Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 563. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2015 года № 11636. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 457.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.09.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.07.2017 № 465 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
4) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) стандарт государственной услуги "Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)" согласно приложению 10 к настоящему приказу;

Өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласындағы көрсетілетін мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 шілдеде № 11636 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 457 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.09.2020 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзiрлеу, өндiру, сатып алу, өткiзу, сақтау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Тау-кен және химия өндiрiстерiн пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.07.2017 № 465 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Экспорттық бақылауға жататын өнiмнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Жекелеген тауарлар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Экспорттық бақылауға жататын өнімді экспорттауға және импорттауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Кепілдік міндеттемені (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

11) стандарт государственной услуги "Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю" согласно приложению 11 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.07.2017 № 465 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ Е. Досаев
11 июня 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 563
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству,
приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических
(за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением" (далее – государственная услуга).

11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.07.2017 № 465 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________________Е. Досаев
2015 жылғы 11 маусым
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 563 бұйрығына 1-қосымша
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов на портал:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии - 10 (десять) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии - 3 (три) рабочих дня;
3) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения - 10 (десять) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги - электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности - 22 месячных расчетных показателей (далее – МРП);

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі құжаттар топтамасы порталға тапсырылған сәттен бастап:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде - 10 (он) жұмыс күні;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 3 (үш) жұмыс күні;
3) көрсетілетін қызметті алушы бөліп шығару немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде - 10 (он) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету - электрондық түрде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшанының телнұсқасы не осы мемлекеттік қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізінде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым төленеді:
1) аталған қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезінде лицензиялық алым 22 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК) құрайды;

2) за переоформление лицензии - 10% от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
8. График работы портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Государственная услуга, оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения лицензии:
заявление для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения, подтверждающие оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к лицензии:
заявление для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление для юридического или физического лица согласно приложениям 4 и 5 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения, подтверждающего уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

2) лицензияны қайта ресімдегені үшін лицензиялық алым - лицензия беру кезіндегі ставканың 10 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Төлем "электрондық үкіметке" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш пен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) лицензия алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес өтініш берушінің ЭСҚ куәландырылған, электрондық құжат түріндегі заңды немесе жеке тұлға үшін өтініш;
ЭҮТШ арқылы төлем жүргізу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын мәліметтер;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
2) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес өтініш берушінің ЭСҚ куәландырылған, электрондық құжат түріндегі заңды немесе жеке тұлға үшін өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4 және 5-қосымшаларға сәйкес өтініш берушінің ЭСҚ куәландырылған, электрондық құжат түріндегі заңды немесе жеке тұлға үшін өтініш;
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым төлегенін растайтын мәліметтер;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмесі;
4) тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алуға мүмкіндік болмаған жағдайда, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, лицензияның телнұсқасын алу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, ЭҮТШ арқылы төленген туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) не представлены документы, предусмотренные пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги;
2) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
4) не внесен лицензионный сбор;
5) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
6) услугодателем получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии услугополучателя предъявляемым при лицензировании требованиям;
7) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
8) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Нур-Султан, проспект Кабанбай Батыра, 32/1.
Жалоба подается в письменной форме по почте, нарочно через канцелярии услугодателя или Министерства, либо через портал услугополучателя из "личного кабинета".
В жалобе услугополучателем указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе юридического лица указывается его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) осы стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың ұсынылмады;
2) көрсетілетін қызметті алушының лицензияны алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталғанда;
3) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
4) лицензиялық алым енгізілмеген;
5) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
6) лицензиар тиісті келісуші мемлекеттік органнан өтініш берушінің лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алған;
7) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
8) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы, қолма-қол көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңселсі арқылы немесе портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында, оның тегі, аты-жөні, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымда көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылу керек.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде, шағымды қабылдаған адамның тегі мен атын, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсеті отырып, тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы өтініш жасаған кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинет" өтініші туралы ақпаратқа қолжеткізуге болады, бұл ақпарат көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Заңды тұлғаның шағымында, оның атауы, пошта мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымда көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылу керек.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.miid.gov.kz;
2) услугодателя – www.comprom.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, приобретению,
реализации, хранению взрывчатых и
пиротехнических (за исключением
гражданских) веществ
и изделий с их применением"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ______________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
от ___________________________________________________________________________.
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица
(в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или
представительства иностранного юридического лица - в случае отсутствия бизнес-идентификационного
номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
______________________________________________________________________________.
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
Адрес юридического лица
_____________________________________________________________________________.
почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город, район, населенный
пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________________________.
Телефоны ____________________________________________________________________.
Факс ________________________________________________________________________.
Банковский счет _______________________________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
______________________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзгеде талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін орындардың мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда:
1) Министрліктің - www.mііd.gov.kz;
2) көрсетілетін қызметті берушінің - www.comprom.mііd.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сі болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда портал арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефоны: 1414, 8 800 080 7777.
"Жарылғыш және
пиротехникалық
(азаматтықты қоспағанда)
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу,
өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтініші
_________________________________________________________________.
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
________________________________________________________________.
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі)
Сізге лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны енгізуді сұраймын
___________________________________________________________.
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы көрсетілсін)
Заңды тұлғаның мекенжайы _____________________________________.
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _________________________________________.
Телефондары _______________________________________________.
Факс _______________________________________________________.
Банк шоты __________________________________________________.
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________.
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:

1) все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым
видом и (или) подвидом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
4) согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), электронная
цифровая подпись руководителя организации
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, приобретению,
реализации, хранению взрывчатых и
пиротехнических (за исключением
гражданских) веществ
и изделий с их применением"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________________.
(полное наименование услугодателя)
от __________________________________________________________________________.
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________________.
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
Адрес местожительства физического лица
____________________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________________.
Телефоны ______________________________________________________________.
Факс __________________________________________________________________.
Банковский счет ________________________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
______________________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и
(или) приложения к лицензии;

1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуг болатындығы;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
4) ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
___________________________
(ұйым басшысының қолы, тегі,
аты, әкесінің аты (болған
жағдайда) ұйым басшысының
электрондық цифрлық қолтаңба
"Жарылғыш және
пиротехникалық
(азаматтықты қоспағанда) заттар
мен олар қолданылып жасалған
бұйымдарды әзірлеу, өндіру,
сатып алу, өткізу, сақтау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға жеке тұлғаның өтініші
_________________________________________________________________.
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
________________________________________________________________.
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендңру нөмірі)
Сізге лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны енгізуді сұраймын
__________________________________________________.
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы көрсетілсін)
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы ____________________.
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы үй/ғимарат)
Электрондық пошта ________________________________________.
Телефондары _______________________________________________.
Факс _______________________________________________________.
Банк шоты __________________________________________________.
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
__________________________________________________________.
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуг болатындығы;

2) услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
4) согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), электронная
цифровая подпись
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, приобретению,
реализации, хранению взрывчатых и
пиротехнических (за исключением
гражданских) веществ
и изделий с их применением"
Форма
Сведения к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и перечню документов, подтверждающих соответствие им
1. Для подвида деятельности по разработке взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования, единой книжки взрывника:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________;
должность __________________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении _____________________________________;
специальность по образованию _________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании __________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом _____________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника __________________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ___________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, единую книжку взрывника, стаж работы не менее одного года по специальности, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________;
должность___________________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ___________________________;
стаж работы по специальности _________________________________________;
специальность по образованию _________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании __________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _____________________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника __________________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ___________;
номер и дата выдачи удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности _____________________;
наименование организации, выдавшей удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной
безопасности________________________________________________________;

2) көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
4) ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
___________________________
(ұйым басшысының қолы, тегі,
аты, әкесінің аты (болған
жағдайда) электрондық
цифрлық қолтаңба
"Жарылғыш және
пиротехникалық
(азаматтықты қоспағанда) заттар
мен олар қолданылып жасалған
бұйымдарды әзірлеу, өндіру,
сатып алу, өткізу, сақтау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер
1. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналардың болуы:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалының басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _____________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні ___________________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні ______;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы ____________________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні ______________;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы __________________;
2) тиісті техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған тиісті оқу ұйымында өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткен білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _____________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен қол қойылған күні
________________________________________________________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ______________________________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні _____________;
дипломды берген оқу орнының атауы ___________________________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні______________;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы__________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткені туралы куәліктің немесе хаттаманың нөмірі мен берілген күні ______________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткені туралы куәлікті немесе хаттаманы берген ұйымның атауы __________________;

3) производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании, огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной безопасности и включающей:
специализированное производственное здание ___________________________;
специально оборудованный склад ______________________________________;
служебное помещение для размещения работающего персонала _____________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) ____________;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании
___________________________________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор
___________________________________________________________________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах
_________________________________________________________________________;
4) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
_________________________________________________________________________;
5) договора на охрану производственно-технической базы с использованием огнестрельного оружия, заключенного с субъектом охранной деятельности:
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы
_________________________________________________________________________;
наименование и БИН субъекта охранной деятельности, с которым заключен договор (для частной охранной организации номер лицензии и дата выдачи)_____________________________________________________________.
2. Для подвида деятельности по производству взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования, единой книжки взрывника:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________;
должность___________________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении _____________________________________;
специальность по образованию _________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании___________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом_____________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника __________________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника___________;

3) меншік құқығындағы немесе өзге заңды негіздегі қоршалған, оқшауланған қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан, өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін және:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты ________________________________;
арнайы жабдықталған қойманы ________________________________________;
жұмысшы персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды қамтитын өндірістік-техникалық базасы __________________________________________;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері)_______________;
егер өзге заңды негізде болатын жағдайда, шарттың нөмірі мен шартқа қол қойылған күні _______________________________________________________;
шарт жасалған ұйымның атауы ________________________________________;
қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден қашықтығы туралы ақпарат, метрде _____________________________________;
4) ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың тәжірибелік үлгісін әзірлеу жөніндегі жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулық:
ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың тәжірибелік үлгісін әзірлеу жөніндегі жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтың бар екені туралы ақпарат _________________________________;
5) күзет қызметі субъектісімен жасалған, атыс қаруын қолдана отырып өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарт:
өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарттың нөмірі мен қол қою күні________________________________________________________________;
шарт жасалған күзет қызметі субъектісінің атауы және БСН (жеке күзет ұйымы үшін лицензия нөмірі және берілген күні).
2. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өндіру жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналардың болуы:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалының басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _____________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні ___________________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні ______;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы ____________________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні ______________;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы __________________;

2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, единую книжку взрывника, стаж работы не менее одного года по специальности, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности, обеспечивающих:
эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования, механизмов, приспособлений, оснастки, транспорта, контрольно-измерительных приборов и автоматики;
контроль за безопасностью труда, выполнением технологического регламента, охрану периметра и окружающей среды; метрологическое обеспечение, входной контроль и качество готовой продукции:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________;
должность___________________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении___________________________;
стаж работы по специальности по образованию___________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании__________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _____________________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника __________________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ___________;
номер и дата выдачи удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверки знаний правил промышленной безопасности
____________________________________________________________________;
наименование организации, выдавшей удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности
________________________________________________________________________;
номер и дата подписания приказов о создании служб и (или) назначении ответственных лиц
________________________________________________________________________;
3) утвержденных руководителем организации регламента технологического процесса на изготовление взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и инструкции по безопасному производству работ:
информация о наличии утвержденных руководителем организации регламента технологического процесса на изготовление взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и инструкции по безопасному производству работ
________________________________________________________________________
4) производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной безопасности и включающей:
специализированное производственное здание ___________________________;
специально оборудованный склад ______________________________________;
служебное помещение для размещения работающего персонала _____________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) ____________;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании
____________________________________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор ___________________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах
____________________________________________________________________;

2) тиісті техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған тиісті оқу ұйымында өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткен:
жабдықтарды, тетіктерді, құрылғыларды, жарақтарды, көлікті, бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматиканы пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
еңбек қауіпсіздігін, технологиялық регламенттің орындалуын, периметр мен қоршаған ортаның қорғалуын бақылауды;
метрологиялық қамтамасыз етуді, кіру бақылауы мен дайын өнім сапасын қамтамасыз ететін білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _____________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен қол қойылған күні
________________________________________________________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ______________________________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні _____________;
дипломды берген оқу орнының атауы ___________________________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні ______________;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы _________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткені туралы куәліктің немесе хаттаманың нөмірі мен берілген күні ______________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткені туралы куәлікті немесе хаттаманы берген ұйымның атауы __________________;
қызметтерді құру және (немесе) жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтардың нөмірі мен қол қойылған күні _____________________________;
3) ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттарды дайындауға арналған технологиялық процестің регламенті мен жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулық:
ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттарды дайындауға арналған технологиялық процестің регламенті мен жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтың бар екені туралы ақпарат
______________________________________________________;
4) меншік құқығындағы немесе өзге заңды негіздегі қоршалған, оқшауланған қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан, өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін және:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты;
арнайы жабдықталған қойманы ________________________________________;
жұмысшы персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды қамтитын
___________________________________________________________;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) ______________;
егер өзге заңды негізде болған жағдайда, шарттың нөмірі мен қол қойылған күні
________________________________________________________________;
шарт жасалған ұйымның атауы ________________________________________;
қоршаудың, оқшалаудың болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден қашықтығы туралы ақпарат, метрде _____________________________________;

3) специально оборудованного склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением, находящегося на праве собственности, огороженного, изолированного, расположенного на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающего требованиям промышленной безопасности:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) ____________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах
_____________________________________________________________________;
4) договора на охрану специально оборудованного склада с использованием огнестрельного оружия, заключенного с субъектом охранной деятельности:
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы
______________________________________________________________________;
наименование и БИН субъекта охранной деятельности, с которым заключен договор (для частной охранной организации номер лицензии и дата выдачи)
______________________________________________________________________.
4. Для подвида деятельности по приобретению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для собственных производственных нужд наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования, единой книжки взрывника (для хозяйствующих субъектов, приобретающих пиротехнические (за исключением гражданских) вещества и изделия с их применением для собственных производственных нужд, представление сведений по данному пункту требуется):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________;
должность __________________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении _____________________________________;
специальность по образованию _________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании __________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом _____________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника __________________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ___________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, единую книжку взрывника, стаж работы не менее одного года по специальности, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности (для хозяйствующих субъектов, приобретающих пиротехнические (за исключением гражданских) вещества и изделия с их применением для собственных производственных нужд, представление сведений о наличии единой книжки взрывника у квалифицированных специалистов по данному пункту не требуется):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________;
должность __________________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ___________________________;
стаж работы по специальности _________________________________________;
специальность по образованию _________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании __________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _____________________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника __________________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ___________;
номер и дата выдачи удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности
____________________________________________________________________;
наименование организации, выдавшей удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности
_______________________________________________________________________;

3) меншік құқығындағы қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделгендей тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан, өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттарды және олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойма:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері)_______________;
қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден қашықтығы туралы ақпарат, метрде _____________________________________;
4) күзет қызметі субъектісімен жасалған, атыс қаруын қолдана отырып, арнайы жабдықталған қойманы күзетуге арналған шарт:
өндірістік-техникалық базаны күзету туралы шарттың нөмірі мен қол қойылған күні________________________________________________________________;
шарт жасалған күзет қызметі субъектісінің атауы және БСН (жеке күзет ұйымы үшін лицензия нөмірі және берілген күні)________________________________.
4. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды меншікті өндірістік қажеттіліктер үшін сатып алу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналардың болуы:
1) заңды тұлға басшысының немесе оның орынбасарының, оның ішінде оның филиалы басшысының немесе оның орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрімен айналысатын жеке тұлғаның жоғары техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы (пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттарды және олар қолданылып жасалған бұйымдарды меншікті өндірістік қажеттіліктері үшін сатып алатын шаруашылық субъектілері үшін осы тармақ бойынша мынадай мәліметтер ұсыну талап етіледі):
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _____________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні ___________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ______________________________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні _____;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы ____________________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні ______________;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы __________________;
2) тиісті техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған тиісті оқу ұйымында өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткен білікті мамандар (пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттарды және олар қолданылып жасалған бұйымдарды меншікті өндірістік қажеттіліктері үшін алатын шаруашылық субъектілер үшін осы тармақ бойынша мәліметтер ұсыну қажет етілмейді):
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _____________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні ___________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ______________________________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні _____________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы ____________________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні ______________;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы __________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткен туралы куәліктің немесе хаттаманың нөмірі мен берілген күні
________________________________________________________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткен туралы куәлікті немесе хаттаманы берген ұйымның атауы __________________;

3) специально оборудованного склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением, находящегося на праве собственности или ином законном основании, огороженного, изолированного, расположенного на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающего требованиям промышленной безопасности: кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение)
_________________________________________________________________________;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании
_________________________________________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор _______________________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах
________________________________________________________________________;
4) договора на охрану специально оборудованного склада с использованием огнестрельного оружия, заключенного с субъектом охранной деятельности:
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы
_______________________________________________________________________;
наименование и БИН субъекта охранной деятельности, с которым заключен договор (для частной охранной организации номер лицензии и дата выдачи)
________________________________________________________________________.
5. Для подвида деятельности по хранению взрывчатых и пиротехнических
(за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением:
1) место хранения взрывчатых материалов (адрес нахождения) на праве собственности или ином законном основании, отвечающей требованиям промышленной безопасности:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) ____________;
номер договора и дата подписания договора, в случае аренды _______________;
наименование организации, с которой заключен договор ___________________;
2) договора на охрану с использованием огнестрельного оружия между владельцем склада и субъектом охранной деятельности: номер и дата подписания договора на охрану склада взрывчатых материалов
____________________________________________________________________;
серия, номер, дата выдачи лицензии на субъект охранной деятельности ______;
3) наименование и БИН юридического лица.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, приобретению,
реализации, хранению взрывчатых и
пиротехнических (за исключением
гражданских) веществ
и изделий с их применением"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________.
(полное наименование услугодателя)
от _____________________________________________________________________________.
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер
филиала или представительства иностранного юридического лица - в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии №____
от _________ 20___ года, выданную (ое) (ых)
_______________________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение (я) к лицензии)
на осуществление _______________________________________________________________.
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
по следующему (им) основанию (ям)
(укажите в соответствующей ячейке Х):

