Об утверждении регламентов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля
Приказ и. о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 619. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2015 года № 11630. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 457.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.09.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент государственной услуги "Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) регламент государственной услуги "Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю" согласно приложению 10 к настоящему приказу.

Өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласындағы көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер регламенттерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 28 мамырдағы № 619 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 28 мамырда № 11630 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 457 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.09.2020 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Жекелеген тауарлар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Экспорттық бақылауға жататын өнімді экспорттауға және импорттауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Кепілдік міндеттемені (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.

Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 18.03.2019 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 27 марта 2014 года № 102 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан, в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9370, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 15 мая 2014 года и газете "Юридическая газета" 12 июня 2014 года № 85 (2653).
3. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Рау
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 619
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением"

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 18.03.2019 № 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласында көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер регламенттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары – Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрiнің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 102 бұйрығының (Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде 2014 жылы 30 сәуірде № 9370 болып тіркелген және 2014 жылы 15 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және 2014 жылы 12 маусымда № 52 (2479) "Заң газеті" газетінде жариаланған) күшi жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
А.Рау
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрі міндетін
атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 619 бұйрығына
1-қосымша
"Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Регламент в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.10.2019 № 809 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением" (далее – государственная услуга) разработана на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением" утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11636) (далее – Стандарт) и оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портала "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представленных услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии:
руководитель услугодателя в течение 1 (одного) часа, рассматривает заявление услугополучателя и отписывает заместителю руководителя услугодателя;
заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) часа, рассматривает заявление услугополучателя и отписывает руководителю отраслевого управления услугодателя;
руководитель отраслевого управления услугодателя в течение 1 (одного) часа, рассматривает заявление услугополучателя и отписывает ответственному исполнителю управления услугодателя;
ответственный исполнитель управления услугодателя проверяет полноту представленных документов в соответствии с пунктом 9 Стандарта:
в случае установления факта неполноты представленных документов готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) рабочих дней;
в случае полноты представленных документов в течение 2 (двух) рабочих дней, направляет запрос в соответствующие государственные органы для получения согласования;
ответственный исполнитель управления услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней, рассматривает представленные документы услугополучателя на соответствие Стандарту и оформляет решение на выдачу лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
руководитель отраслевого управления услугодателя в течение 1 (одного) часа, согласовывает результат оказания государственной услуги;
заместителем руководителя услугодателя в течение 1 (одного) часа, согласовывает результат оказания государственной услуги;
руководитель (либо лицом его замещающим) услугодателя в течение 1 (одного) часа, подписывает результат оказания государственной услуги;

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.10.2019 № 809 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11636 болып тіркелген) бекітілген "Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленген және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz. "электронды үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта рәсімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: электронды.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекеттің) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағында көзделген көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны және оны орындау ұзақтығы:
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаларды беру кезінде:
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына орындауға жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқарма басшысына орындауға жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқарма басшысы 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және көрсетілетін қызметті алушының басқармасының жауапты орындаушысына жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші басқармасының жауапты орындаушысы Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді:
ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
ұсынылған құжаттардың толықтығы анықталған жағдайда 2 (екі) жұмыс күні ішінде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басқармасының жауапты орындаушысы 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын Стандартқа сәйкестігіне қарайды, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаларды беруге шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді;
көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқармасының басшысы 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (не оны алмастыратын адам) 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды;

2) при выдаче переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии:
руководитель услугодателя в течение 1 (одного) часа, рассматривает заявление услугополучателя и отписывает заместителю руководителя услугодателя;
заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) часа, рассматривает заявление услугополучателя и отписывает руководителю отраслевого управления;
руководитель отраслевого управления услугодателя в течение 1 (одного) часа, рассматривает заявление услугополучателя и отписывает ответственному исполнителю управления услугодателя;
ответственный исполнитель управления услугодателя проверяет полноту представленных документов в соответствии с пунктом 9 Стандарта:
в случае установления факта неполноты представленных документов готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 1 (одного) рабочего дня;
в случае полноты представленных документов в течение 1 (одного) рабочего дня, рассматривает представленные документы услугополучателя на соответствие Стандарту и оформляет решение на выдачу переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
руководитель отраслевого управления услугодателя в течение 1 (одного) часа, согласовывает результат оказания государственной услуги;
заместителем руководителя услугодателя в течение 1 (одного) часа, согласовывает результат оказания государственной услуги;
руководитель (либо лицом его замещающим) услугодателя в течение 1 (одного) часа, подписывает результат оказания государственной услуги;
3) при выдаче переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения:
руководитель услугодателя в течение 1 (одного) часа, рассматривает заявление услугополучателя и отписывает заместителю руководителя услугодателя;
заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) часа, рассматривает заявление услугополучателя и отписывает руководителю отраслевого управления услугодателя;
руководитель отраслевого управления услугодателя в течение 1 (одного) часа, рассматривает заявление услугополучателя и отписывает ответственному исполнителю управления услугодателя;
ответственный исполнитель управления услугодателя проверяет полноту представленных документов в соответствии с пунктом 9 Стандарта:
в случае установления факта неполноты представленных документов готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) рабочих дней;
в случае полноты представленных документов в течение 2 (двух) рабочих дней, направляет запрос в соответствующие государственные органы для получения согласования;
ответственный исполнитель управления услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней, рассматривает представленные документы услугополучателя на соответствие Стандарту и оформляет решение на выдачу переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
руководитель отраслевого управления услугодателя в течение 1 (одного) часа, согласовывает результат оказания государственной услуги;
заместителем руководителя услугодателя в течение 1 (одного) часа, согласовывает результат оказания государственной услуги;
руководитель (либо лицом его замещающим) услугодателя в течение 1 (одного) часа, подписывает результат оказания государственной услуги.

2) қайта рәсімделген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген кезде:
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына орындауға жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және салалық басқарма басшысына орындауға жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқармасының басшысы 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және көрсетілетін қызметті беруші басқармасының жауапты орындаушысына жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші басқармасының жауапты орындаушысы Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді:
ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
ұсынылған құжаттардың толықтығы анықталған жағдайда 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарының Стандартқа сәйкестігін қарайды, қайта рәсімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаларды беруге шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді;
көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқармасының басшысы 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (не оны алмастыратын адам) 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды.
3) көрсетілетін қызметті алушы бөліп шығару немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда қайта ресімделген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген кезде:
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына орындауға жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқарма басшысына орындауға жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқарма басшысы 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және көрсетілетін қызметті алушының басқармасының жауапты орындаушысына жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші басқармасының жауапты орындаушысы Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді:
ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
ұсынылған құжаттардың толықтығы анықталған жағдайда 2 (екі) жұмыс күні ішінде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басқармасының жауапты орындаушысы 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын Стандартқа сәйкестігіне қарайды және қайта рәсімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаларды беруге шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді;
көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқармасының басшысы 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (не оны алмастыратын адам) 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды.

