Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача сертификата органа обслуживания воздушного движения аэронавигационной организации"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 625. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2015 года № 11605. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 февраля 2019 года № 84 (вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.02.2019 № 84 (вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1.Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача сертификата органа обслуживания воздушного движения аэронавигационной организации".
2.Признать утратившим силу подпункт 7) пункта 1 приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 9 апреля 2014 года № 243 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере деятельности аэродромов (вертодромов), иностранных перевозчиков, авиационных учебных центров и авиационного персонала, авиационной безопасности и использования воздушного пространства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9463).
3. Комитету гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Сейдахметов Б.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

"Аэронавигациялық ұйымның әуе қозғалысына қызмет көрсету органына сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылы 28 мамырдағы № 625 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 9 шілдеде № 11605 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 15 ақпандағы № 84 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 15.02.2019 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Аэронавигациялық ұйымның әуе қозғалысына қызмет көрсету органына сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының), шетел тасымалдаушыларының, авиациялық оқу орталықтары мен авиация персоналының, авиациялық қауіпсіздік пен әуе кеңістігін пайдалану қызметі саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 243 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9463 болып тіркелген) 1-тармағы 7) тармақшасының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Б.К. Сейдахметов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А.Рау
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 625
Регламент государственной услуги
"Выдача сертификата органа обслуживания воздушного движения
аэронавигационной организации"
1.Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача сертификата органа обслуживания воздушного движения аэронавигационной организации" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3.Результатом оказания государственной услуги является выдача сертификата (дубликата сертификата) органа обслуживания воздушного движения аэронавигационной организации (далее – сертификат, дубликат сертификата) государственной услуги.
2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявления, указанного в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача сертификата органа обслуживания воздушного движения аэронавигационной организации", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 509.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при выдаче сертификата:
1) прием и регистрация заявления работником канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение тридцати минут;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя в течение двух часов;
3) рассмотрение заявления руководителем структурного подразделения услугодателя в течение двух часов;
4) рассмотрение заявления ответственным исполнителем и направления решения о проведении сертификационного обследования либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в срок не более девятнадцати рабочих дней с момента регистрации заявления;
5) обеспечение принятия приказа для проведения сертификационного обследования ответственным исполнителем в течение трех рабочих дней;

5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
А. Рау
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 625 бұйрығымен
бекітілген
"Аэронавигациялық ұйымның
әуе қозғалысына қызмет көрсету органына
сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Аэронавигациялық ұйымның әуе қозғалысына қызмет көрсету органына сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беруді қызмет беруші жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Аэронавигациялық ұйымның әуе қозғалысына қызмет көрсету органының мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сертификатын (сертификаттың телнұсқасын) беру (бұдан әрі – сертификат, сертификаттың телнұсқасы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін
сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 509 бұйрығымен бекітілген "Аэронавигациялық ұйымның әуе қозғалысына қызмет көрсету органының сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарының 9-тармағына сәйкес өтініш беру болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процессінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
сертификатты беру кезінде:
1) қызмет беруші кеңсесінің қызметкері отыз минут ішінде тіркеу нөмірі мен күнін жаза отырып, өтінішті қабылдайды және тіркейді;
2) қызмет берушінің басшысы екі сағат ішінде өтінішті қарайды;
3) қызмет беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы екі сағат ішінде өтінішті қарайды;
4) жауапты орындаушы өтінішті қарайды және сертификаттық тексеру жүргізу туралы не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты өтініштің тіркелген сәтінен бастап он екі жұмыс күнінің ішінде жібереді;
5) жауапты орындаушы сертификаттық тексеру жүргізу үшін бұйрықты үш жұмыс күні ішінде қабылдауды қамтамасыз етеді;

6) проведение сертификационного обследования в течение пяти рабочих дней;
7) оформление и подписание руководителем услугодателя сертификата в срок не более четырех рабочих дней со дня подписания акта;
8) выдача сертификата нарочно или почтой услугополучателю в течение одного рабочего дня после утверждения акта;
при выдаче дубликата сертификата:
1) прием и регистрация заявления работником канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение тридцати минут;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя в течение двух часов;
3) рассмотрение заявления руководителем структурного подразделения услугодателя в течение двух часов;
4) рассмотрение заявления ответственным исполнителем и оформление дубликата сертификата в срок не более шести рабочих дней с момента регистрации заявления;
5) подписание руководителем услугодателя и выдача дубликата сертификата нарочно или почтой услугополучателю в течение четырех часов.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
при выдаче сертификата:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) резолюция руководителя структурного подразделения;
4) рассмотрение заявления ответственным исполнителем;
5) оформление решения о проведении сертификационного обследования либо мотивированного ответа об отказе;
6) оформление приказа для проведения сертификационного обследования;
7) проведение сертификационного обследования и оформление акта сертификационного обследования;
8) согласование плана корректирующих действий услугополучателя по устранению несоответствий (в случае указания в акте заключения о невозможности выдачи сертификата с приложением перечня несоответствий сертификационным требованиям);
9) регистрация справки услугополучателя об устранении несоответствий;
10) оформление сертификата;
11) подписание сертификата руководителем услугодателя;
12) выдача сертификата или мотивированного ответа об отказе оказания государственной услуги услугополучателю;
при выдаче дубликата сертификата:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) резолюция руководителя структурного подразделения;
4) рассмотрение заявления ответственным исполнителем;
5) выдача дубликата сертификата услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

6) сертификаттық тексеруді бес жұмыс күні ішінде жүргізеді;
7) қызмет берушінің басшысы актіге қол қойған күннен бастап төрт жұмыс күнінен аспайтын мерзімде сертификатты ресімдеу және оған қол қою;
8) актіге қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде сертификатты қызмет берушіге қолма-қол немесе почта арқылы береді;
сертификаттың телнұсқасын беру кезінде:
1) қызмет беруші кеңсесінің қызметкері отыз минут ішінде тіркеу нөмірі мен күнін жаза отырып, өтінішті қабылдайды және тіркейді;
2) қызмет берушінің басшысы екі сағат ішінде өтінішті қарайды;
3) қызмет беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы екі сағат ішінде өтінішті қарайды;
4) жауапты орындаушы өтінішті қарайды және өтініштің тіркелген сәтінен бастап алты жұмыс күнінен аспайтын мерзімде сертификаттың телнұсқасын ресімдеу;
5) қызмет берушінің басшысы қол қояды және төрт сағат ішінде қызмет берушіге қолма-қол немесе почта арқылы сертификатты береді;
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижесі:
сертификатты беру кезінде:
1) өтінішті қызмет берушінің кеңсесінде тіркеу;
2) қызмет берушінің басшысының бұрыштамасы;
3) құрылымдық бөлімше басшысының бұрыштамасы;
4) жауапты орындаушының өтінішті қарауы;
5) сертификаттық тексеруді жүргізу туралы шешімді не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу;
6) сертификаттық тексеруді жүргізу үшін бұйрықты ресімдеу;
7) сертификаттық тексеруді жүргізу және сертификаттық тексеру актісін ресімдеу;
8) сәйкессіздіктерді жою жөніндегі қызмет берушінің түзету іс-қимылдар жоспарын келісу (сертификаттық талаптарға сәйкессіздік тізбесі қоса берілген сертификатты беру мүмкін еместігі туралы қорытынды актіде көрсетілген жағдайда);
9) сәйкессіздіктерді жою туралы қызмет берушінің анықтамасын тіркеу;
10) сертификатты ресімдеу;
11) сертификатқа қызмет берушінің басшысының қол қоюы;
12) сертификатты не қызмет берушіге мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру;
сертификаттың телнұсқасын беру кезінде:
1) өтінішті қызмет берушінің кеңсесінде тіркеу;
2) қызмет беруші басшысының бұрыштамасы;
3) құрылымдық бөлімше басшысының бұрыштамасы;
4) жауапты орындаушының өтінішті қарауы;
5) қызмет берушіге сертификаттың телнұсқасын беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл
жасау тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процессінде жұмылдырылатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель;
5) комиссия услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) и взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес - процессов оказания государственной услуги "Выдача сертификата органа обслуживания воздушного движения аэронавигационной организации" согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги "Выдача
сертификата органа обслуживания воздушного
движения аэронавигационной организации"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача сертификата органа обслуживания воздушного движения
аэронавигационной организации"

1) қызмет беруші кеңсесінің қызметкері;
2) қызмет берушінің басшысы;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы;
5) қызмет берушінің комиссиясы.
8. "Аэронавигациялық ұйымның әуе қозғалысына қызмет көрсету органының сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде Қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы кезектілік рәсімдерінің (іс-қимылдарының) толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес анықтамасында көрсетілген.
"Аэронавигациялық ұйымның әуе қозғалысына
қызмет көрсету органына сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігін сипаттау
блок-схемасы