3) меншік құқығындағы немесе өзге заңды негіздегі қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделгендей тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан, өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттарды және олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойма:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) ______________;
егер өзге заңды негізде болған жағдайда, шарттың нөмірі мен қол қойылған күні
________________________________________________________________;
шарт жасалған ұйымның атауы ________________________________________;
қоршаудың, оқшалаудың болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден қашықтығы туралы ақпарат, метрде _____________________________________;
4) күзет қызметі субъектісімен жасалған, атыс қаруын қолдана отырып, арнайы жабдықталған қойманы күзетуге арналған шарт:
өндірістік-техникалық базаны күзету туралы шарттың нөмірі мен қол қойылған күні
________________________________________________________________;
шарт жасалған, күзет қызметі субъектісінің атауы және БСН
(жеке күзет ұйымы үшін лицензия нөмірі және берілген күні) _____________________.
5. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды меншікті өндірістік қажеттіліктер үшін сақтау жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналардың болуы:
1) өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі жарылғыш материалдарды сақтау орны (орналасқан жері):
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) ______________;
жалға алған жағдайда шарттың нөмірі және шартқа қол қою күні________________________________________________________________;
шарт жасалған ұйымның атауы ________________________________________;
2) қойма иесі мен күзет қызметі субъектісі арасында жасалған, атыс қаруын қолдана отырып күзетуге арналған шарт:
жарылғыш материалдардың қоймасын күзетуге арналған шарттың нөмірі және қол қойылған күні ____________________________________________________;
күзет қызметі субъектісіне арналған лицензияның сериясы, нөмірі, берілген күні________________________________________________________________;
3) заңды тұлғаның атауы және БСН.
"Жарылғыш және
пиротехникалық
(азаматтықты қоспағанда) заттар
мен олар қолданылып жасалған
бұйымдарды әзірлеу, өндіру,
сатып алу, өткізу, сақтау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтініші
____________________________________________________________________.
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
____________________________________________________________________.
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі)
_______________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы)
20___ жылғы __________ № ____________, ______________________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды)
берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны мынадай негіз (дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) реорганизация юридического лица-услугополучателя в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ____________________________________________________________;
преобразования ______________________________________________________;
присоединения ______________________________________________________;
выделения __________________________________________________________;
разделения __________________________________________________________;
2) изменение наименования юридического лица-услугополучателя ___________;
3) изменение места нахождения юридического лица-услугополучателя ________;
4) отчуждение услугополучателем лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ___________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов ____________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_______________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности ______________________;
8) изменение наименования подвида деятельности ___________________.
Адрес юридического лица ________________________________________
(страна - для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ______________________________________________.
Телефоны ______________________________________________________.
Факс __________________________________________________________.
Банковский счет ________________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)_________
____________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:

1) заңды тұлға-көрсетілетін қызметті алушы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ______________________________________________________________;
қайта құру __________________________________________________________;
қосылу _____________________________________________________________;
бөліп шығару ________________________________________________________;
бөліну ________________________________ жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға- көрсетілетін қызметті алушы атауының өзгеруі
____________________________________________________________________;
3) заңды тұлға- көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жерінің өзгеруі
____________________________________________________________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ________________________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _____________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда _________________________________________________;
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі _______________________________;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________ (заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта __________________________________________________.
Телефондары ________________________________________________________.
Факс _______________________________________________________________.
Банк шоты _______________________________________________________.
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
____________________________________________________________________.
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:

1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
4) согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
__________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), электронная
цифровая подпись руководителя организации
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, приобретению,
реализации, хранению взрывчатых и
пиротехнических (за исключением
гражданских) веществ
и изделий с их применением"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________.
(полное наименование услугодателя)
от _______________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии №_______
от _________ 20___ года, выданную (ое) (ых) ________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение (я) к лицензии)
на осуществление _______________________________________________________.
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
по следующему (им) основанию (ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического
лица-услугополучателя _______________________________________________;
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-услугополучателя, изменение его наименования _____________________;
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-услугополучателя, изменение его юридического адреса __________________;

1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
4) ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
___________________________
(ұйым басшысының қолы, тегі,
аты, әкесінің аты (болған
жағдайда) ұйым басшысының
электрондық цифрлық қолтаңба
"Жарылғыш және
пиротехникалық
(азаматтықты қоспағанда) заттар
мен олар қолданылып жасалған
бұйымдарды әзірлеу, өндіру,
сатып алу, өткізу, сақтау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтініші
____________________________________________________________________.
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
____________________________________________________________________.
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық атауы)
20___ жылғы __________ № ____________, ______________________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды)
берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны мынадай негіз (дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) заңды тұлға-көрсетілетін қызметті алушы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ______________________________________________________________;
қайта құру __________________________________________________________;
қосылу _____________________________________________________________;
бөліп шығару ________________________________________________________;
бөліну ________________________________ жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға- көрсетілетін қызметті алушы атауының өзгеруі
__________________________________________________________________;
3) заңды тұлға- көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жерінің өзгеруі
_____________________________________________________________;

4) отчуждение услугополучателем лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях"
____________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов
____________________________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_________________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности __________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности _______________________;
Адрес местожительства физического лица ______________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _____________________________________________.
Телефоны ____________________________________________________.
Факс _________________________________________________________.
Банковский счет ______________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)________
__________________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
1) все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
4) согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
__________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), электронная
цифровая подпись
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 563
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности по
эксплуатации горных и химических производств"

4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ________________________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _____________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ________________________________________________;
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі __________________________________;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы____________________.
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _______________________________________.
Телефондары __________________________________________________.
Факс ________________________________________________________.
Банк шоты _____________________________________________________.
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
___________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
4) ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
___________________________
(ұйым басшысының қолы, тегі,
аты, әкесінің аты (болған
жағдайда) электрондық
цифрлық қолтаңба
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 563 бұйрығына
2-қосымша
"Тау-кен және химия өндiрiстерiн пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
выдача лицензии и (или) приложения к лицензии - 15 (пятнадцать) рабочих дней;
выдача переоформленной лицензии и (или) приложения к лицензии - 3 (три) рабочих дня;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения - 15 (пятнадцать) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Тау-кен және химия өндiрiстерiн пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Индустриялық даму және өнеркәсiптiк қауiпсiздiк комитетi (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
"электрондық үкiметтiң" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру - 15 (он бес) жұмыс күні;
қайта ресiмделген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру - 3 (үш) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушыны бөліп шығару немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу кезінде - 15 (он бес) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі белгіленген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги -лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель). При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности - 10 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
2) за переоформление лицензии - 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП) или через банки второго уровня.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi - тау-кен және химия өндiрiстерiн пайдалану қызметін жүзеге асыруға арналған лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық түрiнде.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетiледi. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алым төленедi:
1) аталған қызмет түрiмен айналысу құқығына лицензия беру кезінде лицензиялық алым 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдегені үшін лицензиялық алым - лицензия беру кезіндегі ставканың 10 %-ын құрайды, бiрақ 4 АЕК-тен аспайды.
3) алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейда банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметке" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) немесе екінші деңгейда банктер арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8. График работы портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) на портал:
1) для получения лицензии:
заявление для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения, подтверждающие оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к лицензии:
заявление для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии: заявление для юридического или физического лица согласно приложениям 4 и 5 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулiк бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш пен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушының (не оның өкілінің) порталға жүгінуі кезінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес заңды немесе жеке тұлға үшін өтініш;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын мәліметтер;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
2) лицензияға қосымшаны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес заңды немесе жеке тұлға үшін өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4 және 5-қосымшаларға сәйкес заңды немесе жеке тұлға үшін өтініш;
ЭҮТШ арқылы ақысын төлеуді қоспағанда, лицензияларды қайта ресімдеуге лицензиялық алым төлегенін растайтын мәліметтер;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы төленген туралы көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) услугодателем получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии услугополучателя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Нур-Султан, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание "Транспорт Тауэр", кабинет № 2117, телефон: 8 (7172) 75-48-66, 75-49-14.
В жалобе услугополучателем указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) көрсетілетін қызметті беруші тиісті келісуші мемлекеттік органнан өтініш берушінің лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алған;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған жағдайларда жүзеге асырылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, "Транспорт Тауэр" ғимараты, № 2117 кабинет мекенжайы бойынша Министрлік басшылығының атына беріледі, телефоны: 8 (7172) 75-48-66, 75-49-14.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушы тегін, атын, әкесінің атын, пошталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсетеді. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қою тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағым жасаудың тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды көрсетiлетiн қызметтi алушыға портал арқылы "жеке кабинеттен" жiберген кезде жүгіну туралы ақпарат қолжетiмдi болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін өңдеу (жеткiзу, тiркеу, орындау, туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным, приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, оказываемой в электронной форме
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – www.comprom.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 75-41-02, 75-41-04, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по эксплуатации горных
и химических производств"
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ____________________________________________________________.
(полное наименование услугополучателя)
от ___________________________________________________________.
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического
лица), бизнес-идентификационный номер филиала или
представительства иностранного юридического лица - в
случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у
юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида
(ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе).
Адрес юридического лица ______________________________________.
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица),
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________.
Телефоны _____________________________________________________.
Факс _________________________________________________________.
Банковский счет ______________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий
(операций)___________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым
видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах.
Руководитель ___________ _____________________________________.
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по эксплуатации горных
и химических производств"
Заявление физического лица для получения лицензии и
(или) приложения к лицензии
В ____________________________________________________________.
(полное наименование услугодателя)
от ___________________________________________________________.
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида
(ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе).
Адрес местожительства физического лица ________________________
____________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ____________________________________________.
Телефоны _____________________________________________________.
Факс _________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий
(операций)__________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,/
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым
видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах.
Физическое лицо __________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (в случае наличия)
Дата заполнения: "___"_____ 20__ года.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по эксплуатации горных
и химических производств"
Форма сведений
к квалификационным требованиям для осуществления
деятельности по эксплуатации горных и химических производств
и перечню документов, подтверждающих соответствие им
1. Для деятельности по эксплуатации горных и химических
производств:

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзгеде талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің - www.comprom.mііd.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 75-41-02, 75-41-04, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Тау-кен және химия
өндiрiстерiн пайдалану
қызметін жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________________.
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
____________________________________________________________________.
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық
атауы көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
______________________________ жүзеге асыруға лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны
қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ___________________________________________.
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар)
нөмірі)
Электрондық пошта ____________________________________________;
Телефондары __________________________________________________;
Факс _________________________________________________________;
Банк шоты ____________________________________________________;
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру
объектісінің мекенжайы_______________________________________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуг болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ________ ______________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Тау-кен және химия
өндiрiстерiн пайдалану
қызметін жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға
жеке тұлғаның өтініші
______________________________________________________________.
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
______________________________________________________________.
(жеке тұлғаның тегі,аты,әкесінің аты(болған жағдайда), жеке
сәйкестендңру нөмірі)
_______________________________________________________________
қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері)
толық атауы көрсетілсін)
______________________________________________________________
______________________________ (жүзеге асыруға лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта _____ (лицензияны қағаз
тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруіңізді
сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы_____________________
____________________________________________________________________.
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы үй/ғимарат)
Электрондық пошта ___________________________________________.
Телефондары _________________________________________________.
Факс ________________________________________________________.
Банк шоты____________________________________________________.
(шот нөмірі,банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияланды) жүзеге асыру
объектісінің мекенжайы_______________________________________________
____________________________________________________________________.
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Парақта қоса беріліп отыр ______.
Осымен:
қөрлетілген барлық деректердің ресми байлыныстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тату мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға _______ ___________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20___ жылғы "__" _________________
"Тау-кен және химия
өндiрiстерiн пайдалану
қызметін жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Тау-кен және химия өндiрiстерiн пайдалану қызметін жүзеге асыру
үшiн бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестiктi растайтын
құжаттардың тiзбесiне мәлiметтер нысаны

1) для добычи твердых полезных ископаемых (за исключением
общераспространенных полезных ископаемых); вскрытия и
разработки месторождений твердых полезных ископаемых открытым и
подземным способами; ведения технологических работ на месторождениях;
ликвидационных работ по закрытию рудников и шахт:
информация о наличии инженерных сооружений, машин, механизмов,
инструментов, спецтранспорта, оборудования, измерительного
оборудования и контролируемого технологического процесса ___________
____________________________________________________________________
(указать имеющиеся инженерные сооружения, машины, механизмы,
инструменты, спецтранспорта и прочего оборудования);
имеющей необходимые склады для хранения взрывчатых веществ
2) для производства взрывных работ для добычи полезных
ископаемых:
номер и дату выдачи лицензии на работу со взрывчатыми
веществами _________________________________________________________;
номер договора _______________________________________________;
дата подписания договора _____________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей
необходимые склады для хранения взрывчатых веществ__________________;
информация о наличии бурового станка для бурения скважин
____________________________________________________________________;
в случае наличия у организации лицензии на работу со
взрывчатыми веществами поля 2), 3), 4) не заполняются;
3) для подземного и капитального ремонта скважин; демонтажа
оборудования и агрегатов; установки подъемника скважин; для испытания
после ремонта скважин; для промывки, цементации, опробования и
освоения скважин:
информация о наличии соответствующего технологического
оборудования _______________________________________________________
____________________________________________________________________;
(указать имеющееся оборудование)
4) для эксплуатации химических производств:
информация о наличии механизмов, технологических линий,
установок подготовки, переработки сырья, специально оборудованных
складов, помещений и емкостей для хранения сырья, готовой продукции,
взрывопожароопасных, ядовитых сильнодействующих веществ, на праве
собственности или иных законных основаниях
____________________________________________________________________;
(указать имеющиеся механизмы, установки и прочее оборудование)
номер и дата выдачи аттестата аккредитованной лаборатории по
контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим
условиям ___________________________________________________________;
номер договора с аккредитованной лабораторией ______________________;
дата подписания договора с аккредитованной лабораторией ____________.
информация в пунктах 3), 4) заполняется при отсутствии собственной
лаборатории.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по эксплуатации горных
и химических производств"
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________.
(полное наименование услугодателя)
от __________________________________________________________.
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица - в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть) №____________ от _________ 20___ года, выданную
(ое)(ых)
____________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение (я)
к лицензии)
на осуществление __________________________________________________.
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов)
деятельности)
по следующему (им) основанию (ям) (укажите в соответствующей ячейке
Х):

1) тау-кен өндiрiсiн пайдалану, қатты пайдалы қазбаларды (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда), өндiру; ашық және жер асты тәсiлдерiмен қатты пайдалы қазбалардың кен орындарын ашу және әзiрлеу; кен орындарында технологиялық жұмыстарды жүргiзу; кенiштер мен шахталарды жабу жөнiндегi тарату жұмыстарын жүргiзу үшiн:
Инженерлiк құрылыстардың, машиналардың, тетiктердiң, құралдардың, арнайы көлiктердiң, жабдықтардың, өлшеу жабдықтарының және бақыланатын технологиялық процестiң болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
(инженерлiк құрылыстарды, машиналарды, тетiктердi, құралдарды, арнайы
көлiктердi және өзге жабдықтарды көрсету);
2) пайдалы қазбаларды өндiру үшiн жарылыс жұмыстарын жүргiзуге:
жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензияның нөмiрi____;
шарттың нөмiрi _____________;
шарттың жасалған күнi _____________;
жарылғыш заттарды сақтауға лицензиясы бар мамандандырылған ұйымның атауы _____________;
ұңғымаларды бұрғылауға арналған бұрғылау станогының болуы туралы ақпарат________________________________________________
ұйымның жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензиясы бар болған жағдайда 2), 3), 4) жолдар толтырылмайды;
3) ұңғымаларды жер астында және күрделi жөндеу, жабдықтар мен агрегаттарды бөлшектеу, ұңғымалар көтергiшiн орнату үшiн; ұңғымаларды жөндеуден кейiн сынау; ұңғымаларды жуу, цементтеу, сынап көру және игеру үшiн:
тиiстi технологиялық жабдықтардың болуы туралы ақпарат ______________________________________(қолда бар жабдықты көрсету);
4) химия өндiрiстерiн пайдалану үшiн:
тетiктердiң, технологиялық желiлердiң, шикiзатты дайындау, қайта өңдеу қондырғыларының, шикiзатты, дайын өнiмдердi, жарылыс өрт қауiптi, улы күштi әсер ететiн заттарды сақтау үшiн арнайы жабдықталған қоймалардың, үй-жайлардың және сыйымдылықтардың, меншiк құқығында немесе өзге де заңды негiздерде болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________ (қолда бар тетiктердi, қондырғыларды және басқа жабдықты көрсету);
өнiмнiң стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертхананың аттестатының нөмiрi және берiлген күнi _____________________________;
аккредиттелген зертханамен жасалған шарттың нөмiрi _________;
аккредиттелген зертханамен шарттың жасалған күнi ___________.
3), 4) тармақтардағы ақпарат меншiктi зертханасы болмаған жағдайда толтырылады.
"Тау-кен және химия
өндiрiстерiн пайдалану
қызметін жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта
ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
______________________________________________________________.
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
______________________________________________________________.
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық
атауы, мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды
тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________ жүзеге
асыруға (қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері)
толық атауы)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ______________ берілген, (лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын).
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) реорганизация юридического лица-услугополучателя в
соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики
Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в
соответствующей ячейке Х):
слияния ______________________________________________________;
преобразования _______________________________________________;
присоединения ________________________________________________;
выделения ____________________________________________________;
разделения ___________________________________________________;
2) изменение наименования юридического лица-услугополучателя
____________________________________________________________________;
3) изменение места нахождения юридического
лица-услугополучателя ______________________________________________;
4) отчуждение услугополучателем лицензии, выданной по классу
"разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу
третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена
приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" ______________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его
физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием
объектов ___________________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан __________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности __________________;
8) изменение наименования подвида деятельности _______________
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на; бумажном носителе).
Адрес юридического лица _______________________________________
____________________________________________________________________.
(страна - для иностранного юридического лица, почтовый индекс,
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ____________________________________________.
Телефоны _____________________________________________________.
Факс _________________________________________________________.
Банковский счет ______________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий
(операций)___________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым
видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах.
Руководитель _____________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по эксплуатации горных
и химических производств"
Заявление
физического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ____________________________________________________________.
(полное наименование услугодателя)
от ___________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть) №_______ от ______ 20___ года, выданную (ое)(ых)
_____________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата
выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или)
приложение (я) к лицензии)
на осуществление ______________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
по следующему (им) основанию (ям) (укажите в соответствующей ячейке
Х):