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) резолюция руководителя;
2) назначение ответственного исполнителя;
3) принятие к рассмотрению или отказ в рассмотрении;
4) оформление решения по оказанию государственной услуги;
5) подписание результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процедуре оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) заместитель руководителя услугодателя;
3) руководитель отраслевого управления услугодателя;
4) ответственный исполнитель управления услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии:
рассмотрение руководителем услугодателя документов услугополучателя и передача заместителю руководителя услугодателя на рассмотрение в течение 1 (одного) часа;
рассмотрение заместителем руководителя услугодателя документов услугополучателя и передача руководителю отраслевого управления услугодателя на исполнение в течение 1 (одного) часа;
рассмотрение руководителем отраслевого управления услугодателя документов услугополучателя и назначение ответственного исполнителя управления услугодателя в течение 1 (одного) часа;
проверка полноты пакета представленных документов услугополучателя ответственным исполнителем управления услугодателя:
в случае установления факта неполноты представленных документов направляет услугополучателю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) рабочих дней;
в случае полноты представленных документов в течение 2 (двух) рабочих дней направляет запрос в соответствующие государственные органы;
ответственный исполнитель управления услугодателя проверяет документы на соответствие Стандарту и оформляет решение на выдачу лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в течение 7 (семи) рабочих дней;
согласование руководителем отраслевого управления услугодателя результата оказания государственной услуги в течение 1 (одного) часа;
согласование заместителем руководителя услугодателя результата оказания государственной услуги в течение 1 (одного) часа;
подписание руководителем (либо лицом его замещающим) результата оказания государственной услуги в течение 1 (одного) часа;

6. Мынадай рәсімді (іс-әрекетті) орындауды бастаудың негізі ретінде қолданылатын мелекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімдер (іс-әрекеттер) нәтижесі:
1) басшының бұрыштамасы;
2) жауапты орындаушыны тағайындау;
3) қарастыруға қабылдау немесе қарастырудан бас тарту;
4) мемлекеттік қызмет көрсету бойынша шешімді рәсімдеу;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекет тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсіміне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
3) көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқармасының басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының жауапты орындаушысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілері арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттің) бірізділігінің сипаттауы:
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаларды беру кезінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарастыруы және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасарының қарауына беруі 1 (бір) сағат ішінде;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқармасы басшысының орындауына тапсыруы 1 (бір) сағат ішінде;
көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқармасы басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің басқармасының жауапты орындаушысын тағайындауы 1 (бір) сағат ішінде;
көрсетілетін қызметті беруші басқармасының жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттары топтамасының толықтығын тексеруі:
ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі белгіленген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жауабын жолдайды;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда 2 (екі) жұмыс күні ішінде тиісті мемлекеттік органдарға сұрау жолдайды;
көрсетілетін қызметті беруші басқармасының жауапты орындаушысы құжаттардың Стандартқа сәйкестігін тексереді және лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаларды не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту жауабын 7 (жеті) жұмыс күні ішінде ресімдейді;
көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқармасы басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін 1 (бір) сағат ішінде келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін 1 (бір) сағат ішінде келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (немесе оны алмастыратын тұлға) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне 1 (бір) сағат ішінде қол қояды.

2) при выдаче переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии:
рассмотрение руководителем услугодателя документов услугополучателя и передача заместителю руководителя услугодателя на рассмотрение в течение 1 (одного) часа;
рассмотрение заместителем руководителя услугодателя документов услугополучателя и передача руководителю отраслевого управления услугодателя на исполнение в течение 1 (одного) часа;
рассмотрение руководителем отраслевого управления услугодателя документов услугополучателя и назначение ответственного исполнителя управления услугодателя в течение 1 (одного) часа;
проверка полноты пакета представленных документов услугополучателя ответственным исполнителем управления услугодателя:
в случае установления факта неполноты представленных документов направляет услугополучателю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 1 (одного) рабочего дня;
в случае полноты представленных документов, проверяет документы на соответствие Стандарту и оформляет решение на выдачу переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня;
согласование руководителем отраслевого управления услугодателя результата оказания государственной услуги в течение 1 (одного) часа;
согласование заместителем руководителя услугодателя результата оказания государственной услуги в течение 1 (одного) часа;
подписание руководителем (либо лицом его замещающим) результата оказания государственной услуги в течение 1 (одного) часа;
3) при выдаче переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения:
рассмотрение руководителем услугодателя документов услугополучателя и передача заместителю руководителя услугодателя на рассмотрение в течение 1 (одного) часа;
рассмотрение заместителем руководителя услугодателя документов услугополучателя и передача руководителю отраслевого управления услугодателя на исполнение в течение 1 (одного) часа;
рассмотрение руководителем отраслевого управления услугодателя документов услугополучателя и назначение ответственного исполнителя управления услугодателя в течение 1 (одного) часа;
проверка полноты пакета представленных документов услугополучателя ответственным исполнителем управления услугодателя:
в случае установления факта неполноты представленных документов направляет услугополучателю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) рабочих дней;
в случае полноты представленных документов в течение 2 (двух) рабочих дней направляет запрос в соответствующие государственные органы;
ответственный исполнитель управления услугодателя проверяет документы на соответствие Стандарту и оформляет решение на выдачу переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в течение 7 (семи) рабочих дней;
согласование руководителем отраслевого управления услугодателя результата оказания государственной услуги в течение 1 (одного) часа;
согласование заместителем руководителя услугодателя результата оказания государственной услуги в течение 1 (одного) часа;
подписание руководителем (либо лицом его замещающим) результата оказания государственной услуги в течение 1 (одного) часа.

2) қайта ресімделген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде:
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарастыруы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының жетекшілік ететін орынбасарының қарастыруына тапсыруы 1 (бір) сағат ішінде;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасарының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарастыруы және көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқарма басшысының орындауына тапсыруы 1 (бір) сағат ішінде;
көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқарма басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарастыруы және көрсетілетін қызметті берушінің басқармасының жауапты орындаушысын тағайындауы 1 (бір) сағат ішінде;
көрсетілетін қызметті берушінің басқармасының жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттары топтамасының толықтығын тексеруі:
ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі белгіленген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жауабын жолдайды;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда, құжаттардың Стандартқа сәйкестігін тексереді, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаларды беруге шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқарма басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келісуі 1 (бір) сағат ішінде;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келісуі 1 (бір) сағат ішінде;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының (немесе оны алмастыратын адамның) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы 1 (бір) сағат ішінде;
3) көрсетілетін қызметті алушы бөліп шығару немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда қайта ресімделген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген кезде:
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қарауға жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқарма басшысына орындауға жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқарма басшысы 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті алушының басқармасының жауапты орындаушысына жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші басқармасының жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді:
ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
ұсынылған құжаттардың толықтығы анықталған жағдайда 2 (екі) жұмыс күні ішінде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басқармасының жауапты орындаушысы 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын Стандартқа сәйкестігіне қарайды және қайта рәсімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаларды беруге шешімді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдейді;
көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқармасының басшысы 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (не оны алмастыратын адам) 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды.

9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведены в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя при оказании государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением" согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
1) описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД ЕЛ) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в ИС ГБД ЕЛ подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2 – формирование ИС ГБД ЕЛ сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процедура 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процедура 4 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) или государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в электронной форме;
процедура 7 – регистрация запроса в ИС ГБД ЕЛ и обработка услуги в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 8 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя условиям выдачи/переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, а также предъявляемым квалификационным требованиям;
процедура 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги, сформированной ИС ГБД ЕЛ;

9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы "Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) өзара іс-әрекеттерінің блок-сызбасында берілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдерінің (іс-әрекеттердің) кезектілігінің сипаттамасы.
1) көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдерінің (іс-әрекеттердің) кезектілігін сипаттау:
1-рәсім – мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" Мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЕЛ МД АЖ) көрсетілетін қызметті берушінің логин мен парольді енгізуі (авторизациялау рәсімі);
1-шарт – логин және пароль арқылы ЕЛ МД АЖ-да көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
2-рәсім – ЕЛ МД АЖ-да көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы деректерін енгізуі;
4-рәсім – электрондық үкімет шлюзі арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрауды "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЗТ МДБ) немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТ МДБ) жіберу;
2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
5-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім – құжаттардың электрондық нысанда болуы туралы белгісі бөлігінде сұрау нысанын толтыру;
7-рәсім – сұрауды ЕЛ МД АЖ-да тіркеу және ЕЛ МД АЖ-да көрсетілетін қызметтерді өңдеу;
8-рәсім – көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру/қайта рәсімдеу шарттарына, сондай-ақ қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру;
9-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МД АЖ-да құрылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы;

2) описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
процедура 1 – ввод услугополучателем пароля (процедура авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер) и пароль;
процедура 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4 – оплата услуги посредством платежного шлюза электронного правительства, а затем эта информация поступает в ИС ГБД ЕЛ;
условие 2 – проверка в ИС ГБД ЕЛ факта оплаты за оказание государственной услуги;
процедура 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
процедура 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД ЕЛ и обработка запроса в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 9 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя условиям выдачи/переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, а также предъявляемым квалификационным требованиям;
процедура 10 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги, сформированного ИС ГБД ЕЛ.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением" через услугодателя и через услугополучателя, приведены в приложениях 2 и 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
разработке, производству, приобретению, реализации,
хранению взрывчатых и
пиротехнических (за
исключением
гражданских) веществ и изделий
с их
применением"
Блок-схема взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя при оказании государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением"
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
разработке, производству,
приобретению, реализации,
хранению взрывчатых и
пиротехнических (за
исключением
гражданских) веществ и изделий
с их
применением"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением" через услугодателя
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
разработке, производству,
приобретению, реализации,
хранению взрывчатых и
пиротехнических (за исключением
гражданских) веществ и изделий
с их применением"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением" через услугополучателя
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 619
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств"

2) көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің және рәсімдерінің (іс-әрекеттердің) кезектілігін сипаттамау:
1-рәсім – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының құпиясөзін енгізуі (авторизациялау рәсімі);
1-шарт – логин (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
2-рәсім – порталмен көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының сұрау нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып, нысанның құрылымы мен форматтық талаптарын ескеріп, оны толтыруы (деректерді енгізу);
4-рәсім – қызметті электрондық үкіметтің төлем шлюзі арқылы төлеу, одан кейін бұл ақпарат ЕЛ МД АЖ-ға түседі;
2-шарт – мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін төлем фактісін ЕЛ МД АЖ-да тексеру;
5-рәсім – ЕЛ МД АЖ-да қызметті көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты, сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім – сұрауды куәлландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық сандық қолтанбасының (бұдан әрі – ЭСҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
7-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының ЭСҚ арқылы қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған (енгізілген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
8-рәсім – ЕЛ МД АЖ-да электронды құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) тіркеу және ЕЛ МД АЖ-да сұрауын өңдеу;
9-рәсім – көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру/қайта ресімдеу үшін шарттарына, сондай-ақ қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру;
10-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МД АЖ-да құрылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
Көрсетілетін қызметті беруші және көрсетілетін қызметті алушы арқылы "Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламентке 2 және 3-қосымшаларда берілген.
"Жарылғыш және
пиротехникалық заттар мен олар
қолданылып жасалған
бұйымдарды (азаматтықты
қоспағанда) әзірлеу, өндіру,
сатып алу, өткізу, сақтау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекеттерінің блок-сызбасы
"Жарылғыш және
пиротехникалық заттар мен олар
қолданылып жасалған
бұйымдарды (азаматтықты
қоспағанда) әзірлеу, өндіру,
сатып алу, өткізу, сақтау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы "Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге тартылатын ақпараттық жүйелердің функционалды өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
"Жарылғыш және
пиротехникалық заттар мен олар
қолданылып жасалған
бұйымдарды (азаматтықты
қоспағанда) әзірлеу, өндіру,
сатып алу, өткізу, сақтау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушы арқылы "Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге тартылатын ақпараттық жүйелердің функционалды өзара іс-әрекеттерінің диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 619 бұйрығына
2-қосымша
"Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 18.03.2019 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – Портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представленных услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11636) (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, а также переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения:
специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
главный эксперт (эксперт) Управления проверяет пакет представленных документов в соответствии с пунктом 9 Стандарта:
в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 2 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в случае если услугополучателем представлен полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 2 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, направляет запрос в соответствующие государственные органы для получения согласования;
главный эксперт (эксперт) Управления, в срок 12 рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, на его соответствие условиям выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
руководитель Управления в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги;

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 18.03.2019 № 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші), оның ішінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық түрде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – тау-кен және химия өндірістерін пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс - қимылды) бастауға негіздеме "Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11636 болып тіркелген) "Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан – әрі Стандарт) 9-тармағымен көзделген көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды алу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) лицензия және (немесе) лицензияның қосымшаларын беру, көрсетілетін қызмет алушы заңды тұлға қайта құрылу және бөлу нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезде:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) ұсынған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін қарайды:
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 2 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған құжаттарды алған күннен бастап 2 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 12 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын лицензия және (немесе) лицензияның қосымшаларын беру, көрсетілетін қызмет алушы қайта құрылу және бөлу нысанында қайта ұйымдастырылған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды;

2) при выдаче переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии:
специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
главный эксперт (эксперт) Управления проверяет пакет представленных документов в соответствии с пунктом 9 Стандарта:
в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 2 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в случае если услугополучателем представлен полный пакет документов, в срок 2 рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, на его соответствие условиям выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
руководитель Управления в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация представленного заявления услугополучателя, необходимого для оказания государственной услуги, специалистом канцелярии услугодателя на портале и направление его руководителю Управления;
2) назначение задачи руководителем Управления главному эксперту (эксперту) Управления;
3) оформление главным экспертом (экспертом) Управления лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформления и передача его для подписания руководителю услугодателя;
4) переоформление, выдача лицензии и (или) приложения к лицензии услугополучателю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезде:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) ұсынған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін қарайды:
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 1 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған құжаттарды алған күннен бастап 1 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 1 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіздеме болады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін ұсынған қажетті өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының порталда тіркеуі және оны Басқарма басшысына жіберу;
2) Басқарманың бас сарапшысына (сарапшысына) Басқарма басшысының тапсырма тағайындауы;
3) Басқарманың бас сарапшысының (сарапшысының) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаларды ресімдеуі, қайта ресімдеуді және оны қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тапсыруы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға лицензияны және (немесе) лицензияның қосымшаларын беру, қайта ресімдеу.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведены в справочнике последовательности процедур (действий) работников согласно приложению 1 к настоящему Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств".
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал.
1) описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД ЕЛ) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в ИС ГБД ЕЛ подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2 – формирование ИС ГБД ЕЛ сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процедура 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процедура 4 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных "Юридические лица" (далее - ГБД ЮЛ) или государственную базу данных "Физические лица" (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме;
процедура 7 – регистрация запроса в ИС ГБД ЕЛ и обработка услуги в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 8 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя условиям выдачи/переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, а также предъявляемым квалификационным требованиям;
процедура 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги, сформированной ИС ГБД ЕЛ;

9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы "Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының блок-схемасында берілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасау және рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігі тәртібінің сипаттамасы.
1) көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы:
1-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету үшін "Е-лицензиялау" Мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ЕЛ МД АЖ) көрсетілетін қызметті берушінің логин мен парольді енгізуі;
1-шарт – логин және пароль арқылы ЕЛ МД АЖ-да көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
2-рәсім – ЕЛ МД АЖ-да көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы деректерін енгізуі;
4-рәсім – электрондық үкімет шлюзі арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі - ЗТ МДБ) немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі - ЖТ МДБ) жіберу;
2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
5-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны жасау;
6-рәсім – құжаттардың қағаз нысанда болуы туралы белгісі бөлігінде сұрау салу нысанын толтыру;
7-рәсім – сұрау салуды ЕЛ МД АЖ-да тіркеу және ЕЛ МД АЖ-да көрсетілетін қызметтерді өңдеу;
8-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру/қайта ресімдеу шарттарына, сондай-ақ қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестігін тексеру;
9-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МД АЖ-да қалыптастырылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.

2) описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
процедура 1 – ввод услугополучателем пароля (процедура авторизации) на Портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер) и пароль;
процедура 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4 – оплата услуги посредством платежного шлюза электронного правительства, а затем эта информация поступает в ИС ГБД ЕЛ;
условие 2 – проверка в ИС ГБД ЕЛ факта оплаты за оказание государственной услуги;
процедура 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
процедура 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 8 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД ЕЛ и обработка запроса в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 9 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя условиям выдачи/переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, а также предъявляемым квалификационным требованиям;
процедура 10 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги, сформированного ИС ГБД ЕЛ.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя, и диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугополучателя, приведены в приложениях 2, 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
эксплуатации горных
и химических производств"
Справочник последовательности процедур (действий) работников
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
эксплуатации горных
и химических производств"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
эксплуатации горных
и химических производств"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугополучателя
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 619
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю"

2) көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасау тәртібінің және рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
1-рәсім – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Порталда көрсетілетін қызметті алушының парольді енгізуі (авторлау процесі);
1-шарт – логин (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы Порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
2-рәсім – Порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық нысанда бекіте отырып, нысанның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, оны толтыруы (деректерді енгізу);
4-рәсім – қызметті электрондық үкіметтің төлем шлюзі арқылы төлеу, одан кейін бұл ақпарат ЕЛ МД АЖ-ға түседі;
2-шарт – мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін төлем фактісін ЕЛ МД АЖ-да тексеру;
5-рәсім – ЕЛ МД АЖ-да қызметті көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты, сұратылып отырған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім – сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрық қолтаңбасының (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
7-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған (енгізілген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
8-рәсім – ЕЛ МД АЖ-да электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және ЕЛ МД АЖ-да сұрау салуды өңдеу;
9-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру/қайта ресімдеу шарттарына, сондай-ақ қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестігін тексеруі;
10-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МД АЖ-да қалыптастырылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы және көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламентке 2, 3-қосымшаларда келтірілген.
"Тау-кен және химия
өндірістерін пайдалану қызметін
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Қызметкерлер рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділік анықтамасы
"Тау-кен және химия
өндірістерін пайдалану қызметін
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Тау-кен және химия
өндірістерін пайдалану қызметін
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 619 бұйрығына
3-қосымша
"Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 18.03.2019 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация" (далее – Государственная корпорация), веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная/бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представленных услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11636).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
2) руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
3) главный эксперт (эксперт) Управления, в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 3 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в случае если услугополучателем представлен полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, главный эксперт (эксперт) Управления в срок не более 3 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, направляет запрос в соответствующие государственные органы для получения согласования;

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 18.03.2019 № 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация), "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық / қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс - қимылды) бастауға негіздеме "Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11636 болып тіркелген) "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен көзделген көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды алу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
2) Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
3) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 3 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған құжаттарды алған күннен бастап 3 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді;

4) главный эксперт (эксперт) Управления, в срок 11 рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, на их соответствие условиям выдачи разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
5) руководитель Управления в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
6) руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация представленного заявления услугополучателя, необходимого для оказания государственной услуги, специалистом канцелярии услугодателя на портале и направление его руководителю Управления;
2) назначение задачи руководителем Управления главному эксперту (эксперту) Управления;
3) оформление главным экспертом (экспертом) Управления разрешение на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю и направление его на подписание руководителю услугодателя;
4) выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процедуре оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель Управления;
4) главный эксперт (эксперт).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
2) руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
3) главный эксперт (эксперт) Управления, в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 3 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в случае если услугополучателем представлен полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, главный эксперт (эксперт) Управления в срок не более 3 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, направляет запрос в соответствующие государственные органы для получения согласования;

4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 11 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарын экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру қызметті алушы құжаттарының лицензия және (немесе) лицензияның қосымшаларын беру, қайта ресімдеу шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
5) Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіздеме болады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін ұсынған қажетті өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының порталда тіркеуі және оны Басқарма басшысына жіберу;
2) Басқарманың бас сарапшысына (сарапшысына) Басқарма басшысының тапсырма тағайындауы;
3) Басқарманың бас сарапшысының (сарапшысының) экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беруді ресімдеуі және оны қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тапсыруы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) Басқарма басшысы;
4) бас сарапшысы (сарапшы).
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілерінің арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
2) Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
3) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 3 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған құжаттарды алған күннен бастап 3 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді;

4) главный эксперт (эксперт) Управления, в срок 11 рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, на их соответствие условиям выдачи разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
5) руководитель Управления в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
6) руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведены в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему Регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю".
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) описание порядка обращения в Государственную корпорацию: процедура 1 - ввод работником Государственной корпорации в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг (далее - ИС мониторинга оказания государственных услуг) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
процедура 2 - идентификация работником Государственной корпорации личности лица, подписавшего заявление;
процедура 3 - выбор работником Государственной корпорации услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя;
процедура 4 - направление работником Государственной корпорации запроса через шлюз электронного правительства (далее - ШЭП) в государственную базу данных "Юридические лица" (далее - ГБД ЮЛ) или государственную базу данных "Физические лица" (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 1 - проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 6 - работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
условие 2 - правильность заполнения заявления и полнота представленного пакета документов в соответствии с перечнем в ИС мониторинга оказания государственных услуг;
процедура 7 - выдача работником Государственной корпорации расписки об отказе в приеме документов в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов;
процедура 8 - внесение работником Государственной корпорации списка предоставленных услугополучателем документов в ИС мониторинга оказания государственных услуг, сканирование документов (в формате PDF), прикрепление их к форме запроса и, на основании письменного согласия услугополучателя, заверение запроса услугополучателя, а также оригиналов (копий) документов в форме электронных документов своей электронной цифровой подписью (далее -ЭЦП), выданной ему для использования в служебных целях;
процедура 9 - выдача работником Государственной корпорации расписки с штрих-кодом, присвоенным ИС мониторинга оказания государственных услуг, о приеме соответствующих документов от услугополучателя;
процедура 10 - направление работником Государственной корпорации пакета документов услугодателю в форме электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП, выданной ему для использования в служебных целях, через ШЭП в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее - ИС ГБД ЕЛ) для рассмотрения их на предмет соответствия условиям и требованиям выдачи разрешения, а также направления результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию;
перечень документов и информация, которые необходимы услугодателю для оказания государственной услуги, определены пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю";
процедура 11 - выдача работником Государственной корпорации результата оказания государственной услуги услугополучателю в срок, указанный в расписке на получение;

4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 11 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарын экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру қызметті алушы құжаттарының лицензия және (немесе) лицензияның қосымшаларын беру, қайта ресімдеу шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
5) Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылының блок-схемасында берілген.
4-тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасау тәртібінің, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығының сипаттамасы:
1) Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасау тәртібінің сипаттамасы:
1-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің АЖ) логин мен парольді (авторландыру процесі) енгізеді;
2-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішке қол қойған тұлғаның жеке басын сәйкестендіреді;
3-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі - ЖТ МДБ) немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі - ЗТ МДБ) жіберуі;
1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДБ-да бар болуын тексеру;
5-рәсім – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДБ-да жоқ болуына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
2-шарт – өтініштің дұрыс толтырылуы және Мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің АЖ тізбесіне сәйкес ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығы;
7-рәсім – көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкерінің құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беруі.
8-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің АЖ-ға көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың тізімін енгізуі, құжаттардың көшірмесін түсіруі, оларды сұрау нысанына бекітуі және көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімі негізінде көрсетілетін қызметті алушының сұрауын, сондай-ақ құжаттардың тұпнұсқаларын (көшірмелерін) өзіне қызметтік мақсатта пайдалану үшін берілген электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландыруы;
9-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан тиісті құжаттарды қабылданғаны туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің АЖ берген штрих-коды бар қолхатты беруі;
10-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттар топтамасын "Е-лицензиялау" Мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ЕЛ МД АЖ) ЭҮШ арқылы өзіне қызметтік мақсатта пайдалану үшін ЭЦҚ куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері нысанында Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат берушарттарына және талаптарына сәйкестігін қарастыру, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін жолдау үшін жібереді;
мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушіге қажетті құжаттар мен ақпараттардың тізбесі "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен айқындалған.
11-рәсім - Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алуға арналған қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруі;

2) длительность обработки запроса услугополучателя в Государственной корпорации - не более 1 часа.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги при обращении в Государственную корпорацию, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
11. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) способ получения результата оказания государственной услуги - нарочно в Государственной корпорации;
2) длительность процесса получения результата оказания государственной услуги - не более 15 минут;
3) порядок получения результата оказания государственной услуги:
процедура 1 - услугополучатель (либо его представитель по доверенности) на основании отрывного талона бланка заявления-расписки в указанный в нем срок с предъявлением документа, удостоверяющего его личность, обращается к работнику Государственной корпорации;
процедура 2 - работник Государственной корпорации принимает у услугополучателя расписку со штрих-кодом для сканирования штрих-кода на расписке;
процедура 3 - работник Государственной корпорации, с отметкой услугополучателя в получении, выдает ему результат оказания государственной услуги.
12. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал.
1) описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД ЕЛ) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в ИС ГБД ЕЛ подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2 – формирование ИС ГБД ЕЛ сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процедура 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процедура 4 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных "Юридические лица" (далее - ГБД ЮЛ) или государственную базу данных "Физические лица" (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме;
процедура 7 – регистрация запроса в ИС ГБД ЕЛ и обработка услуги в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 8 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя условиям и требованиям выдачи разрешения;
процедура 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.

2) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін Мемлекеттік корпорацияда өңдеу ұзақтығы – 1 сағаттан аспайды.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу тәсілі – Мемлекеттік корпорацияда қолма қол;
2) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу процесінің ұзақтығы – 15 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу тәртібі:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш бланкісінің-қолхаттың жыртылмалы талонының негізінде онда көрсетілген мерзімде, жеке басын куәландыратын құжатты көрсетіп, Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне жүгінеді;
2-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері қолхаттағы штрих-кодты сканерлеу үшін көрсетілетін қызметті алушыдан штрих-коды бар қолхатты қабылдайды;
3-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері, көрсетілетін қызметті алушыға алғандығы туралы белгі қойғыза отырып, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
Көрсетілетін қызметті алушының кінәсінен мерзімінде берілмеген құжаттар бір ай ішінде Мемлекеттік корпорацияда сақталады.
12. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізді тәртібінің сипаттамасы.
1) көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы:
1-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушінің ЕЛ МД АЖ логин мен парольді (авторлау рәсімі) енгізуі;
1-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын ЕЛ МД АЖ-да логин және пароль арқылы тексеру;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұраныс салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны ЕЛ МД АЖ-да қалыптастыру;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы деректерін енгізуі;
4-рәсім – электрондық үкімет шлюзі арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрауды "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі - ЗТ МДБ) немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі - ЖТ МДБ) жіберу;
2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
5-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім – құжаттардың қағаз нысанда болуы туралы белгісі бөлігінде сұрау салу нысанын толтыру;
7-рәсім – сұрауды ЕЛ МД АЖ-да тіркеу және ЕЛ МД АЖ-да көрсетілетін қызметті өңдеу;
8-рәсім – көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының рұқсат беру шарттарына және талаптарына сәйкестігін тексеру;
9-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.

2) описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
процедура 1 – ввод услугополучателем пароля (процедура авторизации) на Портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер) и пароль;
процедура 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
процедура 5 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 6 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД ЕЛ и обработка запроса в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 7 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя условиям и требованиям выдачи разрешения;
процедура 8 – получение услугополучателем разрешения.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя, и диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугополучателя, приведены в приложениях 3,4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Справочник последовательности процедур (действий) работников
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугополучателя
Приложение 4
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 619
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов"

2) көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы:
1-рәсім – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Порталда көрсетілетін қызметті алушының парольді енгізуі (авторлау процесі);
1-шарт – логин (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы Порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
2-рәсім – Порталмен көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұраныс салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының сұрау нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып, нысанның құрылымы мен форматтық талаптарын ескеріп, оны толтыруы (деректерді енгізу);
4-рәсім – сұрауды куәлландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
5-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған (енгізілген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
6-рәсім – ЕЛ МД АЖ-да электронды құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) тіркеу және ЕЛ МД АЖ-да сұрауды өңдеу;
7-рәсім – көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсатберу шартарына және талаптарына сәйкестігін тексеру.
8-рәсім - көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы, және көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламентке 3, 4-қосымшаларда берілген.
"Экспорттық бақылауға
жататын өнімнің транзитіне
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Қызметкерлер рәсімдерінің (іс-қимылдарының ) бірізділік анықтамасы
"Экспорттық бақылауға
жататын өнімнің транзитіне
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Экспорттық бақылауға
жататын өнімнің транзитіне
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Экспорттық бақылауға
жататын өнімнің транзитіне
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 619 бұйрығына
4-қосымша
"Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 18.03.2019 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представленных услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11636) (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения:
специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее - Управление);
руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
главный эксперт или эксперт Управления проверяет пакет представленных документов в соответствии с пунктом 9 Стандарта:
в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 2 рабочих дней рабочего дня со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 18.03.2019 № 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау . Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтер нәтижесін беру оның ішінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық түрде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – уларды өндіру, қайта өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс - қимылды) бастауға негіздеме "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласында көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 11636 болып тіркелген) "Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағымен көзделген көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды алу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) лицензия және (немесе) лицензияның қосымшаларын беру, көрсетілетін қызмет алушы заңды тұлға қайта құрылу және бөлу нысанында қайта ұйымдастырылған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезде:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) ұсынған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін қарайды:
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 2 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;

в случае если услугополучателем представлен полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, главный эксперт (эксперт) Управления в срок не более 2 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, направляет запрос в соответствующие государственные органы для получения согласования, в случае не предоставления ответа согласующими государственными органами в срок, статус заявления изменяется на "приостановлено" до получения ответа, в соответствии с частью второй пункта 3 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
главный эксперт (эксперт) Управления, в срок 2 рабочих дня рассматривает документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, на их соответствие условиям выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
руководитель Управления услугодателя в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги;
2) при выдаче переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии:
специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателяи направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее - Управление);
руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
главный эксперт (эксперт) в случае:
если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 1 рабочего дня рабочего дня со дня получения представленных документов услугодателю, главный эксперт (эксперт) Управления оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
если услугополучателем представлен полный пакет документов, главный эксперт (эксперт) Управления в срок 1 рабочего дня рассматривает документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, на их соответствие условиям переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
руководитель Управления услугодателя в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги.

көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған құжаттарды алған күннен бастап 2 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді, тиісті мемлекеттік органдардың уақытында жауап бермеген жағдайда өтініштің мәртебесі жауап берілгенге дейін "тоқтатыла тұруға" ауыстырылады, Қазақстан Республикасы 2014 жылғы 16 мамырдағы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңының 25-бабының 3 тармағының екінші бөліміне сәйкес;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 2 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын лицензия және (немесе) лицензияның қосымшаларын беру, көрсетілетін қызмет алушы заңды тұлға қайта құрылу және бөлу нысанында қайта ұйымдастырылған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) ұсынған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін қарайды:
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 1 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған құжаттарды алған күннен бастап 1 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 1 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын лицензия және (немесе) лицензияның қосымшаларын беру шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды.

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 18.03.2019 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представленных услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11636).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
2) руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
3) главный эксперт (эксперт) Управления, в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, при выдаче при выдаче лицензии на Экспорт драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы и экспорт минерального сырья в срок не более 1 рабочего дня оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
при выдаче лицензии на импорт ядовитых веществ, не являющихся прекурсорами наркотических средств и психотропных веществ и выдаче лицензии на экспорт (импорт) специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, или шифровальных (криптографических) средств в срок не более 2 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в случае если услугополучателем представлен полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, главный эксперт (эксперт) Управления в срок не более 2 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, направляет запрос в соответствующие государственные органы для получения согласования;

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 18.03.2019 № 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру оның ішінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық түрде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жекелеген тауарлар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс - қимылды) бастауға негіздеме "Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11636 болып тіркелген) "Жекелеген тауарлар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен көзделген көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды алу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
2) Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
3) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын экспорттау және минералды шикізатты экспорттау үшін лицензия беру кезінде Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған құжаттарды алған күннен бастап 1 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
есірткі және психотроптық заттардың прекурсорлары болып табылмайтын улы заттарды импорттау үшін және ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды немесе шифрлау (криптографиялық) құралдарын экспорттау (импорттау) үшін лицензия беру кезінде Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған құжаттарды алған күннен бастап 2 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап ресімдейді;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған құжаттарды алған күннен бастап 2 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде, жекелеген тауарлар түрлерін экспорттау үшін лицензия беру кезінде 1 жұмыс күн мерзімде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау жібереді;

4) главный эксперт (эксперт) Управления, при выдаче лицензии на Экспорт драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы и выдаче лицензии на экспорт минерального сырья в срок 1 рабочего дня (при этом день регистрации не входит в срок оказания государственной услуги) рассматривает документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, на его соответствие условиям выдачи лицензии, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
при выдаче лицензии на импорт ядовитых веществ, не являющихся прекурсорами наркотических средств и психотропных веществ в срок 2 рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, на его соответствие условиям выдачи лицензии, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
при выдаче лицензии на экспорт (импорт) специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий, или шифровальных (криптографических) средств – 7 (девять) рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, на его соответствие условиям выдачи лицензии, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
5) руководитель Управления в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
6) руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация представленного заявления услугополучателя, необходимого для оказания государственной услуги, специалистом канцелярии услугодателя на портале и направление его руководителю Управления;
2) назначение задачи руководителем Управления главному эксперту (эксперту) Управления;
3) оформление главным экспертом (экспертом) Управления лицензии и (или) приложения к лицензии и направление его на подписание руководителю услугодателя;
4) выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров услугополучателю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процедуре оказания государственной услуги:

4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын экспорттау және минералды шикізатты экспорттау үшін лицензия беру кезінде 1 жұмыс күн мерзімінде (өтінішті тіркеу мемлекетік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді) көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарын лицензия беру шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
есірткі және психотроптық заттардың прекурсорлары болып табылмайтын улы заттарды импорттау үшін лицензия беру кезінде 2 жұмыс күн мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын лицензия беру шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды немесе шифрлау (криптографиялық) құралдарын экспорттау (импорттау) үшін лицензия беру кезінде 7 жұмыс күн мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын лицензия беру шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
5) Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимыл) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимыл) орындауды бастау үшін негіздеме болады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін ұсынған қажетті өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының порталда тіркеуі және оны Басқарма басшысына жіберу;
2) Басқарманың бас сарапшысына (сарапшысына) Басқарма басшысының тапсырма тағайындауы;
3) Басқарманың бас сарапшысының (сарапшысының) лицензияны және (немесе) лицензияның қосымшаларын ресімдеуі және оны қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тапсыруы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензияны беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 18.03.2019 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформленная лицензия на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представленных услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11636) (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1) при выдаче лицензии, переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения:
специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
главный эксперт (эксперт) Управления проверяет пакет представленных документов в соответствии с пунктом 9 Стандарта:
в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 2 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в случае если услугополучателем представлен полный пакет документов, необходимые для оказания государственной услуги, главный эксперт (эксперт) Управления в срок не более 2 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, направляет запрос в соответствующие государственные органы для получения согласования;
главный эксперт (эксперт) Управления, в срок 27 рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, на его соответствие условиям выдачи лицензии, переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
руководитель Управления услугодателя в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги;

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 18.03.2019 № 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық түрде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – экспорттық бақылауға жататын өнімді экспорттауға және импорттауға лицензия, қайта ресімделген лицензия немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс - қимылды) бастауға негіздеме "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласында көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 11636 болып тіркелген) "Экспорттық бақылауға жататын өнімді экспорттауға және импорттауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағымен көзделген көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды алу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) лицензияны беру, көрсетілетін қызмет алушы заңды тұлға қайта құрылу және бөлу нысанында қайта ұйымдастырылған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) ұсынған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін қарайды:
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 2 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған құжаттарды алған күннен бастап 2 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 27 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын лицензияны беру, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды;

2) при выдаче переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии:
специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
руководитель Управления (при его наличии на рабочем месте) в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 1 рабочего дня получения представленных документов услугодателю, главный эксперт (эксперт) Управления оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в случае если услугополучателем представлен полный пакет документов, необходимые для оказания государственной услуги, главный эксперт (эксперт) Управления в срок не более 1 рабочего дня со дня получения представленных документов услугодателю, направляет запрос в соответствующие государственные органы для получения согласования;
главный эксперт (эксперт) Управления, в срок 1 рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, на его соответствие условиям переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
руководитель Управления услугодателя в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация представленного заявления услугополучателя, необходимого для оказания государственной услуги, специалистом канцелярии услугодателя на портале и направление его руководителю Управления;
2) назначение задачи руководителем Управления главному эксперту (эксперту) Управления;
3) оформление главным экспертом (экспертом) Управления лицензия, переоформление лицензии на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю и передача его для подписания руководителю услугодателя;
4) выдача лицензия, переоформление лицензии на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю услугополучателю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) ұсынған құжаттарды Стандарттың 9 тармағына сәйкестігін қарайды:
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 1 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған құжаттарды алған күннен бастап 1 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 1 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимыл) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимыл) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін ұсынған қажетті өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының порталда тіркеуі және оны Басқарма басшысына жіберу
2) Басқарманың бас сарапшысына (сарапшысына) Басқарма басшысының тапсырма тағайындауы;
3) Басқарманың бас сарапшысының (сарапшы) экспорттық бақылауға жататын өнімді экспорттауға және импорттауға лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеуі және оны қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тапсыруы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға экспорттық бақылауға жататын өнімді экспорттауға және импорттауға лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя, и диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугополучателя, приведены в приложениях 2, 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и
импорт продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Описание последовательности процедур (действий) работников
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и
импорт продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и
импорт продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугополучателя
Приложение 7
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 619
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 18.03.2019 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представленных услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11636).

Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы және көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламентке 2, 3-қосымшаларда келтірілген.
"Экспорттық бақылауға
жататын өнімді экспорттауға
және импорттауға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Қызметкерлер рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділік анықтамасы
"Экспорттық бақылауға
жататын өнімді экспорттауға
және импорттауға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Экспорттық бақылауға
жататын өнімді экспорттауға
және импорттауға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 619 бұйрығына
7-қосымша
"Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 18.03.2019 № 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электронды үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық түрде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс - қимылды) бастауға негіздеме "Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11636 болып тіркелген) "Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен көзделген көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды алу болып табылады.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя, и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
2) руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
3) главный эксперт (эксперт) Управления, в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 3 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) главный эксперт (эксперт) Управления, в срок 6 рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, на его соответствие условиям выдачи разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
5) руководитель Управления в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
6) руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация представленного заявления услугополучателя, необходимого для оказания государственной услуги, специалистом канцелярии услугодателя на портале и направление его руководителю Управления;
2) назначение задачи руководителем Управления главному эксперту (эксперту) Управления;
3) оформление главным экспертом (экспертом) Управления разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан и направление его для подписания руководителю услугодателя;
4) выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процедуре оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель Управления;
4) главный эксперт (эксперт).

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
2) Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
3) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 3 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 6 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарын өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
5) Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимыл) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимыл) орындауды бастау үшін негіздеме болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін ұсынған қажетті өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің маманымен тіркеу және оны Басқарма басшысына жіберу;
2) Басқарманың бас сарапшысына (сарапшысына) Басқарма басшысының тапсырма тағайындауы;
3) Басқарманың бас сарапшысының (сарапшысының) өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беруді ресімдеуі және оны қол қою үшін қызмет берушіге тапсыруы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) Басқарма басшысы;
4) бас сарапшысы (сарапшы).

2) описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
процедура 1 – ввод услугополучателем пароля (процедура авторизации) на Портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер) и пароль;
процедура 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
процедура 5 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 6 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД ЕЛ и обработка запроса в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 7 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя условиям и требованиям выдачи разрешения;
процедура 8 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя, и диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугополучателя, приведены в приложениях 2, 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на переработку
продукции вне территории
Республики Казахстан"
Описание последовательности процедур (действий) работников
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на переработку
продукции вне территории
Республики Казахстан"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на
переработку продукции вне
территории Республики Казахстан"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугополучателя
Приложение 8
к приказу исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 619
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю"

2) көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасау тәртібінің және рәсімдері (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
1-рәсім – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Порталда көрсетілетін қызметті алушының парольді енгізуі (авторлау процесі);
1-шарт – логин (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі) және пароль арқылы Порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
2-рәсім – Порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық нысанда бекіте отырып, нысанның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып оны толтыруы (деректерді енгізу);
4-рәсім – сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
5-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған (енгізілген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
6-рәсім – ЕЛ МД АЖ-да электронды құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) тіркеу және ЕЛ МД АЖ-да сұрауды өңдеу;
7-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының рұқсат беру шарттарына және біліктіліктеріне сәйкестігін тексеру.
8-рәсім - көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы және көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламентке 2, 3-қосымшаларда келтірілген.
"Өнімді Қазақстан
Республикасының аумағынан
тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Қызметкерлер рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділік анықтамасы
"Өнімді Қазақстан
Республикасының аумағынан
тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуге тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Өнімді Қазақстан
Республикасының аумағынан
тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 619 бұйрығына
8-қосымша
"Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 18.03.2019 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация" (далее – Государственная корпорация), веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – Портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная / бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представленных услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11636).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
2) руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
3) главный эксперт (эксперт) Управления, в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимые для оказания государственной услуги, в срок не более 3 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в случае если услугополучателем представлен полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, главный эксперт (эксперт) Управления в срок не более 3 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, направляет запрос в соответствующие государственные органы для получения согласования;

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 18.03.2019 № 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық / қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс - қимылды) бастауға негіздеме "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласында көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 11636 болып тіркелген) "Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен көзделген көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды алу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
2) Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
3) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 3 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған құжаттарды алған күннен бастап 3 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде келісім алу үшін тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді;

4) главный эксперт (эксперт) Управления, в срок 26 рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, на их соответствие условиям выдачи разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
5) руководитель Управления в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
6) руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведены в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему Регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю".
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) описание порядка обращения в Государственную корпорацию:
процедура 1 - ввод работником Государственной корпорации в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг (далее - ИС мониторинга оказания государственных услуг) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
процедура 2 - идентификация работником Государственной корпорации личности лица, подписавшего заявление;
процедура 3 - выбор работником Государственной корпорации услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя;
процедура 4 - направление работником Государственной корпорации запроса через шлюз электронного правительства (далее - ШЭП) в государственную базу данных "Юридические лица" (далее - ГБД ЮЛ) или государственную базу данных "Физические лица" (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 1 - проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 6 - работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
условие 2 - правильность заполнения заявления и полнота представленного пакета документов в соответствии с перечнем в ИС мониторинга оказания государственных услуг;
процедура 7 - выдача работником Государственной корпорации расписки об отказе в приеме документов в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов;
процедура 8 - внесение работником Государственной корпорации списка предоставленных услугополучателем документов в ИС мониторинга оказания государственных услуг, сканирование документов, прикрепление их к форме запроса и, на основании письменного согласия услугополучателя, заверение запроса услугополучателя, а также оригиналов (копий) документов в форме электронных документов своей электронной цифровой подписью (далее -ЭЦП), выданной ему для использования в служебных целях;
процедура 9 - выдача работником Государственной корпорации расписки с штрих-кодом, присвоенным ИС мониторинга оказания государственных услуг, о приеме соответствующих документов от услугополучателя;
процедура 10 - направление работником Государственной корпорации пакета документов услугодателю в форме электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП, выданной ему для использования в служебных целях, через ШЭП в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее - ИС ГБД ЕЛ) для рассмотрения их на предмет соответствия условиям и требованиям выдачи гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя), а также направления результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию;
перечень документов и информация, которые необходимы услугодателю для оказания государственной услуги, определены пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю";
процедура 11 - выдача работником Государственной корпорации результата оказания государственной услуги услугополучателю в срок, указанный в расписке на получение;

4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 26 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарын экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
5) Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы "Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) өзара іс-қимылының блок-схемасында берілген.
4-тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасау тәртібінің, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығының сипаттамасы:
1) Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасау тәртібінің сипаттамасы:
1-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің АЖ) логин мен парольді (авторландыру процесі) енгізеді;
2-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішке қол қойған тұлғаның жеке басын сәйкестендіреді;
3-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрауды "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі - ЖТ МДБ) немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі - ЗТ МДБ) жіберуі;
1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДБ-да бар болуын тексеру;
5-рәсім – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДБ-да жоқ болуына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
2-шарт – өтініштің дұрыс толтырылуы және Мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің АЖ тізбесіне сәйкес ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығы;
7-рәсім – көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкерінің құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беруі.
8-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің АЖ-ға көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың тізімін енгізуі, құжаттардың көшірмесін түсіруі, оларды сұрау нысанына бекітуі және көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімі негізінде көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын, сондай-ақ құжаттардың тұпнұсқаларын (көшірмелерін) өзіне қызметтік мақсатта пайдалану үшін берілген электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландыруы;
9-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан тиісті құжаттарды қабылданғаны туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің АЖ берген штрих-коды бар қолхатты беруі;
10-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттар топтамасын "Е-лицензиялау" Мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ЕЛ МД АЖ) ЭҮШ арқылы өзіне қызметтік мақсатта пайдалану үшін ЭЦҚ куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері нысанында Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру шарттарына және талаптарына сәйкестігін қарастыру, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін жолдау үшін жібереді;
мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушіге қажетті құжаттар мен ақпараттардың тізбесі "Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен айқындалған.
11-рәсім - Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алуға арналған қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруі;

Сноска. Приложение 9 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 18.03.2019 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная / бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представленных услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11636).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
2) руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
3) главный эксперт (эксперт) Управления, в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 2 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;

Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 18.03.2019 № 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация), "электронды үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық / қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – кепілдік міндеттеме (түпкілікті пайдаланушының сертификаты).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электронды және (немесе) қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс - қимылды) бастауға негіздеме "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласында көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 11636 болып тіркелген) "Кепілдік міндеттеме (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен көзделген көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды алу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
2) Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
3) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 2 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;

4) главный эксперт (эксперт) Управления, в срок 4 рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, на его соответствие условиям выдачи гарантийного обязательства (сертификат конечного пользователя), подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
5) руководитель Управления в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
6) руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация представленного заявления услугополучателя, необходимого для оказания государственной услуги, специалистом канцелярии услугодателя на портале и направление его руководителю Управления;
2) назначение задачи руководителем Управления главному эксперту (эксперту) Управления;
3) оформление главным экспертом (экспертом) Управления гарантийного обязательства (сертификат конечного пользователя) и направление его на подписание руководителю услугодателя;
4) выдача гарантийного обязательства (сертификат конечного пользователя).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процедуре оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель Управления;
4) главный эксперт (эксперт).
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
2) руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
3) главный эксперт (эксперт) Управления, в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 2 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) главный эксперт (эксперт) Управления, в срок 4 рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, на его соответствие условиям выдачи гарантийного обязательства (сертификат конечного пользователя), подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;

4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 4 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын кепілдік міндеттеме (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
5) Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимыл) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимыл) орындауды бастау үшін негіздеме болады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін ұсынған қажетті өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының порталда тіркеуі және оны Басқарма басшысына жіберу;
2) Басқарманың бас сарапшысына (сарапшысына) Басқарма басшысының тапсырма тағайындауы;
3) Басқарманың бас сарапшысының (сарапшы) кепілдік міндеттемені (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) ресімдеуі және оны қол қою үшін қызмет берушіге тапсыруы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға кепілдік міндеттемені (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) Басқарма басшысы;
4) бас сарапшысы (сарапшы).
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілері арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
2) Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
3) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 2 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
4) Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 4 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын кепілдік міндеттеме (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;

5) руководитель Управления в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
6) руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведены в блок-схеме взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя согласно приложению 1 к настоящему Регламенту государственной услуги "Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)".
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) описание порядка обращения в Государственную корпорацию:
процедура 1 - ввод работником Государственной корпорации в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг (далее - ИС мониторинга оказания государственных услуг) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
процедура 2 - идентификация работником Государственной корпорации личности лица, подписавшего заявление;
процедура 3 - выбор работником Государственной корпорации услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя;
процедура 4 - направление работником Государственной корпорации запроса через шлюз электронного правительства (далее - ШЭП) в государственную базу данных "Юридические лица" (далее - ГБД ЮЛ) или государственную базу данных "Физические лица" (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 1 - проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 6 - работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
условие 2 - правильность заполнения заявления и полнота представленного пакета документов в соответствии с перечнем в ИС мониторинга оказания государственных услуг;
процедура 7 - выдача работником Государственной корпорации расписки об отказе в приеме документов в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов;
процедура 8 - внесение работником Государственной корпорации списка предоставленных услугополучателем документов в ИС мониторинга оказания государственных услуг, сканирование документов, прикрепление их к форме запроса и, на основании письменного согласия услугополучателя, заверение запроса услугополучателя, а также оригиналов (копий) документов в форме электронных документов своей электронной цифровой подписью (далее -ЭЦП), выданной ему для использования в служебных целях;
процедура 9 - выдача работником Государственной корпорации расписки с штрих-кодом, присвоенным ИС мониторинга оказания государственных услуг, о приеме соответствующих документов от услугополучателя;
процедура 10 - направление работником Государственной корпорации пакета документов услугодателю в форме электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП, выданной ему для использования в служебных целях, через ШЭП в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее - ИС ГБД ЕЛ) для рассмотрения их на предмет соответствия условиям и требованиям выдачи гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя), а также направления результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию;
перечень документов и информация, которые необходимы услугодателю для оказания государственной услуги, определены пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)";
процедура 11 - выдача работником Государственной корпорации результата оказания государственной услуги услугополучателю в срок, указанный в расписке на получение;

5) Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы "Кепілдік міндеттеме (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымшаға сәйкес қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) өзара іс-қимылының блок-схемасында берілген.
4-тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасау тәртібінің, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығының сипаттамасы:
1) Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасау тәртібінің сипаттамасы:
1-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің АЖ) логин мен парольді (авторлау процесі) енгізеді;
2-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішке қол қойған тұлғаның жеке басын сәйкестендіреді;
3-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі - ЖТ МДБ) немесе "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына (бұдан әрі - ЗТ МДБ) жіберуі;
1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДБ-да бар болуын тексеру;
5-рәсім – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДБ-да жоқ болуына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
2-шарт – өтініштің дұрыс толтырылуы және Мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің АЖ тізбесіне сәйкес ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығы;
7-рәсім – көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкерінің құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беруі.
8-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің АЖ-ға көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың тізімін енгізуі, құжаттардың көшірмесін түсіруі, оларды сұрау салу нысанына бекітуі және көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімі негізінде көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын, сондай-ақ құжаттардың тұпнұсқаларын (көшірмелерін) өзіне қызметтік мақсатта пайдалану үшін берілген электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландыруы;
9-рәсім – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан тиісті құжаттарды қабылданғаны туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің АЖ берген штрих-коды бар қолхатты беруі;
10-рәсім – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттар топтамасын "Е-лицензиялау" Мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ЕЛ МД АЖ) ЭҮШ арқылы өзіне қызметтік мақсатта пайдалану үшін ЭЦҚ куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері нысанында кепілдік міндеттемені (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру шарттарына және талаптарына сәйкестігін қарастыру, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін жолдау үшін жібереді;
мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушіге қажетті құжаттар мен ақпараттардың тізбесі "Кепілдік міндеттемені (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен айқындалған.
11-рәсім - Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алуға арналған қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруі;

Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 18.03.2019 № 138 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – заключение об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем представленных услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля"(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11636).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1) при выдаче заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю, за исключением заключений, подлежащих согласованию с государственными органами:
специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
главный эксперт (эксперт) Управления, в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 3 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
главный эксперт (эксперт) Управления, в срок 3 рабочих дней (за исключением заключений, подлежащих согласованию с государственными органами) рассматривает документы услугополучателя необходимые для оказания государственной услуги, на его соответствие условиям выдачи заключение об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
руководитель Управления в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги;

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 18.03.2019 № 138 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық түрде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс - қимылды) бастауға негіздеме "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласында көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 11636 болып тіркелген) "Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен көзделген көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды алу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) мемлекеттік органдармен келісу талап етпейтін қорытындыны қоспағанда тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру кезінде:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 3 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) 3 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды;

2) при выдаче заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю, подлежащих согласованию с государственными органами:
специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует на портале заявление услугополучателя и направляет их руководителю Управления экспортного контроля и лицензирования (далее – Управление);
руководитель Управления в течение 15 минут рассматривает заявление и направляет для исполнения главному эксперту (эксперту) Управления;
главный эксперт (эксперт) Управления, в случае если услугополучателем представлен не полный пакет документов, необходимых для оказания государственной услуги, в срок не более 3 рабочих дней со дня получения представленных документов услугодателю, оформляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
главный эксперт (эксперт) Управления, при рассмотрении заключений, подлежащих согласованию с государственными органами, в срок 11 рабочих дней рассматривает документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, на их соответствие условиям выдачи заключение об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на предварительное согласование руководителю Управления;
руководитель Управления в течение 15 минут согласовывает результат оказания государственной услуги;
руководитель услугодателя в течение 15 минут после согласования руководителя Управления подписывает результат оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация представленного заявления услугополучателя, необходимого для оказания государственной услуги, специалистом канцелярии услугодателя на портале и направление его руководителю Управления;
2) назначение задачи руководителем Управления главному эксперту (эксперту) Управления;
3) оформление главным экспертом (экспертом) Управления заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю и передача его для подписания руководителю услугодателя;
4) выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

2) мемлекеттік органдармен келісуді талап ететін тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру кезінде:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 минут ішінде порталда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және Экспорттық бақылау және лицензиялау басқармасының (бұдан әрі – Басқарма) басшысына жібереді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде өтнішті қарайды және Басқарманың бас сарапшысына (сарапшыға) орындау үшін жібереді;
көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған қажетті құжаттарды алған күннен бастап 3 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді;
Басқарманың бас сарапшысы (сарапшы) мемлекеттік органдармен келіскен жағдайда, 11 жұмыс күні мерзімінде көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру шартына сәйкестігін қарайды, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды және Басқарма басшысына алдын ала келісуге енгізеді;
Басқарма басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Басқарма басшысы келіскеннен кейін 15 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимыл) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимыл) орындауды бастау үшін негіздеме болады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін ұсынған қажетті өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының порталда тіркеуі және оны Басқарма басшысына жіберу;
2) Басқарманың бас сарапшысына (сарапшысына) Басқарма басшысының тапсырма тағайындауы;
3) Басқарманың бас сарапшысының (сарапшы) тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытындыны ресімдеуі және оны қол қою үшін қызмет берушіге тапсыруы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметтіберушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау