржылық және материалдық ресурстардың болуын растайтын құжаттар ___ парақта**.
__________________________________________ ______________________________
(басшысының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы))
Ескертпе:
* тендерге қатысуға өтінімде көрсетілетін электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтің бағасы тендерлік құжаттамада көрсетілген электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке барынша рұқсат етілген жеке тарифтен аспайтын мәнде бүтін санға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі;
** тендерлік құжаттамада көрсетілген жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар құнының жалпы көлемінің кемінде 30 (отыз) процент мәні жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салу үшін қаржылық және материалдық ресурстардың жеткілікті көлемі болып табылады.