1) заңды тұлға-көрсетілетін қызметті алушы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____;
қайта құру ____;
қосылу ____;
бөліп шығару ____;
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға- көрсетілетін қызметті алушы атауының өзгеруі ____;
3) заңды тұлға- көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жерінің өзгеруі ____;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ____;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ____;
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ______________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе
өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта ____________________________________________.
Телефондары __________________________________________________.
Факс _________________________________________________________.
Банк шоты ____________________________________________________.
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру
объектісінің мекенжайы _____________________________________________.
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы,
қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ________ ______________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________.
"Тау-кен және химия
өндiрiстерiн пайдалану
қызметін жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 5-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта
ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
______________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_______________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
_______________________________________________ жүзеге асыруға
20___ жылғы " " ___________ № ____________, _______________ берілген, (лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын).
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии)
физического лица-услугополучателя __________________________________;
2) перерегистрация индивидуального
предпринимателя-услугополучателя, изменение его наименования _______;
3) перерегистрация индивидуального
предпринимателя-услугополучателя, изменение его юридического адреса
____________________________________________________________________;
4) отчуждение услугополучателем лицензии, выданной по классу
"разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу
третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена
приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" ______________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его
физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием
объектов ___________________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан __________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности __________________;
8) изменение наименования подвида деятельности _______________;
на бумажном носителе _______ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе).
Адрес местожительства физического лица ________________________
____________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ____________________________________________.
Телефоны _____________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________.
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий
(операций) _________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым
видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах.
Физическое лицо ___________ __________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (в случае наличия)
Дата заполнения: "__" _____ 20__ года.
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 563
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору
(заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими
лицами лома и отходов цветных и черных металлов"
Сноска. Стандарт исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.07.2017 № 465 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 563
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному
контролю"

1) жеке тұлға- көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруі ___;
2) жеке кәсіпкер- көрсетілетін қызметті алушы қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ______;
3) жеке кәсіпкер- көрсетілетін қызметті алушы қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі ____;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _______;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда _______;
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ________;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы ____________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________.
Телефондары ______________________________________________.
Факс _____________________________________________________.
Банк шоты ________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру
объектісінің мекенжайы ______________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға _______ ___________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _____________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 563 бұйрығына 3-қосымша
"Заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.07.2017 № 465 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 563 бұйрығына
4-қосымша
"Экспорттық бақылауға жататын өнiмнің транзитіне рұқсат
беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее ‒ портал).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственную корпорацию ‒ 30 (тридцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации ‒ 30 (тридцать) минут;
день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
2) при обращении на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней.
Услугодатель в течение трех рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң транзитіне рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Индустриялық даму және өнеркәсiптiк қауiпсiздiк комитетi (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап - 15 (он бес) жұмыс күні;
Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсыру үшiн күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 30 (отыз) минут;
Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 30 (отыз) минут.
қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) порталға жүгінген кезде - 15 (он бес) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - разрешение на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
При обращении за получением государственной услуги через портал результат государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя в Государственную корпорацию за получением результата оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги распечатывается через портал.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 20.06.2016 № 505 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке электронной очереди, без ускоренного обслуживания, возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала;
2) портала ‒ круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

5. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрiнде.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi - экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң транзитіне рұқсат немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық түрiнде.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызметті алу үшін портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі портал арқылы басып шығарылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 20.06.2016 № 505 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетiледi.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияның - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесiне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз;
мемлекеттік қызмет электрондық кезек тәртібімен, көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша, жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы "броньдауға" болады;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулiк бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш пен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя):
1) в Государственную корпорацию:
заявление для получения разрешения на транзит продукции по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия представителя (для идентификации личности);
документ о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для иностранного юридического лица;
документ, удостоверяющий личность физического лица, документ, подтверждающий право на занятие предпринимательской деятельностью, ‒ для иностранного физического лица;
документ, выданный уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
в случае, если законодательством страны выдача такого документа не предусмотрена, представляется письмо-подтверждение от уполномоченного органа в сфере экспортного контроля страны экспортера;
контракт на поставку продукции между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема продукции в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
договор страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности";
письмо услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);
письмо грузоотправителя продукции (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
сведения о маршруте движения, пограничных пунктов въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
информация о воинском карауле с указанием количества лиц воинского караула, данных об их оружии и боеприпасах (марка (тип), калибр, количество) к каждой ввозимой единице оружия ‒ при сопровождении транзита продукции военного (двойного) назначения воинским караулом;
в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан представляются документы лиц (из состава воинского караула), дающие право въезда в Республику Казахстан или выезда из Республики Казахстан, именной список лиц воинского караула, утвержденный должностными лицами войсковой части с указанием закрепленного оружия, боеприпасов, и соответствующие сопроводительные документы воинского караула (предписание, наряд, заключение).
Документ, указанный во втором абзаце подпункта 1) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, дополнительно представляется в электронном виде в формате word или excel.
Документы, указанные в четвертом, пятом, шестом, восьмом, девятом абзацах подпункта 1) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, представляются в нотариально засвидетельствованных копиях. Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
В случае если услугополучателем выступает государственный орган иностранного государства:
представление документов, указанных в четвертом, девятом, десятом абзацах подпункта 1) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, не требуется;
при отсутствии контракта, указанного в восьмом абзаце подпункта 1) пункта 9 настоящего стандарта государственных услуг, представляются документы, обосновывающие необходимость поставки продукции;
для которого законодательством страны выдача документа, указанного в шестом абзаце подпункта 1) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, не предусмотрена, представляется письмо-разъяснение.
Работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает данные документы услугополучателю, а также выдает расписку о приеме соответствующих документов.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.

9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не оның сенімхат арқылы өкілі) жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсету үшін қажеттi құжаттардың тiзбесi:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнiмнiң транзитiне рұқсат алуға арналған өтiнiш;
жеке басын куәландыратын құжат және өкілдің өкілеттігін растайтын құжат (тұлғаны сәйкестендіру үшін);
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы құжат – шетелдік заңды тұлға үшін;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжат – шетелдік жеке тұлға үшін;
экспорттаушы елдің экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті органы берген, өнімді әкетуге рұқсатының бар екендігі туралы құжат;
егер елдің заңнамасында осындай құжатты беру көзделмеген жағдайда, экспорттаушы елдің экспорттық бақылау саласындағы уәкілетті органынан растау хаты ұсынылады;
оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен бірге өнiмнiң номенклатурасы мен көлемi заттай және құндық мәнде көрсетілген сыртқы сауда мәмілесінің қатысушылары арасындағы (сатушы, жүк жөнелтушi, сатып алушы, жүк алушы, делдал) өнімді жеткізуге арналған келісімшарт;
"Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты;
Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлерiн бұзу айқындалған жағдайда оның тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi іс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды Қазақстан Республикасының заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспортталуы мемлекетке жүктi қайтару қажеттiгiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) көрсетілетін қызметті алушының хаты;
егер жүк алушыға жүктi беру оған қатысы жоқ себептер бойынша мүмкiн болмаған жағдайда, транзитпен өтетін өнiмдi оның бұл жүктi қайта қабылдауға сөзсіз келiсiмiн растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) (көрсетілетін қызметті беруші атына жіберілетін) жүк жөнелтушiнiң хаты;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асырған кезде қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық бекеттері, көлік түрі туралы мәліметтер;
әскери (қосарлы) мақсаттағы өнім транзитін әскери қарауылмен алып жүрген кезде - әскери қарауыл адамдарының санын, олардың қарулары мен әкелінетін қарудың әр бірлігіне оқ-дәрілер туралы деректерді (маркасы (түрі), калибрі, саны) көрсете отырып, әскери қарауыл туралы ақпарат;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасына кіруге немесе Қазақстан Республикасынан шығуға құқық беретін адамдардың (әскери қарауыл құрамынан) құжаттары, бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды адамдарды бекіткен әскери қарауыл адамдарының атаулы тізімін және әскери қарауылдың тиісті ілеспе құжаттары (ұйғарым, жүктеу құжаты, қорытынды) ұсынады.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген құжат сондай-ақ қосымша электронды түрінде word немесе excel форматында ұсынылады.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1) тармақшасының төртінші, бесінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы абзацтарында көрсетiлген құжаттар нотариалды куәландырылған көшірмелерінде ұсынылады. Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тiлiне немесе орыс тiлiне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
Егер шет мемлекеттiң мемлекеттiк органы көрсетілетін қызметті алушы болып шығатын жағдайда:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1) тармақшасының төртінші, тоғызыншы, оныншы абзацтарында көрсетiлген құжаттарды ұсыну талап етiлмейдi;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1) тармақшасының сегізінші абзацында көрсетiлген келiсiмшарт болмаған кезде өнімді жеткізу қажеттілігін негіздейтін құжаттар ұсынылады;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1) тармақшасының алтыншы абзацында көрсетiлген құжатты беру елдің заңнамасында көзделмесе, түсіндіру хаты ұсынылады.
Мемлекеттік корпорация қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың электрондық көшірмесін шығарып, одан кейін осы құжатты көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді, сондай-ақ тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатты береді;
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.

В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
В Государственной корпорации выдача результата государственной услуги осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности);
2) на портал:
заявление для получения разрешения на транзит продукции по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для иностранного юридического лица;
электронная копия документа, удостоверяющего личность физического лица, документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью, – для иностранного физического лица;
электронная копия документа, выданного уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
в случае, если законодательством страны выдача такого документа не предусмотрена, представляется письмо-подтверждение от уполномоченного органа в сфере экспортного контроля страны экспортера;
электронная копия контракта на поставку продукции между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема продукции в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
электронная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности";
электронная копия письма услугополучателя, подтверждающая гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);
электронная копия письма грузоотправителя продукции (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
электронная копия сведений о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
информация о воинском карауле с указанием количества лиц воинского караула, данных об их оружии и боеприпасах (марка (тип), калибр, количество) к каждой ввозимой единице оружия – при сопровождении транзита продукции военного (двойного) назначения воинским караулом;
в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан представляются документы лиц (из состава воинского караула), дающие право въезда в Республику Казахстан или выезда из Республики Казахстан, именной список лиц воинского караула, утвержденный должностными лицами войсковой части с указанием закрепленного оружия, боеприпасов, и соответствующие сопроводительные документы воинского караула (предписание, наряд, заключение).
Документы, указанные в третьем, четвертом, пятом, седьмом, восьмом абзацах подпункта 2) пункта 9 настоящего стандарта государственных услуги представляются в нотариально засвидетельствованных копиях. Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
В случае если услугополучателем выступает государственный орган иностранного государства:
представление документов, указанных в третьем, восьмом, девятом абзацах подпункта 2) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги не требуется;
при отсутствии контракта, указанного в седьмом абзаце подпункта 2) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, представляются документы, обосновывающие необходимость поставки продукции;
для которого законодательством страны выдача документа, указанного в пятом абзаце подпункта 2) пункта 9 настоящего стандарт государственной услуги, не предусмотрена, представляется письмо-разъяснение.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя Республики Казахстан услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкерi осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты бередi.
Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру жеке куәлікті (немесе нотариалдық куәландырылған сенімхаты бойынша оның өкілі) көрсеткен кезде қолхат негізінде жүзеге асырылады;
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өнiмнiң транзитiне рұқсат алуға арналған өтiнiш;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы құжаттың электрондық көшірмесі – шетелдік заңды тұлға үшін;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі – шетелдік заңды тұлға үшін;
экспорттаушы елдiң экспорттық бақылау мәселелерi бойынша уәкiлеттi органы берген өнiмдi әкетуге рұқсатының бар екендігі туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
егер елдің заңнамасында осындай құжатты беру көзделмеген жағдайда, экспорттаушы елдің экспорттық бақылау саласындағы уәкілетті органынан растаушы хаты ұсынылады;
оған қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен бірге өнiмнiң номенклатурасы мен көлемi заттай және құндық мәнде көрсетілген сыртқы сауда мәмілесінің қатысушылары арасындағы (сатушы, жүк жөнелтушi, сатып алушы, жүк алушы, делдал) өнімді жеткізуге арналған келісімшарттың электрондық көшірмесі;
"Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құқықтық актiлерiн бұзу анықталған жағдайда оның тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi іс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспортталуы мемлекетке жүктi қайтару қажеттiгiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) көрсетілетін қызметті алушының хатының электрондық көшірмесі;
егер жүк алушыға жүктi беру оған қатысы жоқ себептер бойынша мүмкiн болмаған жағдайда, транзитпен өтетін өнiмдi оның бұл жүктi қайта қабылдауға сөзсіз келiсiмiн растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетілген) (көрсетілетін қызметті берушіге атына жіберілетін) жүк жөнелтушi хатының электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асырған кезде қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық бекеттері, көлік түрі туралы мәліметтердің электрондық көшірмесі;
әскери (қосарлы) мақсаттағы өнім транзитін әскери қарауылмен алып жүрген кезде - әскери қарауыл адамдарының санын, олардың қарулары мен әкелінетін қарудың әр бірлігіне оқ-дәрілер туралы деректерді (маркасы (түрі), калибрі, саны) көрсете отырып, әскери қарауыл туралы ақпарат;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасына кіруге немесе Қазақстан Республикасынан шығуға құқық беретін адамдардың (әскери қарауыл құрамынан) құжаттары, бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды адамдары бекіткен әскери қарауыл адамдарының атаулы тізімін және әскери қарауылдың тиісті ілеспе құжаттары (ұйғарым, жүктеу құжаты, қорытынды) ұсынады.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 2) тармақшасының үшінші, төртінші, бесінші, жетінші, сегізінші абзацтарында көрсетiлген құжаттар нотариалды куәландырылған көшірмелерінде қоса ұсынылады. Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тiлiне немесе орыс тiлiне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
Егер шет мемлекеттiң мемлекеттiк органы көрсетілетін қызметті алушы болып шығатын жағдайда:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 2) тармақшасының үшінші, сегізінші, тоғызыншы абзацтарында көрсетiлген құжаттарды ұсыну талап етiлмейдi;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 2) тармақшасының жетінші абзацында көрсетiлген келiсiмшарт болмаған кезде өнімді жеткізу қажеттілігін негіздейтін құжаттар ұсынылады;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 2) тармақшасының бесінші абзацында көрсетiлген құжатты беру елдің заңнамасында көзделмесе, түсіндіру хаты ұсынылады.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, Қазақстан Республикасының заңды тұлғасын, жеке кәсiпкерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9-1. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 20.06.2016 № 505 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Обжалование решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Нур-Султан, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание "Транспорт Тауэр", кабинет № 2117, телефон: 8 (7172) 75-48-62, 75-48-60.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства.
В жалобе услугополучателем указывается его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается услугополучателем;
подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу;

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
Ескерту. 2-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 20.06.2016 № 505 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, "Транспорт Тауэр" ғимараты, № 2117 кабинет мекенжайы бойынша Министрлік басшылығының атына беріледі, телефоны: 8 (7172) 75-48-62, 75-48-60.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі;
шағымда көрсетілетін қызметті алушы тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда), пошталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсетеді. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды;
шағымның қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады;

2) жалоба на действия (бездействие) работника Государственной корпорации направляется руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 20.06.2016 № 505 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

2) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағым Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысына жіберіледі;
Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымды қабылдауды растау оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды көрсетiлетiн қызметтi алушыға портал арқылы "жеке кабинеттен" жiберген кезде жүгіну туралы ақпарат қолжетiмдi болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін өңдеу (жеткiзу, тiркеу, орындау, туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымымен жүгіне алады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 20.06.2016 № 505 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып өзгеде талаптар

Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе государственной корпорации – www.gov4c.kz.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 75-41-02, 75-41-04, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
16. Услугополучателям, имеющим установленным законодательством Республики Казахстан порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 16 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Форма
Заявление для получения разрешения на транзит продукции №__
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. В_______________________________________________________________ (полное наименование услугодателя)
2. Услугополучатель______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер; полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица; страна, юридический адрес, телефон, электронный адрес)

Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мемлекеттік корпорацияның - www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 75-41-02, 75-41-04, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
16. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өзіне өзі қызмет көрсетуді, өз бетімен қозғалуды, бағдарлауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін кызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация жұмыскері 1414 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы тұрғылықты жері бойынша шығумен жүргізеді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Экспорттық бақылауға
жататын өнімнің транзитіне
рұқсат беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
Стандартына 1-қосымша
Нысан
№ __ өнiмнiң транзитiне рұқсат алуға арналған өтiнiш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.____________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
2. Көрсетілетін қызметті алушы ____________________________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендiру нөмiрі; заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмiрі, шетелдік заңды тұлғаның филиалының немесе өкілеттілігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлғада бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда; елі, заңды мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы)

3. Грузоотправитель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
4. Страна отправления:
5. Грузополучатель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
6. Страна назначения:
7. Срок действия разрешения:
8. Пункт пропуска через государственную границу Республики Казахстан при:
- въезде:
- выезде:
9. Вид транспорта:
10. Валюта контракта:
11. Наименование продукции:
12. Код товара по ТН ВЭД:
14. Единица
измерения:
16. Общая стоимость продукции в валюте контракта:
13. Код товара по контрольным спискам:
15. Количество:
17. Внешнеторговый контракт, номер и дата:
18. Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения; заявителю не запрещено судом заниматься заявляемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче разрешения.
19. Наименование страховой компании, номер и дата договора страхования:
20. Особые условия разрешения:
21. Заявитель _________ _________________________________________ подпись фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20____ года

3. Жүк жөнелтушi (толық атауы, елi, заңды мекенжайы, телефоны):
4. Баратын ел:
5. Жүк алушы (толық атауы, елi, заңды мекенжайы, телефоны):
6. Баратын елі:
7. Рұқсаттың қолданылу мерзiмi:
8. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункті
- кіру:
- шығу:
9. Көлiк түрi:
10. Келісімшарттың валютасы:
11. Өнімнің атауы:
12. Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды:
14. Өлшем бiрлiгi:
16. Өнімнің келісімшарт валютасындағы жалпы құны:
13. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды:
15. Саны:
17. Сыртқы сауда келiсiмшарты, нөмірі және күнi:
18. Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға рұқсатты беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің өтініш берілетін түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; көрсетілетін қызметті алушы рұқсатты беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
19. Сақтандыру компаниясының атауы, сақтандыру шартының нөмiрі және күні:
20. Рұқсаттың ерекше шарттары:
21. Өтініш берушіден ________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" _______________

22. Услугодатель _________________________________________________ (полное наименование услугодателя)
Заявление принято к рассмотрению "____"_________________20__года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Форма
Сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки

22. Көрсетілетін қызметті беруші _________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
20__жылғы "____"_________________ өтініш қарауға алынды
"Экспорттық бақылауға
жататын өнiмнiң транзитіне
рұқсат беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асырған кезде қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық бекеттері, көлік түрі туралы мәліметтер

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.07.2017 № 512 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Показатели Содержание показателя Примечание
1
Полное наименование груза
2
Единица измерения
3
Количество
4
Класс опасности
5
Код ООН
6
Код ГНГ
7
Код ТН ВЭД
8
Услугополучатель
полное наименование, страна, юридический адрес, телефон
9
Экспедитор по территории РК
полное наименование, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
(не требуется в случае перевозки водным транспортом)
нотариально засвидетельствованная копия договора прилагается
10
Лицензия перевозчика на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
номер лицензии, дата выдачи, наименование государственного органа, ее выдавшего
при транспортировке ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
11
Охрана груза
полное наименование организации, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
(не требуется в случае перевозки железнодорожным и водным транспортом)
нотариально засвидетельствованная копия договора с указанием номенклатуры и объема охраняемой продукции прилагается
12
Документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности организации по физической защите груза
номер лицензии на осуществление охранной деятельности, дата выдачи, наименование государственного органа, ее выдавшего
13
Вид транспорта
железнодорожный, автомобильный или водный, или воздушный
при перевозке опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом дополнительно указываются данные транспортного средства
14
Номер специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 (при перевозке опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом)
не требуется при перевозке пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4 согласно Классификации опасных грузов, содержащих пиротехнические изделия Технического регламент Таможенного союза "О безопасности пиротехнических изделий", утвержденного решением Комиссии таможенного союза от 16 августа 2011 года № 770
15
Номер свидетельства о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами)

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.07.2017 № 512 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Көрсеткіштер
Көрсеткіш мазмұны
Ескертпе
1
Жүктің толық атауы
2
Өлшем бірлігі
3
Саны
4
Қауіптілік сыныбы
5
БҰҰ коды
6
ҮЖН коды
7
ЕЭК СЭҚ ТН коды
8
Көрсетілетін қызметті алушы
толық атауы, елі, заңды мекенжайы, телефоны
9
ҚР аумағы бойынша экспедитор
толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны, шарттың нөмірі және күні
су көлігімен тасымалданған жағдайда талап етілмейді)
шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
10
Тасымалдаушының ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға арналған лицензиясы
лицензияның нөмiрi, берілген күні, оны берген мемлекеттiк органның атауы
ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау кезінде
11
Жүктерді күзету ұйымның толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны, шарттың нөмірі және күні
(теміржол және су көлігімен тасымалдаған жағдайда талап етілмейді)
күзетілетін өнімнің номенклатурасы мен көлемін көрсете отырып шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
12
Жүкті физикалық қорғау жөніндегі ұйымының күзет қызметiн жүзеге асыруға берілген құқығын растайтын құжат
күзет қызметiн жүзеге асыруға арналған лицензияның нөмiрi, берілген күні, оны берген мемлекеттiк органның атауы
13
Көлік түрі
теміржол, автомобиль немесе су, немесе әуе
1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде көлік құралының деректері қосымша көрсетіледі
14
1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсаттың нөмірі (1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде)
Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 770 шешімімен бекітілген "Пиротехникалық бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің Пиротехникалық бұйымдары бар қауіпті жүктердің сыныптамасына сәйкес көлік қауіптілігінің 1.4 кіші сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды тасымалдау кезінде талап етілмейді
15
Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралы жүргізушісінің дайындығы туралы куәліктің (жүргізушіге қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік) нөмірі

при перевозке автомобильным транспортом пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4
копия свидетельства прилагается
16
Грузоотправитель
полное наименование, юридический адрес, телефон
17
Грузополучатель
полное наименование, юридический адрес, телефоны
Маршрут перевозки:
18
Наименование пункта отправления, страна
19
Наименование пункта пропуска через государственную границу Республики Казахстан при въезде
20
Маршрут передвижения по территории Республики Казахстан
не заполняется при перевозке железнодорожным транспортом
при перевозке автомобильным транспортом опасного груза классов 1, 6 и 7 маршрут указывается согласно специальному разрешению
21
Наименование пункта пропуска через государственную границу Республики Казахстан при выезде
22
Наименование пункта назначения, страна
23
Сроки перевозки
дата, месяц, год - дата, месяц, год
согласно графе 5 заявления
24
Данные о страховании гражданско-правовой ответственности услугополучателя за причинение вреда третьим лицам и окружающей среде
наименование страховой компании, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
период действия страховой защиты соответствует сроку действия договора
25
Номер аварийной карточки (при транзите опасных грузов)
не требуется при наличии специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом
копия аварийной карточки, заверенная подписью и печатью (при наличии) заявителя, прилагается
26
Паспорт безопасности химической продукции
применительно к химической продукции в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности химической продукции"
копия, заверенная подписью и печатью (при наличии) услугополучателя, прилагается
Услугополучатель ______________       _______________________________________
должность, подпись             (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при ее наличии)
Дата ______________
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения
на транзит продукции,
подлежащей экспортному
контролю"
Сноска. Стандарт дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.) либо наименование
организации услугополучателя) _____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

1.4 көлік қауіптілігінің кіші сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде
куәліктің көшірмесі қоса беріледі
16
Жүк жөнелтуші
толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны
17
Жүк алушы
толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны
Тасымалдау маршруты:
18
Жөнелтуші пунктінің атауы, елі
19
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы кіру кезіндегі өткізу пунктінің атауы
20
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қозғалу бағыты
темір жол көлігімен тасымалдау кезінде толтырылмайды
1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде маршрут арнайы рұқсатқа сәйкес көрсетіледі
21
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы шығу кезіндегі өткізу пунктінің атауы
22
Межелі пунктінің атауы, елі
23
Тасымалдау мерзімі
күні, айы, жылы - күні, айы, жылы
өтініштің 5-бағанына сәйкес
24
Үшінші адамдарға және қоршаған ортаға келтірген зиянды өтеу жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру туралы деректер
сақтандыру компаниясының атауы, заңды мекенжайы, телефоны, шарттың нөмірі және күні
сақтандыру қорғанысының қолданылу мерзімі шарттың қолданылу мерзімімен сәйкес келеді
25
Авариялық карточканың нөмірі (қауіпті жүктер транзитінде)
автомобиль көлігімен 1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат бар болған кезде талап етілмейді
өтініш берушінің қолымен және мөрімен (болған жағдайда) куәландырылған авариялық карточканың көшірмесі қоса беріледі
26
Химиялық өнімнің қауіпсіздік паспорты
"Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі № 302 Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес химиялық өнімге қатысты
көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен (болған жағдайда) куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
Көрсетілетін қызметті алушы ___________ ___________________________________________
лауазымы, қолы (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Күні ______________
"Экспорттық бақылауға
жататын өнiмнiң транзитiне
рұқсат беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (бұдан әрі-Т.А.Ә) не ұйымының атауы)
_______________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. Стандарт 3-қосымшамен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (при его наличии) (работника Государственной корпорации "Правительство для граждан") (подпись)
Исполнитель: ФИО (при его наличии) _____________
Телефон __________
Получил: ФИО (при его наличии)/подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 5
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 563
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству,
переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию,
уничтожению ядов"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) _______________________________.
ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы көрсетілсін) көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат 2 данада, әр тарапқа бір-біреуден жасалды.
ТАӘ (бар болса) ("Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясының қызметкері) (қолы)
Орындаушы: ТАӘ (бар болса) _________________
Телефоны _________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының ТАӘ (бар болса)/қолы
20__ ж. "___" _________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 563 бұйрығына
5-қосымша
"Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Индустриялық даму және өнеркәсiптiк қауiпсiздiк комитетi (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
"электрондық үкiметтiң" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии ‒ 5 (пять) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии ‒ 3 (три) рабочих дня;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения ‒ 5 (пять) рабочих дней.
Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги ‒ лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде - 5 (бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу кезінде - 3 (үш) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушыны бөліп шығару немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу кезінде - 5 (бес) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі белгіленген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттiк қызметкөрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi - уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесікөрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

1. Для подвида деятельности по производству, переработке,
хранению, реализации, уничтожению ядов включают наличие:
1) производственно-технической базы на праве собственности,
отвечающей требованиям промышленной и санитарно-эпидемиологической
безопасности, включающих:
специализированное производственное здание __________________;
специально оборудованный склад_______________________________;
служебное помещение для размещения работающего персонала_____;
кадастровый номер недвижимого имущества
(местонахождение)__________________________________________________;
информацию о наличии технологической линии __________________;
2) технологического регламента на изготовление и переработку
ядов, включающего информацию о наличии технологического регламента на
изготовление и переработку ядов____________________________________;
3) служб, обеспечивающих:
эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования,
механизмов, технологической линии;
контроль безопасности труда и охраны окружающей среды;
медицинский контроль;
метрологический контроль;
учет ядов, включающий номер и дату подписания приказов о
создании служб и (или) назначении ответственных лиц ________________;
4) квалификационного состава специалистов,
инженерно-технических работников и рабочего персонала, работающего с
ядами, с соответствующим специальным образованием, имеющих опыт
практической работы по специальности не менее одного года, прошедших
обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в
организации, аттестованной уполномоченным органом в сфере
промышленной безопасности, включающего:
фамилию, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дату подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дату выдачи диплома о специальном образовании_________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом_____________;
номер и дату выдачи удостоверения или протокола о прохождении
обучения и проверки знаний правил промышленной безопасности_________;
наименование организации, выдавшей удостоверение или протокол о
прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной
безопасности _______________________________________________________;
5) договора на охрану производственно-технической базы со
специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную
деятельность, включающего:
номер и дату подписания договора на охрану
производственно-технической базы____________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей лицензию на
охранную деятельность, с которой заключен договор___________________;

1. Уларды өндiру, өңдеу, сақтау, өткiзу, жою жөніндегі кiшi қызмет түрi үшiн мыналардың бар/жоғы:
1) Меншiк құқығындағы өнеркәсiптiк, санитариялық-эпидемиологиялық қауiпсiздiк талаптарына сай келетiн және мыналарды қамтитын өндiрiстiк-техникалық база:
мамандандырылған өндiрiстiк ғимарат _______;
арнайы жабдықталған қойма __________________;
жұмысшы персоналды орналастыруға арналған қызметтiк үй-жай____;
жылжымайтын мүлiктiң кадастрлық нөмiрi (орналасқан жері)_______;
технологиялық желiлердiң бар/жоғы туралы ақпарат ____________;
2) уларды дайындауға және өңдеуге арналған технологиялық регламенттiң бар/жоғы туралы ақпаратты қамтитын уларды дайындауға және өңдеуге арналған, мынаны қамтитын технологиялық регламент ___________;
3) мыналарды:
жабдықтарды, тетiктердi, технологиялық желiлердi пайдалану мен техникалық қызмет көрсетудi;
еңбек қауiпсiздiгiн бақылау мен қоршаған ортаны қорғауды;
медициналық бақылауды;
метрологиялық бақылауды;
улардың есепке алынуын қамтамасыз ететiн қызметтер:
қызметтердi құру және (немесе) жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен қол қойылған күнi ______________________________;
4) тиiстi арнайы бiлiмi, мамандығы бойынша кемiнде бiр жыл практикалық жұмыс тәжiрибесi бар, өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi органда аттестаттаған ұйымда өнеркәсiптiк қауiпсiздiк қағидаларын оқудан және бiлiмiн тексеруден өткен мамандардың, инженерлiк-техникалық қызметкерлердiң және улармен жұмыс iстейтiн жұмысшы персоналдың, мыналарды қамтитын бiлiктi құрамы:
тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) __________________;
лауазымы ______________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi _____________;
мамандығы бойынша жұмыс өтiлi ______________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ______________________________;
арнайы бiлiмiн растайтын дипломның нөмiрi мен күнi ___________;
дипломды берген оқу орнының атауы ___________________________;
өнеркәсiптiк қауiпсiздiк қағидаларын оқу және бiлiмiн тексеру туралы куәлiктiң немесе хаттаманың нөмiрi мен күнi _________________;
өнеркәсiптiк қауiпсiздiк қағидаларын оқу және бiлiмiн тексеру туралы куәлiктi немесе хаттаманы берген ұйымның атауы ______________;
5) өндiрiстiк-техникалық базаны күзетуге күзет қызметiне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен жасалған, мыналарды қамтитын шарт:
өндiрiстiк-техникалық базаны күзету туралы шарттың нөмiрi мен қол қойылған күнi ______________________________;
шартты жасаған, күзет қызметiне лицензиясы бар мамандандырылған ұйымның атауы ________________;

6) специальной защитной одежды, индивидуальных средств защиты
(информация о наличии специальной защитной одежды, индивидуальных
средств защиты) ___________________________________________________;
7) утвержденного руководителем организации плана ликвидации
аварий при проведении работ по производству, переработке, хранению,
реализации, уничтожению ядов, включающего информацию о наличии
утвержденного руководителем организации плана ликвидации аварий при
проведении работ по производству, переработке, хранению, реализации,
уничтожению ядов______________________________;
8) утвержденной руководителем организации инструкции по
безопасному производству работ по производству, переработке,
хранению, реализации, уничтожению ядов, включающей информацию о
наличии утвержденной руководителем организации инструкции по
безопасному производству работ по производству, переработке,
хранению, реализации, уничтожению ядов______________________________.
2. Для подвида деятельности по приобретению, хранению,
реализации, использованию ядов включают наличие:
1) производственно-технической базы, находящейся на праве
собственности или ином законном основании, отвечающей требованиям
промышленной и санитарно-эпидемиологической безопасности, включающих:
специализированное производственное здание ___________________;
специально оборудованный склад (помещение) или специализированную
емкость для хранения ядов в соответствии с техническим проектом
производства________________________________________________________;
служебное помещение для размещения работающего
персонала___________________________________________________________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение)_____;
номер договора и дату подписания договора, в случае если на
ином законном основании ____________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор__________;
2) служб, обеспечивающих:
эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования,
механизмов, технологической линии;
контроль безопасности труда и охраны окружающей среды;
медицинский контроль;
метрологический контроль;
учет ядов, включающий номер и дату подписания приказов о
создании служб и (или) назначении ответственных лиц ________________;
3) квалификационного состава специалистов,
инженерно-технических работников и рабочего персонала, работающего с
ядами, с соответствующим специальным образованием, имеющих опыт
практической работы по специальности не менее одного года, прошедших
обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в
организации, аттестованной уполномоченным органом в сфере
промышленной безопасности, включающего:
фамилию, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дату подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дату выдачи диплома о специальном образовании_________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом ____________;
номер и дату выдачи удостоверения или протокола о прохождении
обучения и проверки знаний правил промышленной
безопасности________________________________________________________;
наименование организации, выдавшей удостоверение или протокол о
прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной
безопасности _______________________________________________________;

6) арнайы қорғаныш киiмi, жеке қорғану құралдары (арнайы қорғаныш киiмiнiң, жеке қорғану құралдарының бар/жоғы туралы ақпарат) ________;
7) ұйымның басшысы бекiткен уларды өндiру, өңдеу, сақтау, өткiзу, жою жұмыстарын жүргiзу кезiнде аварияларды жою жоспары туралы ақпаратты қамтитын ұйымның басшысы бекiткен уларды өндiру, өңдеу, сақтау, өткiзу, жою жұмыстарын жүргiзу кезiнде аварияларды жою жоспары _________;
8) ұйымның басшысы бекiткен уларды өндiру, өңдеу, сақтау, өткiзу, жою жұмыстарын қауiпсiз жүргiзу бойынша нұсқаулық туралы ақпаратты қамтитын ұйымның басшысы бекiткен уларды өндiру, өңдеу, сақтау, өткiзу, жою жұмыстарын қауiпсiз жүргiзу бойынша нұсқаулық________________.
2. Уларды сатып алу, сақтау, өткiзу, пайдалану жөніндегі кiшi қызмет түрi үшiн:
1) Өнеркәсiптiк, санитариялық-эпидемиологиялық қауiпсiздiк талаптарына сәйкес келетiн меншiк құқығындағы немесе өзге де заңды негiздегi және мыналарды қамтитын өндiрiстiк-техникалық база:
мамандандырылған өндiрiстiк ғимарат __________;
өндiрiстiң техникалық жобасына сәйкес уларды сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойма (үй-жай)______________________;
жұмысшы персоналды орналастыруға арналған қызметтiк үй-жай____;
жылжымайтын мүлiктiң кадастрлық нөмiрі (орналасқан жері)________;
өзге заңды негiзде болған жағдайда шарттың нөмiрi мен қол қойылған күнi ______________;
шартты жасаған ұйымның атауы ______________________________;
2) мыналарды:
жабдықтарды, тетiктердi, технологиялық желiлердi пайдалану мен техникалық қызмет көрсетудi;
еңбек қауiпсiздiгiн бақылау мен қоршаған ортаны қорғауды;
медициналық бақылауды;
метрологиялық бақылауды;
улардың есепке алынуын қамтамасыз ететiн қызметтер:
қызметтердi құру және (немесе) жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен қол қойылған күнi_____________________;
3) тиiстi арнайы бiлiмi, мамандығы бойынша кемiнде бiр жыл практикалық жұмыс тәжiрибесi бар, өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi орган аттестаттаған ұйымда өнеркәсiптiк қауiпсiздiк қағидаларын оқудан және бiлiмiн тексеруден өткен мамандардың, инженерлiк-техникалық қызметкерлердiң және улармен жұмыс iстейтiн жұмысшы персоналдың, мыналарды қамтитын бiлiктi құрамы:
тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) ______________________;
лауазымы ______________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi _______________;
мамандығы бойынша жұмыс өтiлi ______________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ______________________________;
арнайы бiлiмiн растайтын дипломның нөмiрi мен күнi ________;
дипломды берген оқу орнының атауы ______________________________;
өнеркәсiптiк қауiпсiздiк қағидаларын оқу және бiлiмiн тексеру туралы куәлiктiң немесе хаттаманың нөмiрi мен күнi ______________________;
өнеркәсiптiк қауiпсiздiк қағидаларын оқу және бiлiмiн тексеру туралы куәлiктi немесе хаттаманы берген ұйымның атауы______________;

4) договора на охрану производственно-технической базы со
специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную
деятельность, включающего:
номер и дату подписания договора на охрану
производственно-технической базы ___________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей лицензию
(№ и дата выдачи) на охранную деятельность, с которой заключен
договор ____________________________________________________________;
5) специальной защитной одежды, индивидуальных средств защиты
(информация о наличии специальной защитной одежды, индивидуальных
средств защиты) ____________________________________________________;
6) утвержденного руководителем организации плана ликвидации
аварий при проведении работ по приобретению, хранению, реализации,
использованию ядов, включающего информацию о наличии утвержденного
руководителем организации плана ликвидации аварий при проведении
работ по приобретению, хранению, реализации, использованию
ядов_______________________________________________________________;
7) утвержденной руководителем организации инструкции по
безопасному производству работ по приобретению, хранению, реализации,
использованию ядов, включающей информацию о наличии утвержденной
руководителем организации инструкции по безопасному производству
работ по приобретению, хранению, реализации, использованию
ядов________________________________________________________________.
3. Для подвида деятельности по приобретению, хранению,
реализации ядов включают наличие:
1) специально оборудованного склада для хранения ядов на праве
собственности, отвечающего требованиям промышленной и
санитарно-эпидемиологической безопасности, включающего кадастровый
номер недвижимого имущества (местонахождение склада) _______________;
2) служб, обеспечивающих:
контроль безопасности труда и охраны окружающей среды;
медицинский контроль;
учет ядов, включающий номер и дату подписания приказов о
создании служб и (или) назначении ответственных лиц_________________;
3) квалификационного состава специалистов,
инженерно-технических работников и рабочего персонала, работающего с
ядами, с соответствующим специальным образованием, имеющих опыт
практической работы по специальности не менее одного года, прошедших
обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в
организации, аттестованной уполномоченным органом в сфере
промышленной безопасности, включающего:
фамилию, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дату подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дату выдачи диплома о специальном образовании_________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом_____________;
номер и дату выдачи удостоверения или протокола о прохождении
обучения и проверки знаний правил промышленной безопасности_________;
наименование организации, выдавшей удостоверение или протокол о
прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной
безопасности _______________________________________________________;

4) күзет қызметiне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен өндiрiстiк-техникалық базаны күзетуге жасалған, мыналарды қамтитын шарт:
өндiрiстiк-техникалық базаны күзетуге жасалған шарттың нөмiрi мен қол қойылған күнi ______________________________;
шарт жасалған, күзет қызметiне лицензиясы бар мамандандырылған ұйымның атауы ______________________________;
5) арнайы қорғаныш киiм, жеке қорғану құралдары:
(арнайы қорғаныш киiм, жеке қорғану құралдарының болуы туралы ақпарат) ______________________________;
6) ұйымның басшысы бекiткен уларды сатып алу, сақтау, өткiзу, пайдалану жұмыстарын жүргiзу кезiнде аварияларды жою жоспарының бар/жоғы туралы ақпаратты қамтитын ұйымның басшысы бекiткен уларды сатып алу, сақтау, өткiзу, пайдалану жұмыстарын жүргiзу кезiнде аварияларды жою жоспары______________________________;
7) ұйымның басшысы бекiткен уларды сатып алу, сақтау, өткiзу, пайдалану жұмыстарын қауiпсiз жүргiзу жөнiндегi нұсқаулық туралы ақпаратты қамтитын ұйымның басшысы бекiткен уларды сатып алу, сақтау, өткiзу, пайдалану жұмыстарын қауiпсiз жүргiзу жөнiндегi нұсқаулық______________________________.
3. Уларды сатып алу, сақтау, өткiзу жөніндегі кiшi қызмет түрi үшiн:
1) уларды сақтауға арналған өнеркәсiптiк, санитариялық-эпидемиологиялық қауiпсiздiк талаптарына сай келетiн меншiк құқығындағы арнайы жабдықталған қойманың жылжымайтын мүлiктiң кадастрлық нөмiрi (қойманың орналасқан жері) _______;
2) мыналарды:
еңбек қауiпсiздiгiн бақылау мен қоршаған ортаны қорғауды;
медициналық бақылауды;
улардың есепке алынуын қамтамасыз ететiн қызметтер:
қызметтердi құру және (немесе) жауапты тұлғаларды тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен қол қойылған күнi ______________________________;
3) тиiстi арнайы бiлiмi, мамандығы бойынша кемiнде бiр жыл практикалық жұмыс тәжiрибесi бар, өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi органда аттестаттаған ұйымда өнеркәсiптiк қауiпсiздiк қағидаларын оқудан және бiлiмiн тексеруден өткен мамандардың, инженерлiк-техникалық қызметкерлердiң және улармен жұмыс iстейтiн жұмысшы персоналдың, мыналарды қамтитын бiлiктi құрамы:
тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) _____________________;
лауазымы ______________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi _______________;
мамандығы бойынша жұмыс өтiлi ____________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
арнайы бiлiмiн растайтын дипломның нөмiрi мен күнi ________________;
дипломды берген оқу орнының атауы ______________________________;
өнеркәсiптiк қауiпсiздiк қағидаларын оқу және бiлiмiн тексеру туралы куәлiктiң немесе хаттаманың нөмiрi мен күнi ___________;
өнеркәсiптiк қауiпсiздiк қағидаларын оқу және бiлiмiн тексеру туралы куәлiктi немесе хаттаманы берген ұйымның атауы ________________;

4) договора на охрану специально оборудованного склада со
специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную
деятельность, включающего:
номер и дату подписания договора на охрану специально
оборудованного склада ______________________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей лицензию
на охранную деятельность, с которой заключен договор________________;
5) специальной защитной одежды, индивидуальных средств защиты
(информация о наличии специальной защитной одежды, индивидуальных
средств защиты) ____________________________________________________;
6) утвержденной руководителем организации инструкции по
безопасному производству работ по приобретению, хранению, реализации
ядов, включающей информацию о наличии утвержденной руководителем
организации инструкции по безопасному производству работ по
приобретению, хранению, реализации ядов____________________________.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по производству,
переработке, приобретению, хранению,
реализации, использованию,
уничтожению ядов"
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ____________________________________________________________.
(полное наименование услугодателя)
от ___________________________________________________________.
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического
лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица - в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть) №______ от ______ 20___ года, выданную (ое)(ых)
_____________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к
лицензии)
на осуществление _____________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов)
деятельности)
по следующему (им) основанию (ям) (укажите в соответствующей
ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-услугополучателя в
соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в
соответствующей ячейке Х):
слияния ______________________________________________________;
преобразования _______________________________________________;
присоединения ________________________________________________;
выделения ____________________________________________________;
разделения ___________________________________________________;

4) күзет қызметiне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен арнайы жабдықталған қойманы күзетуге жасалған, мыналарды қамтитын шарт:
арнайы жабдықталған қойманы күзету туралы шарттың нөмiрi мен қол қойылған күнi ______________________________;
шарт жасалған күзет қызметiне лицензиясы бар мамандандырылған ұйымның атауы ______________________________;
5) арнайы қорғаныш киiм, жеке қорғану құралдары (арнайы қорғаныш киiм, жеке қорғану құралдары туралы ақпарат) _____________________;
6) ұйымның басшысы бекiткен уларды сатып алу, сақтау, өткiзу, жұмыстарын қауiпсiз жүргiзу жөнiндегi нұсқаулық туралы ақпаратты қамтитын ұйымның басшысы бекiткен уларды сатып алу, сақтау, өткiзу, жұмыстарын қауiпсiз жүргiзу жөнiндегi нұсқаулық _____________________.
"Уларды өндіру, өңдеу, сатып
алу, сақтау, өткізу, пайдалану,
жою жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
______________________________________________________________.
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
______________________________________________________________.
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық
атауы, мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды
тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________ жүзеге асыруға (қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ______________ берілген, (лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын).
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) заңды тұлға- көрсетілетін қызметті алушы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____;
қайта құру ____;
қосылу ____;
бөліп шығару ____;
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы;

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) на портал:
1) для получения лицензии:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) ‒ копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на территории Республики Казахстан;
сведения подтверждающие оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Для получения согласования государственных органов услугодатель в течение одного рабочего дня со дня регистрации документов услугополучателя направляет запрос в соответствующие государственные органы. Государственные органы информируют уполномоченный орган о результатах рассмотрения в течение пяти рабочих дней.
В случае непредставления государственными органами ответа в установленные сроки выдача разрешения считается согласованной.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не оның өкілінің) порталға жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсету үшін қажеттi құжаттар тiзбесi:
1) лицензия алу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымша және (немесе) толықтырудың (бір жолғы лицензия үшін )электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын басқа құжаттың көшірмесі;
егер мұндай қызмет түрі оған қатысты Қазақстан Республикасының аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымымен байланысты болса лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның бар екендігі туралы мәлімет;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын мәлімет;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі;
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дара кәсiпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәлiметтерді, ЭҮТШ арқылы төленген туралы көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік органдардың келісімін алу үшін, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде тиісті мемлекеттік органдарға сұрау жолдайды. Мемлекеттік органдар уәкілетті органға қарау нәтижелері туралы бес жұмыс күні ішінде хабарлайды.
Мемлекеттік органдар белгіленген мерзімдерде жауап ұсынбаған жағдайда рұқсат беру келісілген болып саналады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;

15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Ф.И.О.
Должность
Телефон
Подпись и печать Дата
Заявление
для получения лицензии на импорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
3. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ|
3. Тип лицензии | ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Услугополучатель |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Ф.И.О.
Должность
Телефон
Подпись и печать Дата
Приложение
к заявлению для получения лицензии на экспорт и (или) импорт
отдельных видов товаров
Уполномоченный государственный орган исполнительной власти
государства - участника Таможенного союза
Приложение к лицензии № от
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
Всего листов Лист №
18. Уполномоченное лицо
Ф.И.О.
Должность
Подпись и печать Дата
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги
"Выдача лицензии на импорт
и (или) экспорт отдельных
видов товаров"
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров и перечень документов, подтверждающих соответствие им

15. КО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы
Т.А.Ә
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі Күні
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына
лицензия алуға арналған өтініш
1. Өтініш №
2. Қолдану кезеңі
ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап
ЖЖЖЖ.КК.АА дейін|
3. Лицензияның типі |ИМПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Көрсетілетін қызметті беруші
6. Сатушы
7. Жіберу елі
8. Сатушының елі
9. Келісім-шарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі Күні
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе)
импортына лицензия алуға арналған өтінішке қосымша
Кеден одағына қатысушы мемлекеттің атқарушы билігінің уәкілетті мемлекеттік органы
жылғы № лицензияға қосымша
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ Парақ №
18. Уәкілетті тұлға
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы және мөрі Күні
"Жекелеген тауарлар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствии им*
Примечание
1
2
3
4
При экспорте и импорте товаров** заявителем или его представителем, имеющим письменное подтверждение соответствующих полномочий, представляются документы и сведения, предусмотренные подпунктами 1) – 5) пункта 10 Правил выдачи лицензий и разрешений на экспорт и (или) импорт товаров (приложение к Протоколу о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран, согласно приложению № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), а также документы и сведения, представленные ниже.
1
Подтверждение намерения сторон на осуществление внешнеторговой деятельности
Копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон
2
Наличие документа (сведения) о постановке на учет в налоговом органе или о государственной регистрации
Копия документа (сведения) о постановке на учет в налоговом органе или о государственной регистрации
3
Разрешение на осуществление соответствующего вида деятельности
Копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Евразийского Экономического Союза
При экспорте драгоценных металлов, драгоценных камней и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы
Драгоценные металлы
4
Разрешение на право недропользования (для субъектов добычи)
Копия лицензии или контракта (договора) на право пользования недрами, либо акта о регистрации контракта (договора) на право пользования недрами***
5
Подтверждение законности приобретения драгоценных металлов (для субъектов производства)
Копия договора (контракта), подтверждающего собственность аффинированных драгоценных металлов
6
Подтверждение постановки организации на специальный учет (для субъектов производства)
Копия документа о постановке на специальный учет или копия лицензии на вид деятельности
Сырьевые товары, содержащие драгоценные металлы
7
Разрешение уполномоченного государственного органа на право недропользования (для субъектов добычи)
Копия лицензии или контракта (договор) на право пользования недрами либо акта о регистрации контракта (договора) на право пользования недрами (для субъектов добычи)***
8
Наличие информации о содержании драгоценных и сопутствующих извлекаемых металлов в сырьевых товарах, содержащих драгоценные металлы
Копии документов о содержании драгоценных и сопутствующих извлекаемых металлов
9
Подтверждение о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из таких сырьевых товаров
Копии заключений уполномоченного органа о возможности (невозможности) или экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из таких сырьевых товаров
10
Подтверждение права собственности товаров (для организаций, имеющих право в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять операции с сырьевыми товарами)
Копии документов, подтверждающих законность приобретения (владения) сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы
При экспорте минерального сырья
11
Подтверждение законности добычи и владения товаром
Копии документов, удостоверяющих законность добычи и владения товаром
При импорте ядовитых веществ, не являющихся прекурсорами наркотических средств и психотропных веществ
12
Наличие документов, идентифицирующих товары
Копия паспорта безопасности химической продукции
13
Наличие договора страхования
Копия страхового полиса
14
Соответствие санитарно-эпидемиологическим требованиям
Копия санитарно-эпидемиологического заключения на склад для хранения
При импорте
При экспорте (импорте) специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий (включая комплектующие и запасные части к ним, пакеты прикладных программ), нормативно-технической документации к ним (включая конструкторскую и эксплуатационную)
15
Наличие технической документации
Копия технической документации на специальные технические средства
16
Наличие информации об отнесении (не отнесении) товара к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Копия заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товара к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, выданного органами национальной безопасности
17
Наличие образцов специальных технических средств
Образцы специальных технических средств (по требованию органов национальной безопасности)
При экспорте (импорте) шифровальных (криптографических) средств (включая комплектующие и запасные части к ним), нормативно-технической документации к ним (включая конструкторскую и эксплуатационную)
18
Отсутствие в составе ввозимых шифровальных (криптографических) средств радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств
Уведомление заявителя либо иной документ, предусмотренный законодательством, об отсутствии в составе ввозимых шифровальных (криптографических) средств радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств
19
Наличие информации об отнесении (не отнесении) товара к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Копия заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товара к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, выданного органами национальной безопасности
20
Наличие технической документации
Копия технической документации на шифровальное средство (предоставление исходных кодов не является обязательным требованием, отказ заявителя в предоставлении исходных кодов сам по себе не является основанием в отказе по заявлению)
21
Наличие образцов шифровальных средств
Образцы шифровального средства (по требованию органов национальной безопасности для проведения научно-технической экспертизы)
* каждый лист представленных копий документов должен быть заверен подписью и печатью услугополучателя, либо копии документов должны быть прошиты и их последние листы заверены подписью и печатью услугополучателя;
при подаче документов через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е–лицензирование" www.elicense.kz документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя;
при наличии у услугодателя возможности получения информации, содержащейся в документах, из соответствующих государственных информационных систем, представление документов не требуется;
** включенных в Единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограни
чения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами;
*** не требуется представление контракта на права недропользования, в случае если копия такого документа была представлена ранее, за исключением случаев, когда в такой документ были внесены изменения и дополнения;
Приложение 7
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 563
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и импорт продукции, подлежащей
экспортному контролю"

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
Біліктілік талаптары
Оларға сәйкестікті растайтын құжаттар *
Ескертпе
1
2
3
4
Тауарлар экспорты және импорты кезінде ** өтініш беруші немесе тиісті өкілеттілігі жазбаша расталған оның өкілі Тауарлардың экспортына және (немесе) импортына лицензия және рұқсат беру қағидаларының (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы Шартқа № 7 Қосымшаға сәйкес Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттамаға қосымша) 10-тармағының 1) – 5) тармақшаларында көзделген құжаттар мен мәліметтерді, сондай-ақ төменде ұсынылған құжаттар мен мәліметтерді ұсынады.
1
Тараптардың сыртқы сауда қызметін жүзеге асыру ниеттерін растау
Сыртқы сауда шартының (келісімшартының) көшірмесі, қосымшаның және (немесе) оған толықтырудың, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың көшірмесі
2
Мемлекеттік тіркеу туралы немесе салық органында есепке тұрғаны туралы құжаттың көшірмесінің (мәліметтерінің) болуы
Мемлекеттік тіркеу туралы немесе салық органында есепке тұрғаны туралы құжаттың көшірмесі (мәлімет)
3
Тиісті қызмет түрін жүзеге асыруға арналған рұқсат
Егер қызметтің мұндай түрі оған қатысты Еуразиялық Экономикалық Одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымымен байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі немесе лицензияланған қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның болуы туралы мәліметтер
Бағалы металдар, асыл тастар мен құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын экспорттау кезінде
Бағалы металдар
4
Жер қойнауын пайдалану құқығына рұқсат
(өндіру субъектілері үшін)
Жер қойнауын пайдалану құқығына берілген лицензияның немесе келісімшарттың (шарттың), не жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшарттың (шарттың) тіркелуі туралы актінің көшірмесі***
5
Асыл тастарды сатып алудың заңдылығын растау (өндіріс субъектілері үшін)
Аффинирленген бағалы металдардың меншікте екендігін растайтын келісімшарттың (шарттың) көшірмесі
6
Ұйымды арнайы есепке қоюды растау (өндіріс субъектілері үшін)
Арнайы есепке қою туралы құжаттың көшірмесі немесе қызмет түріне берілген лицензияның көшірмесі
Құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарлары
7
Уәкілетті мемлекеттік органның жер қойнауын пайдалануға берген рұқсаты
(өндіру субъектілері үшін)
Жер қойнауын пайдалану құқығына берілген лицензияның немесе келісімшарттың (шарттың), не жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшарттың (шарттың) тіркелуі туралы актінің көшірмесі*** (өндіріс субъектілері үшін)***
8
Құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларының құрамында бағалы және ілеспе алынатын металдардың құрамы туралы ақпараттың болуы
Құрамында бағалы және ілеспе алынатын металдар бар екені туралы құжаттың көшірмесі
9
Осындай шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) және экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы растау
Осындай шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) және экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы уәкілетті органның қорытындыларының көшірмесі
10
Тауарлардың меншік құқығын растау (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларымен операцияларды жүзеге асыруға құқығы бар ұйымдар үшін)
Құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын сатып алудың (иеленудің) заңдылығын растайтын құжаттардың көшірмелері
Минералды шикізатты экспорттау кезінде
11
Тауарды өндірудің және иеленудің заңдылығын растау
Тауарды өндірудің және иеленудің заңдылығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері
Есірткі құралдары мен психотропты заттардың прекурсорлары болып табылмайтын улы заттардың импорты кезінде
12
Тауарларды сәйкестендіретін құжаттардың болуы
Химиялық өнімнің қауіпсіздік паспортының көшірмесі
13
Сақтандыру шартының болуы
Сақтандыру полисінің көшірмесі
14
Санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі
Сақтауға арналған қойманың санитариялық-эпидемиологиялық қорытындысының көшірмесі
Импорт кезінде
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдардың (олардың жинақтауыштарын және қосалқы бөлшектерін, қолданбалы бағдарламалардың пакеттерін қоса алғанда), олардың нормативтік-техникалық құжаттамасының (конструкторлық және пайдалану құжаттамасын қоса алғанда) экспорты (импорты) кезінде
15
Техникалық құжаттаманың болуы
Арнайы техникалық құралдарға берілетін техникалық құжаттаманың көшірмесі
16
Тауарды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу (жатқызбау) туралы ақпараттың болуы
Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша уәкілетті бөлімше немесе ұлттық қауіпсіздік органдары берген қорытындының көшірмесі
17
Арнайы техникалық құралдардың үлгілерінің болуы
Арнайы техникалық құралдардың үлгілері (ұлттық қауіпсіздік органдарының талабы бойынша)
Шифрлық (криптографиялық) құралдардың (олардың жинақтауыштарын және қосалқы бөлшектерін қоса алғанда), олардың нормативтік-техникалық құжаттамасының (конструкторлық және пайдалану құжаттамасын қоса алғанда) экспорты (импорты) кезінде
18
Әкелінетін шифрлық (криптографиялық) құралдардың құрамында радиоэлектронды құралдардың және (немесе) жоғары жиілікті құрылғылардың болмауы
Әкелінетін шифрлық (криптографиялық) құралдардың құрамында радиоэлектронды құралдардың және (немесе) жоғары жиілікті құрылғылардың жоқ екені туралы өтініш берушінің хабарламасы не заңнамада көзделген өзге құжат
19
Тауарды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу (жатқызбау) туралы ақпараттың болуы
Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша ұлттық қауіпсіздік органдары берген қорытындының көшірмесі
20
Техникалық құжаттаманың болуы
Шифрлық құралға арналған техникалық құжаттаманың көшірмесі (бастапқы кодтарын ұсынуы міндетті талап болып табылмайды, өтініш берушінің бастапқы кодтарын ұсынуға бас тартуы өзінен өзі өтініштен бас тартуға негіздемесі болып табылмайды)
21
Шифровалды құралдардың үлгідердің болуы
Шифрлық құралдардың үлгілері (ғылыми-техникалық сараптама жүргізу үшін ұлттық қауіпсіздік органдарының талабы бойынша)
* ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір беті көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасымен және мөрімен куәландырылған болуы тиіс не құжаттардың көшірмелері тігілген және олардың соңғы беттері көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасымен және мөрімен куәландырылған болуы тиіс.
құжаттарды "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы немесе "Е-лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталы арқылы ұсынған кезде құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмесі түрінде ұсынылады;
көрсетілетін қызметті берушіде құжаттарда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған жағдайда, құжаттарды ұсыну талап етілмейді;
** Еуразиялық экономикалық қауымдастық шеңберінде үшінші елдермен саудадағы Кеден одағына мүше мемлекеттер әкелуге және әкетуге тыйым немесе шектеулер салулар қолданатын тауарлардың Бірыңғай тізбесіне енгізілетін;
*** мұндай құжатқа өзгеріс пен толықтыру енгізілген жағдайларды қоспағанда, егер мұндай құжаттың көшірмесі бұрын ұсынылған жағдайда, жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшартты ұсыну талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 563 бұйрығына
7-қосымша
"Экспорттық бақылауға жататын өнімді экспорттауға және импорттауға лицензия
беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) на портал:
1) для получения лицензии:
заявление для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения, подтверждающие оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов о соответствии квалификационным требованиям, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
2) для переоформления лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Каждая страница представленных копий документов должна быть заверена подписью и печатью (при наличии) услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушының (не оның өкілінің) порталға жүгінуі кезінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) лицензия алу үшін:
құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес заңды немесе жеке тұлға үшін өтініш;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын мәліметтер;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы ақысын төлеуді қоспағанда, лицензиялық алым төлегенін растайтын мәліметтер;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмесі.
Ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметтіалушының қолтаңбасымен және мөрімен(бар болған жағдайда) куәландырылған болуы тиіс.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы төленгені туралы көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сай келмеуі;

3. Изготовитель (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН/ИИН (для резидента Республики Казахстан))
4. Покупатель (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты)
5. Конечный пользователь (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты)
6. Орган государственных доходов Республики Казахстан
7. Срок действия лицензии
8. Основание для запроса лицензии (договор, контракт, соглашение или иной документ отчуждения между участниками внешнеторговой сделки)
9. Наименование продукции
10. Код товара по ТН ВЭД
11. Код товара по контрольным спискам
12. Единица измерения по ТН ВЭД
(основная или дополнительная)
13. Суммарное количество
14. Валюта контракта
15. Общая стоимость в валюте контракта
16. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование банка
17. Настоящим подтверждается, что:
заявитель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах;
в отношении заявителя не имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
все прилагаемые документы являются достоверными и действительными.
18. От заявителя:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________
должность _______________
дата _______________
19. Особые условия лицензии
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и
импорт продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Форма
Заявление для получения лицензии на импорт продукции, подлежащей экспортному контролю
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Заявление №
2. Заявитель (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН / ИИН)
3. Конечный пользователь (полное наименование, адрес, телефон, адрес электронной почты, БИН / ИИН)
4. Продавец (полное наименование, страна, адрес, телефон, адрес электронной почты)
5. Страна происхождения
6. Орган государственных доходов Республики Казахстан
7. Срок действия лицензии
8. Основание для запроса лицензии (договор, контракт, соглашение или иной документ отчуждения между участниками внешнеторговой сделки)
9. Наименование продукции
10. Код товара по ТН ВЭД
11. Код товара по контрольным спискам
12. Единица измерения по ТН ВЭД
(основная или дополнительная)
13. Суммарное количество

3. Әзірлеуші (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, БСН / ЖСН (Қазақстан Республикасының резиденті үшін)
4. Сатып алушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы)
5. Соңғы тұтынушы (толық атауы, елі, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы)
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кірістер органы
7. Лицензияның әрекет ету мерзімі
8. Лицензияны сұрау үшін негіз (шарт, келісімшарт, келісім немесе сыртқы сауда мәмілесінің қатысушылары арасындағы өзге иеліктен шығару құжаты)
9. Өнімнің атауы
10. Тауардың ЕАЭҚ СЭҚ ТН бойынша коды
11. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
12. ЕАЭҚ СЭҚ ТН бойынша өлшем бірлігі (негізгі немесе қосалқы)
13. Жиынтық саны
14. Келісімшарт валютасы
15. Келісімшарт валютасындағы жалпы құны
16. Есеп айырысу (валюталық) шоттарының нөмірлері, банк атауы
17. Осымен:
өтініш берушінің ақпараттық жүйелерде көрініс табатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға өз келісімін беретіні;
өтініш берушіге қатысты қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) жоқ екені;
барлық ұсынылған құжаттар анық және жарамды болып табылатындығы расталады.
18. Өтініш берушіден: Тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда)___________
Лауазымы_____________________________________________
Күні___________________________
19. Лицензияның ерекше шарттары
"Экспорттық бақылауға
жататын өнімді экспорттауға
және импорттауға лицензия
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша
Нысан
Экспорттық бақылауға жататын өнімді импорттауға лицензия алу үшін өтiнiш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Өтініш №
2. Өтініш беруші (толық атауы, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы, БСН / ЖСН)
3. Соңғы тұтынушы (толық атауы, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы БСН/ЖСН)
4. Сатушы (толық атауы, ел, мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы)
5. Шыққан елі
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кірістер органы
7. Лицензияның әрекет ету мерзімі
8. Лицензияны сұрау үшін негіз (шарт, келісімшарт, келісім немесе сыртқы сауда мәмілесінің қатысушылары арасындағы өзге иеліктен шығару құжаты)
9. Өнімнің атауы
10. Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды
11. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
12. ЕАЭҚ СЭҚ ТН бойынша өлшем бірлігі (негізгі немесе қосалқы)
13. Жиынтық саны

14. Валюта контракта
15. Общая стоимость в валюте контракта
16. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование банка
17. Настоящим подтверждается, что:
заявитель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах;
в отношении заявителя не имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
все прилагаемые документы являются достоверными и действительными.
18. От заявителя:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________
должность _______________
дата _______________
19. Особые условия лицензии
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и
импорт продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности
по лицензированию экспорта и импорта продукции, подлежащей
экспортному контролю
1. Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании деятельности по экспорту и импорту продукции (далее - требования), подлежащих экспортному контролю в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю":
Требования включают наличие:
копия контракта (договора) купли-продажи или иного документа отчуждения между участниками внешнеторговой сделки, заверенная печатью и подписью услугополучателя;
копия договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем, если в качестве услугополучателя выступает посредник, заверенная печатью и подписью услугополучателя;
сертификат конечного пользователя (при экспорте продукции, подлежащей экспортному контролю), выданного уполномоченным государственным органом страны-получателя, содержащего обязательства страны-получателя об использовании импортируемой из Республики Казахстан продукции только для нужд этой страны и недопущении ее реэкспорта или передачи в третьи страны без согласия казахстанской стороны.
1) при экспорте (импорте) ядерных материалов, технологий, установок и оборудования, отнесенных к Категории 0:
при экспорте в страны, не обладающие ядерным оружием - оригинал официального заверения со стороны компетентного государственного органа страны импортера о мирном использовании получаемых товаров;
при импорте - оригинал официального заверения со стороны конечного пользователя в Республике Казахстан о мирном использовании получаемых товаров, а также копию сертификата происхождения товара, выданные компетентными органами страны происхождения;
заверения должны содержать обязательства о том, что полученные предметы ядерного экспорта (импорта), а также произведенные на их основе или в результате их использования ядерные и специальные неядерные материалы, установки и оборудование:
не будут использоваться для производства ядерного оружия и других ядерных взрывных устройств или для достижения какой-либо военной цели;
будут находиться под гарантиями Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ) в течение всего срока их фактического использования;
будут обеспечены мерами физической защиты на уровнях, не ниже рекомендованных МАГАТЭ;

14. Келісімшарт валютасы
15. Келісімшарт валютасындағы жалпы құны
16. Есеп айырысу (валюталық) шоттарының нөмірлері, банк атауы
17. Осымен:
өтініш берушінің ақпараттық жүйелерде көрініс табатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға өз келісімін беретіні;
өтініш берушіге қатысты қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы соттың заңы күшіне енген шешімінің (үкімінің) жоқ екені;
барлық ұсынылған құжаттар анық және жарамды болып табылатындығы расталады.
18. Өтініш берушіден:
Тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда)___________
Лауазымы ________________________________________________________
Күні_______________________
19. Лицензияның ерекше шарттары
"Экспорттық бақылауға жататын
өнімді экспорттауға және импорттауға лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортын
лицензиялау жөнiндегi қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптары
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Экспорттық бақылауға жататын тауарлардың экспорты мен импорты жөнiндегi қызметтi лицензиялау кезiнде қойылатын бiлiктiлiк талаптары (бұдан әрi - талаптар) "Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң номенклатурасын (тiзiмiн) бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысына сәйкес:
Талаптар мыналардың болуын қамтиды:
сыртқы сауда мәмiлесiне қатысушылар арасындағы сатып алу-сату келiсiмшартының (шартының) немесе өзге де иелiктен шығару құжатының өтiнiм берушiнiң мөрiмен және қолымен куәландырылған көшiрмесi;
егер өтiнiм берушi ретiнде делдал әрекет етсе, экспорттаушы мен өндiрушi немесе импорттаушы мен тұтынушы арасындағы шарттардың өтiнiм берушiнiң мөрiмен және қолымен куәландырылған көшiрмесi;
Қазақстан Республикасынан импортталатын өнiмнiң тек түпкi пайдаланушы елдiң мұқтажы және қазақстандық тараптың келiсiмiнсiз үшiншi елдерге керi экспорттауға немесе беруге жол бермеу үшiн ғана пайдаланылатыны туралы алушы елдiң мiндеттемелерiн қамтитын алушы елдiң уәкiлеттi мемлекеттiк органы берген түпкi пайдаланушы сертификаты (экспорттық бақылауға жататын өнiмдi экспорттаған кезде).
1) 0 санатына жатқызылған ядролық материалдардың, технологиялардың, құрылғылардың және жабдықтардың экспорты (импорты) кезiнде:
ядролық қаруы жоқ елдерге экспорттаған кезде - импорттаушы елдiң құзыреттi мемлекеттiк органы тарапынан алынатын тауарлардың бейбiт мақсатта пайдаланылуы туралы растаманың ресми түпнұсқасы;
импорттау кезiнде - Қазақстан Республикасындағы түпкi пайдаланушы тарапынан алынатын тауарлардың бейбiт мақсатта пайдаланылуы туралы растамасының ресми түпнұсқасы, сондай-ақ тауар шыққан елдiң құзыреттi органдары берген тауардың шығу тегi туралы сертификаттың көшiрмесi;
растамалар ядролық экспорттың (импорттың) алынған заттары, сондай-ақ олардың негiзiнде немесе оларды пайдалану нәтижесiнде өндiрiлген ядролық және арнайы ядролық емес материалдар, құрылғылар мен жабдықтар:
ядролық қару мен басқа да ядролық жарылғыш құрылғыларды өндiру үшiн немесе қандай да бiр әскери мақсатқа қол жеткiзу үшiн пайдаланылмайтыны;
оларды iс жүзiнде пайдаланудың бүкiл мерзiмi iшiнде Атом энергиясы жөнiндегi халықаралық агенттiктiң (МАГАТЭ) кепiлдiгiнде тұратындығы;
МАГАТЭ ұсынғаннан төмен болмайтын деңгейлердегi физикалық қорғау шараларымен қамтамасыз етiлетiндiгi;

будут реэкспортироваться (экспортироваться) или передаваться из-под юрисдикции страны-получателя только на условиях, предусмотренных в абзацах пятом, шестом, седьмом подпункта 1) пункта 1 настоящих требований и при наличии письменного согласия Агентства Республики Казахстан по атомной энергии;
копию лицензии на соответствующий вид деятельности в области использования атомной энергии;
2) при экспорте (импорте) оборудования, материалов и соответствующих технологий двойного использования, отнесенных к Категориям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 (только для группы ядерных поставщиков (ГЯП):
при экспорте в страны, не обладающие ядерным оружием - оригинал официального заверения со стороны конечного пользователя страны импортера о мирном использовании получаемых товаров;
при импорте - оригинал официального заверения со стороны конечного пользователя в Республике Казахстан о мирном использовании получаемых товаров, а также копию сертификата происхождения товара, выданные компетентными органами страны происхождения;
заверения должны содержать обязательства о том, что полученные предметы ядерного экспорта (импорта), а также произведенные на их основе или в результате их использования ядерные и специальные неядерные материалы, установки и оборудование:
не будут использоваться для производства ядерного оружия и других ядерных взрывных устройств или для достижения какой-либо военной цели;
не будут использоваться в деятельности в области ядерного топливного цикла, не поставленной под гарантии МАГАТЭ;
будут реэкспортироваться (экспортироваться) или передаваться из-под юрисдикции страны–получателя только на условиях, предусмотренных в абзацах пятом, шестом подпункта 2) пункта 1 настоящих требований и при наличии письменного согласия Агентства Республики Казахстан по атомной энергии;
копию лицензии на соответствующий вид деятельности в области использования атомной энергии;
3) при импорте источников ионизирующего излучения и изотопов, аппаратуры, основанной на использовании рентгеновского, альфа-, бета-, гамма- или нейтронного излучений (за исключением запасных частей):
оригинал заказа-заявки, оформленной в органах государственного санитарно-эпидемиологического надзора на соответствующей территории;
копию сертификата происхождения товара, выданного компетентным органом страны происхождения или гарантийное письмо о предоставлении после получения товара;
копию свидетельства о государственной регистрации приборов и установок, генерирующих ионизирующие излучение (только для медицинского оборудования);
копию лицензии на соответствующий вид деятельности в области использования атомной энергии;

осы талаптардың тек 1-тармағының 1) тармақшасының бесiншi, алтыншы, жетiншi абзацтарында көзделген шарттарда және Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттiгiнiң жазбаша келiсiмi болған кезде керi экспортталатыны (экспортталатыны) немесе алушы елдiң заңды құзырынан берiлетiнi туралы мiндеттемелердi қамтуы тиiс;
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтiң тиiстi түрiн жүзеге асыруға арналған лицензияның көшiрмесi;
2) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9-санаттарға жатқызылған (ядролық жеткiзушiлер тобы (ЯЖТ) үшiн ғана) жабдықтарды, материалдарды және қосарлы пайдаланудың тиiстi технологияларын экспорттаған (импорттаған) кезде:
ядролық қаруы жоқ елдерге экспорттаған кезде - импорттаушы елдiң түпкi пайдаланушысы тарапынан алынатын тауарлардың бейбiт мақсатта пайдаланылуы туралы ресми растаманың түпнұсқасы;
импорттау кезiнде - Қазақстан Республикасындағы түпкi пайдаланушы тарапынан алынатын тауарлардың бейбiт мақсатта пайдаланылуы туралы ресми растаманың түпнұсқасы, сондай-ақ тауар шыққан елдiң құзыреттi органдары берген тауардың шығу тегi туралы сертификаттың көшiрмесi;
растамалар ядролық экспорттың (импорттың) алынған заттары, сондай-ақ олардың негiзiнде немесе оларды пайдалану нәтижесiнде өндiрiлген ядролық және арнайы ядролық емес материалдар, құрылғылар мен жабдықтар:
ядролық қару мен басқа да ядролық жарылғыш құрылғыларды өндiру үшiн немесе қандай да бiр әскери мақсатқа қол жеткiзу үшiн пайдаланылмайтыны;
МАГАТЭ кепiлдiгiнде тұрмаған ядролық отын циклi саласындағы қызметте пайдаланылмайтыны;
осы талаптардың тек 1-тармағының 2) тармақшасының бесiншi, алтыншы абзацтарында көзделген шарттарда және Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттiгiнiң жазбаша келiсiмi болған кезде керi экспортталатыны (экспортталатыны) немесе алушы елдiң заңды құзырынан берiлетiнi туралы мiндеттемелердi қамтуы тиiс;
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтiң тиiстi түрiн жүзеге асыруға арналған лицензияның көшiрмесi;
3) иондаушы сәуле шығару көздерiнiң және изотоптардың, рентгендiк, альфа-, бета-, гамма- немесе нейтрондық сәулеленудi (қосалқы бөлшектердi қоспағанда) пайдалануға негiзделген аппаратураның импорты кезiнде:
тиiстi аумақтағы мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарында рәсiмделген тапсырыс-өтiнiмнiң түпнұсқасы;
тауар шыққан елдiң құзыреттi органы берген тауардың шығу тегi сертификатының көшiрмесi немесе тауарды алғаннан кейiн ұсынылғаны туралы кепiлдiк хаты;
иондаушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптарды және қондырғыларды мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi (тек медициналық рентген жабдықтарына ғана);
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтiң тиiстi түрiн жүзеге асыруға арналған лицензияның көшiрмесi;

4) при экспорте (импорте) взрывчатых материалов (кроме пороха охотничьего):
копии разрешения (свидетельства) на приобретение (для импорта) взрывчатых материалов, выданного территориальным подразделением уполномоченного органа в области промышленной безопасности;
копии разрешения на приобретение (для импорта) взрывчатых материалов выданного территориальным органом внутренних дел;
копии разрешения (свидетельства) на эксплуатацию склада (базисного, расходного) для хранения взрывчатых материалов, выданного территориальным подразделением уполномоченного органа в области промышленной безопасности;
копии разрешения на хранение взрывчатых материалов выданного территориальным органом внутренних дел;
в случае транспортировки взрывчатых материалов автомобильным транспортом, предоставляются копии разрешения о допуске транспортного средства к перевозке опасных грузов, выданного территориальным органом дорожной полиции, разрешения на перевозку и лицензии на право перевозки опасных грузов;
5) при экспорте (импорте) гражданских пиротехнических изделий:
копию лицензии на приобретение (для импорта) гражданских пиротехнических изделий, выданной территориальным органом внутренних дел;
копию разрешения на хранение гражданских пиротехнических изделий, выданного территориальным органом внутренних дел;
копии разрешения (свидетельства) на эксплуатацию склада (базисного, расходного) для хранения гражданских пиротехнических изделий, выданного территориальным подразделением уполномоченного органа в области промышленной безопасности;
6) при экспорте (импорте) товаров, подлежащей экспортному контролю отнесенных к Категории 9:
техническое предложение (аванпроект) или технический проект на экспортируемую продукцию;
примечание: * проверка подлинности сертификата конечного пользователя страны-импортера осуществляется Министерством иностранных дел Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 563
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на переработку продукции вне территории
Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

4) жарылғыш материалдардың экспорты (импорты) кезiнде (аңшылық оқ-дәрiсiнен басқа):
өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi органның аумақтық бөлiмшесi берген жарылғыш материалдарды сатып алуға (импорт үшiн) рұқсаттың (куәлiктiң) көшiрмесiн;
аумақтық iшкi iстер органы берген жарылғыш материалдарды сатып алуға арналған рұқсаттың көшiрмесiн;
өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi органның аумақтық бөлiмшесi берген жарылғыш материалдарды сақтау үшiн қойманы (базистiк, шығыс) пайдалануға арналған рұқсаттың көшiрмесiн;
аумақтық iшкi iстер органы берген жарылғыш материалдарды сақтауға арналған рұқсаттың көшiрмесiн;
жарылғыш материалдарды автомобиль көлiгiмен тасымалдаған жағдайда, аумақтық жол полиция органы рұқсат берген қауiптi жүктердi тасымалдауға көлiк құралына берiлген рұқсаттың, тасымалдауға арналған рұқсаттың және қауiптi жүктердi тасымалдау құқығына арналған лицензияның көшiрмелерiн;
5) азаматтық пиротехникалық бұйымдардың экспорты (импорты) кезiнде:
аумақтық iшкi iстер органы азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сатып алуға (импорттау үшiн) берген лицензияның көшiрмесi;
аумақтық iшкi iстер органы азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтауға берген рұқсаттың көшiрмесi;
өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi органның аумақтық бөлiмшесi берген азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтау үшiн қойманы (базистiк, шығыс) пайдалануға арналған рұқсаттың, куәлiктiң көшiрмесiн;
6) 9-санатқа жатқызылған экспорттық бақылауға жататын тауарлардың экспорты (импорты) кезiнде:
экспортталатын өнiмге техникалық ұсыныс (авангардтық жоба) немесе техникалық жоба;
ескертпе: импорттаушы елдiң түпкi пайдаланушысы сертификатының түпнұсқалылығын тексерудi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 563 бұйрығына
8-қосымша
"Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта
өңдеуге рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Государственная услуга "Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее ‒ портал).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 37 (порядок введения в действие см. п. 4); от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал ‒ 10 (десять) рабочих дней.
Услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее ‒ ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

1. "Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Индустриялық даму және өнеркәсiптiк қауiпсiздiк комитетi (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 37 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз); 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi порталға жүгінген сәттен бастап - 10 (он) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі белгіленген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi - өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат, не осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы портала ‒ круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) на портал:
1) заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия внешнеторгового договора (контракта) на переработку продукции;
3) электронная копия документа об условиях переработки товаров вне территории и для внутреннего потребления соответствующего компетентного уполномоченного государственного органа в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2018 года № 392 "Об утверждении формы и Правил заполнения и выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления, внесения в него изменений (дополнений), отзыва (аннулирования) и (или) возобновления его действия, а также продления срока переработки товаров и признания отходов, образовавшихся в результате операций по переработке на таможенной территории Евразийского экономического союза и переработке для внутреннего потребления, непригодными для дальнейшего коммерческого использования" (в случае если целью переработки является ремонт, представление указанного документа не требуется).
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал ‒ в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетiледi.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулiк бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш пен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не оның өкілінің) порталға жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсету үшін қажеттi құжаттар тiзбесi:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтiнiш;
2) өнiмдi өңдеуге арналған сыртқы сауда шартының (келiсiмшарттың) электрондық көшiрмесi;
3) "Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжаттың нысанын және оны толтыру мен беру, оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу, оны кері қайтарып алу (жою) және (немесе) оның қолданылуын қайта бастау, сондай-ақ тауарларды қайта өңдеу мерзімін ұзарту және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу бойынша операциялар нәтижесінде түзілген қалдықтарды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 28 маусымдағы № 392 қаулысына сәйкес тиісті құзыретті уәкілетті мемлекеттік органның тауарларды аумақтан тыс жерде және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу шарттары туралы құжаттың электрондық көшірмесі (егер өңдеу мақсаты жөндеу болып табылса, көрсетілген құжатты ұсыну талап етілмейді).
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, жеке кәсiпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

2. от______________________________________________________
(полное наименование заявителя; бизнес‒идентификационный номер юридического лица/фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный идентификационный номер; юридический (фактический) адрес, телефон
3. Переработчик, его юридический (фактический) адрес, телефон:
4. Страна назначения:
5. Характер переработки:
6. Орган государственных доходов:
7. Наименование продукции:
8. Код продукции по Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности:
9. Код продукции по контрольным
спискам:
10. Единица измерения:
11. Количество:
12. Наименование продуктов переработки:
13. Код продукции по Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности:
14. Код продукции по контрольным
спискам:
15. Единица измерения:
16. Количество:
17. Основание для запроса разрешения (дата и номер договора(контракта) на переработку):
18. Настоящим подтверждается, что: все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче разрешения.
19. Заявитель _______________________________________ (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
20. Особые условия разрешения:
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
переработку продукции вне
территории Республики
Казахстан"
Форма сведений
для получения разрешения на переработку продукции вне
территории Республики Казахстан*
Сноска. Приложение 2 исключено приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
переработку продукции вне
территории Республики
Казахстан"
Расписка
об отказе в приеме документов
Сноска. Приложение 3 исключено приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 563
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

2. __________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды (iс жүзiндегi) мекенжайы, телефоны)
3. Қайта өңдеушi, оның заңды (iс жүзiндегi) мекенжайы, телефоны:
4. Баратын елi:
5. Қайта өңдеу сипаты:
6. Мемлекеттік кірістер органы:
7. Өнiмнiң атауы:
8. Өнiмнiң
Сыртқы экономикалық қызметтің тауарлық номенклатурасы бойынша коды:
9. Өнiмнiң бақылау тiзiмдерi бойынша коды:
10. Өлшем бiрлiгi:
11. Саны:
12. Қайта өңдеу өнiмдерiнiң атауы:
13. Өнiмнiң Сыртқы экономикалық қызметтің тауарлық номенклатурасы бойынша коды:
14. Өнiмнiң бақылау тiзiмдерi бойынша коды:
15. Өлшем бiрлiгi:
16. Саны:
17. Рұқсат сұрау үшiн негiз (қайта өңдеу шартының (келiсiмшартының) нөмiрi және күнi):
18. Осымен:
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші рұқсатты беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
19. Өтініш берушіден __________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" __________________.
20. Рұқсаттың ерекше шарттары:
"Өнiмдi Қазақстан
Республикасының аумағынан тыс
жерде өңдеуге рұқсат беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша
Өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат алуға арналған құжат туралы мәлiметтер нысаны*
Ескерту. 2-қосымша алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Өнiмдi Қазақстан
Республикасының аумағынан тыс
жерде өңдеуге рұқсат беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына 3-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 563 бұйрығына
9-қосымша
"Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Государственная услуга "Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию - 30 (тридцать) рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственную корпорацию - 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации - 15 (пятнадцать) минут;
день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
2) при обращении на портал - 30 (тридцать) рабочих дней.
Услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная) или бумажная.

1. "Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Индустриялық даму және өнеркәсiптiк қауiпсiздiк комитетi (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап - 30 (отыз) жұмыс күні;
құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсыру үшiн күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут;
қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) порталға жүгінген кезде - 30 (отыз) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған болмауы фактісі құжаттардың толық белгіленген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған) немесе қағаз түрiнде.

Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги - разрешение на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
При обращении через портал услугополучателю направляется уведомление в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 20.06.2016 № 505 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно филиалам или представительствам юридических лиц Республики Казахстан, иностранцам, иностранным юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке электронной очереди, без ускоренного обслуживания, возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала;
2) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя):
1) в Государственную корпорацию:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия представителя (для идентификации личности);
форма сведений для согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
гарантийное обязательство (сертификата конечного пользователя) страны-получателя, выданное компетентным органом страны-получателя, об использовании импортируемой продукции в заявленных целях и недопущении ее реэкспорта в третьи страны без согласия казахстанской стороны.
Проверка подлинности гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя) страны-получателя осуществляется Министерством иностранных дел Республики Казахстан;
копия внешнеторгового договора (контракта), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - копия иного документа, подтверждающего намерения сторон.
Каждая страница представленных копий документов должна быть заверена подписью и печатью (при наличии) услугополучателя, либо копии документов должны быть прошиты и их последние листы заверены подписью и печатью (при наличии) услугополучателя;
при приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает данные документы услугополучателю, а также выдает расписку о приеме соответствующих документов.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренным настоящим пунктом, Государственная корпорация отказывает в приеме заявления согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
В Государственной корпорации выдача результата государственной услуги осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения;
при обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю;

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi - экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: қағаз түрiнде.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы хабарлама "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 20.06.2016 № 505 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының филиалдарға немесе өкілдіктерге, шетелдiктерге, шетелдiк заңды тұлғаларға (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетiледi.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияның - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесiне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет электрондық кезек тәртібімен, көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша, жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы "броньдауға" болады;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулiк бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш пен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
жеке басын куәландырылатын құжат және өкілдің өкілеттігін растайтын құжат (тұлғаны сәйкестендіру үшін);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны;
импортталатын өнімді мәлімделген мақсаттарда пайдалану және оны қазақстандық тараптың келісімінсіз үшінші елдерге кері экспорттауға жол бермеу туралы алушы елдің құзыретті органы берген алушы елдің кепілдік міндеттемесі (түпкі пайдаланушының сертификатының).
Алушы елдің кепілдік міндеттемесінің (түпкі пайдаланушының сертификатының) түпнұсқалылығын тексеруді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі жүзеге асырады;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың көшірмесі.
Ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметтіалушының қолтаңбасымен және мөрімен(бар болған жағдайда) куәландырылған болуы тиіс не құжаттардың көшірмелері тігілген және олардың соңғы беттері көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасымен және мөрімен(бар болған жағдайда) куәландырылған болуы тиіс;
құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың электрондық көшірмесін шығарып, одан кейін түпнұсқасын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді, сондай-ақ тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатты береді;
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Мемлекеттік корпорация қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақпен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес өтінішті қабылдаудан бас тартады;
Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру жеке куәлікті (немесе нотариалдық куәландырылған сенімхаты бойынша оның өкілі) көрсеткен кезде қолхат негізінде жүзеге асырылады;
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оны одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді;
көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді;

2) на портал:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя) страны-получателя, выданный компетентным органом страны-получателя, об использовании импортируемой продукции в заявленных целях и недопущении ее реэкспорта в третьи страны без согласия казахстанской стороны.
Проверка подлинности гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя) страны-получателя осуществляется Министерством иностранных дел Республики Казахстан;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - копия иного документа, подтверждающего намерения сторон.
Каждая страница представленных копий документов должна быть заверена подписью и печатью (при наличии) услугополучателя.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) филиалов или представительств юридических лиц Республики Казахстан услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9-1. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;

2) порталға:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны;
импортталатын өнімді мәлімделген мақсаттарда пайдалану және оны қазақстандық тараптың келісімінсіз үшінші елдерге кері экспорттауға жол бермеу туралы алушы елдің құзыретті органы берген алушы елдің кепілдік міндеттемесінің (түпкі пайдаланушының сертификатының) түпнұсқасының электрондық көшірмесі.
Алушы елдің кепілдік міндеттемесінің (түпкі пайдаланушының сертификатының) түпнұсқалылығын тексеруді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі жүзеге асырады;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың электрондық көшірмесі.
Ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасымен және мөрімен(бар болған жағдайда) куәландырылған болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының филиалдарын немесе өкілдіктерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде- көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
9-1. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін белгілеу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;

1. В ________________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
2. от _______________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер
филиала или представительства иностранного юридического лица - в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица /фамилия имя отчество (в случае
наличия) физического лица, индивидуальный идентификационный номер; юридический
(фактический) адрес, телефон
3. Страна отправления:
4. Страна получателя:
5. Конечный пользователь (полное наименование, адрес, телефон):
6. Основание для запроса разрешения (внешнеторговый договор (контракт), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - иной документ, подтверждающий намерения сторон, № и дата подписания):
7. Наименование и полная характеристика продукции:
8. Код продукции по
ТН ВЭД:
10. Ед. измерения по ТН ВЭД (основная и дополнительная):
12. Валюта контракта:
13. Стоимость:
9. Код продукции по контрольным спискам:
11. Количество:
14. Руководитель ________ __________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
15. Услугодатель ___________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
Заявление принято к рассмотрению
"____"_________________20___г.
16. Особые условия разрешения
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
реэкспорт продукции, подлежащей
экспортному контролю"
Форма сведений
для получения разрешения на реэкспорт продукции,
подлежащей экспортному контролю*
1. № и дата государственной регистрации (перерегистрации)
юридического лица - для юридического лица: _________________________;
2. №, дата, наименование государственного органа, выдавшего
документ, удостоверяющий личность - для физического лица:___________;
3. № и дата выдачи свидетельства о государственной регистрации
услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя - для
индивидуального предпринимателя: ___________________________________;
4. Информация по ранее выданному разрешительному документу на
вывоз продукции из Республики Казахстан: № лицензия на экспорт
продукции, подлежащей экспортному контролю; дата выдачи
(число/месяц/год) __________________________________________________.
* услугополучатель, являющийся иностранным юридическим лицом,
иностранцем представляет услугодателю справку о государственной
регистрации (перерегистрации) юридического лица услугополучателя -
для юридического лица; копию документа, удостоверяющего личность -
для физического лица; копию свидетельства о государственной
регистрации услугополучателя в качестве индивидуального
предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае
непредставления оригинала для сверки) - для индивидуального
предпринимателя. При отсутствии у него указанных документов,
представляет другие документы, содержащие аналогичные сведения об
услугополучателе.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на
реэкспорт продукции, подлежащей
экспортному контролю"
(Фамилия, Имя, Отчество (при наличии)
(далее – Ф.И.О.) либо наименование
организации услугополучателя)
_____________________________
(адрес услугополучателя)

1. ________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
2. _______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе
өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның тегi, аты,
әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі; заңды
(нақты) мекенжайы, телефоны
3. Жіберетін ел:
4. Алушының елі:
5. Түпкі пайдаланушы (толық атауы, мекенжайы, телефоны):
6. Рұқсатты сұрату үшін негіздеме (сыртқы сауда шарты (келісімшартының), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжат, № және қол қойылған күні):
7. Өнімнің атауы мен толық сипаттамасы:
8. Өнімнің СЭҚ ТН бойынша коды:
10. СЭҚ ТН бойынша өлшем бірлігі (негізгі және қосымша):
12. Келісімшарт валютасы
13. Құны:
9. Өнімнің бақылау тізімдері бойынша коды:
11. Саны:
Басшы _________ ____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" __________________.
15.Көрсетілетін қызметті беруші _____________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Өтініш қарауға қабылданды
20___жылғы "____" _________________
16. Рұқсаттың ерекше шарттары
"Экспорттық бақылауға жататын
өнімді кері экспорттауға рұқсат
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің кері экспортына
рұқсат алуға арналған мәлiметтер нысаны*
1. заңды тұлға үшiн - заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) № және күні: __________________________________________;
2. жеке тұлға үшiн - жеке басын куәландыратын құжаттың №, күні, берген мемлекеттік органның атауы: _________________________________;
3. дара кәсiпкер үшiн - дара кәсiпкер ретiнде өтініш берушіні мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң № және берілген күні: ________________;
4. Қазақстан Республикасынан өнімді әкетуге бұрын берілген рұқсат ету құжаты бойынша ақпарат: экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспортына берілген лицензияның №; берілген күні (жыл/күн/ай) _______________.
* шетелдік заңды тұлға, шетелдік болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге заңды тұлға үшiн - көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғасын мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасын; жеке тұлға үшiн - жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн; жеке кәсiпкер үшiн - көрсетілетін қызметті алушы жеке кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмесiн ұсынады. Көрсетілген құжаттар онда болмаған кезде өтініш беруші туралы осыған ұқсас мәліметтерді қамтитын өзге да құжаттарды ұсынады.
"Экспорттық бақылауға
жататын өнімді кері
экспорттауға рұқсат беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.) немесе
ұйымының атауы)
____________________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Сноска. Стандарт дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № __ филиала
Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство
для граждан" (адрес: _________________________________) отказывает в приеме
документов на оказание государственной услуги ____________________________________
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ...
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_____________________________________________ _______________
Ф.И.О. (работника Государственная корпорации) (подпись)
Исполнитель. Ф.И.О._____________
Телефон _________________
Получил: _______________________ __________________________
Ф.И.О.                   подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 10
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 563
Стандарт государственной услуги
"Выдача гарантийного обязательства
(сертификата конечного пользователя)"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

Ескерту. Стандарт 3-қосымшамен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып,
"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясының" коммерциялық емес
акционерлік қоғамы филиалының № ____ бөлімі (мекенжайы:
___________________________________) мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға
байланысты _________________________________ мемлекеттік қызметті көрсетуге
құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Ұсынылмаған құжаттардың атауы:
1)__________________________________________________________;
2)__________________________________________________________;
3)…
Осы қолхат 2 данада әр тарапқа бір данадан жасалды.
___________________________________________ ________________
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорацияның қызметкері) (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә._____________
Телефон __________
Алдым: ______________________ ____________________________________
Т.А.Ә. көрсетілетін қызметті алушының қолы
20 ___ ж. "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 563 бұйрығына
10-қосымша
"Кепілдік міндеттемені (түпкілікті пайдаланушының сертификатын)
беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Кепiлдiк мiндеттеме (түпкiлiктi пайдаланушының сертификатын) беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Индустриялық даму және өнеркәсiптiк қауiпсiздiк комитетi (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) Некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 37 (порядок введения в действие см. п. 4); от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи документов в Государственную корпорацию ‒ 7 (семь) рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания - 15 (пятнадцать) минут;
при обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
2) при обращении на портал ‒ 7 (семь) рабочих дней.
Услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная) или бумажная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги - гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
При обращении через портал услугополучателю направляется уведомление в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 37 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз); 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап - 7 (жеті) жұмыс күні;
құжаттар топтамасын тапсыру үшiн күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут;
қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) порталға жүгінген кезде - 7 (жеті) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған) немесе қағаз түрiнде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi - кепілдік міндеттеме (түпкілікті пайдаланушының сертификаты) немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: қағаз түрiнде.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы хабарлама "жеке кабинетіне" жіберіледі.

Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 20.06.2016 № 505 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке электронной очереди, без ускоренного обслуживания, возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала;
2) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя):
1) в Государственную корпорацию:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия представителя (для идентификации личности);
гарантийное обязательство импортера (конечного пользователя) согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия договора (контракта) купли-продажи или иного документа отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
копия договора (контракта) купли-продажи или иного документа отчуждения между импортером и конечным пользователем, если в качестве услугополучателя выступает посредник;
каждая страница представленных копий документов должна быть заверена подписью и печатью (при наличии) услугополучателя, либо копии документов должны быть прошиты и их последние листы заверены подписью и печатью (при наличии) услугополучателя;
работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
при приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает данные документы услугополучателю, а также выдает расписку о приеме соответствующих документов.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
В Государственной корпорации выдача результата государственной услуги осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения;
при обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю;

Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 20.06.2016 № 505 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетiледi.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияның - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесiне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн түскі үзiлiссiз;
мемлекеттік қызмет электрондық кезекті тәртібімен, көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша, жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы "броньдауға" болады;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулiк бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш пен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
жеке басын куәландырылатын құжат және өкілдің өкілеттігін растайтын құжат (тұлғаны сәйкестендіру үшін);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес импорттаушының (түпкi пайдаланушының) кепiлдiк мiндеттемесi;
сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы сату-сатып алу шартының (келісімшарттың) немесе өзге шеттету құжатының көшірмесі;
егер көрсетілетін қызметті алушы ретінде делдал болып шығатын болса, импорттаушы мен түпкілікті пайдаланушы арасындағы сату-сатып алу шартының (келісімшарттың) немесе өзге шеттету құжатының көшірмесі;
ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасымен және мөрімен(бар болған жағдайда) куәландырылған болуы тиіс не құжаттардың көшірмелері тігілген және олардың соңғы беттері көрсетілетін қызмет алушының қолтаңбасымен және мөрімен(бар болған жағдайда)куәландырылған болуы тиіс;
Мемлекеттік корпорация қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алады;
құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың электрондық көшірмесін шығарып, одан кейін осы құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді, сондай-ақ тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатты береді;
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру жеке куәлікті (немесе нотариалдық расталған сенімхаты бойынша оның өкілі) көрсеткен кезде қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оны одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді;
көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді;

2) на портал:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия гарантийного обязательства импортера (конечного пользователя) согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия договора (контракта) купли-продажи или иного документа отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
электронная копия договора (контракта) купли-продажи или иного документа отчуждения между импортером и конечным пользователем, если в качестве услугополучателя выступает посредник.
Каждая страница представленных копий документов должна быть заверена подписью и печатью (при наличии) услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим пунктом, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9-1. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;

2) порталға:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес импорттаушының (түпкi пайдаланушының) кепiлдiк мiндеттемесiнің электрондық көшірмесі;
сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы сату-сатып алу шартының (келісімшарттың) немесе өзге шеттету құжатының электрондық көшірмесі;
егер көрсетілетін қызметті алушы ретінде делдал болып шығатын болса, импорттаушы мен түпкілікті пайдаланушы арасындағы сату-сатып алу шартының (келісімшарттың) немесе өзге шеттету құжатының электрондық көшірмесі.
Ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасымен және мөрімен(бар болған жағдайда)расталған болуы тиіс.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, жеке кәсiпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi, Мемлекеттік корпорация қызметкерi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде- көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақпен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкерi осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты бередi.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В _______________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер, № свидетельства государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя; полное наименование юридического лица заявителя, бизнес‒идентификационный номер, № свидетельства или справки государственной регистрации юридического лица заявителя – для юридического лица)
Адрес ____________________________________________________________________
почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания, телефон)
Заявление
на получение гарантийного обязательства (сертификат конечного пользователя).
Прошу выдать гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя).
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
услугополучатель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах;
в отношении услугополучателя не имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Заявитель_______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата заполнения "___" _________ 20 __ года.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача гарантийного обязательства
(сертификата конечного пользователя)"
Гарантийное обязательство импортера (конечного пользователя)
СЕРТИФИКАТ №
1. Импортер (юридический и фактический адреса, телефон) БИН (ИИН)
2. Страна импортера
3. Экспортер (юридический и фактический адреса, телефон)
4. Страна экспортера
5. Конечный пользователь (адрес, телефон и область деятельности)
6. Информация о полученных лицензиях
7. Место установки и (или) использования продукции
8. Конечное использование продукции
9. Наименование продукции
10. Код продукции по ТН ВЭД
11. Код продукции по контрольным спискам
12. Основание для запроса сертификата (контракт или договор, № и дата подписания)
13. Единица измерения
14. Количество
15. Импортер (конечный пользователь) обязуется импортировать продукцию, указанную в пункте 9, в Республику Казахстан. Импортер (конечный пользователь) обязуется использовать продукции, указанную в пункте 9, в целях, указанных в пункте 8, не передавать ее другому субъекту хозяйственной деятельности на территории Республики Казахстан и не реэкспортировать без разрешения уполномоченного государственного органа Республики Казахстан по экспортному контролю
16. Импортер
Ф.И.О Должность
Подпись, МП
Дата
17. Конечный пользователь
Ф.И.О Должность
Подпись, МП
Дата
Оборотная сторона
Приложение к гарантийному обязательству импортера
(конечного пользователя)
№ п/п
Наименование продукции
КОД ТН ВЭД
Код по контрольным спискам
Количество
Единица измерения
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
4.
5.
Всего листов
Лист №
Импортер
Ф.И.О Должность
Подпись, МП
Дата
Конечный пользователь
Ф.И.О Должность
Подпись, МП
Дата
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача гарантийного обязательства
(сертификата конечного пользователя)"

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кепiлдiк мiндеттемені (түпкiлікті пайдаланушы сертификатын) беруді сұраймын.
_________парақ қоса беріледі
Осымен:
Көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беретіндігі;
Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметін немесе қызметінің жекелеген түрлерін тоқтату немесе тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкім) жоқтығы.
қоса беріліп отырған барлық құжаттардың шындыққа сәйкес келетіндігі және жарамды болып табылатындығы расталады.
Өтініш берушіден _______________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні 20___жылғы "______"__________________
"Кепiлдiк мiндеттеме (түпкiлiктi
пайдаланушының сертификатын) беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесі
СЕРТИФИКАТ №
1. Импорттаушы (заңды және нақты мекенжайы, телефоны) БИН (ЖСН)
2. Импорттаушы ел
3. Экспорттаушы (заңды және нақты мекенжайы, телефоны)
4. Экспорттаушы ел
5. Түпкі пайдаланушы (мекенжайы, телефоны және қызмет саласы)
6. Алынған лицензиялар туралы ақпарат
7. Өнімді орналастыру және (немесе) пайдалану орны
8. Өнімді түпкі пайдалану
9. Өнімнің атауы
10. Өнімнің СЭҚ ТН бойынша коды
11. Өнімнің бақылау тізімдері бойынша коды
12. Сертификатты сұрату үшін негіздеме (келісімшарт немесе шарт, № мен қол қойылған күні)
13. Өлшем бірлігі
14. Саны
15. Импорттаушы (түпкі пайдаланушы) 9-тармақта көрсетілген тауарды Қазақстан Республикасына импорттауға міндеттенеді. Импорттаушы (түпкі пайдаланушы) 9-тармақта көрсетілген тауарды 8-тармақта көрсетілген мақсатта пайдалануға, оны Қазақстан Республикасының аумағындағы шаруашылық қызметтің басқа субъектісіне бермеуге және Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органының рұқсатынсыз кері экспорттамауға міндеттенеді
17. Импорттаушы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні
18. Түпкі пайдаланушы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні
Сыртқы жағы
Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесіне
қосымша
Р/с
Өнімнің атауы
СЭҚ ТН бойынша коды
Бақылау тізімдері бойынша коды
Саны
Өлшем бірлігі
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
4.
5.
Барлығы парақ
Парақ №
Импорттаушы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні
Түпкі пайдаланушы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні
"Кепілдік міндеттемені (түпкілікті
пайдаланушының сертификатын) беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нұсқа
(көрсетілетін қызметті алушының тегі,
аты, әкесінің аты бар болса (бұдан әрі - Т.А.Ә)
_______________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 37 (порядок введения в действие см. п. 4).
Форма
(Фамилия, имя, отчество
при наличии (далее – Ф.И.О.),
либо наименование организации
услугополучателя)
_____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала
"Государственной корпорации "Правительство для граждан" (указать
адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной
услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со
стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного
пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ________________________________________________________....
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О. (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. _____________
Телефон _______________________
Получил: ______________________
Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 11
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 563
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ,
услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее ‒ портал).

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 37 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) _______________________________.
ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы көрсетілсін) көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат 2 данада, әр тарапқа бір-біреуден.
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорацияның қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә._________________
Телефоны _________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./қолы
20__ ж. "___" _________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 563 бұйрығына
11-қосымша
"Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты
экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi - мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Индустриялық даму және өнеркәсiптiк қауiпсiздiк комитетi (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi - портал) арқылы жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 37 (порядок введения в действие см. п. 4); от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2019 № 581 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал ‒ 7 (семь) рабочих дней, за исключением заключений, подлежащих согласованию с государственными органами, которые выдаются не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней.
Услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги – заключение об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9-1 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее ‒ ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 37 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз); 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.07.2019 № 581 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi порталға жүгінген кезде - 15 (он бес) жұмыс күнiнен кешiктiрмей беретiн, мемлекеттік органдармен келісуге жататын қорытындыларды қоспағанда, 7 (жеті) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған) түрiнде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет көрсету нәтижесi - тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды не осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы портала ‒ круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя) на портал:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия фотографий товара (при наличии).
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель, получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Для получения согласования государственных органов, вовлеченных в систему экспортного контроля, услугодатель в течение трех рабочих дней со дня регистрации документов услугополучателя направляет запрос в соответствующие государственные органы. Государственные органы, вовлеченные в систему экспортного контроля, на основании запроса услугополучателя в течение десяти рабочих дней направляют ответ услугодателю.
В случае непредставления государственными органами ответа в установленные сроки выдача разрешения считается согласованной.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал ‒ в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2018 № 964 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9-1. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi - көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетiледi.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулiк бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш пен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не оның өкілінің) порталға жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес өтiнiш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны;
тауардың фотосуреттерiнің электрондық көшірмесі (бар болған жағдайда).
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, жеке кәсiпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Экспорттық бақылау жүйесіне тартылған мемлекеттік органдардың келісімдерін алу үшін көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді. Экспорттық бақылау жүйесіне тартылған мемлекеттік органдар көрсетілетін қызметті алушының сауалы негізінде он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге жауап жібереді.
Мемлекеттік органдар белгіленген мерзімде жауап ұсынбаған жағдайда рұқсат беру келісілді деп есептеледі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2018 № 964 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" просим выдать заключение об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю.
Руководитель _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключения об
отнесении товаров, технологий,
работ, услуг, информации к
продукции, подлежащей экспортному
контролю"
Форма сведений
для получения заключения об отнесении товаров, технологий,
работ, услуг, информации к продукции, подлежащей
экспортному контролю*
1) наименование товара: ______________________________________;
2) экспорт/импорт: ___________________________________________;
3) № кода по Товарной номенклатуре внешнеэкономической
деятельности Таможенного союза (десятизначный): ____________________;
4) технические характеристики (описание) товара, химический
состав:_____________________________________________________________;
5) организация-продавец, страна экспортера: __________________;
6) функции товара: ___________________________________________;
7) сфера (область) применения товара: ________________________;
8) конечное использование, конечный пользователь, цель
ввоза/вывоза: ______________________________________________________.
Примечание: * при обращении услугополучателя за получением
заключения в отношении оружия необходимо указать одно из
нижеперечисленных в:
подпункте 6):
а) для решения боевых и оперативно-служебных задач в
Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях,
специальных государственных и правоохранительных органах Республики
Казахстан и их подразделениях;
б) для использования юридическими и физическими лицами с целью
защиты жизни и здоровья граждан, собственности, охраны объектов
окружающей среды и природных ресурсов, ценных и опасных грузов,
специальной корреспонденции.
в) для использования гражданами в целях самообороны, занятий
спортом и охотой.
подпункте 7):
а) Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования,
специальные государственные и правоохранительные органы Республики
Казахстан и их подразделения;
б) юридические и физические лица, в пределах установленных
законодательством Республики Казахстан;
в) граждане Республики Казахстан, иностранные граждане, в
пределах установленных законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключения об
отнесении товаров, технологий,
работ, услуг, информации к
продукции, подлежащей экспортному
контролю"
Расписка
об отказе в приеме документов

"Экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнiмге жатқызу туралы қорытынды берудi сұраймыз.
Басшы ______________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
"Тауарларды, технологияларды,
жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді,
ақпаратты экспорттық бақылауға жататын
өнімге жатқызу туралы қорытынды беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, қызметтердi, ақпаратты экспорттық
бақылауға жататын өнiмге жатқызу туралы қорытынды алу үшiн мәлiметтер нысаны*
1) тауардың атауы: _________________________________________;
2) экспорт/импорт: __________________________________________;
2) кеден одағының сыртқы экономикалық қызметiнiң өнім
номенклатурасы бойынша код № (он белгi): __________________________;
3) тауардың техникалық сипаттамасы (сипаттау), химиялық
құрамы: ___________________________________________________________;
4) сатушы ұйым, экспорттаушы ел: _____________________________;
5) тауардың функциялары: _____________________________________;
6) тауарды қолдану аясы (саласы): ____________________________;
7) түпкi пайдалану, түпкi пайдаланушы, әкелу/әкеті мақсаты:
_________________________________________________________________.
Ескертпе: * көрсетілетін қызметті алушы қаруға қатысты
қорытынды алуға жүгінген кезде мыналардан тандау керек:
6) тармақшада:
а) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құрамалары, мемлекеттік арнаулы және құқық қорғау органдары мен олардың бөліністерінде жауынгерлік және жедел-қызмет міндеттерін шешуге арналған;
б) азаматтардың өмірі мен денсаулығын, мүлігін қорғау, қоршаған ортаны және табиғат ресурстарын, құнды және қауіпті жүктерді, арнайы корреспонденцияларды қорғау мақсатында заңды және жеке тұлғалармен пайдалануға арналған;
в) азаматтар өзін-өзі қорғау, спортпен шұғылдану және аң аулау мақсатында пайдалануға арналған.
7) тармақшада:
а) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құрамалары, мемлекеттік арнаулы және құқық қорғау органдары мен олардың бөліністері;
б) Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген шекте заңды және жеке тұлғалар;
в) Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген шекте Қазақстан Республикасының азаматтары, шетел азаматтары.
"Тауарларды, технологияларды,
жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді,
ақпаратты экспорттық бақылауға
жататын өнімге жатқызу туралы
қорытынды беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат